Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37401) mdk01 válasza generatoros (#37399) üzenetére


mdk01
addikt

Igen a 3x9=27db-bal hibáztam, felesleges infó volt a feladványhoz, mert nem volt rá szükség és zavaró tényezőként hatott.
Az egyenlő oldalú, és egyenlő szárú levezetésedet talán értem, bár a négyzet átlójával nem lehet sztem egyenlő oldalú háromszögeket létrehozni, mert eleve mindig van benne egy 90fokos szög.
Nem jó a 60 fok sem amúgy, ebből kifolyólag.
A tanító bácsi megnevezést remélem nem cinikusnak szántad, mert már-már sértésnek veszem alapból is. :)

Az biztos, hogy jóval szájbarágósabban kell írásban leírni a dolgokat, mert nagyon könnyen félreérthetőek az egyes magyarázatok.

(#37402) generatoros válasza generatoros (#37399) üzenetére


generatoros
tag

lehet, hogy nem teljes a válaszom? A kockát nem élére állítva hanem lapjára fektetve tolnám és a kialakuló hármszög csúcsa kerülne a fűrészlap közelébe a másik csúcsa a kockának feküdne a 45°-os sablonba ami hosszúságánál fogva a szögvezetőhöz szorítva tenné lehetővé a fűrészelést.

(#37403) generatoros válasza mdk01 (#37401) üzenetére


generatoros
tag

lehet kimaradt egy vessző, én nem azt írtam hogy a négyzet átlóival egyenlő oldalu háromszöget lehet létrehozni. De amit gondolok a kép alapján ott egy egyenlő oldalu háromszög jön létre , miután megtörténik a fürészelés. most, hogy nem helyes a válaszom veszek elő papírt ceruzát és megprobálom felrajzolni (persze axonometrikusan) A cinizmus tőlem nagyon messze áll. Vicces és mégis tisztelettudó akartam lenni.

(#37404) mdk01 válasza generatoros (#37403) üzenetére


mdk01
addikt

Máshogyan értelmeztem, de így már értem mire gondoltál. :)
Ilyen szempontból még nem néztem, mert nem volt lényeges, de valóban egyenlő oldalú háromszögek keletkeztek, és amit beraktam korábban képet, azon pont jól látszik ezért is figyelhettél fel rá.

(#37405) generatoros válasza mdk01 (#37404) üzenetére


generatoros
tag

Remélem megtaláltam a megoldást. Tehát az egyenlő oldalú háromszög , ha elképzeljük mint egy síkidomot akkor ez a sík szöget zár be a kocka azon oldallapjának a síkjával amelyiknek a csúcsával találkozik.( 2 db ilyen csúcs van mindegyik bevágásnál. A fűrészlap dőlésszöge 90° minusz 35,264° =64,736° szerintem ez jó eredmény lesz. Tangens tétel volt a segítségemre és a megkopott térlátásom. Van egyszerűbb megoldás is? kérdezem.

(#37406) csemberlen


csemberlen
őstag

Átlagos 200*160-as felhajtható (rövidebb felénél) ágykeretet mennyiért lehetne legyártani . Jöhet privátba akár ajánlatként, vagy további kérdésekkel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#37407) mdk01 válasza generatoros (#37405) üzenetére


mdk01
addikt

Igen 35,2 a fok. :)
35,2 fokra kellett kidönteni a körfűrészt, hogy ez legyen a vágáskép.
Itt pedig az én megoldásom:

[ Szerkesztve ]

(#37408) mdk01 válasza csemberlen (#37406) üzenetére


mdk01
addikt

Boltival mi a problémád?
Ha extrém kérésed van akkor érdemes csak egyedileg legyártatni, egyébként csak drágább lesz mint a bolti.

(#37409) generatoros válasza mdk01 (#37407) üzenetére


generatoros
tag

Te hogy számoltad ki?

(#37410) mdk01 válasza generatoros (#37409) üzenetére


mdk01
addikt

Hát én kirajzoltam, és rámértem ez volt számomra a legegyszerűbb.

