Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70801) castiels válasza cof (#70799) üzenetére


castiels
addikt

Ez akkor is megy ha a router nem tudja a fix ip-t?

(#70802) cof válasza castiels (#70801) üzenetére


cof
veterán

Amíg újra nem teszed a CE-t addig marad.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70803) castiels


castiels
addikt

Értem, tehát ide bármit be írhatok címnek?

(#70804) cof válasza castiels (#70803) üzenetére


cof
veterán

Azért bármit nem.

Mondjuk ha a routered 192.168.0.2-254 között oszt ki IP-t akkor az utolsó szám 2-254 között bármi lehet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70805) castiels válasza cof (#70804) üzenetére


castiels
addikt

Ahonnan pedig el akarom érni ezt a címet ütöm be amit itt megadtam? Tehát igy távolról is bármilyen hálozatról el tudom érni?

[ Szerkesztve ]

(#70806) cof válasza castiels (#70805) üzenetére


cof
veterán

Ez belső hálózati IP cím, távolról a külső IP címeddel érheted el a TM-et, a speedtest.net-en megtalálod a külső IP címedet, de ha dinamikus akkor változni fog egy idő után, attól függ ki a szolgáltatód.

És még nyitnod kell egy portot is a 9091-re a routeredben, arra az IP-re amit megadtál a BOX-nak, de ez inkább már a routered topikjába való téma.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#70807) castiels válasza cof (#70806) üzenetére


castiels
addikt

Értem, a box-ot be lehet úgy állítani, hogy ne kapcsoljon ki ha a tv kikapcsol?

(#70808) nfsu17 válasza castiels (#70807) üzenetére


nfsu17
veterán

persze
gondolom a CEC-hez van köze. kapcsold ki a CEC-et a tv-n.

(#70809) FJC válasza nfsu17 (#70808) üzenetére


FJC
aktív tag

Vagy a box-on...

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#70810) nfsu17 válasza FJC (#70809) üzenetére


nfsu17
veterán

igen, közben eszembe jutott az is, csak ki kellett mennem a kukáért, és mire visszajöttem már nem tudtam módosítani :D

(#70811) castiels válasza nfsu17 (#70808) üzenetére


castiels
addikt

Köszi majd próbálkozom, ha valakinek van remote.conf-ja LG távirányítóhoz, valahogy nem lehetne működésre bírni? RM19 magic remote.

[ Szerkesztve ]

(#70812) embe


embe
nagyúr

Amihez külön adnak infra érzékelőt, mint pl. ehhez is, az ilyen kütyü enélkül nem is vezérelhető a távkapcsolóval? Vagyis a boxba nincs vevő beépítve?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#70813) castiels válasza embe (#70812) üzenetére


castiels
addikt

Ez a box annyira nem ajánlott..

(#70814) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#70789) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Erre valaki?
( Lehet másnak alapvető kérdés , de még csak most ismerkedem a rendszerrel)

(#70815) blakey válasza embe (#70812) üzenetére


blakey
titán

Azért adják, mert sokan elrejtik a dobozkát és ott már nem érzékel az infra, egy ilyen kivezetéssel meg egyszerűen megoldható. Ha látható helyen van akkor nincs rá szükség, természetesen működik anélkül is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70816) mikrofon válasza embe (#70812) üzenetére


mikrofon
veterán

Az ugoos X2/X3 box-ok an biztos nincs csak így ezzel az érzékelővel. Tehát ha nincs bedugva nem működik az infra...
De nagyon nagy előnye hogy bárhol elhelyezheted a tv mögött vagy környékén és elég ha az érzékelő a tv aljára ragasztod...
Nekem nagyon bejött ez a megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#70817) Met


Met
nagyúr

Lenne egy olyan problémám hogy változott a NAS ip címe.
Átírtam az elérésben az címet de médiatár frissítéskor iszonyat lassan halad.
Töröltem a forrásokat. Újraindítottam a lejátszót és a médiatár tisztítása is iszonyat lassú, percek alatt el sem indult. Újra indítottam a lejátszót.
Hozzá adtam újra a forrásokat, a filmeket gyorsan bescannelte de a sorozatokkal megint szenved. Justified hamar lement, de a Rém rendes családnál megakadt 1%-on már vagy 10 perce.
Hogy tudnám ezt felgyorsítani?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#70818) embe


embe
nagyúr

Köszi Urak a választ!
Nagyon alap dolgokra kell. Felokosítani egy tévét, hogy lehessen rajta nézni az RTLMostot, meg a HorizonGo-t. És ennyi, erre csak megfelel.. . Ha nem eladom. :)
Médiaplayernek van Zidoo Z9S.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#70819) embe válasza embe (#70818) üzenetére


embe
nagyúr

Van egy kínei és egy Asus wifistickem. Valamelyikkel csak fel lehet tuningolni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#70820) Pelican válasza WhiteWalker (#70789) üzenetére


