Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38251) thomgrande válasza mdk01 (#38250) üzenetére


thomgrande
tag

Ez volt nem olyan régen. Elfogyott a türelem?

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#38252) mdk01 válasza thomgrande (#38251) üzenetére


mdk01
addikt

Ennyire nem figyeltem kinek írok, így nem is emlékeztem, de már értem.:)
Azért kíváncsi lennék, miért jobb itt megkérdezni, és nyomkodni az F5-öt, hogy mikor jön a válasz.

(#38253) pbujna válasza prannk (#38249) üzenetére


pbujna
aktív tag

mdk01: Szerintem arra gondolt, hogy azok, akik sokat vásárolnak faanyagot, tapasztalnak-e különbséget. Biztosan nagyobb különbséggel árulják valahol, mint az elvárható lenne.

prannk: Jobban jársz, ha részletesebben írod, hogy mire is gondolsz. Milyen feldolgozottsággal szeretnéd vásárolni. Általában egy árban adják a fűrésztelepen. Köbméterre számolnak szinte mindenhol. Ha gyalult, akkor már nem feltétlenül kapod ugyanazon az áron. Tényleg könnyebb guglizni, mert sokat segíthet. Vagy nézz körül fűrésztelepek árlistáiban.

(#38254) Zoli-cegléd


Zoli-cegléd
újonc

Kedves fórumozók!
Szakmai tanácsot kérek saját konyhabútorom tekintetében. Tölgy konyhabútor, kétlábú pipa pántokkal szerelve. Néhány ajtón kilazultak a pántok és könnyen kifordulnak függőleges pozíciójukból, így az ajtók leeshetnek. Találtam háromlábú pipa pántokat, amelyek nem tudnak kifordulni, így küszöbölve ki a hibát. Sajnos senki sem tudott választ adni arra, hogy a háromlábú pánt kétlábú részét hogyan csavarjam be szekrénybe? A nagy ajtópántoknál az egyik csap nem menetes a másikat pedig imbuszkulccsal lehet betekerni. Ezek a kisebb bútorpántok azonban nem szétszerelhetők és tekerni sem lehet külön a lábakat.
Aki tudja a megoldást, kérem segítsen.

(#38255) jimy_l válasza Zoli-cegléd (#38254) üzenetére


jimy_l
tag

Az egyik csavar, vagy mindkettő imbuszkulcsos.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38256) martong válasza Zoli-cegléd (#38254) üzenetére


martong
tag

Szia, tegyél fel pár képet, úgy számomra világosabb lenne a probléma.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38257) Winner_hun


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38258) Prémvadász


Prémvadász
tag

Vizsga munka inasoknak.

Nem bűn a lustaság.

(#38259) martong válasza Prémvadász (#38258) üzenetére


martong
tag

Ez olyan, mint a balos/jobbos nadrág :)

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38260) r.levente75 válasza Prémvadász (#38258) üzenetére


r.levente75
addikt

Szép munka, főleg a szív alakú tojástartó tetszik. :DD

(#38261) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok.

Polcot szeretnék készíteni fenyő deszkából és a tiplizéshez kellene egy kis segítség. Esetleg lehet kapni kereskedelemben (esetleg ebay és társai), olyan segédeszközt, ami megkönnyíti a munkát? Nem vagyok asztalos, így nagy a valószínűsége, hogy segéd eszköz nélkül nem tudom pontosan kimérni és elkészíteni a furatokat.

(#38262) mdk01 válasza hucsikoi (#38261) üzenetére


mdk01
addikt

Hogyan képzelted ezt pontosan el? Képet netről, vagy skiccet mutass.

(#38263) Richter36 válasza hucsikoi (#38261) üzenetére


Richter36
őstag

Lehet kapni tipliző sablont, de készíteni is tudsz magadnak: [link]

(#38264) hucsikoi válasza mdk01 (#38262) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Lemezek tárolására szeretnék, valami hasonlót csinálni.

