Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) Vtmk válasza nfsu17 (#71349) üzenetére


Vtmk
tag

Igen az ng az max plus (s905x3) a sima ng nelkuli meg s905 megy. Kifogjak adni csak annyira lefogja daralni az s905 hogy nem lesz eleg hutese coreelec alatt....

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#71352) cof válasza Vtmk (#71350) üzenetére


cof
veterán

Nem lopás, nagyjából a sztori....

adamg volt a libreelec csapat egyik fejlesztője, de otthagyta a csapatot és úgy alakult meg a coreelec, nagy vonalakban ennyi a sztori, azért egyforma nagyjából a forráskód, de LE-vel nem tökölnék már én sem, se Widevine, se Entware támogatás.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#71353) Vtmk válasza cof (#71352) üzenetére


Vtmk
tag

De ezva melegedés gond miért csak coreelecnél jön elő? Magasabb hőfok?

Meg ránézel minden source részrr disben libreelec coreelec mappa....

[ Szerkesztve ]

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#71354) embe válasza nfsu17 (#71334) üzenetére


embe
nagyúr

Nézegettem videókat és ez az X96Max + majd 2x annyi pontot hozott a teszten mint az X99Max plus.
Ez hogy lehet, hisz azonos proci van mindkettőben, 4Gb ram...?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71355) cof válasza Vtmk (#71353) üzenetére


cof
veterán

Ez a melegedés már volt téma, azt hiszem, hogy CE alatt 100%-on pörög a CPUfreq, de már betettek ilyen kapcsolókat és lehet állítani, és már nem ez az alapértelmezett

Ondemand, performance, ezekre keress rá itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#71356) blakey válasza Vtmk (#71353) üzenetére


blakey
titán

Az ugye megvan, hogy a LibreELEC az OpenELEC-ből fejlődött?
Nos a CoreELEC a LibreELEC csapat néhány tagja által jött létre, mert ők folytatni szerették volna az Amlogic vonalat. Nehéz lett volna a 0-ról kezdeni, de lehet, hogy egyszer annak is eljön az ideje.
AlexELEC sehonnan nem vált ki hanem úgy gondolta, hogy akkor saját maga készít 1-1 vonalat, ha nagyon belemélyedünk a dolgokba akkor itt már lehet beszélni "lopásról", de ezt a szót óvatosan használnám.

A melegedés meg több összetevőből adódik, nem melegszik jobban, mint korábban. CE alatt sokkal többminden elérhető, jobban paraméterezhető. A teljesítményt eleinte változóra (ondemand) állították, később maxra (performance) húzták, mert gondok voltak, LE alatt változó üzemmódban volt, ráadásul eltérő kernelekről is beszélünk. Miután megoldódott néhány probléma lehetőség adódott, hogy CE alatt változtatható legyen a teljesítmény menüből is, korábban parancssorral lehetett elérni. Tehát most nem egetverő a melegedés és az új SoC-ok azért jóval erősebbek a régi SoC-oknál.

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71357) korcsi válasza Vtmk (#71350) üzenetére


korcsi
veterán

"libreelec alapjait lopva" Ilyen butaságot miért kell mondani?

Akkor a Libreelecet még 855-en ellopták

"CoreELEC is a minor fork of LibreELEC, it's built by the community for the community."

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#71358) nfsu17 válasza embe (#71354) üzenetére


nfsu17
veterán

Ezt passzolom, de láttam én is ezeket a számokat.
De ha jól rémlik, akkor ezek droid alatti tesztek, amik semmit nem számítanak kb CE esetén.
4k60 HEVC vajsimán fut, még az 50%-os cpu használtságot sem éri el.
Én senkit nem beszéltem amúgy rá erre a boxra, legalábbis nem rémlik. Mindenki azt vesz, amit szeretne. :D

(#71359) embe válasza nfsu17 (#71358) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. de nekem nem CE alá kellene. Nekem kimondottan droid alá. Csak érdekességképpen kérdeztem, mert korábban is szemezgettem vele. A GB-on meg úgy néz ki, hétvégén kipucolták szépen az X96Max Plus boxokat.

