Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37551) GeronimoTama válasza epmd (#37550) üzenetére


GeronimoTama
tag

Sajátos tapasztalataim szerint és inkább nem ajánlanám, egy jó lappal a vágásképre nincs panasz, de ha tehetném inkább vennék egy nemsokkal 100 ezer forint feletti Makitát vagy kék Bosch-t.

GTAO: tamadotcom

(#37552) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hajrá-hajrá:)
Festool CTL 36E Ipari Porszívó

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37553) epmd válasza Winner_hun (#37552) üzenetére


epmd
tag

Megveszed? :)

(#37554) Hunyus válasza raidx (#37548) üzenetére


Hunyus
senior tag

Igen ilyenre gondoltam,de hát ha 4-500ezres árat tippeltek rá akkor ez felejtős.
Valami más megoldást kell akkor kitalálnom :(((

(#37555) Winner_hun válasza epmd (#37553) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fél éve adtam el egy 36 M-eset, nem kell nekem 36 literes, bőven elég a 26-os meg a sys. Ha nem lenne porszívóm akkor megvenném.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37556) epmd válasza GeronimoTama (#37551) üzenetére


epmd
tag

Egy ilyen Makita állványos szettet [link] nemrég újítottam be a kistesója mellé [link].A újonan csak lézert kellett finomhangolni rajta.Igaz,nem sokat ment még eddig,de semmi panaszom nincs rá,tetszik. :)

(#37557) GeronimoTama válasza epmd (#37556) üzenetére


GeronimoTama
tag

Szemezgettem ezzel de ez 45 ezerrel lett volna drágább mint az AEG, de megbántam hogy nem vártam vele, most meg már vannak kék bosch-ok is nem sokkal drágábban mint ez a sárga nem is tudom minek nevezzem hirtelen :W

GTAO: tamadotcom

(#37558) Soká válasza GeronimoTama (#37557) üzenetére


Soká
senior tag

(csak úgy zárójelben mondom, hogy az olyan jó, ha a gép, amiről beszéltek, annak leírjátok a pontos nevét és típusát! nem azért, hogy én ne értsem félre a dolgot, hanem azért mert ha segítő szándékkal írtok, akkor az úgy segítség ha a gugli találatként is kidobja. Tehát ha valaki rákeres az AEG PS254L jelű gérvágóra, akkor jó esetben akkor fogja megtalálni a véleményedet, ha van keresőszó is. Annak idején thyebynek is mondtam, hogy ne metibózzon, bár aztán rájöttem, hogy ha tőle akarok valami elfogulatlant olvasni a Metabóról, akkor elég annyit beírnom a keresőbe, hogy metibó :))
Zárójel bezárva)

(#37559) GeronimoTama válasza Soká (#37558) üzenetére


GeronimoTama
tag

Teljes mértékben igazad van :R

GTAO: tamadotcom

(#37560) zonusz


zonusz
tag

Egyszer decemberben már kérdeztem, most hátha nagyobb sikerrel járok: mi a gyakorlati jelentősége a -1° ill. a 47° vágás lehetőségének.
Köszönöm.

(#37561) Winner_hun válasza zonusz (#37560) üzenetére


Winner_hun
félisten

Alávágás, biztosan illeszkedjen az elöl lévő él, ami látszik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37562) ALI_G


ALI_G
veterán

Konyhapultba beépíthető Qi töltőt tudtok ajánlani? Sehol sincs ikea-t leszámítva, de az nem az igazi.

(#37563) mdk01


mdk01
addikt

Van valakinek biztos infója arról, hogy plexi laphoz milyen tömítő ragasztó tapad?
A hagyományos fürdőszoba szilók idővel elválnak, és ha emlékem nem csal még a FIX ALL ragasztó is elválik tőle idővel, főleg ha vizet kap.
Egy tippem van, bár a plexi nem tudom mennyire akril, a nevesebb gyártóknak mint RAVAK van olyan tömítő szilója ami tapad rendesen az akril szaniterekhez.
Próbálkozott már valaki ilyennel?
Köszönöm

(#37564) ifbbtudox


ifbbtudox
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat! Sok hasznos infót kaptam, ami segít gondolkodni.
Végiggondoltam mihez használnám, és a fő funkciója a hosszú( 4-6m ) anyagok darabolása lenne, amikkel keretben nem lenne egyszerű az asztalin dolgozni.

[link]

Ezt a gépet paraméterei alapján teljesen alkalmasnak találnám, ahhoz amihez kellene, és árban is inkább az olcsóbb kategóriában van. Olvasgattam külföldi oldalakon is véleményeket róla, és eléggé vegyes.
Van értelme megvenni szerintetek egy ilyen gépet vagy csak tanulópénz lenne?

