Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35001) hakos1987 válasza butcher eu (#34985) üzenetére


hakos1987
őstag

butcher eu: nézd meg kérlek ezt: [link] most már nincs 5 pont előnyöd:))

pedig a CPU score csak egy százassal több :P

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#35002) katt777 válasza SetCHOO. (#35000) üzenetére


katt777
félisten

Mondtam én... :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35003) katt777 válasza hakos1987 (#35001) üzenetére


katt777
félisten

De örül valaki, hogy 3 hónap után van egy jó konfigja! :D Látod, ha egyből jó lett volna, sokkal kevésbé lennél boldog... :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35004) ollie válasza katt777 (#34998) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sok új dolog van benne: [link]

Revision update - Version 2.11:

Minor bugfixes:

Low-level hardware access interfaces are now re-initialized properly before restarting the plugins when changing display adapter selection in the main tab.

What's new:

Updated databases for Detonator and ForceWare drivers. Added database for ForceWare 177.98.
Added experimental AMD RV710 and RV730 graphics processors families support. Thanks to Andrey Vorobiev for testing RivaTuner with AMD RADEON HD 4670.
Display adapter enumeration routine has been modified to provide proper fan control on AMD RADEON HD 4870 X2 series. New enumeration routine also gives additional advantages to the rest systems:
Now RivaTuner is able to detect physical display adapters attached to logical Windows display devices as well as unattached physical display adapters. Low-level access to unattached display adapters gives you the following abilities:
Ability to use RivaTuner for low-level diagnostics, hardware monitoring and fan control even when Windows is booted in VGA mode (e.g. in safe mode or with no display driver installed).
Ability to use RivaTuner for low-level diagnostics, hardware monitoring and fan control for slave display devices in SLI / Crossfire mode invisible for OS.
Attached display adapters detection time has been reduced due to optimized PCI bus scanning routine. Furthermore, both attached and unattached display devices detection are optional and can be forcibly disabled via DetectAttachedDevices and DetectUnattachedDevices registry entries for startup time optimization.
Improved secondary display adapter heads enumeration. Now RivaTuner mirrors primary head specific settings (e.g. overclocking and fan control) into the secondaty head UI.
Optimized startup time due to improved object dynamic/static casting in hardware abstraction layer.
Added experimental overclocking support for the secondary display adapters in Crossfire systems (only for Windows Vista).
Added experimental low-level fan control and overclocking settings cloning modes. When cloning mode is enabled RivaTuner clones and automatically applies the same low-level fan control or overclocking settings to all identical devices (i.e. the same display adapter models, different brands are allowed) installed in the system. Please take a note that currently these modes are available to power users only and can be enabled via EnableFanControlCloning and EnableClockControlCloning registry entries.
Updated exceptions list for bundled D3DOverrider utility.
Improved hardware monitoring module:
Improved ADT7473.dll plugin:
Added Vcc and Vccp voltages monitoring support. Now The the plugin can monitor state of +3.3V supply voltage of ADT7473 chip (Vcc) and additinal optional voltage input (Vccp), which can be used to monitor different display adapter related voltages depending on the PCB design (e.g. memory voltage on RADEON HD 4870 X2 series display adapters).
Improved fan speed monitoring for fans with non-standard pulses per revolution count on tachometer output. Now the plugin no longer uses hardcoded calculations for standard fans with 2 pulses per revolution and can provide correct RPM monitoring for such systems (e.g. fans with 4 pulses per revolution on NVIDIA GeForce GTX 260 / 280 series).
Improved VT1103.dll plugin:
Now the plugin is able to monitor independent temperatures of VT1105/VT1165 voltage regulator phases (slave chips).
Improved temperature monitoring for RV710 / RV730 / RV770 graphics processors family. Now RivaTuner is able to monitor independent temperatures of display controller, memory controller and shader core on RV7xx graphics processors. Please take a note that unlike many other diagnostic tools reading these temperatures via GPU's internal sensor switching and calibration logic, RivaTuner reads these temperatures via direct access to thermal sensor's ADC outputs and calibrates ADC readings at software level. Such approach drastically reduces CPU load and doesn't have side effects like fan speed fluctuations caused by frequent sensor switching, however it is in experimental stage yet so please contact me if additional core temperatures reported by RivaTuner and other software like GPU-Z or Everest seriously differ on your system. Please take a note that traditional sensor switching based access to these temperature sensors can be also enabled for debugging and performance comparision via ATIThermalSensorAccessModeR7xx registry entry.
Optimized GPU usage monitoring for RV710 / RV730 / RV770 graphics processors family. Now RivaTuner is no longer waiting for response from on-die PowerPlay microcontroller if GPU usage is not sampled yet and returns the previous cached value instead.
Now hardware monitoring plugin activation wizard module enables ADT7473 plugin by default on AMD READEON HD 4870 X2 series display adapters.
Improved /SD and /SELECTDEVICE command line switches handler. RivaTuner's GUI is no longer activated and displayed when current display device selection is changed via these command line switches. This improvement allows you to switch target display device in multimonitor or multi-GPU SLI/Crossfire systems via hotkeys without leaving 3D application.
Added I2C bus disconnection feature for ATI RV6xx/RV7xx I2C controllers. Now RivaTuner is able to mark I2C bus as unused and exclude it from further detection when I2C controller is not responding to the transactions through this bus during specified timeout. Bus disconnection feature drastically reduces I2C devices scanning time on some systems with missing I2C buses (e.g. on the secondary chip of AMD RADEON HD 4870 X2 having no physical connection to I2C bus). Please take a not that I2C bus disconnection can be disabled via AllowI2CBusDisconnection registry entry if necessary.
Default timeout for ATI I2C transactions has been reduced from 2 seconds to 0.5 second. Now power users may adjust the timeout using ATII2CTimeout registry entry.
Improved duty cycle generation accuracy for all types of on-die and external fan controllers due to floating point calculation usage.

