Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45001) Teaway válasza V1d0N (#44999) üzenetére


Teaway
veterán

Már attól is át kéne kapcsolnia, ha pl. a dxdiag-ban nyomsz egy Display > Test Direct3D-t.

Nincs itthon csokid??

(#45002) illes14


illes14
tag

Szerintetek Gigabyte GTS 450 OC 1GB GDDR5 videokártyám erőseb egy HD3870X2 kártyánál?

(#45004) Silverboy


Silverboy
aktív tag

Lenne egy picike gondom utobbi időbe sok játéknál nincs élsimítás erre valakinek valami fix?
Euro Truck Simulator, MOH Airborne (UT 3 engine miatt szeirntem) és még egy pár játékba valaki ötlet?

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#45005) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Van egy Sappire hd 3850-es kártyám.Terhelés alatt normális a 90 fok vagy afeletti hőmérséklet?

06-3o/9759I39

(#45006) proci985 válasza Találtgyerek (#45005) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyslotos, kéknyákos kártyánál sajnos igen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45007) Találtgyerek válasza proci985 (#45006) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nekem piros nyákos,de gondolom ez nem sokat számít a hűtésben. :)
Egész pontosan ilyen.

06-3o/9759I39

(#45008) proci985 válasza Találtgyerek (#45007) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, igazából mindegy, egyslotos hűtések sajnos melegek és hangosak voltak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45009) Találtgyerek válasza proci985 (#45008) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Hangjával nem volt gond.Az viszont érdekes volt,hogy nem tudtam állítani a fordulatszámot.Riva T-al,Trixx-el semmivel.

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#45010) proci985 válasza Találtgyerek (#45009) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

két vagy három eres a venti felé a madzag? ha kettő, akkor nem fogod tudni szabályozni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45011) proci985 válasza Találtgyerek (#45009) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

két vagy három eres a venti felé a madzag? ha kettő, akkor nem fogod tudni szabályozni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45012) Találtgyerek válasza proci985 (#45011) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Hát ezt már nem tudom megmondani,mert már a gazdájánál van a konfig.
Ezek szerint 2 volt.Az Aida nem is érzékelte a fordulatszámot.

06-3o/9759I39

(#45013) proci985 válasza Találtgyerek (#45012) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor valszeg kettő lehetett, a harmadik ág kell a fordulatszám jelzéséhez.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45014) Találtgyerek válasza proci985 (#45013) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Gondolom ennek is köszönhető a magas hőfok.Remélem hosszabb távon nem tesz kárt benne.

06-3o/9759I39

(#45015) proci985 válasza Találtgyerek (#45014) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

á, kétslotosok 3870eseknél is 70-80fok között volt a terhelés (bár fura, mert a refhűtőn tudott szabályozni a kártya kéteres csatival, csak vissza nem jelzett), a halkabb sapphire kártyáknál ez volt 90 is. természetesen jól szellőző házban értve (pl CM690, Cosmos, saját példából kiindulva).

gyári passzív megoldások egyébként 130-140fok körül voltak furmark alatt. az egyslotos sapphire hűtő meg nem túl jó, de azért a célnak megfelel.

anno a megoldás az accelero s1/2 szokott lenni, de ami egy 30-40ks -vagy még több- kártyánál ok, az egy 8ksnál már kevésbé:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45016) Találtgyerek válasza proci985 (#45015) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Hát őszintén szólva ez is majdnemhogy passzívnak tűnt.Alig ment a ventilátor,hangja nem is volt,csak láttam,hogy pörög.Hátha a passzívak 130 fok körül mentek,akkor ez is bírni fogja a maga 90fok környéki értékével.

06-3o/9759I39

(#45017) Yugo


Yugo
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget, vagy tanácsot szeretnék kérni.

