Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38851) Findzs válasza Winner_hun (#38845) üzenetére


Findzs
addikt

Van ilyen megoldas is:
[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#38852) BullZeye válasza Winner_hun (#38847) üzenetére


BullZeye
veterán

Az végülis nem baj, ha csak ezen múlik, direkt más komplementer színt választunk, és talán még jól is néz ki, bár még nem láttam élesben ilyen megvalósítást.

(#38853) jimy_l


jimy_l
tag

Ez most marás, vagy esztergálás?
Készül az íves sarok.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38854) Winner_hun válasza BullZeye (#38852) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lapszabászat ilyet 99,99% hogy nem fog csinálni. Esetleg kiadják külsős asztalosnak a munkát, ha egyáltalán foglalkoznak vele.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38855) Soká válasza Kiscsőke (#38841) üzenetére


Soká
senior tag

Ha szánnál rá annyit, amennyiért akciózták unimaxék, nyugodtan írj nekik, mondd meg, hogy lemaradtál róla, tudod, hogy x havonta rendszeresen leárazzák, küldjenek neked egyet akciós áron.
Nem kell őket félteni, nyugodtan megerősítheted őket ezzel az emlékeztetővel: innen indult az ára 6-7 évvel ezelőtt, alaposan feltornázták...

(#38856) veze


veze
őstag

pár hete megjött a körfűrészem [link]
meg is dolgoztattam azóta már rendesen, arra használtam amire szánták, puha fa hosszirányu vágására.
Azt hiszem szintet léptem , abban a vonatkozásban, amit eddig a körfűrészekről gondoltam..van kb 4-5 körfűrészlapom, de most már értem mi a különbség . Ezzel álom dolgozni, pedig csak egy hobby kategóriás állványos fűrészben van. ( én sem asztalos vagyok, csak szeretek fával dolgozni) Sokáig gondolkodtam a vásárláson, olvasgatva itt, az időnként elhangzó javaslatokat körfűrésszel kapcsolatban és nem bántam meg
kérdés még az, ezt lehet éleztetni olyan minőségben , mint ahogy megkaptam ?

[ Szerkesztve ]

(#38857) fasyrt válasza pali923 (#38843) üzenetére


fasyrt
őstag

Kicsit a külkerbe belevau:
Ha EU maganszemely vasarol cseh cegtöl, akkor az elado a helyi afat köteles felszamolni (cseh afa: 20%).
Tehat sporolt par szazalekot teljesen legalisan az afan, ami elmegy majd valszeg a szallitasra.

Jimy: :R

[ Szerkesztve ]

(#38858) flash-


flash-
veterán

Sziasztok
Nem talaltam erre megfelelő topicot ezért itt kérdezem :
A fém ágyrácsos ágyról mi a véleményetek? A mostani ikea ágy ágyracsa beszakadt, es talaltam fém ágyrácsosat. Van bármi hátránya? (kényelem stb..)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#38859) tomsolo válasza flash- (#38858) üzenetére


tomsolo
őstag

Amennyire én látom - nem vagyok profi matracos - az ágyrácsnak két alap funkciója van:

1. Tartja a matracot
2. Segít szellőzni a matracot

(Vannak persze profi rácsok ahol a támasztásban is szerepe van, de most az alap funkciókról beszéltem.)

Hogy ez milyen anyag az lényegtelen, az áruházakban kaphatóak ágyak csak azért vannak ilyen biz-baz fenyőlécekkel mert kb az a legolcsóbb, be is szakadnak hamar. A gyerek ágya pont így járt, ezért bementem a Praktikerben pont akciós volt az akác kerítés léc, ott helyben levágattam méretre - azóta egy elefánt is ugrálhat az ágyán. :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#38860) pali923 válasza fasyrt (#38857) üzenetére


pali923
aktív tag

A dolog sajnos ennél kicsit bonyolultabb: ha a cseh eladó elér egy bizonyos értékhatárt a magánszemélyes értékesítéseivel (ez 35.000€, nem annyira sok), akkor be kell jelentkeznie magyar adóalanynak, és bizony a magyar áfát fogja felszámítani. Ha megnézed a weblapot, be lehet állítai az áfás és az áfa nélküli árat is. 27%-kal számolnak. :U

