Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38301) epmd válasza unreg1 (#38300) üzenetére


epmd
tag

Azért érdemes előtte rákérdezni hogy hogyan kérik a méreteket az adott szabászatban.

(#38302) mdk01 válasza hadtest (#38299) üzenetére


mdk01
addikt

Elmagyarázzák általánosságban, de ami ténylegesen érdekel téged azt sorolt elemeknek hívják. Mifelénk meg kell ezeket jelölni a listába, és egy külön lapon kirajzolni, beméretezni szélirányt rájönni,,és még amit kérnek.
Kérdezz rá, hogy felétek hogyan szokás el fogják magyarázni.

(#38303) mdk01 válasza Drebil (#38290) üzenetére


mdk01
addikt

Érdemes lenne tisztázni hogy polcról, vagy szekrényről beszélünk?
Nem ártana egy skicc legalább szemből, illetve kicsit jobban írd körbe. HA csak az a lényeg hogy a fiókelők egybe látszódjanak akkor rakhatsz függ. osztókat amik megtartják a tetőt és fiók elő egybe van a fiókokon. HA szekrényről van szó akkor lehet rakni teli vastag hátlapot ami keresztűl ki van fúrva a falhoz, de ebben az esetben a hátlap és az oldal csatlakozását jól meg kell erősíteni. Ha oldalra is ki lehet fúrni az nagy segítség, mert akkor az rendesen megtartja a bútort.

[ Szerkesztve ]

(#38304) pali923 válasza unreg1 (#38300) üzenetére


pali923
aktív tag

Viszont abban a győri lapszabászatban, ahova én járok, kifejezetten az élzárással együtt kérik megadni a méreteket. Úgyhogy ezt mindenképpen célszerű előre tisztázni a konkrét helyen.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38305) hadtest válasza pali923 (#38304) üzenetére


hadtest
tag

később ,otthonról leírom az elképzelésem :R

A nyuszika megy a sivatagban, és már majdnem éhenhal, mikor szomjanhal.

(#38306) Sanyabá válasza Zoli-cegléd (#38288) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha nincs benne imbusz csavar , akkor két lehetőséged van.
Mérd meg a pántszár vastagságát, és 1mm vékonyabb fúróval előfúrva beütheted a két szárút, az egyest meg betekered.
A másik meg, csak díszként szolgál funkcióját tekintve.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#38307) Zola007


Zola007
veterán

sziasztok
Azt ki tudná nekem valaki számolni, hogy az alábbi "kerék" (25kg-os súlyemelő tárcsa) 45 cm-es átmérőjét figyelembe véve mi a legideálisabb dőlésszög a sík felületeknek, hogy a lehető legerősebb legyen a szerkezet, de ne guruljon el a lerakott tárcsa?

:R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38308) martong válasza Zola007 (#38307) üzenetére


martong
tag

Szerintem a szerkezet erőssége kevéssé függ a szögtől.
A szöget inkább az határozza meg, hogy az elgurulást mi indikálja. pl mekkora erővel löki meg valaki a tárcsát.

[ Szerkesztve ]

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38309) Zola007 válasza martong (#38308) üzenetére


Zola007
veterán

Az erősséget úgy értettem, hogy pl egy 2-3 cm deszkalapot figyelembe véve minél nyitottabb a szög, annál inkább a találkozási pont, tehát a deszkalap széle felé éri az ütés minden ismétlésnél, így annál inkább párhuzamosan éri az ütés
Milyen alapanyag használatát javasolnád?

