Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Én holnap leszek tulajdonosa egy TM 5520G-nek, ha minden jól megy, kiváncsi vagyok rá már nagyon!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8452) depmod válasza FireKeeper (#8451) üzenetére


depmod
senior tag

Szerintem frankó gép.
Én tegnap vettem egyet, a sötétet, gyors, és játékra is rendben van.
137000ft-ért megérős :C

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#8453) TigerCat válasza depmod (#8452) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gratulálok!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8454) depmod válasza TigerCat (#8453) üzenetére


depmod
senior tag

Igen, de xp alá az a rohadt empowering-et honnan lehet letölteni???? :W :W :W

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#8455) zso79 válasza depmod (#8454) üzenetére


zso79
őstag

Már többször írtam: Acer oldalról!!! Nem minden modellhez rakják be, próbálkozz, hogy neked melyik megy...

(#8456) TigerCat válasza depmod (#8454) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vista...
Nálam tuti!
XP felejtős!
:)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8457) bela5


bela5
aktív tag

Szaisztok!

Tervezem egy Acer Travelmate 5520G-6A1G08-t
És az lenne a kérdésem,hogy a videkártyája milyen? ATI Mobility™ Radeon® HD 2400 XT
Gta -val szoktam játszani....San andreas vag vice city....

[link]

Válaszotokat előre is köszi....

(#8458) zso79 válasza TigerCat (#8456) üzenetére


zso79
őstag

Felejtős? Ezt cáfolnám, több okból is:

1, Van jópár alkalmazás, ami nem tuti Vista alatt
2, Senki nem szereti pazarolni sem a diszket, sem a memóriát
3, 3D-ben észrevehető teljesítmény csökkenés Vista alatt
4, Egy Home Premiummal próbálj meg belépni egy domain-es hálózatba...

(#8459) bela5


bela5
aktív tag

Tehát ne vegyem meg? :F
nekem ezek a legeősebb játékaim.
És vista premiumom van...

(#8460) bela5


bela5
aktív tag

most egy 1,3gh-es celeron procis
256mb-ram
64mb-os vidi kari...
nagy előrelépés lenne ez a notebook?
[link]

(#8461) TigerCat válasza zso79 (#8458) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1. Ebben igazad van!
2. 160GB vinyó és 2 GRAM van, elég mindenre
3. 3D-ben csak a Medal Of Honor Airbornet futtattam, illetve a FlatOut2-t. Ment mint állat!
4. Helyi hálózaton vagyok, müxik rendesen, a domaines az nem tudom micsoda :F

Amúgy szeretem használni, könnybben kezelhető mint az XP - szerintem

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8462) bela5


bela5
aktív tag

Akkor most megy rajta a Vista,és a gta sorozat vagy nem?
Igazából ez lenne a kérdésem...
Errőllenne szó: [link]

(#8463) adamAT


adamAT
csendes tag

na hello!
egy kis off: van egy kis gondom... vettem cross over kábelt, de nem nagyon tudom összekötni az asztali gépemet a laptoppal. tudnátok segíteni?
köszi!

ps.: majd' elfelejtettem:az asztali gépen XP van, a laptopon meg vista, ez számít vmit?

[ Szerkesztve ]

(#8464) zso79 válasza TigerCat (#8461) üzenetére


zso79
őstag

Nem Vista ellenes flame akar lenni, de:
2. 160GB vinyó és 2 GRAM van, elég mindenre Ezt te sem gondolod komolyan! Nincs annyi diszk meg memo, amire azt lehet mondani hogy elég :D (nem számolva az OS korlátaival)
3. 3D-ben csak a Medal Of Honor Airbornet futtattam, illetve a FlatOut2-t. Ment mint állat!
Ha multizol óriási különbség akár +10 FPS is!!!
4. Helyi hálózaton vagyok, müxik rendesen, a domaines az nem tudom micsoda
Ezt most nem állok neki elmagyarázni, legyen elég annyi, hogy nagyobb hálózatos környezetben használják, így ha ilyan helyre kerülsz nem fogod tudni hálózatban használni a gépet.