Van egy Shappire HD3870-es a gépemben (további paraméterek a gépemről a profilomban). Következő a problémám (bár nem 100 hogy a vga miatt van):
Játék közben egy idő után a gép hirtelen leáll (kikapcsol), utána csak egy táp kikapcs-bekapcs, vagy áramtalanítás után tudom visszakapcsolni. VGA-n a kondik és bordák elég melegnek tűnnek, de játék közben kilépve az everest 52-55 fokot mutat.
Esetleg ötlet, hogy ez vga probléma, vagy esetleg táp, vagy akármi más?

vga csere már tervben van, de addig nem akarom amíg nem tudom, hogy mi okozza ezt a jelenséget.

Köszönöm szépen előre is segítséget

(#45018) proci985 válasza Yugo (#45017) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm... milyen tápod van?

52-55fokos gpu nem sok, annyit talán még ambientben is bírnia kéne.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45019) Yugo válasza proci985 (#45018) üzenetére


Yugo
csendes tag

(#45020) proci985 válasza Yugo (#45019) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

valszeg a táp nem bírja a terhelést.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45021) Yugo válasza proci985 (#45020) üzenetére


Yugo
csendes tag

köszönöm szépen a segítséget

(#45022) person válasza proci985 (#45011) üzenetére


person
senior tag

Nem feltétlen. Nekem egy slotos kék sapphirem van, két eres ventivel és szabályozható. Persze fordulatot nem mutat de százalékosan be lehet lőni.

(#45023) elistvan válasza Yugo (#45019) üzenetére


elistvan
senior tag

Cseréld le egy olcsóbb használt Chifire vagy FSP-re szerintem is ez lesz a baja.

Nekem is az 1slotos van. hangoskodik sajna, meg is vettem a Zalmi VF900-ast rá már egy ideje, csak nem visz rá a lélek a kicserélésre (a lustaság nagy úr) de ATiTool-al csináltam egy profilt. Visszavettem a mag meg a vga órajeleket 300Mhz körülire a fordulatszámot 20%-ra alig hallani. És 40fok körüli értékeket mér a progi állandóan 2D-ben. Beolajoztam volna de ilyen nyomi egybeöntött a ventilátor így nem lehet levenni a matrica alatt sincs lyuk hagyva a kenőanyagnak.

És ha már itt vagyok: Milyen kártyára érdemes ezt lecserélni ha nem igazán (évente 1-2x játszok akkor se a legújabb gémekkel) főleg fogyasztás és zaj szempontjából érdekelne kedvezőbb kártya. (5750-est néztem ki a tápom vinné szerintem)

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#45025) Teaway válasza dangerzone (#45024) üzenetére


Teaway
veterán

Hajszálra ugyanez van nekem is :K

Nincs itthon csokid??

(#45026) dangerzone válasza Teaway (#45025) üzenetére


dangerzone
addikt

Hőfokok neked 3d-ben hogy alakulnak?
Illetve neked is böszme hangos? :D

Mondjuk a hangosság annyira nem érdekel, mert 2d-ben beállítottam a venti fordulatszámot, 3d-ben meg had pörögjön, az nem nagyon izgat.

Illetve még annyit, hogy csak a GPU órajelet veszi vissza magától 2d-ben, ugye? Emellett feszültséget is csökkent amúgy?

(#45027) Teaway válasza dangerzone (#45026) üzenetére


Teaway
veterán

80-85 fok a max.
65 fok alatt 2%-on megy a ventije, 60-70-ig 25%, felette 100%, ekkor már hangos, de 2%-nál kussban van.

Eddig úgy tudtam, hogy az órajelet csökkenti, a feszről semmit se tudok.

Nincs itthon csokid??

(#45028) person válasza dangerzone (#45026) üzenetére


person
senior tag

Biztosan csökkenti. 3870-ből kiindulva.