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38861) pali923 válasza jimy_l (#38848) üzenetére


pali923
aktív tag

Ezt az európai biztonsági előírások miatt kevés fűrész tudja ezen a kontinensen. Már volt erről szó többször is dado címszó alatt.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38862) Skillet válasza tomsolo (#38859) üzenetére


Skillet
addikt

az ágyrács nem segít rá a matrac rugózására is?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#38863) veze válasza pali923 (#38861) üzenetére


veze
őstag

van egy régi , sokéves orosz asztali fűrészem , az tudja ezt az opciót :D

[ Szerkesztve ]

(#38864) pali923 válasza Skillet (#38862) üzenetére


pali923
aktív tag

Vannak rugalmas és fix ágyrácsok, és vannak matracok, amelyeket rugalmas rácsra célszerű tenni, mások meg a fix alátámasztással kényelmesek, sőt olyan is van, amelyiknek mindegy. :D

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38865) Kiscsőke válasza Soká (#38855) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Nem is kellett írnom, leakciózták! holnap lehet meg is rendelem. Így, hogy csak 2 ezressel kerül többe mint a Dewalt D26204K, így jobban megéri.
Ha valakit érdekel akciós most a legkisebb porelszívójuk is!

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38866) pali923 válasza Kiscsőke (#38865) üzenetére


pali923
aktív tag

Még az osztrák gorenjevásárlásos korszakban hallottam: egy osztrák boltban azt mondja a főnök a segédjének: árazd le azt az 500 silinges széket! Mire a segéd odaírja az árcédulára a régi ár fölé, hogy 700, aztán áthúzza.
Ki a fene tudja követni az unimax árpolitikáját? Aki kicsit is figyel, nem vesz már ilyen gépet 100.000 Ft-ért... :N

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38867) yooccoo válasza Winner_hun (#38845) üzenetére


yooccoo
aktív tag

Holegfuvoval vekony anyaggal meg lehet csinalni, de az egy teljesen mas munkatapasztalatot kivan, mint ami neki rendelkezesre all :DDD

(#38868) jimy_l válasza pali923 (#38861) üzenetére


jimy_l
tag

Kb 60-70 éves asztali körfűrészem van max. 450-es.lappal, no ennek a tengelye elbírja a kis 200-as lapokat egymás mellett. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#38869) mdk01 válasza Kiscsőke (#38865) üzenetére


mdk01
addikt

Régen olvastam, hogy nagyon dicsérik itt páran ezt a Tritont, de nagyon nem foglalkoztam vele, mert nem érintett.
Nem tudom, hogy az aki vett Tritont, fogott-e már dewalt,makita,bosch felsőmarót a kezébe.
Meghallgatnám a véleményét egy ilyen személynek, hogy valóban ér ez a felsőmaró 100k-t?
Én 2003 környékén vettem a Makita 3612C 94.000,- pénzért kicsit akciózva, ez volt akkor a zászlóshajó a Makitánál, és ez egy ipari gép ami kibír mindent.
Érdemes lenne egy felmérést végezni, hogy aki Tritont vett anno, annak manapság mi a véleménye róla, mert lehet 50-100k között is megtalálnád azt amire szükséged van és az is ipari lenne.
Nem tudom mire képes a Triton, nem volt még a kezemben, de beírva a barátunk keresőjébe, nem ad ki túl sok mindent.

(#38870) aszamóca válasza mdk01 (#38869) üzenetére


aszamóca
aktív tag

B&D: csapágyhiba, túlmelegedés, és kontakthiba eladtam.
Bosch: mélység magától elállítódott marás közben hiába rögzítettem, macerás volt, nem egy felhasználóbarát az állítgatása sem. Eladtam.
Triton: Qrva nehéz, asztal alá építésnél (állításnál)nincs párja, innovatív felhasználóbarát megoldások, és bivalyerős. Ez maradt.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#38871) bim válasza mdk01 (#38869) üzenetére


bim
veterán

Nekem van triton és cégnél használtuk párhuzamosan ugyanarra a munkára a 3612C-t. Sajnos a triton finom állító része pont zavarta a csaplyuk marásnál . Ha szabadon van állítva akkor is lenyomásnál ellenállása van a fogaskerekek forgása miatt. Nagyon terhelhető mindkettő de a triton asztalba építve sokkal jobb mint a Makita.

