Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98051) FoxiestFox válasza donjohnson (#98048) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen en is erre lennek kivancsi, hogy a a google elso talalat jo-e, vagy erdemes pl valami regebbit venni amiben meg vot' anyag :))
Amugy azt hittem a TP topikba irtam, teged meg sosem lattalak itt :D

[ Szerkesztve ]

(#98052) Czo válasza FoxiestFox (#98051) üzenetére


Czo
őstag

Ez alza, siman rendeld meg. Ha nem jo, visszakuldheted/visszaviheted, nem fognak faggatozni, hogy miert nem jo, nem fognak rabeszelni, hogy megis tartsd meg. Ebben, itt, nincs kockazat.

(#98053) FoxiestFox válasza Czo (#98052) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Koszik.

(#98054) jokeph válasza DarthSun (#98041) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha lesz időm, tüzetesen át fogom nézni a 160-as IDE Maxtort azért, mert a BIOS még látja, lehet csak lett némi bad sectorja...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#98055) DarthSun válasza jokeph (#98054) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Vagy szerencsés esetben csak logikai hiba.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#98056) jokeph válasza DarthSun (#98055) üzenetére


jokeph
nagyúr

Remélem. Nagyon hirtelen halt le a W2000 (ami nem szokása)... :(

Erre a szépségre is rá fogom próbálni, XP natívan támogatott még itt is.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#98057) DarthSun válasza jokeph (#98056) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

X79+GigaByte : nyerő párosítás :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#98058) DarthSun válasza DarthSun (#98044) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Új infók, egy újkeletű topicból, madness Win98 gépekhez.
VCache hiba miatt nem indul : Szó volt róla hogy újabb BIOS esetén áll fenn, nálam nem jelentkezett ugyan, de megoldódik egy kisebb programmal, Mintsuki fejlesztése, cregfix néven.
Bugos USB egér : LMOUSE.DRV-t (MOUSE.DRV-re átnevezve) a Win3.1-ből kiemelve lehet használni, állítólag ok, még nem próbáltam, de ki fogom.

Forrás ebből a szálból, itt van letöltési link a cregfix- re, az LMouse- t pedig itt találtam, feltéve ha ez lesz a jó.

Vogonson jó pár madness98 szál van, számtalan felhasználóval, itt a fórumban ha jól számolom, rajtam kívül még 2-3 kolléga.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#98059) envagyok válasza jokeph (#98054) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam hdd tesztelésre helyrerakásra a hdsentinel jött be.
Írás teszt FF byte-al
Utána írás-olvasás teszt üres adatokkal.

(#98060) DarthSun válasza DarthSun (#98058) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kevertem a VesaUni98 driverrel, így Win98 alatt sikerült beilleszteni a GTX1650- et FHD felbontással. Mikor csak setupolgatok 3GHz lájtosra teszem a Zent. Érdekesség hogy immár dual monitor beállítással sokkal magasabb a pont 3GHz- en 4.65GHz- el szemben is - 6800GS- el futtattam egy próbát, meglepődtem. 7900GS ha visszakerül, akkor ahogy számolom, 10k plussz is lehet, a jelenlegi 61077- hez képest.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#98061) envagyok válasza arn (#97884) üzenetére


envagyok
veterán

Soundblaster Pro2 hallgatására, tesztelésére melyik, korban megfelelő játékok a legjobbak zene/digi, stb szempontból?

(#98062) arn


arn
félisten

sbp-test az sbpro installban

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98063) envagyok válasza arn (#98062) üzenetére


envagyok
veterán

Az megvan, persze.
Igazából arra vonatkozott a kérdés, hogy mik azok a játékok, amikben a legjobb opl3/digi zene van, a pro2 idejében adták ki, és maximálisan kihasználta a pro2-t?

