Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) Crytek


Crytek
veterán

Az ez antutu battery teszt addig fut amit le nem állítom vagy hogy van?
Azt olvastam hogy szét terheli a telot ahhoz képes 56% fölé nem igen megy a proci használat!

Next PC Upgrade: 2022

(#43352) csampei válasza Gyuc (#43350) üzenetére


csampei
senior tag

Na ezért nem fognak megdicsérni a modik!Ugyanis WAREZ TILOS!!!!! :(

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#43353) wwhy válasza csampei (#43352) üzenetére


wwhy
veterán

Abbizony!

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#43354) kgymac


kgymac
őstag

@Keeperv85:
Néhány lehetséges jelölt:[link][link][link]
Az alin többet is találhatsz: [link]
de igazán szerintem erre hasonlít (a karton doboz alapján): [HETIN]

De pontos beazonosítást csak azután, hogy megkaptad a telcsit (remélem dobozostól küldik).

Esetleg Fakirr1 megnézheti, mi van belül :))

[ Szerkesztve ]

(#43355) Gyuc válasza wwhy (#43353) üzenetére


Gyuc
aktív tag

oks.bocsesz.jogos. :o

(#43356) Keeperv85 válasza kgymac (#43354) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A 6577-esek szerintem kizárt, hogy elmennek 1.6'-os frekire és nem is kezelik a 13MPX-es kamerát sem. Az utolsónál a tárhely méret sem egyezik. Ez egy 16GB-os darab volt. Ráadásul nem 4.1.9-es (Ezmiez? :DD) droiddal, hanem 4.2.1-essel. - Elvben - ez MTK6589-es és ez a modell hasonló paraméterekkel bír. találtunk egy másik romot is. Ezt viszont már nem tudta rátölteni a fórumtárs.

(#43357) RVR400


RVR400
veterán

Nah, még egy GPS téma, aztán befejezem.

Nem kell szarakodni a GPS fix használatával:

THL W100 frissen kibontva dobozból. GPS bbeállításoknál EPO és AGPS bekapcsolás, EPO adatok letöltése, utána GPS Test kb 15 másodpercen belül 9 holdat lát és pozícionál is, a teló a szobában van. Holnap megpróbálok a buszon Maps-ezni egyet vele.

(#43358) RVR400 válasza bigbuda (#43348) üzenetére


RVR400
veterán

Hát nem egy Prestigio, ami 10 perc alatt 12 %-ot merült. :) Igaz az csak MTK6577-es cucc, de akkor is kicsit erős, és még csak megterhelve sem volt.

(#43359) andatti


andatti
senior tag

jah, a 6 colos csak presell...

(#43360) bajaki válasza bigbuda (#43348) üzenetére


bajaki
őstag

Szia!

Neked illetve a többieknek aki Tronsmart TS7-et használ mi a véleményetek a telefon kijelzőjéről? Színek, betekintési szögek milyenek?

(#43361) bigbuda: Remek. :) Amúgy már meg is van rendelve egy. :) Remélem jövő héten itt lesz. Ha szebb a képe mint a ThL W7S-nek akkor marad is nálam.

[ Szerkesztve ]

(#43361) bigbuda válasza bajaki (#43360) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Tökéletes!

(#43362) milestone


milestone
tag

Na, a Minideal megint remekelt: aug. 4-én rendeltem egy Newman K1-et, ma megérkezett (10 naptári nap, nem rossz). Amikor érdeklődtem náluk, hogy van-e teljesen fekete modelljuk ebből (tehát a hátlap is fekete, nem fényes, kopogós fehér, mint minden webshop-ban, azt mondták nincs. Ennek ellenére rendeléskor beírtam, hogy lehetőség szerint full black please, ill. említettem, hogy nem találok szilikon tokot hozzá. Mit küldtek? Szép, selymes, matt fekete hátlappal és egy fekete szilikontokot :) Kedves tőlük, tényleg. Pedig rendeltem egyet (fóliákkal együtt) az E-bayről.

Hirtelen elbizonytalanodtam, hogy kezdhetem is el a beállításokat, telepítéseket, vagy nyomjak inkább egy resetet (alapbeállítások) + cache törlés, netán egy wipe all data + wipe cache (ekkor nem veszítem el a minideal által beállított root-ot?). Megszólalt bennem a kisördög, kit tudja miket raktak rá a kici kínaiak...Több olyan appot találtam, mely nekem pénzbe kerülő tevékenységeket folytathat... Pl. MTK Android Suite Daemon, Common Data Service, stb. Mit gondoltok, paranoia?

