Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70401) Vtmk válasza ztsoft (#70400) üzenetére


Vtmk
tag

Egy parancssorral es egy file letrehozassal kilehet lokni a frissitest...

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70402) losslessonly válasza cof (#70379) üzenetére


losslessonly
csendes tag

Szia!

Köszi az összefoglalót, de a megfelelő config file nem inkább ez X96 max+ 4G/32G box esetén?
sm1_ac213_4g

Jó pár ember cat /proc/device-tree/amlogic-dt-id
lekérdezése után ezt írta a Coreelec fórumon:
[link]

Amelyik config file-t te írod, azzal megy az AV kimeneten a hang?

(#70403) Vtmk


Vtmk
tag

Sziasztok az adott mű elet után ha ki-be kapcsolom a boxot miért kerül vissza a gyári file? Mintha nem is cseréltem vplna ki.

mount -o remount,rw /usr/lib/python2.7

cp -R /storage/downloads/urllib2.pyo /usr/lib/python2.7/urllib2.pyo

mount -o remount,ro //usr/lib/python2.7
Tehát látom az időpontot felülírja de a követkeuő infításnal visszaáll.
X96s905x gép coreelec 9.2.2.

:(((

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70404) ztsoft válasza ztsoft (#70400) üzenetére


ztsoft
őstag

Valami nagyon nem kerek a két jar fájllal. 2 percig tartott kikapcsolni a box-nak, végig a kikapcsoló menüt és a foglaltság jelzőt mutatta csontra kifagyva. A kodi log-ban ebből semmi nem látszik.

(#70403) Vtmk

Látom, még mindíg nem érted, pedig már leírtam többször is. Az amit Te módosítottál, az a memóriában (RAM) van. Ha kikapcsolod a box-ot a memória tartalma elveszik, így a módosításod is. Indításkor a SYSTEM img tartalma töltődik be újra a memóriába (tudom, nem teljesen így működik, de a lényege ez).

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70405) cof válasza losslessonly (#70402) üzenetére


cof
veterán

Ez az Androidos dtb lekérdezés kimenete.

Junkpod írta, hogy X96 Air-en már megy az analóg hang, talán X96 MAX-on is, de csak Nightly verzióval, stabil verzióval nem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70406) blakey válasza cof (#70405) üzenetére


blakey
titán

Én írtam. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70407) cof válasza blakey (#70406) üzenetére


cof
veterán

:B

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70408) #75501312


#75501312
törölt tag

Hogy tudom eltávolítani a nem létező borítókat / mappákat?
Van vagy 2-300 Titles nevű "film", ami teljesen érvénytelen.
Update Library, Clean Library, Kodi Library Update és Watchdog nem oldotta meg.

Illetve mi okozhatja azt a problémát, hogy film indításakor 5 percig cachel és csak utána indul el. Ha újraindítom és mákom van, akkor nem történik ilyesmi még egyszer, de az utóbbi időben egyre többször.

[ Szerkesztve ]

(#70409) gebro válasza cof (#70379) üzenetére


gebro
aktív tag

Köszi az összefoglalót. :R

Sikeresen meg is csináltam a leírás szerint a CE telepítést egy X99max+ készülékre, persze a hozzávaló .conf fájlokkal kiegészítve amit szintén itt a fórumban találtam meg.

Annyi, hogy a box-on a kijelzőn nem látszik semmi.
Erre van esetleg valami megoldása annak akinek ilyen eszköze van?

(#70410) blakey válasza gebro (#70409) üzenetére


blakey
titán

Telepíteni kell az OpenVfFD-t, Linkelték a CE fórumot, ott a leírás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70411) gebro válasza blakey (#70410) üzenetére


gebro
aktív tag

Köszi, megnézem.

(#70412) Csicsóka válasza Mankó (#70368) üzenetére


Csicsóka
őstag

CE alatt hol találom az ssh-t?

Összefoglaló 63. pont.

