Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98851) DarthSun válasza jokeph (#98848) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk a legfrisebb becslések szerint csak a galaxisunkban 400 milliárd csillag van, a legtöbbnek van bolygója, a földszerű zöld sávban keringők aránya 0,001, ha ebből a game kedvelő fejlett civilizációk aránya 0.01 optimista becslések szerint, akkor máris 400 000 jelentkező lenne :)) , erre már érdemes lenne sorozatgyártást indítani, de házhozszállítás nincs, nincs még csillaghajónk, átvétel csak földi boltokban.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#98852) arn válasza DarthSun (#98842) üzenetére


arn
félisten

De gondoltam megnoveli az eselyeimet, ha megemlitem, ha a 486ban videokartyat cserelek, es elalszik a monitor, akkor ujra kell inditanom :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98853) arn válasza FoxiestFox (#98843) üzenetére


arn
félisten

Olednel speciel egyaltalan nem banto, hogy a monitorkeret helyett fekete pixelek vannak. Azon lepodtem meg, hogy 4:3 tamogatasa van, pedig sok racio manapsag mar ebben nincs.

Az erdekes lenne, ha 1:1 modot tamogatna, mert az kb egy 12”os kepet adna, arra crt emulaciot adva szvsz nagyon hasonlo kepe lenne egy 14es crthez.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98854) DarthSun válasza arn (#98852) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez hogy is van ?, ha videokártyát cserélsz 486- ban, akkor amúgyis ki kell kapcsolnod a gépet, ami AT táp esetén teljes áramtalanítást jelent, tehát a következő poweron, full hidegstart, tehát nem kivitelezhető a sima BIOS restart, kivéve ha fesz alatt cseréled a videokártyát, ami nem ajánlott, bár volt aki írta hogy úgy cseréli, de én azért áramtalanítok.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#98855) arn válasza DarthSun (#98854) üzenetére


arn
félisten

A monitor elalvasarol beszelek, mert ha 70hznel alszik el, nincs kep, ha visszakapcsolom, es cold boot kell. Ezt javitottak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98856) DarthSun válasza arn (#98855) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja hogy...nagyjából értem, DOS alatt nincs az oprendszer felől elalvás, de gondolom BIOS/UEFI+monitor saját beállításival elalszik, erről beszélsz - és a visszatérés 70Hz függőleges esetén okozta a problémát.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#98857) Pikari válasza envagyok (#98732) üzenetére


Pikari
őstag

Szöget ütött a fejembe kicsit ez a téma. Elkezdtem régi pc újságokat nézegetni,

1996 közepe: semmi

1996 vége: semmi

1997 eleje: semmi, de a magyar árlistákban egyértelműen szerepel a virge és az nv1. a rage2 mintha nem is létezne. pedig létezett, mert van egy ilyenem ebből a korból.

1997 április: chip magazin címlapon: álomszép 3d, hat 3d gyorsító kártya
Alatta: grafikai programozás: opengl + direct3d

Szóval 1997 tavaszán tudatosulhatott az emberekben, hogy hoppáre. A 3dfx Voodoo1 csak említés szintjén szerepel a tesztben, de nem is igazán foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98858) Pikari válasza Pikari (#98857) üzenetére


Pikari
őstag

Vicces, hogy az S3 azt állítja, hogy a Virge DX az 3x lesz gyorsabb a Virgenél. A 3x helyett csak 30% lett az a sebességnövekedés.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98859) arn válasza DarthSun (#98856) üzenetére


arn
félisten

A gep nem alszik el, ki szoktam kapcsolni ezt a ficsort regi gepeknel, csak a monitor, ha a fenti peldaval elve pl kartyat cserelek a gepben, es nem kap jelet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98860) arn válasza Pikari (#98857) üzenetére


arn
félisten

Mert nem is lehetett 96 kozepe elott virget venni, az ev masodik fele kezdett terjedni, es dos alol mindenki sw renderrel jatszott. 97ben jott a fordulat, sokan akkor valtottak dosrol, a glide, d3d, opengl eleg egyszerre lepett be.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98861) DarthSun válasza arn (#98860) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem is emlékszem már a 97-98-99 pontos időrendi történéseire. Az álomszép 3D cikket olvastam anno, amit Pikari kolléga említett, mintha akkor már meglett volna a Voodoo1 :U , a 2D kártya még biztosan S3TrioV2 volt a gépemben. A fő szál a Voodoo1 volt, mindenki erről beszélt, aztán tetőfokára hágott az őrület, mikor kijött a Voodoo2 +megjelent az Unreal1, melóhelyen, buszon, utcán, mindenhol erről ment a téma, akinek nem volt V2- ese, elmaradottnak tekintették. Az egyéb 3D kártyákra csak lekicsinylően legyintettek, anno én nem is ismertem ezeket(esetleg felületesen), csak 2010 körül szállingóztak be a gyűjteményembe retróként.

