Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) M_AND_Ms válasza kikinda2 (#25998) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pontosan. A hálózatot tudja gigabiten, de usb2 porton az lesz a bottleneck, de összességében 3-4-szer gyorsabb lesz, mint a sima 100megás lan.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#26002) ERPY válasza M_AND_Ms (#26001) üzenetére


ERPY
őstag

Miket beszélsz. Még a duplája sem lesz meg. A 160Mbit már szaggat, azt írták.

[ Szerkesztve ]

(#26003) szabi__memo válasza kikinda2 (#25998) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kevered bájtot és a bitet

(#26004) headhunter válasza blakey (#25853) üzenetére


headhunter
addikt

Geekbuying nagyon beindult, Olasz (IT), Spanyol(ES), Német(DE) raktár, így elvileg mindegyikből lehetne rendelni plusz költségek nélkül. (Áfa+Vám)

(#26005) Pelican válasza ERPY (#26002) üzenetére


Pelican
őstag

Már egyszer teszteltem az enyémeket,
300 Mbps felett visz át, szóval nem lesz olyan film, ami nem fér át.

Tehát ha sikerül USB 2.0 porton valahogy egy gigabites LAN adaptert beizzítani, az legfeljebb 48MB/sec sebességet fog tudni a ~100MB/sec helyett.

Többeknek működik, semmi mágia nem kell a "beizzításhoz".

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#26006) blakey válasza janisjoplin1 (#26000) üzenetére


blakey
titán

Nem lesz gigabit, de több lesz 100-nál. Bár nem tudom, hogy milyen film lesz 140Mbos. Egy 50-60Mbps film már bőven jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26007) Csicsóka válasza blakey (#25987) üzenetére


Csicsóka
őstag

Biztos nem emlékszel már rá, de januárban én is jól beszoptam ezzel a csodával. Pont olyanom jött mint neked. Kaptam én is 7 dollár visszatérítést. Az RTL8153-al szerelt cucc valóban gigabites, de a legtutibb az ASIX AX88179 lenne, kár hogy ez már szinte sehol sincs. Próbáltam egy Ugreen rendelni a DX-ről, de pár nap múlva jött az email, hogy sajnos gyári módosítás miatt, az adott modellbe már RTL8153 került. Persze ezt nem kértem, így törölték a rendelést. Szóval erősen szerencsén múló dolog. :K :)

(#26008) Csicsóka válasza janisjoplin1 (#25992) üzenetére


Csicsóka
őstag

Le is mérheted, iperf3 van LE alatt, akkor nem kell tippelgetni és megnyugszol.

(#26009) blakey válasza Csicsóka (#26007) üzenetére


blakey
titán

Valami rémlik, ezért kérdezem, hogy most milyen gigabites USB-LAN hub lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26010) gulac12 válasza janisjoplin1 (#26000) üzenetére


gulac12
tag

Nekem is van egy ilyen Ugreen USB 3.0 HUB / Ethernet Adapter. Vettem hozzá egy USB A Male to 3.5mm x 1.35mm Connectort és egy mobil töltővel aktív lesz, a készülék adapterét kíméli. (Az ethernet részét még nem próbáltam ki.)

(#26011) janisjoplin1 válasza Csicsóka (#26008) üzenetére


janisjoplin1
tag

Köszi,de azt hol találom ? Libreelec addonok közt nálam nincs.
Janis Joplin

(#26012) chosa91


chosa91
aktív tag

Prémium kategóriás készülékek közül melyiket tekintitek most a legkirályabbat (Neo U1)?

"Find something boring, and make it funny!"

(#26013) Csicsóka válasza janisjoplin1 (#26011) üzenetére


Csicsóka
őstag

A LE repo-ban, network-tools addon dan van.
Telepíted a dózeres gépre is az iperf progit ha azon nincs, majd elindítod server módban.
A boxba SSH-n belépsz, majd:

iperf -c 192.168.1.113 -i 1

Itt a dózer ip cimét írd be.

(#26014) Upo


Upo
addikt

4pda-n nézelődve találtam véletlen egy oldalt, ahol egy csomó letöltés van, firmware, sd image, stb. sok készülékhez.

http://www.wechipbox.com/-ezp-24.html

Amúgy áruházként ismeri valaki? Mennyire megbízható? Néhány cucc egész jó áron van.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26015) hunaqua válasza Upo (#26014) üzenetére


hunaqua
addikt

Az Alin szoktam tőlük vásárolni,teljesen rendben volt eddig.Ez a Wechip viszonylag új nevük,régen inkább Vu+ klónokat csináltak.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#26016) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Lehet felületesen olvastam eddig és csak nekem új, de a megogo mxv-n android alatt van magyar nyelv és a horizon go is működik rajta.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26017) dugesz77 válasza chosa91 (#26012) üzenetére


dugesz77
őstag

Nagyon jó az U1, szinte tökéletes box. Egy hátránya van, hogy sima S905 tehát a 4k hdr nem megy rajta.
Viszont stabil, jó a hangja még fülhallgatón keresztül is, android alatt is tökéletes a saját XBMC.
Én már egész leszoktam erről a topikról mióta megvan ,mert problémamentesen , flottul működik rajta minden .Azzal meg nem növelem a hozzászólásaim számát,hogy megint megnéztem rajta pár filmet hiba mentesen.