2,5 centis deszkából gondoltam

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38310) martong válasza Zola007 (#38309) üzenetére


martong
tag

Pl. 18-as rétegelt lemez igen erős, erre tökéletesen megfelel. A 2,5-ös deszka is jó lehet, de abból nyűgös szerezni, kezelni széleset.
Igazándiból nem szükséges a teljes V alakot kiképezni, mert két rúd (vagy élére állított deszka) is meg tudja tartani a tárcsát, ha nem esik be közé. Pl. nagy tárcsákhoz 25 cm távolság, kisebbekhez meg 15 cm.
A függőleges megtámasztást hogyan tervezed megoldani? Gondolom magától nem áll meg az élén a tárcsa.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38311) inteltunder


inteltunder
tag

Heelllóóóó itt lakók

kicsit elakadtam :O

régi arcade joy-t szeretnék csinálni de már a fa kiválasztásánál megállt a tudomány, olyasmi kéne amit az x-arcade használ, nem tudja valaki milyen fa lehet ez? vagy hogy hogy kéne rákeresni, valami fekete érdes valami, vagy 100 videót megnéztem, de nem nagyon említik meg, itt is talán azt hogy valami mdf vagy mifene

[itt az elején talán kivehető]

előre is köty :R

[ Szerkesztve ]

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#38312) Zola007 válasza martong (#38310) üzenetére


Zola007
veterán

Nem sima V-alak lenne

Egy videóból loptam az ötletet, de a feltöltő már nem elérhető, így a bevált méreteket nem tudtam elkérni. A felbontás elég rossz, nem látszik, hogy deszka vagy rétegelt lemezből készült.

~40 x 40 cm alapterületűre gondoltam és ~15° tetőszöggel

Az alsó lap és a felső lejtők lehetnek rétegelt lemezből, a függőleges támaszok inkább deszkából vagy rétegelt lemezből?

Ha alul-felül 18-as lemez van az 36mm
15° lejtési szöggel számolva középen elvész 54mm

Amennyiben 12.5 cm magas deszkát használok, akkor középen marad még belőle 7 centi anyag, az talán elég erős
Ez esetben az emelvény a szélén 165mm, középen 111mm lenne
Raknék rá még egy 4mm-es gumilemezt védelemnek és a tárcsa középe ~6 mm-t lógna a levegőben, tehát összesen ~12 centiméterrel lenne feljebb az egész mintha a talajon lenne. Az nekem tökéletes is lenne úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38313) unreg1 válasza inteltunder (#38311) üzenetére


unreg1
tag

Amennyire ki tudom venni, ez nem fa, hanem mdf.

Jól lehet festeni, de ha nem akarsz ezzel bíbelődni, kapható anyagában szinezett mdf is.

[ Szerkesztve ]

(#38314) unreg1 válasza Zola007 (#38312) üzenetére


unreg1
tag

Az a biztos, ha minden rétegelt lemez, 18-as vagy annál vastagabb legyen.

(#38315) martong válasza Zola007 (#38312) üzenetére


martong
tag

Ok, más felhasználásra gondoltam. Ez bőven kivitelezhető deszkából és rétegelt lemezből is.
Így, 4 lábbal akár 10-es rétegelt is elég, hacsak nem teszel rá 3 mázsát oldalanként. Akkor sem, ha van esély hogy ráejted a súlyt.
A magasságokat neked kell tudni, hogy mi a jó használhatóság szempontjából.
OBI-ban felszabják a rétegelt lemezt, max a V alakot kell neked kifűrészelni. Csavarozással összefogatod, az elég.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38316) inteltunder válasza unreg1 (#38313) üzenetére


inteltunder
tag

:C zsííír :C ööö és mitől lesz ilyen rücskös/fényes vagy mitosz? :DDD

sajna telefonom olyan fos képeket csinál hogy szart se lehetne látni belőle de olyasmi mintha műanyag lenne az fekete, kicsit érdes de csúszkál :DDD vagyis nem matt, vagy ez lenne a laminálás? fákhoz sík hülye vagyok :DD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#38317) Zola007 válasza martong (#38315) üzenetére


Zola007
veterán

itt sajnos nincs OBI, praktikerben sem szabnak, de majd megoldom valahogy
maradok a 18-asnál.
Igazság szerint 5 lábbal akarom csinálni. Biztos, ami biztos. Vagy ahogy nagyapám mondta: "legyen vastag és nehéz, az a biztos" :)

• Nem gond a rétegelt lemeznél, ha a csavar a rétegekkel párhuzamosan megy bele?
• Milyen méretű csavart javasolnál?
• jó a sima pozdorjacsavar vagy inkább konfirmátorcsavart vegyek?
• Felületkezelni érdemes valamivel?