(#98858) Pikari : Virge sem volt nekem anno, a TrioV2 sokáig, Voodoo2 mellett, aztán a Triot váltotta a GeF2MX400, persze a Voodoo2 maradt. A Rage-II fotóját nézem közben, erre 1998 van vésve, de létezhetett már 97- ben is, gőzöm sincs.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#98862) arn válasza DarthSun (#98861) üzenetére


arn
félisten

Sokan 98ban vettek az elso hasznalhato 3d kartyajukat, elotte eleg jol el lehetett lenni nelkule.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98863) Pikari válasza DarthSun (#98861) üzenetére


Pikari
őstag

Amit linkeltél, az a rage2c. A virge2+ még PCI-os:
[link]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98864) DarthSun válasza Pikari (#98863) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, mert a #98857- re is utaltam, abban említetted a Rage-II- őt.
A linkeden Rage2+ PCI van, olyanom sztem nincs, RagePro van PCI- vel.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#98865) frescho válasza arn (#98862) üzenetére


frescho
addikt

A 98-hoz tegyük hozzá a vasat is. A 3D igazi felfutását a TNT (az első igazán jó) - Savage (az olcsó) + Celeron hozta el. Akkor kezdtek kijönni a programok, végre voltak használható kártyák és elég erős viszonylag olcsó CPU is.

https://frescho.hu

(#98866) Pikari válasza DarthSun (#98864) üzenetére


Pikari
őstag

A rage pro nagyon baba, az kb 2x-3x gyorsabb.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98867) Pikari válasza frescho (#98865) üzenetére


Pikari
őstag

A szóban forgó Rage2 sem érzi túl jól magát Pentium1-es/486os környezetben, függetlenül attól, hogy oda lett tervezve - mivel nincs hardveres triangle setup.

Kb olyan 200 MHz-es P1-ig a Virge DX és a Rage2+ fej-fej mellett halad, nagyjából megegyezik a teljesítményük.

Aztán ha Celeron kaliberű szintű processzort kapnak, akkor a Rage2+ hirtelen kap egy +50%-os löketet teljesítményben. A Virge DX sajnos nem, ott fill rateból sincs elég. A Rage2+ jobb skálázódást mutat.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98868) DarthSun válasza Pikari (#98866) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezt sem tudtam, azt hittem a Pro a 2 előtti. AGP- sben van egy RagePro Turbo is, akkor az mégjobb ?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#98869) Pikari válasza DarthSun (#98868) üzenetére


Pikari
őstag

Összefoglalva:

S3 Virge = 1996 első hónapjai (1995 végén kis számú gyártás van már).

nVidia Nv1 = tömeggyártás: 1996 első hónapjai (1995 végén kis számú gyártás van már)

ATi Rage2/Rage2+ = 1996 kb júniusa körül indul a tömeggyártás
(A rage2+ kb ugyanaz, mint a Rage2, csak hardveresen gyorsított videólejátszást is tud.)

s3 Virge DX = 1996 október

3dfx Voodoo1 = tömeggyártás 1996 október/novemberben indul meg.

Rage2c = 1997 április (google szerint), ez ugyanaz, mint a Rage2+ csak AGP foglalattal. Ez egy olcsó low-end kártya ekkorra már.

Rage Pro = 1997 július. A teljesítménye kb a Voodoo1 és a Riva128 szintjén van. Ez egy gamer/CAD kártya.

Szándékosan nem írtam a bejelentések, paperlancsok, marketing tömegpszichózis megkezdésének dátumait, hanem azt a dátumot, ahonnan kezdve meg lehet venni a kártyákat.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98870) Fücsök007 válasza Pikari (#98869) üzenetére


Fücsök007
őstag

Sok PIII szerver lapon van integrált Rage GPU egyébként, bár nem tudom mennyivel rosszabb mint a Rage2c változat? :U

(#98871) Pikari válasza Fücsök007 (#98870) üzenetére


Pikari
őstag

A korai P2 és P3 szerver lapokra konkrétan Rage2C chipet szoktak tenni, tehát semennyivel, mivel ugyanaz.

Amelyiken Rage XL van, az pedig a Rage Pro chippel egyezik meg, tehát az gyorsabb a Rage2c-nél.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98872) DarthSun válasza Pikari (#98869) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kössz az infót !