[ Szerkesztve ]

(#37565) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Van egy ilyen jellegű "relax" fotelom, aminek az egyik "lába" el van repedve

Ahogy nézem a gond az, hogy nem pont a keresztmetszetén lett fúrva rajta a lyuk, hanem lejjebb, így a terhelés miatt elrepedt.

1. Lehet ezzel valamit kezdeni házilag?
2. Mennyire kell félni, hogy egyszer összeszakad alattam?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37566) Soká válasza mdk01 (#37563) üzenetére


Soká
senior tag

Én csak annyit tudok, hogy annak idején kloroformmal ragasztottuk a plexit. (önmagához).

(#37567) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Drága főnököm bevásárolt:



Ezen túlmenően egy-két "apróság", kisebb-nagyobb kisflex, akksis kisflex, ütvefúró, csavarbehajtó, 5Ah-s 18V-os és 2Ah-s 10,8V-os akksik, polírozógép, meg amit még nem "vallott be". :DD
Természetesen mindegyik sárga-fekete színben pompázik.

Miért mindig én???

(#37568) bim válasza AndrewBlase (#37567) üzenetére


bim
veterán

Nem rossz...

(#37569) Hunyus


Hunyus
senior tag

Üdv!
Ismét nem igen a topikba illő kérdésem lenne,de itt sok a szaki hátha tud valaki segíteni.
Kompresszorhoz milyen tömlőt érdemes venni illetve honnan?Ami annyira nem csavarodik,törik,kemény stb..
Kb 10-15m elég lenne nekem.

Én kb ezt néztem ki,nem tudom mennyire jó választás

[ Szerkesztve ]

(#37570) indianjoe23


indianjoe23
csendes tag

Tiszteletem Mindenkinek!
Akciós az uni-maxnál a 612Max felsőmarójuk.
https://www.uni-max.hu/612-max-felsomaro/d/
Jó paraméterei vannak, erős motor, lágyindítás, szabályozható sebesség, 6-os, 8-as, 12-es szerszám befogás, és most alig 26ezerért lehetne megszerezni.
Van valakinek ismerete róla? Megérné?
Szabadna még egy kérés? Kb 30 fokos szögben szeretnék egy OSB lapból összetákolt lejtő formájú dobbantót csinálni, kisgyerek távirányítós autója számára játszani. A lejtő 40 cm széles, 60 cm hosszú, és a tetején 20 cm magas. Hogyan lehetne célszerüen lefűrészelni a lejtő alján lévő részt, hogy szintben legyen a vizszintes talajjal? Megpróbáltam lerajzolni.

[ Szerkesztve ]

(#37571) indianjoe23 válasza indianjoe23 (#37570) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Kép lemaradt

(#37572) AndrewBlase válasza indianjoe23 (#37571) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Milyen vastag OSB lapot akarsz használni? Egy vékonyabb lapnál szerintem nem szükséges a lap alját megsrégíteni.
Ha mégis, én inkább egy (bádog) lemezcsíkot (akár eresz-szegést [=csepegtető-lemez], annak eleve vissza van hajlítva a vége)raknék rá pl süllyesztettfejű átmenő csavarral. Strapabíróbb lenne, mint az OSB alját megvágni.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#37573) indianjoe23 válasza AndrewBlase (#37572) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Az OSB lap 25 mm-es. Ilyen maradt.
A bádoglemez jó lehet. Köszönöm az ajánlást.

(#37574) epmd válasza AndrewBlase (#37567) üzenetére


epmd
tag

Jól tette! :) És mit gyártotok velük?

[ Szerkesztve ]

(#37575) AndrewBlase válasza epmd (#37574) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Hát éppen ez az!

Ács-állványozó (és minden egyéb :DDD) brigád vagyunk. Eddig megvoltunk ezek nélkül. Jó, az asztali kfg és a kombigyalú jól jöhet majd helyszíni munkálatoknál, de hogy vastagolót minek vett, meg még egy gérvágót? Polírozót meg pláne minek?? :F

Egy olyan gérvágó ugyanis már eddig is volt (a nagy Makita [talán bim fórumtársnak van olyan emlékeim szerint] és egy kisebb Bosh mellett), csak nagyobb/hosszabb állvánnyal.
Jó, a "kézi" gépek mindig jól jönnek. Eddig is volt már egy kazal DeWalt gép, most már "legalább" az egyik teherautó platóját teljesen meg tudjuk teríteni ezekkel. :P

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#37576) bim válasza AndrewBlase (#37575) üzenetére


bim
veterán

Vastagolót mi szegésdeszka azonos méretűre gyalulásánál és gyalult pallóterítés vasatgolására használjuk. Sajnos ahonnét hozzuk az anyagot ott pénzt lehet spórolni, cserébe idegesítően méretpontatlan az áru.
Nekem van LS1214-es Makita gérvágóm. Imádjuk mert gyalult 12x12-es fákat azzal szoktuk megmunkálni. Egy óriási hátránya a súlya. Na meg aki kitalálta ezt a szögben rögzítő csavaros megoldást. :W
Régen úgy voltunk vele hogy mindent egy egy géppel megoldottunk de rájöttünk ha minden feladatra van egy jó gép akkor kevésbé használódnak el és célgép nagy általánosságban szebben dolgozik. A géppark építése és karbantartása viszont sok pénzt emészt fel.