(#37411) generatoros válasza mdk01 (#37410) üzenetére


generatoros
tag

akkor megnyugodtam, azt hittem van valami trükk benne. így utólag nem túl nehéz, de csak a szemeink előtt elképzelt látvány mellé azért a valóság is kell. Én a kezembe vettem egy papírból készült dekorációs dobozt, ami pont egy kocka volt és így a valóságot látva, már megfogalmazható volt a látvány. nekem tetszet a feladványod és nagyon komolyan mondom és nem zrikálni akarlak, hanem elismerésem, mert tanulságos volt. elmesélek egy igaz történetet, talán mások is találkoztak hasonló esettel. új lakásba költözik a fiatal pár, senki tanácsát nem fogadják el a berendezés kapcsán, jönnek a szülők rokonok az avatóra és alig férnek el az előszobában . a túl okos fiatalok néhány bútort nem tudtak az elképzelt helyére tenni mert a bejárati ajtó nagyobb volt a belső ajtóknál. egy kicsit ez is a térbenlátás egy fajtája. talán, ha az iskolában megtanultak volna erről is valamit akkor ez nem fordul elő. ezért mondtam előző hsz.-ban hogy tanár úr, remélem így már nem bántó.

(#37412) csemberlen válasza mdk01 (#37408) üzenetére


csemberlen
őstag

Köszi, nem nekem lenne.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#37413) mdk01 válasza generatoros (#37411) üzenetére


mdk01
addikt

Utólag nem nehéz valóban, csak míg eljutottam ide a 2-3 variációt követően az volt egy hosszabb idő.
Meg persze az a része sem volt egyszerű, hogy +-0,1mm-es tűréssel gyártsak ilyeneket faipari gépeken. :)

Örülök azért, hogy átrágtuk ezen magunkat és sajnálom, hogy megtörtem a hobbi gépek eszmecseréjét.

(#37414) civicfan


civicfan
tag

Üdv! Volna egy kérdésem, nem vagyok szakértő csak szépíteném a házam. Van 2 beltéri fa ajtóm amit lazúrral (boróka 2in1) festettem le, és szeretném fényezni! Mivel ajánlatos lekenni, lakkal vagy viasszal? Egy gond van nem lett lecsiszolva festés előtt.
Előre is köszi a választ!

(#37415) Drebil válasza civicfan (#37414) üzenetére


Drebil
csendes tag

Nos az gondnak nem gond, csak annyit kell tenni, hogy 80-100-as csiszolóval át kell dörzsölni, míg a rostszálak elsimulnak.Eztán ismét lazúrozni. Ezt a réteget már sokkal visszafogottabban szoktam dörzsölni, épp csak hogy ami még rost kiáll, eltűnjön. Utána én lakkozom. Általában Milesi vizesbázisú lakkot szoktam, HPC33. Gyorsan szárad, nem büdös. Nyugodtan 2-3 rétegben, a technológiai utasításokat, ajánlásokat figyelembevéve.

(#37416) ifbbtudox


ifbbtudox
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, gérvágó vásárlás előtt állok, találtam többet, ami tetszik de érdekelne a véleményetek, mik a legjobb gérvágók jelenleg fél-profi kategóriában?
Einhell RT-XM 305 jelenleg a favorit nálam, minden hozzászólást véleményt szívesen veszek!

Köszönöm!

(#37417) civicfan válasza Drebil (#37415) üzenetére


civicfan
tag

Köszi!

(#37418) Soká válasza ifbbtudox (#37416) üzenetére


Soká
senior tag

Elég húzós ára van, az alapján már tényleg félprofi... :)
Neked kell tudnod, hogy milyen célra is vásárolod? Valóban kell-e a 250-es lap, kellenek-e azok a dimenziók, amit ez a gép átvág?
Azért az Einhell nem egy csoda, 80ezerért én kétszer meggondolnám. A 210-es kistestvérét Parkside néven forgalmazza évente egyszer a Lidl, az kb. 30.000Ft, arra azt mondom, hogy ár-érték arányban rendben van. Ez a nagytesó érzésem szerint nem jobb csak nagyobbat vág.
Ha a szállíthatóság nem szempont, akkor egy asztali körfűrész jóval sokoldalúbb gép! (persze a kettő gép nem vagy-vagy kategória)
Ha ezt az einhellt veszed, akkor vélhetően olyan ácsmunkákat szeretnél végezni, ahol nagyobb keresztmetszetű szálanyagokat kell nagy számban darabolnod. Ha asztalosmunkáról van szó inkább, akkor meggondolandó. Én például holnap képkeretléc daraboláshoz fogom használni a gérvágót.