[ Szerkesztve ]

***

(#35005) katt777 válasza ollie (#35004) üzenetére


katt777
félisten

Na, mi van, rövid volt a képernyő? :P :DDD
Mikor fogja tudni az ATI Powerplay-t?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35006) katt777


katt777
félisten

8.7-tel nem dobál ki az Oblivion sem, pedig még 10% OC-t is rányomtam a karira. :C

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35007) hakos1987 válasza katt777 (#35003) üzenetére


hakos1987
őstag

van benne valami! most vagyok azon a szinten, hogy nem bántam meg a platform cserét, sőt, utána az antituning E8400-at E8500-ra cseréltem, és hogy nem adtam el a blokkot.... jövő nyárig ez így most tuti meg lesz, de nem kizárt, hogy tovább!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#35008) katt777


katt777
félisten

GX2-t lenyomja STALKER CS-ban a 3870-em! Egy srácnak a topicban az van, és 20FPS-re leesett a megjelenítése, nálam 10% VGA tuninggal most 22FPS felett megy full (alkalmazható) grafikával! (Na jó, anélkül 16-17-re is leesett.) Azért egy 9800GTX-nek is le kéne nyomnia egy 3870-et, de valahogy nem zavar, hogy nem teszi.
Úgy érzem, lassan csinálhatok tesztet, úgyis rég volt már a honlapomon, aztán összehasonlítjuk hakos1987 kollégával.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35009) butcher eu válasza hakos1987 (#35001) üzenetére


butcher eu
senior tag

szép eredmény :R

nekem már úgy érzem nincs ennyi a gépemben. :( És mostanában nem próbálkozom, inkább játszok, mielőtt elavulna a gépem ;] .
grat az eredményedhez.

(#35010) hakos1987 válasza butcher eu (#35009) üzenetére


hakos1987
őstag

köszi! én is megírtam a blogot, aztán most hogy jönnek a játékok, inkább azzal foglalkozok, nem tesztelgetek tovább:))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#35011) adam3


adam3
aktív tag

Na én se leszek hülyébb :D

Felraktam új rivatunert amit itt linkeltek. Ferakom, belövöm értékeket faszán, erre nem hajlandó működni... Mindig a SpinUp Cycle értékére áll be a venti, az összes többivel nem foglalkozik. ha ezt 0-ra teszem akkor nem forog, ha 100-ra akkor maxal tolja neki szabályozás nélkül... mi ez egyáltalán, és mi lehet a probléma?

