Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38501) szabz válasza ALI_G (#38473) üzenetére


szabz
tag

ha csak 50cm kis oszlopocskát szeretnél akkor vágd ki a hungarocellt és tegyél a helyére azonos méretű xpst....

nyilván kevesebbet kell kivágni mint az oszlopocska széle és hossza

utólag kínlódós, főleg megfelelő gépek nélkül , de am sima ügy

hajrá

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#38502) szabz válasza GeronimoTama (#38489) üzenetére


szabz
tag

gázolaj is jó ill jobb mert nem párolog olyan intenzíven....

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#38503) ALI_G


ALI_G
veterán

Építettünk teraszt a pergola alá. Nem tudok képet feltölteni, de valami ilyesmi:
T profilú klipszel raktuk le:

A kérdés, hogy a szélén a terasz lapot ez csak a belső oldalán fogja le (képen a bal széle). Kívül hogy lenne célszerű lefogni? Látható átmanő csavar nem tetszik :)

Másik kérdés, hogy hossz irányban ez mennyire mozoghat/dagadhat szabadban? Thermowood borovi fenyő.

szabz, AndrewBlase: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38504) bim válasza ALI_G (#38503) üzenetére


bim
veterán

Nem nagyon látok páravíz elleni védelmet a párnafák alatt. Én raknék bitumenes lemezt a palló alá. Hmmmm... Ezek a klipszek csak a pallóra fogatják le és a klipszek között hézag van? Ott akár sár-por stb lehullhat? Mi minden oldalról pipalécekkel szoktuk az ilyeneket lezárni ami alatt bőven lehet tágulási hézagot hagyni és elfedi a csavarokat. Itt úgy látom keretbe rakták ami miatt kizárt hogy tudna tágulni vagy mozogni. Olyan érzésem van mintha a dizájn megelőzte volna a technológiai alapvetéseket amiket minden körülmények között be kell tartani. :F
Persze lehet hogy ez nem fa és akkor nem kell semmilyen hézagot hagyni...
Amúgy miért utólag kérdezel? :U

[ Szerkesztve ]

(#38505) ALI_G válasza bim (#38504) üzenetére


ALI_G
veterán

Nálunk nincs keret, szóval hossz irányba tágulhat. 8 mm van a deszkák között, így abba az irányba is tágulhat. A gyártónak van lerakási útmutatója, azt követtük, de erre nem tér ki.
A vízre azért gondoltunk. A beton alap levezeti a vizet és ez a leejtés a padlón is ugyanolyan, így arról is lefolyik a víz. A betont lefestettem lábazati festékkel, hogy ne szívja magába a vizet.
Így néz ki.
Azzal nincs bajom, hogy látszódik a szerkezeti fa, de ugye az utolsó nincs rendesen rögzítve (itt még spanifer tartja).

[ Szerkesztve ]

(#38506) bim válasza ALI_G (#38505) üzenetére


bim
veterán

Én mondjuk Egyenlő hosszúságúra vágtam volna a párnafákat és L alakban laposvasat hajtanék satuban amit 2 csavarral rögzítenék a párnafa bütüjében és az L alak beleakadna a nútba. Ez tart oldalra és lefelé is. Ezt egy deszkával el lehetne fedni. Vagy simán lecsavarozod és eleteted a csavar fejét majd ledugózod a lyukat. A lábazati festék kevés lesz. Nem a betont hanem a fát kell megóvni attól hogy ne kapja fel a nedvességet a betonból. Nem csak esőnél hanem sima hőkülönbségnél is pára fog kialakulni amit azonnal beszív a párnafa. Felülről pedig a hézagokban megülő por mint szivacs fogja majd tartani a párát amit folyamatosan adagol befelé. Nem véletlenül használnak tikfát vagy ilyet. :U

Bevallom én annyira nem hiszek abban hogy ilyen olyan fokon kezelt faszerkezet ami hú de tartós. Magában a fa ha nem időjárásálló akkor egy kezeléssel csak elodázni tudod azt hogy tönkre menjen. És valljuk be a fenyő kopásállósága nem 5 csillagos. :F

