Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) kispistax válasza Beni2360 (#52991) üzenetére


kispistax
tag

Volt már fenn CE próbáltam, problémás az Alfawise távirányítója is és a feleségemnek a CE - Droid váltogatás is, mondjuk leginkább a táv miatt.

(#53002) Csicsóka válasza RedCat (#52995) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem jól értelmezed a dolgokat. Ha a régi remote.conf-os megoldást használod, akkor a CE átvált arra a protokollra, és nem ir-keytable féle fog működni. Ezért nincs is jelen a rendszerben. Ha az amremote kódokat akarod látni, akkor:

journalctl -f

kell neked, és ezt látod ha lenyomsz egy gombot:

márc 08 08:16:51 osmc-megogo kernel: remote: release ircode = 0x52,
márc 08 08:16:51 osmc-megogo kernel: remote:
márc 08 08:16:51 osmc-megogo kernel: scancode = 0x0002, maptable = 0,code:0x00000000

A harmony power gombjára pedig tanítsd rá a box IR távjának a power kódját. Akkor be is lehet majd kapcsolni.
Ez azért kell, mint ahogy DoItYourself is írta, ekkor még nem él semmilyen operációs rendszer, csak az u-boot.
Az pedig más tészta teljesen mint a CE. A többi már eddig is működő kódot nem kell átírni a remote.conf-ban, sőt, hozzá sem kell nyúlni, mert a hogy vissza olvastam, ki is kapcsol, csak be nem, az meg nem a remote.conf-on múlik.

[ Szerkesztve ]

(#53003) T95Z válasza mexel (#52928) üzenetére


T95Z
csendes tag

Szia!Anno legyalultam a droidot,de most vissza flash-tem ,és megcsináltam a dual rendszeres megoldást a leírásod szerint.Sajnos ha kiveszem a pent csak a droid indul,pedig látszanak a fájlok.Fordított megoldást is ki próbáltam. Esetleg van valami ötleted, mit lehetne csinálni hogy működjön. Horizon GO miatt lenne jó a droid, egyébként használhatatlan.Az eszköz T95Z 2/16 droid 7.1 köszönöm

(#53004) mexel válasza T95Z (#53003) üzenetére


mexel
veterán

Pedig azon mennie kellene. nem tudom mi lehet a gond, 912-eseken működik a dual. Milyen droidot tettél fel? gyárit? Usb burning tool-al?

Amikor "legyalultad" akkor installtointernal parancsal csináltad?

[ Szerkesztve ]

(#53005) T95Z válasza mexel (#53004) üzenetére


T95Z
csendes tag

[link] tetem fel rá USB Burning tool-al.
Legyalulás pedig installtointernal parancsal

(#53006) mexel válasza T95Z (#53005) üzenetére


mexel
veterán

ha usb burning tool-al tetted vissza akkor pedig helyre kellett rakjon mindent elvileg. Nem tudom miért nem megy, mennie kellene ezen simán. Ment pü.

(#53007) lemmy9


lemmy9
őstag

Minix U1-re (S905) felrakható a legújabb CE?

Szerintem!

(#53008) syler123


syler123
veterán

Van akinek már feladták a Beelink MXIII II-t??? (S905x gearbest), még én linkeltem régebben az akciót (10eFt).

(#53009) Truman válasza syler123 (#53008) üzenetére


Truman
senior tag

Én is vettem, de sajnos még nem. Nem mint ha 10. -e kell volna a határidő? Nem olyasmi dereng.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#53010) blakey válasza syler123 (#53008) üzenetére


blakey
titán

Enyém már a vámon van, most jött az SMS, amit nem értek, de mindegy, így is jó áron volt. 2/32-est rendeltem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53011) cof válasza blakey (#53010) üzenetére


cof
veterán

Volt valami 40$ körüli határ, és akkor áfa mentes, amit külön kell kérvényezni, vagy már nincs?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#53012) blakey válasza cof (#53011) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, nem vagyok jártas a témában.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53013) dugesz77 válasza blakey (#53012) üzenetére


dugesz77
őstag

Annyi a lényeg ha 10 euro alatt van egy terméknél a kiszabható áfa értéke akkor eltekintenek tőle. Így jön ki a 42$ körüli áfamentes vásárlás.
Másik topikból: "A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya azt a tájékoztatást adta: 2019. március: 42,03 USD-ig, 58,75 AUD-ig, 55,44 CAD-ig, 42,07 CHF-ig, 32,23 £-ig és 282,34 CNY-ig adómentes a küldemény!" silent77 :R