Nem mondott senki olyat hogy Te rábeszéltél volna valakit. :N Csak nézegetem ezeket a boxokat, és feltűnt amit írtam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71360) letoltobeze válasza cof (#71325) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi a válaszokat. Majd megnézem -R kapcsoló nélkül is.
De látom az irány kérdésében nincs egyetértés. 🙂
Nekem az lenne a logikus - de nem vagyok hozzáértő, ezért is kérdeztem - hogy a Client a letöltő.
De mégis, mi lehet a gond? Miért annyival lassúbb az egyik irányba?

(#71361) cof válasza letoltobeze (#71360) üzenetére


cof
veterán

Majd nézd meg kapcsoló nélkül is.

Nekem is van ilyen BOX-om egy S905-ös 100 LAN, lefele irányban nagyon ingadozik 30 Mbit-re is lemegy, nem tudom az okát, a szolgáltatói HGW nem szereti. Ha direktben összekötöm a PC-vel, akkor megvan mind kettő irányban a 100 Mbit.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#71362) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Emberek, azt nem értem, ha valaki összevissza, értelmetlen hülyeségeket írkál ide, azt miért akarjátok nyolcan-tizen megválaszolni?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#71363) korcsi válasza DoItYourself (#71362) üzenetére


korcsi
veterán

Lelkesedés? :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#71364) mikrofon válasza tjnet (#71346) üzenetére


mikrofon
veterán

CE-t pontosan nem tudom, de android alatt tökéletes.
Van hozzá ugoos féle android 9. Vagy ezen alapuló android TV. Jah és mindkettő van dualboot változatban van is tehát a kíválasztott gyári firmware telepítése után rajta lesz a CE is. Bár ez nem biztos hogy szükséges, mert rendesen működik androiddal. Egyetlen hibája hogy android alatt az 5GHz-es wifi esetén a 100-as csatornát és a felette lévőket nem ismeri.

(#71365) mikrofon válasza Vtmk (#71350) üzenetére


mikrofon
veterán

Elég idegesítő fórumtag vagy. Nem tudom hogy csak itt vagy a többi topikban is...
De itt most már elég...amit nyomsz....

(#71366) mikrofon válasza DoItYourself (#71362) üzenetére


mikrofon
veterán

Én azt nem értem miért teheti meg?!
Szerintem erre nincs szükség.
Nálam meg amire nincs szükség az shift+del. A digitális szemetet sem szükséges felhalmozni. Jól jön a lomtalanítás...
Ha jól gondolom ezt itt te tehetnéd meg....

(#71367) mikrofon válasza mikrofon (#71364) üzenetére


mikrofon
veterán

Természetesen az UGOOS AM6 Plus - ra gondoltam.
@eric.cartman fórumtársnak van ez a típus ha jól tudom...
Szerintem pár dologra kérdezz rá nála ami neked fontos. Elég drága ahhoz hogy ne olyan eszközt kapj amilyet szeretnél...

(#71368) DoItYourself válasza mikrofon (#71366) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kapásból nem szoktam törölgetni, vártam hátha kisül belőle vmi értelmes, vagy megunja, és lelép. Ha tovább folytatja, moderátorok elé fogom vinni az ügyet.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#71369) Pelican válasza DoItYourself (#71368) üzenetére


Pelican
őstag

Ugyanazokat a hülyeségeket dobja be újra meg újra, mintha kifejezetten trollkodni akarna...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#71370) Vtmk válasza mikrofon (#71365) üzenetére


Vtmk
tag

Ellnézést kérek és nem kell aggódnod elmegyek magamtól is csak érdekelt ki minek a véleménye libreelec és coreelec közt. Te azt szeretnéd hogy mindenoi egyforma legyen de nem vagyunk sajnos egyformák. A véleményünk is lehet eltérő. Egy fórumon szerintem meg ez a lényeg hogy megbeszéljék vagy cáfolják. De legyen neked igazad. Kellemes fórumozást. Üdv.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#71371) Vtmk