(#70413) Csicsóka válasza Vtmk (#70401) üzenetére


Csicsóka
őstag

Egy olyan Linuxos szakinak magyarázod azt, amit már régen tud, hogy aki már akkor Linuxozott, amikor még Te a pisit kavargattad a porban. :C A stílusodból, erre lehet következtetni... :)

(#70414) castiels


castiels
addikt

Egy fura kérdés, ami talán nem is ide tartozik.

Transmissionnál lehet e olyat, hogy fix ip-vel elérhető lenne e távolról a box tárhelye és ami rá van csatlakoztatva külső hdd vagy pendrive. Ehhez olyan router kell ami ezt tudja? Vagy pontosan milyen beállításokkal lehetne elérni akár CE alatt mit kell beállítani? Valakinek van esetleg tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#70415) files32


files32
tag

A mai nightly-vel nem homályosabb a felület, mint kellene?

(#70416) Vtmk válasza ztsoft (#70404) üzenetére


Vtmk
tag

Köszi most már talán sejtem mit kell csinálni elég jól lehoztad a keresési kört. Köszi

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70417) Vtmk válasza Csicsóka (#70413) üzenetére


Vtmk
tag

Bo s abból az írásból nem láttam hiába nem vagyok látnok de viszont önzetlenül szívesen segítek másokon. Nem azt nézem kinek kell segítenj hanem miben és tudoke. Lehet nem de szándék részemröl elég jó mérleg a valós életben.

Erre szoktam mondani.
Sose néud nemét - színét - nemzetiségét.
Mindig az akarat és a szándékot lásd. Mert kívülről nem minden gyémánt ami fénylik. Az igazi gyémánt a sok kosz alatt van belül.

Sokan ítéltek engem is el előre,de ez sose befolyásolt semmiben töretlenúl mentem tovább azon az úton amkn voltam vagyok leszek.

Amit megígérek igyekszem begartani és senkinek sem ártani. Ha segítesz előbb utóbb visszsegítő kezekre találsz és szép barátság alakul ki vagy közösség. :)

De szerintem neki is van szó csöve és elmondja

Bocsi ezt tudom.
De meghajolok elöttetek mert igaz én nagyon nem értek ezen régióhoz jogos. Én csak egy koszos géplakatos suttyó szakmunkás vagyok. Bocsánat lépek.
:R

[ Szerkesztve ]

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70418) ztsoft válasza Csicsóka (#70413) üzenetére


ztsoft
őstag

:D

Azért az a 11 év nem olyan sok (igaz voltak előtte is kacsintgatások, Debian 3.0 (6 CD), Debian 4.0r0 (21 CD!), Suse 8.1.01 live, Suse 9.0 (5 CD), UHU Linux 1.0), de az áttérést az Ubuntu 9.04-es hozta meg.

Elmondása szerint Ő is Linux-ozik (6 éve), [link].

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70419) Vtmk válasza ztsoft (#70404) üzenetére


Vtmk
tag

Lehet nem vettem észre vagy átsiklottam rajta amit írtál. Kicsit feszkós mostanság a dopog mert nem sok időm van gépnél lenni a kisfiam révén. Elég jól megsínli hogy nincsenek haverok cimborák most. Azt mindig kell valami extra dolog kötél pálya itthonra stb. Anyának meglepi gyertya tartó ...de köszönöm bele lesek a dplgokba.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70420) Jim74 válasza cof (#70379) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, ezt elteszem könyvjelzőbe. :R

(#70421) Vtmk válasza ztsoft (#70404) üzenetére


Vtmk
tag

Ha mondjuk amit akartam módosítottam.. kicsomagoltam átírtam de vissza csomagolni hogyan kéne hogy ez működő képes is legyen?

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70422) Pityke78


Pityke78
őstag

Lehet egy buta kérdés lesz, de ezeknél a Boxoknál a kijelző az csak egy szint tud? Nem lehet úgy beállítani, hogy mondjuk kikapcsolt állapotban pirossal, bekapcsolva meg kékkel világítson?

(#70423) cof válasza Csicsóka (#70304) üzenetére


cof
veterán

Szia!

Bebootolt a CE ezen a Beelinken. :DD

Amiről már írtam korábban, hogy LOOP-ban van ha nincs benne kártya, és a kártyán nincs semmi értelmezhető számára.

