Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38451) yooccoo válasza yooccoo (#38450) üzenetére


yooccoo
aktív tag

amivel kapcsolatban az még a kérdés, hogy unimaxon kívül honnan lehet c-profilt szerezni?
s tudom hogy van a fórumban kereső, de vagy nem tudom használni vagy nem talált választ rá :DDD

(#38452) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Egy egyszerű kis homokozó keretet szeretnék összeütni, és ebben kérnék egy-két tanácsot.
Az aljára ez az ún. "agrofólia" jó lehet?
Egy kb. 1.5m x 1.5 m es keretre gondoltam. A sarkain kis "ülőrésszel" valahogy így: [link] Kicsit le is ásnám, így arra gondoltam, hogy legalább 30cm magasságnak kellene lennie. Mit lenne érdemes venni hozzá? A leásás miatt gondolom érdemes lenne lekezelni valamivel előtte. Mivel? Én "zsaluzódeszkára" gondoltam, amit a sarkainál simán sarokvassal összecsavaroznék, egymáshoz meg tiplivel ragasztanám, illetve laposvassal adnék neki plusz tartást.

Szeretném a lehető legolcsóbban megúszni, de nyilván az sem lenne jó, ha nyár végére használhatatlanná amortizálódna. Szívesen meghallgatok minden javaslatot! Köszi! :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38453) pali923 válasza yooccoo (#38451) üzenetére


pali923
aktív tag

Esetleg így?
Van néhány tipp, érdemes a találatok körül folyt beszélgetésekbe is belenézni.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38454) martong válasza yooccoo (#38451) üzenetére


martong
tag

Korábban már tárgyaltuk, gyakorlatilag Mo-n nincs forrás C profilra.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38455) martong válasza pocokxx (#38452) üzenetére


martong
tag

Itt a fő kérdés az anyagválasztás:
Akác kibír a földben 20-30 évet is.
Egy fenyő max 5-öt, a kezelés sem segít sokat, ha nem újítod meg 2 évenként. A szurok (bitumen) jó lenne, de azt nyilván nem kened rá.
Mondjuk 5 év alatt kinő a gyerek a homokozó korból.

Olcsóbban jössz ki, ha veszel egy műanyag homokozót e célra, annak teteje is van (ez fontos). Igaz az nem fa, és nincs is akkora, mint írtad.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38456) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!

Építettünk borovi fenyőből pergolát (na jó, csak leszadbtuk :)) és szeretnénk felrakni a homlokzatra. A terasz 4,5 x 5,5 kb, két oldalról nyitott.
12 cm-es szigetelés van a téglán és odáig sima, hogy menetes szárral rögzítem a téglába az első gerendát (ami a falon lesz és ez fogja megtartani a kereszt irányba menő gerendákat). A falban még ipari ragasztóval is rögzítve lesz. 5,4 méter hosszú ez a gerenda, 6 helyen lesz így rögzítve, a menetes szár 14-es átmérőjű. A gerenda maga is ragasztva van már a falra, biztos ami biztos, de ugye 12 cm szigetelés van, az túl sokat nem tart :)
A kereszt gerendák 80 cm-enként vannak, és 3 oszlop van a pergola másik szélén.

A kérdés, hogy az első gerenda rögzítése megfelelő így? Vagy esetleg kellene neki még alátámasztás is a két végén?

Másik kérdés, hogy lefestettük remmers induline gw 310-zel, ral 8017 színben és a második réteg kissé lilás amikor rákentem. Ez miért van? Esetleg túl meleg van már ehhez? épp odatűzött ma a nap.

[ Szerkesztve ]

(#38457) AndrewBlase válasza ALI_G (#38456) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én alátámasztanám azt a falhoz rögzített gerendát.
A szigetelésen nem tudod rendesen rögzíteni. Ha túlhúzod a csavarokat, akkor meg berogyhat a szigetelés. Arra jó az a menetes szár, hogy a faltól nem tudja elhúzni a gerendát, de függőleges terhelést nem bíznék rá így szigetelésen keresztül. :(

Miért mindig én???

