Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) cof válasza junkpod (#70247) üzenetére


cof
veterán

Bármit meg lehet oldani szerver oldalról. Ott van pl. az IPTV lista, ha jól láttam te is tag vagy, az is csak Kodi alatt nézhető, vagy ennek forkjai, attól függ, hogy milyen kliensek vannak engedélyezve. VLC-ben ezért sem nézhető például.

Widevine L1 támogatás sosem lesz CE alatt mert ahhoz meg Google licencsz kell, hiába tudja a vas, de csak Android oldalról.

HBO meg azért megy L3-al hardveres gyorsítással mert nincs tiltva szerver oldalról.

Itt pont az a lényeg, hogy a Widevine L1-et csak olyan készülék tudja amiben van egy +hardver egy chip erre.

Windows is csak L3 mivel ez szoftveres, L1 meg egy hardver, amelyik készülékek L1-es, abban van egy +hardver.

A NF-nél még rájön a +hitelesítés, simán kiolvasható egy telefonból vagy bármilyen rendszerből a hardveres adatok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70252) djnice válasza blakey (#70249) üzenetére


djnice
veterán

Ez furcsa, lehet a RAM sebessége is beleszól.

(#70253) blakey válasza djnice (#70252) üzenetére


blakey
titán

CE 9.2.1-el hibátlan, ott ugye régebbi kernel van, mint írtam, Amlogic firmware gondra hivatkoznak a fejlesztők.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70254) djnice válasza blakey (#70253) üzenetére


djnice
veterán

Akkor nálam sem lenne jó vagy az X-J más mint a sima X.

(#70255) djnice válasza blakey (#70253) üzenetére


djnice
veterán

Többször is végig néztem, nincs akadás és a playerdebug ablak sem mutat 1 eldobott képkockát sem. Ha viszont előtérben van a GUI (pl sima "o" gomb), akkor mögötte láthatóan akadozik.

[ Szerkesztve ]

(#70256) blakey válasza djnice (#70254) üzenetére


blakey
titán

sm1-en, azaz az X96 Air 4/32 S905X3-on hibátlan, teljesen különbözőek a SoC-okon lévő firmware, ebből adódik az eltérés. Ez van, amíg az Amlogic nem javítja addig így fog működni, sajnos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70257) junkpod válasza cof (#70251) üzenetére


junkpod
nagyúr

és nfsu:
Elolvastam a linket is és CiF posztját is.
Értem, hogy a szerver a kliens valaszaitol függően adhat vagy nem adhat vagy minőségben korlátozott stream-et adhat. Ez eddig is világos volt.
NF ha nem kap olyan választ, hogy még van a hw-chip akkor nem ad csak se stream-et. Vagy iptv ha a klienstol azt a választ kapja, hogy VLC akkor nem ad stream-et.
De ha elfogadja a kliens válaszát és odaadja a stream-et és a kulcsot akkor már a kliens azt csinál vele amit akar, max a DRM chip korlátozhatja a kimenetet.
De, hogy a lejátszó szoftver a dekodoláshoz mit használ (sw vagy hw elem) azt már nem.

Box's don't touch!

(#70258) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Tegnap megjött az X96 Max+ (4/64) készülékem és megy az ismerkedés, mert előtte még nem volt soha hasonló kütyüm.

Egyelőre a gyári droiddal használom, de később majd ki szeretném próbálni a CE-t is.
Viszont gyorsan lenne pár kérdésem, amiben remélem tudtok segíteni és nem lesz nagyon off.

1. A gyári Kodi 18.4-es verziója van fent. Érdemes ez frissíteni újabbra, ha jól láttam van már 18.6, vagy teljesen jó lesz ez is?

2. Van olyan, hogy teljes Kodi beállításokat lehet importálni? Gondolok itt arra, hogy valakinek a jól beállított Kodi beállításokat tegyük át az én Kodimra, vagy muszáj végigzongorázni nekem is? Eddig MPC-HC-t használtam, szóval a Kodi is teljesen új nekem.

3. Meg lehet valahogy oldani, hogy egy külső HDD-t használjak a filmek, zenék letöltésére, tárolására, amit hálózaton keresztül elérnék minden eszközzel?
Asztali PC, X96 Max+, egy másik okos TV. A Asztali PC-vel tölteném le rá a dolgokat, de azt nem akarom, hogy a PC folyamatosan be legyen kapcsolva.

Milyen lehetőségek vannak erre, illetve milyen beállítások szükségesek?

Első körben ezek jutottak eszembe, de mindenkitől szívesen veszek segítő infókat az eszközzel, beállításokkal kapcsolatban!

