Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70651) TCr válasza cof (#70650) üzenetére


TCr
veterán

Telótöltő + kábel lesz. :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#70652) djnice válasza embe (#70646) üzenetére


djnice
veterán

Hagy ezt a rockchip-et, nem lesz jó médialejátszásra.

(#70653) Mankó válasza Pelican (#70642) üzenetére


Mankó
veterán

Van és mennek is rajta, csak a Pana Olednek buta távirányítója van, gondoltam jobb lenne a Kodi alá tenni mindent egy helyre, könnyebb is lenne használni a King távcsatijával.
Csak hát a kompromisszumok. Most újra rakom a CE-t és marad az a verzió. Tv-ről Youtube, Netflix, minden másra a King.

(#70654) gyűrű válasza Mankó (#70653) üzenetére


gyűrű
addikt

Csakhogy a TV-s netflix is erősen kompromisszumos :) Legalábbis nekem, így én pl. a GT-Kingről nézem a netflixet holott a TV-n menne 4K-ban is amelyik 4K-s.
Pl. az én TV-m nem küldi ki az Atmos DD+ hangot, de a kodi igen,.Aztán nem lehet külső feliratot hozzárendelni, illetve nem tudod olyan jól beállítani a felirat elhelyezkedést, méretet, színt mint a kodin. Nem tudsz "belezoomolni" a képbe, mert pl elég hülye képararányú némelyik én nem szeretem a kisebb nagyobb fekete csíkokat.Aztán ha ambilightod van az nem megy csak a kodi alól. :DD just my 2c

(#70655) ginola


ginola
addikt

Köszönöm mkinek a Netflixes segítséget!

(#70656) Pelican válasza gyűrű (#70654) üzenetére


Pelican
őstag

Az LG tévén a Netflix 4k Dolby Vision képpel, DD Atmos hanggal megy, egy egyszerű, átlátható felületen, a tévé saját távjával, dedikált indító gombbal, ezzel nem nagyon tud a külső box versenyezni...
Zoommal nem rontom le a képminőséget, az ambilightot meg nem használtam a Philips tévémen, amíg az volt, mert zavarta a mozizás élményt, a felirattal meg nincs gondom, kodin sem álltgatom.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#70657) gyűrű válasza Pelican (#70656) üzenetére


gyűrű
addikt

Értem , ez a te véleményed, a te TV-d re. Neked ez az igényed, nekem meg más a prio. :)

(#70658) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a X96 Max Plus-os boxomon android alatt a kodi nem adja ki a DTS-HD, vagy True-HD naghformátumokat az erősítőnek?

A boxon van Coreelec rendszer is, ott be tudtam állítani, de android alatt nem megy.

Android Beállítások:

Beállítások/Rendszer/Hang/Hanglejátszás eszköze: android, audiotrack (csak ez az egy opció van)
Android beállításoknál: itt is manuálisan engedélyeztem az összes hangformátumot, illetve Dolby Sounds-nál is próbáltam Line és RF beállításokkal is.
Eszköz beállításoknál: itt is engedélyeztem az összes hangformátumot (DTS-HD, Dolby TrueHD)
Kodi beállításoknál: itt is engedélyeztem a DTS kompatibilis vevőkészüléket, bár itt a DTS- kompatibilis opció nincs

Illetve a Beállítésok/Rendszer/Képernyőnél is csak a 60 Hz-es képfrissítést tudom beállítani és nincs opció a 24 Hz-re. Coreelec alatt ez is megy.

Mi lehet a gond, vagy mit bénázok el?

Köszi

(#70659) cof válasza Pityke78 (#70658) üzenetére


cof
veterán

Az a képfrissítési mód csak a Kodi menüre vonatkozik, jó az 60 Hz-en.

A HD hangok meg nem mennek ki Android alatt, úgy tudom, csak bizonyos lejátszók tudják.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70660) Mankó válasza gyűrű (#70654) üzenetére


Mankó
veterán

Ezek mind egyéni preferencia és Tv függvénye. Az én esetemben pl az erősítő felkonvertálja a filmeket 4k-ba,, Atmos hangszóróim nincsenek, az erősítő tudná, de akkor sincs hdr.
A Netflix oldalán a profilban különben birizgálhatod a feliratokat is. Szín, méret, stílus.
Próbálgatni kell és megnézni melyik verzió ad többet a moziélményhez.