(#38458) mdk01 válasza AndrewBlase (#38457) üzenetére


mdk01
addikt

Egyetértek.
Egy esetbe lehetne elhagyni a gerendákat ha olyan nagy átmérőjű menezesszárat használna ami nem hajlik meg ekkora távon sem. Ez sztem
20mm átmérőnél kezdődne. A külső 3 oszlop már sok terhet átvesz, de gondolni kell arra is ha ráesik arra a 20m2 tetőre egy laza 10-30cm hó. Majd jön Bim és megmondja, de tuti 100% a gerenda alátámasztás.

(#38459) ALI_G válasza mdk01 (#38458) üzenetére


ALI_G
veterán

Nincs rajta semmilyen fedés egyenlőre, a hó leesik a gerendák közt :)

AndrewBlase: az egyik végénél még megoldható (alsó képen a belső sarka), de a másik végénél beleesik a közlekedő folyosóba, mert ez a ház sarka gyakorlatilag.
Most tudok róla képet is csatolni, így érthetőbb.

Még egy olyanra gondoltam, hogy vágok egy 40 cm-es gerendát, amivel megtámasztom alulról a kereszt gerendát. Ezt még 2 csavarral tudnám rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#38460) bim válasza ALI_G (#38459) üzenetére


bim
veterán

Mi is oszloppártiak vagyunk, ahogy az angol mondaná "széfti förszt" de be kell vallanom hogy volt rá példa nálunk is hogy menetes száron volt egy hasonló méretű polikarbonátos tetőszerkezet és még mi is álltunk rajta. Azt vettük észre hogy a színezésben lévő szemcsék kétféle segédkezet nyújtottak nekünk. 1: olyan felületi egyenetlenség keletkezett amire rászorítva a gerendát adott egy plusz nem kis súrlódási tartást, 2: nem olyan könnyen szakad be a szigetelés mint gondolnánk hiszen a fa mint teherelosztóként is működik és a háló+ műgyanta szín olyan keveréket alkot hogy nagyon ellenállóvá teszi.
A teraszajtó felett ha betonba fúrtatok akkor jól tart a szár, ha a sarok felé üreges tégla van és nem használtak jó minőségű szitát a ragasztáshoz akkor szinte semmit.

(#38461) ALI_G válasza bim (#38460) üzenetére


ALI_G
veterán

A teraszajtó felett áthidalóba fúrtuk, feljebb nem fért volna el a gerenda, de a másik végén nyilván tégla.
Terhelés tesztet mi is csináltunk. A legnagyobb embert megkértem hogy csimpaszkodjon az egyik kereszt gerendára. Nyilván nem szakadt rá :D
Az az igazság hogy nem állok közelebb a megoldáshoz, mert pont oda nem szeretnék alátámasztást rakni, ahol a leginkább kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#38462) mdk01 válasza ALI_G (#38461) üzenetére


mdk01
addikt

Ha nem lesz tető akkor jó lesz, de ha lesz akkor rizikós így hagyni. Végülis amilyen telek vannak manapság a 30cm-es hótól nem kell félni.

[ Szerkesztve ]

(#38463) martong válasza mdk01 (#38462) üzenetére


martong
tag

Mivel csak a hó a kritikus, ezért fel kell rá készülni.
Kell egy speciális szerszámot előre szerkeszteni, amivel szükség esetén a hó lehúzható. Kb. egy hosszú nyelű gereblye. És lehet, hogy 10 évig nem lesz rá szükség, de ne kallódjon el.
Egyébként a külső oldali alátámasztás (10x10 vagy hengeres oszlop a fal mellett) nem lenne zavaróbb, mint az ott lévő csatorna, szerintem simán elviselhető.