Kinek a Vista, kinek a papné :D

(#8465) tnorci


tnorci
csendes tag

Hali!
Acer travelmate 2201 megér 50000 ft-ot?

(#8466) zso79 válasza bela5 (#8462) üzenetére


zso79
őstag

Menni fog rajta a Vista, gondolom a GTA is.

(#8467) bela5


bela5
aktív tag

És megéri a pénzét?

De ez nem az ami neked van mert ebben 1gb-ram van és 80gb hdd....
és 2400hd kari van

[ Szerkesztve ]

(#8468) zso79 válasza bela5 (#8467) üzenetére


zso79
őstag

Ha nekem szólt a hozzászólásod: tudom hogy ez teljesen más, mint ami nekem van, de akkor is el kéne futnia rajta a dolgoknak.

Hogy megéri-e, azt meg neked kell eldöntened.

(#8469) bela5


bela5
aktív tag

okés..Köszi a segítséget!! :R

(#8470) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Szevasztok!kéne driver Aspire 5315-höz Xp-re(wifi,vga,audio,lan)..SOS köszönöm

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#8471) zso79 válasza ::Trunks:: (#8470) üzenetére


zso79
őstag

Annyiszor volt már szó róla, töltsd le őket... Acer lapokon minden fent van

[ Szerkesztve ]

(#8472) ::Trunks:: válasza zso79 (#8471) üzenetére


::Trunks::
senior tag

persze...csak mind vistas...

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#8473) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Üdv!
megvettem az acer 5520g notim. az lenne a kérdésem, hogy milyen progival lehetne a hd2400xt vga-t downclockolni?? illetve az akksit hogyan kell formázni? mármint hogy mennyi ideig kell a töltőn hagyni, illetve utána meddig kell terhelni? az nem árt az akksinak, ha adapterről használom, de az akksit nem veszem ki?
előre is kösz!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8474) TigerCat válasza zso79 (#8464) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na jó, lehet hogy meggyőztél, de nekem bevált és szeretem.
Nekem inkább a Vista, mint a papné...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8475) kybic válasza ::Trunks:: (#8470) üzenetére


kybic
tag

:) / újra /
5315-höz Xp driverek:
www.lhp.hu/letoltes_driver_reszletes.php?k=12&g=6&a=524

Lenovo... a "vas"

(#8476) spyduck válasza FireKeeper (#8473) üzenetére


spyduck
nagyúr

hd2400xt vga-t downclockolni
Ezt minek..... :( De ha nagyon érdekel itt: [link]

akksit hogyan kell formázni
Nem kell formázni! A Ni-Cd és Ni-MH aksik rendelkeznek úgynevezett memória effektussal is, ez azt jelenti, hogy amennyiben ''rátöltesz'' azt jegyzi meg töltendő szintnek. szóval ezeket az aksikat 3-4 használat után célszerű lemeríteni, kisütni. A Li-Ion aksik kevésbbé érzékenyek erre, nincs elvileg (!) memoria effektussuk. De az eljárás hasonlatos ezeknél is, annyi a különbség, hogy ezeket NEM szabad kisütni (pl. Mobiltelefonnál a töltővel..) Ha lemerülnek kikapcsolnak símán, a többi aksiknál lehet bármikor ilyen ''formázást'' kérni. Jót is tesz nekik.
Neked Li-Ion van!!!

az nem árt az akksinak, ha adapterről használom, de az akksit nem veszem ki?
Az akksinak a hő és a pára árt a legjobban! Ha azt akarod, h hosszú életű legyen az akksi vedd ki 40%-os töltöttséggel és rakd el egy száraz hűvös helyre (A HP-mel ezt csinálom.)
Amúgy meg az én FUSIM 1,5 éves és soha nem vettem még ki belőle az akksit, még mindig bír 3,5 órát (ha leveszem a fényerőt akkor még talán 4,5 órát is)!

