Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38152) aszamóca válasza #05304832 (#38151) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Tokmányfüggő is a kóválygás a piroskánál is, de konkrétan a melóba lévő fel-le-oldalra kotyog is.
piroska tokmányok
A Röhm se garancia, az általad utált
Bosch-omon az van, és kotyog, kovályog. :)
Egyébként a kóválygás, és a lötyögés két különböző okokra visszavezethető probléma.
Van (L:https://photos.google.com/share/AF1QipOV9MBa81eeL4zk96uvKKBeRrNy1B_F3Snwa2W8nk1WItCVIJNOPG_NZDkFbQJpOg/photo/AF1QipPykdNuXvj27PHEjSRNwSkvFtWUbyiT6Qyte2TJ?key=SGQ5ckNkSEZhd2VGZ1d1c0trTzFtVG1FSFpIZW5B)tokmányom,(/L)
precíziós (L:http://llambrich.com/industrial/wp-content/uploads/sp_spx_sps-solid_eng.pdf)0,04mm pontosságú,(/L) ami egy 0,02mm-re centríroztatott tengelyre van felültetve, de egy 5-1,5/100mm-es bekezdőfúrónál azon is észlelhető már egy kis kóválygás.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#38154) prannk


prannk
őstag

Hali. VAn valakinek tapasztalata DWT excenter csiszolóval? HOgy bírják?

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#38155) yooccoo válasza #05304832 (#38149) üzenetére


yooccoo
aktív tag

én láttam már centrotecet is ütni ..

(#38156) vasii


vasii
senior tag

Sziasztok,

3mmes farostbol lenne szuksegem 70cm kulso, 60-62 cm belso atmeroju karikara.

1. Meg lehet ezt valahogy otthon, mezei szerszamokkal szepen oldani?
2. Ha nem, tudtok ajanlani BPn olyan lapszabaszatot vagy asztalost aki ezt megcsinalja? Mennyibe kerulhet egy ilyen vagas?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#38157) aszamóca válasza vasii (#38156) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ha van egy szúrófűrészed, akkor azzal megoldható.
Középpontban elforgathatóan rögzíted a kivágandó lemezt, majd az asztal alá, vagy egy lécre, megfelelő távolságra rögzíted a fűrészt, és így kivágod.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#38158) r.levente75 válasza vasii (#38156) üzenetére


r.levente75
addikt

Én is a dekopírra szavazok első kőrben, ezt a minap vágtam vele, egy cm rétegelt lemezből.

(#38159) martong válasza aszamóca (#38157) üzenetére


martong
tag

Nem is kell vele körözni, ha szemre vonal mellett kivágod, és a végén lecsiszolod az is jó.
Ha anyag is kell, az már zűrösebb. mert kevés helyen adnak ilyen kis darabot, Az OBI-ban próbáld meg, ott van mosogatóhely kivágás szolgáltatás, végül is ez sem sokban különbözik.
Ha nem megy, írj privit.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38160) vasii válasza aszamóca (#38157) üzenetére


vasii
senior tag

Köszi a válaszokat!

Gondolom ilyesmire gondoltal, vegulis ez tenyleg kivitelezhetonek tunik, Egy probat meger :))

(#38159) martong
Szabad kezzel iszonyat bena vagyok, az eselytelen, csiszolgatassal meg nem akarok szenvedni (lehet, hogy tobb darab fog kelleni).
OBI/Praktikert kerdeztem, csak egyenest vagnak. Viszont 70x70es tablat gond nelkul lehet venni nm aron, az nem gond.

(#38161) Winner_hun válasza vasii (#38156) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hanyadik kerületben kell? 4., 13., 2., 12., 3. a héten megoldható, csak szerezd be a darabot amiből ki kell vágni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38162) twingers


twingers
tag

Előre is bocs az off-ért, de tudtok esetleg olyan nagyobb webaruházat javasolni tapasztalatból, ahol nem jelent problémát ha nem saját névre, hanem cégnévre kérem az ÁFA-s számlát a gépekről? Email-ben kérdeztem már párat (pl szerszamoutlet), de választ nem kaptam.
Köszönöm!

(#38163) Winner_hun válasza twingers (#38162) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez miért is lenne gond bárkinél? Ami címet adsz arra kiállítják a számlát..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38164) twingers válasza Winner_hun (#38163) üzenetére


twingers
tag

Sajnos volt már olyan bolt ahol gond volt, de azok kisebb "útszéli" barkácsüzletek voltak (nem Bp-en). Nyilván nem szándékoztak adózni utána...a magánszemélyre szóló kézzel vagy valami kamu gépi programmal írt számlát meg lestornózza aztán annyi. Elég kicsi az esélye, hogy azzal lebukik utólag.