Most megpróbálom vissza írni a bootloader-t.

Úgy sikerült elindítanom, hogy kiírtam kártyára a CE-t, aztán a stock FW-ből kivettem az aml_sdc_burn.UBOOT-ot és átneveztem u-boot.bin.sd.bin-re. Utána Bootcardmaker-al felírtam a kártyára a .bin-t, de nem pipáltam be a formázást.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70424) SunMount3r válasza Pityke78 (#70342) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Box Android-jában nincs gyári SAMBA opció a beállítások között? Mert általában szokott lenni. A külön SAMBA app-hoz amúgy meg valami "automatizáló" app kellene, hogy magától induljon, erről az Android alkalmazások Topic-ban érdeklődj.

Más:
Használ itt valaki úgy Wi-Fi stick-et, hogy nem direkt a Box-ra, hanem egy USB HUB-on keresztül van csatlakoztatva? Érdekelne, hogy működne e így és hogy mennyire jól. ???

(#70425) djnice


djnice
veterán

Hogy tudom legegyszerűbben kicserélni a dtb.img-t, ha a CE az eMMC-n van? Ha az update könyvtárba rakom a .tar mellé, nem foglalkozik vele, a /flash/dtb.img fájl pedig nem írható.

(#70426) Mankó válasza Csicsóka (#70412) üzenetére


Mankó
veterán

:R

Emby skinnel szórakoztam tegnap. Hasonló kinézetet lehetne összecsiszolni, mint egy Nvidia Shield-en.
A szerver csatoláson tegnap el is hasaltam. Az Emby csak akkor fog futni, ha a meglévő NAS-hoz és tartalmához készítek egy adatbázist és azt csatolom fel szerverként, vagy esetleg valami külső szervert is elfogad?

(#70427) ztsoft válasza djnice (#70425) üzenetére


ztsoft
őstag

Ha kártyáról fut a CE akkor a /flash alatt van a dtb, ha eMMC-ről akkor a /dev/dtb tartalmazza (ez a régi, azaz, nem ng-s box-okra igaz, az újakat nem ismerem). De ha biztosra akarsz menni, akkor az /usr/share/bootloader/update.sh fájlban megtalálod a pontos menetét.

Nálam ez így néz ki.

echo "Updating device tree from $UPDATE_DTB_SOURCE..." case $boot in /dev/system) dd if=/dev/zero of=/dev/dtb bs=256k count=1 status=none dd if="$UPDATE_DTB_SOURCE" of=/dev/dtb bs=256k status=none ;; /dev/mmc*|LABEL=*|UUID=*) cp -f "$UPDATE_DTB_SOURCE" "$BOOT_ROOT/dtb.img" ;; esac

Látható, hogy ha a /flash alatt van, akkor csak simán másolja, ha az eMMC-n, akkor már a dd-t használja (mind a kettő parancs kell).

De majd a kollégák kijavítanak, ha valami nem stimmel.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70428) djnice válasza ztsoft (#70427) üzenetére


djnice
veterán

Kipróbáltam, a dd parancs nem csinált semmit, olyan mintha le sem futna.

(#70429) ztsoft válasza djnice (#70428) üzenetére


ztsoft
őstag

Akkor jó, mert a status=none miatt csak a hiba üzenet jelenik meg a többi nem. A cat /proc/device-tree/le-dt-id paranccsal tudod megnézni az aktuális dtb nevét, így ellenőrizheted is.

Még annyi, hogy kell az újraindítás is a dd parancsok után, hogy az új dtb betöltődjön.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70430) Csicsóka válasza ztsoft (#70427) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez az NG-s boxra, ceemmc-vel telepített rendszeren másként van.
A ceemmc-s telepítésnél ugyan úgy a /flash alá csatolja read only módba, mint SD-nél.
Újra csatolva rw módra, már lehet is cserélni a dtb-t.

mount -o rw,remount /flash

(#70431) Csicsóka válasza djnice (#70428) üzenetére


Csicsóka
őstag

Azt azért írhattad volna, hogy ez milyen box? NG, nem NG?
NG-re ezt így ráereszteni veszélyes!