Előre is köszi! :R

(#70259) SunMount3r válasza Pityke78 (#70258) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Asztali PC-vel tölteném le rá a dolgokat, de azt nem akarom, hogy a PC folyamatosan be legyen kapcsolva.-> Ezt meg mégis hogyan képzelted akkor? :D Transmission kliens van Android-ra és CE-re is és telós táv app is hozzá. Ja: másik megoldás a Web UI, azzal PC-ről is elérheted a Box-os Transmission-t.

[ Szerkesztve ]

(#70260) Pityke78 válasza SunMount3r (#70259) üzenetére


Pityke78
őstag

Ezt úgy értettem, hogy a PC-t csak addig használnám, kapcsolnám be, amíg letöltöm a dolgokat, de azt nem szeretném, hogy filmezés, vagy zenehallgatás alatt feleslegesen be legyen kapcsolva több órán keresztül.

Ezért keresek más opciót.

(#70261) ztsoft válasza blakey (#70249) üzenetére


ztsoft
őstag

Megnéztem a Blu-ray menüs CE-t (azért a verziószámot meghagyhatta volna, CoreELEC (vpeter): vpeter (9.2)). Vegyesek az eredmények S912-n.

A múmia és a A múmia visszatér a nyelv választás után kilép (nem támogatott menü, lehet, köze van a módosított menünek hozzá, BD50 -> BD25).

A John Wick 1 és a 2 tökéletesen működik (pedig itt is módosítva van a menü), jól működik még az AVCHD-2d.iso is.

Ami el sem indul (szintén, nem támogatott menü), Dolby atmos demo disc 2016, 2015 (ezek kicsomagolt könyvtárak). A DTS Blu-ray demo disc 2015 csak pörög a foglaltság jelző.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70262) cof válasza junkpod (#70257) üzenetére


cof
veterán

Én nem vagyok programozó, de biztos vagyok benne, hogy nem a kiegészítő fejlesztőin múlik, hogy nincs hardveres gyorsítás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70263) gyuri81 válasza blakey (#70231) üzenetére


gyuri81
veterán

Huu hallod, ez egy picit melyviznek tűnik a számomra...
Ezt az advance setting / buffer mód beállítás valaki eltudná magyarázni szajba rágósan? :(

[ Szerkesztve ]

(#70264) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

Sziasztok,

van egy Beelink MXIII II készülékem. A saját távirányítóját nem használom. CEC-t és MESON-IR-t együtt használom.
Ami CEC-n keresztül nem működött azt beprogramoztam MESON-IR alá.
A gondom, hogy CEC-n nem volt hangsáv és feliratváltó gomb, ezért beprogramoztam. Ilyen volt az összes szám gomb is. Azok jól működnek, viszont a hangváltás és a feliratváltás nem okés. A gombok működnek viszont egy nyomásra több feliratot vagy több hangsávot is ugrik.
A számok jól működnek, ott nincs egy gombnyomásra, hogy többször alkalmazná.

Más esetleg tapasztalt ilyet? Lehet ez ellen tenni valamit?

Köszönöm!

(#70265) Vtmk


Vtmk
tag

Corelec 9.2.2 x96 max plus 4/64gb os boxra hogy a jó életbe lehet buildelni? Valaki dobna egy leírást? Libreelec féle nem játszik.

S905 project engedd el...

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70266) Vindex válasza Pityke78 (#70258) üzenetére


Vindex
tag

Szia! Nekem is van egy ilyen boxok, de nem tudtam bootolni sd-röl a CE-t. Az Alfawise 96 pro pluszon simán megy. Kérdések.
1. Nem láttam semmi különbséget köztük.
2. Lehet exportálni és importálni is a beállításokat, sőt még a filmek és sorozatok adatbázisát is.
3. Nekem három 2,5" HDD ( 3TB, 2TB, 500GB) van egy routerbe dugva aktív hubbal és elérem Pc-vel, az Alfawise-el, Tv-vel is WIFI-n és kábelen is.

(#70267) Vindex válasza Vtmk (#70265) üzenetére


Vindex
tag

Ez engem is érdekelne. Ha valaki esetleg segítene neked priviben, kérlek tedd már közzé. Köszi!

(#70268) Vtmk válasza Vindex (#70266) üzenetére


Vtmk
tag

Megy mind a 2 a coreelec libreelecről koppint. Ez látszik a source ban. A coreelec után alexelec tovább koppint. A 9.2.2 libreelec fenn van de source formában nincs. Tehát a build ugrik. Coreelec 9.2.2 van de build nem negy. Alexelec van de az alap amit ő buildelt nem is működik.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70269) Pelican válasza Vtmk (#70268) üzenetére


Pelican
őstag

Látszik, hogy értesz hozzá... :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#70270) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy X96 Max Plus 4/64 boxot. Erre fel lehet tenni a CoreELEC-et? Azért kérdezem, mert a CE oldalán, a letöltésnél és a device tree résznél sem látom a választható típusok között ezt a készüléket.