(#37577) serfozotibi válasza AndrewBlase (#37575) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Hú, gratulálok a főnöködnek a szép kollekcióhoz. Máris szimpatikus az az ember! :))
Nekem nincs egy nagyobb gépem sem a Dewalt-tól, de a kézigépek közül szinte mind az. Jó, van egy nagy vídiás fémdarabolóm, de az nem asztalos gép, meg nem is sűrűn használom, de akkor annyiért nem volt szabad otthagyni. Egy biztos, ha nyernék a lottón, még a műhely fala is sárga fekete lenne! :D

(#37578) Soká válasza serfozotibi (#37577) üzenetére


Soká
senior tag

Ahhoz, hogy a fal sárga-fekete legyen, nem is kell milliomosnak lenned :)

(#37579) TheProb válasza TheProb (#37565) üzenetére


TheProb
veterán

Senki, semmit? :(

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37580) AndrewBlase válasza AndrewBlase (#37567) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

...meg amit még nem "vallott be".

Ma találkoztam akksis gyalukkal is. Alakul a dolog. :DD

***
(#37579) TheProb

Megpróbálhatod kiszedni a csavart, majd a lyukat mind a lábon, mind a keresztkötőn (ha ott is félre van fúrva) felfúrni 6-8-as fúróval (attól függ, mekkora a jelenlegi lyuk átmérő benne), majd tiplit beleragasztani. Ha megszárad, akkor meg új lyukat fúrni bele, ezúttal középre. De nem biztos, hogy tartós lesz, kérdés, hogy mennyire sérült a láb.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#37581) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Poliészter lakkhoz létezik csiszolópapír?
Ami van: Rubin 2, Granat, Brilliant 2. Mindegyik papírral kb. 1 percet tudok csiszolni, utána halottak, szinte semmit nem visznek, csak ha nagyon ránehezedek a gépre, de ez nem jó se a gépnek se nekem (és úgy is csak további 1-2 percet nyerek, kevesebb anyagleválasztással).
Van itt egy asztal felújításra, csináltam már ilyet, de ilyen lakk nem volt egyiken se. Öntött, úgy tűnik hogy 3 rétegű, kb. 0,5 mm vastag ott, ahol tolómérővel mértem.
Van még a Titan 2 és a Saphir, utóbbihoz annyi van írva hogy kemény igénybevételhez. A ~900 Ft-os darabár elég húzósnak tűnik, kérdés az ára tükrözi-e a teljesítményét:F
Ha szalagcsiszolóra van jó papír az is érdekelhet, ha a nagyját azzal le tudom szedni már előrébb vagyok.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37582) prannk


prannk
őstag

Hali!

Melyik a legolcsóbb szélezetlen fűrészáru?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#37583) prannk válasza Winner_hun (#37581) üzenetére


prannk
őstag

Én festool 400-320 as papírral szoktam poliésztert csiszolni. Elég sokáig bírja

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#37584) prannk válasza prannk (#37582) üzenetére


prannk
őstag

szélezetlen 28 as fenyő deszka milyen árban van?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#37585) epmd válasza Winner_hun (#37581) üzenetére


epmd
tag

Nem lenne érdemes lenagyolni a felületet legyezőtárcsával [link] és egy flexel?

(#37586) TheProb válasza AndrewBlase (#37580) üzenetére


TheProb
veterán

Igen, ez megoldásként hangzik. Most nem tudom megnézni sajnos, de ha jól rémlik, akkor a 2 elem találkozása mint ha alapból ilyen elcsúszott lenne, mert asszem 2 tipli fogja őket össze a csavaron kívül és mint ha azok is eltolnák a furatot. Majd megnézem, de az ötlet életképesnek hangzik.

Magával a repedéssel amúgy nem lehet valamit kezdeni? pl ragasztót a repedések közé nyomni vagy valami? Hogy ne repedjen tovább.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37587) epmd válasza prannk (#37584) üzenetére


epmd
tag

(#37588) AndrewBlase válasza TheProb (#37586) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Amennyiben lehetséges betuszkolni ragasztót (akár egy injekcióstűvel), akkor feltétlenül. Aztán összepréselni pillanatszorítóval, vagy ha az nincs, akkor egy kötél segítségével.

