Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) alázógyík válasza tutis (#33400) üzenetére


alázógyík
őstag

Idézet : "ZSD has been provided for assistance, which generally stabilize the shot taken by the camera."

(#33402) RVR400 válasza tutis (#33400) üzenetére


RVR400
veterán

Ha hosszan rajta tartod az ujjad, akkor kiírja:

fej ikon csillagokkal: arcszépítő
nagy csillag: legjobb felvétel (nem tudom, hogy mire jó)

(#33403) alázógyík válasza alázógyík (#33401) üzenetére


alázógyík
őstag

Mondjuk hogy én mire válaszoltam, azt a jó Isten se tudja. :F

(#33404) tutis válasza RVR400 (#33402) üzenetére


tutis
őstag

köszi, így már minden érthető, nem tudtam ezt a hosszan nyomásos trükköt. Mondjuk fele funkció haszontalan benne :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#33405) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

A Jiayu G4-ben tényleg 2GB ram van?
minideal ezt írja legalábbis.

Köszönöm.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#33406) CoolBoy323 válasza Killerlaca (#33405) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

hol írja?

IAYU G4 MTK6589 Smart Phone Android 4.2 Quad Core 1GB RAM 4GB ROM 4.7 Inch 3000mAh Battery HD IPS Retina Screen Gyroscope- Black [link]

(#33407) cekkk válasza CoolBoy323 (#33406) üzenetére


cekkk
veterán

[link]
CPU MTK6589, Cortex A7 quad core, 1.2GHz;
GPU: PowerVR SGX 544
ROM 32GB
RAM 2GB

JIAYU G4 Android 4.1 Smart Phone MTK6589 Quad Core 1G/4G 2G/32G With 4.7 Inch HD IPS Retina Screen 13MP Camera

[ Szerkesztve ]

(#33408) CoolBoy323 válasza cekkk (#33407) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez a G4 advenced, és szerintem el van írva az ára, túl olcsó :D

lehet nincs is nekik, és ha lesz nem ennyibe fog kerülni... out of stock-van...

(#33409) cekkk válasza CoolBoy323 (#33408) üzenetére


cekkk
veterán

Ezért kérdezte szerintem a kolléga, hogy ez most mi ez :DDD

(#33410) hungobungo válasza BullZeye (#33092) üzenetére


hungobungo
aktív tag

A 4 mag nincsen semmilyen relációban azzal, hogy ki tud-e adni videót egy telefon vagy sem.
Ha Android 4.2.x-es van rajta, akkor a vezeték nélküli miracast technológiát használhatod, de ehhez kell egy olyan TV ami ezt támogatja (csak most jönnek ki ezek). Vannak fogadóegységek is már erre a célra, például ez, vagy ez kicsit olcsóbb de kici kínai...

USB-n keresztül nem tudsz videót csiholni, kábeles igény esetén marad az, hogy HDMI-vel szerelt telefont vegyél. Volt egy telóm ami tudta, micro HDMI kábel tesztelésen kívül soha nem használtam.
Egyszerűbb egy olyan Androidos Media stick ami 2-4 magos, azt rákötheted a TV-re egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#33411) fateless válasza Killerlaca (#33405) üzenetére


fateless
veterán

Addig, amíg "out of stock", addig akár 100 dolláros árat is odaírhatnak, az nem jelent semmit.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#33412) instantwater


instantwater
addikt

G4 melyik megbízható boltban van emberi áron?

(#33413) sezlony


sezlony
csendes tag

Még nincs ilyen duálos telefonom, de érdekelne az, hogy ha két kártyát haszálok, akkor van lehetőség arra, hogy csak az egyik kártyát kapcsolom ki egy adott időre ?
Azért érdekelne mert lenne egy magán, és egy céges (ügyeletes SIM) és az utóbbinak időnként éjszaka is bekapcsolva kellene lenni.

