Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) LouiS22 válasza satel (#38998) üzenetére


LouiS22
veterán

Ilyet készen nem fogsz kapni sajna.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#39002) satel válasza LouiS22 (#39001) üzenetére


satel
tag

akkor a fontossági sorrend:

- LibreELEC vagy CoreELEC rendszer
- NETFLIX
- 3D (jó lenne FullHD)

esetleg így van javaslatotok?

köszönöm :)

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#39003) dlor válasza Csicsóka (#38963) üzenetére


dlor
tag

HEAVENelec ez kell nekünk :C

(#39004) ztsoft válasza dlor (#39003) üzenetére


ztsoft
őstag

Már ennyire fel vagyok csigázva az újdonságokra. :D Rá is kerestettem a barátommal (Google), de nagy sajnálatomra nem talált semmit. :O

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#39005) dlor válasza ztsoft (#39004) üzenetére


dlor
tag

Bocsi a jövőből írok, a te idősíkodban még nincs ilyen ... türelem 😃

(#39006) dgyuri0123 válasza dlor (#39005) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok!
Nem tudja valaki miért nem megy a TMDB adatbázis S905X boxon? Azt írja LE, hogy nem kapcsolódik a kiszolgálóhoz. Eddig semmi bajom nem volt vele. Segítene valaki?

"csak a zene van"

(#39007) ztsoft válasza dlor (#39005) üzenetére


ztsoft
őstag

Ok, akkor még várok egy kicsit a következő kereséssel. :)) :C

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#39008) dugesz77 válasza dgyuri0123 (#39006) üzenetére


dugesz77
őstag

Pont ugyan ebbe a hibába futottam bele. Valószínűleg központilag van gond. Egyébként CE 8.90.2 egy 905D friss telepítéssel. Universal movie Scrapper-el viszont van pár találat de jópár filmet kihagy(itt is a TMDB van megadva scrapper-nek)

[ Szerkesztve ]

(#39009) dgyuri0123 válasza dugesz77 (#39008) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi! Némileg megnyugtattál. :)

"csak a zene van"

(#39010) blakey válasza C. s. (#38999) üzenetére


blakey
titán

Sajnos azt a távot nem ismerem és így hírtelen nem is látom rajta a hangvezérlést, A3-n van, tapasztalatom nincs vele és tudtommal LE/CE alatt nem megy a hangvezérlés, de akinek van olyan egere majd megírja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39011) LouiS22 válasza satel (#39002) üzenetére


LouiS22
veterán

Az elsőt szinte bármelyik eszköz teljesíteni tudja, de ajánlom átolvasásra az összefoglalót, sokat segíthet ;) Netflix Libre és Core alatt kis bütykölés, de nem ad teljes felhasználói élményt. 3D-ben nem tudok tanácsot adni (és a magam részéről erőteljes parasztvakításnak tartom, de mondom, ez a saját véleményem csak).

Szóval összefoglalót olvasd el és aszerint válassz eszközt. Én a Netflixet egyébként okostévé appján keresztül nézem és maximálisan elégedett vagyok vele.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#39012) DoItYourself válasza satel (#39002) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Frame packed 3D kimenet jelenleg nincs, a hardver nem támogatja állítólag. Az OSMC fejlesztője szerint megoldható a dolog, már egy éve hintette el az infót, hogy Vero 4K-n ez működni fog. Majd egy hónapja azt írta Sam, hogy már van belőle teszt verzió, de nem nyilvános. Ha kész lesz a fejlesztés, akkor remélhetőleg megosztja majd a CE fejlesztőkkel is. De eléggé kutya vacsorájának hangzik ez az egész.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#39013) satel válasza DoItYourself (#39012) üzenetére


satel
tag

Ha a 3D FullHD nem megy még egyik TV Box-on sem, akkor mindegy, hogy melyiket veszem (ha jól értem).
A NETFLIX-et boxon csak azért szeretem, mert nagyon könnyű feliratot varázsolni alá. Ha egy erősebb gépen a NETFLIX menne 1080p-vel is, akkor azt megvenném. Esetleg még vélemény, akinek NETFLIX tapasztalata is van?

