Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37951) bim válasza pbujna (#37949) üzenetére


bim
veterán

Nem. De ha át is lépnénk csak bejelentési kötelezettségünk van már, illetve egy rajz kell hozzá.

(#37952) pbujna válasza bim (#37951) üzenetére


pbujna
aktív tag

Ez a 2012-es szabályozás alapján van? 2016-ban nekem mást mondott az építési hatóság. Ha jól nézem, 2017-ben megint változott.

Van itt valaki a fórumban, aki képben van a legújabb törvényi változásokkal?

(#37953) Skillet


Skillet
addikt

Használ valaki távolságmérőt? Bútoron belüli mérés érdekelne, hogy lehet-e pontos (pl polc méret megállapításához)?
Van egy távolságmérőm, ami több méterre is mm pontosan mér (pl tolóajtó mérethez a két sín közti távolság, munkalaphoz a két fal közti távolság), de bútoron belül pontatlan.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37954) r.levente75 válasza Skillet (#37953) üzenetére


r.levente75
addikt

Makita ld030p

(#37955) yooccoo válasza Skillet (#37953) üzenetére


yooccoo
aktív tag

2mm körüliek vannak megfizethető áron

(#37956) Skillet válasza r.levente75 (#37954) üzenetére


Skillet
addikt

Ezt használod és bútoron belül is hibátlanul mér?

(#37955) yooccoo
Csak az nem mindegy, hogy a méresi maximumán hibázik 2mm-t, vagy mondjuk 50 centin.
EZ elvileg 50m-en 1.5mm.
Meg ugye itt az anyagokkal lehet valami turpisság, hiszen az enyém is pontosan mér (akár 3méterre is), csak a bútorlap fog ki rajta...ott 50 centin is simán többet mér akár 8mm-rel. És arra lennék kíváncsi, hogy a márkásabb kütyükön is kifog, vagy azok megoldják ezt a dolgot?
Enyém egy kínai cucc.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37957) yooccoo válasza Skillet (#37956) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a dewalt távolságmérő pl nem tud pontosat mérni, lerakom az asztalra és 3mm-en belül ugrál, nem áll be
azt nem is adnám el asztalosnak, leginkább festőnek lehet jó felmérni

(#37958) Skillet válasza yooccoo (#37957) üzenetére


Skillet
addikt

Igen. Unokabátyám is ingatlanozott, oda jó volt a legolcsóbb stanley ultrahangos is, elvolt vele.
A lézeresek pontosak, már amennyire... :)
Még ez a 15$-os vacak is mm pontos falon, csempén, alumíniumon... de a bútorlap kifog rajta. Egyébként ha a fém vonalzómat a lézer elé rakom a bútorlapra, akkor pontosat mér a műszer :)
Ha lenne valami kütyü, ami mondjuk 3-4m-ig mm pontos, bármilyen anyagról is legyen szó, akkor arra talán beneveznék.
A tartósság is kérdőjel. Mondjuk a 3 év garancia már jó dolog.
Neten pár helyen a leica műszereit dícsérték nagyon.
Passz.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37959) Zerdal válasza Skillet (#37958) üzenetére


Zerdal
tag

Nekem Leica Disto D2 van. Pontos. Még nem volt vele gondom.

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#37960) Skillet válasza Zerdal (#37959) üzenetére


Skillet
addikt

Bútoron belül is pontos, ha egy polchoz kell megtudni a méretet?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37961) r.levente75 válasza Skillet (#37956) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen mér, mm pontos és kb a legkisebb mérési tartomány 20cm.

(#37962) Zerdal válasza Skillet (#37960) üzenetére


Zerdal
tag

Igen az.

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#37963) Skillet válasza Zerdal (#37962) üzenetére


Skillet
addikt

köszönöm mindenkinek. akkor meglesem ezeket a drágább masinákat.
próbálok majd olyat nézni, amiben van dőlés érzékelő is. hasznos. igaz, az árát is rendesen megdobja :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37964) indianjoe23 válasza Skillet (#37963) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Megerősítem Zerdalt, nekem is ilyen van, a nyolcvan centis bútoron belül, a 18 mm-es bútorlap vastagság mellett, mért 0,764 métert. Hajszál pontos.

(#37965) mdk01 válasza pbujna (#37950) üzenetére


mdk01
addikt

"Valószínűleg a szakma hígulása miatt is alacsonyabb a munkabér aránya."