(#37419) pjg válasza Drebil (#37415) üzenetére


pjg
csendes újonc

A lazúr viaszos. Nem hinném, hogy megáll rajta a lakk, vagy a festék.

(#37420) Drebil válasza pjg (#37419) üzenetére


Drebil
csendes tag

Jogos, páccal kevertem. elnézést a téves infóért

(#37421) raidx


raidx
őstag

Lidl akció a jövőhéten. 19 999 Ft a gérvágó: https://www.lidl-flyer.com/hu-HU/#/7022186b-e396-11e6-8761-005056ab0fb6/view/flyer/page/10

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#37422) civicfan válasza pjg (#37419) üzenetére


civicfan
tag

Ezek szerint a viasz és a lakk üti egymást, ezt se tudtam. Akkor lazurt viasz fényesíti?

(#37423) Winner_hun válasza pjg (#37419) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eddig én csak vékonylazúrnál találkoztam viaszossal, vastagnál nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37424) AndrewBlase válasza raidx (#37421) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Valószínűleg elég kicsi vágáskeresztmetszettel, hiszen ez "csak" fejező fűrész. :O
Persze attól még lehet jó, ha valaki nem akar nagyobb keresztmetszetű anyagot vágni vele.

Miért mindig én???

(#37425) Winner_hun válasza civicfan (#37422) üzenetére


Winner_hun
félisten

A lakkpácnak (közismert nevén lazúr) két változata van: vékony és vastag. Előbbi kültérre, nem mérettartó anyagra, utóbbi kültéren korlátozottan és beltérre ajánlott. Vastaglazúrt akkor ajánlott használni ha fontos a megjelenés (szebb a felület).

Milesi általi iránymutatás a lazúrokról, mert sokan nem tudják hogy mikor, milyet, hova:

VÉKONYLAZÚR:

Felhasználási terület: Az XGT vékonylazúr rendszert a nem mérettartó faanyagokból (pl. gyalult deszka, palló, gerenda) készülő, esőnek, csapadéknak közvetlenül kitett kültéri faszerkezetek (pl. kerítés, pergola, kerti pad, oromdeszkázat, gerendafal, lambéria, stb.) védelméhez javasoljuk.

Felhasználási mód:
Ecsettel két rétegben vékonyan elkenve.

Jellemzők:
A faanyagba mélyen beszívódik, és a felületnek természetes, enyhén viaszos hatású megjelenést biztosít. Filmréteget nem képez, nem gátolja az esetleges repedéseken vagy bütü-felületekken keresztül a fa belsejébe szívódó nedvesség szabad kipárolgását.

Felhasználási útmutató:
- 1. Előcsiszolás: 80-120-as csiszolópapírral (keményebb faanyagoknál a durvább csiszolás ajánlott)
- 2. Lazúrozás: XGT 608-619, lazúrecsettel
- 3. Száradás: porszáraz: 10-20 perc, átfesthető 4-6 óra elteltével
- 4. Csiszolás: érintőlegesen 100-120-as szemcsézetű csiszolószivaccsal
- 5. Lazúrozás: XGT 608-619, lazúrecsettel
- 6. Száradás: porszáraz: 10-20 perc, érinthető: 4-6 óra elteltével, vízálló: 24 óra elteltével

A vékonylazúrok minősége és színhatása kizárólag 2 réteg felhordásával lesz tökéletes. További rétegek felhordásával a filmképződés miatt a bevonat tartóssága csökken. A szerkezeti faanyagokat, különösen a fokozott csapadékhatásnak kitett elemeket érdemes előzetesen QBM favédőszer 10%-os oldatával is lekezelni. A vékonylazúros felületek könnyedén karbatntarthatóak.

Javasolt felújítás:
Igénybevételtől függően 2-3 évente (enyhe csiszolást követően), a megfelelő színű XGT lazúr és a színtelen XHC 6 1:2 arányú keverékével végezhető, hogy elkerüljük az eredeti szín lemélyülését.

VASTAGLAZÚR:

Felhasználási terület:
Az XHT-XGC vastaglazúr rendszer mérettartó rétegragasztott faanyagból készülő, csapadéknak közvetlenül nem kitett kültéri faszerkezetek (pl. lambéria, bejárati ajtó, ablak, stb.) védelméhez javasoljuk, különösen akkor, ha elvárás a felületek esztétikusan lakkos megjelenése.

Felhasználási mód:
Ecsettel kenve.