A 3 test probléma nem megoldható.

(#98873) Czo válasza Pikari (#98871) üzenetére


Czo
őstag

Az ujabbakon is "ez" van :) Meg uzemben van (azaz szerverteremben van, aktiv hasznalatban) a mar retronak szamito DL380G5-os gepem (2xX5470, 2008-as gep), ebben ES1000 van, ami egy Rage XL.

01:03.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] ES1000 (rev 02)

(#98874) Pikari válasza Czo (#98873) üzenetére


Pikari
őstag

Igen, elég sokat gyártottak azokból a chipekből. Szerverekbe, beágyazott rendszerekbe teljesen jó, ahova általában nem kell 3d. Aztán később kitúrta őket a volari, ami sokkal szarabb, de más hasonló nem volt a piacon.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98875) Czo


Czo
őstag

A Dell Matroxokat hasznalt a serverben (neztem gepet 2010 tajekarol es 2015 tajekarol is):)

06:03.0 VGA compatible controller: Matrox Electronics Systems Ltd. MGA G200eW WPCM450 (rev 0a)
0c:00.0 VGA compatible controller: Matrox Electronics Systems Ltd. G200eR2

(#98876) Pikari


Pikari
őstag

Hirtelen kedvem támadt előszedni a Rage2+-ot. Még nem teszteltem le rendesen 1996-1997-es játékokkal. Pedig nagyon izgalmas kártya.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98877) arn válasza Pikari (#98869) üzenetére


arn
félisten

A megvasarolhato virgekrol ekkor meg tuti nem voltak cikkek

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98878) Pikari válasza arn (#98877) üzenetére


Pikari
őstag

Az első teszteket 1997 tavaszától kezdve látom. Azok Virgeről, Virge DX-ről, nv1-ről, és esetleg a magyarországon valamiért nehezen beszerezhető rage2-ről szólnak. Ekkorra ezek a kártyák már fél-némelyik majdnem egy éves. Az újabb kártyákról (v1, rush, permedia, permedia2, rendition) csak hír szintjén számolnak be, tesztek még nincsenek róluk.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98879) arn válasza Pikari (#98878) üzenetére


arn
félisten

A virge olyan 96 kozepe fele kezdett terjedni, a dxet ev vegen jelentettek be, es 97 elejen jottek ki. Gondolom sokat nem kellett a kartyakon alakitani, az elso dx tesztek idopontjai realisak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98880) Czo válasza arn (#98879) üzenetére


Czo
őstag

"Semmit" nem kellett alakitani. Barmelyik Trio64V+ kartyarol, ha lekapod a chipet, pattinthatsz a helyere sima, klasszik 325-os ViRGE-t is, de akar egy 375-os DX-et is. Kicsereled a BIOS-t es maris kesz az upgrade :).

(#98881) Pikari válasza arn (#98879) üzenetére


Pikari
őstag

A teszt elején azt írják, hogy fél napokat szívtak a driverekkel és runtimeokkal, hogy legyen hardveres gyorsítás (1997 04).

1998 01: Itt van egy újabb hatalmas teszt, ami úgy kezdődik, hogy jó egy évvel ezelőtt örvendeztetett meg minket az ipar az első 3d kártyákkal, az akkori bajnokok ma már középszerűnek számítanak, vagy futottak még kategóriába tartoznak. (chip magazin).

Na itt már voodoo rush, riva 128, permedia2 és egyéb második generációs kártyák kerülnek bemutatásra. Ezek a kártyák 97-ben jöttek, ezekszerint a magyar piacra 98ra értek ki tömegével. Megjegyzendő, hogy voltak hirdetések 97ből is Voodoo Rush-al szerelt gamer pc-vel, tehát 97ben már biztosan elérhetőek voltak az erősebb 3d kártyák is.

Mindezeket összegezve én a Virge, Virge DX, Rage2 uralmát látom kb 1997 közepéig (egy-másfél éves kártyák). 1997 második felében a Voodoo Rush (és voodoo 1) kap néhány hónapot (fél-egy éves kártyák ezek is ekkorra már). Ám mielőtt igazán nagyot kaszálhatna velük a 3dfx, hirtelen máris kaphatóak a 3dlabs, nvidia, és egyéb vállalatok jó 3D teljesítményre képes termékei (ezek már a metjelenéshez képest csak fél év csúszással érkeznek a köztudatba, és a piacra).