Pelican
őstag

Nem kell semmit beállítani, az az alap, hogy ha benne van a kártya/pendrive akkor onnan indul. Csak az első indításnál kell reset gomb vagy android app.
Ha neked nem az android indul, akkor valami nem sikerült a telepítésnél.
Új telepítés, másik kártya, másik pendrive hozhat megoldást.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#70821) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Van egy Mecool BB2-m és szeretném megkérdezni, hogy arra lehet rakni netflix-et?
Nincs mókolva úgy használom ahogy jött.
köszi.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#70822) WhiteWalker válasza Pelican (#70820) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Pont ez az , hogy az Android indult el és nem a CE.
( SD Kártya rá volt dugva végig az usb-re)

(#70823) rsf válasza mikrofon (#70713) üzenetére


rsf
senior tag

Nem is tudtam, hogy ennyi féle mókolt Rom van a GT-King-re.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#70824) a.t.t.i. válasza nfsu17 (#70769) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Minimum 2gb-os legyen,pl S905X3 procival( S905W van most 1gb-al),LE,CE rárakható legyen.
Külső hdd-ről nézek filmet ennyi.európai raktárból jöjjön.

Amit linkeltél,beállítom európára,és már horror ár.

(#70825) FJC válasza WhiteWalker (#70822) üzenetére


FJC
aktív tag

Próbáld az SD card-ot USB nélkül használni.
ui.:
A Kodiban mi az elsődleges opció a kikapcsoló gomb megnyomására?

[ Szerkesztve ]

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#70826) nfsu17 válasza a.t.t.i. (#70824) üzenetére


nfsu17
veterán

Amit linkeltél,beállítom európára,és már horror ár.

mivel alapból nem írtál semmi kitételt, csak most.
Akkor keress használtan, most elég rossz a beszerzése ezeknek, alig vannak raktáron és ami van, az is drágán.

FJC

Leállítás?

[ Szerkesztve ]

(#70827) junkpod válasza mikrofon (#70800) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mekkora tv-t milyen távolról nézel?

Box's don't touch!

(#70828) junkpod válasza Met (#70817) üzenetére


junkpod
nagyúr

A médiatár tisztítása lehet, hogy nem jó, mert nálam is kivarhatatlan lassú lett. Szerintem bugos...

Box's don't touch!

(#70829) gyűrű válasza mikrofon (#70800) üzenetére


gyűrű
addikt

Ez nem lehetséges. Át kell kódolni az egész skint hozzá... ezeket én még sose éreztem kicsinek. Szerintem az alap estuary skinben is ekkorák, bár én azt nem használom.

(#70830) FJC válasza nfsu17 (#70826) üzenetére


FJC
aktív tag

Én arra gondoltam, hogy állítson be alvó módot a ki kapcsoló gombra és akkor hogyan indul...

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#70831) ztsoft válasza junkpod (#70828) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam jól működik a médiatár tisztítása, mindig ezt használom ha törlök a filmek vagy sorozatok közül.

(#70817) Met

Ugye, a filmeknél csak egy filmhez tölti le az adatokat, a sorozatoknál viszont a sorozathoz, évadokhoz meg minden egyes epizódhoz. Látható, hogy a sorozatoknál sokkal több adatok kell letöltenie egy sorozathoz.

Nálam is tovább tart a sorozatok átvizsgálása, mint a filmeké, pedig az utóbbiból sokkal több van (112 film, 14 sorozat, 1114 epizód).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#70832) Beni2360 válasza junkpod (#70828) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát mivel az egész médiatárat le kell ellenőrizni ezért az időbe telik. Ki is írja, hogy sokáig fog tartani.
Én ezért a filmet vagy sorozatot a fő oldalról törlöm (innen és a HDD-ről is), jobb gomb menüben majd a videók mappában is törlöm az üresen maradt mappát a benne meghagyott semplével együtt.
Aztán időnként a kosarat is törlöm mivel oda rakja. Ez még mindig sokkal gyorsabb mint a médiatár tisztítása opció.
Ui: ha netán benne van a torrent kliense akkor onnan törlöm és csak a főoldalnál marad hátra törlésre. Ez a leggyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70833) mikrofon válasza gyűrű (#70829) üzenetére


mikrofon
veterán

(#70827) junkpod rátapintott a lényegre messziről nézek "kis" TV-t , 40"-t 4m-ről.
Így android-ban is fel van húzva a betűméret nagyobbra. Úgy ott tökéletes. Csak ott ugye egy csúszka. Eszembe jutott hátha itt is csak néhány értéket kell át írni.
De akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#70834) WhiteWalker válasza FJC (#70825) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Megnézem így , ha közvetlen teszem bele , nem pedig pendrive-ba dugva.

Egyenként "leállítás" van alapértelmezetten.
Ezt lehet konfigurálni is? Ha igen hol?

(#70835) FJC válasza WhiteWalker (#70834) üzenetére


FJC
aktív tag

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#70836) FJC válasza WhiteWalker (#70834) üzenetére


FJC
aktív tag

Ha átdugod, lehet hogy újra kell csinálni a telepítési folyamatot (nem vagyok benne biztos, de...).