(#26018) chosa91 válasza dugesz77 (#26017) üzenetére


chosa91
aktív tag

Miután nem HDR képes a készülékem, így be is rendeltem :R Köszi!

"Find something boring, and make it funny!"

(#26019) mayday00 válasza chosa91 (#26018) üzenetére


mayday00
őstag

Nekem is ilyen van, meg tudom erősíteni a mondottakat :K Itthonról vennéd a készüléket?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26020) djnice válasza chosa91 (#26018) üzenetére


djnice
veterán

Az a baj, hogy ha 4K-s a TV-d és 4K filmeket akarsz majd rajta nézni, az összes remux HDR-es és az S905-tel nem lesz jó a kép.

(#26021) chosa91 válasza mayday00 (#26019) üzenetére


chosa91
aktív tag

Már berendeltem Ali-ról. Szétnéztem több helyen is: gearbest, banggood, tomtop, geekbuying.
Minix A2 lite-tal együtt 112$ volt.

Itt haprón is néztem, de nem volt BP-i Neo u1 (ilyesfajta tételeknél pedig inkább a személyes teszt/átvétel híve vagyok), így végül maradt az Ali.

"Find something boring, and make it funny!"

(#26022) mayday00 válasza chosa91 (#26021) üzenetére


mayday00
őstag

pcx nél jó árban van. Szerintem felesleges külföldről rendelni, amikor idehaza is lehet kapni. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26023) chosa91 válasza djnice (#26020) üzenetére


chosa91
aktív tag

Tyűha... na ez nem volt eszemben sem. Szerencsére még megszakítható fázisban vagyok.

@djnice Mi lenne az ajánlásod, amivel a remux-os tartalom sem okozna gondot?

"Find something boring, and make it funny!"

(#26024) junkpod válasza chosa91 (#26023) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem a remux a gond, hanem a 4k, mert többségük hdr, így hiába nem hdr a tv-d és a lejátszó sem, az sdr-re konvertalast tudniuk kell. Különben rossz lesz a szín megjelenítés.

Box's don't touch!

(#26025) blakey válasza chosa91 (#26021) üzenetére


blakey
titán

Megkereshettél volna, lehet eladom a Neo U1-et. :)

#26023) chosa91
A HDR-SDR és a BT2020 hiányzik, hibátlanul megy minden más, tehát ha olyan 4K-s tartalmat nézel ami BT709 akkor nincs gond.

(#26024) junkpod
Nem a többség egyelőre nem HDR cserébe mostanság már BT2020-al jönnek ki és nem is tartalmaznak BT709-es színteret, tavaly még volt olyan megjelenés ahol simán ment BT709-cel. Tehát már a BT2020 is gond olyan készüléken ami nem tudja "visszafejteni" BT709-re.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26026) chosa91 válasza blakey (#26025) üzenetére


chosa91
aktív tag

Ebben az esetben nem a Neo U1 lesz az én választottam :(
Viszont szükségem lenne így egy/több A.) kategóriás készülék ajánlóra, aminél a bt.2020 sem okoz gondot.

Sőt... shame on me, a tv-m (Samsung 50KU6072), HDR képes, az más tészta, hogy egy normális leírásért negyed órát kerestem.

*** @blakey: Amúgy honnan tudtam volna, hogy eladó a Neo U1-ed? :P ***

"Find something boring, and make it funny!"

(#26027) blakey válasza chosa91 (#26026) üzenetére


blakey
titán

Persze, nem tudtad, de simán eladó lehet, 3 napja a polcon pihen. :)
A kategóriás S905X kevés van, esetlef Zidoo A5S.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26028) chosa91 válasza blakey (#26027) üzenetére


chosa91
aktív tag

Nem ragaszkodom az S905x-hez, S912 is lehet felőlem, vagy bármelyik amelyiket nem kell 1-1.5 éven belül lecserélnem.

MINIX NEO U9-H-ról mik a vélemények?

[ Szerkesztve ]

"Find something boring, and make it funny!"

