Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37301) bim válasza Winner_hun (#37293) üzenetére


bim
veterán

Pusztán annyival lépett előrébb hogy nagyobb gépekkel is lehet normálisan dolgozni. Számomra már önmagában az előrelépés hogy a kapacitást növelték. Ha azon a nyomvonalon indulunk el amit te mondtál akkor azonnal lett volna 9Ah akksi. Valamiért csak most hozták ki őket. Jobb cellák vagy jobb elektronika. Olcsóbb előállítás stb.

(#37302) Winner_hun válasza bim (#37301) üzenetére


Winner_hun
félisten

Több cella van benne, persze kell hozzá elektronika is ami vezérli, de ennyi. Az elektromos autókban is ilyen cellák vannak, csak sokkal több.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37303) mdk01 válasza Winner_hun (#37297) üzenetére


mdk01
addikt

Próbáld ki, hogy megvágsz két bútorlapot élbe, majd csak(!) megragasztózva az éleket rakd össze és dobj rá szorítót. Hagyd békén 24 órát és teszteld másnap.
Nem érzem, hogy szükség lenne alumínium merevítésre.
Miközben olvastam én is arra jutottam amire te, hogy végig kell nútolni az élt és idegencsapot tenni bele. Ezt akár lamellózóval is meglehet oldani kívülről tartva a bázist, és raksz bele egy 4mm-es rétegeltlemezt.
Vastagságba nincs olyan nagy különbség a bútorlapok között, amit nem lehetne belső oldalról elviselni, és akkor az élt is megtudod ragasztózni ami rengeteget fog még az idegencsapon kívül, plusz nem engedi megnyekkeni ezáltal letörni az élt.
Az összehuzatást spaniferrel is meglehet oldani, a síkot meg értelemszerűen pár erősebb léccel meglehet oldani, ahogy táblásításnál, de ezt úgy is tudod.
A másik megoldás ugye az élzárásos amit Local is írt, de hogy melyiket jobb alkalmazni az akkor derül ki, mikor felvágod a lapot és megnézed a vastagságát stb.
Sztem bármelyik megoldás járható alu merevítés nélkül, csak ésszel kell forgatni, és élére állítva szállítani.

(#37304) epmd válasza #05304832 (#37295) üzenetére


epmd
tag

Voltaképpen eszemben sem volt aluminiummal merevíteni az ajtókat,nem így indult az egész.Összedominóztam az alkatrészeket hosszára 8x40-es dominóval,majd egyben akartam élzáratni a saját magasfényű 0,8-as élzárójával.Leszedtem a spanikat a ragasztás után,de olyan nyeglének találtam,hogy azon élzárás sem segített volna szerintem.Hirtelen nem tudtam eldönteni hogy mi a sz@rt kezdjek vele,hogy egyben maradjon,és ne törjön szét az ajtólap.Ezt az aluminiumos megoldást a pánik szülte,ezt bent áruljuk a boltban,aztán kipróbáltam,és bejött. :) Sokkal merevebb lett az ajtó,mint ha egy darabból lenne,jót tett neki a két oldalról felragasztott,csavarozott alu profil.Az hogy lamelló vagy dominó,szerintem jelen esetben mindegy lenne,úgy is az aluprofil fogja össze,és adja a merevségét az ajtólapnak.Máskor is így fogom csinálni. :)

(#37306) pjg


pjg
csendes újonc

Volna e valakinek felesleges falcgyaluja, vagy csak kés a falcgyaluhoz, amitől megválna a kedvemért. Esetleg infó, hogy hol tudnék vásárolni a neten. Köszi.

(#37307) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok,

Lapok a GTS 10 XC-hez

Fa keresztvágásra:

21LU2B 0700 FR körfűrész D:250x3,2x30 Z=60 SS 15 510 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

21LP40M025 FR Pro körfűrész D:250x2,8x30 z:60 10 720 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

21LU2C 1200 FR körfűrész D:250x3,2x30 Z=80 SS 19 250 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

Fa hosszvágásra:

21LU1C 0100 FR körfűrész D:250x3,2x30 Z=22 10 950 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

21LP20M025 FR Pro körfűrész D:250x2,8x30 z:24 8 040 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

Bútorlapra elővágó nélkül:

21LU3F 0200 FR körfűrész D:250x3,2x30 Z=80 SS 19 520 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

21LU3A 0200 FR körfűrész D:250x3,2x30 Z=80 SS 18 790 Ft+Áfa/db Raktárról kapható

Ha valaki neten keresgél még egyéb lapokat: 254mm ez ugye 10" így akár USA/UK is szóba jöhet, de akkor lehet valamilyen illesztőgyűrű kell. Még nem szedem le a lapot de a 10" lapokat általában 5/8" tengelyre rakját (ez is kb stimmel, pontosan nem mértem de kb 1,58 volt a csavarnál a GTS tengelye.