(#33414) SUPREME7 válasza sezlony (#33413) üzenetére


SUPREME7
őstag

Persze, ki-be kapcsolgathatod a kártyákat, így:

Hozzárendelheted pl, hogy híváshoz, sms-hez melyik kártyát használja alapértelmezetten, vagy kérdezzen rá mindig stbstb ...

[ Szerkesztve ]

(#33415) koviipi válasza tutis (#33351) üzenetére


koviipi
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, megnéztem egyik ismerősöm Caesar-ját ami ua. mint a zp810, azon is pont ilyenek a színek, úgyhogy én lihegtem túl, elnézést a paranoia miatt mindenkitől. :R

(#33416) tutis válasza koviipi (#33415) üzenetére


tutis
őstag

Semmi gond, elsőre a sima tft panel után szokatlanul festhet, de 1-2 nap alatt úgy megszokod, és a régi telefon lesz fakó színű.. :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#33417) sezlony válasza SUPREME7 (#33414) üzenetére


sezlony
csendes tag

köszi!

(#33418) bigrock válasza instantwater (#33412) üzenetére


bigrock
addikt

Minden normálisabb helyen kb. 270-260 USD körül adják. Én a minideal-t javaslom, gyorsan szállíttatnak, nekem eddig 100% róluk a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#33419) szuand1


szuand1
tag

Egy nagy fekete pont az antelife-nak. 10.-én vettem tőlük egy thl w100-ast , fizettem paypallal írtam nekik, semmi válasz. Ma paypal dispute , hogy semmi válasz ill nem szállít, erre küldött antelife egy számlát, hogy visszafizet 139.40 usd-t és 4.47usd-t felszámít ezért. Pénz még sehol, most írtam paypal-nak , hogy nem visszatérítést kértem , hanem előrelépést, ha nem postáz akkor ne én fizessek már...

ainol aurora II , jxd s5110, Thl w100 black, Thl w11, Newman n2, Haier w718+, chuwi v17hd , Ainol inovo8,Umi hammer, Elephone p6000, Xiaomi Redmi Note 2, Vernee thor,homtom ht17pro, xiaomi r1d, leree le3

(#33420) beneboy válasza SUPREME7 (#33414) üzenetére


beneboy
tag

Nekem is ilyen kérdéseim vannak:
a dual standby ezek szerint azt jelenti, hogy egyszerre áll rendelkezésre a két kártya, de egyszerre csak egyiket tudom használni?
Mi van ha egyiken beszélek, és másikon hívnak:
-amíg telefonálok addig lekapcsol a másik, nincs térereje (ha jól sejtem ez az igaz)
-kicsörög és tudok váltani (mint amikor a másikat tartom 1 kártyán)
-kicsörög, de a másik le kell raknom
-foglaltat jelez és nem csörög ki
-vagy valami amit el sem tudok képzelni

Tehát ha folyamatos szinkronra van állítva a teló, és A kártyán netezik / netezek, akkor előfordulhat, hogy 20-30 percig elérhetetlen vagyok B kártyán?

Jiayu g4-re gyúrok én is, szintén egyik kártyám ügyeletes lenne, amit mindig azonnal fel kell venni, nem lehet kikapcsolva stb... :(

[ Szerkesztve ]

(#33421) SUPREME7 válasza beneboy (#33420) üzenetére


SUPREME7
őstag

Sajnos ebben a dual standby kérdésben nem tudok gyakorlati tapasztalattal szolgálni, mert nekem van egy céges kártya benne csak telefonálásra, és egy másik ami csak adatkártya.

(#33422) instantwater


instantwater
addikt

G4 ben nincsenek idegesítő apróságok?
Pl proximity sensor nem kapcsolja ki a kijelzőt?
Telefonálás minősége ok, nem recseg?

Ráérne egy g4 tulaj XI kerben egy megnézésre? C2 és G4 között vacilálok.