(#38314) unreg1 :R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38318) martong válasza Zola007 (#38317) üzenetére


martong
tag

Akkor keress egy lapszabászatot, ott leszabják neked a kért méretre.
Egy tábla 150x150 cm egyben; kár lenne annyit megvenni.
A csavarnál úgy számolj, hogy 18 at felvesz a merőleges elem, legalább annyi legyen a másikban is, mondjuk 40-es pozdorjacsavart használj. 4x40 pl. jó. Mindkettőbe fúrjál elő a csavarnak, legalább a magmérettel (mintha lecsiszolnád a menetet)
Nem gond a réteggel párhuzamos csavarozás, de a szélétől 2 cm-nél távolabbra csavarozzál.
5 láb: A súly két okból gond: több anyag, ezért drágább; nehezebb lesz a cucc a végén (egy súlyemelőnek ez meg sem kottyan)
A rétegelt lemeznek is a víz árt, de nem annyira mint a bútorlapnak (Hogy érzékeltessem: rétegelt lemez virágkaró kibír a kertben egy szezont). Ha nem fog vízben (tócsában) állni, akkor nem kell kezelni. Lecsiszolni illik, hogy ne menjen szálka a kezedbe. Persze lelakkozhatod, vagy festheted, ha akarod. A lazúrok ilyenre nem valók, többnyire mérgezőek.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38319) unreg1 válasza Zola007 (#38317) üzenetére


unreg1
tag

Ebben az esetben igaza van nagyapádnak. :)

-Nem gond ha párhuzamos, csak fúrd elő a magmérettel és akkor nem repeszti szét. A fejet süllyeszd be.
-4x50-es elég ide.
-Jó a pozdorjacsavar. Ha nagyon biztosra akarsz menni, megkenheted faragasztóval is.
-Felesleges felületkezelni.

inteltunder:

Nem rücskös, elég sima a felülete, de matt, nem fényes.

(#38320) mdk01 válasza inteltunder (#38316) üzenetére


mdk01
addikt

Ha nem szükséges az MDF(amit nem is értek miért fontos) akkor lehet kapni fekete gyöngyprégelt laminált bútorlapot, és az pont így fog kívülről kinézni, csak forgácslap a hordozó(belseje) nem MDF.
Nyugaton szokás a laminált MDF-et használni, nálunk nem divat.

(#38321) inteltunder


inteltunder
tag

oki, köty mindenkinek, holnap faaalapkeresééééés, vigyááááz jövőőőőőőőők :C

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#38322) exlepra válasza Winner_hun (#38279) üzenetére


exlepra
tag

Elhoztam hétvégére a kisebbik dominót, nagyon bejön, köszönöm a kis-vakondos tippet.
Majdnem minden hulladék lap szélét kilyukasztottam :) gyakorlásképpen.
Még azért kell egy kis gyakorlás, pl az elején amikor lap oldalába martam, asztalon élére állítottam darabot és a gép alsó lapját toltam az asztalon akkor valamiért a bal oldali csapok elmásztak egy picit, gondolom a maró megemelte a lapot mert nem nyomtam le kellőképpen. Miután leszorítottam mindent, jók lettek.

Egy kérdés az illesztésekkel kapcsolatban, azt mondták, ha több domino kerül egy sorba, akkor egy csaplyuk pár legyen a pontos állással marva, a többi a középsővel. Ha úgy csinálom, hogy pl élekbe mindegyiket szűkkel a lapba meg egyet szűkkel és a többit a középsővel, annak van valami hátránya?