(#98064) arn válasza envagyok (#98063) üzenetére


arn
félisten

Akkoriban az volt a merce, hogy szol, nem szol :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98065) FoxiestFox válasza arn (#98064) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja. PC speaker után bármi hifinek tűnt. :D

(#98066) albinolynx


albinolynx
őstag

Vásároltam egy hp compaq t5000 klienst. Usb dvd íróról bootoltam dvd-ről ezt a dos iso-t: [link]

Leformáztam a flash drive-ot (format c: /s). Fdisk szerint aktív, fat16 fájlrendszer, plusz ugye a(z) "/s" miatt elvileg boot-olható. Viszont ha a bios-ban átállítom, hogy a flash drive-ról boot-oljon a gép, utána "GRUB stage1.5 error 17) hibaüzenetet kapok.
Esetleg ezzel kellene operálnom még? (usb támogatás létrehozása a flash drive-on)

"The two files you need are usbaspi.sys and di1000dd.sys. To get this working, simply copy these two files to C:\DOS for example, and add the following two lines to your config.sys file:
device=C:\DOS\usbaspi.sys /w /v
device=C:\DOS\di1000dd.sys"

Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#98067) Czo válasza albinolynx (#98066) üzenetére


Czo
őstag

Bennmaradt az mbr-ben a grub. Az fdiskkel (/mbr) be kell irnod egy standard mbrt.

(#98068) jokeph válasza arn (#98064) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam most is kb ennyi, annyival megtoldva hogy a hangcuccnak ne legyen ordas alapzaja. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#98069) albinolynx válasza Czo (#98067) üzenetére


albinolynx
őstag

Igy sikerult, koszonom!
Bar furcsa volt, hogy az mbr parancs utan, megint torolni kellett a nem dos particiokat es ujra letrehozni a dos particiokat. Formazni. Remelem mar stabilan igy marad.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#98070) Bile Demon válasza envagyok (#98063) üzenetére


Bile Demon
őstag

TIE Fighter, Warcraft, Dark Forces.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#98071) envagyok válasza Bile Demon (#98070) üzenetére


envagyok
veterán

Köszönöm :R

Pure DOS alatt próbált valaki 3Dfx videógyorsítást?

(#98072) Czo válasza envagyok (#98071) üzenetére


Czo
őstag

Van egy csomo DOS-os Glide tamogato jatek.

(#98073) envagyok válasza Czo (#98072) üzenetére


envagyok
veterán

Annyi gondom van, hogy soknak a telepítése csak ein alól megy, meg update/patch kell neki
Nincs valami letölthető komplett pack amiben már minden be van lőve?

(#98074) Czo válasza envagyok (#98073) üzenetére


Czo
őstag

DOS-os jatek, Windwosos telepitovel?! En meg sose lattam olyat. Mikre gondolsz konkretan? Igen, sok jatek volt, ahol jelent meg patch, ott a meglevo jatekra rakod ra a patchet. Ha nem volt meg eredetiben, akkor nyilvan kell crack a patchhez is.

(#98075) frescho


frescho
addikt

Modern vas, hátha valaki már futott bele a hibába amivel küzdök:

Dual G5-ös PowerMac: Elsőre se kép, se hang nem volt. Szétszedtem, RAM-ot cseréltem és végre adott képet. De csak az alma logót, még az induló hangt is kihagyta. Rákényszrítettem az open firmware-re és onnan ki tudtam zappelni mindenét. Szóval kapott nvram resetet meg mindent defaultra löktem vissza. De még midig nem hajlandó bootolni. Mindegy neki, hogy a HDD, DVD, USB-re kiírt telepítő, de még linuxot sem indít. Mit próbáljak még szerintetek?

https://frescho.hu

(#98076) DarthSun válasza frescho (#98075) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem konyítok a MAC- hoz, de sima PC- n ilyen jellegű hibát okozhat kontakt. Foglalatos chipek vannak benne?, benyomkodni(van hogy egész lazán van bent), proci foglalatban van?, kivenni, visszatenni - tippek.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#98077) envagyok válasza frescho (#98075) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem ez segített.

(#98078) envagyok válasza Czo (#98074) üzenetére


envagyok
veterán

Wow
Jó buli lesz összevakarni a netről mindezt :C
A Tomb Raider és a Quake is megvan írt CD-n, de a 4cd-s NEC drive nem igazán akarja olvasni :(
Azért is kérdeztem, hogy nincs-e valahol a net bugyraiban bezippelve letölthetően készre patchelve, crackelve 3dfx játék kollekció.