Vtmk
tag

Hol lehet kérni a fiólom végleges törlését?
Többet nem zavarok senkit.
:(

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#71372) castiels válasza Vtmk (#71371) üzenetére


castiels
addikt

Ez egy fórum, véleményeket, tapasztalatokat osztunk meg egymással, nem gondolom hogy bárki azt szeretné, hogy töröld magad, de ha mégis így döntesz:
Adatlapom----Törölni szeretném a felhasználói fiókom...

[ Szerkesztve ]

(#71373) junkpod válasza Vtmk (#71350) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pihenni menni (ban), nem kéne már?
Kicsit sok a személyeskedés és rettentően sok az ismeretlen szó.
A ph-n tilos mások sertegetese és magyarul kell hozzászólást írni.

Box's don't touch!

(#71374) junkpod válasza junkpod (#71373) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért eléggé kontrasztosak az elvárásaid a viselkedésedhez kepest.
(A kép a saját oldaláról származik...)

Box's don't touch!

(#71375) tuta1975


tuta1975
tag

Sziasztok!
Maradt az eredeti terv x96max +
tegnap berendelve, akciós most billenytyűzettel 36$, vagy légegérrel...
https://www.aliexpress.com/item/4000341401433.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6dce4c4dZiGjsu

(#71376) tcsaba007 válasza Vtmk (#71370) üzenetére


tcsaba007
tag

Vtmk: "nem vagyunk sajnos egyformák. "
Én inkább azt mondanám, hogy szerencsére....
Nem az a baj, hogy más a véleményed, de ha eddig ez nem jött le.....

[ Szerkesztve ]

(#71377) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Na ilyen gyorsan sem kaptam még meg csomagot küldöldről. A csütörtökön rendelt X88 Pro X3-am most érkezett meg. Reggeli után megpróbálom beüzemelni, majd beszámolok.

(#71378) djnice válasza Gabesz87 (#71377) üzenetére


djnice
veterán

Egyelőre csak a 2 GB-os dtb-vel fog menni (elvileg), nekem a héten érkezik meg, majd egyeztetek a fejlesztőkkel ez ügyben.

(#71379) ztsoft válasza DoItYourself (#71362) üzenetére


ztsoft
őstag

Én kizárólag felvilágosítás miatt reagáltam, bíztam benne, hogy eljut a címzetthez. Csak az ehhez hasonló kérdésekre reagálok (a többi, módosítós, fordítós kérdéseire nem).

(#71368) DoItYourself

Én már a múltkori után azt hittem, hogy be fogsz avatkozni. De látom, türelmes vagy.

(#71374) junkpod

Az komoly! Itt miért nem tartja be? Ezek után azt kell gondolnom, hogy direkt csinálja.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71380) Gabesz87 válasza djnice (#71378) üzenetére


Gabesz87
veterán

Egyelőre még át kell rágnom magam az összefoglalón, leírásokon, telepítési útmutatón, mert még nem telepítettem így a CE-t. RPi-re tettem már LE-ket régebben egyszer, meg nemrég OctoPrint-et. Na meg lehet, hogy nincs is itthon egy szabad SD kártyám :(

(#71381) tcsaba007 válasza Gabesz87 (#71380) üzenetére


tcsaba007
tag

PEN-re is teheted....

(#71382) Gabesz87 válasza tcsaba007 (#71381) üzenetére


Gabesz87
veterán

Találtam szerencsére. Eszembe jutott, hogy a nyomtatóban még benne van, de mivel már OctoPrint-et használom, semmi szükség rá :) Jöhet a tanulmányozás...mit, honnan, hogyan.

