Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) Pelican válasza fauv (#40999) üzenetére


Pelican
őstag

Ha semmi sem tudja lejátszani, akkor valószínű a file a hibás. Keress egy másik változatot.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#41002) fauv válasza Beni2360 (#41000) üzenetére


fauv
őstag

Köszöntem Urak ! :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#41003) darvinya


darvinya
titán

Köszönöm építő hozzászólást.

De mint írtam azt, mikrómérővel mértem, és igen Samsung B530-as készülékem 1db össz pixele 0.1mm-es.
1db szín fullHD képpixel nálam 3db össz pixelt jelent.

Ha sz.gépet kötök rá sz.gép portjára, a rejtett menüben engedélyezem sz.gép valós megjelenítőt, akkor 5760×3240 kép lesz, s szerencsétlen sz.gép erőlködve f…ssa össze magát ekkora felbontás miatt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#41004) dgyuri0123 válasza fauv (#40999) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem eddig minden ISO-t lejátszott. Próbáld "PLAY" gombbal indítani, ne "OK" gombbal. Ha úgy sem indul, akkor szerintem a rilíz rossz. Az eredeti BDMV mappaszerkezetet is ugyanígy kezeli.

"csak a zene van"

(#41005) dunkel válasza blakey (#40982) üzenetére


dunkel
őstag

Totyik összefoglalóban találtam mint ajánlottat.
Ha nem ez akkor mi most az ajánlott és hol kapható?

(#41006) joysefke válasza darvinya (#41003) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem bántásból írom, de nehéz eldönteni, hogy te most trollkodsz-e vagy sem.

Milyen távolságból nézed a 32"-os TV-t, hogy a subpixelek elrendezése, mérete ennyire fontos legyen? Nekem van egy 37"-os FHD TV-m (LCD) és igen közel kell menjek hozzá, hogy lássam a pixeleket/szubpixeleket. Bőven TV-nézési távolságon belülre.

Itt van az asztalomon egy 40"-os 4K TV amit monitornak használok és előredőlve 0.5m-ről nézek, de nem mondanám , hogy látom a subpixeleket PC-desktop képet nézve. Ha hátradőlök és elindítok egy videót lehetetlenség bármiféle pixeleket kivenni.

[ Szerkesztve ]

(#41007) M_AND_Ms válasza darvinya (#41003) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

1db szín fullHD képpixel nálam 3db össz pixelt jelent.

Ez sok más megjelenítőnél így van - nincs ebben semmi csoda - attól még nem 4K-s a tévéd

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41008) szeky81


szeky81
tag

Sziasztok!

HA ezt a boxot szeretném megrendelni tanix tx5, akkor hogy tudnám megjátszani, hogy ne vámoljanak le? Melyik szállítást válasszam?
Egyébként jóféle box ez, vagy szemezgessek az x96-tal? Ennek olyan puritán a távja. :)

szódabikarbabónábó'

(#41009) blakey válasza dunkel (#41005) üzenetére


blakey
titán

Mindenképp ajánlott, ilyenem is van, de HDR-hez Apple TV 4K-t használok. Ha kell a HDR és a gigabit akkor S905D vagy S912 (utóbbi esetében nem tökéletes a LibreELEc/CoreELEC)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41010) SunMount3r válasza blakey (#41009) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért, az S905X nem ugyan olyan jó HDR-re?

(#41011) blakey válasza SunMount3r (#41010) üzenetére


blakey
titán

Miért, írtam olyat, hogy jó vagy rossz? Nem azt használom HDR-hez, nem tud Dolby Visiont. Hálózati lejátszáshoz meg jobb a "gyári" gigabit és az S905D jobb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41012) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tehát egy 905X-szel szerelt media boxot szeretnék hálószobai TV okosításra.

Elsősorban Linux+Kodi vagy Libreeleccel vagy CSMP-vel vagy valami hasonló rendszerrel használnám. Androidot, ha csak lehet kikerülném.

Amire használva lesz:
-Kodi vagy Libreelec vagy CSMP vagy valami hasonló származék
-FHD
-Alkalmanként 1-2 torrent letöltése a beépített háttértárra vagy SD-kártyára. Semmi komoly torrentezés, de az esti filmet le kell tudnia szedni
-Kodi pluginek: transmission, Youtube meg még 1-2 másik
-WiFi b/g/n 2.4/5GHz
-Fájlmegosztás a PC-vel

Ennek megfelelően olyan boxot szeretnék, ami:
-905X
-Legalább 2GB RAM, legalább 16GB eMMC (32GB eMMC előny, de úgyis dugok bele egy 32GB-os SD-t)
-SD kártya slot
- 2.4/5GHz WiFi
-Rakható rá kívánság szerint Linux, Libereelec vagy valami hasonló medialejátszó

-Legyen minél problémamentesebb és legyen minél jobb a supportja, community-ja.