(#38872) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Nem egészen asztalos téma de máshol nem nagyon kaptam segítséget :)
Van valakinek tapasztalata ezzel, vagy hasonló kategóriás géppel ?
Mekkora különbség van a 7 és a 8 tonnás közt ? :R :R

Zipper ZI-HS7 Rönkhasító

Lumia 950XL

(#38873) Kiscsőke válasza bim (#38871) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Épp az asztalba építés miatt választottam, a Tritont, van még otthon egy GKF600-as élmaróm és egy Parkside felsőmaróm is, a parkside-ot nem sajnálom nem volt egy drága vétel 12k, de vannak dolgok amikhez nagyon kevés. Valakinek van esetleg a Tritonhoz 1/4 és vagy 1/2 colos pefogóperselye?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38874) Kiscsőke válasza mdk01 (#38869) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szétnéztem a felsőmarók között, itt a nagy vízválasztó az asztalba építés volt valamint a befogópatron méret, a Tritonhoz van mind a négy méretben gyári patron(12,7, 12, 8. 6,35). jelenleg 6.35-ös szárú maróból van a legtöbb itthon, és ahonnan szerzem 12,7-es és 6,35-ös van többnyire. Ha megnézed 50-100 között nem is nagyon lehet értelmes felsőmarót találni ekkora teljesítménnyel, talán a hitachinak van, de még jó nem hallottam róluk, a Bosch inkább kihagyom, bátyám építőiparban dolgozik, nagy Bosch fan de lassan kiábrándul ő is. Mindig a szervízbe hordja a gépeit. Az ácsgyaluja az Makita, az megy. Dewaltból a DW625 elég nagy de az is már 100k, ehhez pl van minden méretben patron talán 8-as nincs de az asztalban való használhatósága nem a legjobb.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38875) tomsolo válasza Kiscsőke (#38874) üzenetére


tomsolo
őstag

A Bosch 2017-ben már a kerülendő kategória, kb minden géptípusban legyen az profi vagy hobbi.
Az egy dolog, hogy nem olcsó, de rettenet gáz minőség mióta kínában meg malajziában tákolják össze.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#38877) ecaddsell válasza tomsolo (#38875) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nem asztalos témában, de SDS-MAX-os kék Bosch fúrókalapácsra az van ráírva, hogy Németországban készült, és amikor a beton alapon kellett 100-as lukat fúrni azért át tudtam menni vele és az ott lévő szakember által emlegetett Hilti sosem került elő az autóból (ha ott volt egyáltalán, ezt nem tudhatom).
Szóval azt csak ajánlani tudom.
Aztán asztalos szakember aki nálam az ajtókat alakította (ipariban űzi, lehet én is meg tudtam volna csinálni, de nekem jóval több időbe tellett volna és idő az egyáltalán nem volt rá), ha jól láttam kék Bosch kézi gyalut használt.
Szóval általánosítani, meg régen minden jobb volt kár. Meg kell nézni mit vesz az ember, és ha ipari kategóriás gép kell akkor nem kell nézni az árát és mélyen a zsebbe kell nyúlni. Ha meg alkalmi használatra kell olcsón akkor el kell fogadni, hogy az olyan is lesz.
Régi mondás ez már: kis pénz, kis foci.
Egyébként neked melyik konkrét géppel volt rossz tapasztalatod?

