Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) blakey válasza ZooLmt (#49999) üzenetére


blakey
titán

Értem de attól még azt az app-ot töltsd le.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50002) zsiga68 válasza ZooLmt (#49999) üzenetére


zsiga68
senior tag

Esetleg: S905X proci esetén gxl kezdetűt próbáld..

(#50003) ZooLmt válasza blakey (#50001) üzenetére


ZooLmt
csendes tag

Reboot to LibreElec? próbáltam, újraindult az Android rendszer.

(#50004) ZooLmt válasza zsiga68 (#50002) üzenetére


ZooLmt
csendes tag

igen, közben rájöttem, hogy nem a jó file-t másoltam ki. viszont a jó file-al is az Android recovery indul el.

(#50005) blakey válasza ZooLmt (#50003) üzenetére


blakey
titán

Ha usb-n van a CE akkor nem mindegyikből indul, általában a kártya olvasóhoz közeli az OTG képes. Kamu update.zip-et is használhatsz a bootoláshoz. Az app jó és működik, 25 boxon tesztelve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50006) passat77


passat77
tag

Van egy KIII s905 2Gb ram16Gb rom box, amin sd kártyáról coreELEC-et futtatok. Laggol, nem tölti be a borítókat, viszont a videólejátszás az már tökéletes. Mi lehet a gond? Egy régi 2GB-os sd kártyáról fut a rendszer, ez lehet a gyenge láncszem? Lassú lenne a kártya? Nincs másik sd kártya, hogy ezt kizárjam.
Köszönöm előre is a válaszokat....

(#50007) Wasquez válasza zsiga68 (#49994) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszi, a linket, de így sem indul el, megkerestem hozzá egy másik helyről egy fájlt hozzá, de azzal sem.
LibreELEC-S912.arm-8.2-8.2.2.3.img.gz

Hol találom a letiltott temp szenzoros verziót?

A CE elindult, ezen viszont csak a KODI van, megnézem a másikat CE verziót is.

PC

(#50008) ZooLmt válasza blakey (#50005) üzenetére


ZooLmt
csendes tag

Próbáltam pendrive-ról mind a 4 USB slotban, most meg az SD kártyával próbálkozom, az eredmény ugyanaz. Ez a kamu updadate.zip pontosan hogy működik?

(#50009) ztsoft válasza blakey (#49988) üzenetére


ztsoft
őstag

Kezdem érteni az LE fejlesztőit, hogy miért dobták az Amlogic-ot (igaz, egy pár típus visszakerült).

Más.

Ismét eltűnt a Nightly fóruma. Nem igazán értem ezt a hozzáállást, ha van valami hiba, akkor nem ott kellene felhívni a figyelmet rá? Inkább eltüntetik, közben meg a frissítési url működik, így bárki felteheti a rossz verziót.

Úgy látszik helyre állt a rend a Nightly-nál (már nincs a Lejátszó -> Videók -> Képfrissítési gyakoriság beállítása alatt a Mindig), a 11.-ei már jónak tűnik. Eltűnt a "Teljes képernyő" is. Viszont az AirPlay be volt kapcsolva a frissítés után, pedig nem használom, mindig kikapcsolom.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50010) zsiga68 válasza ZooLmt (#50008) üzenetére


zsiga68
senior tag

Próbáld ezzel: https://drive.google.com/file/d/1-eyQBnjxr3uLjjezL4k4ya2Ael9Jrzc7/view

(#50011) syler123 válasza Csicsóka (#49997) üzenetére


syler123
veterán

Ez szuper, köszi! :)

(#50012) Met


Met
nagyúr

Az miért van hogy Sorozatoknál némelyik epizódhoz nem jelenik meg a kis kép? Csak egy a sztenderd filmszalag kép.
Bekapcsolom a lejátszót, elnavigálok a sorozatévadba, megnézek egy részt, leállítom és néhány epizódkép nem látszik, de ha odaléptetem a "kurzort" akkor megjelenik, visszalépek, eltűnik.
Több sorozatnál is ezt csinálja, médiatár tisztítás után is.
X96 LibreELEC 8.2 (Kodi 17 Krypton), augusztus óta van meg a lejátszó és most kezdte el csinálni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50013) Csicsóka válasza ZooLmt (#50008) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ideje lenne már elolvasni az összefoglalót, benne van ez is.