Ezeket találtam Kínából:

Z69 3GB RAM+ 32GB eMMC tárhellyel csábítóan hangzik:
Z69, 3GB+32GB

A fenti kistestvére olcsóbban:
Z69 2GB+ 16GB

Khadas VIM1 billentyűzetes távirányítóval

X96

COOLEME CM-MM2

Tanix TX5 Pro

Xiaomi Mi3

A legtöbbről most hallottam először...

Melyik lenne nekem a legjobb?

Xiaomi: bennük bízom, de a fórum alapján nem biztos, hogy lehet rá Linuxot, Libreelecet stb rakni

Khadas: A khadas benne van az összefoglalóban, mint ajánlott márka, bár elbizonytalanít, hogy a saját oldalukon a VIM1-et már nem lehet megtalálni. A háza viszont nagyon tetszik :)

Z69: Szimpinek tűnik a 3+32GB opció.

Többiek: olcsóbbak

[ Szerkesztve ]

(#41013) Csicsóka válasza joysefke (#41012) üzenetére


Csicsóka
őstag

Elsősorban olyan típust válassz, amiről van itt a fórumon tapasztalat.
A Z69, COOLEME CM-MM2 nem ilyen. A 3 Gigás boxok egy része átverés, valójában csak 2 giga. (A droid mért értéke nem mérvadó)

A Xiaomi Mi3-n nics LAN, csak wifi.
X96, Tanix TX5 Pro, Khadas jó választás.
Ajánlatom a M8s pro és a K1 Pro még akkor is ha nem kell a DVB. A D-s SOC a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#41014) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

Sziasztok,

Van valami egyszerű módja, hogy a 16Gb SD kártyát egy 8Gb-ra klonozzam?
A felhasznált hely alapján simán ráfér

(#41015) DoItYourself válasza Csicsóka (#41013) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Plusz a Xiaomi-ra nem lehet tenni más OS-t, ahogy le van írva az összefoglalóban.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#41016) junkpod válasza darvinya (#41003) üzenetére


junkpod
nagyúr

Valaki már javasolta, hogy ne írj inkább. Ugye csak ugratsz minket, hogy 3xfhd a tv-d felbontása?

Box's don't touch!

(#41017) Rruuer


Rruuer
senior tag

hello lenne egy tap1 s905x ketyerém és ha kodin nézek filmet akkor sötét a kép. lehet vele mit kezdeni?

(#41018) dunkel válasza blakey (#41009) üzenetére


dunkel
őstag

Kell. Mik az ajánlott "A" kategóriás S905D lejátszók amik európai raktárból kaphatók?

(#41019) tkomlosi válasza Rruuer (#41017) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

milyen rendszer? nekem android alatt sosem volt jó, habár nem sokat próbálkoztam. az újabb kernellel szerelt CE vagy LE és a Csicsóka féle rendszerek jók

(#41020) Rruuer válasza tkomlosi (#41019) üzenetére


Rruuer
senior tag

igen android van a többit nem tudom hogy kell rávarázsolni :(

(#41021) blakey válasza dunkel (#41018) üzenetére


blakey
titán

"A" kategóriás HDR képes eszköz a Minix Neo U9-H, S912-es, jól működik LE-vel illetve Amlogic alapokon van 1-2 Dune valamint Realtekes Dune is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41022) dugesz77 válasza dunkel (#41018) üzenetére


dugesz77
őstag

K1 Pro-t nézd és ha Eu raktár kell akkor most talán a Geekbuying-nál vannak egész jó árban.
A Minix U9 is van most német raktárból 135$-ért

[ Szerkesztve ]

(#41023) Csicsóka válasza DoItYourself (#41015) üzenetére


Csicsóka
őstag

Bizony, azzal kellett volna kezdeni, hogy olvasd el alaposan a világhírű összefoglalónkat. :R
Nem túlzok, az LE fórumról is linkeltek ide már. :)

(#41024) Csicsóka válasza dugesz77 (#41022) üzenetére


Csicsóka
őstag

A GB-n is hasonló áron van most a K1 Pro, kicsit feljebb linkeltem.

(#41025) dunkel válasza blakey (#41021) üzenetére


dunkel
őstag

Köszi.

(#41022) dugesz77
Köszi ide is. Miért offtopik?