[ Szerkesztve ]

(#38507) szabz válasza ALI_G (#38505) üzenetére


szabz
tag

egyet értek az előttem szólóval, viszont ha már igy csináltad, és csak az utolsó rögzítése a kérdés akkor én a helyedben olyan "c" alakú vasat használnék aminek az alja hosszabb, azon keresztül lehet a párnafához felülről rögzíteni, nyilván a fa és fém találkozásánál számíthatsz párakicsapódásra ami rohasztja a fát....

ezt azért trükkös lesz majd összerakni, mert először a szélső fát kell rögzíteni és utána jöhet az utolsó előtti

amúgy az átmenőcsavar és a dugó is jó ötlet.... (és viszonylag egyszerű is)

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#38508) ALI_G válasza bim (#38506) üzenetére


ALI_G
veterán

Én a 10 év garancia miatt döntöttem a thermowood mellett. A WPC-re nem adnak ennyit (vagy legalábbis arra amit én találtam) és ami jó minőségű, az még drágább lett volna mint az igazi fa, ami felújítható, stb. Sok WPC teraszt, burkolót láttam, de még a drágábbak is fakulnak, szürkülnek, mint az igazi fa, azonban ezek nem festhetőek, nem lehet őket felújítani. A thermowoodnak mindkét oldala azonos profilú, így ha kell, akkor megfordítható és kapsz egy új burkolót.
Félre ne érts, nem akarlak meggyőzni, hogy ez mindennél jobb, de én objektíven így döntöttem. Az idő majd igazolja, vagy sem.

btw a borovi fenyő elég tartós:
Időjárásálló. A fát télen kell dönteni, gyorsan kérgelni és máglyázni, mert kékülésre hajlamos. Tartóssága szabadban kb. 60 év, vízben kb. 500 év, állandóan szárazon kb. 1000 év.

szabz: ilyen dugót milyen néven találok?

[ Szerkesztve ]

(#38509) bim válasza ALI_G (#38508) üzenetére


bim
veterán

Senkit nem akarok meggyőzni hogy ez vagy az jobb. A tartósság nem arra szól hogy te a kis talpacskáddal a kutya a mancsával és a karmaival koptatja hanem ha kib@sszák egy körbehatárolt területre ahol a madár se piszkíthat rá. Nyilván ez elméleti számítás. Az idő megmutatja jól döntöttél e.
Tényleg nem akarok senkinek a zsebében turkálni de kicsit olyan szaga van a dolognak hogy van olyan jó a 6000ft/m2 borovi teraszom mint a 20 000ft/m2-es WPC teraszburkoló. Megjegyzem 3 éve raktunk szürkében le kb. 20m2-t és semmilyen fakulás nem jelentkezett még. :F

(#38510) veze válasza ALI_G (#38505) üzenetére


veze
őstag

én is raktam volna bitumenes lemezt a betonra, de így is jó lesz egy darabig..
Ha mindent úgy csinálnánk meg, hogy életünk végéig kitart, akkor egyszer csak kész lenne minden és nem lenne mit felújítani :D

(#38511) jimy_l válasza ALI_G (#38508) üzenetére


jimy_l
tag

szabz: ilyen dugót milyen néven találok?

csinálsz :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38512) szabz válasza szabz (#38507) üzenetére


szabz
tag

csinálja a padló saját anyagából körkivágóval

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#38513) ALI_G válasza bim (#38509) üzenetére


ALI_G
veterán

A szürke egy szerencsés szín. Nem szürkül tovább :C

(#38514) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni, hogy ilyen vagy ehhez hasonló rovátkolt mintázatot milyen anyagból és hogyan érdemes csinálni?
[IKEA termék]

A bútorok hátfalán illetve ajtó betéteken látom mostanában egyre többször ezt a fajta megoldást és nagyon tetszik!
Tervezem, hogy csinálnék magamnak egy polcot aminek a hátfala ilyen lenne.
Rétegelt lemezből meg lehetne ezt csinálni vajon?
Gondolom valamilyen jig-et kellene készítenem, amit használni tudnék egy kis felsőmaróval és valamilyen marófejjel...de youtube-on sem nagyon találok ilyen videót..