(#35012) adam3


adam3
aktív tag

Na siekrült megoldani, a Tmin-t kellett lejjeb állítani. Amíg el nem éri az ott megadott hőmérsékletet addig a spinup cycle értékén forog a cucc.. legalábbis nálam... :DDD

(#35013) katt777 válasza adam3 (#35011) üzenetére


katt777
félisten

OK, már látom, megvan. Ja, nem csak a ventit kell állítani, hanem azt is, hogy mikor melyik sávot alkalmazza. Nálam nem spinupozott, hanem a biost használta, nálad esetleg ott nincs rendben valami (Spinup csak ott állítható), vagy véletlenül a csúszkán hagytad?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35014) adam3


adam3
aktív tag

Én egy leírásnak örülnék, h pontosan melyik elem mit jelent. Mert van ott ilyen T hysteresis és még vagy 6 dolog amikről azt se tudom mit csinálnak :F

(#35015) katt777 válasza adam3 (#35014) üzenetére


katt777
félisten

Van egy összefoglaló cikkem logouton mindenről, 1. hsz-ban is ott van, csak el kell olvasni. A hyteresis amúgy a ráhagyás, amíg nem lép a szabályozás, pl. hogy 1-2°C miatt ne tekergesse föl-le a fordulatszámot. Persze, ha folyamatos szabályozásra állítod, mint az én HIS biosomban van, akkor nem számít.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35016) Diniboy


Diniboy
aktív tag

csüsz
mi a véleményetek erröl az agps 3650röl (bár idehaza árlistán én csak ddr2vel láttam, nem igazán értem hogy lehet mikor itt meg gddr3 van csak... :F )
illetve egy asus -t nézett ki haver a silent változatot ugyanigy agp-s ben 512 rammal..
meiket ajánlanátok egy régebbi agps gépbe? (nem akar pci expresre fejleszteni még, de vga-t kell vennie, mert tönkrement, és ugy gondolta akkor már ne gf4 mxet vegyen :) 2500+ as barton van neki
esetleg tudtok valami alternativát 15-20 ezer forint körül?

(#35017) katt777 válasza Diniboy (#35016) üzenetére


katt777
félisten

Az sajna nem sok VGA alá jó. Egy 1950Pro szerintem jó lenne abba a konfigba, még gyorsabb is lesz, mint egy kihajtatlan, "nagyobb" kar. Ha persze korszerű kell, akkor 3650, de talán egy 2600Pro is megteszi. GDDR-t gyakran elírják az árlistában, mert csak bemásolják a több kártyáról, a max. gimnáziumot, azt is max 3-assal végzett adminisztrátor-robotoknak meg lövésük sincs, mit gépelnek. Rendeléskor (vagy csak érdeklődés-képpen) mindenesetre éppen ezért kérdezz rá.

Mellesleg nem kerülne sokba PCI-E-s AMD-re fejleszteni, spec egy 780GX-es alaplappal megkapja a VGA-t is integrálva 15k körül (pl.), ráadásul hibrid CF-fel, tehát egy 3650-nel még javíhat is a teljesítményen, ha meg proci is kell, 12k körül korszerű X2-es, tuningolható AMD-t.

Szóval sztem a VGA árát fektessétek lap+VGA-ba. RAM-ot /sze lehet, hogy kell cserélni, attól függően, mi van most, de egyrészt a DDRI-es RAM-ok drágábban eladhatók használtan, mint amennyiben az új DDRII-esek kerülnek, másrészt a régi lap és proci is eladható, szóval nagyjából ki kell jönnötök az említett összegből. Aztán később mehet bele komolyabb VGA (persze proci tuning kell pl. egy 46x0-hez), de addig is jóval gyorsabb lesz a gép, mintha most befektetnétek egy eldobható AGP-s VGA-ba.

