Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70951) FJC válasza Csicsóka (#70948) üzenetére


FJC
aktív tag

Köszi!
Gondolom a boot sorrend miatt lassabb az indítás...
Valóban azért érdekel a belső memória, mert nem tudom hogy a kártya meddig bírja, mivel elég sok a linux loggolás.
X96Max+ 4/32 GB -re, mi az ajánlott belső memóriába telepítés?

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#70952) cof válasza WhiteWalker (#70946) üzenetére


cof
veterán

Szerintem így nem jó, smb://ipcim/Letoltes/film úgy veszi mint ha a letöltés mappát adtad volna meg, így smb://ipcim/Letoltes/film/ lesz a jó.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70953) blakey válasza FJC (#70951) üzenetére


blakey
titán

Azért ha a kártya megsérül (nálam 4 éve hibátlan) akkor egyszerűen megoldód a cserét, ha a belső tárhelyen valamit elcseszel (ami nem olyan nehéz) akkor problémásabb a helyrehozása. Mindkettőnek van előnye, én jobban szeretem SD-ről, semmiből nem tart egy másikat megírni ha megsérül. adatbázisom meg NAS-on van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70954) FJC válasza blakey (#70953) üzenetére


FJC
aktív tag

Igen-igen ezért gondolkodom rajta, hogy van e különösebb előnye a belsőnek....
Egyenlőre, talán nem érdemes vele görcsölni... :)
Ha neked 4 évig jó egy kártya, akkor nem is kínlódok vele, addigra úgyis másik kütyüvel játszunk. :)

Azt hogyan (hol) kell beállítani, hogy hol legyen az adatbázis pl. NAS?
Én most időnként csinálok mentést a .kodi mappáról.
Ha van két boxom az használhatna közös adatbázist?

[ Szerkesztve ]

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#70955) blakey válasza FJC (#70954) üzenetére


blakey
titán

Azt hogyan (hol) kell beállítani, hogy hol legyen az adatbázis pl. NAS? - MySQL vagy Plex/Emby (Jellyfin), az utóbbiakat használom, tökéletesen működnek.

Ha van két boxom az használhatna közös adatbázist? - igen, ezért is használom ebben a formában illetve nálam azért Plex/Emby mert akkor minden kliens tudja kezelni, tablet, telefon, tv, bármi amire van elérhető kliens.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70956) FJC válasza FJC (#70954) üzenetére


FJC
aktív tag

Köszönöm!

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#70957) junkpod válasza WhiteWalker (#70946) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ott lennie kell valami másnak is. Nem lehetséges, hogy olyan útvonalon keressen amit nem adtál meg neki.

Box's don't touch!

(#70958) sub71


sub71
aktív tag

Sziasztok! Sikeresen telepítettem egy H96 MAX X3 boxra a CE-t. Konkrétan ezt: CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2.2-Generic.img Minden tökéletesen működik Köszönhetően az összefoglalóban leírtaknak. Laikusként elsőre félelmetes volt a sok információ és abból kihámozni, mi szükséges a számomra.Köszönöm a szerzőknek a részletes instrukciókat. Belevágtam bár nehezen. A box már fél éve megvan, de nagyon zavart a filmeknél a darabos mozgás. Ez miatt akartam mindenképp kipróbálni a CE-t. Tényleg szembeötlő a különbség, teljesen folyamatos a kép CE alatt. A legnagyobb félelmem az volt, mi van akkor ha tönkre vágom a boxot egy rossz telepítéssel. Számomra a leírásból nem volt egyértelmű hogy sd kártyás telepítésnél az Android megmarad, tehát utána egy sima újra indításnál sd nélkül az andoid jelentkezik be, Ezért is akartam először dual-boot telepítést. Szóval csak szeretném megköszönni a fórumtársak munkáját. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#70959) tlala


tlala
addikt

Csatlakoznék én is nulla kezdőként - hálával ezért az értékes topikért, és egyben kéréssel is.