(#50014) ZooLmt válasza Csicsóka (#50013) üzenetére


ZooLmt
csendes tag

elhiszed nekem, hogy töviről hegyire elolvastam, értelmeztem, átéééégettem magamon a problémát? :) a fogpiszkálós reboot-ra minden esetben az Android recovery jön be.

(#50015) ZooLmt válasza zsiga68 (#50010) üzenetére


ZooLmt
csendes tag

Leszedtem, kiírtam, reboot után Android recovery menü jön be.

(#50016) Wasquez válasza zsiga68 (#49994) üzenetére


Wasquez
senior tag

Az nem érdekes, hogy ez a box s912-es?

PC

(#50017) tomy86 válasza ZooLmt (#49981) üzenetére


tomy86
addikt

Elvileg ugyanilyen boxot használok (s905, 1/8GB) és Coreelecnél a gxbb_p201.dtb img fájl kellett.

szerk: közben látom, hogy a te boxod s905x-es, úgyhogy tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#50018) zsiga68 válasza Wasquez (#50016) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ott az s912 könyvtár is..

(#50019) dugesz77 válasza ZooLmt (#50015) üzenetére


dugesz77
őstag

Tényleg linkeld be már légyszíves melyik boxot vetted. Eddig nem találkoztunk itt olyannal ami s905/x/d/w 912 lett volna és ne lehessen elindítani rajta a LE/CE párost. Vagy a kiírt képfájl (rosszul/nem az kell) vagy a rossz .dtb a leggyakoribb hiba de ritkán beesik kamu amlogic vagy hibás hardver.

[ Szerkesztve ]

(#50020) Castell válasza syler123 (#49974) üzenetére


Castell
aktív tag

Itt a fórum, ahol írnak a jelenségről, hogy nem bootol be a LE, csak fekete képernyő van: [link]

Nekem is ugyanez a szitu volt...

(#50021) Wasquez válasza zsiga68 (#50010) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ezt a linket néztem, ez egy felhőből tölt le egy s905-höz való fájlt.

Nem indul el egyik sem a gépemen egyenlőre.

A CE viszont működik, van értelme a LE-vel foglalkoznom akkor?

PC

(#50022) blakey válasza ztsoft (#50009) üzenetére


blakey
titán

Ismét eltűnt a Nightly fóruma - ezt majd megkérdezem, hogy mi az oka, a letöltési oldalak jól működnek.
Szerintem azért tűnt el, mert nagyon sok gyanútlan felhasználó telepítette anélkül, hogy elolvasta volna miért is Nightly. Beszélgetni lehet a "Development" részen.

Úgy látszik helyre állt a rend a Nightly-nál (már nincs a Lejátszó -> Videók -> Képfrissítési gyakoriság beállítása alatt a Mindig), a 11.-ei már jónak tűnik. Eltűnt a "Teljes képernyő" is. - ez tegnap javítva lett amikor írtam a hibákról, de még vannak. A kiírással/fordítással van a gond. A 06-ai a jó és stabil ami a 8.95.7 után tartalmaz HEVC javításokat is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50023) zsiga68 válasza Wasquez (#50021) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ezért nem is neked linkeltem :)

(#50024) ztsoft válasza blakey (#50022) üzenetére


ztsoft
őstag

Volt már máskor is példa az eltűnésre, pont olvastam egy hozzászólást, hogy frissítés után fekete képernyő volt az egyik box-on (nálam jó volt), 2 órával később már nem volt elérhető a topik. Persze, a letöltés, frissítés működött tovább.
Szerintem, ilyenkor pont fordítva kellene csinálni, blokkolni a letöltést, frissítés, a topikot meg engedni, hogy az információ eljuthasson mindenkihez.