Miért mindig én???

(#37589) Winner_hun válasza epmd (#37585) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez nem jutott eszembe de nem is állnék neki ezzel, furnér van a lakk alatt. Ha ezzel belekapok akkor az asztal kuka. Szalagcsiszolóval nekiálltam, az egyik fele kész van. Azt a papírt is eszi, de egy kicsit jobban viszi és tovább bírja - vagy csak a nagyobb forgácsoló sebesség segít, minden esetre a nagyjára ez jó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37590) TheProb válasza AndrewBlase (#37588) üzenetére


TheProb
veterán

Ilyenem van otthon, ez mennyire alkalmas a beszélt melóra?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37591) AndrewBlase válasza TheProb (#37590) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ezzel az a baj, hogy miután felviszed a ragasztandó felületekre, száradni kell hagyni, majd utána összenyomni. Ez szerintem a Te esetedben nem jöhet szóba.
Illetve nem tudom, mennyire áll szét a ragasztandó láb. Ha van annyi hely, hogy be tudod kenni a repedés mindkét oldalát, úgy, hogy van közte hézag (tehát tud száradni a ragasztó) akkor jó lehet. (lásd a leírást)
De én faipari ragasztót javasolnék. Lehet kapni egész kis tubusban is.

Miért mindig én???

(#37592) serfozotibi válasza Soká (#37578) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Ebben tök igazad van.... Ahhoz tényleg nem kell sok pénz, utána gondolkodtam én is hogy jobb lett volna azt írni: Egy vetítő reflektor lenne az udvaromban, és jelet küldenék vele az égre mint a Batman-ben, csak nálam a denevér helyett, "Dewalt" felirat lenne. :))

(#37593) Armahun válasza Winner_hun (#37589) üzenetére


Armahun
addikt

Metabomak van lakkmaró gépe. A sárga fonóban tervezték, hogy lehet bérelni is, hogy már működik e a kölcsönző rész nem tudom.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#37594) Winner_hun válasza Armahun (#37593) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tetszetős gép, nem hallottam még róla. Furnérozott felületnek ezzel se állnék neki.
Szalagcsiszolóval + excenterrel megvan a 2. fele is az asztalnak.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37595) AndrewBlase válasza serfozotibi (#37592) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem az égre kell vetíteni, hanem a házad/lakásod falaira. :DD

Bár, jobban belegondolva, ha azt akarod elérni, hogy a DW gépek Téged látogassanak meg, akkor tényleg az égboltra kell vetíteni. :K

Miért mindig én???

(#37596) TheProb válasza AndrewBlase (#37591) üzenetére


TheProb
veterán

Van esetleg kifejezett márka/típus amit ajánlasz?
Egyik amerikai videós videóit szoktam nézni, ott csak a "sárga ragasztóra" hivatkozik mindig (meg más is), de az itthon gondolom sokat nem jelent, ha bemegyek a boltba :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37597) AndrewBlase válasza TheProb (#37596) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A választható márkák sora végtelen. Csak néhány ezek közül:
Pattex, Tytan, Soudal, Dana lim, Murexin, Ponal, stb.

Én a Dana Lim D3-at szoktam használni (ahol veszem, csak ez kapható :D), de a Pattex-el biztos nem fogsz mellé (és Neked nem is kell vízálló ragasztó).
De vannak itt olyanok, akik nálam sokkal többször és többet ragasztanak, biztos kapsz tuti tippet ezen kívül.

Miért mindig én???

(#37598) Drebil válasza TheProb (#37596) üzenetére


Drebil
csendes tag

Simán faragasztót kérj a boltban. Én Gorillát használok, nem cserélném le. Több méretben is létezik, Gugli tud segíteni a hozzád legközelebbi kereskedő meglelésében. Ugyanakkor általam mélyen tisztelt AndrewBlase fórumtárs felsorolásában szereplő bármely ragasztó is teljesen megfelelő. Igazság szerint nem kell nagy feneket keríteni a dolognak, bármely barkácsáruházban is lehet kapni ezekből, pl. Pattex, Bison biztos van.

(#37599) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Üdv. Érdeklődnék, hogy parafát lehet e faragasztóval ragasztani. 4mm parafalapot szeretnék mdf-re. 60x90cm méretben. Gorillám van otthon (ragasztó). Az ember rá akart beszélni valami saját ragasztóra. Kérdezném, hogy kell-e.

(#37600) jimy_l válasza prannk (#37582) üzenetére


jimy_l
tag

Amelyikért nem kell fizetni! :)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.