[ Szerkesztve ]

(#37308) Winner_hun válasza #05304832 (#37305) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tolóajtó hátuljába lehet ellenfeszítőt berakni, azzal egyenesbe lehet hozni. Alu fogantyúprofil se tartja egyenesben a tolóajtót, van, hogy kell oda rásegítés pluszba.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37309) yooccoo


yooccoo
aktív tag

Megérkezett

(#37310) epmd válasza yooccoo (#37309) üzenetére


epmd
tag

A kis drága.☺

(#37311) r.levente75 válasza yooccoo (#37309) üzenetére


r.levente75
addikt

Szép példány. :R

(#37312) serfozotibi válasza yooccoo (#37309) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Hmm, érné a pénzt! :K :C :R Olllyan szépek azok a világos zöld alkatrészek rajta.... :))
Húú, sorban olyan kommenteket írunk, mintha legalább valami bikinis csajt tettél volna közzé..... :Y

(#37313) Winner_hun válasza yooccoo (#37309) üzenetére


Winner_hun
félisten

Árát senki se kérdezi. Akkor kezdem a tippet: 225k?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37314) pjg


pjg
csendes újonc

Hol a csaj? Milyen csaj?
Itt a csaj: https://media.giphy.com/media/l0HlD6dieJs4tLBkY/giphy.gif

(#37315) exlepra válasza Winner_hun (#37313) üzenetére


exlepra
tag

nettóban :)

(#37316) Winner_hun válasza exlepra (#37315) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bruttó, és az alap kivitel. Amihez már jár világítás meg még néhány apróság az mondjuk 45k pluszban.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37317) serfozotibi válasza pjg (#37314) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Nem az eszét kell nézni és akkor nem is olyan rossz az. ;)

(#37318) generatoros válasza yooccoo (#37309) üzenetére


generatoros
tag

Szia! gratulálok igazán szép a fizimiska. Nem túlzás ez egy kicsit a hobbiasztalosnak? Mondom ezt úgy, hogy mostanában szemezgetek egy derékszögmérővel. STARRETT-11MH-300 . eredeti mo-on cca 42 ezer amazonról német cimre ( sógor) hazahozza ,cca 28000ft ebay-ról cca 31.000 ft Stanley-nek eladott licenc 10.800ft a stanley kereskedőnél mo-on. Az utóbbival az a baj , hogy már a "jutubon " is videó van róla, hogy adjusztálni kell. Melyik a helyes választás?

(#37319) epmd válasza Winner_hun (#37313) üzenetére


epmd
tag

Felesleges,ezt úgy is csak az fogja megvenni aki Festoolt akar venni. :)

(#37320) generatoros válasza generatoros (#37318) üzenetére


generatoros
tag

Ja bocsánat ez nem hobbiasztalos fórúm ,de hát akkor is ..... piszok ára van. Ja a másik , nem híszem el , hogy ez a gép tud tökéletes 45°-ot vágni. És amennyiben ez tényleg így van, akkor a 30.000 ezres gép is jó lehet. Olyasvalami lehet ez a kérdés mint amikor , valamilyen munka minőséget a megrendelő kifogásol és azt mondja : pénzt adtam érte és nem jó. Belelehet nyugodni abba , hogy olcsó húsnak híg a leve . A baj ott van ,hogy mi a kisember mindíg a bele kell nyugodni oldalon álunk. Nekem is van festool gépem , valóban jó szerszám , de 10x -es áron elég nehéz finanszirozni. és a sok pénzt adtam érte az már nehezen belenyugodni tudok kategória, főleg egy gérvágó esetében ami egy nagyon kényes szerszám a szögeket illetően.

(#37321) AndrewBlase válasza Winner_hun (#37316) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

+45k szép összeg egy lámpáért (meg néhány apróságért). :DD

Mondjuk számomra felfoghatatlan, hogy egy ilyen kaliberű gépnél miért nem alap egy nyomorult lámpa, ami megvilágítja vagy a lapot, vagy a vágás területét. :F

Miért mindig én???