Tegnap du. voltam úgy, hogy már nem érdekel semmi végre készre építem az egyik DOS gépet.
Az Alaplap ASUS TX97 lett Pentium 233 MMX Procival 64M ram
Diamond S3 Virge videó
Diamond Voodoo1
Nec CD4300 4 lemezes
Music Quest MXQ32M mpu-401 2*be, 2*ki
Awe32 CT3900 8M ram
Soundblaster Pro 2 CT1600
Gravis Ultrasound Classic
Hátlapi CF kivezetés 4GB 133* CF kártya
Roland SC-55
Yamaha MU50

Maradt még 1-2 elvarratlan dolog:
Nincs még keverő, egyelőre dugdosom hátul a kábelt
Kimaradt a hálókártya, mert nincs hátul szabad hely. Agyaltam hogy hátsó CF kártya, vagy hálókártya legyen belső, IDE portra dugott CF kártyával, de eddig nem volt időm megoldani azt, hogy DOS alól tudjak FTP-zni, vagy hogy a 4GB CF kártya hátsó 2GB partíciójára hogyan telepítsek Windows 95-öt.
Valamiért a Gravis Xterminator pad nem megy Descent-el, pedig átállítottam rá.
Prehistorik 2 hangkártya hibát dob, bezavarja a sok hangkártya
Hi-octane az intro video után megáll a garázskapus képnél.
Creative Camridge Soundworks lett ideiglenesen használva, mert az Altec Lansing ACS300-ason valami bezárlatolt, most próbálják javítani.
Tervezek még HDD-t betenni, ha már összeállt a játék lista, megfelelően patchelve.


[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#98079) Yutani válasza envagyok (#98078) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én továbbra is túlzásnak tartom ezt a sok hangkártyát, okoz is problémát, de te tudod... Ember nem volt anno Magyarországon, akinek ennyi zajkeltő lett volna a gépében. :N

#tarcsad

(#98080) arn válasza envagyok (#98078) üzenetére


arn
félisten

Annyi hazad van, miert egy brand gepebe teszed?
A tx97 osszeakadhat regebbi isas kartyakkal.
Honnan tudod, hogy pl az adlib melyik kartyan szolal meg?
93 utan mar nem igazan epitettek konfigot nagy floppyval.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#98081) Bile Demon válasza arn (#98080) üzenetére


Bile Demon
őstag

Elvileg minden adlib szól egyszerre.
Nagy floppy: első dolgom volt venni a gépbe 1993-ban. Használtam is. Suliban XT-ken tanultunk programozni (asm, basic) nagy floppyn lehetett menteni/hazahozni. Másra nem igen használtam én se 1994 után, kezdetben az összegyűjtött progikhoz kellett.

Bruhe

(#98082) envagyok válasza arn (#98080) üzenetére


envagyok
veterán

@Yutani
Igazad van, tényleg túlzás, és az is igaz, hogy nem volt jellemző ez.
Akkoriban a kisebb budget gépekben volt valami crystal, ess, jobb esetben ysmaha oem kártya, tehetősebbeknek awe 32,64, vagy Gold, utóbni mellett a Midi meg a csúcs volt.
A CT1600 sb pro2-t a teljes Soundblaster Pro (sztereó) kompatibilitás miatt tettem csak be, meg alapvetően nagyon jó és kompatibilis kártya.
Az awe32-t pár újabb játék miatt a 16 bit és 44khz miatt, mert azt meg a Soundblaster Pro2 nem tudja, illetve pár játék, bár még azt sem tudom pontosan melyikek, használja az awe midi részének a ramját, tölt bele saját hangmintát.
A Gravis, meg a Roland nem kérdéses, mi célból lett betéve a rendszerbe.
Ha az sb pro2 és az awe32 között választanom kellene, nagy dilemmát okozna, nem tudom melyik kivétele okozna kisebb veszteséget. Erről nektek mi a véleményetek?

@arn
A tagan felirat a házon csak egy matrica, ez normál ház, én legslábbix így gondolom.
Nagy floppyt azért tettrm bele, mert ez egy mindig az asztalon lévő számítógépem lesz, és ha szükségem lesz egy nagyfloppy megírására egy régebbi géphez, ezzel azonnal meg tufom csinálni.
Eddig nem volt gondom, sikerült mind3 kártyán keresztül hangot kicsikarni. Ami gyárilag tud Gravist, ott azt szoktam kiválasztani, ami tud sb16/32-t, ott a ct3900-t, a többinél sb pro. Midire meg minfig Roland

Amikor a játék setupjába zenére is SB kártyát adtam meg, mintha kérte az i/o címet, vagy az irq-t.
Nem lehet hogy az alapján választ kártyát?
Azt olvastam, hogy az Adlib kompatibilitás igazából regisztereken át történik.
Azt figyelheti akkor az összes kártya?
A Prehistorik2 az, ami elvileg Önmaga detektál speaker/adlib között, nem tudom miért problémázik.