(#26029) hunaqua válasza blakey (#26027) üzenetére


hunaqua
addikt

Stabil továbbra is LE alatt az S912? Nem jöttek hibák elő?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#26030) djnice válasza blakey (#26025) üzenetére


djnice
veterán

Hát én akárhogy is nézem, a fent lévő kb 60 remux mindegyike HDR-es (legalább is az nfo-ban azt írják), nem csak BT.2020-as, mondjuk ez ebből a szempontból mindegy is mert az U1 egyikre sem jó.

(#26031) bostone válasza chosa91 (#26028) üzenetére


bostone
addikt

Az s905-öt sem kell lecserélned. Bizonyos feltételek mellett sokáig megbízható lejátszó marad.
A technológia fejlődésének irányát nem egyszerű belőni.

Más

Kipróbáltam leia alatt az hbogo és netflix addonokat.

Hát azért köröket vernek a droid alkalmazásokra...
Netflix esetében külön pont az addon javára, ahol a szolgáltató elfelejtett feliratot mellékelni a nép megtette helyette.

Hsználható Amazon addon létezéséről tud valaki?

(#26032) mayday00 válasza blakey (#26027) üzenetére


mayday00
őstag

Milyen készülék lesz helyette? :B

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26033) w.miki


w.miki
veterán

Szeretnék a másik szobába is egy droidos TV box-ot. Kb 5m-re a wifi routertől. LAN oda nincs.
De minél olcsóbban, mert nem tudni mennyire lesz használva. Főleg filmet néznének, de ki tudja, lehet kell játék is.
GBról kaptam egy emailt:
MECOOL M8S Pro+ TV Box Amlogic S905X Android 7.1 - 2GB RAM + 16GB ROM
Remélem nem reflink lett. 35 USD, 37 helyett... Black friday... :U
Ez jó lehet? Ennél olcsóbban van valami ajánlott, vagy ez lesz olcsóbb?
Az RK chipsetesek milyenek, azok is ajánlottak? Azokat láttam olcsóbban is. Vagy az felejtős?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#26034) DoItYourself válasza w.miki (#26033) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Olcsóbb nem hinném, hogy lesz. A wifi nem túl acélos a noname boxokban, egy usb wifi adapterrel lehet később rajta segíteni.
A Rockchipes boxok kerülendők a tudomány mai állása szerint.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#26035) DoItYourself válasza djnice (#26030) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Vannak már 4K ripek is? Azokkal mi a helyzet hdr ügyben?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#26036) mexel válasza w.miki (#26033) üzenetére


mexel
veterán

Fentebb írtam róla, most ilyet tesztelek. Megvehető, szerintem megéri az árát.

(#26037) Indiant válasza w.miki (#26033) üzenetére


Indiant
addikt

Nálam az EU-sok, 47-48$. Te a kínait említed? (az is 37$)

(#26038) Pelican válasza blakey (#26025) üzenetére


Pelican
őstag

A BT.2020 sohasem tartalmazott BT.709-et...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#26039) djnice válasza DoItYourself (#26035) üzenetére


djnice
veterán

Én még nem találkoztam rippekkel, de szerintem nem nagyon lesznek SDR konverziók.

(#26040) blakey válasza Pelican (#26038) üzenetére


blakey
titán

Én azt tudom, mellette volt, tavaly simán néztem 4K filmeket, most már nem találok olyat amiben szerepelne a BT709 is. A szabvány tartalmazhatja.

M8S Pro L-en a 8.90.4-K jól működik, néhány kiegészítő még nem kompatibilis a Leiaval illettve néha nincs hardveres dekódolás, a szoftveres szaggat. A 8.2.0.1 egész jó kivéve, hogy nem működik a távirányító, remote.conf másolása után sem jó. Majd megnézem, hogy miket kell átírni vagy megvárom, míg benne lesz az új verziókban.

(#26032) mayday00
Nem biztos, hogy helyette lesz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26041) mexel


mexel
veterán

Lehet hogy van jó megoldás a felső értesítési sáv eltüntetésére, végre sikerült kihámoznom a számomra sok infó közül.
Mindenképen rootolt készülék kell, és kell hozzá Supersu vagy ami talán egyszerűbb, a Magisk. (Ennek telepítésére most nem térek ki, le van írva a linken angolul, több féle képpen is lehet)
Ezek után le kell tölteni a Terminal Emulator for Android app-ot.
Megynitni a terminal emulatort, és a $ jel mögé ahol kurzor van beírni: SU
utána enter.
Utána ha minden jó akkor a root engedélyt kér, ezt engedni kell neki. Ha mindent jól csináltunk akkor a kurzor előtt már #jelet látni, akkor fog működni.
Ez után kell beírni:
settings put global policy_control immersive.status=*

Nyomni egy entert, majd kiléphetünk. Ezzel eltüntejük a status bart, de ha odavisszük az egeret megjelenik. A youtube alatt nem lesz ott, nem lesz zavaró. Remélem érthető és segítek esetleg valakinek ezzel. Ha szükséges majd részletesebben is leírom esetleg ha lesz időm. Még csak egy boxon teszteltem, de próbálom többön is majd.Lehet appra is szűrni valamint az aló sávot is el lehet tüntetni, de arra szokott lenni menüpont a beállításokban.