(#37323) yooccoo válasza Winner_hun (#37316) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a kiírt ára érdekes vagy az, hogy mennyiért lehet megvenni? :DDD
amúgy a szettes verzió van benn, csak azt érdemes tartani
https://www.festool.hu/Products/Pages/Product-Detail.aspx?pid=561728&name=KAPEX-KS-60-g-rv-g-KS-60-E-Set

(#37324) yooccoo válasza AndrewBlase (#37321) üzenetére


yooccoo
aktív tag

mert ahogy fentebb is írták, az számít, hogy minél olcsóbb legyen, nem baj, ha nincs benne minden
ezért van ebből a gépből (is) 4 féle változat, hogy ki-ki szájíze és pénztárcája szerint tud választani

(#37325) pali923 válasza yooccoo (#37324) üzenetére


pali923
aktív tag

Rákattintottam balga módon a komplett állványos, kihúzós változatra, az már szép pénz. :Y

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#37326) yooccoo válasza pali923 (#37325) üzenetére


yooccoo
aktív tag

:DDD

(#37327) Soká válasza pali923 (#37325) üzenetére


Soká
senior tag

Az már kimondottan az a kategória, amitől az embernek elmegy a kedve a Festool márkától. Azt kell mondjam, kétélű fegyver ez a brand fényezés, Néhány gépük ugyan unikális és nehezen kikerülhető, de a marketingjük okán az a márka, amit az emberek inkább csak rettegve tisztelnek. Ha holnap bejelentenék, hogy a Festool becsődölt, akkor kevesen ejtenének könnyeket értük.

[ Szerkesztve ]

(#37328) exlepra válasza Soká (#37327) üzenetére


exlepra
tag

Egy TS55-t valószínűleg veszek majd egyszer de az is lehet Mafell MT55CC lesz belőle, a többi annyira nem izgat.

[ Szerkesztve ]

(#37329) yooccoo válasza exlepra (#37328) üzenetére


yooccoo
aktív tag

most még van olyan akciós szett raktáron, amihez van ajándék 2db egykezes gyorsszorító

(#37330) Drebil válasza exlepra (#37328) üzenetére


Drebil
csendes tag

Én bizony mindkét Dominojukat is istenítem. Átgondolt, gyorsan tanulható, gyors és pontos munkavégzést biztosít. Valamint ha van maradék bükkje az embernek, akkor maga az idegen csap se kerül szinte semmibe. (A bóti azé nem óccó) Ma épp lépcsőt készítettünk, a nagy géppel 1 óra alatt megoldottuk azt, amit mondjuk tiplivel egész nap elszöszöltünk volna, és közel se biztos hogy, ilyen pontos lett volna az eredmény.
A Kapex valóban kicsit elrugaszkodott árban.

(#37331) Seremala


Seremala
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen eszközzel darabolnátok fel 4mm-es tiplifát 22 és 15mm hosszú darabokra. Egy méteres az alapanyag hossza. Összesen a két méretből hosszabb távon (remélem) kelleni fog havi szinten 500db. Ne legyek lusta és ennyit aprítsak fel illesztőfűrésszel? Asztali dekopírfűrészre gondoltam még, mint "célgépre".

Köszönöm!

Van itt egy 8-adik Hendrik, asz mindég a hóhérnál tartott válópert. Igazán elvesztették érte fejüket a nők. (Fülig Jimmy)

(#37332) Soká válasza Seremala (#37331) üzenetére


Soká
senior tag

Én azt mondanám, légy lusta, tégy egy próbát és mérd meg, hogy 10 darabot mennyi idő alatt darabolnál fel kézzel. Aztán számold ki, hogy ez mennyi idő lenne havonta. És esetleg kérj egy asztalostól árajánlatot, hogy mennyiért csinálná meg neked. Aztán kiszámolod, hogy megérné-e neked venni kicsi asztali körfűrészt, amivel magad is megoldód és, hogy hány hónap alatt jönne vissza a gép ára. A dekopirfűrészről lehet, hogy lebeszélnélek.
Ha meg kézzel csinálnád, akkor kellene egy olyan keményfa léc, amiben van egy tipli vastagságú furat, keresztben egy bevágással, amiben a fűrészlapod futna. A fát befogod egy satuba, bal kézzel adagolod a furaton keresztül a tiplit, jobbal vágsz, például egy japánfűrésszel vagy valami egyéb pászító fűrésszel a résen keresztül. A méretezéshez kitalálsz valami ütközőt. Nem tudom, mennyire érthető ez így.
Én egyébként fognék egy köteg pálcát, egyik végét összekötném és asztali körfűrészen darabolnám.
De az elképzelt tétel esetén lehet, hogy megkeresnék egy tipligyártót, aki egyben lenyom egy évi adagot és akkor a végek sem olyan tompák, szőrösek mint simán fűrészelve.

