Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38901) ecaddsell válasza #05304832 (#38900) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nincs miről beszélni, mert nem ismerem a Bosch csavarbehajtóit (az az 1 ősrégi típustól ami volt sikeresen megszabadultam) és nem is érdekel jobban, hogy utánanézzek ui. nekem doszt elég azok az akkus cuccok amik vannak (Milwaukee és Parkside aka. lidl.) Sorry.

(#38902) gaborbol


gaborbol
őstag

Hello,

Terasz anyag hulladek es kerites maradekbol osszeutottem egy kezdetleges homokozot, Sajnos az ikerek mellett csak 1-2 oram volt ezert inkabb takolas, de 2 eves lanyom imadja. Meg egy plexi lapot vagok ra az eso es az alltaok miatt.

Szinten maradek anyagbol elkezdtem a hintat is, persze ilyet sem csinaltam elotte, hogyan tudnam rendesen megfogatni a keresztgerendat az A szarokhoz?

Furjam csak at az A pallok tetejet ahol a keresztgeranda ul es kuldjem at rozsdamentes menetes szarral mindket oldallrol. ( szinten a 2 eves gyerek hasznalja majd csak, talan 12 kilo korul lehet)

(#38903) unreg1 válasza Kiscsőke (#38888) üzenetére


unreg1
tag

Valami nem stimmel, ezek nem normális árak.

Itt nézz körül

Mosogató kivágás, 3-5 ezer

Összemarás 3-4 ezer

(#38904) tomsolo


tomsolo
őstag

Létezik fa gerendából ehhez hasonló méret?
25 x 25 x whatever

Ilyesmi ágy(láb)at szeretnék:

Ehhez kéne 4db cirka 21 x 21 x 42 cm-es tömb :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#38905) koqxdio


koqxdio
csendes tag

Sziasztok!
XBT 10-et mivel szűrjek, holnap festenem kell és bezárt a bazár. Műhelyben csak 190-es van, azon alig akar valami átcsurdogálni :(( :((

Köszi!

(#38906) Kiscsőke válasza unreg1 (#38903) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Elnéztem az árat 117 ezer volt igaz hogy körbe fóliázott munkalap, de kicsit sokallom!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38907) raidx válasza kapu2006 (#38889) üzenetére


raidx
őstag

Én körfűrésszel vágtam ki, a sarkokat meg dekopirral. Vejko hozta a régi kék bosch dekopírt mert az én zöldem csak szép.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38908) kapu2006 válasza tomsolo (#38904) üzenetére


kapu2006
tag

Ha erre szivacsot teszel, nagyon hamar alápenészedik. Jó eséllyel a matrac is, de abban nem vagyok biztos

(#38909) epmd válasza unreg1 (#38903) üzenetére


epmd
tag

Szerintem teljesen reálisak az árak.

(#38910) tomsolo válasza kapu2006 (#38908) üzenetére


tomsolo
őstag

Rács lesz ott nem lap(élére állított lécek) azon meg tatami és futon.

Csak nem volt erőm a rácsot kiszerkeszteni. :)

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#38911) gaborbol válasza gaborbol (#38902) üzenetére


gaborbol
őstag

Megoldva, tesztelve :)

(#38912) martong válasza gaborbol (#38911) üzenetére


martong
tag

Két javaslat:
A kötelet ne kösd így rá, mert minden hintázásnál csúszik a fán a hurok, előbb-utóbb el fogja reszelni a fa a kötelet. Csinálj egy kampót alulra, és a vas karikát abba akaszd.
Ha mégis kilazul, akkor a kékkel jelölt helyre tegyél merevítőt:

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38913) martong


martong
tag

Nekem kék Bosch behajtóim vannak, és nagyon jól teszik a dolgukat. A dekpírom is kiválóan működik.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38914) martong válasza tomsolo (#38904) üzenetére


martong
tag

Ilyen faanyag létezik egyben elvileg, de tuti szétreped egy idő után.
Ragasztással állítják elő, kb 2*4-5 cm-es lécekből, forgatva a szálirányt.

