Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Csicsóka válasza Fooler89 (#30998) üzenetére


Csicsóka
őstag

Armbian-config menüből telepítetted?
A probléma az, hogy felrak egy folder2ram csomagot, ami nem volna baj, mert ramdiskbe rakna egy csomó log, és tmp fájlt, ezzel kímélve a flash-t. Az már viszont probléma, hogy ez a telepítés alatt később indul el, mint hogy pld. nginx feltelepül. A gpkg szépen létrehozza a /var/log/nginx könyvtárat, de mivel ez nem kerül bele a folder2ram mentésébe, mivel az jóval később indul csak el a telepítéskor, így reboot tuán nem lesz /var/log/nginx könyvtár. Ezért aztán el sem tud indulni a webszerver. A többi nem működő dologgal szintén ez a helyzet.
Azt nem tudom, hogy ha kézzel telepítjük az OMV-t, akkor is lesz e ilyen probléma. Amikor korábban csináltam OMV-t S905-re, nem volt még folder2ram.

(#31002) fcbarca


fcbarca
őstag

Az amlogic s905 erősebb mint a 905x?

(#31003) sugarforce válasza fcbarca (#31002) üzenetére


sugarforce
őstag

igen és nem. :D Attól függ mit keresel. Ha antutu teszteredményeket nézel, akkor igen, viszont az x tud plusz pár dolgot, amit a 905 nem.

(#31004) szabi__memo válasza DoItYourself (#30994) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mini m8s II

(#31005) djnice válasza SunMount3r (#30992) üzenetére


djnice
veterán

Még mindig itt tartunk? Amire te veszel valamit, már az S905 vonal is megszűnik.
Miért gondolod azt hogy belső antennás cuccal nem fog akadni az 1080p-t stream?

[ Szerkesztve ]

(#31006) consono


consono
nagyúr

Sziasztok, feltettem a LE-t a W95-re, fut is rendesen, kadenciahelyes lejátszás, minden, egy bajom van csak: nem működik a sleep, helyette lekapcsolja a dobozt (vagy valami történik vele, de bekapcsolni már csak a távirányítóról lehet, de az tényleg indulás, nem ébredés). Ez minden verzión így van? Visszaolvastam, de megoldást nem láttam...

"In God we trust. All others must bring data"

(#31007) DoItYourself válasza consono (#31006) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A sleep nem minden dobozon működik, ill. LE verzióknál is volt változás, régebben benne volt a támogatás, aztán kivette kszaq, utána visszatette. Most nem tudom mi a helyzet. Ne kínozd magad ezzel, hagyd bekapcsolva (mint egy routert) 2-3W-ot fogyaszt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#31008) consono válasza DoItYourself (#31007) üzenetére


consono
nagyúr

Ez lett az átmeneti megoldás, szerintem akkor marad is :) A pi is ment 0-24-ben...

"In God we trust. All others must bring data"

(#31009) Upo válasza Csicsóka (#30740) üzenetére


Upo
addikt

Úgy kell elképzelni, hogy távirányítón a power gomb hosszú nyomására jön be egy menü amivel át lehet menni a másik rendszerre. Gyanítom, hogy amelyik rendszerrel ment utoljára, azzal is fog indulni bekapcsoláskor. De bizonyítékom nincs. Rom telepítés után androiddal indult, újraindítással, kikapcs-bekapcs után is android indult. Nem is találtam hirtelen hogy lehet LE alá átmenni. Aztán RTFM, reboot to LE, és azóta is úgy áll a box otthon, nem próbáltam se kikapcsolni, se újraindítani. Ha nem felejtem el akkor próbálok egy restartot amikor megyek haza ebédelni, de azt várom hogy ilyenkor LE-el induljon, amíg Csicsóka menüből át nem megyek androidra.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#31010) fcbarca válasza sugarforce (#31003) üzenetére


fcbarca
őstag

köszi,és ezen a mecool m8s pro+-on jobban megy az android?van multitask?mert a meglévő mx plus-on nincs és csak 1 csiga ram van benne,viszont amlogic 905..

