Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) cof válasza castiels (#70050) üzenetére


cof
veterán

Rendeld nyugodtan, megbízható bolt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70052) castiels válasza cof (#70051) üzenetére


castiels
addikt

Reggelni kell előtte még, a spanyol szállításra értettem, hogy mi a tapasztalat.. Vám, szállítás ilyesmi... Meg hogy EU plug e, mert azt nem írja.

(#70053) cof válasza castiels (#70052) üzenetére


cof
veterán

Többen is rendeltek már innen a topikból, spanyol raktárból, gyorsan ideér, DHL vagy DPD hozza, pontosan nem emlékszem.

Természetesen EU plug, Spanyol raktárból rendeled akkor nincs se VÁM se ÁFA, mert EU-n belül van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70054) castiels válasza cof (#70053) üzenetére


castiels
addikt

Most már azt jelzi, hogy nincsen spanyol.. Apból próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#70055) blakey válasza castiels (#70054) üzenetére


blakey
titán

Spanyol raktárban még van de a szállítás drága. Annyit nem ér. Gearbesten is körül kell nézni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70056) cof


cof
veterán

Nem tudom ti mit néztek, 42.58$ összesen spanyol raktárból.

Nézd meg böngészőben is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70057) Beni2360 válasza castiels (#70054) üzenetére


Beni2360
félisten

Már a másik topikban küldtem elérhető DE linket.
És SP raktár. valamivel olcsóbb is. Drágább az sp
Regelni ell aztán mehet a paypal fizetés.
Német mehet.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70058) castiels válasza cof (#70056) üzenetére


castiels
addikt

[link]

Német és spanyolból is van 4/32gb.. Melyik lenne a jobb?

Beni2360 Igen, köszönöm ez jó lesz, csak a spanyol és német között vacilállok.

[ Szerkesztve ]

(#70059) cof válasza castiels (#70058) üzenetére


cof
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70060) FerNandor


FerNandor
őstag

Lenne is egy kérdésem.
Beüzemeltem a minix neo u9h-t. Kipróbáltam egy filmmel. Miért van az, hogy a bemenetre multi channel pcm-et ír? Ezt a házimozi erősítő infó menü alatt látom - de az erősítő kijelzőjén is a pcm az aktív a dts helyett- , ahol eddig mindig a bemeneti valós forrás látszott DTS, Dolby D stb.
Néztem a beállítások között, de nem bukkantam rá. Kodiban próbálom, gyári állapotban.
Mit kell ehhez állítani?
A minixből megy a hdmi az avr-be, onnan pedig tv-be.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70061) castiels válasza cof (#70059) üzenetére


castiels
addikt

Európai nincsen.

(#70062) cof válasza castiels (#70061) üzenetére


cof
veterán

Német raktárból olcsóbb. Mondjuk nem írja konkrétan, hogy ki szállítsa egyik raktárnál sem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70063) castiels válasza Beni2360 (#70057) üzenetére


castiels
addikt

Egyébként mind a spanyol és német is 3-4-5-6 ezres szállítási költséget számol fel...Csak ezeket lehet kérni vagy kínai szállítás.

Mindegy hátha lesz EU valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#70064) castiels válasza Beni2360 (#70057) üzenetére


castiels
addikt

Kínainál van olyan hogy eu priority line az 3 ezer.

(#70065) cof válasza castiels (#70063) üzenetére


cof
veterán

Rendeld meg aliról, spanyol raktárból, 42.58-nál olcsóbban sehol sem fogsz találni. Szerintem még a héten nálad lesz.

Új regisztrációval -3$ kupon, szóval csak 39.58$.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70066) kovakovi77 válasza Csicsóka (#70046) üzenetére


kovakovi77
tag

OLEG-féle Armbian_20.05.3_Arm-64_buster_current_5.7.0-rc2_desktop_20200425.img
Itt hang már alapból van, de a kép ugyan olyan hibás.
Már a boot alatt fb-képernyőnél kernel üzeneteknél látszik, tehát valami képbeállítási paramétert át kellene adnom a kernelnek. rgb/yuv vagy 32/24bpp hiba, csak még nem találtam megoldást.