Ez igen!
Köszönjük.
...és úgy hígul, hogy rengetegen nyugaton vannak. Sajnálom, hogy erre gondoltál kapásból, és sok szerencsét a szaki "szerzéshez".

[ Szerkesztve ]

(#37966) bim válasza pbujna (#37952) üzenetére


bim
veterán

MAi info hogy 80 légköb alatt nem kell. Nem jártam utána valós e ez az adat. :F

(#37967) Soká válasza Skillet (#37953) üzenetére


Soká
senior tag

A feleségemnek ilyet vettem tavaly.
Igaz, itt a minél nagyobb távolság volt a szempont.
Egyszer próbáltam rövidebb távolságon belül ellenőrizni, akkor pontosnak tűnt. De, hogy a bútorlap kifog-e rajta, azt nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#37968) AndrewBlase válasza mdk01 (#37965) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy ma már boldog-boldogtalan asztalosnak/ácsnak (és még lehetne sorolni a szakmákat) képzeli/mondja magát, és közülük sokan szarért-húgyért elvállalják az adott munkát.
Aminek persze sok esetben meg is lehet nézni az eredményét. :((

Miért mindig én???

(#37969) mdk01 válasza AndrewBlase (#37968) üzenetére


mdk01
addikt

Nem hígult fel olyan szinten, mert azért még mindig tudást igénylő szakma, és nincs annyira megfizetve, hogy kókánynak érdemes legyen vele foglalkozni, inkább elmegy burkolni, meg falat festeni az olyan.
Nagyon ritkán látok kókány asztalos munkát, amivel találkozok az leginkább a ház urának munkája.

(#37970) r.levente75 válasza mdk01 (#37969) üzenetére


r.levente75
addikt

Építőipati szakmák közül, az egyik leg alulfizetett szakma a festő!

(#37971) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Üdv!
Tudom lerágott csont, de még mindig vacilálok.
Metabo dh330
Makita 2012nb
Ki melyikre szavazna?
Csak hobbyra!

(#37972) AndrewBlase válasza mdk01 (#37969) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Csak az én ismeretségi körömben van 2 olyan brigád, akik ácsoknak/ácsbrigádnak vallják magukat, közbe meg csak láttak már ácsot, illetve hajdanán dolgoztak ács mellett. az egyik képes volt olyat csinálni, hogy a vápába behúzták jobbról-balról a fóliát, majd szépen elvágták mind a kettőt a vápa szarufán, (tehát a két fólia nem ér össze,) mondván ott fog kiszellőzni a tető. :Y Ezt a saját szememmel láttam.

De ez már nagyon OFF.

Miért mindig én???

(#37973) talla válasza GeriCool (#37971) üzenetére


talla
csendes újonc

esetleg dewalt? estleg vmi használt kombigyalu 300 ezer körül?vagy új kombigyalu a kisebb kategóriából vmelyik hc 260? mindenképp csakis vastagológyaluban gondolkodsz? tényleg kell a metabo márka? körülnéztél már hogy milyen a JET Ridgid budget stb márkák?
előreláthatóan mit szeretnél alkotni , vagy még nem tudod és menet közben alakul?
én is vettem minőségi gépeket és nem is használom őket, de még venni fogok, egyenlőre nem basz földhöz hogy vásárlok, de ez a szakmám de csak hobbiként űzöm én nem sajnálom a pénzt rá akkor sem ha ritkán használom őket, nem a kocsmában landol az összeg-- de akinek nem ez a hobbija nem akar ennyit rááldozni az nyugodtan nézzen körül a Jet, Ridgid stb márkák között, ahhoz nem kell Metabo hogy összesen 2 munkára használd azt bármely barkács gép tudja.
ha van pénzed mint víccsepp a tengerben akkor nyugodtan metabo, dewalt, makita bármelyik 200.000ft körülit megveheted. de ha az olajsejkekkel versenyzel akkor egy gépépítő céget is megkérhetsz hogy építsenek neked egy egyéni gépet aranyozott rózsaberakással , vegyes stílusban keverve a romabarokk és a stricirokokó elemeit.

(#37974) jimy_l válasza GeriCool (#37971) üzenetére


jimy_l
tag

Vedd meg mind a kettőt, és amelyik nem válik be, azt vidd vissza!

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#37975) GeriCool válasza talla (#37973) üzenetére


GeriCool
aktív tag

A Ridgid márkát sok videoban látom, de itthon még nem találtam olyan céget aki forgalmazná a faipari gépeit. Pedig nagyon szimpik.
Kombiban azért nem gondolkodok, mert azok 300 körül mozognak. 200 alatt kellene maradnom.

