Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) SunMount3r válasza nfsu17 (#70200) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HDR nélkül igaz, de állítólag ezek a Box-ok is viszik a 4K YT-ot, csak a megfelelő app kell hozzá.

(#70202) FerNandor válasza blakey (#70198) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi! Azt hol találom? A CE beállításainál kodiban vagy a YouTube add-onban kell keresni?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70203) nfsu17 válasza SunMount3r (#70201) üzenetére


nfsu17
veterán

dzz nem kérdezett YT-ról, de én se arról írtam :F
A YT addon tudja a négykát, de ezt már előttem is leírták, de ott más is volt a kérdező.

FerNandor

A kodi addonok között van az inputstream.

[ Szerkesztve ]

(#70204) mikrofon válasza nfsu17 (#70200) üzenetére


mikrofon
veterán

nvidia shield tv is tudja a netflix-et...

A 2 HDMI meg egy 10USD-s hdmi Splitterrel megoldható bizonyos szintig....

[ Szerkesztve ]

(#70205) SunMount3r válasza nfsu17 (#70203) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Félreolvastam...

(#70206) FerNandor válasza blakey (#70198) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm.
Felraktam az inputstream adaptive-ot.
Max resoultion general decoder és secure decoder "max" - on van. Ennek ellenére a YouTube videónál (beállítottam, hogy mindig kérdezze a video előtt a méretet, mert nem találtam, hogy éppen milyen minőségben megy, sem azt, hogy hol tudnám futó videó alatt állítani) 720p a max, amit felajánl. Mit kell még beállítani?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70207) Vtmk


Vtmk
tag

Sziasztok. Libreelec 9.2.2 Kodi 18.6 van esetleg sima x96s905x-re? Esetleg egy letöltési linket dobna valaki? Köccike.

"/16GB-os

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70208) korcsi válasza FerNandor (#70206) üzenetére


korcsi
veterán

Youtube addon beállításaiban mpeg-dash be van kapcsolva?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#70209) Vtmk


Vtmk
tag

Esetleg valaki tudja hol lehet megtalálni ezt az useragentes dolgot?

Kodi/17.6 (X11; Linux aarch64) LibreELEC/8.2 App_Bitness/32 Version/17.6-Git:a9a7a20

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70210) FerNandor válasza korcsi (#70208) üzenetére


FerNandor
őstag

Most már igen. De nem hozott változást, ugyanúgy 720p a max.
...hát lehetne kicsit egyszerűbb is..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70211) nfsu17 válasza FerNandor (#70210) üzenetére


nfsu17
veterán

hülye kérdés...de biztos nem 720p max a videó, amit próbálsz?

(#70212) FerNandor válasza nfsu17 (#70211) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem. Figyeltem rá.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70213) blakey válasza FerNandor (#70206) üzenetére


blakey
titán

vp9-re kell állítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70214) FerNandor válasza blakey (#70213) üzenetére


FerNandor
őstag

Adaptive (webm/vp9)? Most arra raktam. Ugyanúgy 720p a max.

Jó dolgokat nyomogatok egyáltalán? :F

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70215) Beni2360 válasza FerNandor (#70214) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát arról a párod kérdezd. :O

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70216) castiels válasza Beni2360 (#70215) üzenetére


castiels
addikt

:DD :P

(#70217) Vtmk


Vtmk
tag

Buildelésnél ezt miért adja???

HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 12508 (12K) [application/x-gzip]
Saving to: 'sources/fd628-aml/fd628-aml-f8bd53c.tar.gz'
sources/fd628-aml/f 100%[===================>] 12.21K --.-KB/s in 0.001s
2020-04-30 19:27:23 (12.7 MB/s) - 'sources/fd628-aml/fd628-aml-f8bd53c.tar.gz' saved [12508/12508]
WARNING Incorrect checksum calculated on downloaded file: got c3f524763c25bdf63bb01eea56022e923c1e3b60be6904a496d106b251e509b1, wanted cf117c8512d7ecf624e1fd8c4a72264c17927637d8e9b191c0a611163a0a2b8f
Cant't get fd628-aml sources : https://github.com/tanixbox/tx3mini_linux_fd628/archive/f8bd53c.tar.gz
Try later !!
Makefile:12: recipe for target 'image' failed
make: *** [image] Error 1