köszönöm

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#39014) dugesz77 válasza satel (#39013) üzenetére


dugesz77
őstag

Használtam én is 3-4 hónapig. 1080p-t elő lehetett hozni csak azt nem tudja hardveresen kódolni és az úgy már megfogta a rendszert (frame drop, hang csúszás, ilyesmi) 720-ban jó volt. Talán egy S912 már elbírna vele :F az még csak mostanában fog érkezni abban nem tudok segíteni. Feliratot viszont szépen lehúzta az Opensubtitles-ről. Viszont a tv saját alkalmazása klasszisokkal kezelhetőbb/jobb volt nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#39015) kmarci25 válasza satel (#39013) üzenetére


kmarci25
veterán

Netflix-et én rendszeresem használom egy S905X boxon. 720p-ben megy akadás nélkül, 1080p-ben pedig ahogy írta dugesz is, akad, szakad. Engem ez speciel nem zavar, elvagyok a 720p-vel is, bár nem bánnám, ha menne feljebb. ;) Szintén a felirat miatt használom így, bár a tv-nek is van saját appja, de sajnos az angol nem mindig megy annyira, hogy értsem is. Azt viszont nem ár ha tudod, hogy a Netflix jelenleg bütyköléssel is csak a legújabb változatú kodi alatt működik.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#39016) satel válasza dugesz77 (#39014) üzenetére


satel
tag

köszi az infókat :)

Amit most használok, az egy MiniMX (s905) LibreELEC 8.90.3-mal, beépített KODI v18.0 Leilá-val. A NETFLIX jól megy 720p-vel és feliratokkal :) meg lejátsza a 3D-t is (amit imádok nézni). Csak arra gondoltam, hogy ez a box már több, mint 2 éves, és hátha a NETFLIX is jobban menne (1080p), meg a 3D is élesebb lenne (FullHD, aktív Samsung TV-n) egy mai box-on.
A 3D-re nem lesz megoldás az újabb box (ahogy írtátok), de a NETFLIX 1080p-re megoldás lehetne egy erősebb, egy újabb. Neked mikor érkezik az S912-es box?

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#39017) headhunter válasza satel (#39016) üzenetére


headhunter
addikt

Netflix 1080p, 4K... [link]

(#39018) dugesz77 válasza satel (#39016) üzenetére


dugesz77
őstag

Posta másfél hete rajta ül. Fene tudja mikor kapom kézhez, mostanában elég sokat szöszölnek a csomagokkal :(((

(#39017) headhunter köszi ez jó kis lista. Bár gondolom ezek Android alóli eredmények és nem LE/CE.

[ Szerkesztve ]

(#39019) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Valakinek lenne ötlete VNC eseten kijelzo nelkuli modban hogy lehetne a 352*288-as felbontastol nagyobbat elérni? LE. Torrentet feltettem, SMB-n keresztul NAS-ra dolgozik gigabites adapterrel 15-20MB/s körül, NFS-t még most fogom belőni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#39020) LouiS22 válasza headhunter (#39017) üzenetére


LouiS22
veterán

Androidon esetleg, de nem LE és CE alatt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#39021) wwenigma válasza wwenigma (#39019) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Noh, meg is van.

/storage/.kodi/userdata/disp_cap file-ba kell a megfelelo bejegyzest letrehozni amiben akarod hogy fusson a kodi hdmi csatlakozas nelkul, például 1080p60hz, ezt felezi a VNC.
/storage/.kodi/addons/service.system.aml-vnc/bin/aml-vnc.start file-ba kell egy sleep 10 beszuras hogy a VNC a KODI utan induljon el.

VNC ablak méret felbontás

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#39022) Technoman válasza blakey (#38912) üzenetére


Technoman
őstag

Blakey!
Az általad használt 7.0.3.012k Le már kezeli a Real Time-ot?
Annyira régen volt, hogy már nem emlékszem.
Thx

(#39023) Csicsóka


Csicsóka
őstag

ext4-en futó LE, teszt változat.

Előzmény: [link] [link] [link]

Legalább 2 gigás SD/USB kell hozzá!
dtb-k az SD-n dtb könyvtárban. A gyökérben most S905X 1GB RAM-hoz való dtb.img van.
Szabad hely a rootfs-en 1.1GB. SD átméretezés ebben a korai változatban még nincs.

Vélemény?