(#43363) RVR400 válasza milestone (#43362) üzenetére


RVR400
veterán

Amíg nem toltam a W100-on egy resetet, addig a Play áruházban kereséssel nem találtam meg a Facebookot meg a Kakao Talkot sem, sőt még a Temple Runokat sem, csak amikor a főmenüben kiválasztottam a legjobb ingyenes listát, és onnan tudtam telepíteni.
Ha nem alapból root-olt a ROM, akkor bukod, de az autoroot-tal 2 perc alatt megvan visszállítás után.

(#43364) Krinyo válasza devast (#43320) üzenetére


Krinyo
senior tag

Szerintem nem a lapkanak semmi baja, az antennat is altalaban sikerul jol megcsinalni, de hogy driver/kernel baj is van, az fix. A GPS-es programokat az hulyiti meg, hogy nehany masodpercenkent egy-egy tizedmasodpercre mintha nem is lenne GPS a telefonban... ha valaki ennek utana tudna nezni, hogy mi okozza, sok problema gyokeret talalhatna meg...

(#43365) gg72 válasza bajaki (#43360) üzenetére


gg72
veterán

Úgy van, a telefon a kameráját leszámítva abszolút remdben van, én nagyon megszerettem ebben a pár napban. :K (A GPS tesztelése autós navigációban még hátravan, de ha nem műkszik, az sem olyan nagy gond, van egy alap Garmin navim...)

(#43366) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy 220-230 $ között melyik telfont érdemes most rendelni? J G4? :F

Illetve még a G4-hez kapcsolódóan, van OTG támogatása?

(#43367) milestone válasza RVR400 (#43363) üzenetére


milestone
tag

Köszi. Tehát javasolt (a biztonság szempontjából) a reset?

(#43368) bajaki válasza gg72 (#43365) üzenetére


bajaki
őstag

Egyébként bocsánat, hogy itt külön is feltettem a kérdést. :B Nem azért mert nem hittem neked, hogy jó csak kíváncsi voltam a többiek véleményére is. ;)

(#43369) Keeperv85 válasza milestone (#43367) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha preinstalled módon van rajta valami frankó backdoor, akkor lehet teljesen felesleges. Akár a kernelbe is képesek expolitokat tenni a kis sárgák. A root szinte biztos nem veszik el.

(#43370) milestone válasza Keeperv85 (#43369) üzenetére


milestone
tag

Hm, köszi, megnyugtattál...
A Cubot A6589-emen az Android OS heti több 10 MB-ot forgalmaz a háttérben úgy, hogy be van (volt) állítva a háttéradatok korlátozása általánosan is, meg konkrétan erre az "app"ra vonatkozóan is... Mit és kinek kotyoghat annyit? A legnagyobb adatforgalmazó appom.

Akkor érdemes resetelni (Recoveryből vagy simán menüből)?

[ Szerkesztve ]

(#43371) BigZolo


BigZolo
csendes tag

Megérkezett a THL W200, minden extra költség nélkül :C

A teló kiváló, a számomra fontos GPS minden külön hergelés nélkül egy percen belül megtalálta magát, kb 60 km-t navigált felváltva Waze ill. Sygic haszálatával, minden gond nélkül.

THL W200

(#43372) Zeki válasza scream (#43366) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valamelyik ZTE nem kb ott van árban? Illetve a Lenovo S750.

(#43373) maj-viktor válasza RVR400 (#43271) üzenetére


maj-viktor
őstag

S3 Mini Clone vagy Samsung S3 Mini!? Ha clone, akkor milyen típusjelű!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#43374) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Max. 150$-ig megbízható GPS-es mobil esetleg!?
THL W200 láttam most 2-en is írták, hogy pöpec, csak ez 200$ már!
Azért kérdem esetleg 150$-ig faja GPS-es teló!?

képernyő: 4" vagy 4"3 vagy 4,5" vagy 4,7" vagy 4,8" vagy 5" (leginkább 4" vagy 4,7-8"-os érdekel)
DualCore vagy QuadCore
4 - 8 GB Belső Flash
512 vagy 1GB RAM
Wifi - Bluetooth - GPS

GPS a leglényegesebb pontja, így lehet elhajlok a 200$ THL W200 felé, mert arról most ketten is jót írtatok, de ha esetleg tud valami max. 150$-ért azt megköszönném!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#43375) devast válasza Krinyo (#43364) üzenetére


devast
addikt

Nem tudom mi lehet a gond. Azt viszont tudom, hogy az mtk nem adja ki a kernelének a forráskódját, ami amellett, hogy nem etikus, még sérti is a gpl licenszet. Így meg elég nehéz debuggolni. Viszont az furcsa, hogy van olyan gyártó akinél működik, és van olyan akinél nem.