(#38165) jimy_l válasza twingers (#38164) üzenetére


jimy_l
tag

www.gepdepo.hu

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38166) mdk01 válasza twingers (#38164) üzenetére


mdk01
addikt

Vettél valahol két csavart meg három tiplit és ez a példa? Én továbbra sem értem a kérdést. Aki már árul gépeket, azzal nem lesz ilyen problémád.

(#38167) yooccoo válasza jimy_l (#38165) üzenetére


yooccoo
aktív tag

az ugyanaz mint a szerszamoutlet, akinek irt

(#38168) yooccoo válasza mdk01 (#38166) üzenetére


yooccoo
aktív tag

+1

(#38169) vasii válasza Winner_hun (#38161) üzenetére


vasii
senior tag

Köszi!
7 kerben vagyok, de elmegyek barhova, ha ugy van.
Igazabol meg nem annyira aktualis, de lehet egyet akkor megkoszonok, tesztelni :)

(#38170) pbujna válasza twingers (#38162) üzenetére


pbujna
aktív tag

Még a sarki közért is ad cégre szóló számlát, ahogyan mindenkinek kötelező. Ha visszastornózza, az téged nem érint, mert te nem tudsz/tehetsz róla. DE eredeti példánnyal együtt lehet csak stornózni, ha kézzel kitöltött számláról van szó. Ellenőrzéskor a hiányzó számlalap 50.000 Ft büntetést von maga után, mivel minden egyes számlatömb, számlaszám regisztrálásra kerül a NAV rendszerében. Kitépett számlalap (3 példány) esetében pedig az egész számlatömbre vetített a büntetés, ami akár 2.500.000 Ft is lehet. Amennyiben géppel nyomtatja, ott van lehetőség jóváíró számla nyomtatására, ha nem készpénzes a fizetés, de a pénztárban meg kell jelennie a visszakapott összegnek. Online átutalás, bankkártyás online fizetés esetén szintén megjelenik a házipénztárban az összeg. A programokat lehet ellenőrizni, hogy megfelelnek-e a NAV előírásainak. Minden géppel kitöltött számlán szerepel a program neve, jobb esetben a verziószáma is.

(#38171) twingers


twingers
tag

Köszönöm a válaszokat!
mdk01: Nem 2 csavarról és 3 tipliről volt szó. Egyszerűen kijelentették, hogy "nem tudnak" számlát adni... A miértje nem érdekelt onnantól kezdve, természetesen nem vettem így meg ott a kívánt gépet.

(#38172) pbujna


pbujna
aktív tag

Hétfőn sikerült alkalmi áron vásárolnom tölgy pallót 1-1,2m hosszúságban, változó szélességben, 5cm vastagságban. Mivel szükségem lesz hamarosan lépcsőlapokra, így ahhoz használnám egy részét ragasztva, 4cm vastagságban 26cm szélességben. Kell-e ezeket a lapokat két darabnál változó rostiránnyal ragasztani?

A másik feléből pedig konyhai munkapultot készítenék. Egyáltalán érdemes tölgyfából munkalapot készíteni? Mivel max 1,2 méteres pallóim vannak, így arra gondoltam, hogy táblásítom őket. Mire figyeljek, ha négy irányból szeretném szorítani? Házilag tudnék gyártani vaskeretet, amit a végén csavarokkal tudnék meghúzni, oldalról pedig 10-12 db szorítóval. 2600x600x44-es lenne. Arra gondoltam, hogy a csiszolt pallót 10 cm-es egyenlő darabokra vágom, majd úgy ragasztom össze. Így a keretben elég lenne 6 db csavar, amivel szorítom. Vélemények, ötletek, tanácsok? Köszönöm

(#38173) st6969


st6969
őstag

Nincs itt valaki, aki szokott járni Budapest-Szeged vonalon Astránál nagyobb autóval? Megkereshetne privátban :R

(#38174) Winner_hun válasza vasii (#38169) üzenetére


Winner_hun
félisten

Oda a jövő héten megyek (ha nem hétvégén). Ha van anyag akkor írd meg privátban a címed és valamikor összehozzuk.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38175) Winner_hun válasza st6969 (#38173) üzenetére