(#8477) adamAT


adamAT
csendes tag

ááá, segítsetek! vista alatt eltűnt a lomtár ikon:S
köszi előre is!

hoppá, most a parancsikonját sikerült megszerezni, de a "rendes" ikont nem:S

[ Szerkesztve ]

(#8478) daiml3r


daiml3r
csendes tag

Szeretném kérdezni, hogy tud e valaki linket adni az új ACER notik vga tudásukal kapcsolatban.
Valami összehasonlító teszt érdekelne, ami a mostani ACER-ek intel x3100 vga-it hasonlítja a többi laptop vga-jához. Nagyon érdekelne, mert az összes új acer-t ezzel a kártyával gyártják.
:) köszönöm előre is!

megj.: mindenesetre valami vélemény is megfelel, hogy ki mit ajánlana.. köszi

''...azért van a fórum h a tapasztalatainkat megosszuk és nem azért, hogy egymást fikázzuk... :)''

(#8479) frames válasza adamAT (#8477) üzenetére


frames
tag

Asztalon jobbklikk>testreszabás>felugró ablak bal oldalán "Asztali ikonok módosítása">pipa a lomtár mellé

(#8480) frames válasza daiml3r (#8478) üzenetére


frames
tag

Összehasonlító lista: [Notebookcheck]

(#8481) Skynet258 válasza frames (#8480) üzenetére


Skynet258
veterán

Hm, eszerint még a Dx10-et is tudja, kérdés mire kellehet ilyen notiban ez a feature... :D
Egyébként én is ilyen notit szeretnék venni a napokban, de nem a fent linkelt helyen, mert a Media-ban most egy tízessel olcsóbb (109.990.-) :Y
Bíztassatok, megéri ugye? :B

https://geekpulse.hu

(#8482) Kooka


Kooka
csendes tag

Skacok! elromlott a DVDíróm csak CD-t ir meg.
Már megrendeltem egy újat Samsung SN-S082H.
Könnyű notiban kicserélni az írót? vagy ne próbáljam meg?
Választ előre is köszönöm :)

acer aspire 3692NWLMi

(#8483) daiml3r válasza Skynet258 (#8481) üzenetére


daiml3r
csendes tag

Skynet! Akkor ajánlanék valamit, mert én már vettem a szüleimnek nyúlünnepre :D
szval:

ugyanez a noti ELECTROWORLDBEN: 99 990 FT !!!!
ill.
EURONICS-ben vettem hitelre: 115 000 Ft, amit lealkjudtam 107 000 Ft-ra (cetelem hitellel 10 hónapra 11 700 ft/hó)
ergó nincs 5 ezer FT a kamat...

Ja és euronicsbe lehet alkudni:D

Szóval jóljárnál ezekben az áruházakban! Annyi h oprendszer nélkül vettem: EZ IGAZ! de ez nem baj. legalábbis nekem ;)

''...azért van a fórum h a tapasztalatainkat megosszuk és nem azért, hogy egymást fikázzuk... :)''

(#8484) daiml3r válasza Skynet258 (#8481) üzenetére


daiml3r
csendes tag

Ja és csak VISTA op rendszert tudtam rátennni, mert az XP nem ismerte a benne lévő HITACHI HDD-t... ezvan! De mindenhol csak vista-val árulják... szval én csak ajánlani tudom! A monitor mesébeillő, pedig nekem egy sokkal drágább és nagyobbtudású gépem van, de ennek az uj acer-nek a monitorja nagyon kitűnő! Jó választás!

''...azért van a fórum h a tapasztalatainkat megosszuk és nem azért, hogy egymást fikázzuk... :)''

(#8485) Skynet258 válasza daiml3r (#8484) üzenetére


Skynet258
veterán

Köszi, ilyesmi véleményre számítottam, mert nekem is tetszett (fél órával ezelőtt volt a kezeim között). Igen, láttam én is 99-ért Vista nélkül... de egy tízest nekem megér, hogy jogtiszta cumó lesz rajta. Ezt is ki kell próbálni egyszer ;)