(#31011) hunaqua válasza Upo (#31009) üzenetére


hunaqua
addikt

Melyik verzió LE van rajta? Vajon LE alatt képes online "fogadni" a frissítést mint a sima?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31012) Upo válasza mexel (#30951) üzenetére


Upo
addikt

Csak még egy a Tanix ügyre. Szerintem nem az a baj hogy használták a dolgokat, hanem az, _ahogy_ használták.
Szerintem jobban festene ha beszállnának ők is a community build fejlesztésébe, hozzáadnák a dolgaikat a forráshoz, és nyilván box gyártóként tudnának is jó dolgokat hozzáadni.
A boxon levő zárt taknyolt valami helyett meg mondjuk lenne egy ikon, amire ha driod alatt rányomsz, akkor leszedi a friss community buildet amihez ők is hozzájárultak, felrakja a systembe, esetleg még pár tanixos cuccot be is állít rajta, és így előállna a dualos rendszer. Akkor nyilván nem lenne annyi csipogás miatta.
De pl. LE alatt a kijelző kezelésére se adták ki a forrásokat, hanem adott környezetben fordítottak binárist adamg buildjéhez, úgy működik a kijelző.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#31013) hunaqua válasza Upo (#31012) üzenetére


hunaqua
addikt

:K

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31014) beci


beci
őstag

Ma rendeltem egy ilyet postával együtt 36 dolcsi. Remélem jó lesz. :)
[link]
Kupon: GBTX3MAX

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#31015) fcbarca válasza beci (#31014) üzenetére


fcbarca
őstag

mecool m8s pro+ 29-ért sztem jobb vétel

(#31016) hunaqua válasza fcbarca (#31015) üzenetére


hunaqua
addikt

Sok embernek fontos,hogy legyen rajta optikai kimenet.Ezen meg nincs.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31017) mexel válasza Upo (#31012) üzenetére


mexel
veterán

Így van. Egyébként nem is értem miért nem tették ezt meg, nem sokból telt volna valószínűleg és akkor lehet hogy nem rúgnak öngólt ezzel a húzással hanem jót alkotnak. Amikor még "csak" a droidot fejlesztgették nekem szimpatikus volt a hozzáállásuk, de ezt kár volt így megcsinálniuk, sokakat magukra haragítottak és innen már sokkal nehezebb lesz jól kijönni a dologból, ha akarnak egyáltalán, bár nem úgy néz ki. :(

(#31018) fcbarca válasza hunaqua (#31016) üzenetére


fcbarca
őstag

az mire jó?

(#31019) TCr válasza fcbarca (#31018) üzenetére


TCr
veterán

Digitális hangkimenet házimozi erősítő felé.
Toslink.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31020) trance89 válasza beci (#31014) üzenetére


trance89
őstag

Én az előbb rendeltem egy TX3 Mini-t, alig több mint 27 euró postával, gyakorlatilag ugyanazt tudják csak külsőben különböznek

(#31021) beci válasza trance89 (#31020) üzenetére


beci
őstag

Néztem én is...
Itt azt írják azon nincs magyar nyelv...
[link]
Meg ez valahogy szimpatikusabb volt,hogy kikapcsolhatom rajta a root-ot.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#31022) kmarci25 válasza fcbarca (#31015) üzenetére


kmarci25
veterán

Mecool berendelve! :DDD Kíváncsi vagyok milyen lesz a beelink-hez képest... Ha jobban tetszik, ez marad nálam. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#31023) hunaqua válasza trance89 (#31020) üzenetére


hunaqua
addikt

Meg a mini-be nincs szerintem Bt.

kmarci25

..hol vannak már az Egreat-os szép idők!

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31024) Fooler89 válasza Csicsóka (#31001) üzenetére


Fooler89
őstag

Armbian-config
Igen, ezzel telepítettem.

Köszi, az információt, akkor mostmár meg van merre keresgéljek.

(#31025) trance89 válasza beci (#31021) üzenetére


trance89
őstag

[link]
Ugyanaz a dualboot fw fut mind2 modellen vagyis a root szintén kikacsolható
A BT pedig számomra nem lényeges

(#31026) kmarci25 válasza hunaqua (#31023) üzenetére


kmarci25
veterán

Hahh! :Y Azért nem bánom, hogy ráleltem ezekre a gépekre 1,5 évvel ezelőtt. Bőven többet tud, mint az egreat. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#31027) junkpod válasza jézusom (#30997) üzenetére


junkpod
nagyúr

Android esetén igen. Sajnos.

Box's don't touch!