(#70067) Beni2360 válasza castiels (#70063) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát a linken a DE linken 901 Ft a szállítás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70068) castiels válasza Beni2360 (#70067) üzenetére


castiels
addikt

(#70069) Beni2360 válasza castiels (#70068) üzenetére


Beni2360
félisten

Win alatt is ott a választási lehetőség a HL-re.
Geek appom nincs fent. Hiába ad 2% kedvezményt az app ha a szállítás meg 25%-a az árnak. Ha nincs win akkor nyisd meg a böngészőben és ott vedd meg.
Letöltöttem az appot és igen ott nincs az olcsóbb szállítás DE-ből

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70070) mikrofon válasza stigma (#70041) üzenetére


mikrofon
veterán

Nah így már nagyon drága... Nekem ennyit nem ér...
Kb jobban járok ha kintről rendelem, aztán ha kell fizettem az áfát és a kezelési díjat....

(#70071) blakey válasza castiels (#70068) üzenetére


blakey
titán

Ezt vedd meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70072) Beni2360 válasza blakey (#70071) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt linkelte már vagy 2 órával ezelőtt.
De ő appan nézi és ott nincs ez a 901 Ft szállítás.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70073) castiels


castiels
addikt

Sikerült weben.

blakey, Beni2360 Köszönöm.

Igen valamiért APP-ban nem hozta elő ezt a szállítást.

[ Szerkesztve ]

(#70074) junkpod


junkpod
nagyúr

X2 hálózati hiba új fejezet. Ha még emlékeztek a magicsee N5 MAX dobozkával sokat kínlódtam, mert nem ment a hálózati interfész (pár megás sebesség volt csak egyik irányba, így használhatatlan volt.
Próbaképpen most leporoltam és felraktam rá az új 9.2.2-est. És lássatok csodát sokat javult a helyzet. iperf3 -c esetén 933Mbit/sec, míg -R kapcsolóval 500 és 380Mbit/sec értékek között ugrált (egy GBit switch és egy router van a box és a NAS között).
Amikor kihúztam az USB-ből a régebben ideiglenesen használt usb-gibatit adatptert akkor eyg picivel még jobb lett. Client módban maradt a 933, de -R módban sminán 500 fölöttit tudott (kicsit még ugrálva).
Filmeket lejtászva, ugrálva bennük teljesen azonnali a reakció. Hmmm... Ki érti ezt?

Box's don't touch!

(#70075) castiels válasza blakey (#70071) üzenetére


castiels
addikt

Remélem egyszerűen rámegy majd a CE.

(#70076) blakey válasza castiels (#70075) üzenetére


blakey
titán

Igen, egy 4/32 P2 verziót használok fő CE lejátszónak, azon minden működik. A gyári tápja vacak, azt egy normálissal érdemes használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70077) castiels válasza blakey (#70076) üzenetére


castiels
addikt

Hogyan tudnám majd rátenni a CE-t?

(#70078) Egon válasza blakey (#70076) üzenetére


Egon
nagyúr

Pont ezen agyaltam, hogy jó lenne összeszedni: mi az, amit kell/érdemes venni egy ilyen boxhoz, és egyszerre megrendelni? Táp, memóriakártya, X96 MAX+-hoz hűtés is kell (gap, és/vagy borda)?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#70079) Beni2360 válasza castiels (#70077) üzenetére


Beni2360
félisten

Majd keressél segítek szívesen vannak videóim erre.
Pl: CE kiírása. Meg egyéb segéd videók.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70080) kovakovi77 válasza kovakovi77 (#70066) üzenetére


kovakovi77
tag

Aha ahogy én azt elképzeltem.......
[link]
Bár itt látszik akkoriban egy javítás, de az nállam nem nyerő.
u-boot.sd átnevezve u-boot.ext-re nem indul :/
Ez a javítás hozott megoldást: De régi kernel és túl szűk szavú mit, hova?
Arggh.
Van még pár oldal mire mindent végig küzdök... :(

[ Szerkesztve ]

(#70081) blakey válasza castiels (#70077) üzenetére


blakey
titán

SD kártyára kiírod pl. balenaEtcher-el, összefoglalóban benne van minden, ha ez megvan akkor behelyezed a boxba és indítod SD-ről a CE-t. Ha nem felel meg SD-n akkor megpróbálkozhatsz a belső tárhelyre való telepítéssel is. Ennyi.