[ Szerkesztve ]

(#37976) GeriCool válasza jimy_l (#37974) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Tényleg ez eszembe se jutott. Pedig jó ötlet! :D

(#37977) GeriCool válasza talla (#37973) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Sajna kifutottam az időből. A Jetnél lehetne kapni kombit 150 körül és vastagolót 120ért. Ezek eddig azért nem jöttek szóba, mert nincs sok tapasztalat velük. Kell hogy mobil legyen. Ezt eddig nem írtam. A 150ért pedig a kombi formailag úgy néz ki mint az olcsó kombi gyaluk. Ha lenne tapasztalat és ajánlás, akkor lehet, hogy beleugranék, de inkább biztosra mennék. A metabot és makitát meg sokan dícsérik.

(#37978) talla válasza GeriCool (#37977) üzenetére


talla
csendes újonc

én pedig erősen gondolkodom egy Jet kombin,mégpedig az ára miatt.
hyundai, metabo, dewalt jet stb stb ezeknek a kombi gépei mind tökugyanúgy néznek ki,nem tudom mik a valós különbségek az áron kívül.
van már egyengető gyalud? hogy fogsz derékszöget gyalulni?
megmondom őszintén ezeket a kicsi kombigépeket még nem láttam élőben, de mondják hogy vmelyiknek a behúzó vagy kitoló hengere gumis- ezzel nem tudom mit lehetne kezdeni azért a metabo hc260 300.000Ft os árával ne gumizzon már akkor mi a fasz kerül rajta 300k-ba??

(#37979) pbujna válasza mdk01 (#37965) üzenetére


pbujna
aktív tag

Nem megbántani akartalak, félre ne érts! Az igényes munkát meg is kell fizetni, de sokszor nem ismeri az ember a másik felet. Kap egy olcsóbb ajánlatot, de minőséget nem.

Néhány példa:
Pesten hívtam az albiba asztalost, mert az új gázóra nem fért be az előszobafal mögé.
Gondoltam, levesszük, kivágja, élfólia, vissza. Még kb a színt is bemondtam telefonon.
Kijött, félig leszerelte, kábelek tartották. Vágott egy íves egyenest dekopirral kézből, leszakadt közben a fal (bútorlap)
Visszacsavarozta a műanyag ajtóba srégen, majd otthagyott.
Se csengő, se villany, villanyórát összetörte. Asztalos volt, úgy hirdette magát. Sajnos azóta is találkoztam a munkájára igénytelen emberrel, illetve csak olyannal találkoztam.

1. Konyhai munkalapba kellett mosogató tálcát vágni úgy, hogy a szekrény 50 centi mélységű volt.. Hogy ne vesszen el sok anyag, 60-as munkalapból 10 centi levág, oldalra felragaszt, nehogymá' 10 centivel hosszabb munkalapot vegyen, mert akkor 70x10cm kárba vész.
2. Egy ágykeretet rendelt anyósom. 1,5 hónap alatt nem készült el, 2 hetet mondott. Azóta is hozza... Miután megláttam egy másik munkáját a haveromnál, már be sem engedném.
3. Másik havernál kijött az asztalos, hogy az előre levágott korpuszt összerakja. Nekem az volt a dolgom, hogy a haverral fogjam össze a bútorlapokat kb 90 fokban, amíg ő behajtja a csavarokat. A hátlapnál derült ki mindig, hogy "rosszul fogtam", mert a hátlap 1-2 cm-t is eláll... Átló, derékszög, tipli? Az mi?

Mellesleg nem láttam asztalost 20 évnél fiatalabb autóval. Manapság csak a gázszerelőt fizetik meg.

Ez csak az én személyes tapasztalatom. Elnézést, ha valakit megbántottam.