(#71383) Csicsóka válasza DoItYourself (#71362) üzenetére


Csicsóka
őstag

Fiatal titánok még. :DD

(#71384) DroiDMester válasza djnice (#71378) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezt honnét vetted?

X88Pro X3 = X99MAX Plus = Transpeed X3Plus, hardveresen mindbe X88Pro X3 belső van!

És megy az összes Ce alatt nem kell semmit trükközni a dtb.vel!

[ Szerkesztve ]

(#71385) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, az alábbi célra kellene egy hardver - lehet részben off a hardver miatt, bár az odroidok amlogic alapúak.

- Médialejátszó (nyilván :) ), tudjon 4k-t és HDR-t
- Legalább 2 USB csatlakozó külső HDD-khez
- Ethernet, esetleg wifi
- Távelérés SSH-n
- Stabil szoftver + hardver kombó
- KISS -> keep it simple and stupid

Az utóbbi kettő különösen fontos ugyanis a use-case szerint a távol élő szülőkhöz kerülne, tudják egyszerűen kezelni, ne rohadjon le, ne kelljen konzolban / serial kábelen debuggolni, és érjem el távolról (SSH, ha pedig az megy, akkor a fájltranszfer is megoldott.)

Szoftver terén gondolom Coreelec / Openelec?

Ami triviálisan szóba jön, az a Raspberry 4, illetve talán az Odroid C4. Mindkettő relatíve új hardver, illetve egyikhez sem jár gyári távirányító, ennek ellenére ha van tapasztalatotok, akkor osszaták meg. Köszönöm.

Korábban szoptam épp eleget egy "random kínai" 905 box-szal, szóval hacsak ott nincs valami tényleg tuti best-buy, akkor azt a vonalat hanyagolnám. Kissé más célra próbálkozom Odroid N2 alapú hobbi-projekttel, de igazából ott is sok volt a csalódás, bár kimondottan médialejátszó céljára azt nem próbáltam.

(#71386) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Na most akkor melyik dtb-t kell átmásolnom X88-nál? Vagy nem is kell!?

(#71387) nfsu17 válasza Gabesz87 (#71386) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha gigabites S905x3, 4GB rammal, akkor elég egyértelmű.

sm1_s905x3_4g_1gbit

[ Szerkesztve ]

(#71388) djnice válasza nfsu17 (#71387) üzenetére


djnice
veterán

Egyértelmű lenne, de nem az: [link]
Vagy user error.

(#71389) nfsu17 válasza djnice (#71388) üzenetére


nfsu17
veterán

Olvastam, de kicsit hihetetlen is.
Az egyértelmű alatt azt értettem amúgy, hogy azzal kellene elsőnek próbálni és ha nem jó, akkor tényleg gáz van azzal a boxszal és mehet a másik megoldás. Én biztos nem a papíron nem rávaló dtb-vel kezdeném.

(#71390) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Leírná nekem kicsit basic módon hogyan tudom kipróbálni a vpeter-féle libbluray-1.2.0 BD-menüs verziót? (ng box)
Addig eljutottam, hogy egy viszonylag friss telepítésű stable 9.2.2 update könyvtárába bemásolom a frissító .tar fájlt amit a srác készített, újraindítás után frissül is 9.2.2 (official) -ról 9.2.2 (vpeter) -re, de továbbra sem játszik nekem menüvel :(

Előre is köszi! :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#71391) Manimaci


Manimaci
tag

Üdv!
Végig olvastam az összes x99 max plus-os hozzászólást és egy fórumtársunkat kivéve, akinél elvileg működik szépen a CE, nem találtam biztos infót arról, hogy most akkor jó vahy nem jó ez a box!? Nekem mindenképpen CE-vel menne, mert a True-Hd hang az alap a BD50-es iso-nál és ugye Androidon ez elvileg nem megy ki hdmi-n. Már úton is van egy ilyen box, igy jól esne a megnyugtatás, hogy már a múlté az, hogy nem működött rendesen a CE rajta. :F

(#71392) headhunter válasza Vtmk (#71371) üzenetére


headhunter
addikt

"Adatlapom"

"Törölni szeretném a felhasználói fiókom..."