[ Szerkesztve ]

(#98083) Czo válasza frescho (#98075) üzenetére


Czo
őstag

Mit jelent az, hogy nem hajlando? A chooserben sem latszik a device? Milyen OS-t probalsz bootolni es milyen G5?

(#98084) Czo válasza envagyok (#98078) üzenetére


Czo
őstag

Talan, ha 20-25 DOS-os Glide jatek keszult, nem hiszem, hogy nehez lesz oket osszevadaszni. Anno nem is a jatek, vagy a patch okozott nehezseget, hanem a crack a patchez.

---

Nagyon leegyszerusitve, amikor a CPU irni vagy olvasni akarja az adott I/O vonalat, akkor a cimvezetekeire beallitja az adott I/O cimnek az erteket, majd iras eseten az adatvezetekekre kirakja az irando erteket, olvasas eseten pedig, az adatveztekekrol beolvassa az erteket. Ha irsz nem letezo cimre, nem tortenik semmi, ha olvasol nem letezo cimrol, akkor sem. Marmint, baj nincs, csak nem lesz ertelme az elvegzett funkcionak.

Az Adlib kompatibilis kartyak mindegyike reagal akkor, amikor a 0x388-as cimmel kell valamit csinalni. Tehat ha egy szoftver irja ezt a cimet, akkor erre mindegyik kartya, "Adlib resze" ugrik. Azaz, mindegyik kartya vegrehajtja a kert funkciokat. Ha olvasnal ezekrol a cimekrol, akkor viszont baj lenne, mert mindegyik kartya kitenne az adatait a buszra, igy bus conflict lenne es ertelmetlen adat jonne ki. Ha felcsapod az Adlib kartya dokumentaciojat, akkor ott kerek perec szerepel, hogy a regiszterek csak irhatoak. Tehat a szoftverek elvileg nem olvasnak :). Node, lehet, a Pre2 fejlesztoi olvasni probalnak, mert talaltak valami "trukkot" az Adlib detektalasara. Ha viszont neked sok Adlibod van es ugy probalsz olvasni, az ebben az esetben meglepheti a szoftvert (hiszen, mindegyik kartya piszkalja megpiszkalja az adatvonalakat). Szoval, ez a fajta allapot, biztos, hogy nem bolondbiztos. Elvileg nem kene gondot okozzon a sok Adlib (hiszen, nem kellene senkinek sem olvasnia:D), de a gyakorlatban barmi megtortenhet.

Mintha, csak a dual OPL2, illetve az OPL3-as eseteben lenne mod az SB I/O cime "mogott" (mert ugye az Adlib sem csak 0x388-on, es az SB sem csak 0x220-on van) elerni a kartyakat, mert ugy emlekszem, hogy az egyik OPL2-t ilyenkor az Adlib cimein, a masikat pedig az SB mogott kellett piszkalni es ez ment tovabb, az OPL3-as idore is.

Ha sok kartyad van, akkor sok gameportod is van? Vagy ezeket bekonfigoltad ugy, hogy csak 1 maradjon? A legtobb jatek, csak az elso gameportot, kezeli a 0x201-es cimen, igy ha neked tobb kartyad is 0x201-en tartja a gameportot, akkor nem tudsz erdemben gameportot hasznalni (mert ezt a portot irni is kell, illetve olvasni is). Tehat el kell erned, hogy ne "utkozzenek" a portjaid, ezt pedig ugy a legegyszerubb, hogy 1 kartya kivetelevel, mindenhol mashol letiltod a game portokat. Nem minden kartyan lehet allitani, hogy milyen cimen legyen ott a gameport.

(#98085) frescho válasza Czo (#98083) üzenetére


frescho
addikt

Dual G5 early 2005. Ez még léghűtéses, szóval nem szivárog. Csak egy almát kapok a képernyőre és nem megy sehova. Nem kell chooser, mert a lecserélt merevlemez miatt eleve DVD-ről indulna. 10.4 és 10.5 i próbára került. Aztán amivel még próbálkoztam az az open firmware-ből a boot loader betöltés. USB-t, DVD-t, mindet látok, fel tudok venni aliast és dir is mutatja a tartalmat. De a BootX betöltésére csak almás képernyőt kapok.