Android alatt használok egy Magicsee N5MAX (4/32GB (Android 9, Build: MGCTV152B20191107) dobozt a nyaralóban, teljesen rendben van.
Most egy váltás miatt kitenném az 55 collos TV-re itthon, és szeretném kipróbálni a CE-t is, mint kártyáról indítható alternatívát.
Elolvastam az összefoglalót, átböngésztem a topikot, elolvastam mexel blogját is, de nem tudok nekivágni, mert nem találom a Corelec oldalon a szükséges dtb, conf stb. fájlokat.
Valaki márkatárs dobna nekem pár rövid infót ill. a szükséget infra stb. fájlokat, hogy neki tudjak kezdeni?
Ha ez itt már nagyon lerágott csont, akkor szívesen veszem pü-ben is.
Nagyon köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#70960) cof válasza tlala (#70959) üzenetére


cof
veterán

Ajánlom magamat. :D

Howto: [link]

remote.conf [link]

#Magicsee N5

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70961) szazbolha


szazbolha
addikt

Én is köszönöm a fórumtáraknak a sok infót és segítséget.
A95X MAX-on minden sikerült CE-vel, kivéve a SAMBA fájl másolás, amely még mindig megszakad.
.
Itt a fórumban és googlin is sokat kerestem, de nem találtam a megoldást.
Ha valakinek van konkrét tapasztalata, ötlete vagy linkje a probléma megoldására, akkor azt duplán megköszönném.

(#70962) nfsu17 válasza szazbolha (#70961) üzenetére


nfsu17
veterán

Nálam akkor volt fájl másolás megszakadás gond, mikor tápellátási gond volt a HDD-vel. Bár elsőre nem tűnt ki a hiba, mert míg nem másoltam rá, addig nem dobta le.
Mondjuk az exFAT-ot sem szerette a CE. NTFS és EXT4 jó.
Első körben én valahogy a tápellátás körül keresgélnék...SDD/HDD esetén is, meg a boxot is megdobhatod egy márkásabb táppal

(#70963) szazbolha válasza nfsu17 (#70962) üzenetére


szazbolha
addikt

Nálam SSD-van NTFS-el.

(#70964) mikrofon válasza szazbolha (#70963) üzenetére


mikrofon
veterán

Először én is NTFS-sel próbálkoztam. Ahhoz képest az exfat is megváltás volt.....

(#70965) nfsu17 válasza szazbolha (#70963) üzenetére


nfsu17
veterán

...ettől még próbálkozni lehet, különben nem jutunk előbbre.
A másolást úgy is próbáld ki, hogy az SSD-n lévő xy fájlt átmásolod szintén az SSD-n lévő másik könyvtárba a boxon indítva, a kodi fájlkezelőjével. Nálam így derült ki, hogy nem az SMB a hibás, mert így sem ment a másolás.

(#70966) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy win10 alatt hogyan tudom megosztani úgy a mappákat, hogy CE és android alatt is lássa a box hálózaton keresztül?

Sajnos erről nem találtam működő leírást, de lehet én vagyok a béna. :W
Esetleg tudnátok linkelni olyan beállítást, ami alapján végig tudnám csinálni?

Amúgy a bocs egy X96 Max Plus.

Köszönöm :R

(#70967) e90lci válasza blakey (#70955) üzenetére


e90lci
senior tag

Ezen gondolkoztam én is,hogy a MYSQL-t ki kellene most már váltanom.Tudnál linkelni valami leírást a Plex/Emby Jellyfin telepítéséhez és beállításhoz Synology DS916+ on futna az adatbázis mint az Mysql is van.Köszi előre is.

(#70968) Osynho


Osynho
addikt

Hello! Van tapasztalat a külső usb-s dac-okkal kapcsolatban? CE alatt működnek? Pl egy Dragonfly? Sztereó erősítőt kötnék az S905X2 boxomra.

(#70969) Pelican válasza Osynho (#70968) üzenetére


Pelican
őstag

Minden működik, amihez van elérhető driver forrás.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#70970) blakey válasza e90lci (#70967) üzenetére


blakey
titán

Plex telepítése Synora, Emby telepítése Synora, a Jellyfin az Emby forkja, azzal még nem foglalkoztam de nagyon hasonló az Embyhez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70971) Beni2360 válasza szazbolha (#70963) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam egy 2 TB és egy 6 TB van USB-n NTFS és semmi gondom nincs a másolással.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70972) e90lci válasza blakey (#70970) üzenetére


e90lci
senior tag

Ja ez ok.Azt hittem van a Jellyfin nek valami .SPK kiterjesztésü fájlja (vagy Dockerben fut) amit nem találok és azt kell feltennem a synologyra.Ezer köszönet így már ok. :R :R
Kicsit túlgondoltam.