:W :W :W
:((

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70218) dzz válasza nfsu17 (#70200) üzenetére


dzz
aktív tag

Köszönöm a tájékoztatást! Elkeseredtem kicsit, hogy egy eszközzel 2020-ban nem lehet megoldani mindent :( :D , hát ez az év sem lesz a linux Desktop éve ;) (több, mint 20 éve (96-7 óta) Linuxozom, 2000-2001 óta csak Gentoo).
A 10bit HDR azért jó lenne, meg a CEC is, splitter vagy AudioExtractor megoldja a hangot, de a Netflix Licenc bekaphatja :D Igazából Androidot nem szeretnék, de ha azt mondod/mondjátok, hogy egy Xiaomi box vagy FireTV megoldja a gondom, akkor az lesz a megoldás, bár ott ha jól olvastam kiesett a LE/OE/CE bootolása, tehát marad a kodi.apk. Lehetne valami HTPC is, de ezek után gondolom, hogy ott sem menne minden egy rendszeren és baromi sokat fogyaszt ezekhez képest viszont [ez] elgondolkodtatott, hogy mégis a RPi felé is kacsintgassak kicsit. Tehát most ott tartok, ahol a kérdésem előtt :D :D
Azt hiszem beszerzek egy valami s9xx dobozkát mivel a lányom HD (720p) projektorral Netflixezik és azon „kitanulom a mesterséget” azután meg majd kiderül a többi...
Még egyszer köszönöm neked és mindenkinek a válaszokat! Szerintem jövök még kérdésekkel!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#70219) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Adott egy x96 a nappaliban, a forrás pedig PC-n van, egy másik szobában.
Viszont újra linuxozni kezdtem, és áttérnék arra fő rendszernek.
Az adatbázist meg nem akarnám újra építeni, de azt olvasom a kodi wikiben, hogy sql szerkesztővel át lehet írni az elérési utakat, majd vissza másolom a coreelecre őket és kész.

Ez lenne az a leírás.

Jól értelmezem? Az angolom nem a legjobb. :D Csinált már ilyet valaki aki tudna ebben segíteni? Egyáltalán 1-1, külön a filmek, külön a sorozatok átírásával megúszható? Jól nézem? Mert azért több ezer fájlt nem szeretnék. :D Akkor maradok windózon...

Vagy van másik topik, ami kifejezetten csak a kodival foglalkozik? Akkor átmegyek oda.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#70220) korcsi válasza mgaben (#70219) üzenetére


korcsi
veterán

Én csináltam már ilyet, heidisql-el, több leírást áttanulmányoztam, volt benne kis kézimunka, de összejött.

Régen volt, most kerestem rá, hogy egyáltalán milyen klienssel csináltam.

Itt van még egy leírás. :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#70221) mgaben válasza korcsi (#70220) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi, ezt a heidit nézegettem én is, de ott konkrétan foggalmam sincs, hogy kell az adatbázist megnyitni. Azzal csatlakozni kellene mysql szerverhez (a CE-hez), de azzal vagyok bajban leginkább. Vagy rosszul tudom? Amit linkeltem ott meg azt írja kimásol, szerkeszt, vissza, ha jól értem... :))

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#70222) korcsi válasza mgaben (#70221) üzenetére


korcsi
veterán

Elnéztem, nekem mysql adatbázisom van, több kodi kliensel, neked meg csak a "helyi" sqlite adatbázist kell szerkesztened a megadott módon.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#70223) mgaben válasza korcsi (#70222) üzenetére


mgaben
senior tag

igen igen.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#70224) mikrofon válasza mikrofon (#69956) üzenetére


mikrofon
veterán

Úgy tűnik nem véletlen hogy időnként szenvedek az ugoos dualboot rendszerrel. Azt hittem ez így is marad. De úgy tűnik nem, mert az ugoos dolgozik rajta és még csak béta verzió. Viszont ez jó hír mert nem csak az én boxomhoz lesz jó. Csak mivel én az orosz fórumon informálódok onnan nem derült ki hogy ezt folyamatosan fejleszti a gyártó.

Beta Dual Boot Firmware v.0.2.8+ CoreElec for Ugoos AM6/AM6 Pro & X2/X3 Series models: this is real dual boot firmware where you can switch the system using power menu.
További jó hír hogyha meg lesz a stabil akkor OTA frissítéssel is működni fog.

Számomra azért is jó mert így nem kell új box-ot vennem, csak türelmesen várnom kell még egy kicsit.

Egyébként ezek után ha cserélném akkor UGOOS am6 plus - ra cserélném. Ez a legújabb és legjobb tagja a sorozatnak. Ez már igazán prémium box ami a Beelink GT King fölé került....

(#70225) korcsi válasza FerNandor (#70214) üzenetére


korcsi
veterán

Mpeg-dash-be állíts be 4k-t, nálam így jó, az inputstream-be pedig általános dekódernél max-ot.