Szerk. Bár most nézem, hogy 4mm-ről van szó, van egyáltalán ilyen méret? Ez már hírlapékba kategória :)

[ Szerkesztve ]

(#37333) epmd válasza Soká (#37332) üzenetére


epmd
tag

Szerintem is egy kalodába rakva,mondjuk hármasával vágva egy jó japánfűrésszel,pár órás művelet.

(#37334) Soká válasza Soká (#37332) üzenetére


Soká
senior tag

"hírlapékba kategória"

Bocs, telefonról írtam, senki nem találná ki, hogy az okosbillenytűzet szerint a hurkapálca az hírlapékba... :W

(#37335) generatoros válasza Seremala (#37331) üzenetére


generatoros
tag

Szia! nem jut eszembe a cellux raggasztószalag neve ami kb 5cm széles, én ezzel körbetekernék egy maroknyi hurapálcát és lenne egy 3-4 cm átmérőjű akármid és ezt szerintem kicsi szalagfűrészen fel tudod darabolni, de azért várd meg, hogy a tisztelt publikum is áldását adja, mert én csak műkedvelő vagyok.

(#37336) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Megcsodáltam ma az új kapexet.

Pozitívum:
- jobbra-balra könnyebben jár az asztala, bár nagyon finom állítás ezen sincs (kössz, milwaukee..)
- mélységállítás megmaradt a vágásnál
- jó az a fogantyú a tetején, egy kézzel is lehet hordozni
- oldalra nagyobbítható az asztal
- 250k alatt elvihető a felszerelt verzió

Negatívum:
- a fix asztalfelület lehetne kicsit mélyebb, a forgatható részhez képest kicsi
- nincs lágyindítás
- a lapvilágítás miatt csak akkor lehet pontosan pozícionálni az anyagot amikor az közel van a laphoz. Ha még forog is csak akkor az igazi (vagy csak túl jó a nagyobb kapex dupla lézere)

Biztos nem teljes a lista, most ennyi jutott eszembe.
Tetszik, szerintem egyszer lesz egy ilyenem is, helyszíni munkához sokszor jobb lehet, mint a nagy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37338) epmd


epmd
tag

Jön még valaki a Festool vándorcirkusz-kamionos rendezvényre Március 2-án? :)

(#37339) Winner_hun válasza #05304832 (#37337) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szabadalom védi ami az övék, nem lehet használni.
Nem tudom milyen hajtása van, kéne egy robbantott ábra hozzá.
Kis-vakondban néztem meg a gépet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37340) Winner_hun válasza Winner_hun (#37339) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gondolkoztam rajta, még nem tudom. Talán.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37342) Winner_hun válasza #05304832 (#37341) üzenetére


Winner_hun
félisten

A forgatható asztalrész karját tekergetve lehet oldalra finomállítani. Festoolnál nekem egy ilyen opció nagyon hiányzik, sokszor vágok szögfelezővel és a tized fokokat nem mindig egyszerű beállítani.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37343) epmd válasza Winner_hun (#37342) üzenetére


epmd
tag

Szögfelezésre [link]? Már régebben is összegyúrhatta volna a Festool a Kapexet és a Symmetric-et,hasznosabb lenne mint az új kis Kapex . :)

(#37344) csmat


csmat
senior tag

El tudná nekem valaki magyarázni, mire jó egy merülőfűrész? Miben tud többet egy kézi körfűréssznél?
:R

(#37345) Winner_hun válasza epmd (#37343) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valahogy így lenne az igazi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37346) exlepra válasza epmd (#37343) üzenetére


exlepra
tag

Nekem valahogy nem jön be a függőleges fogantyú (nem savanyú a szőlő), ezen képen pl. jól látszik a kicsavart csukló. Állványon talán kevésbé zavaró.

(#37347) bim válasza Winner_hun (#37336) üzenetére


bim
veterán

Mennyire zavaró az hogy a két cső amin fut a gép belóg az asztal fölé? Rálátás és anyag gépre tétele szempontjából?

(#37348) Soká válasza exlepra (#37346) üzenetére


Soká
senior tag

El tudom képzelni, a koncepció az volt, hogy ha a fűrészgép síkjában nyomod lefelé a gépet, akkor talán kevésbé hajlamos a csavarodásra. És ami még szempont, ezt így -ha minden igaz - mindkét kézzel lehet használni. A képen is az a furi, hogy balkezes az ürge. Nem?

(#37349) windlord


windlord
őstag

Sziasztok!

Pécsen tud ajánlani valaki megbízható, bútorgyártó szakit?
Lenne munka rendesen egy lakásban...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#37350) Winner_hun válasza bim (#37347) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eddig egyszer se zavart.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.