Sztem fontoljátok meg.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35018) mokus1


mokus1
addikt

Lehet hogy már volt de itt a 8.9[link]
Mivel tudom videok alatt a vga-t használni?(avivo)

(#35019) lizakattila válasza mokus1 (#35018) üzenetére


lizakattila
senior tag

Nah, erre kíváncsi leszek. :F
Nekem még a 8.8-as sem jött be. (Állandó fagyás fekete képernyő kíséretében.)
Úgyhogy nálam most is a 8.7 XG teszi a dolgát.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#35020) katt777 válasza mokus1 (#35018) üzenetére


katt777
félisten

Használják a lejátszók ha feltelepítetted. Konvertálásra CCC vagy ATT.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35021) mokus1 válasza katt777 (#35020) üzenetére


mokus1
addikt

ÉN úgy tudom nem.Majd utánna olvasok.Esetleg linket tudsz adni? :R

(#35022) mokus1 válasza lizakattila (#35019) üzenetére


mokus1
addikt

Nekem a 8.8asal se volt semmi bajom.Crysis,grid,cod4,WR2-öztem és semmi probléma nem volt.Nagyon szépen futtott minden.Egyenlőre 8.9el sincsen :)

(#35023) butcher eu válasza MaTTeS (#34984) üzenetére


butcher eu
senior tag

felraktam az 1.1-es patc-et, és így sem akar működni. :( nincs valami más ötleted?

[ Szerkesztve ]

(#35024) katt777 válasza butcher eu (#35023) üzenetére


katt777
félisten

1.2-es patch? :F De a legjobb lenne GTR2-t nyomnod, már ha autós játékot akarsz, ég és föld a különbség. :R

mokus1: Linket? Mihez? Amúgy, mint többen írtuk, a hiba bizonyos játékoknál előjön (pl. nálam Oblivionnal még XG is), másoknál meg nem. Nálam egyelőre 8.7 XG van fönt, 8.9-et még nem próbáltam. Majd ha valamiért partíciót kell visszaállítanom, azelőtt megnézem. :DDD Addig inkább játszom, minthogy szívassam magam 4xxx karikra belőtt driverrel.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35025) Bali27


Bali27
addikt

Hát ja.. eddig magasana legjobb szémomra a 8.7 XG.-. Kiv vagyok a 8.9 XGre.. Mondjuk kiv vagyok tapasztalatokra a 8.9es simábol is 3870es párosításal is.. De egyenlőre XG forever:)

(#35026) butcher eu válasza katt777 (#35024) üzenetére


butcher eu
senior tag

katt777: az 1.2-petchet nem tettem fel, mert nem tudtam hogy van. A GTR2-ről meg még nem hallottam, de majd beszerzem.

A Crysis WarHead-et játsza már valaki? Mert kiváncsi vagyok megfelel e a valóságnak ez az állítás:

- Minimum gépigény: Processzor: : Intel Pentium 4 2,8 GHz (3,2 GHz Vista esetén) / Intel Core 2,0 GHz (2,2 GHz Vista esetén) / AMD Athlon 2800+ (3200+ Vista esetén)
- Memória: 1GB (1,5GB Vista esetén)
- Videókártya: NVIDIA GeForce 6800 GT / ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro Vista esetén)
- Lemezterület: 15 GB

mert ezt olvastam róla. És hogy kissebb gépre optimalizálták:

"Az UltraPC által forgalmazott masinába Intel Core 2 Duo E7300 2.66 GHz 3M processzor, NVIDIA GeForce 9800GT 512MB videokártya, 2 GB RAM, G31 mATX alaplap, 250GB 7200RPM 3G SATAII merevlemez, 16X DVD-ROM és integrált Realtek High-Def Audio hangkártya került, mindezt egy Ultra X-Blaster ATX Mid-Tower Black Case házba csomagolva, egérrel és billentyűzettel együtt kínálják. A gép ára 699 dollár lesz"

ha mindez igaz, akkor nagyon jól játszható lesz a game a 3870-eken, és persze egy megfelelő procival.

[ Szerkesztve ]

(#35027) ollie válasza mokus1 (#35021) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mit nem? Ha fel van telepítve az AVIVO, akkor minden lejátszó automatikusan használja, nem kell semmit állítani. Ez gondolom azért van, mert a vga driver érzékeli, hogy épp videót játszunk le, és közbelép.
Az AVIVO-t meg INNEN tudod letölteni XP-re. VISTARA.