(#43376) scream válasza Zeki (#43372) üzenetére


scream
veterán

ZTE-ből nem nagyon van olyan (igazából csak 1 olyan van,de az sem megfelelő számomra), Lenovo S750-nel meg az a bajom, hogy a jack csatit ugyan az a burkolat védi, mint ami a MicroUSB-t, szóval,hoy egyben van, és mivel én sokat hallgatok/hallgatnék zenét, ezért ez nem praktikus.

Amit még néztem, az a ThL W200 vagy a NEO N003.

Szóval a kérdés, szerintetek melyik legyen ?

- ThL W200 (HD, MTK6589T, 1GB/8GB)
- Neo N003 (FHD, MTK6589T, 1GB/4GB,HDMI,Yamaha audio chip)
- Jiayu G4 (HD, GG, MTK6589T, 1GB/4GB)

(#43377) instantwater válasza bigbuda (#43348) üzenetére


instantwater
addikt

Mekkora akkuja van ennek? :O

(#43378) istnag


istnag
addikt

Sziasztok,
Adott egy Bedove X12 -es telefon. Az microUSB csatlakozója nagyon be van süllyesztve,ezért a sima "normál" kábel nem ér el/be. Rendelt már valaki esetleg ilyet valahol,ha nem is pont ehhez a telóhoz,de ilyet.
Mindegy,hogy kínai webshop vagy magyar.
Köszönöm szépen!

(#43379) outsiders


outsiders
aktív tag

Sziasztok, jól sejtem, ha azt írja a posta trackerje, hogy vámkezelésre vár, akkor benéztem? (előtte küldemény vám elé állítva volt). Előző rendelésem tracking infójában ez a rész kimaradt, vám elé állítva majd vámkezelve volt a sorrend :W

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#43380) gg72 válasza maj-viktor (#43374) üzenetére


gg72
veterán

ZTE V956 Qualcomm CPU-s, így biztosan jó benne a GPS, az ára is nagyon baráti: [link]

(#43381) istnag válasza maj-viktor (#43374) üzenetére


istnag
addikt

Ebben is jó lehet,mivel ez is Qualcomm:
FAEA F1 + NFC is van benne,szerintem jól is néz ki,bár ez erősebn szubjektív.
Igaz,kicsit drágább,mint a ZTE,amit felettem linkletek
FAEA F1 163 USD

(#43382) GIJoe:
Biztos?

[ Szerkesztve ]

(#43382) GIJoe válasza gg72 (#43380) üzenetére


GIJoe
addikt

szerintem semmi köze a gpsnek az MTKhoz, inkább összeszerelés minősége...

(#43383) madrac válasza istnag (#43381) üzenetére


madrac
őstag

Azért a teszt alapján elég hervasztó a kamera, és a 2 perces cold műhold fix se mondható túl jónak. Hiába nem MTK soc.

[ Szerkesztve ]

(#43384) GIJoe válasza istnag (#43381) üzenetére


GIJoe
addikt

100% Lenovo MTKsakat rendeltem, azoknál minden működik... érdekes

[ Szerkesztve ]

(#43385) istnag válasza madrac (#43383) üzenetére


istnag
addikt

A lenti hsz-ekben vannak képek,nem olyan rossz az. ;) Amúgy én úgy vagyok vele,hogy inkább legyen 2-5 perc mire megtalál(nyilván a-gps nélkül),de azt el ne veszítse soha (kiv. alagút).

(#43384) GIJoe :
neked is igazad lehet,ha jól emlékszem valamelyik Jiayu-t(nem 100%) lehetett bütykölni,kis drótal,vagy valamivel és sokkal jobb lett a gps. :R

[ Szerkesztve ]

(#43386) gg72 válasza GIJoe (#43382) üzenetére


gg72
veterán

Hát pedig itt korábban elég sok hsz-ben erről volt szó:
[link]
[link]

(#43387) GIJoe válasza gg72 (#43386) üzenetére


GIJoe
addikt

Aki nonanmet vesz, meg is érdemli mind, mikor ugyanazért van márkás

[ Szerkesztve ]

(#43388) gg72 válasza GIJoe (#43387) üzenetére


gg72
veterán

Én arra reagáltam, hogy "szerintem semmi köze a gpsnek az MTKhoz", a márkás vs. noname már egy másik téma.