LibreELEC-S905.arm-7.0.3.012k_ext4.img

[ Szerkesztve ]

(#39024) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Mitől lehet az, hogy tegnap délután még működött laptopról az SMB megosztás S905X-es X96-ra LE rendszerrel, ma meg már nem tud csatlakozni? Időtúllépés hibát ír.
X96, laptop, router többször is újra lettek indítva.
Laptopon megnéztem a kodi nevű felhasználót, hogy létezik-e, megosztások be vannak-e jelölve a mappák tulajdonságaiban, vírusirtó tűzfal beállításait (bár ez se lett bántva, kb. 2 hete frissítettem, de azóta nem, és eddig ment), és minden jó! Hozzá sem lett nyúlva se a géphez tegnap óta (annyi, hogy letöltöttem pár dolgot, de se telepítve, se törölve, mégcsak újraindítva sem lett tegnap óta), se az X96-hoz, semmihez!
Kb. ott tartok, hogy a laptopot, a router-t, és az X96-ot is darabokra töröm valami jó méretes kalapáccsal, de apróra, akkor legalább lesz tippem, hogy mitől nem működik, de így nincs. :W :(((

Tényleg semmi nem lett egyikkel se csinálva, tegnap még ment, ma meg már nem látja a Kodi a gépet. Mit nézzek meg, vagy mi mehetett el, és hogy?! :W

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#39025) dugynok válasza dave0825 (#39024) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem jàrt le a kodi felhasznàló jelszava?

(#39026) dave0825 válasza dugynok (#39025) üzenetére


dave0825
őstag

Be van jelölve, hogy sosem jár le.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#39027) 74panzer válasza dave0825 (#39024) üzenetére


74panzer
csendes tag

Nekem is volt ilyen.Töröltem a dune fiókot,majd megcsináltam újra a lejátszón hozzáadtam és ment.

(#39028) Hyena válasza dugesz77 (#39008) üzenetére


Hyena
senior tag

En is szivok a TMDB-vel, tegnap ota nem megy.
Mas is ebben a cipoben jar?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#39029) DoItYourself válasza dave0825 (#39024) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Lehet, hogy új ip címet kapott a laptop?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#39030) Hyena válasza Hyena (#39028) üzenetére


Hyena
senior tag

A problema megoldasa az alabbi cimen talalhato:

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=331711

Api key valtozas tortent igy a scrapert frissitve zipbol immar no problem :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#39031) dave0825 válasza DoItYourself (#39029) üzenetére


dave0825
őstag

Elvileg az mindegy neki, nem? Nem kell beírni, ha hozzá akarok adni SMB megosztást, csak nevet, és jelszót kér. Néztem, SMB-n nem is lát semmit a Kodi, de a serviio hálózatot pl. látja, szóval a gépet megtalálja, csak az SMB nem megy. Lehet marad az, hogy törlöm, és kezdem elölről. :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#39032) blakey válasza dave0825 (#39031) üzenetére


blakey
titán

IP-cím alapján vedd fel a gépet. A Windows szépen lekorlátoz dolgokat és ezt nem lehet egyik napról a másikre megoldani egyéb eszközök esetén. Évek óta IP-cím alapján csatlakozok a Kodival, 0 probléma, a másik, hogy megpróbálhatod a Zeroconf alatt is, mert elvileg ott is megjelenik az SMB.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39033) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Tesztelgetem a kis boxot, NAS-ra NFS-en keresztül töltene a transmission, korabban SMB-vel mar probaltam. Van annak realitasa hogy SMB stabilabban mukodik? NFS-sel nagy csucsokat kapok utana belassul, összességében véve lassabb, ami meglepo mert az NFS előnyéről ódákat zengenek...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#39034) blakey válasza wwenigma (#39033) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy ódákat zengenek, de ha SMB-vel nincs gondod akkor ne válts NFS-re és fordítva. Simán benne van, hogy az NFS nálad instabil vagy ahogy írod, bizonytalan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39035) ttt válasza Csicsóka (#39023) üzenetére


ttt
senior tag

Ma már nem, de holnap du próba. (Most a 912 van "tesztpadon" :) )

(#39036) ttt válasza Csicsóka (#39023) üzenetére


ttt
senior tag

Hehe, az lehet jó jel, hogy gúgli a 666 megát már nem akarja szkennelgetni ? ;]

(#39037) Laza...


Laza...
addikt

Gondoltam, ma kipróbálom az LE 7.0.3.012k változatot, mert a kép sokak szerint azon a legjobb, azonban számomra ez zsákutca lett.