Jellemzők:
A fedőlazúr vastag filmréteget képez. A vastaglazúros bevonat kialakításakor az adott szerkezetet teljesen körbe kell zárni a bevonatta úgy, hogy közvetlen nedvesség a faanyagot ne érhezsse. Tartós vastaglazúros felületeket csak megfelelő alapossággal lehet elkészíteni, a felhasználási útmutatóban foglaltak maradéktalan betartásával.

Felhasználási útmutató:
- 1. Előcsiszolás: 120-150-es csiszolópapírral (keményebb faanyagoknál a durvább csiszolás ajánlott)
- 2. Impregnálás: XHT 8-19, lazúrecsettel
- 3. Száradás: átlakkozható 4-6 óra után
- 4. Csiszolás: érintőlegesen 120-as csiszolószivaccsal
- 5. Lazúrozás: XGC 43M / 068M, lazúrecsettel
- 6. Száradás: porszáraz 15-20 perc, átfesthető 2-6 óra elteltével
- 7. Csiszolás: 100-120-as szemcsézetű csiszolószivaccsal
- 8. Lazúrozás: XGC 43M / 068M, lazúrecsettel
- 9. Száradás: porszáraz: 15-20 perc, érinthető: 2-3 óra elteltével, összezárható: 24 óra után

A vastaglazúrból legalább 2 réteg felhordása ajánlott, ugyanakkor további fedőrétegek felvitelével a bevonat minősége és tartóssága még jobb, megjelenése még szebb lesz.

Javasolt felújítás:
A vastaglazúr bevonatot nedves pamutronggyal kell megtisztítani, majd a száradás után az XGC 35-ös ápolófolyadékot mikroszálas kendővel vigyék fel az adott felületre. Az eljárást évente 1-2 alkalommal érdemes elvégezni. Komolyabb sérülés vagy kopás esetén saját anyagával, azaz az XGC 43M fedőlazúrral lehet a felületeket helyreállítani.

Más gyártóknál az utógondozás lehet, hogy másképp működik, de a felhasználás helye / módja megegyező.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37426) civicfan válasza Winner_hun (#37425) üzenetére


civicfan
tag

Rákerestem a google-on a Borókához parkettalakkot ajánlanak
Köszi a felvilágosítást

(#37427) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy Würth HKS 65-E POWER kézi körfűrészem.
Ezt beszerelni asztalba,illetve csinálni neki egy asztalt...
Mennyire érdemes ebbe belefogni,vagy foglalkozni vele?

A gép adatai:

Névleges feszültség: 230 V/AC
Frekvencia: 50 Hz
Érintésvédelmi osztály: II. védelmi osztály / védőszigetelés
Teljesítményfelvétel: 1800 W
Min./max. üresjárati sebesség: 2300-5000 ford./perc(f/p)
Max. üresjárati fordulatszám: 5000 ford./perc(f/p)
Min./max. fordulatszám névleges terhelésnél: 1400-4000 ford./perc(f/p)
A következő furatátmérőhöz: 30 mm
Max. fűrészlap átmérő: 190 mm
Min./max. gérszög: 0-45 fok
Max. vágásmélység 90 foknál: 65 mm
Max. vágásmélység 45 foknál: 48 mm
Alaplemez hossz x alaplemez szélesség: 327 x 203 mm
Gép tömege: 5,2 kg
Kábelhossz: 4 m

(#37428) epmd válasza Hunyus (#37427) üzenetére


epmd
tag

Szia!
Szerintem nyugodtan beépítheted.Masszív öntvénytalpas gépnek tűnik.