[ Szerkesztve ]

***

(#35028) lizakattila válasza butcher eu (#35026) üzenetére


lizakattila
senior tag

A Crysis Warhead futtatásához DirectX 9.0c szükséges.

SZÜKSÉGES RENDSZERKONFIGURÁCIÓ:

Operációs rendszer: Windows XP 2-es szervizcsomaggal, vagy Windows Vista
Windows XP:
CPU: Intel P4 2.8 GHz / AMD Athlon 2800+ / Intel Core 2.0 GHz vagy jobb
RAM: 1.0 GB
Merevlemez: 12 GB vagy több szabad hely
Videó: NVIDIA 6800 GT 256 MB / ATI 9800 Pro vagy jobb
Hang: DirectX 9.0c kompatibilis hangkártya

Windows Vista:
CPU: Intel P4 3.2 GHz / AMD Athlon 3200+ / Intel Core 2.2 GHz vagy jobb
RAM: 1.5 GB
Merevlemez: 12 GB vagy több szabad hely
Videó: NVIDIA 6800 GT 256 MB / ATI X800 Pro 256 MB vagy jobb
Hang: DirectX 9.0c kompatibilis hangkártya

Fontos: Bizonyosodj meg arról, hogy telepítve van a Windows Vista "Windows6.0-KB940105-x86" gyorsjavítás!

Megjegyzés: A következő kártyák nem felelnek meg a minimális rendszerkövetelményeknek:
nVidia 7100 series, 7200 series, 7300 series, 7500 series, 7600 GS, 8300 GS, 8400 GS, 8500 GT, ATI X1300, X1550.
Én ennyit találtam róla. Ha minden igaz nemsokára már ki tudom próbálni, és akkor bővebben nyilatkozok.

Addig is:
LINK1
LINK2

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#35029) butcher eu válasza lizakattila (#35028) üzenetére


butcher eu
senior tag

Ha minden igaz, akkor 1-2 napon belül nekem is meg lesz, mert már a "boltokban"-van.

(#35030) troller válasza butcher eu (#35029) üzenetére


troller
senior tag

Demo lesz belőle?

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#35031) katt777 válasza butcher eu (#35026) üzenetére


katt777
félisten

Akkor javaslom, fuss egy pár kört Spa-ban Murciélago RGT-vel Gridben, aztán GTR2-ben. A Gridet utána dobni fogod a szemétbe. :DDD (Már ha nem az ilyen irreális, ráadásul véletlenszerű "fizikát" alkalmazó játékokra gerjedsz. :U )

Crysis? Hiszi a piszi. ;]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35032) butcher eu válasza troller (#35030) üzenetére


butcher eu
senior tag

troller: nem demo, hanem a full verzió jött ki pénteken.

katt777: ráhibáztál, mert a kedvenc pályámat irtad le :K , és a valótlan irányítást mint a grid-ben is van, nem szeretem, de nem szoktam game-et abbam hagyni, csak befejezni, ;] ezért szúrom még mindíg. És köszi a játék tippet, már rajta vagyok az ügyön, olvastam teszteket, és leírásokat róla. Eddíg sok szépet írtak. :R

(#35033) troller válasza butcher eu (#35032) üzenetére


troller
senior tag

Akkor erről nagyon lemaradtam...

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#35034) Henker2


Henker2
addikt

Üdv Nektek! Kinéztem egy 3870-et! DDR4-es 512MB VRAM.

A kérdésem az lenne, hogy ha megnéznétek a konfigomat, érdemes-e lecserélnem a jelenlegi VGA-mat egy ilyenre. Magyarul kapok-e minőségi javulást!
Egyáltalán a mostani konfigom, "kihajtja-e" ezt a karit?

Bár sokan azt mondják, hogy hülyeség ez a kihajtja, nem hajtja ki dolog.
Nemtudom.