(#38515) kapu2006 válasza Haugland (#38514) üzenetére


kapu2006
tag

Fózolt hajópadlóból.

(#38516) Haugland válasza kapu2006 (#38515) üzenetére


Haugland
aktív tag

Es ezt mindenutt ipari korulmenyek kozt csinaljak cnc gepekkel?
Van erre valamilyen kisipari megoldas?

(#38517) jimy_l válasza Haugland (#38516) üzenetére


jimy_l
tag

Körfűrész. :K

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38518) bim


bim
veterán

Ács tanulónak keresek kézi keretes fűrészt. Most vagy én vagyok béna hogy nem találok sehol vagy nem lehet már kapni olyat amivel én közel 30 évvel ezelőtt megtanultam fűrészelni.
Esetleg valaki tudna nekem összedobni egyet? :U :F

(#38519) veze válasza bim (#38518) üzenetére


veze
őstag

(#38520) bim válasza veze (#38519) üzenetére


bim
veterán

Nekem tiszta fa hagyományos kellene. :U
Vannak olyan becsípődéseim amiből nehezen engedek. Én olyan fűrésszel tanultam meg vágni amilyennel az én mesterem és akit én tanítok az sem tanulhat mással mint amivel én. Semmi korszerűség. Az alapok mindig a hagyományoknál kezdődnek. Majd ráér elkurvulni ha már normálisan tud vágni. :P

(#38522) kenwood


kenwood
veterán

Haliho.
Az L alaku konyhai munkalapom nagyreszet kitakarja a mosogatotalca es a keramia fozolap.
A szabad terulet nagyresze a sarokra korlatozodik.
Arra gondoltam, hogy csinaltatnek egy ajtot a fozolap fole,igy azon is tudnek "dolgozni",amikor nincs bekapcsolva.
Probaltam keresgelni a neten, hogy nezne ez ki,de nem talaltam ertelmes kulcsszot ra.

Esetleg van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata,illetve mi a velemenyetek,eletkepes az otlet?
Ha igen,mire erdemes figyelni?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#38523) exlepra válasza bim (#38520) üzenetére


exlepra
tag

https://youtu.be/Z4LohjmskEk

(#38524) bim válasza exlepra (#38523) üzenetére


bim
veterán

Ezzel a fűrésszel a legfontosabb probléma az hogy nincs benne fűrészkulcs és emiatt nem tudod megdönteni a lapot hogy ráláss a jelre. Amúgy sincs időm fabrikálni. :R
Lehet marad a fém közfás.

(#38525) kapu2006 válasza bim (#38518) üzenetére


kapu2006
tag

Meddig tart összedobni egyet? 4 faalkatrés, madzag és fűrészlap kell hozzá.
Egyszerű elkészíteni

(#38526) AndrewBlase válasza bim (#38520) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nekünk (pontosabban még fateromnak) annak idején egy 82 éves bognár/kádár/asztalos/mindenes KISÖREG csinálta. Megvolt a fa keret, a nyele esztergált, abba fogatta bele a lapot, így lehet dönteni a fűrészt. Ez volt 29 éve. A fűrész azóta is megvan, semmi baja, csak madzagot kellett cserélni már rajta. Sajna a KISÖREG (és vele együtt a régi hagyományos szerszámok és tudás egy szelete) már a múlté. :(((

Miért mindig én???