Majd megpróbálom még melengetni este

https://frescho.hu

(#98086) envagyok válasza Czo (#98084) üzenetére


envagyok
veterán

A gameport a gravison és a sb pro2-esen tiltva van, a ct3900-ét használom, nem egészen értem, de tudásban az tűnik a legfejlettebnek.
Írtam is emiatt régebben:
"Még egy kérdésem lenne.
Joystick kimenetek közül melyiké a legjobb?
Egyelőre a ct1600-án van bekapcsolva, gravison tiltva.
De egy vogons fórum szerint nem egyformák:
Standard : Sound Blaster 1.0-Pro 2.0
Speed Sensitive : Sound Blaster 16-AWE64
Speed Adjustable : Gravis Ultrasound
Ezek mit jelentenek?
Eddig naívan azt hittem, egyformák."

(#98087) Czo válasza envagyok (#98086) üzenetére


Czo
őstag

Gondolom, nem ismered a Game Port fizikai mukodeset :D. A PC-s analog gameport ugy mukodik, hogy fejlesztokent irni kell a portra, ami a valosagban feltolt egy kondit a joyban. A PC-s joy analog, a kar X/Y/Z koordinataja 1-1 valtoztathato ellenalast jelent. Onnan tudod, hogy hol all a kar, hogy mennyi ido alatt valtozik meg a kiolvasott ertek az irast kovetoen (tehat, milyen hamar sul ki a kondi). Azaz, a szoftver, ami hasznalja a portot, folyamatosan irja es olvassa a portot. Ha a szoftver hibas (ez jellemzo jatekokra :DD), es nem a megfelelo sebessegu gepen futtatod, akkor vagy tul hamar, vagy tul gyorsan fog kisulni a kondi, igy viszont a jatek, nem fog tudni ertelmes adatot olvasni a portrol. Tehat, olyan portra van szukseged, aminel ez nem fog gondot okozni. En a Gravis portjat ismerem, az allithato sebessegu. Volt anno ESS688 kartyam, ott gondom volt pl az Another Worlddel es Gravis GamePaddal. Ha aktiv volt a turbo (tehat, gyors volt a gep), akkor nem ment a jobbra/balra a gamepadon, ha inaktiv volt a turbo, akkor lassu volt a jatek, de ment a jobbra-balra. Bekapcsolt turbo mellett, Gravisba dugva, a gravutilt hasznalva, minden a helyere kerult. Most nincs elottem mar, de mintha ez ugy mukodott volna, hogy elinditva a gravutilt, megker dolgokra, majd kikop egy vegeredmenyt, amivel beirva az autoexec batba, bootnal beallitja a joy port sebesseget megfelelore. Az SB16/AWE64 portjat nem iserem.

(#98088) sidi


sidi
junior tag

Sziasztok!
Valaki rendelt már nyákot a JLCPCB-től? Mik a tapasztalatok? Mire érdemes figyelni?
PC-be való ISA kártyát csak le tudnak gyártani.
frescho: hol készítetted anno az XT IDE panelokat? azt látom jó minőség.
Előre is köszönöm a válaszokat.

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#98089) Czo válasza sidi (#98088) üzenetére


Czo
őstag

En is onnan szoktam rendelni, nem szokott gond lenni. XT IDE-t is rendeltem toluk.

(#98090) frescho válasza sidi (#98088) üzenetére


frescho
addikt

Vagy jlc vagy pcbway volt. Aranyozottan kértem. A kettőtől felváltva rendelgetek attól függően éppen hol van értelmezhető kedvezmény szállításra és mennyiségre.

https://frescho.hu

(#98091) sidi válasza frescho (#98090) üzenetére


sidi
junior tag

Köszönöm, nekem a JLCPCB jóval olcsóbbnak tűnik, most épp van náluk kedvezmény.

1U" aranyozás volt? az gondolom elég.

Mi a különbség a lenti első kettő között? melyikkel érdemes kérni?
[link]
The delivery format is the method in which you ask JLCPCB to produce and deliver your PCB design.
· Single PCB - Your design as is.
· Panel by Customer - You construct the PCB panel yourself and provide us the panelized data for PCB production.
· Panel by JLCPCB - We construct your panel with v-cut according to your need. (We only provide panelizing service for PCBs with regular shapes like rectangle and circle. For PCBs of irregular shapes, you need to panelize by yourself.)

Úgy látom majdnem minden jó alap beállításnak.