Magyarán a 3D kártyák piaci adaptációja lassú volt, és ez főleg a Virge és Rage chipeket segítette.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98882) envagyok válasza Pikari (#98881) üzenetére


envagyok
veterán

Ne csak a Chip magazint nézd.
Tőlük távol állt akkor még a játékok világa
Majd este ránézek a pc gurura

(#98883) arn válasza envagyok (#98882) üzenetére


arn
félisten

97tol mar eledezett a netes hwscene, kb addig olvastam chipet :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98884) Pikari válasza envagyok (#98882) üzenetére


Pikari
őstag

Kiváncsi vagyok. 98 előtti gurut nem hiszem, hogy valaha is láttam volna, úgyhogy abban nem tudom megnézni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98885) envagyok válasza Pikari (#98884) üzenetére


envagyok
veterán

96-ot néztem hirtelen, már januártól cikkeztek 3d kártyákról, év közepén s3 virge-ről.
Azt se felejtsük, hogy sokszor csak hónapokkal a bolti megjelenés után cikkeztek


(#98886) Pikari válasza envagyok (#98885) üzenetére


Pikari
őstag

Ahogy fentebb említettem, én is inkább csak az nv1-ről, és a virgeről (és a virge dx-ről) láttam 1997 áprilisa előtt ilyen híreket (chip magazin).

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98887) envagyok


envagyok
veterán

Valaki találkozott már Creative Mini Blasterrel?
Pcguru árlistás hirdetésében láttam.

(#98888) arn válasza envagyok (#98885) üzenetére


arn
félisten

Vagy a megjelenes elott, megjelenessel egyidoben. Itt is ujdonsagokrol ir. A virgerol az osszes chip, amit talaltam 96 ev kozepei gyartas, a vga museumon asszem 20adik het volt a legkorabbi. Mire ebbol termek lett a boltban, az x honap min.

Pcmagban juniusban irtak rola, de mar szerepel a cikkben a hamarosan megjeleno voodoo. A highend 3d kartyak tesztjeben meg glintek vannak tobb ezer dollarert.

96 oktoberi ujsagban mar voodoo van az egyik gepben. Szoval volt vagy fel ev elonye kiteljesedni, de mivel a cpu render ment tobbnyire (quake, gp2 - illetve az aktualis slagerek patchelt verzioit portoltak az elso kartyakra), veszett fejsze nyele volt az egesz, es ezert vonult be a virge 3d lassitokent a hwtortenelembe.

A d3d juniusban jott (dx2), de annyira kezdetleges volt az egesz, hogy decemberre mar dx5nel tartottak, dx6ig mar 98ig varni kellett. A dx5 meg a voodoo nyitotta meg a pcs 3d vilagot lenyegeben, ami elotte tortent az porhintes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98889) arn


arn
félisten

Nah ez erdekes a nativ apikat osszeveto video a kezdetleges kartyakkal [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98890) Pikari válasza arn (#98888) üzenetére


Pikari
őstag

Közben arra jutottam, hogy miért akarom én a Rage2+-omat megszeretgetni annyira, miközben van original Virgem is 4 mega ramra kibővítve?

Végülis az a 3d gyorsítás ősatyja, és rengeteg érdekes játék van rá, windowsra és dosra is, a glide korszak előtti gyorsított gamek gyakorlatilag mindegyike s3ra lett írva.

Azt hiszem, ma délután beköltöztetem a cyrix gépbe a tnt helyére, aztán jöhet a vizuális csoda 400x300ban.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98891) arn


arn
félisten

asszem el lehet kezdeni gyujtogetni erre... [link]

a crt halott: [link]

swesen meg kicsit csiszolniuk kell, de szvsz minden adott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98892) envagyok válasza Czo (#98734) üzenetére


envagyok
veterán

Egyszerűen nem tudok dűlőre jutni Ezzel a win95 telepítés dologgal.
A DOS menüről még nem is beszélek.
Szóval fogtam egy CF meghajtót, az asztali gépemen megformáztam FAT32-re win 10 alatt.
Arra felmásoltam a win95 telepítőt, meg a szükséges szoftvereket, azzal a céllal, hogy arról telepítsem az ASUS TX97/P233 gépen a windowst, drivereket, stb.
Boot után a c meghajtó szépen látszik, ami a hdd a gépben.
d meghajtó (CF kártya) dir-re ad egy listát mindenféle fura karakterrel.
Próbálom fdisk-el rendbetenni, hogy akkor ott formázzam le a régi gépben, utána copyzzam rá újról a cuccokat.
fdisk nem is látja se a prtíciót, se a meghajtót.
De a format d:-re elindul a formázás, lefut 100%-ig, de aztán hibaüzi, hogy unable to write boot.
És marad ugyanaz a hülye könyvtár.
:F
Ez mitől lehet?
[kép]
[kép]
[kép]