[ Szerkesztve ]

(#37981) talla válasza pbujna (#37979) üzenetére


talla
csendes újonc

a válság után nekem sok ismerősöm abbahagyta az ipart, komplett komoly műhelyük volt, ők mindannyian azóta megbecsült és megfizetett szakmunkások ausztriában és németországban.
valahogy én is úgyérzem hogy a faipar egy csőd , a hagyományos asztalosságnak vége, és senki nem akar fizetni semmiért, de ha az Ikea-ban vagy a Kika-ban egy forgácslap bútort hangzatos névvel látnak el akkor az eladható 300 400 ezer forintért (és a nagy cégek olcsóbban jutnak anyaghoz), vannak akik konyhákat próbálnak csinálni nehezen veszik fel a versenyt olyanokkal akiknek lapszabász cégük van és a második cég konyházik.
a gázszerelőről annyit hogy egyáltalán nem értek a gázszereléshez, kihívtuk a gázszerelőt hogy nézze meg a kazánt mert hol begyújt hol nem, kijött , kivett egy kihúzható alkatrészt(semmi csavar nem is pattintós) leseperte a padlóra a mocskot igaz nem volt sok mocsok, az alkatrészt visszatette pofázott valamiről és megírta a számlát 22.500Ft. a tényleges munkája 1 perc volt, felment bennem a pumpa azt hittem szájba verem, de most már ki kll élnem magamat valakin. semmit nem állított be , a kazán 60 fok felettire fűti a vizet , nem tudom ki a nagyobb lopó csló a mai világban az autószerelő, a gázos, a köműves az alkoholista brigádjával, vagy a kókler asztalosok,a festők,burkolók, orvosok stb stb

(#37983) bim válasza AndrewBlase (#37972) üzenetére


bim
veterán

Csak 2? Nekem rengeteg van. A nagy pénz bevonza a kóklereket... :(

(#37984) AndrewBlase válasza bim (#37983) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nincs olyan sok ács errefele, meg aztán kicsi is az ismeretségi köröm. ;]

Miért mindig én???

(#37985) pbujna válasza talla (#37981) üzenetére


pbujna
aktív tag

Burkoltan "Magyarország gázszerelőjére" gondoltam. :)

(#37987) Skillet válasza #05304832 (#37980) üzenetére


Skillet
addikt

egyre jobb :) 3 napon belül sem lehet visszavinni, hogy köszönöm, nem kérem?
lehet, hogy a mérőszalagod csal :P :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37988) yooccoo válasza #05304832 (#37980) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ezt mondom én is
az eddig a boltban jártak közül még talán a boschra mondanám adott árkategórián belül, hogy pontos

(#37990) Skillet válasza #05304832 (#37989) üzenetére


Skillet
addikt

:R
remélem nem haragszol, de csak vicceltem. az obis sem szokott csalni :N
a lényeg, hogy olyan helyről kell ilyesmit venni, ahol 3 napon belül visszaveszik, addig meg lehet tesztelni mindenféle anyagon.
körülnézek. bár 50-60 ezret nem adnék érte, főleg, hogy még dőlés érzékelő sincsen bennük.
de EZ a bosch elgondolkodtatott :U

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37991) bim válasza pbujna (#37940) üzenetére


bim
veterán

egyedül egerészek vele
2 tábla OSB hibázik

Már 5 kilónál jár az anyagköltség. Nyilván nem csak ez amit itt látsz...

(#37992) prannk


prannk
őstag

Hali. Széknek a háttámlája hány gfokba szokták dönteni?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#37993) AndrewBlase válasza bim (#37991) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem lesz ez egy kicsit alacsony? ;] :DDD

Miért mindig én???

(#37994) Armahun válasza bim (#37991) üzenetére


Armahun
addikt

Te is beiratkoztál az okj-s piramis építő tanfolyamra? :D

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#37995) pbujna válasza bim (#37991) üzenetére


pbujna
aktív tag

Szép, de egyedül hogyan emeled fel? :)

Erről eszembe jutott a "nekeresdi bíró". Először a tetőt kell elkészíteni, mert akkor nem ázol el, amikor falazol.

Nekem nyeregtető lesz. Eddig a betonozás készült el. Majd dobok fel képet én is.

(#37996) bim válasza AndrewBlase (#37993) üzenetére


bim
veterán

JAhh. Holnap szét is szedem és dobok alá oszlopokat. ;]
Öreg vagyok én már hogy fel-le ugráljak. ;)

(#37999) AndrewBlase válasza pbujna (#37995) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

" Eddig a betonozás készült el."

Azt már én is megcsináltam tavaly. :DD
Idén talán lesz rá ihletem, hogy az építmény is elkészüljön rá. Mondjuk én most filagóriát akarok elsősorban csinálni. A fa kerti ház, a'la műhely/tároló későbbi terv. Annak a leendő helyén egyelőre még egy fészer szerűség áll.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#38000) prannk válasza #05304832 (#37998) üzenetére


prannk
őstag

:R

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.