(#31028) Csicsóka válasza Upo (#31009) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az lényeges lenne, hogy emlékszik e az utoljára elindított rendszerre, és azzal indul e újra?
Vagy mindig a droid indul reboot után.
Ha emlékszik, akkor már gondolom hogy oldották meg az egész dual boot dolgot, és akkor tutira belepiszkáltak az LE advanced boot menu-be is. És ez akkor magyarázat arra is miért kellett nekik ez a menü.

(#31029) hunaqua válasza trance89 (#31025) üzenetére


hunaqua
addikt

Az igaz.,gyakorlatilag 2000huf. a Bt.

..az is jó vétel. :)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#31030) sugarforce válasza fcbarca (#31010) üzenetére


sugarforce
őstag

Nemtudom mert a mecoolt nem ismerem.

(#31031) Csicsóka válasza Csicsóka (#30933) üzenetére


Csicsóka
őstag

Folytatva az OSMC vizsgálatát, az alábbiak derültek ki.

Ahogy gondoltam, S905-ön az installer nem képes elindulni. A telepítő elemzése nem hozott eredményt, mert ez egy QT bináris, amibe nem lehet futtatás nélkül belenézni. Annyi kiderült még, hogy az OSMC csak eMMC-re telepíthető. Megpróbáltam a rootfs-t USB-ről elindítani. A saját kernelével nem indult, csak rebootolt a vas.
Armbian kernel+initrd+kerenel modulokkal elindult, majdnem végig ment a boot folyamat, de hibákkal leállt, root promptot adott, de billentyűzetet nem érzékelt. Ezzel vége is lett a próbálkozásnak.

(#31032) beci válasza trance89 (#31025) üzenetére


beci
őstag

Nekem a bt simán megér 9 dollárt. 😊

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#31033) DoItYourself válasza Csicsóka (#31028) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Azt írják emlékszik rá:
How to switch between systems:
When you are in Android or LibreELEC, just long press “power” button on your remote. It will open a window that allows you to reboot from the other system. Next time the system will remember your choice. Anytime you can reboot from the other system by this way.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#31034) djnice válasza Csicsóka (#31031) üzenetére


djnice
veterán

Érdekes, nálam 1/8-as X96-on elindult a telepítő miután kibontottam a tar-os fájlrendszert és csináltam belőle SquashFS-es system fájlt, és kicseréltem a LibreELEC-es telepítőben, csak kiírta hogy nem egyezik a flash mérete.

(#31035) krsanko


krsanko
tag

Sziasztok!Lenne egy gondom,bárt tudom hogy a 4K és a HDR világában már retró,de mivel nekem rengeteg lemezem van,ezért fontos lenne.Adott egy box-MXQ 4K Pro (s905) LE-vel-és rádugtam egy USB-s külső dvd írót(Samsung).Dvd-Videó lemezt szeretnék rajta így nézni.Belerakom a lemezt,felpörög,felimeri a Kodi mint "külső tárolót",megjelenik egy lemez ikon a baloldali ablakban.Rámegyek OK lemezek OK és elindul a film.
Eddig rendben is van,de most jön a bökkenő.Kb.25-30 perc múlva megáll a film,egy pillanatra fekete képernyő,majd egy pillanatra visszajön a kép és utána leáll.Hosszas tanakodás után rájöttem,hogy az első 0.9 GB-os VOB fájl után nem hajlandó tovább játszani a filmet.Már szinte mindent kipróbáltam.Teljesen mindegy hogy a beállításokban a dvd lejátszás automatikus-e vagy sem,mindegy hogy menűs-e a film vagy nem,a videók egymás utáni lejátszása is be van kapcsolva,ha hálózaton keresztül a laptop meghatójába teszem a lemezt akkor is megáll.
Tudom most azt mondják sokan,vegyek egy dvd lejátszót,van egy LG-m,de sajnos az optikai része gyengélkedik.
Valakinek esetleg van-e tapasztalata ilyen lejátszási hibával kapcsolatban?Lehet hogy valami a Kodiban nincs jól beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#31036) DoItYourself válasza krsanko (#31035) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Külső tápos az olvasó, vagy az USB-ről kap csak áramot? Ha van hálózatod otthon, rádughatod egy PC-re a DVD olvasót, megosztod a meghajtót, és úgy is kipróbálod, megáll-e?
Nincs több ötletem, csinálj belőle iso-t. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#31037) krsanko válasza DoItYourself (#31036) üzenetére