(#70271) korcsi válasza Jim74 (#70270) üzenetére


korcsi
veterán

Fel, S905x3 boxhoz való device tree kell hozzá, például: sm1_s905x3_4g_1gbit.dtb

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#70272) junkpod


junkpod
nagyúr

Lehet, hogy csak nekem újdonság, de kiválóan működik az alvás üzemmód X96air box+ce922 esetében.

Box's don't touch!

(#70273) Jim74 válasza korcsi (#70271) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R
A gyakorlatban a telepítés úgy működik, hogy SD kártyáról fog futni a CE, a gyári android rendszer pedig megmarad a box belső tárolóján?

(#70274) korcsi válasza Jim74 (#70273) üzenetére


korcsi
veterán

Igen.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#70275) FJC válasza Jim74 (#70273) üzenetére


FJC
aktív tag

Igen!
Utána tudsz váltani a két rendszer között, bár ez kissé lassú folyamat (újra kell indulnia a rendszernek).

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#70276) Jim74 válasza korcsi (#70274) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R FJC Neked is :R.

16ezerért jó választás az X96 Max Plus 4/64GB?

(#70277) Vtmk válasza Pelican (#70269) üzenetére


Vtmk
tag

Nem csak már egy hete nézem össze a verziókat. És a file rendszert. Meg szeretek hobbi szinten programozni. Ezért jó egy Ubuntu. Mi dig tanul au ember. :B
De van aki az ahyas részben segít nekem. Pl plugin beállítás stb. De engem a strultúra is érdekel. ,,mitől mehy,, :DD

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70278) Vtmk válasza Jim74 (#70276) üzenetére


Vtmk
tag

Nekem is az van kegyetlen erős.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70279) castiels


castiels
addikt

Pendrive is telepíthető a CE?
Sajnos nincs kártyám.

[ Szerkesztve ]

(#70280) nfsu17 válasza castiels (#70279) üzenetére


nfsu17
veterán

igen

30b. Operációs rendszer futtatása SD-kártyáról, dual-boot, multi-boot / boot manager

[ Szerkesztve ]

(#70281) FJC válasza Jim74 (#70276) üzenetére


FJC
aktív tag

Teljesen ok.

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#70282) Jim74 válasza FJC (#70281) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi a választ :R.
Meg is rendeltem :DD

(#70283) Vtmk válasza Jim74 (#70282) üzenetére


Vtmk
tag

Tdsz dual vagy single bootban telepiteni. Kartya vagy pendrive. De pendriverol vagy kartyarol is megy.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70284) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Bár sejtem a választ, de azért hátha: azt nem lehet megcsinálni valahogy, hogy az Android rendszer boot-oljon az SD kártyáról, vagy Pendrive-ról?

(#70285) Pityke78


Pityke78
őstag

Sajnos még mindig segítségre lenne szükségem az X96 Max Plus 4/64 boxom kapcsán két témában.

1. Iphone tükrözés megoldása. Azt szeretném, hogy ne csak egy-egy alkalmazást tudjak kitenni a boxon keresztül a TV-re, hanem egy az egyben a teljes telefon tükrözze.
Egyelőre andoriddal használom a boxot és az Airscreen-nel próbáltam. Ugyanazon a wifi hálózaton van a box és a telo is, a telon ha rányomok a tükrözésre, akkor meg is jelenik a box neve, de ha ráklikkolok, akkor kódot kér, aminek elvileg a TV-n kellene megjelenni, de ott az Airscreen csak initalizing felirattal pörög és nem ad kódot.

Mit csinálok rosszul, vagy hogyan lehetne ezt az iphone tükrözést megoldani a box-al?

2. A boxra rá van kötve USB-n egy külső HDD, amit szeretnék elérni az asztali PC-ről is.
Itt milyen beállítást, programot kell használnom? Illetve hol találok róla részletes, szájbarágós, magyar nyelvű leírást, ami nem programozóknak készült? :D

Ha valakinek esetleg lenne ideje, kedve segíteni, akkor akár privátban is kereshet.

Előre is köszönöm!

(#70286) Pityke78 válasza Pityke78 (#70285) üzenetére


Pityke78
őstag

Közben az 1-es pontot sikerült megoldani, az Airscreen-ben kellett beállítani a jelszavat, most már működik.......örülünk.... :))

A 2-es pontban kérném már csak a segítséget.

