Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25751) rammstein88 válasza katt777 (#25749) üzenetére


rammstein88
csendes tag

Hát azokat a karikat én is várom, már csak azért is, hogy hátha olcsóbbak lesznek a 3000 szériás VGA-k, amcsiban már mindenhol 450 dollár környékén vannak a 3870X2-ők,valyon hozzánk ez mikor jut el :F

(#25752) marcias válasza proci985 (#25748) üzenetére


marcias
őstag

Azért a pozitív oldalát is nézzétek... 2 hardver helyett csak egyet kell megvenni, igaz az drágább lesz, viszont véget érnek az olyan jellegű viták, hogy melyik gpu-hoz melyik cpu passzol... a gpu számolási képességeiről pedig már ne is beszéljünk.. olyan komplett programokot lehetne írni, amik egyes szálrabontható feladatoknál a gpu-ra bíznák a munkavégzést, ebből eredően pedig ez túlmutat egy sima cpu+gpu pároson. Ezt fedezte fel az nVidia is (lásd: gpu alapú szuperszámítógépek). És valóban, 45 vagy 32 nanométeren, és a folyamatos architekturális fejlesztéseknek, valamint az új utasításkészleteknek köszönhetően évről évre kevesebb problémát fog okozni eme két melegedő komponens összeillesztése.

Nos, a magas hibaarány tény, de kezdetben úgyis csak a tokozás lenne közös, az pedig azt jelenti, hogyha a cpu vagy a gpu hibás, attól a másik még nem megy a kukába. Vagyis ugyanott tartunk, ahol eddig.

Ami engem inkább foglalkoztat az a videomemória kérdése... ugye tudjuk hogy a videomemória magasabb órajelen, és szélesebb memóriabuszon közlekedik, nem véletlenül. A tapasztalat azt mutatja, hogy a rendszermemória nem elég gyors a gpu számára, igaz, ha bekerül a cpu mellé, akkor már a gpu is tud HT-n keresztül kommunikálni a rendszermemóriával, de szerintem még ez sem lenne elég gyors, hogy kiszolgálja a gput. Azt mondhatnám, hogy talán a rendszermemória lassúsága megoldódni látszik, hiszen a DDR3 hamarosan eléri a 2000+ MHz-et, ami már közelíti napjaink gyors GDDR órajeleit (tudom hogy a kettőt nem szabad keverni azért :) ).

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#25753) rammstein88 válasza marcias (#25752) üzenetére


rammstein88
csendes tag

Hát igen a memória kérdése jobban foglalkoztat engem is, igaz h gyorsak a DDR3-asok,de akkor viszont memória többlet kell,hogy kiszolgálja elegendően a GPU-t és CPU-t is,és kevés lesz az a 2000MHz,árban viszont eléggé drága,mert kötvehiszem,h amikor jön a CPU-GPU páros a 2GB 2000MHz-s DDR3 10-15k lenne,és 2giga még kevés is

(#25754) MarioAna


MarioAna
senior tag

Hy all!
Van itt valakinek PowerColor HD 3850 512MB Extreme-je? Nézegettem teszteket, 10-ből 8 azt írja, hogy a venti nagyon halk, a másik kettő, meg 10 VGA-ból a leghangosabbnak titulálta (viszont, hogy jól hűt az egyértelmű). Na szóval akinek ilyen karija van, az leírná, hogy mennyire is "hangos" ez a ZEROTherm hűtés valójában? :B
Ja és itt néztem ez mennyire jó ár? :)) [link]

[ Szerkesztve ]

(#25755) marcias válasza rammstein88 (#25753) üzenetére


marcias
őstag

Nagy eséllyel ez az elején lassulást eredményezne, a memória lenne a szűk keresztmetszet. Viszont ennek is van két előnye. Egyrészt, ahogyan eddig is voltak memóriatuninggal foglalkozó cégek, ezentúl az ő szerepük nagyon megnő, hiszen jóval fontosabb lesz a memória teljesítménye. A másik oldal pedig, hogy összevonódik a rendszer- és videomemóriapiac, így leegyszerűsödik a fejlesztés/gyártás/forgalmazás is. Nem is beszélve arról, hogy a videokártyáknak ezentúl nem kell nyákot gyártani, amire ugye a memóriák is kerülnének, ez további költségkímélő dolog (kérdés, hogy az ASUS, Gigabyte stb. ehhez mit szólnának ;] ).
Egy olyan verziót is el tudnék képzelni, hogy ezentúl az alaplapok cpu-gpu környékét építenék ki úgy, mint korábban tették a videokártyákét (akár előre integrált memóriamodulokkal).
szerk: ez már elég OFF

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#25756) nebulo5 válasza MarioAna (#25754) üzenetére


nebulo5
senior tag

Helló!
Az én kártyám ugyanilyen, de 3870-es. A hűtése meglepően jó, és nem nevezhető hangosnak. Alapon 41-42 C°, és még nem sikerült 74 C°fölé kergetnem. (habár ez sokban függ a ház szellőzésétől is) Mindenesetre a vásárlás előtt sokan panaszkodtak a38**-as kártyák hőmérsékletére-hűtő hangjára, és kissé fenntartással voltam vele szembe, de még szerencse, hogy nem cseréltem rajta hűtőt az üzemeltetése előtt. Szóval kellemessen meglepődtem.
Az árával kapcsolatossan pedig: ki hol tud mennyiért hozzájutni..............