(#70973) tlala válasza cof (#70960) üzenetére


tlala
addikt

Köszönöm a válaszod.
A LibreELEC.USB-SD.Creator.Win32 fél óráha futtatja a kék csíkját, de a Sajátgépben már rég tudom nézegetni az SD kártya (SanDisk 64GB) tartalmát. Mit csináljak a programmal? Lőjem ki vagy várjak még rá, hátha egyszer befejezi?

A remote.conf fájlt már megtaláltam a topikban Droidmestertől, csak a vfd.conf-ot nem (illetve neten van többféle is, de szívesebben vennék itt egy valódi usertől egy garantált verziót). A vfd-t amúgy hová kell másolni? Egyik Howto sem tér ki rá. A törzsbe?

[ Szerkesztve ]

(#70974) blakey válasza e90lci (#70972) üzenetére


blakey
titán

Mehet Dockerből is ha azt jobban szereted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70975) Beni2360 válasza Pityke78 (#70966) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálad a Windowsban van a megoldás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70976) nfsu17 válasza tlala (#70973) üzenetére


nfsu17
veterán

de, ki tér rá
[link]
Copy the vfd.conf to /storage/.config on your device.

[ Szerkesztve ]

(#70977) cof válasza tlala (#70973) üzenetére


cof
veterán

Megoldódott azóta? Fél óra az sok idő, 1-3 perc alatt felírja SD-re. Ezekkel a nagy kapacitású kártyákkal vigyázni kell, elég sok a hamis példány, és csak akkor derül ki ha tele akarod másolni, és vissza már nem olvassa, vagy valamilyen particionáló programmal módosításokat végzel rajta, mint pl. ez a LEUSB Creator is teszi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70978) tlala válasza cof (#70977) üzenetére


tlala
addikt

Köszi a támogatásodat, de egyelőre nem indul.
A kártya az rendben van, 1 évet ment a telefonomban, sinceritytől van.
A következőt csináltam:
1. Letöltöttem és kiírtam a CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2.2-Generic.img.gz fájlt a LibreELEC.USB-SD.Creator.Win32.exe programmal.
2. A kártyáról a device_trees könyvtárból átmásoltam a kártya törzsébe a g12a_s905x2_4g_1gbit.dtb fájlt, majd átneveztem dtb.img-re (tényleg arra, nem másra, semmi dupla/rossz kiterjesztés).
Nem indul.
Próbáltam a sima g12a_s905x2_4g.dtb fájllal is, azzal sem megy.
A doboz 4/32-es, gigás LAN-nal.
Mi lehet a hiba?

Valaki esetleg tudna küldeni egy garantáltan működő dtb.img fájlt Magicsee N5MAX 4GB/gigás LAN-ra?

[ Szerkesztve ]

(#70979) junkpod


junkpod
nagyúr

help please!
valamit nem jól csinálok, de egyszerűen nem találom a megfelelő mappát a rendszerben (CE 9.2.2 on emmc). a keyboard.xml-el szeretnék szórakozni, de ha bemegyek a storage/.kodi/userdata/keymaps mappába ott csak egy régi xml.bak.0 file van, pedig anno beállítottam a sajátot, hiszen most is működik az audioprofiles a távirányítómon...
mintha ez a storage nem az én storage mappám lenne...
mit néztem el?

Box's don't touch!

(#70980) cof válasza tlala (#70978) üzenetére


cof
veterán

Ennek olyan hülye neve van, hogy van belőle S905X2 és S905X3 ugyanazzal a névvel áldották meg a kínaiak... Nézd meg az s905x3 dtb-vel.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70981) tlala válasza cof (#70980) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, azon is túl vagyok.

(#70982) tlala válasza nfsu17 (#70976) üzenetére


tlala
addikt

Köszönöm neked is - még nem indul a CE, egyelőre csak a device_trees könyvtár üldölgél magányosan a kártyán.

(#70983) cof válasza tlala (#70981) üzenetére


cof
veterán

Reboot to Libreelec app?