(#38527) exlepra válasza bim (#38524) üzenetére


exlepra
tag

Igen, közben én is rájöttem. Nagyapám ács volt, neki is mindig ferdén állt a lap :)

(#38528) jimy_l


jimy_l
tag

Hali!
A mai termés. Simán a talajszinten is jó, csak itt van neki hely, ezért van a padkán.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38530) bim válasza kapu2006 (#38525) üzenetére


bim
veterán

"EMBÖRÖK" értsük meg hogy nem tüzifát szeretnék vágni hanem szakmunkást faragni egy tanulóból! :Y
Azokban a keretekben nem lehet forgatni a lapot (ami nem egy felesleges ficsőr hanem a pontos munkavégzés alapja).
Nem ijedek meg attól hogy összeállítsak egyet hanem nincs időm rá! Amúgy vettem egy ezresért a Vaterán :))

AndrewBlase: nagyon kevesen vannak akik próbálják a régi jól bevált szerszámokat megtartani és dolgozni velük. Én egy kb. 60-80 éves 60cm-es kovácsolt vinklivel dolgozok. Van 80-as saválló is de egész más érzés azzal dolgozni. :K

[ Szerkesztve ]

(#38531) veze válasza bim (#38530) üzenetére


veze
őstag

Én csak linkeltem, de én nem adnék annyit érte, mintz amennyiért ott hirdették. Amit az apámtől örököltem anno, azt széthasználtam teljesen, megsem fordult a fejemben, hogy vegyek, annak a mintájára megcsináltam, nekem is esztergált a fűrészlap befogó , így lehet forgatni.
Amikor nem használom, mindig kicsit lelazítom a kötelét, ne huzza a két végét feleslegesen..

(#38532) r.levente75 válasza bim (#38530) üzenetére


r.levente75
addikt

Tudom miről beszélsz, nekem is van kettő, nagy becsben tartom. :K

(#38533) sanzi89


sanzi89
addikt

Sziasztok
Otthonra, ház körüli munkákhoz táblás anyagok összedarabolására megfelelő lenne a Parkside PTSS 1200 A1? 12.-étől lesz Lidl-ben 30k-ért. A cél az lenne, hogy a nagy OSB/bútorlap lapokat tudjam pontosan kisebb darabokra vágni. Kutyaházhoz, kerti szivattyú fedődobozához, villanyóraszekrény ajtó, stb. készítéséhez, szabadidő/hobbi munkákhoz.
Van már pár szerszámom otthon, meg is tudok csinálni ezt-azt, de a fatelepen, egyben vásárolt táblás anyagok pontos kisebb darabra vágása nem igazán megoldott. Eddig egy dekopírral, vezető lécekkel és sok idegeskedéssel dolgoztam.
Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38534) thomgrande válasza sanzi89 (#38533) üzenetére


thomgrande
tag

Ha veszel hozzá egy minőségi fűrészlapot és jól beállítod akkor megfelelő lesz.
Érdeklődj a Szerker-nél hogy átmérő 165-re bútorlaphoz mit tudnak adni.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#38535) talla válasza bim (#38530) üzenetére


talla
csendes újonc

bim azt hiszem nem olvastad el rendesen: http://www.pilana.com/hu/kezi-asztalosfureszek

Kézi asztalosfűrészek - Fakeretes asztalosfűrész 22 5276

Jellemzők:
fa elemek vágására asztalos és ácsmunkák során
gyorsan cserélhető 4 különböző fűrészlap
egyszerűen a kívánt szögbe forgatható és beállítható fűrészlap
széles felhasználási terület

L V db m
800 375 10 1,01
Jelmagyarázat: L-fűrészlap hossza [mm], V-fűrészlap magassága [mm], db-db/csomag, m-tömeg [kg], -

(#38536) Land


Land
veterán

Üdv!

Nézegetem számítógép asztalokat, de eléggé horror áron mennek, vagy kicsi.
Elég nagy a gépházam és gurulós is, tehát nem fog menni, hogy berakom egy kis állított téglalap formájú résbe.
És itt jön a képbe, hogy lehet érdemes lenne lenne egyik ügyes asztalost megkérnem egy egyszerű, de nekem kényelmes és megfelelő nagyságú asztal elkészítésére?
Másik témakör: elég szűkös lesz a hálószoba az új lakásunkban. Esélyes hogy a franciaágy 2 oldalán kevés hely lesz, így üzletben kapható éjjeliszekrények nem fognak odaférni. Ezt mindenképpen asztalos kollégával szeretném legyártatni.:)
Helyszín: Budapest, 19. kerület
Korrekt áron dolgozó ügyes asztalos kollégát keresek a fenti 2 témakörre. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#38537) Winner_hun válasza Land (#38536) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha ősz elején ráér akkor keress meg privátban.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38538) Land válasza Winner_hun (#38537) üzenetére