(#38323) Drebil válasza exlepra (#38322) üzenetére


Drebil
csendes tag

Lehet, akkor, ha a lazább marásnál a lyukkiosztást nem bejelölödelőre, hanem az ütköztető kis pöcökkel dolgozol. Mert akkor eltolódnak a lyukközéppontok egyre inkább. Egyébként nincs hátránya, kellően erős kötést biztosít. Ugyan én igyekszem mindent méretpontosra marni, de előfordul hogy valamiért nem vagyok biztos magamban és akkor én is csak az első lyukakat marom pontosra.

(#38324) Drebil


Drebil
csendes tag

Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek a fűrdőszobai polc konzol kérdésben!

(#38325) Zola007 válasza martong (#38318) üzenetére


Zola007
veterán

unreg1 és martong
köszönöm a részletes válaszokat!
még egy kérdés merült fel: gumilapot fához mivel tudok ragasztani?

ami van itthon:
• Soudal vízálló faragasztó
• Ceys kétkomponensű epoxi
• Uverapid kétkomponensű epoxi
• FBS szilikon ragasztó

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38326) unreg1 válasza Zola007 (#38325) üzenetére


unreg1
tag

Ide valami rugalmas ragasztó kell, úgyhogy az FBS.

(#38327) jimy_l válasza Zola007 (#38325) üzenetére


jimy_l
tag

palmatex

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38328) sanzi89


sanzi89
addikt

Nyáron tervezek pár apróbb projektet itthonra (kutyaház, "szivattyúház", stb.) amihez lambéria burkolást szeretnék használni. Olcsó, könnyen kezelhető, nekem tetszik is. Mivel télen-nyáron kültéren lenne, így nagyon fontosnak gondolom, hogy megfelelően legyen a lambéria felület kezelve. Valami lazúr féleségre gondoltam, hogy a végeredmény fa hatású legyen. Ezzel kapcsolatban sajnos semmilyen tapasztalatom nincs. Mik a követendő szabályok? Pórustömítés, favédelem, lazúr, egyben a lambéria szálakat, vagy összerakva a kész művet? Ajánlott márka esetleg termékcsalád? Egy-két praktika, amit egy kezdő elronthat?

Több fényév távolságra vagyok a hobbi asztalosságtól is, de szeretnék tartós, szép munkát kiadni a kezeim közül - saját magamnak. Köszi a segítséget!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38329) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok! Készítettem a hálószobába egy könyvespolcot. Szeretnék rá egy átlátszó frontot, hogy védjem a portól, de a relatív szűkös hely miatt nem kockáztatnék üveget. Tudnátok nekem ajánlani olyan webáruházat, vagy Szeged közeli céget, aki akril frontokat gyárt, vagy forgalmaz?
De nem akril borítású bútorlapot szeretnék, hanem az úsztatott üveget helyettesítő frontot.

(#38330) talla válasza martong (#38318) üzenetére


talla
csendes újonc

hogy érted hogy a lazúrok mérgezőek és a festékek lakkok nem?

(#38331) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok, az új és régi GTS10XC tulajok közül próbálta már valaki javítani a porelszívás hatékonyságát?
A zerlo clearance és a felső elszívás egy kicsit segített, de hátul és alul még mindig több por van mint szeretnék.

Valami ilyesmin gondolkozom, csak egy kicsit jobban megcsinálva.

[Bosch 4100]

A másik talán lehetőség lenne ha alulra is raknék egy tölcsért és onnan is szívnám.

(#38333) Winner_hun válasza #05304832 (#38332) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bármelyik festool porszívóhoz lehet 50-es tömlőt tenni (meglepődnék ha valamelyiknek kisebb lenne a gépen lévő csatlakozása).
Itt 50-es csövet kap elő CT 26-oshoz. Ami a CT-be belemegy az belemegy a SYS-be is. Szerintem mindegyik porszívójukon azonos méretű nyílás van, a slag átmérője és a végén a csatlakozó más.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38335) twingers


twingers
tag

Sziasztok!
Kézi körfűrészhez (Makita HS6601) tudnátok ajánlani olyan lapot, amivel szépen, szakadás mentesen lehetne vágni rétegelt lemezt (általában 15-18mm-est)?
Köszönöm előre is!