(#37429) talla válasza Winner_hun (#37425) üzenetére


talla
csendes újonc

mi a véleményed a Belinka lazúrokról? én Belinkát használtam kültérre majd az idő bebizonyítja milyen lesz, nem olcsó a festék.
lenne egy általában minden szakihoz szóló kérdésem: http://www.butorakertben.hu/adat/oldal/191/Image/villanyora_takaras.jpg ---- vmi ilyesmi kis szerszámtárolót szeretnék építeni(más méretezéssel kb 2x3.5m), kérdésem: hogyan mivel rögzítsem a faanyagot a téglafalhoz? milyen vastag legyen a téglafal? ilyen pántot hol lehet venni az ajtóhoz? illetve milyen tok készüljön az ajtónak? tegyük fel ez a szerkezetű ajtó akácból lenne 50kg minimum ez nyilván nem mehet az egy sor téglába facsavarral.
olvastam többek is gondolkodnak a freud lapok vétele miatt, azt hallottam hogy a freud-ot megvette a Bosch és ami Bosch körfűrészlapot látsz made in italy-jelzéssel az mind a freud gyárában készült. a befutott márkanév miatt a Bosch nem fog megválni a freud márkanévtől. plusz kezdhettek kutakodni van e vmi ismerősötök a Boschnál, mert aki ott melózik azok vásárolhatnak Bosch termékeket(asztalos gépek,gázkazán,sütőlap stb) féláron van egy bizonyos limit legalábbis ez így volt pár éve, én így vássároltam Bosch termékeket, nem azért húz a szívem a Bosch felé mert kék színű hanem mert ez a lehetőség volt adott na és azért az árért tényleg jó érték!

(#37430) Winner_hun válasza talla (#37429) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sose hallottam a márkáról. Csak milesi-t használok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37431) ifbbtudox válasza raidx (#37421) üzenetére


ifbbtudox
csendes tag

Köszönöm, én személy szerint szeretem a parkside márkát, eddig semmi bajom nem volt semmi gépükkel.
Főleg méhészethez használom, kompresszor, csavarbehajtó, levegős kapocsbelövő, felsőmaró, ütvefúró. Ezek mind nagyon jól működnek évek óta már, gérvágót is szívesen használnám parksideból, de a húzó funkcióra szükségem lenne.
A tavaly április végi újságban megtaláltam egy másik parkside gérvágót:
https://akcios-ujsag.hu/akcios-ujsagok/lidl-2016-04-21-04-27/

Ez már 340mm-es vágáshosszt tud leírás alapján. Mit gondoltok, van rá esély hogy idén újra kapható lesz ez a verzió is? Mert nem sürgős, asztali körfűrészen mindent meg tudok csinálni jelenleg, de sok munkát könnyítene egy gérvágó a jövőben.

(#37432) Hunyus válasza epmd (#37428) üzenetére


Hunyus
senior tag

Valami ötletek,ki inudulási pont,anyag használat mivel érdemes csinálni esetleg rajz?

(#37433) ifbbtudox válasza Soká (#37418) üzenetére


ifbbtudox
csendes tag

Köszi a válaszod, igen, olyanra kellene ahol időnként 28-30 cm is át kell vágni.

Most kicsit volt időm böngészgetni, erről mi a véleményed/véleményetek?

http://gervago.arukereso.hu/einhell/th-sm-tc-sm-2534-dual-4300825-p246043053/#

(#37434) ifbbtudox válasza Hunyus (#37432) üzenetére


ifbbtudox
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=TjN37QWWB_o

Nézd meg ezt a videót, ha nem lenne rendes körfűrészem lehet megpróbálnék építeni egy ilyet ( persze még így is előfordulhat :) )

[ Szerkesztve ]

(#37435) Soká válasza ifbbtudox (#37433) üzenetére


Soká
senior tag

Sosem dolgoztam vele, mindig csak boltban nézegettem az einhell gérvágókat, tehát biztosat nem mondhatok.
Az megnyugtató, hogy méhészkedsz, arra szerintem minden szempontból meg kell, hogy feleljen ez a kategória. Feltéve ha tudod kímélni a gépet, mert a barkács cuccok a folyamatos használatot nem szeretik, könnyen túlmelegszik. Szóval, nincs gond ha ezer dolgot szeretnél évente elvágni vele, de azt ne 2 óra alatt :)

A Parkside gérvágó gyártója - emlékeim szerint - az Einhell. Szóval vonatkoztass el a színtől és megtalálod az einhell palettájában.

[ Szerkesztve ]

(#37436) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Olyan jellegű kérdésem lenne, hogy hogyan érdemes sikeresen élfóliát hagyományos vasalóval felvasalni?
Nem poros a felület mégse akar felragadni rendesen.
Hőmérséklet számít?
Köszönöm.

(#37437) pali923 válasza Kolty (#37436) üzenetére


pali923
aktív tag

Én elég sok élfóliát raktam fel sima vasalással gond nélkül. Sosem szoktam megnézni, poros-e a felület, de eddig mind felment. A legerősebb fokozatra szoktam állítani, igaz, vigyázni kell, sokáig nem szabad így vasalni, mert megsárgulhat.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#37438) mdk01 válasza Winner_hun (#37425) üzenetére


mdk01
addikt

A lakkpácnak (közismert nevén lazúr)

Ebbe mennyire vagy biztos, vagy honnan vetted?