(#38878) Kiscsőke válasza ecaddsell (#38877) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

A fúrókalapácsot nem bántom, mert az az egy gépe ami 8 év alatt csak egyszer volt szervízben, kopó alkatrész cserén, amit az kapott nem is lehet rajta csodálkozni, de a felsőmarója, a kézigyaluja, akkus csavarozók, körfűrész max 1-1,5 évet bírtak ki, pedig bátyám kőműves évente max 1-2 tetőt csinál és ezek nagy része ilyonkor kerül elő =>majd szervízbe, a flexeket nem is említem(kapott tőlem egy régi halványkék/szürke 230-as Einhell-t apósomé volt(ő is kőműves volt) ha valamit nagyot kell vágni nem is nyúl máshoz

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38879) ecaddsell válasza Kiscsőke (#38878) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Az a baj ezekkel a netes story-kkal, hogy még mindig nem tudjuk konkrétan mi (vagy egyáltalán ipari volt-e) és mire volt használva.
Elég kreatív ország vagyunk, szóval lehet pl. a felsőmarót is kvázi gyalu helyett használni, aztán ebből az egészből a neten csak annyi jön át, hogy 1.5 év alatt megpusztult a felsőmaró. Aztán az, hogy ebből kvázi 1 évet egyengető gyaluként funkcionált és nem bírta az már esetleg nem jön át.

Van cserélhető obis komoly fényképezőm ami anno az adott cég csúcsgépe volt (mai napig hibátlan), akkor most vigyem vissza csak azért mert kinában gyártották (vagy rakták össze)?

Na mindegy kiszálltam, csak annyit próbáltam jelezni, hogy neten vannak akik 1 egész céget vagy cégcsoportot simán leírnak mert valakinek valamivel volt valami negatív élménye.
Egyébként nekem is volt zöld Bosch dekopírom ahol az ütőfej kvázi leolvadt (10 éves story a gép még régebbi). Életlen volt a fűrészlap én meg azért toltam neki. Ipari jó eséllyel tovább bírta volna (de az is egy idő után bedobta volna a törölközőt). Elfogadtam, hogy így jártam és remélhetőleg tanultam az esetből (nemcsak annyit, hogy legközelebb ipari Metabot vagy nem tudom ma mi számít jónak veszek)

(#38880) pali923 válasza ecaddsell (#38879) üzenetére


pali923
aktív tag

Ez kb. így van. Ha az ember sokáig keresgél a neten, előbb-utóbb minden márkáról talál rémtörténeteket. Meg olyat is, hogy nekem x van, és mindig azt veszek, mert azzal nincs baj. Szerintem ez is túlzás. Azt meg tudomásul kell venni, hogy ma nem az örökkévalóságnak készülnek a szerszámgépek, sajnos az ipariak sem.
Én mindig konkrét típusra keresek rá, ha kinézek valamit. Ha nem találok sok panaszt, akkor meg merem venni. Globálisan egyik márkára sem érdemes semmit mondani.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38881) ecaddsell válasza pali923 (#38880) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Absz. Pl. a technikai paraméterek bogarászása után én is sokat nézegettem még pl. az amazonon a véleményeket (bár németül nem tudok annyira jól mint angolul, azért a lényeget ki tudtam bogozni.)
Sajnos nálunk nem alakult ez még annyira ki, hogy ipari kategóriás gépekről legyen elég vélemény sőt a kinti vélemények 1 része is haszontalan volt számomra, mert pl. kiviláglott a leírásból, hogy nem azt vette amire szüksége volt és persze nem jó a gép (a legjobb az volt amikor valaki arra panaszkodott, hogy túl nehéz).