(#38336) pbujna válasza sanzi89 (#38328) üzenetére


pbujna
aktív tag

Csak be kell menni egy szaküzletbe (nem barkácsáruházba), és megmondják, hogy mivel érdemes kezelni. Kültérre minőségi vékonylazúr alapozóval. Én Milesivel kentem a kerítésemet, ahol nagyon sok napot is kap az eső mellett (déli oldal). Alapozó nélkül kentem vörösfenyőre. Eddig jól teljesít annak ellenére, hogy a vörösfenyőhöz a szakemberek 5 különböző rétegben javasoltak gyantamegkötőt, oldószert, alapozót meg miegymást. 3x annyi lett volna a festék, mint a fa. Így maradt a 2 réteg Milesi. Nagyon jól néz ki, megmaradt a fahatás.
Összerakva fess, ha nem akarod a hajadat is kitépni, mire lefested, megszárad az első réteg, pakolgatod a lambériát, összefog mindent. Esetleg a fatelepen vásárolj olyan lambériát, ami már gombásodás ellen kezelve van.

(#38338) sanzi89 válasza pbujna (#38336) üzenetére


sanzi89
addikt

Végül a helyi festékboltban vettem egy tubus fatapaszt, meg egy LAZURÁN AQUA FAVÉDŐ LAZÚR 3IN1-t. Két rétegben felhordom lapon, egy réteget összeszerelve külön átfutva majd a vágásokon. Ez úgyis csak egy kicsi, kút tetejére szánt doboz teszt gyanánt, majd meglátom milyen lesz az eredmény.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38339) lac14548


lac14548
aktív tag

Táblásított keményfa anyag (bükk, nyír) csak 18mm vékonyságban kapható?
Vékonyabb nincsen?
8 mm-es kellene, rétegelt nem jó, a 18-ast legyalulni meg nem éri meg.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#38340) mdk01 válasza lac14548 (#38339) üzenetére


mdk01
addikt

Mihez kell?

(#38341) mdk01 válasza #46372352 (#38337) üzenetére


mdk01
addikt

Mennyit szánsz rá?

(#38343) mdk01 válasza #46372352 (#38342) üzenetére


mdk01
addikt

Nem bejárati ajtót szeretnél?
Egy bénább beltéri ajtó OBI és társaiba 15-20k 90cm szélesbe.
Nézz körül ilyen helyeken, nem fogsz olcsóbban kapni.
Ezek ennyi pénzért vállalhatók egy kis rájavítást követően.

[ Szerkesztve ]

(#38345) kapu2006 válasza #46372352 (#38344) üzenetére


kapu2006
tag

Kb. 30ezerért kapsz. Hol laksz? http://www.aranyablak.hu/Luc-fenyo-belteri-ajtok/kategoria/26/
Vagy Borovi: http://www.aranyablak.hu/Borovi-fenyo-belteri-ajtok/kategoria/24/

[ Szerkesztve ]

(#38347) lac14548 válasza mdk01 (#38340) üzenetére


lac14548
aktív tag

Dísztárgyak készítésére kellene.
Különböző formák lennének kivágva belőle.
A legkisebb kb. 20x20 cm a nagyobbak max. 40x30 cm.

Ahogy néztem kb. 16-18.000 ft/m2 áron vannak a 18mm vastag táblásított lapok.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#38348) yooccoo válasza lac14548 (#38347) üzenetére


yooccoo
aktív tag

szerintem annak nem sok tartása volna, nyeklene-nyaklana

(#38349) lac14548 válasza yooccoo (#38348) üzenetére


lac14548
aktív tag

8mm vastag keményfa?
Miért nyaklana?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#38350) thomgrande válasza lac14548 (#38349) üzenetére


thomgrande
tag

A felhasználástól függ. Egy rétegelthez képest (ahol a szálirány rétegenként merőleges) sokkal gyengébb.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.