(#70661) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv ismét :)
Minix neo u9-h-n tudok CE-t futtatni pendrive-ról (és nem micro SD-ről)?
Kiírtam Balenával a 9.2.2-es CE-t, kimásoltam a megfelelő fájlt a gyökérbe, átneveztem. Bedugtam mind3 USB aljzatba adtam áramot neki az oldalán lévő power gombbal (nyomtam folyamatosan) és közben dugtam be a tápot, de nem történt semmi. Ezt megismételtem ugyanígy, csak a resetet nyomtam az alján. Úgy sem történt semmi.
Az x96max plusban van az erre befogható 1db microSD-m, ha kell kiveszem belőle, de jó lenne a pendrive-ról futtatni..
Távirányító működik rendesen itt amúgy vagy itt is kell remote config file?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70662) Mankó válasza Pityke78 (#70658) üzenetére


Mankó
veterán

Android alatti Kodiról nem mennek ki a HD hangok, ha azok is kellenek, akkor CE.

(#70663) Pityke78 válasza cof (#70659) üzenetére


Pityke78
őstag

Oké, akkor a HD hangokat elengedem android alatt.

A képfrissítésnél ez a beállítás nem azt adja, hogy a filmeket 60Hz-en fogja kiküldeni a TV-nek?

Beállítások/Rendszer/Képernyő/Engedélyezési lista: 1920x1080 60Hz

[ Szerkesztve ]

(#70664) gyűrű válasza Mankó (#70660) üzenetére


gyűrű
addikt

Igen tudom, ezért írtam a saját preferenciákat. Nálam azok döntöttek a kodi felé. :)

[ Szerkesztve ]

(#70665) cof válasza Pityke78 (#70663) üzenetére


cof
veterán

Nem. CE alatt is a menüre vonatkozik ez a beállítás, amit először írtál Beállítésok/Rendszer/Képernyő ez már a Whitelist-nek felel meg, Beállítások/Rendszer/Képernyő/Engedélyezési lista de ezt sem kell CE alatt állítani. Van valami AFRd (auto frame rate) app amit fel kell tenni, és akkor megy a frekvencia váltás is.

Szerintem itt: [AFRd: Auto Frame Rate Daemon]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70666) Pityke78 válasza cof (#70665) üzenetére


Pityke78
őstag

És ez azt jelenti, hogy alapból a kodi kadencia helyesen játsza le a filmeket? Nem kell külön beállítás a 24 Hz-hez, vagy 23,976 Hz-hez?

(#70667) cof válasza Pityke78 (#70666) üzenetére


cof
veterán

Igen, a CE Kodi, már régóta nem kell ezzel foglalkozni, egy a lényeg, hogy Beállítások - Lejátszó - Videók - Képfrissítési gyakoriság beállítása legyen indításkor/leállításkor.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70668) mpo válasza FerNandor (#70661) üzenetére


mpo
veterán

Attól függ, mit jelent neked, hogy rendesen működik.
Nálam "gyári" módon működik a CE+Kodi, a távirányító, ahogy írtam.
Már leírtam, a képet is kitettem, de lehet nem olvastad el.

Ha érted, akkor már elavult.

(#70669) cof válasza FerNandor (#70661) üzenetére


cof
veterán

Ugye nem az ...Amlogic-ng-t írtad ki?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70670) FerNandor válasza cof (#70669) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem. Nem "-ng"-s. Hanem ez: CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.2-Generic.img

A pendrive egy 4GB-os és Fat32-re. [link] Részben innen néztem a leírást.

(#70668) mpo Normális alatt arra gondolok, hogy úgy működik, mintha gyári lenne. Fórum keresőben nem találtam megoldást, a te leírásodat sem.

Sikerült ez alapján. Csak be kellett dugni a pendrive-ot, majd bedugni a tápot és ezután benyomni és nyomva tartani a power gombot az oldalán sokáig. először jött a MINIX felirat, majd a CE és már fut is. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70671) nfsu17 válasza FerNandor (#70670) üzenetére


nfsu17
veterán

megpróbálhatod rufus-szal is kírni


FerNandor
"Sikerült ez alapján."

Szuper. De ez benne is volt az összefoglalóban.
62d. Első indítás az SD kártyáról/pendrive-ról

[ Szerkesztve ]

(#70672) Manimaci


Manimaci
tag

Üdv!

X96 max+. Androidon a játékokkal miként lehet játszani, ha csak a gyári táv van a boxhoz? Létezik, hogy abnak gombjaival mennek vagy csak gamepad/billentyűzet/egér segítségével lehet játszani? :U

(#70673) FerNandor válasza nfsu17 (#70671) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen, csak én azt hittem, hogy a power gombot nyomva kell tartani és úgy bedugni a tápot, DE nem. Hanem simán bedugni a tápot és utána nyomva tartani a power gombot, amíg nem jön a CE.