Én továbbra is frissítem a Nightly-t, mert érdekelnek az újdonságok (ahogy az Arch Linux-ot is imádom), stabilnak ott az LE meg a CE. Így az esetleges teljes rendszer összeomlás sem riaszt vissza, van mit használni ilyenkor.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50025) Csicsóka válasza ZooLmt (#50014) üzenetére


Csicsóka
őstag

Mégsem égett be rendesen, mert a 62d pontban ott van hogy mi a kamu zip. :) :)

- tegyél egy tetszőleges zip fájlt a LE kártyára, és tallózd be az Androidos UPDATE&BACKUP programmal

Van android alatt ezen a vason UPDATE&BACKUP app?

[ Szerkesztve ]

(#50026) zsiga68 válasza Wasquez (#50021) üzenetére


zsiga68
senior tag

Egyébként ez a csomag fut nálam Nexbox A95x S905 készüléken kártyáról. Viszont amit küldtem pm-ben S912-höz azt próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#50027) blakey válasza ztsoft (#50024) üzenetére


blakey
titán

Megkérdeztem és a "Nightly tulajdonos" sem találja. :)
Mai Nightly több sebből vérzik, SQL adatbázis gondok is vannak (Kodi gond), mondjuk most pont nem érint, mert 1 hete Plex adatbázist tesztelek. 06-ai jó továbbra is, azóta a fejlesztések nem a lejátszási képességeket javították.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50028) Wasquez válasza zsiga68 (#50026) üzenetére


Wasquez
senior tag

Az oroszt még nem próbáltam.

Benéztem a válaszokat, azt hittem, nekem írtad, most néztem, hogy nem!

Nem teljesen világos ez az oprendeszer, ez most egy kifejezetten média lejátszó, nem olyan, mint az eredeti op?
Tudok erre böngészőt telepíteni valahová?

PC

(#50029) rento válasza junkpod (#49978) üzenetére


rento
őstag

Átneztem, minden ugyan úgy van beállítva mint a mecoolnál. Megpróbálom most átállítani az "Amikor a tv ki van kapcsolva" menü pontot mellőzésre tettem alvó üzemmódról. Estére kiderül hogy változik e a dolog.

(#50030) ZooLmt válasza Csicsóka (#50025) üzenetére


ZooLmt
csendes tag

Jogos!!! Ezt az UPDATE&BACKUP-ot még nem próbáltam. A Reboot to LibreElec-et és a parancssoros újraindítást már igen - nem ment. Rámegyek erre a zip-es megoldásra, hátha. Köszi!

(#50031) Csicsóka válasza ZooLmt (#50030) üzenetére


Csicsóka
őstag

És van rajta UPDATE&BACKUP app?
Mert ez lényeges kérdés. Eldönti hogy hamis, Rockchip-es, vagy valódi Amlogic.

(#50032) ZooLmt válasza Csicsóka (#50031) üzenetére


ZooLmt
csendes tag

Nem találom sehol egyelőre... :/

(#50033) files32 válasza ZooLmt (#50032) üzenetére


files32
tag

Ezt próbáltad, "gxl p212 1g dtb" ?

(#50034) ZooLmt válasza files32 (#50033) üzenetére


ZooLmt
csendes tag

Igen, ezzel (is) próbáltam!

(#50035) mexel válasza ZooLmt (#50034) üzenetére


mexel
veterán

Hol vetted a boxot? Ez mxq ha jól emlékszem ugye? Azokból volt sok varia és klón, olyat nem mernék aliról, ebay-ről venni, max gearbest és geekbuying, ott igen jó eséllyel eredeti lesz.

[ Szerkesztve ]

(#50036) ZooLmt válasza Csicsóka (#50031) üzenetére


ZooLmt
csendes tag

Megnéztem a belső infóját a lejátszónak, a CPU-hoz RK3229 van írva. Ez akkor gondolom a hamis, Rockchip-es modell. Innentől kész, vége, se LE, se CE nem megy fel rá és szaggatni fog minden?

(#50037) ZooLmt válasza mexel (#50035) üzenetére


ZooLmt
csendes tag

Itthon rendeltem egy webáruházból. A termék leírásánál a CPU: Amlogic S905 2000MHz 64-bit Quad-core szerepelt. Ezek szerint át****tak.