Richter36: Ha lehet inkább vennék, mert nem vagyok biztos, hogy pontos lenne, amit én csinálok. A tipliző sablonra már rá is keresek, köszönöm.

(#38265) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Erről mi a véleményetek? Nekem úgy tűnik, hogy tökéletes lenne.

(#38266) Armahun válasza hucsikoi (#38265) üzenetére


Armahun
addikt

Inkább vegyél egy olcsó lamellózó gépet.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#38267) hucsikoi válasza Armahun (#38266) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Az mit tud? Bocs, nem vagyok szakmabeli, csak lelkes amatőr. Esetleg kérhetek egy linket?

(#38268) Armahun válasza hucsikoi (#38267) üzenetére


Armahun
addikt

Szerintem egyszerűbb vele dolgozni mint egy ilyesmi tiplisablonnal.
Nehezebb vele félrecsúszni a marással, mint a tipli fúrással.
[link]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#38269) GBRDVD


GBRDVD
tag

Sziasztok! Tudtok nekem segíteni, hogy melyik a legjobb lapszabászat most BP-en? Akik szépen és olcsón dolgoznak, valamint a választék is nagy? Ti kivel vágattok?

(#38270) pali923 válasza hucsikoi (#38267) üzenetére


pali923
aktív tag

Ha valóban csak lelkes amatőr vagy, akkor a saját tapasztalatom alapján a legjobb ezzel kezdeni. Ennél olcsóbb megoldás nem létezik, és nagyon jól működik, nem is volt másik nekem mostanáig. Egy kicsit fejlettebb ez az eszköz, és ez is nagyon könnyen használható, videós segítség is van hozzá. Én pár hónapja vettem egyet, és tényleg jól működik.
Vannak ezen kívül nagyon profi és ezért nagyon drága eszközök, eddig egyiket sem kívántam meg, mert a fentiekkel is tökéletesen pontos csapolást lehet csinálni kis odafigyeléssel is. Ettől függetlenül szinte mindig én is a lamellót használom. Főleg, mióta vettem egy kb. 30-40 éves igazi Lamello gépet, amivel valóban lehet pontosan dolgozni. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38271) pali923 válasza hucsikoi (#38267) üzenetére


pali923
aktív tag

Kis segítség. Meg vannak ám ilyen primitív módszerek is nulla költséggel. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38272) hucsikoi válasza pali923 (#38270) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél. Valóban csak lelkes amatőr vagyok. Lamellázó gépet és drága eszközöket nem szeretnék venni, mert csak ritkán használom. Azt hiszem a tipli jelölőt fogom megvenni. Nagyon ötletes megoldás. :R

(#38273) unreg1 válasza GBRDVD (#38269) üzenetére


unreg1
tag

Nem mondom, hogy ők a legjobbak, de szépen dolgoznak, nagy a választék és az árakkal sincsenek elszállva.

Woodexpress

(#38275) martong válasza unreg1 (#38273) üzenetére


martong
tag

Én is náluk rendelek, jól dolgoznak.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38276) veze válasza pali923 (#38270) üzenetére


veze
őstag

nekem ilyen van, csak még nem ennyibe került régebben [link]

(#38277) GBRDVD válasza unreg1 (#38273) üzenetére


GBRDVD
tag

unreg1, martong köszönöm! Én a Bubiv-Span-nál csináltattam régebben ezt-azt, de sajnos a 13. kerületből kiköltöztek a 15-be.

Ahogy nézem ennél a Woodexpressznél az sem hátrány, hogy vannak normális módon árak feltüntetve az oldalukon.

"Nem kivitelezünk, tehát nem vagyunk a lakossági Ügyfelekkel közvetlen kapcsolatban, kivéve, ha megkeresnek minket, de akkor is csak a lapszabászatot, vagy a bútorelemek összefúrását vállaljuk el."

Ez az összefúrás mit jelenthet? A lyukakat kifúrják előre?

(#38278) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok, Dominot lehet valahol Pesten kölcsönözni?