Mindezeket egy Mecool M8S Pro+ készüléken végeztem, máshol nem teszteltem, és minden ilyen beavatkozást bárki csak saját felelősségre csinálja, mert akár gondot is okozhat ha elszúrunk valamit!

Javasolt youtube egyébként, a Youtube for Android TV, ebből a legújabb verzió mindig a legjobb felbontást állítja be és távirányítós kezelésre készült.

[ Szerkesztve ]

(#26042) chosa91 válasza w.miki (#26033) üzenetére


chosa91
aktív tag

MECOOL M8S Pro+ -nál erre figyeljetek:

** WARNING ** - there are a bad batch of these boxes now being sold - click HERE for box refund guidance.
** Plus boxes with new fixed Kingston eMMC flash storage now have NO Reset button !!!

"Find something boring, and make it funny!"

(#26043) mexel válasza chosa91 (#26042) üzenetére


mexel
veterán

Erről itt írnak bővebben: MECOOL M8S Pro+ eMMC figyelmeztetés ha Android TV OS-t szeretne valaki telepíteni.
Egyébként van akinek ezzel az eMMC-vel is sikerül felrakni és semmi gondja, más problémát nem okoz.
A Reset gombosokkal sincs gond, csak nem lehet őket összevissza flashelni és már brickből is visszahozható, van leírás ha valakinek van kedve átnézni a Freaktab kb 85 oldalát :)
Tehát a box nyugodtan megvehető SZVSZ.

[ Szerkesztve ]

(#26044) #88470784


#88470784
törölt tag

Gearbesten már az új emmc-s van elvileg.

(#26045) chosa91 válasza mexel (#26043) üzenetére


chosa91
aktív tag

Most a Mecool M8S Pro+ és X96 között vacillálok...

"Find something boring, and make it funny!"

(#26046) LouiS22 válasza blakey (#26040) üzenetére


LouiS22
veterán

Most látom a posztod és kezdem azt hinni, hogy akkor a Leiában van egy bug, amit miatt a remote.conf nem működik. Ezzel szopok egész nap: Raybuntu legutolsó saját buildje Wetek Play2-re, SDről bootolva. Minden szép és jó, leszámítva, hogy a saját, Wetek Playen tökéletesen működő remote.confot bemásolva volt-nincs távirányító (Logitech Harmony van programozva, így szinte biztosan mennie kellene a config fájl bemásolásával is). Ha van ötlet, hogy hol van a hiba, szívesen fogadom, nem szeretném a saját, fos távirányítójával használni :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#26047) mexel válasza chosa91 (#26045) üzenetére


mexel
veterán

Ahogy olvastam egy szériát említett. Nemek most nem régen jött meg és van itt egy fórumtárs akinek szintén, mindkettőnknek az a számú eMMC van benne amit említenek de ő pl simán feltette az Android TV OS-t és semmi baja. A Freaktabon is írják hogy nem mindegyik volt rossz, valószínűleg volt egy gyártási hibás sorozat.
Ha esetleg olyan szériát küldenek kell egy refundot kérni szerintem. Én nyúzom kb egy hete, recovery-t cseréltem, sok mindent mókoltam vele de stabilan működik, talán ha 1-2 fagyás volt a sok variálás közben de ez bármelyik androidos eszközzel megesik ennyi buhera közben. Ha simán használom stabilan működik és gyorsan. De vannak más boxok is jó árban nyilván, nekem ez a tapasztalatom egyelőre. Én EU warehouse-ból rendeltem így hamar itt volt.

(#26048) blakey válasza LouiS22 (#26046) üzenetére


blakey
titán

Nem, a Leiában nálam jól működik a táv, Krypton alatt nem megy, valami zavar van a zűrben, rajta vagyok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26049) LouiS22 válasza blakey (#26048) üzenetére


LouiS22
veterán

Na, közben én is megfejtettem: más kicsit az alap .conf fájl. Lehet, hogy nálad is ez a baj? A Leiásoknál van egy hosszú bevezető rész a configban és azt követi az érdemi rész.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#26050) Pelican válasza LouiS22 (#26049) üzenetére


Pelican
őstag

Nincs egyikben sem remote.conf bug.
Nálam mindkettőben megy ugyanaz az általam szerkesztett remote.conf.
Az összefoglalóban van link oda, ahol leírtam minek kell benne lennie.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.