-----

CE-n belül hol lehet kikapcsolni a HDMI-CEC opciót?
Mert érdekes módon most a Coreelec bent van a CEC-ben és nem is működik a távirányítója, viszont a Samsung TV-m távirányítójával tudom kezelni. Ami elég jó amúgy, de a CEC-t nem találtam a beállítások között CE-ben.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70674) mpo válasza FerNandor (#70670) üzenetére


mpo
veterán

A Minix Neo U9-H-ban egy SD Card van, CE+Kodi, ezt használom, Androidot csak kipróbáltam.
A távirányító gyári módon működik, HDMI-CEC nem lesz.
Az egyik HDMI a Minixé, ez megy az AVR-be, a másik ilyen: [link] , az megy a tévé One Connect Boxba.

Ha érted, akkor már elavult.

(#70675) nfsu17 válasza FerNandor (#70673) üzenetére


nfsu17
veterán

Szerintem ezt is átnézheti az, aki mostanában tervez CE-t indítani, Kodi-t használni.

https://logout.hu/bejegyzes/szabi_3/kodi_beallitasa_es_hasznalata_coreelec_rendszeren.html

[ Szerkesztve ]

(#70676) blakey válasza eric.cartman (#70633) üzenetére


blakey
titán

A Kiegészítők/CE repo/Szolgáltatások alatt van az Amlogic VNC, azt telepíted a boxra. A gépedre vagy tabletedre meg felteszed a VNC Viewer-t, beállítod és használod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70677) sanko1963


sanko1963
csendes tag

Sziasztok!Már nagyon régen voltam itt,ezért bocsi ha nem hozzáértő lesz a kérdésem.Hozzám került egy Eachlink H6 Mini box.7-es droiddal,3/32GB-os.Elsősorban droidra vettem,Netflix,Youtube.mert e régi boxom MXQ Pro 4K 1/8GB-tal már használhatatlan.viszont azon tökéletesen megy a LibreElec.A kérdésem az lenne,hogy létezik ehhez a boxhoz LibreElec,vagy valamilyen kadenciahelyes lejátszó,mert a VLC-t próbáltam,de reccen a kép?

(#70678) FerNandor válasza nfsu17 (#70675) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi, ez segített. Ki tudtam ez alapján kapcsolni a CEC-t is. Végre nem zavar be a rendszerbe.

Most viszont már ugye a TV távirányítójával sem tudom vezérelni a CE-s Minixet. A saját távkapcsolója meg nem működik. Persze miért is működne minden elsőre.
..de sikerült a minix fórumon megtalálnom a remote.conf file-t [link] Így szerencsére most ismét szuper. Felraktam az estuary mod v2-t is ide is.
Na, csak jó lesz ;]

Most már csak azt nem tudom, hogy innen hogyan tudok az android felületre rebootolni, mert nincs olyan opció, hogy reboot to emmc/nand, csak sima reboot, reboot skin meg shut down.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70679) mikrofon válasza Beni2360 (#70506) üzenetére


mikrofon
veterán

Ezt hogy hoztad össze?
Nekem is tetszik! Jó lenne ha nálam is ilyen lenne.

(#70680) mikrofon válasza gyűrű (#70551) üzenetére


mikrofon
veterán

Neked hogy lehet hogy ez teljesen magyar?
Nyakam is ez a szín van, de több angol van benne mint magyar. Valahogy nem az igazi és teljes a fordítás.

(#70681) gyűrű válasza mikrofon (#70680) üzenetére


gyűrű
addikt

Mert eredetileg nincs benne magyar lokalizáció. Én készítettem hozzá.

(#70682) mikrofon válasza Csicsóka (#70639) üzenetére


mikrofon
veterán

Most hogy majdnem lecseréltem az ugoos box - omat odroid c4-re, de nagyon lehetett rendelni még, így utána néztem és odáig jutottam hogy a rockpro64 igen jó cucc lett. Mind teljesítményre mind szoftverre mivel van hozzá Linux android LE. Elvileg mindegyikkel szépen muzsikál. Már össze is állítottam a PINE64 - rockpro64 csomagomat. De aztán szerencsére jött az új szoftver a box-omhoz, amivel most így minden tökéletes lett android alatt. Így spóroltam rengeteg pénzt. Mert drága lett volna ez a szett de ahogy olvastam megéri az árát...

(#70683) fucsaj


fucsaj
csendes tag

Végül feladtam az u9-H n az androidot. CE tényleg faszán viszi egyelőre a tartalmakat.

Viszont ma volt egy kellemetlen meglepetés: amikor videót indítottam volna, elhalt a kép (no signal). Ha kihúztam a külső vinyót, visszaugrott a menübe.
Nem volt időm sokat próbálkozni mert film-idő volt :)
Gyors reinstall a pendrive-ra megoldotta.
Nem értem, mert előző nap pedig próbálgattam a videókat, és ment minden. Azóta csak a youtube api-key-el szenvedtem, semmi mást nem állítgattam.

Találkozott valaki már hasonlóval?