Lécci segitsetek

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#35035) katt777 válasza Henker2 (#35034) üzenetére


katt777
félisten

Amiről írsz, az a sanyix-kór, egy rakás topicban szórja a hülyeségeit, hogy bármilyen proci elég egy bármilyen VGA alá, mert a kettő két különböző dolog. A kihajtás amúgy sok mindentől függ, de persze a CPU-tól is. Erről rengeteg infót találhatsz a topicban, olvass (+ kereső!).
Egyébként kevés a konfigod, minőségi javulást ATI vs. nVidia miatt viszont kaphatsz (sebességet nem feltétlenül). Ha 1280-ban játszol, egy nem kihajtott 256MB-os 3850 vsz. hasonló sebességet produkálna, mint egy még kevésbé kihajtott 3870. Komolyabb VGA-ba csak akkor ruházz be, ha a közeljövőben lapot/procit/RAM-ot akarsz fejleszteni, mert addig úgyis mennek lefelé a VGA-árak.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35036) katt777 válasza butcher eu (#35032) üzenetére


katt777
félisten

Ó, hát én is végig akartam játszani, de aztán kipróbáltam ezt az összehasonlítható pályát/autót, és a Grid már nem is érdekelt. Azt hittem, én felejtettem el vezetni, mert alig maradtam a pályán, de GTR2 be, és máris minden tökély. Utóbbira ráadásul rákényszerítheted driverből a grafikai extrákat, amitől persze nem lesz olyan graf, mint a Grid, viszont autóverseny marad.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35037) TTomax válasza Henker2 (#35034) üzenetére


TTomax
nagyúr

alig vennél észre valamit VGA csere után..a 320-as GTS elég jól húzható kb hozza a HD3850-et...és a te konfigodban egy 3870 is kb úgy menne...nagyobb felbontásokon lesz érezhető difi,de 1280-ig szerintem pár százalék...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#35038) Diniboy válasza katt777 (#35017) üzenetére


Diniboy
aktív tag

kösz hogy válaszoltál, és mindenkinek kösz hogy nem hivta fel a figyelmem arra a tényre hogy rosz topikban járok :D igazibol mennyivel gyengébb egy 3650 egy 3850nél? emlékszem láttam tesztet de sajna 3 melóhely melett nem nagyon van időm gépezni. a válasz jöhet pmben , bár ez talán valamilyen szinten témába vág....

(#35039) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Katt

Nem látom a 8.9 es Driver teszteket ^^

:R

(#35040) Henker2 válasza katt777 (#35035) üzenetére


Henker2
addikt

Tehát azt akarod mondani, hogy már ez a 3870 is egy "komolyabb" VGA?
Gondolom az sem segitene rajtam, ha egy 4600+-os procit tennék be a 3800-as helyett!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#35041) lsc válasza FeRRaR1 (#35039) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy itt van, igaz nem Katt csinálta .

Az élet kegyetlen .

(#35042) katt777 válasza Diniboy (#35038) üzenetére


katt777
félisten

128bit vs. 256 bit, DDR2 vs. DDR3, de 1. hszban a speckók, és nézd meg a 3650-et. Sokkal.
Gondoltam, ha már itt kérdezed, bármi 3xxx érdekel.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35043) katt777 válasza Henker2 (#35040) üzenetére


katt777
félisten

Dehogynem! Ha olyan procit teszel bele, amely 3GHz köré húzható, az már elmegy, bár az AMD-s kihajtás akkor is mindenben alacsonyabb lesz egy Intelesnél, ez saját tapasztalat. 4600+ egy jó hűtővel esélyes 2.8-3.0GHz-re, a 4200+-om a gyári vacakkal kezdett anno túlmelegedni 2700MHz-en, és még stabil volt. Minél nagyobb felbontást és összetettséget használsz, a CPU limit annál alacsonyabban lesz, csak persze lehet, hogy mire összhangba jön a VGA a procival, addigra élvezhetetlenül lelassul a megjelenítés. :DDD De nem kell félned, a 3870 igenis komoly VGA, Crysis-on kívül mindent visz nekem fullban 1680-ban (igaz, 3GHz-es E8400-zal, amely még a 6xxx Inteleknél is jobban hajtja a karit, nem hogy holmi AMD-nél, és 6MB cache-e van), Clear Sky-ban és Oblivionban ráfér egy 10% OC, de ez az a kari, amely ma még éppen megfelelő (hangsúlyozom, fullban, azaz minden szűrőt maxra tolva), aztán egyelőre nem kell hogy zavarjon, hogy a 30FPS helyett egy 4870 mondjuk 50-nel vinné a game-et. Ha nem alkalmazol kényszerítést, és csak a játékok beállításait használod, akkor meg főleg rendben van.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35044) katt777 válasza FeRRaR1 (#35039) üzenetére