[ Szerkesztve ]

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38464) pali923 válasza martong (#38463) üzenetére


pali923
aktív tag

Akkor is kell imádkozni, hogy egy éjjel ne essen akkora hó. Meg olyan is volt már, hogy 4 napig voltunk távol, de 60 centi havat kellett eltakarítani a garázs elől, hogy be tudjunk állni. Ha csak 10 évente van ilyen, akkor sem jó újraépíteni a szerkezetet.Szóval és is inkább a tetőt csinálnám hóbiztosra.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38465) AndrewBlase válasza ALI_G (#38459) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ez jó, kérdezel, és mire választ kapsz, már meg is van építve a "pergola". :D

Elnézve a képet, két dolog jut eszembe.

1. Amit már említettek, a sarkokon szerintem (is) simán elfér a fal síkjában egy ugyanolyan keresztmetszetű palló alátámasztásként, mint ami fel van fúrva a falra. Szerintem senki nem közlekedik a falnak dörgölőzve, így a "közlekedő folyosó" szabadon marad. De Te tudod, ki hogyan közlekedik. ;]
2. Amint látom, nincs besüllyesztve a "szarufa" a szelemenekbe. Ha nem kerül rá semmi, félő, hogy nem túl hosszú távon el fognak csavarodni. Ha nem is lesz rá semmi, én lehet, elgondolkodnék azon, hogy érdemes lehet "betéteket" vágni a szarufák közé.

Miért mindig én???

(#38466) bim válasza ALI_G (#38461) üzenetére


bim
veterán

Ha nem lesz rá semmiféle fedés akkor szerintem kibírja. Ha bármivel feded menj biztosra és oszlopozz. Első a biztonság és csak utána jöhet a dizájn. :U A mentesszáron álló oszlopokat se baj ha valahogy megerősíted egy nehezebb héjazatnál.

remmersnél ha nem kented rá 2 órán belül a 2. réteget akkor csiszolni kellett volna az elsőt. :U

(#38467) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
Ilyen 10mm x 10mm méretű negyedkört a szeretnék marni a lécek szélére.Tudnátok olyat javasolni amit egy makita felsőmaróba be tudnék tenni?
jó pár méter lenne.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#38468) mdk01 válasza Bacusuz (#38467) üzenetére


mdk01
addikt

R10mmes kés 8mm-es tengely. Valami normálisat nézzél 3-4e forint körül, ne ezeket a készletes késeket, ha hosszú távra tervezel.

(#38469) j.apa válasza Bacusuz (#38467) üzenetére


j.apa
csendes tag

A MASSIV - TOOLS kései is tökéletesen megfelelhetnek neked árban is.
http://felsomarokes.webnode.hu/products/stabmaro-csapaggyal-623183/

(#38470) Bacusuz válasza mdk01 (#38468) üzenetére


Bacusuz
őstag

j.apa , mdk01 köszi a válaszokat, megnézem.
még sosem dolgoztam fával,kezdetnek egy Rákospalota máv-telepi lakásunk spalettáinak elkészítésébe-felujításába vágtam bele. :DDD

mdk01 linkelj kérlek egyet mire gondoltál!

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#38471) raidx válasza Bacusuz (#38470) üzenetére


raidx
őstag


Ez csak kevés használathoz való. Ha jobbat akarsz akkor darabra kell megvenni, pl. amit j.apa linkelt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38472) mdk01 válasza Bacusuz (#38470) üzenetére


mdk01
addikt

Ár/érték arányban a massiv-toolsnál jelenleg nem tudok jobbat.

Tapasztalatom elég meggyőző, miszerint egyszer beletoltam egy elglettelt fejű facsavarba a profilmarót, amivel elmartam a fejét. A késből nem törött ki semmi, pedig tudni kell hogy ezek a manapság használatos facsavarok keményebbek, mint a fémfúrók.

(#38473) ALI_G válasza AndrewBlase (#38465) üzenetére


ALI_G
veterán

Jogos, de a kérdés csak az alátámasztásra irányult :R Ha kell, akkor még veszek hozzá egy vagy két gerendát, ez már nem lenne nagy dolog.