[ Szerkesztve ]

(#33423) dlaj válasza cactusjack (#33086) üzenetére


dlaj
őstag

A "jóárasító" xingzhou guo mai üzenete:

"Hello, friends, AliExpress freeze our account, your money has been refunded, I hope you use other payment, for normal sea transport, if you have any questions, please contact us, thank you"

Érdekes.......

[ Szerkesztve ]

(#33424) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

Sziasztok!

Tegnap megjött a microSIM vágóm, ha valakinek kell nyisszantani és eljön a munkahelyemre - az Árpád hídnál a Váci úton, többi priviben - akkor megcsinálhatja magának ingyen. Elsőre kivágtam a Domino netes kártyámat, működik rendesen...

Üdv,
Geo

(#33425) Vvarpi válasza beneboy (#33420) üzenetére


Vvarpi
tag

Igen amíg telefonálsz addig lekapcsol a másik.
Én egyszerre amúgy sem tudok (akarok) két telefonon beszélni.
Ha fontos, hogy értesülj a másikon a bejövő hívásról, akkor érdemes átirányítani (legfeljebb nem veszed fel).
Bár nálam úgyis jön sms a nem fogadott hívásokról.
A net mellett viszont működik mindkét kártya, bejövő hívás esetén a net szakad meg.

[ Szerkesztve ]

(#33426) Vvarpi válasza dlaj (#33423) üzenetére


Vvarpi
tag

Vajon mi lehetett a probléma?
Majd most jön a "de mi megoldjuk okosban".
Aztán tényleg futhat az ember a pénze után.

(#33427) sfbukfenc válasza szuand1 (#33419) üzenetére


sfbukfenc
tag

Én is 10-n rendeltem tőlük egy feketét, elfelejtettem belogolni.
Írtam nekik, hogy ez nem gond-e, megnyugtattak, hogy ne aggódjak, küldik majd a tracking numbert.
Másnap meg is jött.
A státusz jelenleg:
Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad

(#33428) domedee


domedee
senior tag

Sziasztok, a Lewa ROM-okról van valami újabb infó? Régebben volt róla szó, hogy esetleg adatszivárgási gondok vannak vele a user tudta nélkül. Hiába kerestem infót róla (lehet, hogy csak rossz szavakkal), de igazából pár magyar oldal kivételével semmit nem találtam. Az a bajom ugyani, hogy a telóm (UMI X2 2/32GB) nem akar rendesen működni. Mármint a bluetooth-szal nem az igazi valami. Ez azt jelenti, hogy nem tudok vele a laptophoz csatlakozni BT-COM porttal. Csak audió eszközként ismeri fel. Pedig kellene a BT-COM port a MyPhoneExplorerhez. A Sony Smartwatch órámhoz sem megy a csatlakozás. Pontosabban a párosítás megy, de egy másodperccel később már el is felejti a párosítást és kezdhetem előlről.
A BT headset-em sem az igazi (Sony MW600). Pontosabban a hívás fogadás nem megy vele. Jön a hívás, felveszem, majd 1 másodperccel később a leesik a hálózatról. Kiírja, hogy "RADIO OFF". Majd a térerő jelzésnél egy kis stoptábla ikon jelenik meg, mintha le lenne tiltva. A hívás vége után meg csatlakozik újra a hálóra. Ami vicces viszont, hogy hívást tudok indítani, az szépen megy. De amint lerakom, ugyanúgy leesik a hálóról.

Bármi ötlet? Egyelőre azon gondolkozom, hogy kipróbálnék más ROM-okat. Csak sajna még nincs sok, ami van, jórészt a gyárin alapul. A Lewa lenne talán más.