(#45029) proci985 válasza dangerzone (#45026) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyslotosok nem halkak. mondjuk kétslotosok is vagy halkak, vagy tudtak is hűteni (egy szem réztömbből állt a borda, szóval nem volt valami remek).

feszt visszaveszi, Radeon Bios Editor ki is tudja olvasni, hogy mennyire.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45030) dangerzone válasza proci985 (#45029) üzenetére


dangerzone
addikt

Jajaja. Közben megvan.
A bios-át akartam módosítani, hogy ne csak 750/950-ig engedje húzni a kártyát, na meg hogy a hűtő fordulatszámot 2d-ben lejjebb vegyem a hang miatt.
De valamiért, ha winflash-sel az RBE által módosított biost flashelem rá, akkor egyszerűen nem ismeri fel a kártyát a windows. A monitorom natív felbontását sem tudom beállítani. GPU-z beismeri, de valami hülye órajeleket ír ki neki (360/332 ???? -hülyeség )

(#45031) elistvan


elistvan
senior tag

Szedte már szét valaki az egyslotosnak a hűtését takarítás céljából? Tényleg nem lehet olajozni a ventit? vagy csak én vagyok béna?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#45032) person válasza elistvan (#45031) üzenetére


person
senior tag

3870-re gondolsz? Én ha jól emlékszem szétszedtem és olajoztam de nem volt észrevehető változás. Furcsa köszörülő hang jött belőle alacsony fordulaton de csak néha. De pontosan már nem emlékszem 2 éve lehetett. Azóta már modoltam de ezt linkeltem is akkoriban. Modolt bios és szinte hangtalan még játék alatt is. Cserébe max + 10 fokot ha melegszik de bírja már elég régóta. Teszem hozzá nagyon jól szellőző házban! De bírnának ezek többet is... :K [link]

[ Szerkesztve ]

(#45033) elistvan válasza person (#45032) üzenetére


elistvan
senior tag

Oké de ezen nincs rajta a gyári venti? Azt meg tudtad olajozni? Ha igen, hogy szedted le a tengelyről a ventit?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#45034) person válasza elistvan (#45033) üzenetére


person
senior tag

Ezen már nincs rajt se a gyári venti se a burkolat. Régen volt nem emlékszem, hogy szedtem szét de ha jól rémlik az alsó fix részéről húztam le a matricát és ott szedtem le óvatosan egy műanyag gyűrűt ami a tengelyt rögzítette. De tényleg nem emlékszem pontosan, 2 éve lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#45035) person válasza elistvan (#45033) üzenetére


person
senior tag

Na előguberáltam, megnéztem. Tehát egy slotos kék sapphire 3870-en a venti alján (álló részen) lehúzod a matricát és ott figyel a tengelyvégen egy műanyag rögzítő gyűrű. (csak tönkre ne tedd vagy el ne veszítsd)

[ Szerkesztve ]

(#45036) elistvan válasza person (#45035) üzenetére


elistvan
senior tag

Akkor nem a kék külső részen hanem a fém belső rész irányában? a kártya felőli oldalon? Mert a matricát leszedtem a hűtő külső oldaláról, de attól többet, hogy csúnya lett, nem értem el vele.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#45037) person válasza elistvan (#45036) üzenetére


person
senior tag

Ilyened van?
1. Ki kell venned a kártyád a gépből !
2. Le kell venned az egész hűtőt a kártyáról (alu tömb, borda + kék burkolat + venti egyben jön)!
3. Az alu vázról lecsavarozod a kék műanyag burkolatot !
4. Az alu vázról 3 csavar eltávolítása után lekapod a ventit !
5. Mikor a markodban van a venti akkor annak az állórészéről lehúzod a matricát félig és ott a tengelyvég. Tehát a túloldalán van, amit most ugye nem látsz.
A művelet után újra kellene pasztáznod a gpu-t összeszereléskor szóval paszta és türelem nélkül ne állj neki.