Milyen betétekre gondoltál?

Egyenlőre a budget nem engedi, hogy bármi legyen rajta, de gondolkozunk, hogy mi lehetne ami a napot ideiglenesen nem engedi a teraszra. Napvitorlát tudok ilyesmit venni valahol, vagy csinálnak méretre nem aranyáron?

(#38474) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Lehet picit offtopic, de hátha belefér. Lapos és Phillips csavarhúzókészletet szeretnék vásárolni, és nem akarok a gagyiba belenyúlni. Kisebb csavarokhoz kellene max. 2x5-féle méret. Mit javasoltok, milyen márkákat nézegessek?

(#38476) AndrewBlase válasza ALI_G (#38473) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Olyan "betétre" gondoltam, amit a szarufák közé tudnál rakni a szelemenekre, hogy a lehetőségekhez mérten meggátolják a szarufák csavarodását.
Kvázi a szelemenek "duplungolására" gondoltam a szarufák között.

Miért mindig én???

(#38477) dudi6


dudi6
senior tag

Most a Lidlben kapható szúrófűrész mennyire jó? Hobbi célra kellene otthonra Lidl
vagy vegyek inkább Bosch -t vagy esetleg Makita -t?

(#38478) raidx válasza dudi6 (#38477) üzenetére


raidx
őstag

Jó kis masina de ez is kényes a jó minőségű lapra,akkor nagyon szépen vág. Erős gép. Bosch klón.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38479) dudi6 válasza raidx (#38478) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm. Akkor nyugodtan megvehetem, lesz olyan mint a linkelt Bosch?
Milyen minőségi lap-t érdemes hozzá venni? Boschokról olvastam jókat.
Amúgy miért van ez a furcsa kialakítása ennek a Lidl-snek? Egy kézzel használható?

(#38480) AndrewBlase válasza dudi6 (#38479) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Egyáltalán nem furcsa, és nem is ritka ez a fajta kialakítás. Van ilyen a Bosch-nak is, a Makitá-nak is, és még lehetne sorolni a márkákat.
Stabilabb vonalvezetés, könnyebb irányíthatóság, stb. Mondjuk szerintem a Parkside-nak a teste egy kicsit tömzsi, kisebb kézzel nem egyszerű megfogni. Az utóbbiaknak van vékonyabb kialakítású gépe is, nyilván nem ezen az áron.
A linkelt gépek színvonalát simán eléri ez a gép is, hiszen azok az alapgépek közül valók.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#38481) Bacusuz válasza mdk01 (#38472) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszönöm a választ mindenkinek, akkor a massive tools marad

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#38482) Bacusuz


Bacusuz
őstag

pesten vagy közelében tudtok olyan asztalos fatelepet ahol kaphatok szárított-gyalult fenyő faanyagot 29mm és 20mm vastagságban?

a feljebb linkelt spaletták javításához,- készítéséhez milyen fát ajánlotok?
egy ismerősöm szibériai vörösfenyőt javasolt

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#38483) raidx válasza dudi6 (#38479) üzenetére


raidx
őstag

A Bosch lapok jó választás. arra figyelj, hogy mindig az adott vágásnak megfelelő lapot válaszd. Ez a dizájn több márkánál is megtalálható. A Bosch T308B lap például jó választás forgácslap/butorlap, rétegelt és laminált lapokhoz egyenes vágáshoz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38484) raidx válasza Bacusuz (#38482) üzenetére


raidx
őstag

Vörös fenyő jó választás.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38485) Bacusuz válasza raidx (#38484) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi

a fatelepes kérdésemre tudnátok válaszolni?
párat ma felhívtam, de nem vágják hosszába...
szóval vörös fenyőt szeretnék venni 20 és 30mm vastagot.
50 es van több helyen is, de nem vágják el.
eddig kérdeztem:

larex
skandináv

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#38486) jimy_l válasza Bacusuz (#38485) üzenetére


jimy_l
tag

Dunakeszi

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38487) GeronimoTama


GeronimoTama
tag

Sziasztok!

