Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) Pelican válasza Csicsóka (#51999) üzenetére


Pelican
őstag

Az újra feltöltött nightly sem megy? Mert ezt javították benne, hogy az S905-ön bootnál megállt.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#52002) Pelican válasza DroiDMester (#51988) üzenetére


Pelican
őstag

1.gond volt csak hogy tar al nem engedte frissíteni mert hogy nem ARM ami fent van
Ilyen esetre van a .nocompat.
Létrehozod a tar (vagy img) mellé és akkor nem ellenőriz.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#52003) DoItYourself válasza -szabi- (#52000) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kinyiffant sd kártyára tippelek.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#52004) -szabi- válasza DoItYourself (#52003) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi a segítséget.

(#52005) djg válasza MCs88 (#51949) üzenetére


djg
aktív tag

Nem, mert sajnos nem ertettem, hogy ez mit jelent es hogy kene csinalni.
Reagaltam egyebkent, de ugy ertettem, hogy ezzel a halozatot akarod kiszurni, de mivel a plexxel megy, igy hardverrel, switch-el, kabellel, stb nincs gond.
Illetve fizikalisan a media playerrel se, CE boot is rendben, es hozza se nyultam szoftveresen semmihez, igy nem ertem mi lelte. :F

(#52006) M_AND_Ms válasza M_AND_Ms (#51952) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Senki se tud rá választ, segítséget, vagy valami ötletet?

Akkor másképp próbálom. Annyit kérek Leia tulajoktól, hogy nézzék már meg, a kiegészítők között látják-e a mellékelt képen kijelölt kiegészítőket. (ez elvileg a kodi repo tartalma). Ha igen akkor melyik repoban?
Előre is köszönöm!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#52007) Csicsóka válasza Pelican (#52001) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az nem megy. Amikor először oda néztem délután, pont nem volt fent egy img sem, hanem ki volt írva hogy most folyik a build. Később leszedtem, nem indult, majd este még 1x leszedtem, akkor sem.
Azóta nincs változás az oldalon, az időpontok most is ezek.

(#52008) mexel


mexel
veterán

Sikerült felbűvészkedni egy 905x-re az android 8.1-et, elég szépen viselkedik videólejátszás terén. A Kodi végre működik normálisan. ( sajnos ez a rendszer még igen messze van a normálisan használhatótól, sok-sok mindent kellene csinálni rajta hogy üzemszerűen működjön minden. Főleg hogy a droid 8-hoz lövésem sincs annyira más mint a 7 :( )
Ha megjelenne pár 905x és 905W box Android 8-al akkor azt hiszem jobb lenne az eddigieknél.

(#52009) Pelican válasza Csicsóka (#52007) üzenetére


Pelican
őstag

Jeleztem a fejlesztőknek.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#52010) DroiDMester válasza Pelican (#52002) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ehez egy leírást tudnál mellékelni!(mit hogy jová?) nem vagyok linux/ce guru. :R

(#52011) Pelican válasza DroiDMester (#52010) üzenetére


Pelican
őstag

Ez volt a leírás. :)
Létrehozol egy file-t .nocompat néven az update mappában és mellé teszed a frissítést.
Nem kell hozzá linux, windowsból is csinálhatod.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#52012) Kroni1


Kroni1
veterán

Van akinek CE alatt sikerült a boxot Bluetooth fejhallgatóval összepárosítania? Nekem látszólag csatlakozik, de nem megy át a hang..

(#52013) kmarci25 válasza Kroni1 (#52012) üzenetére


kmarci25
veterán

Szinte minden este használom. A hangbeállításoknál átállítottad, hogy oda küldje a hangot?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#52014) Martin Eden válasza Kroni1 (#52012) üzenetére


Martin Eden
tag

A párosítás után a hangkimenetet is megváltoztattad?
Rendszer - Hang - Kimenet és ott a bluetooth kimenetet kell választani.