Üdv: nebulo

(#25757) Solten válasza MarioAna (#25754) üzenetére


Solten
addikt

Hi! Olvasgattam pár ilyen kártyával rendelkező user hsz-it, szerintük hangos és nem szabályozható a venti.

Saor Alba

(#25758) katt777 válasza Bundás22 (#25750) üzenetére


katt777
félisten

Az már jó ideje közismert, hogy ez kamuteszt. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25759) nebulo5 válasza Solten (#25757) üzenetére


nebulo5
senior tag

Helló!
Ilyen panaszokat én is olvastam, ezekszerint azon kevés szerencsések közé tartozom, akiknél műxik a ventiszabályzás, és nem tolakodóan hangos a hűtő?
Mindenesetre volt szerencsém meghallgatni egy asus 3870-es kártyát üzemközben...
Na az hangos.....

Üdv: nebulo

(#25760) Solten válasza nebulo5 (#25759) üzenetére


Solten
addikt

Hello. Lehetséges... :D Mindenesetre az érdekes dolog lenne hogy a 3850-en nem szabályozható a venti, a 3870-en meg igen... :)

Bár.. A mai világban everything is possible... :DDD

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#25761) katt777 válasza Solten (#25760) üzenetére


katt777
félisten

Ráteszel egy potit, aztán úgy szabályozod, ahogy tetszik.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25762) MarioAna


MarioAna
senior tag

Na, akkor nem jutottam előrébb:D. Egyik ezt, a másik azt mondja :)) Azért kösz mindenkitől.

(#25763) bakosgabor57 válasza MarioAna (#25762) üzenetére


bakosgabor57
őstag

RivaTuner.

(#25764) Solten válasza katt777 (#25761) üzenetére


Solten
addikt

Jó de az "borzasztó költséges"... :D

Saor Alba

(#25765) MarioAna válasza bakosgabor57 (#25763) üzenetére


MarioAna
senior tag

Gondolom itt a ventivezérlésre gondoltál:). Eszembe jutott nekem is.De lényegtelen, mert csak júliusban lesz csak VGA vétel :((( .
THX mégegyszer mindenkitől.
Solten: az is egy megoldás:D.

[ Szerkesztve ]

(#25766) bakosgabor57 válasza MarioAna (#25765) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Júliusban is lesz RivaTuner :K

(#25767) Solten válasza MarioAna (#25765) üzenetére


Solten
addikt

Akkor már HD 4k series... ;)

Saor Alba

(#25768) proci985 válasza MarioAna (#25762) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

rivatuner mindent megold. ha nem lenne, nekem se lenne gyári hűtésem/msi 3870esem már:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25769) Bundás22 válasza katt777 (#25758) üzenetére


Bundás22
őstag

nem bizonyosodott be h kamu, bármit mondasz

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#25770) Macka válasza Bundás22 (#25769) üzenetére


Macka
veterán

Te mindig linket linkelsz? Nem linkség ez kicsit? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25771) Bundás22 válasza Macka (#25770) üzenetére


Bundás22
őstag

[link]
ilyet linkeljek inkább, yepp girls! ;)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#25772) lsc


lsc
nagyúr

Erről a kártyáról /Sapphire 3870 / érdekelnének tapasztalatok /zaj , hűtés stb./ , akinek ilyen van az megoszthatná velem .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#25773) katt777 válasza Bundás22 (#25769) üzenetére


katt777
félisten

Akkor keress rá csak úgy a HD4870-re, és vagy egy tucat linket dob ki a csalásra (már ha a kártya beállításai láttán nem lenne egyértelmű, mint számomra). Valamelyik fórumon lépésenként rajta van az is, hogyan állították elő a 3DMark, a GPU-Z, és egyéb eredményeket (megsúgom: nem ezekkel a programokkal ;] ). Vagy persze higgy, amit akarsz. :R Ha még nem vetted volna észre, soha nem mondok "bármit", főleg nem alaptalanul.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25774) katt777 válasza lsc (#25772) üzenetére


katt777
félisten

Soxor leírtam már e topicban, ez a legjobb 3870 moddolhatóság szempontjából. Van hozzá javított vezérlésű hűtéssel ellátott bios (ezzel persze hangosabb), de módosíthatod is a beállításokat, vagy hagyhatod az eredetit, ha elég hűvös a kártya környezete. Amúgy 95°C-ig hevült nálam VGA tuninggal, tuning nélkül 85°C-ig. Hűtésmoddolt bios-szal ugyanez 70°C/65°C, viszont 65°C körül már elég rendesen pörög a venti (de messze nem maxon, és mint mondtam, állítható). Tuningban a 860/1200-at simán vinnie kell.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25775) lsc válasza katt777 (#25774) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi , más esetleg ? Több szem/fül többet lát/hall .