[ Szerkesztve ]

(#45038) elistvan válasza person (#45037) üzenetére


elistvan
senior tag

Köszi szépen a részletekbe, menő választ, igen ilyenem van! :C :R

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#45039) proci985 válasza dangerzone (#45030) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fura... saját kártyáról vett biost módosítottad és azt írtad vissza?

fontos: első értéket ne állítsd el 775ről, az a boot érték emlékeim szerint.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45040) elistvan válasza person (#45032) üzenetére


elistvan
senior tag

És milyen értékekre változtattad a bios beállításokat ha nem titok?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#45041) dangerzone válasza proci985 (#45039) üzenetére


dangerzone
addikt

Nem ott állítottam át őket. Van , talán az utolsó fülben, ilyen OC max beállíthatósági érték. 2 csúszkát lehet módosítani. GPU-Mem. Azokat állítottam át. De be is szart, mikor visszaflasheltem. Máson nem is módosítottam.

(#45042) person válasza elistvan (#45040) üzenetére


person
senior tag

Nem titok de ezt így meg nem mondom neked fejből. :D Ki kellene mentenem a kártyából, hogy ki tudjam olvasni. De én emeltem az órajeleket, állítottam a feszt 2D/3D-ben is, és a venti vezérlést a modolt hűtéshez állítottam nem a gyárihoz ! De ha nagyon érdekel lementem.

(#45043) NightBlade


NightBlade
csendes tag

Sziasztok!
Én is csatlakoznék, egy Sapphire Radeon HD 3870 boldog tulajdonosa vagyok egy Accelero Twin Turbo hűtővel szerelve. 37-40 fok alapjáraton, terhelésnél 52 fok körülig megy fel a hőmérséklet.
Meg szeretném kérdezni, hogy meddig egészséges kb a hőmérséklete a GPU-nak, illetve, hogy melyik programmal lehetne az órajelen húzni egy kicsit?
Úgy gondolom, hogy ilyen hűtéssel bírnia kéne.
Valamint, hogy esetleges túlhajtásnál mennyi feszt lehet neki max (vagy alatta) adni?
Köszönöm a válaszaitokat! :R

(#45044) person válasza NightBlade (#45043) üzenetére


person
senior tag

Azzal a hűtővel nem lesz gondod a hővel. Főleg, hogy a 80-90-fokot lazán bírja hosszútávon, mondhatni alap. A feszre nem merek semmit mondani nem emlékszem de neked kell játszanod vele meddig érdemes, vagyis meddig ad annyi + órajelet ami még megéri a + feszt. Talán 1.3v-on van 3D-ben az enyém nem tudom. :F Sorry rég nem foglalkoztam a témával, annó belőttem és azóta semmi gond vele.

(#45045) NightBlade válasza person (#45044) üzenetére


NightBlade
csendes tag

Köszi!
Amúgy igen, kb ilyenre gondoltam, hogy kipróbálnék egy "belőtt oc-t", ami valszeg működne is. Már csak annyi a kérdésem, hogy melyik progival ajánlatos ezt csinálni? pl Te, látom ugyanolyan a kártyánk teljesen :)

(#45046) proci985 válasza dangerzone (#45041) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyébként mintha a rivatunernél nem is kellett volna flashelni a magasabb órajelekhez.

fura, h nem megy, egy bit átállításától nem szabadna semminek elmásznia.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45047) person válasza NightBlade (#45045) üzenetére


person
senior tag

Részletekre tényleg nem emlékszem de volt katt777-nek egy összefoglaló írása de az oldalról már levette az övén meg nem találom hirtelen. Na találtam egy másikat de nem olvastam el! [link] Én RBE-t használtam modoláshoz főleg venti vezérléshez az órajelet meg valamiért jobban szerettem az Ati bios editorral állítani. Mindig Ati winflash-el tettem vissza a kész biost. De olvasgass és légy biztos a dolgodban mielőtt nekiállsz !

(#45048) dangerzone válasza proci985 (#45046) üzenetére


dangerzone
addikt

Akkor majd meglesem Rivatunerrel is.

(#45049) NightBlade válasza person (#45047) üzenetére


NightBlade
csendes tag

Köszönöm szépen, elolvasom! :R

(#45050) Alastair' válasza dangerzone (#45041) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha a max OC-t elállítod a biosban, nem fog indulni a kártya. Egyik Radeon sem indul utána. :N

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.