(#52015) blakey válasza Kroni1 (#52012) üzenetére


blakey
titán

Igen, nálam jól működött és Vorke-vel teszteltem, mert volt egy kis gubanc a qca9377-es firmware-el.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52016) DroiDMester válasza Pelican (#52011) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

köszi az infót :R

(#52017) metti válasza DoItYourself (#51955) üzenetére


metti
tag

köszönöm :R

Ha valami komolyan érdekel, foglald le egyértelműen a későbbi félreértések elkerülése végett!Posta csak előreutalás esetén!

(#52018) junkpod válasza Kroni1 (#52012) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen. A hang kimenetet is át kell állítani, nem elég a kapcsolódás.

Box's don't touch!

(#52019) mpo


mpo
veterán

Tegnap nem működött a Minix (CE+Kodi), nem látta a PC-t, couldn't connect server.
A Kodi nevű user jelszava lejárt a Windowsban, ez okozta.
Most már nem fog lejárni a jelszó!

Ha érted, akkor már elavult.

(#52020) xtend


xtend
senior tag

Helló!
Az S905 boxom wifi jele eléggé gyenge, ezért vettem egy tplink Archer t2uh wifi usb adaptert ami MediaTek MT7610U chipes, ez elvileg támogatott CE alatt 8.95.7 óta (ezt olvastam itt: a CE fórumán)

Na de hogy lehet ezt működésre bírni, mert bedugtam USB foglalatba de sehol semmi.
Tudja valaki ilyenkor mit kell még tenni?
Köszi!

(#52021) Csicsóka válasza Pelican (#52009) üzenetére


Csicsóka
őstag

A ma délutáni 20190214a már működik rendesen. :C
A tegnap esti még nem volt jó.

(#52022) blakey válasza Csicsóka (#52021) üzenetére


blakey
titán

Igen, javítva lett néhány opengl.
Egyébként már van ilyen is. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52023) horeee válasza Csicsóka (#51980) üzenetére


horeee
tag

Megrendeltem, kösz a tippet.
(neked hiszek, a T95m-et is pont azután vettem meg, miután te jelezted hogy jó cucc) :D
Miből lehet a legegyszerűbben megtudni, hogy kamu ramos, vagy tényleg annyi?

[ Szerkesztve ]

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#52024) dugesz77 válasza xtend (#52020) üzenetére


dugesz77
őstag

Általában csak annyi változik ilyenkor,hogy a kapcsolatok résznél wifi-nél 2x lesznek a az SSID-k és jó esetben az erősebb jelű lesz az új adapteren keresztül vehető.

[ Szerkesztve ]

(#52025) Csicsóka válasza blakey (#52022) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szuper! Ez is működik rendesen.

(#52026) Osynho


Osynho
addikt

Hello.

Beelink M18am van CE 8.95.3al. A külső hdd-t lecsereltem egy nasra, minden jó, a filmeket, zenéket hozzáadtam a médiatárhoz. A napokban ugyanígy a sorozatokat szerettem volna, de amikor talloznám neki az smb halozatnál a mappát, üres a menü, tehát nincs semmi az smb-nél. Eközben látja a nast, ott vannak a meghajtók, a filmeket, zenéket lejatssza róla. Mi lehet a hiba,?

(#52027) xtend válasza dugesz77 (#52024) üzenetére


xtend
senior tag

F@sza, mert nekem csak az van ami eddig is volt :(

Elvileg CE 8.95.7-nél rakták be a drivert. Az megvan valakinek s905-re?

[ Szerkesztve ]

(#52028) MCs88 válasza djg (#52005) üzenetére


MCs88
aktív tag

Bocs átsiklottam akkor felette. A plex nem smb-n hanem http-n illetve websocketeken küldi az adatot. Amit írtam cucc azt csinálja, hogy nem a Kodi csatlakozik a megosztásaidhoz, hanem rendszer szinten a linux csatlakozik és mountolja a megosztásokat.
Szóval próbáld ki, hogy be ssh-zol a boxra és kiadod a következő parancsot (az ipcímet/felh.nevet/jelszót cseréd ki a sajátodra):
mount -t cifs -o vers=2.0,username=username,password=pass,rw //192.168.1.2/filmek ~/videos