A box Mecool M8s pro+, 2/16GB.

- Wifi támogatás nincs ebben a verzióban még?
- Nyelvet nem tudok hozzáadni, pedig a hálózaton lóg (vezetéken). Meg úgy általában semmit sem ami internettel kapcsolatos. (IP cím OK, átjáró, DNS, minden). Vagy 3x próbáltam újrarakni, de nem ment. Mit cseszek el?

Never give up!

(#39038) blakey válasza Laza... (#39037) üzenetére


blakey
titán

M8S Pro + akkor még nem volt így a benne lévő chip nem támogatott.
Nyelvet tudsz hozzáadni, csak a Kiegészítőknél egyszer be kell lépni a Kodi repoba és meglátod, hogy frissülnek a dolgok, utána már mehetsz nyelvet választani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39039) Laza... válasza blakey (#39038) üzenetére


Laza...
addikt

Köszi szépen :R

Never give up!

(#39040) dave0825 válasza blakey (#39032) üzenetére


dave0825
őstag

IP-cím alapján hol lehet hozzáadni Kodiban a megosztott mappákat?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#39041) blakey válasza dave0825 (#39040) üzenetére


blakey
titán

A Tallozás melleti mezőben. Hálózati hely hozzáadása.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39042) blakey válasza Csicsóka (#39023) üzenetére


blakey
titán

Végülis ezzel mitől lesz más? Médialejátszóként miben nyilvánlna meg a változtatás? Nálam kellően gyors a rendszer, ezt csak Minixen használom egy gyors SD kártyával.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39043) Csicsóka válasza ttt (#39036) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem értem mi a probléma ezzel, simán letöltöttem, ellenőriztem, jó. :F :F
Nem szoktam gagyi dolgokat feltölteni... :(((

(#39044) dugesz77 válasza Csicsóka (#39023) üzenetére


dugesz77
őstag

Kipróbáltam én is. Megy minden egy MiniMX 1/8 gigabites boxon. Kellően pörgős jó ez már így elsőre. Egy gyorsabb sd kártyáról szépen viszi a borítókat is szinte nand-ra rakott rendszer sebességét hozza.
De mi is lesz az előnye a simához képest? Telepíthetőek lesznek külső alkalmazások is? Például egy böngésző?

[ Szerkesztve ]

(#39045) Csicsóka válasza blakey (#39042) üzenetére


Csicsóka
őstag

Remélem, hogy semmiben nem más. Ha így van, akkor jól működik a koncepció. Lehet tovább lépni, a valódi oprendszer felé. Nálam egy lassú pendrive-on olyan sebességileg mint az OSMC, vagy is lényegesen gyorsabban reagál mindenre.

(#39046) Csicsóka válasza dugesz77 (#39044) üzenetére


Csicsóka
őstag

Erre még nem lehet semmit sem telepíteni, mert nincs csomag kezelő. Armbian alapon ha menni fog, akkor mindent lehet. Ez még az első lépés ezen az úton, ami egyáltalán nem biztos, hogy sikerre vezet majd.
A 32 bites Armbian már hamarosan el fog indulni ezeken a vasakon, aztán meglátjuk.

(#39047) dave0825 válasza blakey (#39041) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi, de nem jó azzal se. Beírtam a címet (upnp-hez), nem látott semmit. Serviio-t látta csak upnp-n, vagyis a gép hálózati megosztása megy, nem? Akkor SMB-vel mi lett?! :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#39048) DoItYourself válasza Csicsóka (#39043) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Poén volt a három hatosra. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#39049) blakey válasza dave0825 (#39047) üzenetére


blakey
titán

Nem upnp az SMB, rossz helyre írod. Ne keverd a upnp-t az SMB-vel, egyik nem következik a másikból és nem zárják ki egymást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39050) krsanko válasza Csicsóka (#39023) üzenetére


krsanko
tag

Nálam ezzel eddig a leggyorsabb az MXQ Pro 4k S905 1/8GB.Táv nincs,de eddig nagyon biztató.Médialejátszásra tényleg a Jarvis alap a legjobb és a leggyorsabb,legalábbis nálam.Hálózaton SMB-n úgy repeszt mint a villám a blu-ray,köszi.Még tesztelem majd a hétvégén.
Megy a táv is :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.