(egy SIM-mel használom amúgy, Telenor)

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#33429) vegyszer válasza Vvarpi (#33425) üzenetére


vegyszer
addikt

A hívás átirányítás sajnos nem minden esetben ingyenes.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#33430) beneboy válasza Vvarpi (#33425) üzenetére


beneboy
tag

A Két kártya között tudok hívást átirányítani, az nem gond, illetve nem is akarok egyszerre beszélni rajtuk. A gondom a kártyáim sokaságával van. Van egy sajátom, amin saját kis vállalkozásomat menedzselem, ezért jó ha elérhető vagyok, illetve nagyon sok emberrel beszélek vele napi szinten sokat ingyenesen. Eddig ezt használtam egy Gnexusban, csakhogy ehez 100MB net van csak. Emelett van nálam egy másik cég ügyeletes telefonja, amit állandó jeleggel és azonnal fel kell vennem, ha épp ügyeletes vagyok (szinte mindig). Ezt eddig egy nokia C1-02-ben használtam, aminek jó nagy a készenléti ideje, csakhogy ehhez van egy 1 gigás net előfizetés, amit így "elvesztegetek". Ezt a kettőt szeretném összehozni egy készülékben.
Így csak egy telefonom lenne, ami jó.
A másik ötletem, hogy saját kártya + t-mobilos webstick menne a kétkártyásba (valószínű jiayu g4). Az előzőekben leírtak szerint, igy a netes kártya, és a telefonálós egyszerre működhetne (telefonálás alatt nincs net ami nem baj). Így marad egy külön telefonom, amivel nincs kevesebb kütyü nálam, de legalább lessz netem.

(#33431) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Lassan csak érik ez a telefon vásárlás saját részre.

Lenovo A820 vagy JIAYU G3S melyik lehet a jobb választás? Tartósság wifi stb aksi idő romok, használhatóság? játszani nem játszanék vele.
Köszönöm a válaszokat.

(#33432) RVR400 válasza vegyszer (#33429) üzenetére


RVR400
veterán

Tudtommal előfizuval az összes szolgáltató díjmentesen biztosítja a hívásátirányítást. Persze nem arról beszélünk, hogy át is veszed a hívást, és úgy trécselsz. :)

(#33433) vegyszer válasza szuand1 (#33419) üzenetére


vegyszer
addikt

Szervusz!
Én is az antelife.com ról egy THL W100-at rendeltem Jun 9, 2013 11:19:12 PDTkor bejelentkezve. 11-én délután öt előtt jött is tracking number. Én feketét kértem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#33434) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek
Zopo 810
vagy
Jiayu G4

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#33435) Vvarpi válasza beneboy (#33430) üzenetére


Vvarpi
tag

Miért vesztegetnéd el az 1G-s netet?
Az hogy melyik kártyáról megy a net csak a te döntéseden múlik.

(#33436) szuand1 válasza sfbukfenc (#33427) üzenetére


szuand1
tag

nekem sajnos nem megy gördülékenyen

[ Szerkesztve ]

ainol aurora II , jxd s5110, Thl w100 black, Thl w11, Newman n2, Haier w718+, chuwi v17hd , Ainol inovo8,Umi hammer, Elephone p6000, Xiaomi Redmi Note 2, Vernee thor,homtom ht17pro, xiaomi r1d, leree le3

(#33437) szuand1 válasza vegyszer (#33433) üzenetére


szuand1
tag

én is feketét rendeltem

ainol aurora II , jxd s5110, Thl w100 black, Thl w11, Newman n2, Haier w718+, chuwi v17hd , Ainol inovo8,Umi hammer, Elephone p6000, Xiaomi Redmi Note 2, Vernee thor,homtom ht17pro, xiaomi r1d, leree le3

(#33438) instantwater válasza GeoPhoto (#33424) üzenetére


instantwater
addikt

Én bementem a T*****rba, megmondtam, hogy "eldobálja a netet a kártya" szó nélkül kicserélték olyanra ami már elő volt vágva micro sim méretre. :C

(#33439) instantwater válasza Killerlaca (#33434) üzenetére


instantwater
addikt

ZP810 bugos.
Proximity szenzor nem kapcslja ki a kijelzőt,
nehéz, vastag....

G4et nem ismerem de a ZP810 től óva intelek.

ZOPO C2
akksi bug, meg miegyéb.