[ Szerkesztve ]

(#53014) blakey válasza dugesz77 (#53013) üzenetére


blakey
titán

11132 HUFvolt.
Tehát ha ezt most normálisan beküldöm akkor elbírálják és ha nem kell fizetni akkor ennyi volt?
Most szedtem össze a dolgokat, hogy elküldjem.
Adómentes, az oké, azt tudom, de ÁFA-mentes is?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53015) TCr válasza blakey (#53014) üzenetére


TCr
veterán

Mivel 40$ alatt van, így elbírálják tovább fogják engedni minden egyéb intézkedés szükségessége nélkül, illetve fizetési kötelezettség nélkül.
Neked még soha semmit nem fogtak meg?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#53016) DroiDMester válasza syler123 (#53008) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Énis rendeltem még aznap este mikor belinkelted, nekem még fel sem adták,

amúgy Március 7-9.volt oda írva hogy akkor postázzák.

blakey: én is gondolkodtam a 2/32.esbe, de az már nem jött volna vám mentesen pont bele esett volna hogy fizetni kelljen, eu expressel meg nagyon sok lett volna a szállítás

TCr: attól függ melyik szállítást választotta és kért e biztosítást mellé, nekem az olcsóbb 2/16.is 40.felett van a 2/32 már nem fért volna bele a ~42.dolcsiba

[ Szerkesztve ]

(#53017) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Próbáltam visszakeresni ,de lehet nem ebben a topikban volt. Tudnátok ajánlani megbízható tápot ami elég lenne egy Beelink Mini Mx + 2,5HDD -hez? A gyárival néha fagyogat a CE (9.0.0) nem tudom, hogy hardveres vagy szoftveres dolog, de ki akarom zárni a tápot. Magyar oldal kellene nem akarok most egy hónapot várni a külföldi rendelésre. Ha jól tudom 5V -os a tápja, de nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#53018) Aidan85 válasza blakey (#53010) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Szintén 2/32-est rendeltem, már úton, bár most a tracking oldalak szerint Tunéziába került... :Y

(#53016) DroiDMester: 38,99 volt a 2/32-es, az is még vámmentes.

[ Szerkesztve ]

(#53019) blakey válasza TCr (#53015) üzenetére


blakey
titán

Neked még soha semmit nem fogtak meg?
Nem, soha, ez az első így kb. a 100-ik rendelés után. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53020) DroiDMester válasza Aidan85 (#53018) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Szállítási költség és minden egyéb(pl biztosítás is) bele számít az árba, a 2/32.es az ~45. dolcsi lett volna tehát csengetni kellett volna utána.

[ Szerkesztve ]

(#53021) Aidan85 válasza DroiDMester (#53020) üzenetére


Aidan85
aktív tag

a Netherland Registered feladási mód ingyenes volt, mondjuk biztosítást nem kötöttem rá, lehet ezért is van éppen Tunéziában... :W

(#53022) DroiDMester válasza Aidan85 (#53021) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sajnos nekem már tűnt el így csomagom, meg volt szállítás közben sérült is, ha nincs az a 600.ft os biztosítás cseszheted, szóval azt érdemes kérni mindég, nem nagy összeg és ha galiba van szállítás alatt biztonságba vagy!
Szóval nekem megréri az a +600.ft

És hiába választjuk valamelyik eu registered szállítást ugyan úgy megcsíphetik a vámon ha 42dodó felett vagy, egyedül az eu express amivel ezt el lehet kerülni, de az valami +13.dolcsi lett volna

[ Szerkesztve ]

(#53023) tobias40 válasza blakey (#53019) üzenetére


tobias40
veterán

Válaszoltam a másik topic-ban is.. :)

My Orders-Detail-nél nézd meg mivel adták fel!

(#53024) goldenfish7 válasza slecht (#23006) üzenetére


goldenfish7
tag

Szia!

Lehet, hogy már késő, de szerintem ezt keresed, kerested...

Latest Beelink GT1 Ultimate TV Box Firmware Download Android 6.0

Nekem ez tökéletesen működött, igaz a gyári 7-es androidon talán már a be-be villanó félig zöld képernyő is eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#53025) blakey válasza tobias40 (#53023) üzenetére


blakey
titán

Ennyire nem vagyok kezdő, már nem szerepel az amivel feladták és egy általános bejegyzés van. De nem is ez volt a fő kérdésem.