(#50038) ztsoft válasza blakey (#50027) üzenetére


ztsoft
őstag

Megkérdeztem és a "Nightly tulajdonos" sem találja.

Ez meg még jobb. :D Úgy látszik, vele sem közölték a jó hírt. :C

Nekem eddig nem tűnt fel újabb hiba, talán egy kicsit lassabb a képek betöltődése. Majd estére kiderül, sorozat nézés van tervben.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50039) Pelican válasza ZooLmt (#50037) üzenetére


Pelican
őstag

Ha itthon rendelted reklamálj, küldd vissza.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#50040) zsiga68 válasza ZooLmt (#50036) üzenetére


zsiga68
senior tag

https://forum.libreelec.tv/thread/10140-latest-libreelec-for-rockchip-rk3229/

(#50041) files32 válasza ZooLmt (#50037) üzenetére


files32
tag

(#50042) Csicsóka válasza ZooLmt (#50036) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez egy szemét az Amlogic-hoz képest, csak droid, de az is sz*r. Kérd vissza a pénzt.

(#50043) mexel válasza ZooLmt (#50037) üzenetére


mexel
veterán

:( Reklamálj, pénz vissza. ha onlne rendelted és benne vagy a 14 napban ne is reklamálj, indok sem kell. Pénzt kell visszakérni és visszaadni nekik, kötelező visszafizetni.

(#50044) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok,
A következő a problémám:
Adott egy noname s905 box a legfrissebb CE fut rajta. Filmnézés közben ha sötét a háttér, akkor a tv leveszi a fényerőt és alig lehet látni valamit. Ugyan ez a probléma volt, amikor a gyári droidon futott a kodi. Ezért használtam inkább LE-et, de nemrég feltettem a CE-et és újra ebbe a problémába futottam bele. A tv egy LG 42LB650V.
Van valakinek esetleg ötlete?
Elöre is köszi

Csend a lelke mindennek!

(#50045) spgabor válasza slecht (#49929) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia,

még egy kérdés. Hol vetted a bordát? Végnéztem az összes bordámat, de sajnos olyat, aminek a lyukközép távolsága ezzel megegyezik, csak azonos méretben van. Így sajnos kell hozzá egyet szereznem.

A ház tetejét fájó szívvel, de kifúrtam. Az X92 logo köré másfeles fúróval csináltam pár lyukat. Közelről picit csúnya, főleg, hogy nem méregettem a lyukak pontos helyeit. Távolról a tv állványon viszont nem lehet látni. Egy normális bordával szerintem ennyi ennyi lyuk elég.
Illetve az X96 Pro Plus-ra is megcsináltam a lyukakat. Itt pedig végig a beragasztott műanyag fedlapra. Ezt a házat annyira nem sajnáltam, mert az USB-k miatt már korábban kireszeltem. Illetve ha a fóliát leszedem majd, ez elég normálisan is fog kinézni.

Üdv:
spgabor

(#50046) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. LE-re lehet total commandert telepíteni?🙄 Köszönöm.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#50047) spgabor válasza spgabor (#50045) üzenetére


spgabor
aktív tag

2,5-ös fúróval, nem 1,5-el. Elírtam.

(#50048) wwenigma válasza gabikiraly2 (#50044) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kapcsold ki a TV-ben a dinamikus kontrasztot, nem sok köze van ehhez a boxnak vagy a szoftvernek rajta.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#50049) ZooLmt válasza Csicsóka (#50042) üzenetére


ZooLmt
csendes tag

Jól van srácok. Látom az egyöntetű vélemény az, hogy besz**tam ezzel a lejátszóval, próbáljam meg visszakérni a pénzt. A kérdés az, hogy hasonló árkategóriában (10-20e Ft) mit vegyek helyette? Az egyetlen szempont az, hogy LAN-on keresztül Full HD-s filmeket le tudjak játszani zökkenőmentesen. Köszönöm az eddigi összes segítő hozzászólást!!!!! :R

(#50050) gabikiraly2 válasza wwenigma (#50048) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Ki van kapcsolva. Ezelőtt is ezt javasolták, mikor ez a probléma felmerült.

Csend a lelke mindennek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.