Az nem sok infó, hogy nem indul.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70984) tlala válasza cof (#70983) üzenetére


tlala
addikt

Megvolt, telepítettem, az azt csinálja, hogy elindítom, úgy tesz mint ha indulna, de eltűnik a képernyőről, és a box nem indul újra.

(#70985) cof válasza tlala (#70984) üzenetére


cof
veterán

Ez volt az? [link] Nem tudom mi lehet a baj így távolról.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70986) tlala válasza cof (#70985) üzenetére


tlala
addikt

Igen ez, a te Howto linkedben linkelve van.

(#70987) embe válasza embe (#70944) üzenetére


embe
nagyúr

Erre esetleg? Csak CE alatt lehet külső wifisticket installálni? X96Mini a kliens.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#70988) cof válasza tlala (#70986) üzenetére


cof
veterán

Valami ott nem stimmel. Még akkor is újra kell indulnia a box-nak ha nincs benne semmi kártya. Nincs ezzel a box-al tapasztaltom.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70989) bala6120 válasza tlala (#70982) üzenetére


bala6120
senior tag

Ezt hogy érted, csak az a mappa van a kártyán?

(#70990) e90lci válasza blakey (#70974) üzenetére


e90lci
senior tag

Még lenne egy kérdésem,a közös adatbázishoz az advancedsettings.xml be a portot kell változtatni?

(#70991) e90lci válasza blakey (#70974) üzenetére


e90lci
senior tag

Közben megtaláltam.Ha ez az.

[ Szerkesztve ]

(#70992) tlala válasza bala6120 (#70989) üzenetére


tlala
addikt

Ez van a kártyán kiírás után.

(#70993) Pelican válasza tlala (#70978) üzenetére


Pelican
őstag

Senki nem fog neked "garantáltan működő dtb"-t küldeni, mind ott van a kártyádon, ami szóba jöhet...
Próbáld ki a 2g verziókkal is, hátha átvertek a rammal.
Igazából mindegyikkel végigpróbálhatod, bajt nem csinálsz vele.
Ha egyikkel sem indul, akkor próbáld másik prgrammal felírni, vagy másik kártyára vagy pendrivera. Én mondjuk ezzel kezdenék.

Azért annyira nem magányosan üldögél az a folder, ha heten ülnek mellette...
Egyébként a dtb.img nincs is ott...

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#70994) nfsu17 válasza tlala (#70992) üzenetére


nfsu17
veterán

Rufus-szal is kiírhatod, veszteni nem tudsz

(#70995) tlala válasza nfsu17 (#70994) üzenetére


tlala
addikt

Köszi az ötletet, rufus is megvolt.

(#70996) blakey válasza e90lci (#70990) üzenetére


blakey
titán

Automatikusen megoldja a Plex vagy az Emby, neked manuálisan nem kell semmit sem csinálni. MySQL esetében viszont kelleni fognak a beírások.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70997) junkpod válasza tlala (#70978) üzenetére


junkpod
nagyúr

hali, nekem működik az N5MAX, eleinte nightly volt rajta, mint láttad nem régen frissítettem a stabil 9.2.2.NG verzióval.
Arról meg vagy győződve, hogy valóban Magicsee N5MAX amlogic S905X2 boxod van?
Ja és miért a LibreElec kiírót hazsnálod? Rufus régóta jól működik nekem.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#70998) e90lci válasza blakey (#70996) üzenetére


e90lci
senior tag

Értem.Köszi :R :R :R

(#70999) tlala válasza junkpod (#70997) üzenetére


tlala
addikt

A hozzászólásomban linkelt generic verziót tetted fel te is?
Ugyanott linkeltem a terméket, ahonnan tavaly vettem még Droidmester ajánlására. Akkor ajánlott box volt.

(#71000) junkpod válasza tlala (#70999) üzenetére


junkpod
nagyúr

a coreelec oldalról indulva X3-as generic: https://github.com/CoreELEC/CoreELEC/releases/download/9.2.2/CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2.2-Generic.img.gz
De persze én update-verziót töltöttem a fent lévő nightly miatt.

kérlek menj be androidba és fotózd le a system info-t, jó lenne megtudni milyen boxod van valójában (attól, hogy hol és mit vettél ez lehet független...) esetleg egy cpu info appal is nézd meg.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.