(#53020) DroiDMester
Ezt mondjuk nem értem, hogy miért számítana bele. A nyomtatványon külön kell szerepeltetni a box árát, külön a szállítási költséget de a biztosításnak meg nincs helye.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53026) Beni2360 válasza blakey (#53014) üzenetére


Beni2360
félisten

De ne csomagold a doksikat egybe mert nincs a gépükön zip kicsomagoló és nem tudják megnézni. Egyenként kell csatolni a másolatokat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53027) blakey válasza Beni2360 (#53026) üzenetére


blakey
titán

:), nem ma kezdtem a számítástechnikát és az "ügyfelek" felkészültségével is tisztában vagyok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53028) tobias40 válasza blakey (#53025) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor nekem miért mutatja egy közel egy éve megérkezett vásárlásnál???

Deliveries: EU priority Line

Mindegy én csak segíteni akartam... :U

(#53029) blakey válasza tobias40 (#53028) üzenetére


blakey
titán

Ha azt mutatná amit választottam akkor nem írtam volna megjegyzésként, EU Registered-t ír és ennyi, pedig EU Priority Line-t választottam valami költségesebb helyett, 974HUF volt és a levélben meg EUEXPTH-t ír. De nem ez a fontos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53030) Beni2360 válasza blakey (#53027) üzenetére


Beni2360
félisten

Én se, még a 90 évek elején kezdtem, mégis csomagolva küldtem és újból kérték egyenként a képeket. Eszembe nem jutott, hogy le van tiltva ilyen egyszerű progi a postánál mint a 7 zip. :) Na de mind1.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53031) tobias40 válasza blakey (#53029) üzenetére


tobias40
veterán

Értem,akkor nem kell fizetned sztem..

Nem találom az én nyomtatványomat amit vagy 2 éve küldtem el ezért nem tudom a választ a többi kérdésedre...

(#53032) DroiDMester válasza blakey (#53025) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mert vannak eladók(nem itt gb.n) akik így trükköznek, hogy pl egy 50.dolcsit érő cuccot úgy árulnak hogy 30.dolcsi a termék +20.dolcsi a szállítási költség és így kijátszanák a vámot, ezért számít bele minden egyéb költség, amit be kell küldened (bizonyítani hogy valójában mennyit fizettél érte)a postára pl: PayPal fizetési bizonylat, vagy banki fizetési bizonylat, azokon is a teljes vételár szerepel mindennel együtt amit levontak a számládról. És amit a posta ad(vagy letöltöd előbb a posta oldaláról) vámkezelési papírt, azon is fel kell tüntetni külön a szállítási költséget.

(#53033) blakey válasza DroiDMester (#53032) üzenetére


blakey
titán

Kitöltöttem, de a termék áránál nekem egyértelmű, hogy a termék árát kell beírni, ha nem akkor írjátok már meg, hogy a levont összeg szerepeljen-e vagy sem.
Amúgy meg fizetnem kell, de nem is ez volt a fő kérdésem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53034) tobias40 válasza blakey (#53033) üzenetére


tobias40
veterán

Az szerepeljen amennyit valójában fizettél összesen a számládról!

Azt is csatolni kell úgyis,bizonylatként.(nekem kellett)

(#53035) mexel


mexel
veterán

Nexbox a95x-hez van valakinek jó conf fájlja?

[ Szerkesztve ]

(#53036) mexel


mexel
veterán

Találtam, köszönöm

(#53037) szijartg


szijartg
senior tag

Urak!
Megjött a Beelink G1 Ultimate. Gyorsan storeból leszedtem a Kodit, de sajnos csak 1080-ként ismeri fel a 4K tv-t. De maga a rendszer simán látja 4K-sként.
Ötletek?