(#38279) Winner_hun válasza exlepra (#38278) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kisvakondban a kisebbet biztosan. Ha jól rémlik akkor a Szögkernél is kölcsönözhető az a gép.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38280) exlepra válasza Winner_hun (#38279) üzenetére


exlepra
tag

Köszi, a Szögkernél csak a merülőt láttam, de majd felhívom őket is.

(#38281) yooccoo válasza exlepra (#38278) üzenetére


yooccoo
aktív tag

kicsi és nagy is van a vakondban

(#38282) B. Obama


B. Obama
újonc

Tisztelt asztalos kollégák!

Két éve élünk saját kertes házba, miután elfogyasztottam 4 asztalost (volt aki a kiszállás után nem jelentkezett többé), eldöntöttem hogy a saját kezembe veszem az életünk irányítását! :) Mivel az építőipar más területén dolgozom, úgy voltam vele beszerzek egy-két gépet és megcsinálom saját magam.
Így lett télre madáretető, konyhabútor kiegészítések, most pedig egy 8nm-es színen dolgozom a kertben. szép lassan hobby lesz belőle. Megérlelődött bennem a gérvágó vásárlás, sokat olvasgattam ezt a fórumot és gyűjtöttem a hasznos infókat -köszönet érte-, így a Dewalt mellett döntök.

A kérdésem, vacilálok a dw774 és a 777 között. Egyenlőre szigorúan házköröli munkára használnám (kocsi beálló, konyha bútor stb. jó nagy az udvar :D ) Hosszútávra tervezek, nyújt-e a 777 a -30 ezer forintos árkülönbségnek megfelelően- többet, vagy csak szimplán 400 wattal erősebb a motorja. A keret mindkettőre biztosítva van, de mint írtam hosszútávon sem szeretném megbánni a döntésem!

Válaszaitok előre Köszönöm!
Üdv: R. Miki

(#38283) Drebil


Drebil
csendes tag

Sziasztok Urak!

2300 széles, 500 mély, 200 magas, bútorlapból készült lebegőpolcokat hogy lehet felfogatni a falra?
Ebben kérem a segítségeteket.
Köszönöm szépen

(#38284) indianjoe23 válasza B. Obama (#38282) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Szia! Nem lesz kicsi a 216 mm-es korongátmérő?

(#38285) unreg1 válasza Drebil (#38283) üzenetére


unreg1
tag

(#38286) epmd válasza Drebil (#38283) üzenetére


epmd
tag

Ezt a hogyan akarod kivitelezni,készítesz egy "dobozt" ,és azt akarod felerősíteni?Az 500mm mélységhez szerintem gyári konzolt nem fogsz találni,lehet inkább egy lakatossal kellene konzultálnod aki készít neked egy hozzávalót.

[ Szerkesztve ]

(#38287) martong válasza Drebil (#38283) üzenetére


martong
tag

Nem teljesen világos mit akarsz.
200 magas (gondolom mm-ben) az már nemigen polc, inkább kis szekrény.
A lebegést úgy érted, hogy ne látszódjon a felfogatás?
Az 500 mélység önmagában is szép, mit akarsz rárakni?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38288) Zoli-cegléd válasza martong (#38256) üzenetére


Zoli-cegléd
újonc

Szia!
Erről a pántról van szó.
Kapható szinte mindenhol.
Nincs benne imbuszcsavar.
Nem lehet szétszedni.
És senki sem tudja megmondani, hogy lehet beépíteni.
Üdv: Zoli
https://www.szogker.hu/index.php?content2=termek_kiir&termek_id=3267564906&termek_eredeti=7697570126&list=termek_ajanlo&szint1=B%C3%9ATORVASALAT,%20FOGANTY%C3%9A&szint2=B%C3%9ATORVASALAT&szint3=B%C3%9ATORZSAN%C3%89R&szint4=

[ Szerkesztve ]

(#38289) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Láncfűrész vétel ügyben jó topikban vagyok?