Az élet kegyetlen .

(#25776) katt777 válasza lsc (#25775) üzenetére


katt777
félisten

Másnál is ez van, ált. én segítettem beállítani. ;] Az biztos, hogy a ref-től eltérő kiépítésű (hűtés, OC) karikkal szokott gáz lenni, ezzel nem. Tomboy1986-nak van egy friss logout-tesztje Coolink Chilla hűtővel, nézd meg a teszteredményeket gyári hűtéssel és lecserélttel.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25777) TomBoy1986 válasza lsc (#25772) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Az eddig legjobban sikerült refernciahűtése az AMD-nek szerintem (legalábbis csúcskategóriás egymagosok tekintetében). Az X1950XT-éhez képest máshogy hangos, csak míg azt a kártya miatt sem lehetett hangtalanul járatni, addig ezt igen.

Házkiépítéstől és fültől függően kb. 40%-os ventifordulat felett hallható ki (legalábbis nálam így volt). Viszont ált. 50%-os fordulat kell ahhoz, hogy jó hűtést produkáljon, de ettől még elviselhető a hangja.

katt777:
Sikeresen :DDD

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25778) katt777 válasza TomBoy1986 (#25777) üzenetére


katt777
félisten

Hogy megidéztelek... :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25779) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Szép jó napot......
A 3870 karim csak driverrel 55c°-al működött, ventilátor 7% pörgése mellett. Felraktam az ATT-t hogy takarékos üzemmódot kreáljak: Gondoltam egy kellemes 50 alatti hőmérsékletet kihozok belőle, kis fogyasztással. Úgy is jön a kánikula. De az ATT-ben levett GPU+memo melett, levett fesszel, 30%-ra feltett ventivel Nőt a hőmérséklet. Sőt, az gyári órajelekkel már nem 55 hanem 63c° lett, még 40% venti mellett is. (elötte ezt produkálta sima driverrel 7% ventivel.). Miközben a GPU kihasználtság 0%. Ez vicc.................. Az ATT bekavart rendesen.
Látom sorsom, driver pucolás, és csak CCC és ATT nélküli új driver telepítés. Az eddigi kisérletezéseim szerint!!!!
Csak azt szeretném elérni, h a venti pörögjön pl. 25%-ot 7% helyett, mert az már 5° jelentene. HIS 3870 iceQ 3turbo-m van aminek a nagy ventije hangtalan még 40%-on is.
Bios-ból nem lehetne ezt kiprovokálni? Mennyire meleg belenyúlni?
Ha lenne egy háborút megjárt veterán aki ezt már megoldotta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előre kösz.......

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#25780) marcias válasza zozoz1 (#25779) üzenetére


marcias
őstag

Rivatuner ;)

Steam: marcias88

(#25781) zozoz1 válasza marcias (#25780) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Nem ismerem. Kicsit bővebben ha szabad.............

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#25782) katt777 válasza zozoz1 (#25779) üzenetére


katt777
félisten

HIS Bios OK, de persze bele lehet nyúlni (ennek módja a tesztoldalamon vagy a logout-os cikkeim között). ATT nem viszi le a fesz-t 2D módban, azért melegszik a karid. És én ezért nem használom.
Leg1szerűbb a RivaTuner 2.09, az csak abba nyúl bele, amit engedélyezel (hűtés). Feszt ez sem szabályoz, úgyhogy GPU tuninggal ne is próbálkozz vele. Driver + avivo + CCC-nek rendben vinnie kell a cuccot, nem akad RT hűtés-szabályozással.
RT-t illetően olvass vissza, vagy Guru3D-n külön szekció van a használatához.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25783) athomi válasza katt777 (#25782) üzenetére


athomi
veterán

Érdekes, mert a HD3850-esnél meg leveszi a feszt.

[ Szerkesztve ]

(#25784) zozoz1 válasza katt777 (#25782) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Szóval az ATT nem viszi le a fesz-t 2D-ben. Jó tudni....
RT alatt a RivaTunert érted?
Az akkor a hűtésen kívűl mit szabályoz még?
Most akkor melyik a szerencsésebb. A RivaTuner vagy a driver+avivo+CCC felállás?