A G4 normálisan működik? (azokól kérdezem akiknek van.)

[ Szerkesztve ]

(#33440) fateless válasza cekkk (#33431) üzenetére


fateless
veterán

Per pill az A820 sokkal jobb vétel, mint a G3s, mert ez utóbbit nem könnyű találni (Elhiszem, hogy itt sokan azonnal belinkelnek párat ,de vagy out of stock, vagy ha írsz egy levelet, kiderül, hogy valójában nincs készleten).

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#33441) szuand1


szuand1
tag

ez miért ilyen olcsó?

ainol aurora II , jxd s5110, Thl w100 black, Thl w11, Newman n2, Haier w718+, chuwi v17hd , Ainol inovo8,Umi hammer, Elephone p6000, Xiaomi Redmi Note 2, Vernee thor,homtom ht17pro, xiaomi r1d, leree le3

(#33442) SUPREME7 válasza szuand1 (#33441) üzenetére


SUPREME7
őstag

4,5" 540*960 felbontás. Inkább az a kérdés, máshol miért drágább.

(#33443) vertigosbox


vertigosbox
csendes tag

Sziasztok!
Laikusként szükségem lenne egy kis segítségre.
Vettem az etotalk-tól egy lenovo a660-as telefont etotalk mod rommal.
Csináltam véletleül egy factory resetet és azóta a telefon ki-be kapcsol, megy egy kicsit a zöld androidos figura és megint kikapcsol és indul ugyanaz újra. Mit tudok vele kezdeni?
Köszönöm előre is

(#33444) tutis válasza instantwater (#33439) üzenetére


tutis
őstag

ezt most tapasztalatból mondod a zoporól?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#33445) domedee válasza domedee (#33428) üzenetére


domedee
senior tag

Közben kipróbáltam a Lewa-t és itt úgy megy a BT, ahogyan kellene az eddigiek alapján. Szóval tuti valami a gyári rommal van. A szintén kipróbált gyári alapú romok esetében nem lett jobb a BT.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#33446) SUPREME7 válasza vertigosbox (#33443) üzenetére


SUPREME7
őstag

Laikusként factory resetet? :) Ha be tudsz lépni a recovery-be, akkor csinálj még egy factory resetet + wipe cache, dalvik cache, hátha magára talál.

(#33447) sfbukfenc válasza szuand1 (#33441) üzenetére


sfbukfenc
tag

+ szállítási költség

(#33448) szuand1 válasza SUPREME7 (#33442) üzenetére


szuand1
tag

méret + felbontás nekem elég lenne , mivel a thl w100-al szemezek /illetve vannak a problémáim/
Ha visszafizetést kapok akkor inkább ez lesz mint a THL.

ainol aurora II , jxd s5110, Thl w100 black, Thl w11, Newman n2, Haier w718+, chuwi v17hd , Ainol inovo8,Umi hammer, Elephone p6000, Xiaomi Redmi Note 2, Vernee thor,homtom ht17pro, xiaomi r1d, leree le3

(#33449) vertigosbox válasza SUPREME7 (#33446) üzenetére


vertigosbox
csendes tag

Köszi szépen, közben megoldottam...de lenne még egy kérdésem, hátha tud valaki segíteni.
A telefon be és kikapcsolásakor is bejön az etotalk logo (etotalk proffesional smartphone seller - ezt írja), hogy lehet ezt kiszedni hogy se be se kikapcsoláskor ne legyen ilyen üdvözlőképernyő?
örök hálám!!

(#33450) szuand1 válasza sfbukfenc (#33447) üzenetére


szuand1
tag

szállítással is ~165usd

ainol aurora II , jxd s5110, Thl w100 black, Thl w11, Newman n2, Haier w718+, chuwi v17hd , Ainol inovo8,Umi hammer, Elephone p6000, Xiaomi Redmi Note 2, Vernee thor,homtom ht17pro, xiaomi r1d, leree le3

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.