Winner_hun
félisten

PH!uvar - avagy úgyis arra megyek, hát elviszem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38176) st6969 válasza Winner_hun (#38175) üzenetére


st6969
őstag

Nem is tudtam, hogy ilyen is van, köszi :R

(#38177) P-LoW válasza deter (#38088) üzenetére


P-LoW
újonc

Sziasztok,

Korábbi téma volt a hobbi vastagoló, gondoltam belekotyogok, és megosztom veletek az eddig szerzett minimális tapasztalatomat.
A lényeg, hogy bátor(=hülye?) voltam, és vettem egy JET vastagolót (JWP-12) a már említett Kentech Kft-től.
120 e Ft volt. Tegnapelőtt mentem el a gépért, persze ki is próbáltam, de mivel családozni is kell, nem sok időm volt még foglalkozni a géppel.
Ami a gép mellett szól:
- Relatíve olcsó
- Jár hozzá egy plusz késpár
- Elvileg élezhetők a kések (abban viszont már nem lennék annyira biztos, hogy túl sokszor, mert nem túl széles, de majd elválik)
- Az elszívócsonkra csatlakoztatható nagy (normál?) elszívócső (100 mm), és (akinek csak ilyen van, pl én) a 38mm-es porszívócső is, a dobozban található adapterek segítségével
- Szép gyalulási kép az első próbáknál, bár a vastagolóknál általában jelentkező probléma azért itt is felmerül (az első és utolsó 4-5 centin bemélyedés)...

Ami az első használat/rövid állítgatás után viszont nem tetszett:
- Amit először észrevettem az az, hogy mind a két oldali lenyíló asztal hosszabbító naggyon nem sík... középen van benne vagy 2 mm rész a széleihez képest. Egyik irányban sem az, sem oldalirányban, sem az adagolás irányával párhuzamos irányban sem sík...
- Nincs rajta rögzítés, ami a vastagság beállítása után (elvileg) megakadályozná a blokk esetleges elmozdulását gyalulás közben (nem tudom, hogy ez hátrány lesz-e, vagy amúgy sem nagyon ugrálnak ezek a blokkok)
- 50 mm-es elszívócsonk
- Hangos (bár az elszívó porszívómnál nem hangosabb), na de egy gyalutól elsősorban nem azt várom el, hogy halk legyen...

Mivel amúgy is tervezek hozzáépíteni egy az egész gyalun átmenő, egy darabból álló asztalt, így annyira a nem egyenes asztal nem szomorít el, bár azért igazán nem szép tőlük... 38as elszívóval kb 30%-os elszívást tudok produkálni, de nem is erre van kitalálva, a "spórolt" pénzből tervezek egy 100as elszívót, ha megjön és lesz vele tapasztalat, megosztom veletek.
Nem sokára gerenda gyalulás és kb. 20 m-nyi kerítésre való szélezetlen akác deszka gyalulása jön, úgyhogy jelentkezem, ha jobban összeismerkedtem a géppel.

Szerintetek érdemes csak azért visszaküldeni a gépet, mert csálék az asztallapjai? Garantálja bármi, hogy az amúgy elég kis gyenge lapocska a következőn jobb lesz?

Illetve tapasztaltak véleményét szeretném kérni, hogy mit érdemes egy frissen vásárolt vastagolón nézni még?

Köszi, és remélem valakinek hasznos volt/lesz a hozzászólás!

Sziasztok!

(#38179) martong válasza #05304832 (#38178) üzenetére


martong
tag

Én a Sevrolandtól (Hódmezővásárhely) vásárolok, de nem tudom mekkora a készletük.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38181) mdk01 válasza #05304832 (#38178) üzenetére


mdk01
addikt

A blum is az sch-tól vásásrolja sokszor Mo.-on a saját termékét, mert nincs akkora képviselete nálunk a blumbnak, hogy mindent tartson. Mi bármit rendelünk meghozza az sch, de ha valami nincs náluk behozzák Németországból a központi raktárból
egy nap alatt és a rendeléstől számítva két nap alatt nálunk van az áru még így is. Sokszor 5db pántot küldnek ki pk. nélkül, mert azt kintröl hozták és így elmaradt az eredeti rendeléstől.

(#38182) mdk01 válasza P-LoW (#38177) üzenetére


mdk01
addikt

Emeld meg kicsit az anyagot mikor jön ki és nem kapja le a végét. Persze csak akkor ha nagyon muszáj. Nézd meg a hátsó leszorító tengely fix,vagy rugós-e.