(#70078) Egon
Miután a 25 box közül kettő esetében volt olyan, hogy a táp gyenge így úgy döntőttem, hogy veszek egy normálisat, hogy ha netán nem lenne másik box akkor is tudjam használni, így pl. az X96 Air-nél jól jött. A legtöbb boxnál a gyári tápot használtam, mert teljesen jók voltak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70082) castiels válasza blakey (#70081) üzenetére


castiels
addikt

Tehát akkor nekem is új táp kellene?

(#70083) blakey válasza castiels (#70082) üzenetére


blakey
titán

Ha sz@r lesz akkor igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70084) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Segítséget kérnék egy Android frissítéshez, mégpedig egy Beelink GT1-Mini (S905X2-es) boxot 1 órája szórakozom vele, de nem tudom frissíteni.
Hivatalos oldal: Link
Jelenleg 115N0 FW van rajta, box S/N száma 95X2-vel kezdődik ezért a LPDDR4-es verziót kell feltennem ha jól értelmezem.
Amivel próbálkoztam:
- wifi vagy ethernetet csatlakoztam a boxra, majd Wireless Update-el próbálkoztam, de hiba lett a vége: Network connection failed
- Próbálkoztam microSD kártyával:
microSD => FAT32-re formázva (többfajta 32/164GB-os kártya) , gyökér mappába kicsomagoltam a zip fájlokat
Menüben az Apdater App / Wipe and Cache törlés => select zip (kiválasztottam) => Update....Frissít majd hibaüzenet

hibaüzenet az alábbi:
  Update package verification took 27.6 s (result0)
Failed to verify package comptability (result 1): device manifest and framework compatibility matrix are incompatible: HALs incompatible. android.hardware.drm
Frissítés közen mikor a hibaüzenet érkezik akkor a recoevry-be lép be, ahonna system reboot-al be tudok lépni a rendszerre.

Több microSD-vel próbáltam , passzolok mit lehetne tenni.
Android-ot csak azért szerettem volna frissíteni mert pár ember-t érdekli az új frissítés, mely a boxra jött és gondoltam pár tapasztalatot leírnék nekik.

Bárkinek bármi ötletevan szívesen fogadom.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#70085) forcegt


forcegt
csendes tag

Valaki meg tudná mondani, hogy hol lehet beállítani azt a Coreelec-ben, hogy a box ne kapcsoljon ki, ha a tv-t kikapcsolom? Néztem a power saving beállításokat, de ott nem jutottam előrébb.

(#70086) cof válasza stigma (#70084) üzenetére


cof
veterán

Mit akarsz rátenni?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70087) Zamma válasza forcegt (#70085) üzenetére


Zamma
őstag

Nem a hdmi-cec lesz a ludas esetleg?

(#70088) ginola


ginola
addikt

X96 Air, és X96 Max + között mi a különbség?
Melyik az ajánlottabb?

(#70089) stigma válasza cof (#70086) üzenetére


stigma
addikt

Hi régi Android => újabb Android, tehát FW frissítés
SunMount3r fórumtárs segített, ha minden igaz SD-ről nem fog menni csak USB A-A kábellel, amit kell vennem.
Igazából CE lesz rajta, de úgyvoltam vele, akinek pár kérdése lenne a box-al és Android-al kapcsolatban, mit teszteljek, megoldottam volna de egyenlőre ez várat még magára.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#70090) cof válasza stigma (#70089) üzenetére


cof
veterán

A verzióra lettem volna kíváncsi amit rá akarsz tenni.

Szerintem ez a legújabb ahogy nézem: 007P0

Ez van a tiedhez is Firmware link: (SN: 95X2).