(#38882) Skillet válasza Kiscsőke (#38878) üzenetére


Skillet
addikt

Szerviz :B

(#38875) tomsolo
Makita is szeret már Kínában gyártatni, attól még lehet minőségi. De spórolni akarnak ők is, többet akarnak szakítani... ez van.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#38883) Kiscsőke válasza ecaddsell (#38879) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Nem húztam le a teljes gépparkját a Boschnak a fúrókalapács(ipari) nagyon bírja, a többi gép rendeltetésszerű használat közben halálozott el, a felsőmaróval(zöld) élt mart, a gyaluval(ipari) gyalult, és nem gerendát mert ahhoz a nagy makitát használja, nekem is van egy régi sötétzöld Bosch kisflexem, minimum 20 éves, még használtan vettem, semmi baja, volt egy régi kék dekopírom azzal se volt semmi baj csak kaptam egy zöldet és gondoltam eladom, na azt egy héten belül megbántam, ráadásul az új gazdája leejtette a tetőről vissza se bírtam vásárolni. Nekem van egy régi lengyelpiaci nagyflexem akkorát ránt amikor indul mint egy lórúgás, még nem bírtam megölni, pedig azzal vágtam már vasbetont is tengelyig nem két métert, mondjuk ezt is apósomtól örököltem, annyi baja van hogy a tengelyrögzítője kiesett. De erre most már vigyázok is, ha ennyit kibírt, még egy pár év biztos benne van. A Boschnak is vannak jól sikerült gépei, csak sajnos ezelőtt 10-15 évvel sokkal kevesebb panasz volt rá.
Nekem jelenleg a hobbiasztaloskodáshoz sok Parkside gépem van, mert kb 4-5-ször annyiért tudnék minőségit venni, de ezekre legalább adnak 3 év garit, nem úgy mint a hobbi kategóriás gépekre amik még drágábbak is. Tény hogy ezekkel kompromisszumot kell kötni, de a szervizzel és a garanciáztatással még nem volt bajom, igaz még csak 2 gép halt el gari időn belül. Sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy hobbiból 2 milláért építsek gépparkot, de ezzel szerintem mindenki egyetért. Majd ha lesz műhelyem és egy két munkát el tudok vállalni, valószínűleg lecserélgetem a gépeimet, de akkor sem egy márkára, hanem mindem géptípusból megpróbálom megkeresni a legmegbízhatóbbat, és persze a legjobb ár/érték arányút.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38884) Kiscsőke válasza Skillet (#38882) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Jogos! Rövid i-vel kell írni!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38885) aszamóca válasza tomsolo (#38875) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Nekem az ipari kategóriájával nincs bajom, a ződbosch-ok viszont amikkel találkoztam mostanság, meggyőztek arról, hogy számomra kerülendőek.
Egyébként most ránéztem a gyártási helyekre, és többségében Svájcban gyártottakat találtam a kékből.
A többi márka közt sem találtam kínait.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#38886) GeronimoTama válasza aszamóca (#38885) üzenetére


GeronimoTama
tag

Én is megnéztem már mit hol gyártottak :D
Makitát szeretik sok felé összerakni.
Bosch-om csak egy dekopírom van persze ződ :W , nem is való semmire... illetve van egy GKS 190-es kézi körfűrészem nem tudom hol gyártották, azt viszont szeretem és elégedett vagyok vele.

GTAO: tamadotcom

(#38887) Kiscsőke válasza GeronimoTama (#38886) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Amúgy nem az a lényeg, hogy egy gépet, hol gyártanak, hanem az, hogy milyen minőségi feltételekkel. Kínában is lehet ipari minőségű gépeket előállítani, és Európában is lehet ótvar gagyit gyártatni.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38888) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Valakinek van konyhapult összemaró sablonja? Ilyen vagy ehhez hasonló? Kértem rá árajánlatot és amikor megkaptam, hogy 2 illesztésért meg egy mosogató kivágásért 150k-t elkérnek majdnem lefordultam a székről, miközben az alapanyag ára 35-45-ből simán kijön és nem a leggagyibb munkalapot néztem.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38889) kapu2006 válasza Kiscsőke (#38888) üzenetére


kapu2006
tag

150-ért megveszed a munkalapot, a marót és a sablont. Megcsinálod az illesztést és kimarod a mosogató helyét. Megmarad a sablon és a maró.