Czo: :R

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#98092) envagyok válasza Czo (#98087) üzenetére


envagyok
veterán

Lehet az awe család ezt automatikusan állítja?
Sb16-ra azt írják standart, gondolom azzal vannak gondok.
A gravis speed adjustable, azaz állítható a sebesség.
A speed sensitive az awe kártyákon nekem a szavak alapján úgy tűnik, hogy a sebességtől függően állítja az érzékenységet.

(#98093) Czo válasza envagyok (#98092) üzenetére


Czo
őstag

GUS es az ESS688 game portjan kivul, anno, semmit nem hasznaltam. Az akkori Quickshot Super Warrior joyom megvan meg, azzal meg tudnam nezni, mos a 1688-as ESS Game portjat. De mivel, ott a GUS, nem latom ertelmet, hogy nezegessem mas kartya portjat. Az SB16/AWE portjait nem ismerem, es AWE32 kartyam csak par napig volt, szerintem, ez a legfoloslegesebb kartya a vilagon.

(#98094) Czo válasza sidi (#98091) üzenetére


Czo
őstag

Ha netrol letoltott gerberrel probalkozol, azok single pcb-k. Tehat abbol fogsz tobbet kapni. En aranyozas nelkul rendeltem ilyen nyakot, meg 1 darab xt ide van valahol.

(#98095) envagyok válasza Czo (#98093) üzenetére


envagyok
veterán

Annyira azért nem szólnám le, végülis egykártyás megoldásnak aránylag jó. Jobb mint az sb16, mégis opl3 van rajt, nem úgy mint az awe64-en, bővíthető könnyen a ram, de alapból is van, és rom is van rajta.
Hanging note is ritkább, és társkártya is tehető rá.
Egyedül digitális cd bemenetet nem találtam hirtelen rajta.

(#98096) sidi válasza Czo (#98094) üzenetére


sidi
junior tag

Azzal próbálkozok. :R
Ezek kitördelve jönnek egyesével?
Szépen le van ferdére marva/csiszolva az ISA csatlakozó vége?

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#98097) Czo válasza envagyok (#98095) üzenetére


Czo
őstag

A kartya hasznalahtosaga szempontjabol, full ertelmetlen rajta a RAM slot (ha nem voltal MIDI zenesz, boven eleg volt az 512k). A ROM hangja borzalmas, a jatekok, ahol kivalaszthattad, hogy AWE32, azok a ROM-ban levo rossz hangu cuccokkal szoltak, az akkor letezo GM emulator nem ment, csak valos modu szoftverekkel, tehat egy Doom vagy Dark Forces hangjan nem tudott segiteni. GUS tulajkent, nem ertettem, hogy miert kellne ennek a kartyanak utnie. Plane, ha pl. volt Pro Patches Liteod. Szoval, ez egy bazidraga SB 16 volt, ami ugyan tudott wavetablet, de az nem szolt valami hude fenyesen.

Nyilvan, hogy azota megjelent a Windows 95, es a betoltott soundfont Windows 95 DOS ablakban is hasznalhato, ha a jatek mukodik ott rendesen, illetve lett "rendes" megoldas arra, hogy a GM emulator, es a betoltott soundfont szoljon vedett mod alatt is, az valamennyire javitja a megiteleset. De a Windows 95 elotti idokben, szerintem, ertelmetlen volt.

Szerk: A Windows 95, az majdnem masfel evvel, a kartya retail startja utan jelent meg, a valodi DOS alatt, vedett modu szoftverekkel hasznalhato GM emulatorhoz pedig tobb, mint 10-15 evet kellett varni.

[ Szerkesztve ]

(#98098) Czo válasza sidi (#98096) üzenetére


Czo
őstag

Egy vakumfoliazott zacskoban kapod a 4 5 nyakot. Semmit nem kell tordelni. Az ISA csatlakozo reszet nem neztem :o, meg se fordult a fejemben, hogy meg kene nezni. Nehezseg nelkul belemegy a slotba.

[ Szerkesztve ]

(#98099) sidi válasza Czo (#98098) üzenetére


sidi
junior tag

Ezek szerint le van csiszolva ferdére :) mint frescho paneljén is. :R

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981

(#98100) envagyok válasza Czo (#98097) üzenetére


envagyok
veterán

Igen, az első évben 94-95 között azért voltak problémák.
Az a 'rendes megoldás' mit jelent?
Amit Darthsun írt, hogy át kell nevezni a hangtáblát mt-32-re, meg GM-re és GS-rs?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.