(#37439) Winner_hun válasza mdk01 (#37438) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milesi kereskedésben mondták amikor részletesebben utánaérdeklődtem a lazúroknak (nem tegnap volt - melyiket mikor hova ajánlott használni), illetve apukám is mondta még régen.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37440) mdk01 válasza Kolty (#37436) üzenetére


mdk01
addikt

Ha túl sokáig melegíted és elkezd forrni/bugyogni az sem jó, és ha túl erősen nyomod rá az sem az igazi.
Addig melegítsd míg a ragasztó egyöntetű lesz és közepes erővel amit kézzel kb. ki tudsz fejteni nyomd rá.

(#37441) mdk01 válasza Winner_hun (#37439) üzenetére


mdk01
addikt

Hát nem tudom....
Lakkpác az én ismeretemben annyit tesz, hogy lakkba lehet keverni pácot és azt felfújni.
Azért nem használják, vagy csak ritkán kivételes alkalommal, mert ahogy változik a felvitt anyag vastagsága úgy változik a színe is.
Működésében hasonlít a lakkpác és a lazúr, de a lazúrból van ugye kültéri, meg vékony és vastag ezért anyagában/összetételében más, ezért valahogy nem tudom a lazúrt, lakkpácnak hívni.
Ha beszélek Milesi-vel megkérdezem tőlük.

(#37442) epmd válasza mdk01 (#37441) üzenetére


epmd
tag

+1.

(#37443) Winner_hun válasza mdk01 (#37441) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, a lakk és pác keveréke a lazúr, ezt is mondták, azért is lakkpác.A vastaglazúrnál simán rendben is lenne, de a vékonynál.. nem tudom abban mennyi lakk van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37444) epmd válasza ifbbtudox (#37434) üzenetére


epmd
tag

Ja,kezdésnek jó lesz ez az asztal is,mint ami a filmen van.Mondjuk én zártszelvényből csinálnék állványt nem Mdf-ből.

(#37445) mdk01 válasza Winner_hun (#37443) üzenetére


mdk01
addikt

Azért azt tegyük hozzá, hogy a Hydrocrom rendszer nem egy hagyományos lazúr mint amit leakasztunk a nagyáruházak polcáról. Eltudom képzelni, hogy a Hydrocrom rendszerben van valamelyik típusú felületkezelő cucc, amit nemes egyszerűséggel lakkpácnak hívnak, de az nem az amit az átlag asztalos köznyelv lakkpácnak ismer.
Mindegy beszélek velük majd, kíváncsi vagyok.

(#37446) indianjoe23


indianjoe23
csendes tag

Van valakinek tapasztalata az uni-maxnál kapható munkalap sablonról?
https://www.uni-maxhu.scostry.cz/profi-line-730/d/
Elég stabil lehet?

[ Szerkesztve ]

(#37447) pali923


pali923
aktív tag

A facebookon hirdetnek egy Dewalt 705 gérvágót 90000-ért, ha valakit érdekel. Nincs közöm a hirdetőhöz, de itt ajánlott gép, ha jól emlékszem.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#37448) Soká válasza pali923 (#37447) üzenetére


Soká
senior tag

Engem tk. csak az érdekelne, hogy például ezt a hirdetést hogyan lehet megtalálni? Nem vagyok nagy fb-os, és fogalmam sincs, ilyesmire hogyan lehet rákeresni?

(#37449) pali923 válasza Soká (#37448) üzenetére


pali923
aktív tag

Én ezt (majdnem) véletlenül találtam. Van ugyanis egy Faipari adok-veszek csoport, ahova be lehet kerülni könnyen, és aztán már jönnek elő az ilyen hirdetések. Egyébként (nem próbáltam, de) azt olvastam nem is olyan régen, hogy egy új fejlesztésnek köszönhetően rá lehet keresgélni tartalmakra is a facebookon. Ha másként nem, a gugli site: parancsával.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#37450) Soká válasza pali923 (#37449) üzenetére


Soká
senior tag

Faipari adok-veszek... ok, így már értem. Mert azt hiába pötyögöm be a keresősorba, hogy DeWalt 705.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.