Most néztem egy bútort valamelyik nap, az ágy lába kb 5x10 cm-es ilyen oszlop volt, és már az is 4 lécből volt ragasztva.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38915) martong válasza tomsolo (#38904) üzenetére


martong
tag

Jobban megnézve a képet, ez nem is tömör fa, legalábbis a teteje egy 2cm-es anyaggal van lefedve, akár üres is lehet belül.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38916) unreg1 válasza tomsolo (#38904) üzenetére


unreg1
tag

Tömbösített gerenda vagy -oszlop néven keresd.

Pl a Zatikban van sokféle méret
De igaza van Martongnak, ez inkább dobozolt anyag lesz. Vagy furnérozott.

(#38917) kapu2006 válasza tomsolo (#38910) üzenetére


kapu2006
tag

Úgy már jó.
:R

(#38918) kapu2006 válasza martong (#38915) üzenetére


kapu2006
tag

Egészen biztosan üres. Volt már a kezemben. Ráadásul tölgyfa. Túl könnyű volt, hogy tömör legyen.

(#38919) tomsolo válasza unreg1 (#38916) üzenetére


tomsolo
őstag

Köszi, pont ilyet kerestem!

A képet úgy nézzétek, hogy én rajzoltam, rendereltem :D

Gondolom azért gondoljátok, hogy eleve fadoboz van a képen mert elvágva évgyűrűket kellene látni, pedig csak annyi, hogy 1 db erezet mintájú textúra van ráfeszítve a testre. :D

A terv egyébként az hogy veszek egy ilyen tömböt levágatom, méretre, kap 3 élére egy 2 centis lekerekítést, meg két oldára vések, fúrok, megfelelő illesztést a tartó lapoknak. (Össze lehet rakni persze lapokból is, csak talán az nagyobb meló és pontosabb munkát igényel.)

A test több része már lapokból lenne persze, itt a felső lapok kapnak még egy marást, meg pácolást. Utána lelakkoznám, majd felpolíroznám őket.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#38920) tomsolo válasza tomsolo (#38919) üzenetére


tomsolo
őstag

Mondjuk most ránéztem az ilyen gerendák köbméter árára - jó lesz ez lécből is :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#38921) gaborbol válasza martong (#38912) üzenetére


gaborbol
őstag

Van atmeno menetes szar karikaval azt mar megvettem, de kozben ezt talaltam, ez mivel lenne jobb a sima karikanal?

[link]

A mostani muanyag hinta padlasrol jot le 20 ev utan anyosektol, erre less lecserelve rendes lanccal:
(a bal oldalira)

[link]

(#38922) kapu2006 válasza gaborbol (#38921) üzenetére


kapu2006
tag

A karika dörzsölődik, kopik, nyikorog. A másik csapágyas. Örök élet. És nem fog nyikorogni.

(#38923) tomsolo válasza kapu2006 (#38922) üzenetére


tomsolo
őstag

Mondjuk nekem a hintához hozzá tartozik a nyikorgás. Ha meg kicsi a gyerek jó tudni mit csinál. :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#38924) kapu2006 válasza tomsolo (#38923) üzenetére


kapu2006
tag

De ha már 3 órája megy a nyí, nyí.... :-)

(#38925) kapu2006 válasza jimy_l (#38853) üzenetére


kapu2006
tag

Marás.
Esztergálásnál csak az anyag mozog. Marásnál a kés és az anyag is mozoghat

(#38926) yooccoo


yooccoo
aktív tag

ha esetleg valakinek szüksége lenne rá, akkor van két nullkilóméteres festool 18V 5,2Ah-s airstream akkum jó áron

(#38927) GeronimoTama


GeronimoTama
tag

Sziasztok!

Használ közöttetek valaki ilyen szögvezetőt merülőfűrészhez?

Érdekelne e hogy megéri e venni, pontos e?

GTAO: tamadotcom

(#38928) troland26


troland26
őstag

Srácok!