Vp9 adaptive-re nekem "csak" fullHD lett.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#70226) mgaben válasza korcsi (#70222) üzenetére


mgaben
senior tag

No, siker. A nagy részével megvagyok. :DD Most jöhet a zene adatbázis. Viszont kicsit laggol a hang így a linux megosztás alatt. Esetleg van tipped miért lehet?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#70227) FerNandor válasza korcsi (#70225) üzenetére


FerNandor
őstag

Jó lett, végre. Köszönöm.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70228) djnice válasza blakey (#68535) üzenetére


djnice
veterán

Nem tudom azóta nézted-e, de Minix U22-XJ-n a 9.2.2-vel hibátlan a fent említett 4K AVC Panasonic videó, egyszer sem döccen meg.

(#70229) ben11


ben11
őstag

Egy kis update Beelink gt1 mini ügyben.
Jöttek frissítések, már megy a horizon go is hibátlanul, illetve a telefon tükrözése is.

Azt kell hogy mondjam, így már hibátlan kis masina.

(#70230) gyuri81


gyuri81
veterán

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

FullHD filmek esetén mi az a minimális sávszélesség ahol nincs előtöltés a filmek lejátszása közben? Jelenleg egy 80megás netem van, de kb nézhetetlen a 1080p-s film ( 15gb...)

eszköz: Venz V12 ultra , jelenleg 5GHz wifi

(kipróbáltam LAN kábelen keresztül is a lejátszást, de nem jártam sikerrel, tehát tök mindegy hogy wifi-n vagy kábelen próbálom)
HDD-n keresztül akadás mentesen mennek a filmek...

(#70231) blakey válasza gyuri81 (#70230) üzenetére


blakey
titán

Előtöltés minden esetben "kell", a saját, belső hálón való tartalom fogyasztásának semmi köze az előfizetett sávszélességhez. 100-as hálón a 1080p-s anyagok néha akadhatnak, de nem kéne. Advancedsettings.xml-ben be kell állítani a megfelelő "buffermode"-ot.

(#70228) djnice
Jó hír, gondolom ez csak a Minixre nézve jó, mostanában nem foglalkoztam tesztfájlokkal, na meg az Air-en nincs ilyen gond. A GT-Kingen le kéne tesztelni, de ha nem történt firmware frissítés akkor esélytelen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70232) Vtmk válasza Vtmk (#70217) üzenetére


Vtmk
tag

Hogy lehet kodi-addon-pvr-iptvsimple IPTV pluginba useragentet rakni?

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70233) Beni2360 válasza Vtmk (#70232) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem ez a kérdés inkább ide való.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70234) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, help van egy Mecool KM8 P 4K S912 boxom, amit nagy megelégedéssel használok.
Feltettem rá Netflix és HBO GO addon-t is. (legújabb CE van rajta)

Most nézem, hogy a NF mindent csak FHD-ban játszik le, nem 4K
néztem a beállításokat nem találtam semmi erre
A NF előfizetés természetesen 4K-s, de az addon csak 1080p-ben játszik mindent.
Van erre megoldás, hol lehet a hiba ?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#70235) blakey válasza bl4ze (#70234) üzenetére


blakey
titán

Csak Netflix által hitelesített boxokon megy a 4K NF. Kiegészítővel maximum 1080p érhető el.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70236) nfsu17 válasza djnice (#70228) üzenetére


nfsu17
veterán

Én anno már ("mérgemben") töröltem azt a fájlt, így az eredeti már nincs meg. Múltkor próbáltam újra leszedni, de már nem sikerült. Ma délelőtt sem. Most sem.
Így már csak innen tudtam leszedni. Nem 100%, hogy a két fájl egyezik.
Ez jött le:
Shot with LUMIX GH4.mp4 | 418 MB | 3 min 3 sec | 30 FPS | 19 Mb/s

Képanyagra ugyanezt néztem anno is.

De amit innen szedtem le, az hibátlanul végig megy nálam is már. CE-s srácok.. :R

Azt már múltkor is észrevettem (szintén CE 9.2.2), hogy a gemini man sample (4k60) már ondemand módban sem röccent meg nálam. Nightly-kkal csak performance módban ment végig hibátlanul, ondemand-ban megröccent néha anno.
Annyi szépséghiba van a dologban, hogy nálam 1080p a kimenet, mert nincs 4k tv-m. Viszont a hiba látszólag így is megjavult, más meg nem változott nálam.

djnice
Köszi a fülest.