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#70837) Met válasza Beni2360 (#70832) üzenetére


Met
nagyúr

Erről egy kicsit bővebben lehet?
Töröltem mindent a film és sorozat könyvtárból a NAS-on.
Kikapcsoltam a fűmenüben a sorozat és film megjelenítést, Aeon Nox: SiLVO skint használok (gondolom Te nem).
A média tár tisztítása 20 perc alatt 0%. Nyilván ez függ a mérettől is.
Milyen kosár? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#70838) junkpod válasza Met (#70837) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát az, hogy a főmenü milyen filmet vagy sorozatot mutat nincs összefüggésben a média tár méretével és törlési tulajdonságaival.
Ha beraktal egy forrást a mediatarba (film adatbázis) akkor az ott van, ha van főmenüben ha nincs.

Régebben is csinaltam médiatár törlést és nem tartott ilyen sokáig.

Box's don't touch!

(#70839) WhiteWalker válasza FJC (#70835) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Aha.
Köszönöm :R ( ennyire még nem merültem el benne)
Nem baj ha újra kell telepíteni. Hamar megvan. A rendszer még szinte érintetlen. Ismerkedem vele , mit és hol merre találok :B

Láma kérdés újra , ha netán lekapcsoláson hagyom ( nem stand by) , akkor mivel tudom bekapcsolni?
Nincs rajta on/off kapcsoló ...

[ Szerkesztve ]

(#70840) fucsaj válasza blakey (#70684) üzenetére


fucsaj
csendes tag

Megvan a hiba: ha 3840x2160 ra állítom a system/display/resolution-t.
Fura, a menü megy, filmindításkor lehal. Stop gomb visszhozza.
úgy gondolnám, hogy ha a régi Highspeed HDMI kábelem nem tudja, akkor a menüben se tudja.
422 beállítás sem befolyásolja.

(#70841) castiels válasza fucsaj (#70840) üzenetére


castiels
addikt

A systembe van bármi értelme mi a felbontás? Filmnél úgyis a film felbontására ugrik nem? Full hd-n fürgébb a system is a lépkedések stb..

(#70842) fucsaj válasza castiels (#70841) üzenetére


fucsaj
csendes tag

Nem én allítottam 4k ra... valami sunyin átlökte. Szerintem sincs értelme, és nem is értem mért hasal el tőle.

(#70843) castiels


castiels
addikt

Youtube-al mit kell kezdeni?

Youtube:accesNotConfigured...

(#70844) FJC válasza WhiteWalker (#70839) üzenetére


FJC
aktív tag

??? A távszabályzóval... -Ha működik... :)

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#70845) FJC válasza fucsaj (#70840) üzenetére


FJC
aktív tag

A Coreelec honlap is azt ajánlja, hogy legyen csak FHD!

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#70846) Beni2360 válasza WhiteWalker (#70834) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam ilyen választék van:

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70847) Beni2360 válasza Met (#70837) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ha én médiatár tisztítást indítok akkor nem kapcsolok ki semmi megjelenítést. Ha a nasról töröltél filmeket akkor tisztításnál ha oda ér rákérdez mit szeretnél csinálni. Mivel ha jól tudom fizikális törlésnél a recycle (kosárnak írtam) mappába rakja és onnan vissza lehet állítani, mint a lomtárból. Azért írtam azt a folyamatot fentebb.
Most volt, hogy egy teljes 2 TB HDD át lett helyezve és a teljes elérési utat töröltem majd ráeresztettem a tisztítást, hogy kivegyen minden a média tárból. A végén megkérdezte, hogy törölni szeretném-e, (a régi elérést adta meg,) igen volt a válasz és minden azon a HDD levő adat kikerült a média tárból.

Az a baj vagy én nem tudom, hogy esetleg lehet-e csak egy bizonyos megosztást tisztítani és nem kellene az egész média táron végig mennie? Pl Ide kellene egy tisztítási folyamat.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70848) Met válasza Beni2360 (#70847) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tudom, már egyesével eltávolítottam a médiatárból mindent és se a frissítés se a tisztítás nem indult el.
CE alaphelyzetbe állítás után gyorsan beolvasott mindent.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#70849) Beni2360 válasza Met (#70848) üzenetére


Beni2360
félisten

Hátha mindent eltávolítottál a nasról, a média tárból akkor mit akarsz tisztítani. De egyébként el kellene indulnia média tár tisztításának és a megfelelő helyen a frissítésnek (Új tartalom keresés) néven.
kép 1 - kép 2 - kép 3
Ha az automatikus frissítésre gondolsz akkor ott valami gubanc lehet. Újból kellene megírni az egész kártyát. Nálam be sincs kapcsolva mert igen csak sokáig futna bekapcsolás után.

De ez már itt nagyon OFF.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70850) nfsu17 válasza castiels (#70843) üzenetére


nfsu17
veterán

Légyszíves keress rá ebben a topikban, meg a Kodis topikban a következőre.
'Youtube api'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.