Ha ez lefut hiba nélkül, akkor a videos könyvtárban ott lesznek a filmeid a hálózatról, próbáld ki, hogy onnan elindulnak-e Kodiban.
Ha igen, akkor a régebbi hozzászólásomban írt tartalmat (az ipcímet/felh.nevet/jelszót átírva) írd bele egy autostart.sh nevű file-ba és másold be a box /storage/.config könyvtárába és reboot után automatikusan felmountolja a /storage/videos -s alá a megosztásodat. Vagy ha ezt könnyebnek találod, akkor ezen leírást követve is ugyan ez lesz az eredmény [link]

[ Szerkesztve ]

(#52029) Csicsóka válasza horeee (#52023) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ha a 3 gigás dtb-vel nem indul el a CE akkor kamu. Android GUI mindig 3-nak hazudja, az nem mérvadó.

Azért droid alatt is látszik az igazság, de kell rá egy terminál app, és ott:

cat /proc/device-tree/amlogic-dt-id

A dtb-vel nem tudnak trükközni, ebből kiderül mi az igazság.

(#52030) blakey válasza Osynho (#52026) üzenetére


blakey
titán

Ékezet vagy valamilyen karakter ami zavart okozhat. Elképzelésem sincs, évek óta jó nálam az elérés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52031) Beni2360 válasza Osynho (#52026) üzenetére


Beni2360
félisten

Már elég régen nincs ott semmi. Lejjebb a hálózat hozzáadásánál kell ip címet beírni ottan megosztani.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#52032) Csicsóka válasza xtend (#52027) üzenetére


Csicsóka
őstag

Lépj be SSH-n dugd be az USB-be, és add ki:

CoreELEC (official): 9.0.0 (Amlogic.arm)
CoreELEC:~ # lsmod
Module Size Used by
mt7601usta 1626808 1
mtprealloc 2713 1 mt7601usta
bnep 13847 2
hci_uart 30134 1
bluetooth 340354 23 bnep,hci_uart
6lowpan_iphc 10183 1 bluetooth
8021q 19039 0
dhd 752447 0
cfg80211 374882 2 dhd,mt7601usta
...

A lista elején egyből ott lesz a mt7601usta Mediatek modul. Ha nincs akkor nem ismeri még sem, és nem is fog menni.

(#52033) xtend válasza Csicsóka (#52032) üzenetére


xtend
senior tag

Köszi!

lsusb listázza csak ki lsmod nem...fasz@ akkor, kidobott pénz..bár nem értem egyébként, mert a 8.95.7-nél adták hozzá "added support for MT7610U based WiFi adapters" azóta kivették volna? azt a img-t meg már sehol nem találom
Mondjuk másnak is lett vele problémája az új CE-n ahogy nézem: [link]

az még lehet a ludas, hogy a box nem tudja az áramellátását kiszolgálni? mert ha windows-os laptopra dugom rá, akkor egy kék led villog rajta, M8S box meg Tanix boxon pedig semmi led világítás

[ Szerkesztve ]

(#52034) Csicsóka válasza xtend (#52033) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem vették ki, ez egy meg nem mondom melyik nightly, de itt van benne a modul.

Próbáld meg betölteni a modult, az majd húzza a függőségeit is, és elvileg elindul.

modprobe mt7610u_sta

Táplálni meg egészen biztosan képes, azért nem villog, mert nem él csak akkor ha betölt a modul.

(#52035) xtend válasza Csicsóka (#52034) üzenetére


xtend
senior tag

Köszönöm a segítséget!
Nem működött így sem. Ellenben előkotortam egy régebbi boxomat és azon még a 8.95.7 CE van, gyorsan le is tiltottam a frissítést, majd rádugtam a wifi adaptert és láss csodát működik, 10 mbit/s helyett már 60-al nyal a box. Csak a probléma az, hogy ezen a boxon nincs BT.

Na mind1, megpróbálok egy nightly-t felrakni a nem működő boxra, hátha.
Vagy a régiből valahogy ki tudom nyerni azt a CE verziót?