(#71393) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Simán felment a CE az X88-ra. És 4GB-ot lát! Pontosabban 3,8-at, amiből 3,5 szabad.
Most az összefoglaló alapján állítgatom befelé a cuccokat.
Nekem mondjuk teljesen mindegy, hogy néz ki, jó az alap is, de valami népszerű, jól kinéző, és jól használható skint tudtok ajánlani? :)

[ Szerkesztve ]

(#71394) csubyy válasza Gabesz87 (#71393) üzenetére


csubyy
tag

Melyik dtb lett jó hozzá?

(#71395) djnice válasza Gabesz87 (#71393) üzenetére


djnice
veterán

Akkor user error volt mégis :)
Én ezt a skin-t használom: [link]

(#71396) Gabesz87 válasza csubyy (#71394) üzenetére


Gabesz87
veterán

sm1_s905x3_4g_1gbit

(#71397) csubyy válasza Gabesz87 (#71396) üzenetére


csubyy
tag

Ezek szerint semmi trükk sem kellett hozzá.

(#71398) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Bátyámnak rendeltem egy olcsóbb Tv boxot ezt link . Nekem van egy ilyenem csak 1 GB ram verziós és tökéletesen működik coreelec-el már régóta egy bluetooth távirányítóval

A kérdésem az lenne hogy ehhez lehet valahogy használhatóvá tenni a gyári távirányítóját ? Libreelec-en régen csináltam de coreelec-en máshogy kell ha jól tudom és mivel bluetooth távirányítóm van amivel rögtön működött nem bajlódotam vele . Coreelec-en hogy is kell ezt ? És esetleg ha valaki tudna hozzá linkelni egy remote config fájlt megköszönném. Coreelec verziót majd kibogarászom (vagy majd jövök ide ha nem tiszta melyik kell hozzá ) .

(#71399) nfsu17 válasza Imi1981 (#71398) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez nem jó? [link]

--------------

(#71391) Manimaci

Nem tudom ki az a fórumtárs, lehet én, de ha nem, akkor is mindegy.
Sok hsz-omból úgy jön le, hogy nem jó box az X99, mert sokat "kínlódtam" vele.
Ez így nem igaz.
Csak annyi van, hogy:
- nekem ez az első ilyen CE-s boxom, sőt, KODI-t is itt láttam ezen először, ezért nekem minden funkció, beállítás, stb új volt, és sok kérdés, értetlenkedés ebből keletkezett;
- nightly-val használtam, amíg nem volt stabil, és ami ebből következett, hogy a nightly miatt volt rossz (pl. 4k AVC megakadása), az viszont nem user error volt, akárhogy is próbáljuk erre terelni az ügyet, egyszerűen nem ment...stabil CE-vel semmi gond* nincs.

Hogy a hanggal mit kezd a box, azt nem tudom, én nem használok erősítőt.
De szerintem működni fog.
Mégegyszer: DroiDMesternek hála :R van hozzá remote/vfd.conf, valamennyi keymap-ot én is kreáltam hozzá, stabil CE-vel semmi látványos* hiba nincs.
(*mivel én elég alap dolgokkal használom csak, így azt kijelenteni, hogy semmi baja nincs és minden is tökéletesen működik, az felelőtlenség lenne, mivel mindent nem próbáltam ki)
De jelen helyzetben, amit eddig láttam és olvastam, semmivel sem rosszabb, mint egy X96 variáns...figyelembe véve DroiDMester összehasonlítását

[ Szerkesztve ]

(#71400) syler123 válasza Imi1981 (#71398) üzenetére


syler123
veterán

Mondjuk azt nem értem hogy miért vettél s905w boxot. Spóroltál 1000ft-ot, cserébe gyengébb, mint egy s905x3-as például.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.