[ Szerkesztve ]

(#43389) instantwater válasza GIJoe (#43387) üzenetére


instantwater
addikt

Szívemből szólottál :K

GG72: ZTE V987 is MT6589, aztán még a falon át is bepozicionált pár mp alatt, és majdnem 40 es erősségű volt több műhold jele szabad téren a GPS Test programban, ami nonamektől nem megszokott.

Úgyhogy az MTK val semmi gond nincs, egyszerűen csak Chang rosszul forrasztja be az antennát...

[ Szerkesztve ]

(#43390) Teejay83 válasza maj-viktor (#43374) üzenetére


Teejay83
tag

ZTE V967S kb 155$
Vowney V5 170$

Mind a kettő nagyon jó ennyi pénzért

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#43391) Zeki válasza maj-viktor (#43374) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Focalprice oldal másik favoritját ajánlom, az akciós ZTE után, a Haier-t. Nagyon dícséri akinek van. Gyors és jó. SŐT! OLCSÓ!

(#43392) instantwater válasza instantwater (#43389) üzenetére


instantwater
addikt

SŐT, továbbmegyek, hogy védjem a mundér becsületét:

THL W100 vs THL W200 Teszt

W200: WiFi és GPS hasonlóan rendben van, mint a tesónál.

MT6589 VS MT6589T
Míg a W100 csak az egyik foglalatban képes 3G-t kezelni, a másik 2G-re korlátozódik, addig a W200 a 6589T SoC-nak hála már mindkét kártyát 3G-n használja.
Szóval ez IS fejlesztés volt, nem csak az overclock :)

[ Szerkesztve ]

(#43393) vegyszer


vegyszer
addikt

Pad+phone ilyen, vagy ehhez hasonló szörny volt valakinek a kezében már? Nincs rossz árban, 170$, 7", MTK6589...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#43394) Sanyaman válasza instantwater (#43392) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Ez így van, nálam a Waze + Sygic kombó simán lenavigált a Balatonhoz és vissza Pestről, nem volt se jel eldobás, se út mellé rakás! Szintén THL W200, úgyhogy igen prímán össze van dobva a "kicsike". :)

(#43395) instantwater válasza Sanyaman (#43394) üzenetére


instantwater
addikt

Ez nem igaz :D
Majd akkor lesz prímán összerakva, ha belehekkelem a dupla akksit :D

Jól sejtem, hogy ugyanaz az akkuja mint a W100 nak?
Ha így van, akkor már most elkezdek keresni itthon eladó W100 akkut, mert nem akarok 10-20 dollárért rendelni....

(#43396) fateless válasza Zeki (#43391) üzenetére


fateless
veterán

Egy hatalmas probléma van a Haier w910-zel: nem két SIM kártyás (persze kétkártyás az is -egy SIM, egy mSD :DDD )

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#43397) Zeki válasza fateless (#43396) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem mindenkinek hatalmas gond a 2 sim hiány. :)

[ Szerkesztve ]

(#43398) safy25


safy25
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy kisebb problémám! Remélem tud valaki segíteni :) A héten vettem egy X920e dual sim telefont! A telefonnak egész addig nem volt semmi baja még a párom le nem töltötte rá a "viber" nevezetű prg. Utána fel raktuk töltőre a telefont és ki mentünk az udvarra kb 30 percre, mire be jöttünk nagy fehérség volt a kijelzőn! ki vettem az aksit vissza tettem de már az android jeltől tovább nem ment a betöltés! Azóta se jó! Akkor mondták hogy le kell resetelni! de azzal se jutottam semmire! Hangerő+ bekapcsoló gombnál csak az történik hogy egy háromszög benne egy sárga felkiáltó jel előtte fekvő telefon!! és mást onnantól nem lehet csinálni! Remélem valaki tud ebben nekem segíteni! Válaszokat/Tanácsokat előre is köszönöm :) De csatolok egy képet a problémáról :/ (Tudom tegnap már ki írtam!! De fontos lenne!)

(#43399) GIJoe válasza safy25 (#43398) üzenetére


GIJoe
addikt

biztos nem a Viber cseszte el az fix

(#43400) cappa72 válasza safy25 (#43398) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úgy tűnik, hogy a gyári recovery-be jutottál.
Ez a kezdőképernyője.
Ezek után általában (de telefontól függ) a home gomb megnyomásakor lépsz be a tényleges recovery menübe. (Van, hogy az opciók "gomb", van, hogy a power gomb)
Be tudsz lépni a recovery-be így?

(Arra is gondoltam hirtelen, hogy beragadt a hangerő fel gomb, így minden bekapcsoláskor a power+ hangerő fel gomb van, és az a recovery-be belépés)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.