[ Szerkesztve ]

(#70432) Csicsóka válasza Mankó (#70426) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az Emby szerver futhat megfelelő NAS-on, vagy szerveren.
Ha nincs szerver, a skin nem tud mihez csatlakozni, és semmire nem jó.

(#70433) ztsoft válasza Csicsóka (#70430) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezért is írtam, hogy a régi box-okra igaz az írásom. Viszont én is rákérdezhettem volna, nem gondoltam, hogy egyből nekivág.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70434) Csicsóka válasza ztsoft (#70433) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ha ezt így NG-re dd-vel ráengedte, akkor annyi, lehet újra flashelni.

a /flash/dtb.img fájl pedig nem írható

Ebből következtettem arra hogy ez egy NG box.
Réginél ott nincs dtb.img, mert a /dev/dtb-be megy dd-vel.

[ Szerkesztve ]

(#70435) djnice válasza Csicsóka (#70434) üzenetére


djnice
veterán

Igen NG, flash-elhetem is újra :D
Köszi, megpróbálom amit írtál.

(#70436) Csicsóka válasza djnice (#70435) üzenetére


Csicsóka
őstag

Sajnálom, de ilyen előfordulhat bárkivel. :U

(#70437) ztsoft válasza djnice (#70435) üzenetére


ztsoft
őstag

Ez tanuló pénz volt Neked is meg nekem is. Sajnálom, hogy így alakult, legközelebb én is jobban odafigyelek az eltérésekre (csak régi box-okra javasolok).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70438) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok!
ceemmc -x telepítésnél melyik opciót érdemes választani? Single/Dual
hogy a CE frissítése menűből (OTA)egyszerűen megmaradjon, ne kelljen mókolni hozzá?
A boot idő melyiknél gyorsabb? Az android nem érdekel, de maradhat, mert elfér.
GT-King box lenne az alany.
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#70439) mikrofon válasza mikrofon (#70224) üzenetére


mikrofon
veterán

Kijött az Ugoos AM6/X2/X3 box-okhoz a 0.3.2 Firmware mind gyári android 9.0 mind ATV változatban és mindkettő elérhető dualboot változatban eMMc-s CE-vel is.
sasvlad: ATV+CE dualboot
tatarin13 single ATV és Dualboot ATV+CE

Úgy tűnik ez igen jól sikerült. Egyelőre hibamentesen megy a kép és hang is, mind Android mind CE alatt. Sőt a két rendszer közötti váltogatás is rendben lefut.
Olyan jó lett, hogy még android alatt is a kodiban a youtube-ban a felbontás 1080p-n gond nélkül elfut InputStream Adaptive addon segítségével.
A hangokat, a különböző hangcsatorna típusokat, számokat lehet már az android beállításaiban is állítani.
AFR eddig is rendben működött.
Most már a Dolby Vision, Advanced HDR10, HDR10 + is működik az ugoos AM6 plus esetén...

Még jó hogy nem rendeltem semmilyen másik cuccot.....Mert úgy tűnik mosd minden apróbb nyűgje elmúlt ami miatt eddig "szenvedtem" és android alatt is minden funkció működik.

[ Szerkesztve ]

(#70440) Csicsóka válasza rsf (#70438) üzenetére


Csicsóka
őstag

A CE mindkét esetben frissíthető marad, nincs különbség. A boot idő is szintén, mindkét telepítési módnál egyforma. Lassabb mint kártyáról, egyes típusoknál lényegesen.

(#70441) Csicsóka válasza mikrofon (#70439) üzenetére


Csicsóka
őstag

:C :C A végén még veszek egy ilyen vasat, olyan szuper lett! :DD

(#70442) korcsi válasza Csicsóka (#70436) üzenetére


korcsi
veterán

Ng-nél akkor hogy van a dtb, ha emmc-re van telepítve a CE? Simán a flash alatt van dtb fájlként, a flash pedig az emmc egyik particiója?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#70443) mikrofon válasza Csicsóka (#70441) üzenetére


mikrofon
veterán

Neked biztos unalmas lenne ;) Meghát túl androidos :DDD

Sajnos kellett hozzá vagy fél év szenvedés... Az utolsó előttiben a 0.3.1-ben olyan szuperre megcsinálták a hangot hogy több csatorna esetén, csak néhány lejátszó birkózott meg vele és az is csak szoftveresen, amúgy meg néma volt teljesen.... Mondjuk a Kodi CE -vel legalább 2 csatornás PCM-ben kitolt mindent...