(#41026) dugesz77 válasza Csicsóka (#41024) üzenetére


dugesz77
őstag

GB-n nem látom az EU raktáras lehetőséget de lehet csak én vakoskodom.

dunkel: gondoltam nem külföldi rendelős topik így inkább offban írom ide.

[ Szerkesztve ]

(#41027) csubyy válasza dunkel (#41025) üzenetére


csubyy
tag

Szerintem ez is jó lehet, lengyel lerakatból:
https://www.geekbuying.com/item/Mecool-K1-PRO-2GB-DDR4-16GB-eMMC-DVB-T2-DVB-S2-DVB-C-TV-Box-399903.html

(#41028) robi12ster


robi12ster
tag

Sziasztok. Egy x96 minit használok már egy éve Libreelecel. Sajna az eredeti távirányitóját a libreelec nem kezelte, kivéve a bekapcsológombot, ezért usb-wifis távirányitóval használtam. Ami most meghalt.
Két megoldáson gondolkodom.
1:
Szeretném életrekelteni az eredeti távirányitót.
Hogy kezgyek hozzá?
2.
Visszarakom az androidot rá Pc-vel.
Na ehez végkép nem tudok hozzászólni.

Egy éve használom,és azóta kiestem a frimware-skedés gyakorlatából. :)

(#41029) Upo válasza Csicsóka (#41013) üzenetére


Upo
addikt

Meg vannak ezek veszve? :F M8S pro+ 43+$-ért??? Én 27-ért vettem, de mintha nemrég is lett volna linkelve 29-ért itt vagy az ebayes topikban... :(

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#41030) DoItYourself válasza robi12ster (#41028) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mi a LE verziószáma?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#41031) divan válasza Rruuer (#41020) üzenetére


divan
senior tag

Ha elolvasod az összefoglalót, különösen a 60-as ponttól, szerintem nulláról indulva is meg lehet csinálni. Ha valami nem tiszta lehet kérdezni. Megéri.

(#41032) Dolphine válasza blakey (#41021) üzenetére


Dolphine
addikt

Az S912-s nem ajánlott kategória volt? Vagy az U9 ez alól kivétel? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#41033) dunkel válasza csubyy (#41027) üzenetére


dunkel
őstag

Köszi srácok, K1 pro-t meg is rendeltem. Ha elakadnék LE-vel majd jelentkezem pár hét múlva. :)

(#41034) robi12ster válasza DoItYourself (#41030) üzenetére


robi12ster
tag

Le 8.2.3.1-es verzio. Néztem, hogy androidból kell kiszedni a remote filet, de nencs meg az android frimwareje. Esetleg meg van valakinek?

(#41035) jkutya


jkutya
tag

Sziasztok,

A gurukat kérdezném:

Van-e arra valami egyszerű módszer, hogy egy X96 flash-re telepített és belakott LIBREELEC-et átmásoljak egy másik, pontosan ugyanolyan lejátszóra?

(#41036) ERPY válasza jkutya (#41035) üzenetére


ERPY
őstag

Én csináltam egy backup-ot, másik memkarira / pendrivera rátettem ugyanazt a libreelecet, majd ssh-n rámásoltam a backupot és visszaállítottam. Így nincs jelentősége hogy melyik memkari mekkora, stb. Lányom is így kapta meg a belakott, beállított mentésemet, aztán csak a neki kellő mappákat kellett felvennem, enyémeket meg törölni. Lehet van már módszer is, de nekem ez egyszerű volt és 2 perc az egész.

(#41037) DoItYourself válasza robi12ster (#41034) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

OK, ehhez még remote.conf kell, 8.9xx-től volt váltás más formátumra ha jól emlékszek, ill. CE esetén is volt vmi kavarás.
X96 mini-hez ezt találtam. Bemásolod Notepad++ szerkesztőbe, és elmented remote.conf néven a LE .config könyvtárba (Windows Intézőben így találod: Hálózat > LIBREELEC vagy \\boxipcime > Configfiles), és újraindítod a boxot.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#41038) robi12ster válasza DoItYourself (#41037) üzenetére


robi12ster
tag

Köszi. Este megnézem.

(#41039) Csicsóka válasza dugesz77 (#41026) üzenetére


Csicsóka
őstag

Én vagyok vak, mert nem vettem figyelembe, hogy EU-t írtál. :B Nincs nekik EU raktáron.

(#41040) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kicsit off:

Ha a media boxon nincs "stereo out", de a TV-n van, akkor ha a media box HDMI-vel van összekötve a TV-vel, akkor a TV "audio out"-ján megjelenik a stereo hang, amit elküldhetek az analóg erősítőmnek?