(#53038) blakey válasza szijartg (#53037) üzenetére


blakey
titán

Kodi GUI 1080p.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53039) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Szerintetek az miért van, hogy ha az X96-os mellé rádugom a tévére a számítógépet hdmi-vel akkor a lejátszó nem találja a cec adaptert? Találkozott már ilyennel valaki?
Előre is köszönöm. :R

(#53040) stigma válasza szijartg (#53037) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ahogy blakey fórumtárs írja használd 1080p-n , mert nálam fordult elő anomália amiatt sajnos, hogy 4k-n használtam. (kb olyasmi volt, hogy ha filmet néztem 1-5-10 percenként egy pillanatra fekete lett a háttér...ha Youtube-on keresel rá flickering a neve ha jól emlékszem)

Igaz nekem nem gyári rendszer van rajta hanem Coreelec

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#53041) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy a Minix Neo U9-H CE-vel a következő 4K-t nem játssza le? :Y
Solo.A.Star.Wars.Story.2018.2160p.UHD.HDR.Blu-Ray.Remux.HEVC.TrueHD.7.1.Atmos.HUN-No1

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53042) blakey válasza Dolphine (#53041) üzenetére


blakey
titán

Mit jelent az, hogy nem játsza le, el sem indul? Válassz másikat, van repack is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53043) Dolphine válasza blakey (#53042) üzenetére


Dolphine
addikt

Pontosan azt. :K El sem indul. :F Próbaképp rákötöttem a TV-re amin Androidos KODI van, az meg simán megette. Mi lehet a baj? Mire kell figyelni? A codecen belül mi lehet a probléma? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53044) blakey válasza Dolphine (#53043) üzenetére


blakey
titán

Így nem tudom megmondani, látnom kel a fájlt, megpróbálom a mintafájlt letölteni és megnézem. Simán mennie kéne, esetleg a konténerrel lehet a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53045) blakey válasza blakey (#53044) üzenetére


blakey
titán

Sikerült megszerezni a mintafájlt és simán elindul S912-n, semmi gondja nem volt. Valami beállítási baki lehet a rendszerben.

Amúgy ez HDR, ha a TV-d nem képes a HDR vagy a 10 bit megjelenítésére akkor fekete képernyőd lesz, próbáld meg a CE beállításainál kikapcsolni a 10bitre való váltást, úgy legalább 8 biten menni fog. Esetleg olyan fps-t választottál amit az eszközök nem tudnak. Használsz "Whitelist"-et?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53046) szijartg válasza stigma (#53040) üzenetére


szijartg
senior tag

De akkor milyen progi tudja lejátszani valósan a 4K-s tartalmat?

(#53047) Dolphine válasza blakey (#53045) üzenetére


Dolphine
addikt

A TV egy Sony XF9005 ez elvileg tudja a HDR-t és a 10 bitet is.
A rendszer úgy van összekötve, hogy Minix - Denon X1500H (ez is tudja a HDR-t és a 10 bitet, ha jól látom) és úgy a TV.
Valami beállítási probléma lesz akkor. Azon gondolkodom, hogy vajon a Whitelist jó-e.
Az FPS-t elvileg a CE állítja, a frissítés a kép előtt-után van beállítva. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53048) blakey válasza Dolphine (#53047) üzenetére


blakey
titán

A "Whitelist" ne legyen kitöltve, a GUI meg 1080p-n legyen. Az fps váltás indításkor/leállításkor legyen. A mintafájlt azonnal indította hálózatról, SMB-n, semmi gond nem volt vele így gondolom a teljes anyag is ua.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53049) Dolphine válasza blakey (#53048) üzenetére


Dolphine
addikt

A Whitelist ne legyen kitöltve? Vegyem ki a magasabb felbontások?
A CE egy 8.95.7

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53050) blakey válasza Dolphine (#53049) üzenetére


blakey
titán

A CE egy 8.95.7 - akkor lehet, hogy ideje lenne stabil Kodit használni. a 8.95.7 nem tudom, hogy már tartalmazza-e a "Whitelist" javítást vagy sem. Én semmit nem jelöltem be így mindent jól kezel, de én a legfrissebb Nightlyt használom, akkor érdemes valamit bejelölni ha pl. a 25 fps-t 25-n szeretnénk lejátszani vagy van olyan felbontás amit a megjelenítő nem kezel megfelelően vagy minden felbontást az adott felbontáson szeretnénk megnézni. az XF9005 mindent kezel így az új CE-kben nem szükséges a "Whitelist" használata, de a GUI 1080p legyen, ilyenkor a 1080 alatti felbontásokat 1080-ra skálázza, afölött meg 2160-ra. A 25, 30 fps anyagokat meg 50 ill. 60 fps-re. Pl. S905W-nél pl. érdemes használni, mert a 4K 25 fps anyag szaggatni fog hiszen 50p-n játsza le.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.