(#52036) blakey válasza xtend (#52035) üzenetére


blakey
titán

CE 8.95.7 S905

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52037) kenand válasza mexel (#52008) üzenetére


kenand
veterán

Nem arról volt szó hogy 6.0 után nincs a Kodiban amlogic támogatás?

(#52038) djg válasza MCs88 (#52028) üzenetére


djg
aktív tag

Sajnos ennél én kezdőbb vagyok, mert már azt se értem mi az, hogy be ssh-zni?

Úgy érted, hogy el kéne érnem a böngészőből a médiaplayert?
Pl. a yahama erősítőt elérem így, de a médiaplayernél webhely nem elérhető.
SSH-ra rákeresve a putty nevű programot dobta fel, hogy ezzel érjem el, csak itt meg egy cmd-s ablakig jutok, ahol meg kéne adni a user/passt, de a passt nem fogadja el...

De fogalmam sincs, hogy jó úton járok-e, őszintén nem értem, hogy ha egyszer működött és nem állítottam el semmit, akkor mi vágta agyon? Valami auto frissítés? Mert most néztem, hogy a CE is már 8.99.2 és magától észrevétlenül feltette, de nem hiszem, hogy ez el kéne rontsa a dolgokat....

(#52039) Csicsóka válasza xtend (#52035) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ebben elvileg mennie kellene, mert kézzel betölthető a modul.

CoreELEC:~ # modprobe mt7610u_sta
CoreELEC:~ # lsmod
Module Size Used by
mt7610u_sta 831985 0
8021q 19039 0
8189es 1178409 0
cfg80211 374882 1 8189es

De mivel nekem nem ez e típusú adapter van, kipróbálni nem tudom. Az is lehet hogy itt már bűvészkedés nélkül elindul, és ott lesz a connections menüben. (Néha van hogy fél perc, mire megjelenik meg ott az adapter)

(#52040) xtend válasza blakey (#52036) üzenetére


xtend
senior tag

:R :R :R :R :R :R :R
Wifi adapter működik, BT működik, mindenki happy :) Köszönöm!!!!

(#52039) Csicsóka
Neked is köszönöm a segítséget. :R
CoreELEC-Amlogic.arm-9.0-nightly_20190214a.tar ezzel is próbáltam és meg sem nyikkant az adapter.
Most visszaraktam a 8.95.7-et azzal minden klappol, persze a linuxos driver miatt az 5GHz-s netet érzékeli, csak éppen nem csinál vele semmit (egyik film sem indul vele, sem speedtest), a 2.4GHz-el működik jól.
Hol lehetne ezt a hibát jelezni, mert másnak is meghalt működni ez a fajta adapter a 8.99.x-re való frissítés után!

(#52041) djg válasza MCs88 (#52028) üzenetére


djg
aktív tag

Na most újra elkezdett működni. Persze nem magától... :U
A gond az lehetett, hogy a filmek forrásául szolgáló, megosztás alatt lévő PC ip címe megváltozott.
De ilyen, hogy eddig 192.168.0.129 volt és most 130 lett. Nem is értem pontosan, hogy ez minek köszönhető, magamtól nem írtam át...
De most, hogy elkezdtem újra felvenni és ezzel az ip-vel betallózni most megint látja a filmeket. :Y

Tuti hasznos, amit írsz és köszi a vesződséget, az is lehet, hogy az megoldaná ha megint megváltozna ez valamiért, csak nem igazán értem hogy mit hogy, amint az látszik. :DDD Bocsi, casual user vagyok

(#52042) xtend


xtend
senior tag

Örömben az üröm, hogy most meg valamiért a távirányító nem működik (megvannak hozzá a fájlok pedig) :Y
Mondom akkor kipróbálom amit Csicsóka linkelt. Avval azonnal működik a távirányító, BT is, de a wifi adapter halott :( hiába adom ki a modprobe-t hozzá, 10 perc múlva is ua. :(