(#70684) blakey válasza fucsaj (#70683) üzenetére


blakey
titán

Viszont ma volt egy kellemetlen meglepetés: amikor videót indítottam volna, elhalt a kép - a 3.14-es kerneles boxokon (nem ng) előfordulhat, hogy a Rendszer/CE beállításoknál érdemes 422-re állítani, bizony TV-ket nem kezelnek normálisan 444-en. Lehet, hogy nálad is ez történt. Ilyenkor ha stop-ra nem reagál de netán ssh-n elérhető akkor egy reboot parancs is elég.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70685) Beni2360 válasza mikrofon (#70679) üzenetére


Beni2360
félisten

Ebben a skinbe van de itt is sok angol van a rejtett beállításokban.
Eljátszadoztam vele mire rájöttem egyes dolgokra. nekem még mindig ez tetszik a legjobban és alakítható a kedvemre. Türelem kell hozzá.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70686) mikrofon válasza gyűrű (#70681) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez ügyes! :C
És ez nyilvános elérhető számomra is? Vagy csak saját magadnak készítetted?
Vannak még valamilyen jó kis fortélyaid ehhez a szkinhez amit érdemes megcsinálni?

(#70687) mikrofon válasza Beni2360 (#70685) üzenetére


mikrofon
veterán

Másik skin-t nem szeretnék. A mostanival jól megvagyok.

(#70688) dzz válasza FerNandor (#70678) üzenetére


dzz
aktív tag

A Chroma skinben is van OSD kikapcsolás pillanat állj közben, ha félreértettem amit szeretnél, akkor sorry. Még csak ismerkedünk a kodival :)
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#70689) Beni2360 válasza mikrofon (#70687) üzenetére


Beni2360
félisten

Te írtad, hogy ilyet szeretnél.
Töltsd le nézed meg a beállítások átmennek a mostaniról aztán ha nem tetszik egyszerűen vissza lépsz a mostanihoz. Pár percet rá lehet szánni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70690) gyűrű válasza mikrofon (#70686) üzenetére


gyűrű
addikt

Tessék, kicsomagolás után tedd ebbe a mappába. Előtte váltsd át másik felszínre, utána vissza és esetleg reboot . Elég sokat módosítottam benne, de az lehet hogy nem mindenkinek teszik, ezért nem tettem fel. A nyelvi fájl viszont jó m indenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#70691) gyűrű válasza Beni2360 (#70506) üzenetére


gyűrű
addikt

Én meg így szeretem.. pause
pause+plot

[ Szerkesztve ]

(#70692) eastsider válasza gyűrű (#70691) üzenetére


eastsider
nagyúr

Ezt hogy konfigoljatok gombra ? Mi kell hozzá ?

(#70693) gyűrű válasza eastsider (#70692) üzenetére


gyűrű
addikt

A skin, és ahogy beállítod magadnak. A gombokhoz rendeléshez pedig a keymap editor kiegészítő kell.

(#70694) mikrofon válasza gyűrű (#70690) üzenetére


mikrofon
veterán

Köszönöm! Este kipróbálom! :R

Ha lehet, én szívesen kipróbálnám a komplett skin-edet az összes módosításoddal. Egy-két részletet amiket eddig megosztottál már, mind tetszett.
Akár privátban is szívesen fogadom az "Estuary mod v2 ala gyűrű" skin-t. ;)

(#70695) gyűrű válasza mikrofon (#70694) üzenetére


gyűrű
addikt

Feltettem ide .. csak az telepítse aki a modV2-t már telepítette a függőségeivel.

(#70696) nfer válasza gyűrű (#70690) üzenetére


nfer
tag

Nem tudok rájönni hogy lehet letölteni. Tudnál segíteni?
Köszönöm.

(#70697) Beni2360 válasza gyűrű (#70691) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem is van mindkét elérhetőség.
4K filmet is screechottal csináltad? Miképpen?
Nekem még a sima fhd-nél is bezavar a képbe.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70698) eastsider válasza gyűrű (#70693) üzenetére


eastsider
nagyúr

akkor a skin adja, embuaryt használok, arra voltam kíváncsi, hogy mit konfigoltok pausera :)

(#70699) Lacko66


Lacko66
tag

Sziasztok.
Mini M8S II S905X boxon az SD kártyáról belső memóriára raktam a CE-t (9.2.0). Amíg az SD kártyáról használtam, az androidról kimásolt remote conf fájllal működött a távirányító de most hogy belső tárhelyen van, a táv nem működik. Csinálni kell új remote conf fájlt vagy az androidról kinyertet kell valahova bemásolni ?

Tárgytalan, találtam egy remote conf fájlt amivel egyelőre működik a táv.

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#70700) Beni2360 válasza eastsider (#70698) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen egyes skineknél be lehet állítani mit hogyan.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.