Topik: [link]

Fel lehet tenni SD kártyáról is csak ne csomagold ki a franklin-ota...zip-et, hanem másold az SD-re a recovery.img és a factory_update... fájlt is.

Aztán update-nél ezt a zip-et tallózod be, persze csak saját felelősségre frissíts.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70091) stigma válasza cof (#70090) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi, hogy segitesz, ugyanezt csináltam meg és sajnos az általam jelölt hibára futottam.
Microsd-ből 3 db van itthon, mindhárommal kipróbáltam de semmi, ugyanaz a hiba.
SunMount3r forumtárs írta priviben az általad linkelt forumban ajánlják az usb kábellel frissített megoldást,de az kábel hiányában nem tudok kipróbálni sajnos.

No para a box frissítése nem sos, szóval beszerzek egy kábelt addig :N

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#70092) cof válasza stigma (#70091) üzenetére


cof
veterán

Értem.

Az .img változathoz sem kell feltétlen A-A kábel, megoldható SD kártyával is.

Amlogic Burn Card maker Tool [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70093) stigma válasza cof (#70092) üzenetére


stigma
addikt

Holnap este kipróbálom. :R
Gondolom a letöltött img fájlt kell letölteni, sdre kiirni ha majd ahogy olvasom kapcsoljam ki, tegyem be a kártyát és automatikusan frissül..így frankó ugye ?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#70094) cof válasza stigma (#70093) üzenetére


cof
veterán

Igen, kiírod kártyára ezt az img-t, és ugyanúgy indítasz reset-el mint amikor CE-t indítasz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70095) stigma válasza cof (#70094) üzenetére


stigma
addikt

Ok, holnap este jelentkezem mire jutottam.
Köszi az infot :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#70096) pixta78 válasza pixta78 (#70029) üzenetére


pixta78
senior tag

Szóval segítséget kérnék!
Ejelhar kolléga útmutatása alapján csináltam egy felhasználói fiókot a PC-n, így tallózható volt a megosztott mappa. Ez egyszercsak nem működött tovább. Hiába adom meg SMB-hez az IP/Mappa/jelszó stb.-t, nem hajlandó tallózni egyik boxom sem.
Mi a baj?
:Y

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#70097) DroiDMester válasza stigma (#70084) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha CE alatt is használni akarod a BOX-ot, akkor már ki is verheted a fejedből a frissítést!

pontosan az(115N0) az utolsó jól működő verzió, ha ettől frissebbet teszel fel akkor, az USB2.0 port megszűnik működni a BOX.on, és Android rendszert sem tudod kikapcsolni(így a CE sem fog elindulni csak táp ki/be dugással) mert csak alvó módba megy kikapcsolást nyomva, és még sok egyéb probléma is lesz CE alatt.

Semmivel nem jobb a frissebb droid9.es rendszer hogy érdemes lenne rá frissíteni! Csak akkor éri meg ha kizárólag a droid rendszert használod a BOX-on

(#70098) Monngoose válasza FerNandor (#70060) üzenetére


Monngoose
aktív tag

A kodi menü módját állítsd "Profi"-ra. Utána a hangbeállításoknál:
Hangtovábbítás engedélyezése: Bekapcs.
Hangtovábbítás eszköze: ALSA:...., HDMI
alatta kapcsolj be minden olyan formátumot, amit az erősítőd támogat.
Remélem CE-vel használod...

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#70099) stigma válasza DroiDMester (#70097) üzenetére


stigma
addikt

Oks , köszi az infot akkor még én is olvasgatok egy kört, mielött frissitem.
Köszi a hasznos infót. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#70100) paparazzi2 válasza castiels (#70075) üzenetére


paparazzi2
tag

Ha már így belelendültetek, gondoltam veszek én is egy x96 air 4/64 dobozt.
Amatőr vagyok így inkább kérdezek:

A CE hez melyik dtb fájlt kell hasznáni, mert itt nincs a készülékhez nevesítve.
Remote conf fájlt kérhetek valakitől aki már egy ideje használja?

Köszönöm szépen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.