Blakey: .tar-ban esetleg nincs meg a 8.95.7? :B

(#52044) mexel válasza kenand (#52037) üzenetére


mexel
veterán

Nincs is, de a kodi nem is az amcodecet használja. ( ezért is nem jó a 7-es droidon mert ott még a mediacodec nem tökéletes)
A 8-as viszont teljesen más már ( nem is tudom mit hol keressek), gondolom a mediacodeccel csinálhattak valamit hogy a kodi normálisabban működjön. A képminőség viszont mintha roszabb lenne. ( olyan szemcsésebbnek tűnik, de lehet hogy csak képzelődök)
De érdekes mert nem teljesen jó minden, több 8-as és 8.1-es rendszert és boxot is kipróbáltam, van ahol van hiba de van ahol hibátlanul teszi a kodi a dolgát. Szóval kicsit katyvasznak tűnik még az egész.
Úgy érzem androidból nem fognak soha normális médiabox rendszert összehozni. :(
Még jó hogy van LE és CE :)
Tulajdonképpen kár is nagyon rugózni a droidon, ha csak annyira működik ahogy most a 7-est meg lehet csinálni az jó arra aki droidozni akar, aki komolyabban veszi a filmezést az úgyis CE-t használ.
Kezdem unni ha sikerül az egyik rendszerben valahogy megcsinálni valamit, ugyanaz a módszer másik boxon már nem jó vagy máshogy működik.

De a 8-asban talán jó lesz ha majd működik normálisan az új megoldás, a gyártói implementáció, talán azzal lehet majd megoldani ezeket a hibákat. Csak sajnos a boxokhoz nem nagyon lesz aki megcsinálja, a box gyártókat nem nagyon érdekli a dolog, ugyanúgy valami telefon vagy tablet droid lesz ráekecselve. Pedig ezzel egyszerűbb lenne általános és jó rendszert készíteni.

(#52045) mert2011 válasza xtend (#52042) üzenetére


mert2011
csendes tag

Feltettem ide. CoreELEC-S905.arm-8.95.7.tar

https://we.tl/t-Jwj8WHMJMk

Bocsi,de esetleg valaki segíthetne,hogy hogyan kell a web címet "eltakarni".
köszi

[ Szerkesztve ]

(#52046) Somatom válasza mexel (#52044) üzenetére


Somatom
veterán

Tök jó lenne, ha ezt a gyártók is belátnák és nem vágnák haza a boxokon futó Androidot azzal, hogy médialejátszóvá degradálják. Hagyják meg általános használatú miniPC -nek! Aki médialejátszásra akarja kihegyezni, az meg rakjon rá CE -t!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#52047) tobias40 válasza mert2011 (#52045) üzenetére


tobias40
veterán

A "link" gombra kattintva tudod beilleszteni ,és oda bármit amit írni akarsz a kék színű "foltba"

(#52048) Beni2360 válasza mert2011 (#52045) üzenetére


Beni2360
félisten

Na egy kicsit bővebben.
Pl. Feltettem ide. - na ezt kijelölöd az egérrel miután a linket a vágólapra másoltad.
Majd lent az OK gomb alatt picit jobbra van a link gomb azt megnyomod és a kék vonal mezőbe beilleszted a vágólapról és OK.
Erre a kiválasztott szavad. Feltettem ide pirosra változik és arra kattintva lehet elérni a linket.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#52049) Kroni1


Kroni1
veterán

Köszönöm mindenkinek aki írta a hangkimenet átállítást! :R Így már okés.

Mentségemre szóljon, hogy a Mi box automatikusan némitja a hangkimenetet ha csatlakozott a BT eszköz, ezért nem gondoltam h itt meg ilyet is kell.. :)

(#52050) xtend válasza mert2011 (#52045) üzenetére


xtend
senior tag

Köszi! :R

@Csicsóka:
csak sikerült megcsinálnom, de úgy, hogy először a gépemen megtalálható 8.95.3-at raktam fel, ekkor BT volt, wifi adapter nem és távirányító sem. Ekkor tar-ból ráengedtem a 8.95.7-et így lett távirányító, BT megmaradt plusz a wifi adapter is megfelelően működik :C

Köszi mindenkinek a linkeket/segítséget!

A box egyébként egy Mini M8S S905 (2/8gb)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.