Konkrétan ezt szeretném felokosítani: https://www.philips.hu/c-p/37PFL5603D_10/lcd-tv-pixel-plus-hd/specifications

[ Szerkesztve ]

(#41041) dgyuri0123 válasza joysefke (#41040) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen, lesz sztereó hangod szerintem... én is használtam igy régen G20 Panasonic plazmát.

"csak a zene van"

(#41042) #24536576


#24536576
törölt tag

Sziasztok!

Egy LG Oled 4K tvhez keresek médialejátszót. Szeretném ha menne a HDR, HDR10, esetleg a DV, de anyag hiányában az DV nem feltétel. A Minix Neo U9-H és az Apple Tv 4K között vacilálok. Mi lenne szerintetek a legjobb választás?

Előre is köszönöm.

(#41043) sugarforce válasza joysefke (#41040) üzenetére


sugarforce
őstag

elméletileg működnie kéne, eddig akárhány tv-m volt, mindegyik így működött. Ezzel a philips-el nincs tapasztalatom.

(#41044) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Helló!
Melyik ajánlottabb?
X96 905X

vagy
Mecool M8S Pro+ 905X

Mindkettőből a 2GB/16GB EU plug verzió 43 USD a Gearbesten, Priority Line $5.

Külső vinyóról néznék letöltött kontentet egy Philips FHD tévén, de ha laptopról tudok minőségromlás nélkül streamelni felirattal, az még jobb.
LibreElec, CoreElec van ezekre rendesen?

Xiaomi Mi Box 3 eléggé leszerepelt nálam, főleg az Oreos frissítéssel.

Elfogadom a sütiket.

(#41045) Vodike válasza Dr.NX (#41044) üzenetére


Vodike
tag

Nekem 2db x96 van, de csak az optikai kimenet miatt. Libreeleccel tokeletes. Az egyik wifib keresztul, a masik halokabellel jatszik le a NAS-rol egyelore csak 720p tartalmakat. Tokre meg vagyok elegedve es 25$-ert vettem oket. 1/8 verzio.

exTiga

(#41046) Biga123


Biga123
addikt

Szintén x96 openPHT val , viszont bizonyos sorokat nem jelenít meg a feliratból.
Konkrétan azokat amik, szerintem formázás miatt, < karakterrel kezdődnek.
Erre valakinek típpje? (azon kívül h notepaddal szerkesszem meg)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#41047) Gabócza válasza Dr.NX (#41044) üzenetére


Gabócza
senior tag

Anyuéknak egy X96-ot vettem (2/16 905W), CoreElec-kel szépen működik, elsősorban online tartalmak lejátszására használjuk.

Magunknak a fórumbeli ajánlások miatt Mecool M8S Pro Plus-t rendeltem Geekbuyingtól, lengyel raktárból ingyenes DPD-vel, $45-ért. Hétfőn rendeltem, ma jelezte a DPD, hogy ma délután hozná is a futár...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#41048) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A fórumbeli tapasztalatok sokasága és a korábbi ajánlás miatt az M8s Pro plus -szal szemezek. Mellette még elsősorban a Tannix TX5 Pro és másodsorban a Khadas VIM vannak versenyben (ez drágább ezért hátrébb van). A fórumon mindhárom ajánlott, de az elsővel van a legtöbb tapasztalat.

Egyetlen problémám az M8S Pro plus-szal, hogy adatlapja alapján nem támogatja az 5GHz-es WiFi sávokat illetve nem támogat Bluetooth-ot, pedig ezek a 905X-es boxok között viszonylag elterjedt szabványok.

Kérdés, hogy lehet-e benne aktiválni az 5GHz-es Wifi-t, hardverileg tudná-e, vagy külön USB<-> WiFi stick kell hozzá? Nyilván ebben az esetben az USB2 lesz a szűk keresztmetszet....

Meg tudnátok még egyszer erősíteni, hogy a Linux szépen fog működni az M8S Pro plus-szal? A belső 16GB-os eMMC-re szeretném a Linuxot és a lejátszót feltelepíteni. Androidot gyalulnám...

[ Szerkesztve ]

(#41049) Zizi123


Zizi123
senior tag

Esetleg valaki ezeket az android boxokat hasznalja kulso billentyuzettel, ugy, hogy 1 normal USB-s Logitech billentyuzet numerikus resze is mukodik neki?
Az Android 7.1 ala milyen magyar nyelvu billentyuzetet kell telepiteni, hogy magyar billentyuzetnen megfeleloen mukodjon minden gomb?

En egyebkent W10-re RDP-zek ra ezzel a box-al. Igy kellene mukodnie.
Koszonom.

(#41050) blakey válasza Dr.NX (#41044) üzenetére


blakey
titán

M8S Pro+

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.