Minden esetre én nagyon örülök, hogy újabb eszköz vásárlása és szenvedés nélkül megoldódott, mert a 0.3.1 firmware után elment a kedvem az egésztől... Inkább vettem volna egy ugyan drága, DE összedugom, azt´ működik rendszert, amolyan plug&play cuccot.....

[ Szerkesztve ]

(#70444) FerNandor


FerNandor
őstag

Lenne egy újabb kérdésem a CE alatti youtube-hoz.
Most már megy ugye saját API kulcsokkal a FullHD felbontás az Add-onban, szuper amúgy, viszont vannak kis nehézségek.

Ebben az Add-onban nincs olyan keresésre lehetőség, hogy elkezdem beírni a dolgokat és feldobja a javaslatokat?
Ha megnézek egy videót, rá lehet menni valahogy a csatornára, ahol a többi videót is elérem, amiknek mondjuk nem tudom a címét pontosan? Mert így nehéz rákeresni mindig.
Illetve jó lenne, ha a videó végén bedobna még javaslatokat.

Sejtem a válaszokat, de azért megkérdezem.

Továbbá van egy olyan jelenség, amióta használom és megy a FullHD, hogy a videó elindítása után pár másodperccel később elmegy a kép kb 1 másodpercre teljesen, majd visszajön és mintha nem történt volna semmi, megy tovább. És ez minden videónál. Nem tudom, ez mitől lehet.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70445) divan válasza Pityke78 (#70422) üzenetére


divan
senior tag

Én eddig még csak olyan boxot láttam, amin kikapcsolt állapotban egyáltalán nem megy a kijelző, nem hogy más színnel.

(#70446) mikrofon válasza FerNandor (#70444) üzenetére


mikrofon
veterán

"Ebben az Add-onban nincs olyan keresésre lehetőség, hogy elkezdem beírni a dolgokat és feldobja a javaslatokat?"
Estuary MOD V2 - KODI 18 skin-t ha felteszed az tudja.
A kiegészítő modulok közül szerintem ez az és szerintem külön is feltehető:
- AutoCompletion for virtual keyboard : This addon is needed to show autocompletion of keyboard.

"elmegy a kép kb 1 másodpercre teljesen,"
szerintem ez meg az AFR, beállítja a frekvenciát, legalábbis megpróbálja. Ha nincs változás, akkor pl az ért is lehet, mert 23,9... vagy 29,9.... vagy 59,9.... frekvenciát próbálja meg beállítani, de valójában ezt nem támogatja a tv-d. Legalábbis én kipróbáltam a box-omat egy noname olcsó hd led tv-n és ezt tapasztaltam személyesen....

(#70447) rsf válasza Csicsóka (#70440) üzenetére


rsf
senior tag

Köszi szépen.
Akkor lehet marad a dual megoldás. Egyszerűbb lesz ha később eladóvá válik a box.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#70448) FerNandor válasza mikrofon (#70446) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm szépen! Megpróbálom.
Egy kikeresett videó végén nem lehet valahogy belépni az adott csatornára?

Egy LG led TV-n megy ez a box. Filmmel 23.976-nál eddig nem volt probléma. (a TV 24Hz-et ír, de kadenciahelyesen megy, akadás nélkül)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#70449) Csicsóka válasza korcsi (#70442) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen, és igen.
Csinál egy FAT partíciót CE_FLASH címkével, és oda rak mindent, ami az SD-n is szokott lenni. A kétféle telepítési mód kicsit eltér, de a lényeg ez.

(#70450) Csicsóka válasza divan (#70445) üzenetére


Csicsóka
őstag

Pláne, hogy ez egy 7 szegmenses + szimbólumok, monocrome LED kijelző, aminek csak az atomvillanás képes megváltoztatni a színét. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.