(#38890) aszamóca válasza Kiscsőke (#38887) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ezt a szlogent már nagyon sokan leírták, csak a gyakorlatban azért megy Kínába a gyártás mert a lehető legnagyobb haszon érdekében mindenen spórolnak, a munkaerőn, adón, anyagokon, embereken, stb. és ez a késztermékre nézve sajnos gyakrabban ad silány minőséget. Bár már Európa is efelé mozdult el. Az emlegetett minőségbiztosítási rendszerek meg annyit érnek, mint amennyit betartanak belőlük. Általában rengeteg papír munkán, +embereken, halandzsákon, pénzkiadáson kívül nem túl sokat. A gyártók, kereskedő megrendelők haszna sokkal nagyobb, és hosszú távon fenntartható bevételt hoz, ha a termék hamarabb tönkremegy. Senkinek nem áll érdekében a vevőkön kívül, (bár páran már magyarázzák, hogy még nekik sem) egy strapabíró, időtlen időkig jól működő dolog előállítása. Ezt be kell látni.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#38891) Kiscsőke válasza kapu2006 (#38889) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Mart ígyis úgyis vennem kell, tehát ha ezt már nem számolom bele akkor már csak az élfóliázással lehet gondom.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38892) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Az előszobába szeretnék csinálni egy előszoba szekrényt ami nagyjából 1,5x2,5 lenne pár polccal és nyitható ajtóval. Egyenlőre még az elején vagyok a dolognak csak nem szeretnék félre menni ezért inkább kérdezlek titeket, hogy ha én lapszabászatot kérek és én szerelem össze:
1/ olcsóbban jövök ki ugye?
2/ kell hozzá vmi spéci szerszám (fúrom, dekopírom van jelenleg)
3/ egy átlag júzer mint én megtudja -e csinálni vagy kell hozzá vmennyi szaktudás, gyakorlat?
4/ milyen anyagban gondolkodjak? vmi ökölszabály van arra h kb mennyibe kerülhet ez a művelet?
Köszönöm előre is aki segít :R

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#38893) kapu2006 válasza Kiscsőke (#38891) üzenetére


kapu2006
tag

A munkalap élfóliázására gondolsz? Én Patex (Pálmatex) Ragasztót használok. Bekenem mindkét oldalt. Megvárom, míg bebőrösödik. Akkor összenyomom. Minél nagyobb erővel sikerül összenyomni, annál jobb.

(#38894) kapu2006 válasza Nerazim (#38892) üzenetére


kapu2006
tag

Csavarozni akarod? Tiplizni? Lamellózni?
Mennyire vagy user? 1.0, vagy magasabb verzió. Végül is a szekrény készítés asztalos munka. Tanulni kell.
Tanulni lehet, sokat! a Youtube-ról.

(#38895) Nerazim válasza kapu2006 (#38894) üzenetére


Nerazim
őstag

Tanulni végül is sosem késő, ha egy kis pénzt is foghatok rajta. Ezek közül a csavart ismerem tiplit meg már láttam a harmadikról még csak nem is hallottam. Na persze rá is tudok keresni. Melyiket ajánlanád inkább? Én hajlanék a csavarozás felé (van akkus csavarbehajtóm is) de tényleg nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb erre.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#38896) kapu2006 válasza Nerazim (#38895) üzenetére


kapu2006
tag

A csavaros gagyi, de, ha nem látszik a csavar fele elmegy.
A tipli (köldökcsap, vendégcsap) profi. Pontos munkát igényel.
A lamelló is profi, gyors, de szorítókat kell használni, mert elmozdulhat.No meg lamellózó gép kell hozzá. A legolcsóbb kb egy húszas.

(#38897) Nerazim válasza kapu2006 (#38896) üzenetére


Nerazim
őstag

Igazából 3 oldaról takarva lesz a szekrény max szemből fog látszani a csavarozás. Ennek a tiplis megoldásnak utánanézek a lamellózás akkor részemről ki is lőve. Köszi a segítséget még lehet jövök majd ide :C

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#38898) kapu2006 válasza Nerazim (#38897) üzenetére


kapu2006
tag

Szemből nem látszik. Az oldalát csavarozod. DE! Elő kell fúrni, nehogy repedjen az anyag.

(#38899) kapu2006


kapu2006
tag

Szeretném kérdezni van e valakinek Güde TK2500 asztali fűrésze?

Az érdekelne milyen méretű szénkefe kell bele?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.