Nincs véletlen valakinek a birtokába régi magyar öntvény satu ? A KV sorozat érdekelne . . Sikerült szereznem egy KV-140 est és elkezdtem felújítani , de nem tudom , hogy eredetileg hogyan néz ki az az anya rész ami az orsón van és ami a maga a satu szorító részét előre-hátra húzza . Abba amit én vettem valami tákolt megoldás van , de szeretném egy esztergályossal legyártatni csak valami irány kéne . Ilyen az enyém , csak 140 es .[link] :)

(#38929) kapu2006 válasza troland26 (#38928) üzenetére


kapu2006
tag

Nekem 120-as van. Azt hiszem pont ilyen. Szombaton leszek fényképező helyzetben. Írj rám. Nehogy elfelejtsem.

(#38930) troland26 válasza kapu2006 (#38929) üzenetére


troland26
őstag

:R
Rád fogok , köszönöm :)

(#38931) pali923 válasza troland26 (#38928) üzenetére


pali923
aktív tag

Nekem meg 80-as van ugyanilyenből. Ha segít, én is tudok fényt képezni róla bármikor.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38932) troland26 válasza pali923 (#38931) üzenetére


troland26
őstag

persze , ha megtennéd hálás lennék :R . Gondolom u.a mindegyiknél .

Pü be jöhet a kép . :)

[ Szerkesztve ]

(#38933) veze válasza troland26 (#38930) üzenetére


veze
őstag

Nekem is 120-as van ( KV-120) de én csak jövö héten tudnék képet. Most fel van forgatva (átalakítás miatt) a garázs és le van pakolva. De ha addig senki nem ad képet ,én tudok majd

[ Szerkesztve ]

(#38934) epmd válasza GeronimoTama (#38927) üzenetére


epmd
tag

Vettem egyet vagy egy éve,de még nem igazán használtam.Festool sínhez akarom majd használni,csak még át akarom alakítani egy kicsit a szögmérőt,mert ezt nem lehet a sínbe fűzni mint a Festool-t,de még nem volt rá időm ezzel foglalkozniA Makita szögmérőt csak a sínen lehet pozicionálni egy trapéz alakú műanyag segítségével,ami nem olyan precíz,mintha a sínhez lenne rögzítve.A skála legalább pontos rajta,azt kipróbáltam. :)

(#38935) GeronimoTama válasza epmd (#38934) üzenetére


GeronimoTama
tag

Értem, körübelül ennyire voltam kíváncsi, akkor maradok a derékszöges módszernél igazából az bevált de gondoltam hátha ezzel a szögmérővel gyorsabb lenne. Egy GSR-16 lenne a legjobb de egy vagyon mire ide eljut :(

Köszönöm a válaszodat! :)

GTAO: tamadotcom

(#38936) fasyrt válasza GeronimoTama (#38935) üzenetére


fasyrt
őstag

Hat 15 dollarert küldik fedexszel, es az afa jön ra.
Esetleg az eladonal lehetne rakerdezni, hogy tudja-e duty free-kent küldeni, mert ahogy latom a webshop ugyanazt az arat irja US es nem-US cim eseten is. (Vagy csak netto arat ir...)

(#38937) GeronimoTama válasza fasyrt (#38936) üzenetére


GeronimoTama
tag

Őszintén nem ér meg nekem majd 40 ezer forintot.

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#38938) thomgrande válasza GeronimoTama (#38935) üzenetére


thomgrande
tag

https://www.youtube.com/watch?v=McTXbH7-D5A

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#38939) fasyrt válasza GeronimoTama (#38937) üzenetére


fasyrt
őstag

Akkor bocs,felreertettelek. Azt hittem, hogy a jarulekos koltsegek miatt vagy bizonytalan.

(#38940) ahenobarbus


ahenobarbus
tag

üdv,

Korhadó fát kellene kezelni, hogy ne folytassa eme nemes tevékenységet. Nézegetem a lehetséges megoldásokat, és nem értem ez az AkzoNobeles [link] (sajnos nem találtam magyar linket), miért több mint duplája ennek a Köbernek [link]? Megéri az árkülönbséget?
Vagy van valami jól bevált egyéb szer? Valamiért a Xilamon rémlik fel de nem tudom pozitív vagy negatív felhanggal...

uff, ocs.