Körfűrészlapot mivel szoktátok tisztítani mikor ráég a fa?

Gyári makita lap van a merülő fűrészemben illetve egy kék bosch lap a gérvágómban és mindkettő tisztításra szorul.

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#38488) raidx válasza GeronimoTama (#38487) üzenetére


raidx
őstag

Nem a gyanta inkább? Spirituszban, alkoholban oldódik a gyanta. De benzin vagy aceton is jó lehet.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38489) GeronimoTama válasza raidx (#38488) üzenetére


GeronimoTama
tag

Laminált padlót vágtam, sztem nem lehet gyanta .
nem saját kép de hasonlóan néz ki.

Tiszta benzin van itthon, esetleg áztassam abban? Félek tőle hogy a bosch lapról leszedi a kék festéket is : :F

GTAO: tamadotcom

(#38490) Prémvadász válasza GeronimoTama (#38487) üzenetére


Prémvadász
tag

Petróleum és drótkefe.Ha nincs kéznél akkor wd40.Nem kell áztatni,ecsettel bekenni és átkefélni.

Nem bűn a lustaság.

(#38491) jimy_l válasza GeronimoTama (#38487) üzenetére


jimy_l
tag

petróleum

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38492) GeronimoTama válasza Prémvadász (#38490) üzenetére


GeronimoTama
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Holnap veszek petróleumot. :R

GTAO: tamadotcom

(#38493) raidx válasza GeronimoTama (#38492) üzenetére


raidx
őstag

Valószínűleg a lamináláskor használt ragasztó lessz az. Ecsettel felkened a ptrót majd bronzkefe vagy drtótkefe segítségével eltávolítod a cuccot. Festett lapot ne áztass, mert ami a nemodavalót oldja az nagy valószínűséggel a festéket is. A festék viszont nem csak esztétikai dolog. Festetlen lapok áztathatók.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38494) Soká


Soká
senior tag

Digitális szakiknak digitális vízmérték ;) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamma.bubblelevel2
(bocs, most nem tudok linkelni)

(#38495) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ilyen magasítható asztalt (asztallap nem kell hozzá) lehet itthon kapni? A szállítás ~1300 dollár lenne (rossz vicc kategória), így ez biztosan nem fog kelleni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38496) ferkoboy válasza Winner_hun (#38495) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem sok segítség leszek, mert már nem emlékszem h. kinél, de határozottan állítom h. lehet kapni. Kb. 130-200e között voltak amikor én keresgéltem ilyet kb. 3 éve.

Üdv : Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#38497) dudi6


dudi6
senior tag

Aldis vákuumsatuja van valakinek? Tegnap vettem akciósan 1700-ért, de kb. 5 s múlva felenged. Rosszat fogtam ki vagy mind ilyen? Aldi satu 9. oldalon

(#38498) Winner_hun válasza Winner_hun (#38495) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ami kimaradt:
- lehetőleg elektromos kéne, de ha kézzel hajtós még az is jó lehet.
- lehessen mozgatni (amit linkeltem annak az hátsó részén van görgő)
- szélesség: kb. 1 méter (1200x600-as asztallap megy rá)
- a láb hossza lehetőleg 60 cm-nél álljon meg (nem biztos hogy jó a hosszabb (amit linkeltem azon hosszabb), de majd kiderül)
- 68-91 cm közötti állítási lehetőség legyen (4 cm-es asztallap (fenyő) kerül rá, annak a vastagságát már levontam)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38499) exlepra válasza Winner_hun (#38498) üzenetére


exlepra
tag

A Kinnarpsnak vannak jó kis motoros irodai asztalai, de azok is 150k-tól indulnak. De hátha van neki valami sérült lappal ami neked jó lehet.

(#38500) fasyrt válasza Winner_hun (#38498) üzenetére


fasyrt
őstag

Terhelhetöseget nem irtal, de a bene-nek is vannak ilyesmi asztalai.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.