Land
veterán

Heteken belül lenne. :(
Felújítás lesz a megvett lakásban és minden bútor, kütyü beszerzése.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#38539) Drebil válasza Land (#38538) üzenetére


Drebil
csendes tag

Szia,

ha Winner kolléga úr kiesik időszűke miatt, bejelentkeznék. Kérlek, hogy priviben nézzük meg konkrétan, milyen igényeket kell tudnom kielégíteni. :)

(#38540) sanzi89 válasza thomgrande (#38534) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi! Szerintem akkor benevezek egyre, és nézek hozzá valamilyen finomabb fogazású lapot is.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38541) yooccoo válasza #05304832 (#38521) üzenetére


yooccoo
aktív tag

kivéve a Kisvakondot, ahol a klasszikus fa van ;)

(#38542) yooccoo válasza yooccoo (#38541) üzenetére


yooccoo
aktív tag

(#38543) yooccoo válasza talla (#38535) üzenetére


yooccoo
aktív tag

attól még fém az összekötő elem, mint ahogy azt rögtön első hozzászólásában hozzá is írta ...

(#38544) yooccoo válasza #05304832 (#38529) üzenetére


yooccoo
aktív tag

:DDD

(#38545) yooccoo válasza sanzi89 (#38533) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ajtó aljából vágtam le vele, 2mm keskeny anyag maradt és tökéletesen egyenes volt
én meg vagyok elégedve vele, amire használom, nem adnék ki érte több pénzt

(#38546) ahenobarbus


ahenobarbus
tag

Üdv,

Egy vályogház felújításában vagyunk. A plafon ilyen módon volt megoldva egymást átlapoló deszkákon lévő 10 cm-s sár/vályog szigeteléssel.

Szeretnénk e helyett egymás melle helyezett deszkákat tenni, majd kőzetgyapotot rá szigetelés gyanánt.
A kérdésem az lenne, ha megfelelő szárazságú deszkákat használok és pácolom akkor is számolni kell valamilyen szintű zsugorodással és érdemes lenne így hátulról fedni a réseket, mint a hevenyészett rajzomon?

Vagy elég lesz szorosan illeszteni és a széleiken szegezni/csavarozni?

uff, ocs.

[ Szerkesztve ]

(#38547) bim válasza ahenobarbus (#38546) üzenetére


bim
veterán

A deszka mindenképpen mozog. Szélén szoktak pár cm rést hagyni mint a parkettánál. Ez amit látsz annak parasztfödém a neve. Ahhoz a vályogházhoz szerintem ez illik kár átvariálnod. A deszkák nem lesznek nyíl egyenesek és akkor egymás mellé kell feszegetned őket és még így is maradhat rés ami zavaróbb lesz a szemnek.

(#38548) AndrewBlase válasza ahenobarbus (#38546) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Igen, számolj zsugorodással. A fa állandóan mozog, tehát mindig lenne résed. Avagy egyik felpuposítaná a másikat.

Ha nem tetszik ez a fajta födém, akkor alulról burkold mondjuk gk lappal.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#38549) ahenobarbus válasza bim (#38547) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

Köszönöm a válaszokat.
> Ahhoz a vályogházhoz szerintem ez illik kár átvariálnod.
Több mint száz éves verandás házként épült eredetileg, most ki lett bontva pár választófal és emiatt helyenként nincs is meg a födém vagy elkorhadt, ráadásként a fele festett a fele nem. Muszáj lesz újraraknom valamilyen formában, vagy így ahogy volt vagy másképp de akkor gondolva a deszkák mozgására.
Következő kérdésem, a kromofág és a leégetés közül melyikkel próbáljam először a gerendák festésének eltüntetését?

uff, ocs.

[ Szerkesztve ]

(#38550) fasyrt válasza ahenobarbus (#38549) üzenetére


fasyrt
őstag

Forditsd meg. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.