(kicsit "blur"-oztam a képen, mert egy fényes képernyőt elég nehéz fotózni...személyiségi jogok és hasonlók...de a lényegen nem változtattam) S905X3, X99 Max Plus, CE 9.2.2

(#70237) bl4ze válasza blakey (#70235) üzenetére


bl4ze
veterán

Ah, oké értem
Ezt nem tudtam.
Akkor marad a TV-n NF 4K nézés :)
Mondjuk sajnos még mindig a Covid-19 miatt korlátozva van:
4K HDR a korábbi 15.5Mbps bitráta helyett 7.6Mbps..... Április végére ígérték a korlátozás levételét, de még mindig az :(

.:. bl4ze .:.

(#70238) Vindex


Vindex
tag

Egy kis segítség kellene! Van egy Alfasise HOZ pro plusz boxok. Sd-ről fut a Corelec, a gyökerbe benne van az Androidból kimásolt remote config file. Egy funkció kivételével minden jól működik. Nem tudom sehogy beállítani, hogy bekapcsolja a boxot. Van alfawise h96pp és az rc maps.cfg fájlok is, de ezzel sem kapcsol be. Valami ötlet? Köszönöm!

(#70239) Vtmk


Vtmk
tag

Sziasztok. Set top boxon
x96 MAX plus Amologic s905x3 Corelelec 9.2.2-nél.
Van egy ilyen mappa rendszer:
/usr/lib/python2.7/ Az írás védelmet feloldani módosítani egy fájlt majd vissza az írás védelmet.

Ezzel próbáltam:

chmod ugo+rwx -R /usr/lib/python2.7/

Köszönöm a segítséget előre.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70240) djnice válasza nfsu17 (#70236) üzenetére


djnice
veterán

Én letudtam tölteni az eredetit, azzal próbáltam.

(#70241) blakey válasza nfsu17 (#70236) üzenetére


blakey
titán

Ugyanazt a fájlt szedted le, bitre pontosan minden tulajdonságuk megegyezik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70242) Beni2360 válasza bl4ze (#70234) üzenetére


Beni2360
félisten

Én is pont erre a készülékre kérdeztem mivel L1-s de nincs a támogatott boxok között ezért nem megy a 4K.
Maradna nekem is az LG C8 Oled de nem tudom kultiválni az ilyen alacsony bitrátát. Tehát még az 1 hónap próba időt sem kértem le.
Maradok a kíváncsiság útján és a kölcsönzés mellett. :)

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70243) junkpod válasza cof (#70182) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mondjuk én ezt így se értem. A Netflix ad egy stream-et ami titkosítva van. Illetve hitelesítés után (van-e előfizetésed?) ad hozzá kulcsot. Szerintem egy stream Szolgáltató ezen felül baromira nem tudja korlátozni, hogy milyen sw/hw elemek vegyenek részt a dekódolásban.
Inkább gondolom azt, hogy ez a Netflix add-on programozásán múlik, hogy CPU-t használ GPU nélkül.

Box's don't touch!

(#70244) cof válasza junkpod (#70243) üzenetére


cof
veterán

De tudja pedig.

Meg tudja határozni, hogy milyen eszközökön működhessen a szolgáltatás, és, hogy ez milyen módon történjen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70245) ORCA58 válasza cof (#70189) üzenetére


ORCA58
addikt

Érdekes ez a Netflix lista. A Minix U9H-ra a 7-es Android nem hivatalos, nem is lehet rá automatikusan frissíteni.
A gyár szoftverrel csak 480p-t tud.

(#70246) SunMount3r válasza ORCA58 (#70245) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Még a Minix sem elég "neves" ahhoz, hogy rendes NF licencet kapjon. Mondjuk lehet nekik is fizetniük kellene érte, ezt a részét nem tudom, de Android vonalon csak az Amazon és az Nv kapta meg eddig.

(#70247) junkpod válasza cof (#70244) üzenetére


junkpod
nagyúr

Van erre valami forrás? A stream-et korlátozhatja minőségben, sőt azt is, hogy egyáltalán oda adja-e egy hardverek. De ha már oda adja és fogadó oldalon van hozzá codec es kulcs akkor azt már nem is tudhatja, a server, hogy melyik hw alkatrész mit csinál.
Inkább tudom elhinni, hogy nincs készen megfelelő program erre.

Box's don't touch!

(#70248) ztsoft válasza Vtmk (#70239) üzenetére


ztsoft
őstag

Úgy látom, a korábbi hozzászólásomat nem sikerült elolvasni, [link].

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70249) blakey válasza djnice (#70228) üzenetére


blakey
titán

GT-Kingen nem jó, ugyanolyan sz@r, kipróbáltam a Nightly-val is meg a stabillal is.

Van Blu-ray menüs CE 9.2.2, lehet próbálgatni: CE 9.2.2 libbluray

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70250) nfsu17 válasza junkpod (#70247) üzenetére


nfsu17
veterán

Picit olvasgasd ezt. Nem az addon a 'hibás'. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.