(#98893) arn válasza envagyok (#98892) üzenetére


arn
félisten

hasznalj dosos pgmagicet

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98894) Czo válasza envagyok (#98892) üzenetére


Czo
őstag

Az Asus lap BIOS beallitasainal tudsz valasztani translation modeot (normal, lba, large). Itt ugyonazt kell valasztanod, amivel a masik gepen is hasznalod ugyonazt a kartyat. Regen, C/H/S cimzes kerult az MBR-be, ezt hasznaltak az oprendszerek (itt jon ki az 504 megabyteos limit amit mindenfele translationos magiaval fel lehetett tolni 8.4 gigaig), valamikor szerinten a Win98 kornyeken megjelent a 32 bites, szektoros cimzes is a particios tablaban (2^32 * 512 ~~ 2 TB, innen jon a klasszikus particios tabla 2 TB-s lemez limitje).

Tehat (szerintem) Windows 98 elott, ez "problemas" lehet. Uritsd le valamivel a kartyat (en linuxon vegigirnam 0x00-val; illetve azert uritenem, mert az fdisk neha hulye... de ha pl mast hasznalsz particionalni, ami nem hulye, akkor nem kell uriteni sem), es a celgepen particionald es formazd. Ezutan, vagy jo lesz, ha atrakod masba, vagy nem, de lehetoleg ne pakolgasd. Ha a kartya kisebb mint 504 megabyte, akkor a BIOS-ban Normal-ra allitva is mindenfele gond nelkul mukodni fog. Ha a kartya nagyobb, mint 8 GB, akkor szerintem szinten rendben lesz a kereszt hasznalat, ha a regi gepen particionalod. Ha a kartya merete a ketto kozott van, akkor jatszadozhatsz az LBA vagy LARGE modeddal, hatha az egyikben jo lesz.

Win95-bol ugye csak az OSR2-es kiadasok kezelik a FAT32-t.

[ Szerkesztve ]

(#98895) envagyok válasza Czo (#98894) üzenetére


envagyok
veterán

Igen, OSR 2.1
4GB a CF kártya.
Auto-n használom
Lenulláztam Hard disk sentinellel az egészet, utána se látta a pentium 233-as célgép az fdisk-el, de a pqmagic most csinálja.
Kíváncsi leszek mire jut, és tudom-e használni a modern pc-ben másolásra.

(#98896) Czo válasza envagyok (#98895) üzenetére


Czo
őstag

Mit jelent az, hogy nem latja? Mi tortenik? Mit ir ki? Ha barmit megnyomsz kozbe, barmilyen celbol, mi az, es milyen celbol nyomod meg? Jo az az fdisk, amivel probalkozol? Tehat ugye, az adott Windows 95 sajat fdiskjet nezed, nem valami korabbi verziot? Egeszen biztosan, tutira biztos vagy benne, hogy, az tenyleg jo fdisk?

(#98897) envagyok válasza Czo (#98896) üzenetére


envagyok
veterán

Igen, a Windows 95 2.1 osr fdiskjét.
Új partíciót akartam létrehozni, elsődlegest, de azt írta, az már van.
Most egyelőre jó lett, berakva az újabb gépbe látja a régi formázást.
Most másolom a win95 osr 2.1 telepítő cd tartalmát rá, meg a drivereket.

(#98898) Czo válasza envagyok (#98897) üzenetére


Czo
őstag

Nyilvan, ha mar van, azt le kene torolni, hogy utana ugy jojjon letre, ahogyan letre kene jonnie. :D Miert nem torolted?

(#98899) envagyok válasza Czo (#98898) üzenetére


envagyok
veterán

A c meghajtót látja, de azt nem akarom piszkálni, az a hdd, arra megy majd a windows, a másik nem látszó meghajtó a cf kártya.
Azt töröltem is.

(#98900) Czo válasza envagyok (#98899) üzenetére


Czo
őstag

Node, akkor neked benn volt 2 disk, es az egyiken mar volt egy primary particio, olyan filerendszerrel, amit az adott DOS verzio tamogat. Erre az esetre irtam mar vagy 2 oldallal korabban, hogy az fdisk, ha mar lata elsodleges DOS-hoz hasznalhato particiot, akkor nem hajlando tobbet letrehozni. Ha ilyenek a tervek, akkor mast kell hasznalni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.