Köszi

(#70287) ztsoft válasza Vindex (#70267) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Itt a CE fórumán is ez volt a téma, [link]. A környezet kiépítéséhez használható az LE dokumentáció (a linken is ezt írják), [link].

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70288) Jim74 válasza Vtmk (#70283) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha a CoreELEC oldalán leírtak alapján telepítek (image kiírás SD kártyára, device tree file másolás), akkor az single, vagy dual boot?

Az első indítást valamilyen speciális módon kell megejteni az X96 MAX + esetében, vagy elég, ha beteszem a megírt SD kártyát és elindítom a boxot?

[ Szerkesztve ]

(#70289) SunMount3r válasza Pityke78 (#70285) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Android beállításokban be kell kapcsolni a SAMBA-t a PC-s eléréshez. Majd CE alatt is ezt kell.

(Csodálkozom, hogy ilyen olcsó noname Box-on megy rendesen az Airplay).

(#70290) korcsi válasza Jim74 (#70288) üzenetére


korcsi
veterán

Egyik se, sd-ről fog futni a CE.
Első indításkor AV csatlakozóba nyomni kell a reszet gombot.

De mindez le van írva a rengeteg munkával nagyon jól összeállított összefoglalóban, ha azt magadévá teszed, akkor már tudsz úgy keresni, hogy megtaláld ezekre a kérdésekre a választ.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#70291) Jim74 válasza korcsi (#70290) üzenetére


Jim74
nagyúr

Oké, köszi :R És sorry a sok kérdésért, megyek összefoglalót olvasni :B

(#70292) Csicsóka válasza SunMount3r (#70284) üzenetére


Csicsóka
őstag

Jól sejted, nem lehet. Droid, amlogic platformon, csak eMMC-ről futtatható.

(#70293) Pelican válasza Csicsóka (#70292) üzenetére


Pelican
őstag

N2-n PetitBoot-tal futtatható szerintem bármiről...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#70294) Beni2360 válasza Pityke78 (#70286) üzenetére


Beni2360
félisten

2. pontra. videó.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70295) cof válasza Csicsóka (#70292) üzenetére


cof
veterán

Hogyan tud elindulni egy Odroid C4-en például a CE, ha nincs benne eMMC? Honnan tölti be ilyenkor a bootloader-t? Nekem most nagyon jól jönne valami Linux alapú rendszer ha elindulna halott bootloader-es S905 vason SD-ről, mert UART-on semmit nem tudok csinálni vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70296) Vtmk válasza cof (#70295) üzenetére


Vtmk
tag

Miért nem rakod vissza rá a gyári firmware-t? És utána keresel rávalót?
Coreelec ben megvan most csinálom a buildet és van benne odroid c4.. DE mindegy.
:Y

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#70297) cof válasza Vtmk (#70296) üzenetére


cof
veterán

Azért mert nem lehet, UBT és SD-ről is megáll.

Az a baj, hogy csak 7.2 GB-os partíciót lát mmc-n, de közben egy 16 GB-os chip van benne.

És ezért a verify partition-nél megáll a folyamat, most vagy sérült az emmc, vagy fake chip, és valami egyedi u-boot volt fenn rajta a gyárban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70298) SunMount3r válasza Csicsóka (#70292) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, csak furcsa, hogy miért nem. Mindenféle (más) Linux féleséget meg lehet. És egy totál maszek CFW-vel sem lehet megoldani? Mindezt úgy érteném, hogy a rendes Android-ja a Box-nak továbbra is ott van a belső memórián...

(#70299) Csicsóka válasza Pelican (#70293) üzenetére


Csicsóka
őstag

Jó két éve, olvastam erről próbálkozást. S905 TV boxon akarták ezt megoldani. Egy 32 GB-os SD-n lértehozták pontosan ugyan azt a 13 partíciót, ami az eMMC-n is van a droid alatt. Gyári FW image-t kibontva, mindent a helyére másoltak az SD-re. Nem indult el onnan, mert a SOC, ha jelen van a rendszerben eMMC, a boot sorrendje szerint minden képen onnan akar indulni. Az SBC PetitBoot-al, eMMC nélkül, elképzelhető hogy így is tudna működni, bár sehol nem olvastam, hogy ez sikerült volna valakinek.

(#70300) Csicsóka válasza cof (#70295) üzenetére


Csicsóka
őstag

A CE SD első, még a FAT előtti részén ott az U-boot. Ezzel tud elindulni a C4 SBC. Az N2 fedélzetén van még egy 128 megás SPI flash, ahová szintén mehet az U-boot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.