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#25785) zozoz1 válasza athomi (#25783) üzenetére


zozoz1
aktív tag

A 3870-nél látszólag leviszi, mert ha beállítom, úgy marad, nem írja felül. De ezekszerint a driver még sem módosítja..

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#25786) marcias válasza zozoz1 (#25784) üzenetére


marcias
őstag

Nem értem. Felteszed a Rivatunert, és beállítod a ventit, sőt még tuningolhatsz is könnyedén. Ha részletesebben érdekel, akkor Google, vagy itt a fórumon is sokan leírták már. Sztem ennyi. :P

Steam: marcias88

(#25787) zozoz1 válasza katt777 (#25782) üzenetére


zozoz1
aktív tag

A tesztoldaladat hol találom?

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#25788) zozoz1 válasza marcias (#25786) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Ok. Már az olvasgatom. Köszi

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#25789) marcias válasza zozoz1 (#25788) üzenetére


marcias
őstag

Mivel új vagy még itt: ha 5 percen belül jut eszedbe valami, akkor ne kezdj új hozzászólást, hanem a MOD gombot használd. Így nem lesz feleslegesen sok hozzászólás.

Steam: marcias88

(#25790) katt777 válasza athomi (#25783) üzenetére


katt777
félisten

Mert a 3850-et felismeri rendesen, a nagy tesót meg nem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25791) zozoz1 válasza marcias (#25786) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Jó lesz ez. Kiváló a használati leírása is. Mindkettőtöknek kösz. (marcias/katt777)

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#25792) katt777 válasza zozoz1 (#25784) üzenetére


katt777
félisten

Driver, CCC, Avivo fel, RT-rel CSAK a hűtést szabályozd. Órajel-állítás és fesz. abban sem OK. De mintha ezt írtam volna az imént is... :U
Bios-frissítést még ne! Ha majd mégis, akkor meg KELL várni, amíg végez.
Az olyan jó, hogy irőről időre több fájl is eltűnik az oldalamról... :U Már a CIA is innen szerzi be az infókat. ;]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25793) TomBoy1986 válasza zozoz1 (#25779) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Rosszul jelezte ki az előző program, az biztos, hogy nem 7%-kal ment a ventid. Az alap BIOS-okban 30% a minimum fordulatszám.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25794) katt777 válasza TomBoy1986 (#25793) üzenetére


katt777
félisten

23% ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25795) zozoz1 válasza TomBoy1986 (#25793) üzenetére


zozoz1
aktív tag

At Everest írta ezt a 7%-ot. Én sem hittem. Levettem a gép oldalát és megnéztem a ventit. Alig forgott..... Csodálkozom, hogy elindult a venti ilyen kis feszen....

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#25796) katt777 válasza zozoz1 (#25795) üzenetére


katt777
félisten

HIS-nél azért lehet, elég komolyan értenek a VGA hűtéshez. Ezért jobb nem babrálni a biost.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25797) zozoz1 válasza katt777 (#25796) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Kösz a segítséged. Hálás vagyok!!!!!!!!!!!!!!
Értem amit írtál, és azt teszem most. Egy utsó kérdés, és itt sem vagyok. Az ATI driverek pucolásakor mindenki mást mond. Your uninst...., vagy D Sweeper, vagy ATI Uninstall all, stb de olvastam oprenszer gyalut. Te mit gondolsz.

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#25798) katt777 válasza zozoz1 (#25797) üzenetére


katt777
félisten

Azt, amit kb. minden 30-40. hsz-ban írok: :B
Ati Uninstall All. Biztonságból Driver sweeper, a rend kedvéért meg XP manager junkfile és reg cleaner. De az ATI szoftver eltávolító a 8.3-as csomagot kivéve nálam mindig tökéletesen működött, annak semmi gondja (még az ATT-t is szépen leszedi), ha az ember nem össze-vissza installálgatott drivereket, meg segédprogramokat (RivaTuner pl. becseszhet, még ha azt is eltávolítod is).
Sztem mondjuk az ember egy HIS karit szereljen be, telepítsen fel hozzá minden szükségeset, aztán használja, jó az úgy, ahogy van (tuning meg mehet neki CCC-ből).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25799) zozoz1 válasza katt777 (#25798) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Köszönöm........Már a HIS driverekkel ezt végigjártuk (foreveryung). Amíg a driver volt csak fent hasított. Ahogy a CCC-t felrakta, belassúlt. Nem értettük. Ezért keresek új utakat....

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#25800) Corsa1


Corsa1
tag

sziasztok!

érdeklődnék: HIS Radeon 3870 iceq3 turbo GDDR4 512MB 850/2380mhz

mi a véleményetek erről a kártyárol? megvegyem? 1280x1024ben játszok.
9600GT OC és e között filozok.
sürgős válasz kellene.

thx

üdv

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.