[ Szerkesztve ]

(#38941) sanzi89


sanzi89
addikt

Akinek van tapasztalata szalagcsiszoló témakörben vetne egy pillantást a következő típusra: PARKSIDE PBSD 600 A1
Holnaptól lesz a Lidl-ben 10k-ért, és gondoltam benevezek egyre. Új típusnak tűnik, így Youtube-on és a netes fórumokon nem találtam róla semmi infót. Otthoni barkácsoláshoz, nagyon hobbi ház körüli asztalos munkához.
Kaptam ajándékba egy noname egy pálcás 350W-os rezgőcsiszolót, sok mindent csináltam már azzal is, de elég gyengécske, kicsit neki fekszek az anyagnak vele, és már hallom, hogy brutálisan lassul. Ez 600W-os, remélem érezhetően erősebb lesz.

Valamint egy lappal arrébb van 2500Ft-ért szalagos keretszorító, az is sokszor hasznos lett volna.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38942) Kiscsőke válasza sanzi89 (#38941) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szia!
Nekem egy ilyenem van. Kb 6 éves, elég jól bírja a gyűrődést. Annyi baj lehet az új verzióval, hogy a kisebb első görgő miatt jobban "törik" a szalag. A görgőket nézd meg hogy végig vannak-e gumizva!

3 év nem "tacskós" garancia sokat számít, otthoni felhasználásra szerintem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38943) twingers


twingers
tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm lomos fészerében van kb 20 éve már egy nagyon régi típusú tálaló szekrény, ami idén már összedarabolásra lenne kárhoztatva. Eljátszottam a gondolattal, hogy lehet megérné belefektetni egy "kis" energiát, és felújítani műhelyszekrénynek.
A kérdésem az lenne, hogy milyen szerrel lenne érdemes nekiállni lemaratni róla a régi festéket? (Első ránézésre valami zománcfestékhez hasonló anyaggal van lekenve, ami néhol már kézzel történő dörzsölésre is lepattog, de vannak olyan részek ahol lehet, hogy még durva csiszolással is csak szívás lenne.)
Pl. a Coror Rapid festéklemaróval van valakinek tapasztalata? Vagy egyéb jó tanács esetleg?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#38944) yooccoo válasza twingers (#38943) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ha tényleg akarsz vele foglalkozni, akkor első körben amit lehet, azt csiszold le s miután látszik hogy milyen állapotú a festék alatt az anyag, szerintem utána lehet eljátszani a gondolattal, hogy érdemes-e a maradékkal szenvedni

(#38945) twingers válasza yooccoo (#38944) üzenetére


twingers
tag

Nekiállok akkor szerintem első körben excenteres csiszolóval az egyik oldalának, mondjuk 80-as papírral, aztán majd meglátom hogyan alakul. Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#38946) Jofi81


Jofi81
őstag

Sziasztok! Szeretnék valami ehhez hasonló keverőlapátot készíteni. Hol tudnék ehhez megfelelő, mondjuk 80x10-es, fél collos keményfa deszkát venni?

(#38947) martong válasza Jofi81 (#38946) üzenetére


martong
tag

Szia
Faanyagot Tüzépen, barkácsáruházakban vagy kimondottan faanyagot áruló boltokban kapsz.
Neten van ilyen sok, Budapesten pl a ZATIK-ban nagy a választék.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38949) Jofi81 válasza martong (#38947) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi! Neten még nem néztem. Eddig az Obiban vettem, ha kellett valami, de szerintem ott csak fenyő van. Szétnézek akkor a neten, mert nem budapesti vagyok.

(#38950) kapu2006 válasza Jofi81 (#38949) üzenetére


kapu2006
tag

Mit keversz vele? Lekvárt? Mert akkor csak Bükkfa jó neked.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.