krsanko
tag

Csak USB-ről kap áramot,de abból kettő is van rajta.A boxon van 4 így mindkettőt betudtam dugni.Igen már azt is próbáltam hogy a Samsungot dugtam a laptopba és úgy osztottam meg és akkor is leáll.Több lemezzel és film-mel is kipróbáltam és mindig leállt.Első körben én is a tápellátás gyengeségére gondoltam,de nem hiszem hogy az lenne a gond.A box tápja szinte egyáltalán nem melegszik amíg az első fájlt játsza.

(#31038) pinnacle válasza krsanko (#31035) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Sok lemeznél macerás, de lehet .iso fájl ImgBurn-nel, vagy .mkv MakeMKV -val. Amúgy is jó, ha van biztonsági mentésed.

(#31039) krsanko válasza pinnacle (#31038) üzenetére


krsanko
tag

Köszi,értem.Próbaképpen lehet hogy csinálok ISO-t.

(#31040) Csicsóka válasza djnice (#31034) üzenetére


Csicsóka
őstag

Lehet hogy ennyit számít hogy az enyém nem S905x, azért nem indul semmi módon el rendesen. Egyébként az sem barátságod húzás, hogy egyből az eMMC-t veszi célba. Jobb lenne az ilyesmit kint tesztelni, aztán ha ok mehet a belsőre.

(#31041) slecht


slecht
aktív tag

Hi!

Először is, nem akarok megsérteni senkit, de szerintem "elkél" egy kis teszteredmény S912-részről.

Egyesek szerint normálisan működik az LE S912-n is.
Nos... Én ezt cáfolom. Bárki bármit mond, az alábbiakat több napon át teszteltem.

Mivel van S912 és S905 boxom is, ezért olvasva egyes fórumozók elégedettségét S912 LE alatt, gondoltam kipróbálom úja a GT1 Ultimate boxomat. Nos a tesztelt időszakban az alábbiakat tapasztaltam, és megvédem bárki előtt az eredményeket. A boxom simán újraindul legalább naponta egyszer, jó esetben, ... rossz esetben simán kikapcsol. Simán lefagy a box egy átlagos SD tartalom lejátszása alatt. Értem ezalatt azt, hogy ha megnézek egy filmet, de a vége főcímet nem akarom látni, akkor simán nyomok egy stop-ot, és láss csodát, a box simán nem ad jelet magából, de a kis led az elején világít, mintha menne minden rendesen. Ilyenkor csak egy ki-bekapcs segít.
Mielőtt bárki azt mondaná, hogy ezek S905X alatt is észlelhető problémák, azoknak jelezném, hogy nem!!!
Pontosan annyi ideje megy - és ment előtte hónapokig probléma nélkül - a Mini M8SII 1/8 boxom, mint az Ultimate 3/16, és azóta nem tapasztaltam semmilyen problémát. A box zökkenőmentesen torrentezik kb 72 órája, míg ez S912 alatt max 9 óra volt (beleszámolva azt is mire észleltem, hogy nem megy a box, mert egyszerűen kikapcsolt). Közben megnéztem legalább 10 SD tartalmat is, és nem volt vele semmi probléma.
A fentiek, és személyes tapasztalataim szerint, bárki aki azt mondja, hogy nála zökkenőmentesen megy az S912 LE alatt, az simán hazudik, vagy csak álmokat dédelget, és soha nem próbálta és nem is élte át, milyen az, amikor egy box simán teszi a dolgát, és nem is igényel felügyeletet. Nos azoknak jelezném, hogy dögunalom, mikor nem kell lesni a lejátszót, hogy megy-e minden rendesen, mert MEGY.

Ismétlem, senkit sem akarok megbántani, de ég és föld a különbség LE alatt S912 és S905 terén.