katt777
félisten

Tőlem ugyan nem is fogod! :DDD 1x még megtettem a szar 8.4-es után, ha az utána lévők javultak, teszteljen az AMD, és bizonyítsa be. :P Én inkább játszom, ha időm engedi.
De este tolok majd Oblivion-t és Clear Sky-t VGA tuninggal (ennek a 2 proginak kell), meglátom, mi lesz. Az tuti, hogy a 8.8 ref. és XG is gány volt, és mivel már a 48xx karikra fejlesztenek AMD-nél, én szépen elmentettem magamnak a 8.7-es csomagokat a biztonság kedvéért. Csak ezt tudom ajánlani mindenkinek, mert ez volt az utolsó 3xxx karikra hegyezett meghajtó. XG-ből mindenesetre még nincs 8.9.

Az a teszt meg nagy kamu, mert nálam a 8.7 gyorsabb volt a 8.8-nál. :P Persze, szokás szerint kiválogatták a beletett programokat, aztán persze, hogy be van bizonyítva, más progik meg közben lazán kidobálták az embert alap órajeleken is. :(((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35045) Diniboy válasza katt777 (#35042) üzenetére


Diniboy
aktív tag

igazibol én is a teljes cserét javasoltam, olcsóért , amd fronton, de most nincs lóvéja havernak. már a 17 k is megeröltető neki, de nem akartam x1600 at, vagy gyengébb használt karit javasolni neki,(illetve neki sem szimpatikus a használt hardware) azzal sem járt volna jobban agp-s fronton..
az a lényeg hogy a legujabb játékok kivételével minden elmenjen valahogy. most pl oblivionozott az abit ti300 án...
aszondja hogy őt nem a grafika hatja meg(egyenlőre, de ha eljön és betöltöm neki a clear sky-t vagy a far cry 2őt (majd)) rádöbben. ) :D

mellesleg nekem teljesen jó oc nélkül a 4600 as x2 meg a 3780 páros, de valóban az van szinte hogy minden mhz a cpu-n 100 pontokat jelent 3dmark 06ban...
játékban nem ennyire feltünő ám, ugyhogy én nem is huzok most semmit.. mondjuk nem is nagyon játszok :U

(#35046) Henker2 válasza katt777 (#35043) üzenetére


Henker2
addikt

Én 1280X1024-es felbontásnál nem használok nagyobbat, ugyanis ennyit bir a TFT-m! :D

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#35047) katt777 válasza Diniboy (#35045) üzenetére


katt777
félisten

Én a 780GX mellett vagyok, minden más puszta pénzkidobás. Inkább spóroljon még egy kicsit, az jobban megéri.

Henker2: Hát, akkor felnyomod a látványjavítókat, de még úgy is elég egy 256MB-os 3850, esetleg egy HIS ICeQ3, az tökéletesen ki fog szolgálni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35048) Diniboy válasza katt777 (#35047) üzenetére


Diniboy
aktív tag

már mindegy :))) ugyis az lesz, hogy ha lesz pénze vesz uj gépet, ez meg megy haza az othoniaknak. már 3dik gépváltás óta ez a menetrend :)
csak azé ha hazamegy , ott is legyen valami :D... (albérletben lakik)
megvette a sapphire 3650et kiváncsi leszek mi megy rajta és hogyan :))

(#35049) medium84


medium84
aktív tag

Az lenne a kérdésem hogy kapott-e valaki a kártyája mellé DVI-HDMI átalakítót? Ha igen milyen típusú volt?

(#35050) katt777 válasza medium84 (#35049) üzenetére


katt777
félisten

38xx karikhoz jár.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.