(#38290) Drebil válasza martong (#38287) üzenetére


Drebil
csendes tag

Fürdőszobai polc lenne, a lakberendező szerint remekül mutatna egy ilyen polc, természetesen végigfiókozva, azért ilyen magas. Annyi könnyebbség van, hogy ez egy U alakú falbemélyedésben lenne, ergo a két oldalt is fel lehetne fogatni. A nehezítés viszont, hogy két mosdókagyló is besüllyesztésre kerülne.

[ Szerkesztve ]

(#38292) martong válasza Zoli-cegléd (#38288) üzenetére


martong
tag

Ha nincs a menetes lábak végén csavarfej (imbusz többnyire) és nem forgathatók, akkor ez valszeg átmenő anyás megoldásra lett kitalálva.
Azaz a furat belső végénél ki kell marni egy akkora helyet, ahol elfér egy anya + alátét. Nem tűnik szép megoldásnak.
Ilyen a normális.

Ez mennyire tűnik jónak?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38293) unreg1 válasza Drebil (#38290) üzenetére


unreg1
tag

Ha fiókos, akkor korpusza van.
Simán Ikea füllel belülről fel lehet fogatni, teljesen felesleges, hogy rejtett felfogatás legyen.

(#38294) martong válasza Drebil (#38290) üzenetére


martong
tag

Jól értem, hogy a mosdókagyló is ebbe kerülne? És akkor a rátámaszkodó felhasználót is el kell bírnia?
Az oldalsó felfogatás nem sokat segít, mert a 2+ méteres hossz mindenképpen behajlik.
Szerintem ezt fából, bútorlapból nem tudod elég merevre csinálni. Nem is feltétlen a felfogatás a probléma.
Csináld meg fémből a keretet (azt fel lehet dűbelezni a falra, de nem akármilyen fal kell mögé) és burkod be azzal, amilyen kinézetet szeretnél.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38296) yooccoo válasza Drebil (#38290) üzenetére


yooccoo
aktív tag

akkor én inkább hosszára raknék alá zártszelvény keretet, amit 3 oldalról is fel tudsz fúrni

(#38297) B. Obama válasza indianjoe23 (#38284) üzenetére


B. Obama
újonc

Szia, kössz a kérdést!
Nem tudom mire elég, gondolom egy 12x12-es (esetleg 15x15?) gerendát átvágja kétoldalról a 216-os tárcsa. Az igazság hogy bruttó 120e forintnál többet jelenleg nem tudok érte kiadni!
Érdemes lenne inkább gyűjtögetni egy 778-asra?

(#38298) AndrewBlase válasza B. Obama (#38297) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Vágásmagasság 90°-ban 62 mm, tehát 150×150 mm-es gerendát nem fogsz vele átvágni még átfordításal sem. :N
A 778-as 82 mm-t visz, leírása alapján.

Miért mindig én???

(#38299) hadtest


hadtest
tag

Sziasztok!

Tud valaki nekem segíteni,hogy adjak le vágási méreteket? (pl. sima munkalapból,vízszintes erezettel,de mégis egybefüggőnek tűnjenek az ajtók)
Konyhabútort terveznék egyedül.Lapszabászattal szabatva.

Esetleg az is járható út,ha valaki akciósan megtervezi az elképzelésem alapján,leszabatja.
Persze valami felárral számolva

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

A nyuszika megy a sivatagban, és már majdnem éhenhal, mikor szomjanhal.

(#38300) unreg1 válasza hadtest (#38299) üzenetére


unreg1
tag

Először a hossz méretet szokták megadni, utána a szélességet. Vegyünk egy ajtót, pl: 720 x 600
Abban az esetben, ha keresztszálasat ("vízszintes erezetet") szeretnél, mindig a száliránnyal párhuzamos méret az első. Ebben az esetben 600 x 720.
A méreteket élzárás nélkül szokták megadni, számolj vele, hogy azt a méretből vond le. Pl 2-es abs-nél 4-4 mm levonódik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.