(#31042) DoItYourself válasza slecht (#31041) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Amit leírsz, az hardveres problémára utal. Esetleg kipróbálhatod a Mini M8S tápjával is a GT1-et.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#31043) Pelican válasza krsanko (#31035) üzenetére


Pelican
őstag

Én egyszer próbaképp rádugtam egy külső házas notebook DVD-t és ment rendesen.
Igaz, csak LE 7-tel próbáltam. Másnak is ment.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#31044) slecht válasza DoItYourself (#31042) üzenetére


slecht
aktív tag

Bocsi, ez kimaradt, de sokáig próbáltam az Ultimate-et saját táppal, és másikkal is, de az eredmény ugyanez volt. Próbáltam SD-ről, USB-ről és belsőre telepítve is. Sőt Androidról is. Azzal nem volt gond lejátszáskor és torrent közben sem, de nekem nem kell a droid.
Mindegy, elégedetten használom a Mini-t, csak gondoltam jelzem nálam mi a helyzet.
Csak az a francos gigabit nenne a Mini-n... Semmi bajom nem lenne vele.

[ Szerkesztve ]

(#31045) sugarforce válasza Csicsóka (#31040) üzenetére


sugarforce
őstag

na igen.

(#31046) Pelican válasza slecht (#31041) üzenetére


Pelican
őstag

Kicsit túlzóan fogalmazol (miért hazudna bárki is itt), nekem ugyan nem fagyogat az S912, de röcögés, ilyen-olyan probléma (mindig más) gyakran előjön, így nem tudok átváltani S905X-ről.
(Az M8S II már 9 hónapja ugyanazzal az LE 7-tel megy, semmit nem kellett állítani rajta, semmi frissítés, semmi szívás.)

Más:
A Tanix elkezdte megosztani a forrásokat, úgy tűnik, tényleg nem csak a levegőbe beszéltek.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#31047) DoItYourself válasza Pelican (#31043) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Igaz is, kipróbáltam én is régebben. Van egy pár lemezem, amit még ki sem csomagoltam. :B

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#31048) slecht válasza Pelican (#31046) üzenetére


slecht
aktív tag

Igaz, hogy túlzó, ezért bocsi, de egyesek hibátlannak mondják az S912-t, LE alatt és szerintem ez nem igaz.
Sőt, erőteljesen félrevezető lehet az új boxtulajoknak.

[ Szerkesztve ]

(#31049) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok :) Olcsóbb ,,gagyi" boxok közül melyiknek a legjobb a távvezérlője?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#31050) blakey válasza slecht (#31041) üzenetére


blakey
titán

A boxom simán újraindul legalább naponta egyszer, jó esetben, ... rossz esetben simán kikapcsol. - e egyedi hiba, S912-vel a legújabb LE 8.2.2.3-mal, 8.90.2-vel sem sincs ilyen, soha nem indult újra az elmúlt néhány hétben, ott valami táp probléma lehet vagy nem jó a dtb.
Simán lefagy a box egy átlagos SD tartalom lejátszása alatt. Értem ezalatt azt, hogy ha megnézek egy filmet, de a vége főcímet nem akarom látni, akkor simán nyomok egy stop-ot, és láss csodát, a box simán nem ad jelet magából, de a kis led az elején világít, mintha menne minden rendesen. Ilyenkor csak egy ki-bekapcs segít. - régi verziókkal talán volt ilyen, de az már elég régóta nincs, kb. 2 hómapja.
Mielőtt bárki azt mondaná, hogy ezek S905X alatt is észlelhető problémák, azoknak jelezném, hogy nem!!! - ezek a hibák az S912-re sem jellemzőek.
A fentiek, és személyes tapasztalataim szerint, bárki aki azt mondja, hogy nála zökkenőmentesen megy az S912 LE alatt, az simán hazudik, vagy csak álmokat dédelget, és soha nem próbálta és nem is élte át, milyen az, amikor egy box simán teszi a dolgát, és nem is igényel felügyeletet. Nos azoknak jelezném, hogy dögunalom, mikor nem kell lesni a lejátszót, hogy megy-e minden rendesen, mert MEGY. - A fentiek miatt írom azt, hogy az sajnos a saját boxod hibája és nem emiatt nem jó az S912-n az LE hanem amiatt, hogy erőből old meg nagyon sok mindent és sok anyag szaggat, nézhetelen utánhúzásokat produkál. Sok anyag esetében előfordul, hogy a hardveres dekódolás helyett a szoftveres jobb eredményt produkál.
Nagyon sokszor leírtam, hogy mi a gond S912 esetében az LE-vel és miért nem ajánlott de fagyások, újraindulások nincsenek közte.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.