(#38184) Drebil válasza #05304832 (#38178) üzenetére


Drebil
csendes tag

[link]

Őket próbáld még esetleg

(#38185) Winner_hun válasza Drebil (#38184) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38186) Drebil válasza Winner_hun (#38185) üzenetére


Drebil
csendes tag

lyovanna, nekem nem állt össze :D

(#38187) Hajnalka75


Hajnalka75
újonc

Szép napot mindenkinek!
Segítség kérés céljából "érkeztem" a fórumba: terméktámogatást szeretnék kérni diófa rönk eladásában.

(#38188) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Üdv!
Szeretnék tolóajtót készíteni hobby szinten. Ezt a típust néztem ki. Érdeklődnék, hogy erről van e tapasztalat vagy esetleg van más ajánlás. Köszönöm!

(#38189) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vásároltam egyszerű hobbi barkács célra egy Black&Decker rezgő csiszolót. Ilyet, mint ami a képen van.
https://goo.gl/images/yNH3zj
A gondom, hogy folyamatosan ledobja a csiszolóvásznat. Oldalirányban lecsúszik róla, lerezeg akárhogy fogatom fel.
Valahogy nem fogják elég erősen a rögzítők. A gyárilag hozzáadottat is, meg amit én vágtam ki (picit hosszabbra) azt is ledobja. Percenként igazíthatom vissza, és így azért elég idegesítő a meló vele.
Van valami trükje, vagy csak simán balf*sz vagyok? :-)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#38190) Winner_hun válasza GeriCool (#38188) üzenetére


Winner_hun
félisten

Használtam már ilyet, teljesen jól teszi a dolgát.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38191) GeronimoTama válasza Spec (#38189) üzenetére


GeronimoTama
tag

Szia! Nekem egy tesco-s rezgőcsiszolóm van, így néz ki kb. csak szürke és annak is ugyan ez a baja.
Vegyél hozzá tépőzáras papírt és tökéletes lesz. :)

GTAO: tamadotcom

(#38192) AndrewBlase válasza Spec (#38189) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Megpróbálhatod azt is, hogy a rögzítő fül/kar alá raksz pluszba még valamit, hogy jobban rászorítsa a papírt.

Miért mindig én???

(#38193) Spec válasza GeronimoTama (#38191) üzenetére


Spec
őstag

A gyári ami a dobozában volt az se tépőzáras. Meg nem is olyan a felülete az aljának, sima puha szivacs van rajta.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#38194) GeronimoTama válasza Spec (#38193) üzenetére


GeronimoTama
tag

Ohh értem, akkor elnézést :D
Akkor talán amit AndrewBlase tanácsolt, az enyémen ezek a fém pöckök random letörtek :D

GTAO: tamadotcom

(#38195) Spec válasza GeronimoTama (#38194) üzenetére


Spec
őstag

Holnap teszek egy próbát, hogy az csiszolóvászon aljára teszek kétoldalas ragasztószalagot, és meglátjuk :) Hátha stabilizálja annyira, hogy nem rezeg le a talpról. Majd jelentek, hogy sikerült a próba :D

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#38196) GeronimoTama válasza Spec (#38195) üzenetére


GeronimoTama
tag

Ha esetleg nem válna be akkor vegyél tépőzárat és ragszd fel pl. palmatexel az aljára :) , nálunk a cégnél nem új excenter talpat vesznek hanem ragasztanak rá tépőzárat :D

GTAO: tamadotcom

(#38197) GeriCool válasza Winner_hun (#38190) üzenetére


GeriCool
aktív tag

ok. Köszönöm

(#38198) martong


martong
tag

Sziasztok, tanácsot kérnék az alábbi feladathoz:
Egy rönkházon lévő garázs ajtaja megszűnik, és kívül és belül le kell lambériázni, meg alatta szigetelni.
Milyen lambéria való ide, esetleg más-más legyen kívül és belül?
Milyen minőségű és anyagú párnafákat tervezzek?
Minden más ide vonatkozó jó tanács is jöhet.
Amennyire látom, sarok és pipaléceket csak max 2 m hosszban árulnak. Ha igen, akkor nálam toldani kell.
Árulnak hosszabbat is, vagy esetleg érdemes nekiállni gyártani ilyeneket?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38199) zonusz


zonusz
tag

A 80-as szegbelövő a collos akác deszkát képes átütni? Nem két-három lövésről lenne szó, hanem egy kerítés deszkázásáról. Tudom, hogy a csavarozás elegánsabb, de talán a szegezés nem ront rajta sokat, sokkal gyorsabb lenne.
Köszönöm.

(#38200) epmd válasza zonusz (#38199) üzenetére


epmd
tag

A szög nem fogja széthasítani a fát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.