Tényleg: Ha a Vistás verziót veszem, akkor kapok telepítő lemezt/kódot? Tehát ha mondjuk 1 év múlva újra szeretném húzni a rendszert, akkor minden probléma nélkül meg tudom tenni, és utána ugyanúgy jogtiszta lesz a rendszerem? :F

https://geekpulse.hu

(#8486) Kooka


Kooka
csendes tag

Ne tolongjatok :)

acer aspire 3692NWLMi

(#8487) zso79 válasza Skynet258 (#8485) üzenetére


zso79
őstag

Nem, nem kapsz hozzá semmi lemezt. Egy rejtett partíción (kb. 10GB) van a telepítő készlet, angol és magyar nyelven. Ha felraktad az eRecovery cuccal ki tudod írni 2 dvd-re és arról majd újrahúzni ha szükség van rá. DE CSAK AKKOR, HA AZ A REJTETT PARTÍCIÓ MEGVAN ÉS SÉRTETLEN!!!. Ja és már csak azon a nyelven, amit elsőre választottál. A kulcs egy matricán van az alján. (Elméletileg tud D2D recoveryt is, amit induláskor az ALT+F10-zel tudsz aktiválni)

(#8488) Skynet258 válasza zso79 (#8487) üzenetére


Skynet258
veterán

Értem, köszi!
És ha mondjuk le van gyalulva a vinyó (tehát rejtett partició nyista), akkor egy saját Win telepítővel, illetve a matricán lévő kulcsal, lehet aktiválni? Vagy most hülyeséget mondok? :B
Tehát egy mezei Vista telepítő+a matricán lévő kulcs. Vagy esetleg ami a rejett partíción van telepítő, az nem egyezik meg a Vista telepítő lemezével?
(Mi az a D2D recovery? :D )

https://geekpulse.hu

(#8489) daiml3r válasza Skynet258 (#8488) üzenetére


daiml3r
csendes tag

Osztom a kérdést! Nekem a Packard Bell-emen van ilyen recovery op rendszer! Érdekelne engem is, ha legyalulnám és egy másik uyganolyan op rdsz lemezzel feltenném a gépen lévő matricán található serial-al akkor működne? Ez nem utolsó dolog... Kül rosszul vagyok attól, hogy egy 100ft értékű lemezt ba*xnak adni a notikhoz... ok, mert jó a recovery, de egy lemez az egész.. nem?
Szval okosok írjanak hogy működne e a dolog! ;)

''...azért van a fórum h a tapasztalatainkat megosszuk és nem azért, hogy egymást fikázzuk... :)''

(#8490) frames válasza daiml3r (#8489) üzenetére


frames
tag

Ha van Vista telepítő DVD-d akkor telepítheted az OEM kódoddal, de aktiválni telefonon keresztül lehet csak, online nem!

(#8491) zso79 válasza daiml3r (#8489) üzenetére


zso79
őstag

Már több ízben írtam erről, de akkor ismét:
Az OEM szerződés annyiban köti az Acert, hogy valamilyen médián mellékelni kell az OS-t a vásárolt vas mellé. Szíve joga, hogy milyen formában teszi ezt (ők ezt diszken teszik), ill. milyen szoftvereket ad mellé. Az Acer üfsz. szerint nem vagyunk jogosultak egy tiszta, szoftverektől mentes Vista telepítőre. Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy akkor mi van, ha lejár a gari, elszaródik a gyári vinyó, veszek egy újat, honnan lesz akkor Vistam?!?!? Mert hiába írom meg a 2 dvd-t, akkor is kell hozzá a diszken lévő cucc....

Kipróbáltam, bármilyen telepítőről (mindegyik verzió fent van a dvd-n, a Campusos Business Editiont raktam fel) felrakod a Vistát, beírod a kulcsod és ott a tiszta Home Premiumod. Az aktiválást valószínűleg csak telefonon lehet megoldani.

(#8492) adamAT válasza frames (#8479) üzenetére


adamAT
csendes tag

köszi!

(#8493) Skynet258 válasza zso79 (#8491) üzenetére


Skynet258
veterán

Köszi, már csak annyi a kérdésem, hogy mi az a D2D recovery, illetve, hogyha a rejtett partíciórol való telepítést választom, akkor is kell telón aktiváltatni a Vistát, vagy ezesetben nem szükséges? :F

https://geekpulse.hu

(#8494) zso79 válasza Skynet258 (#8493) üzenetére


zso79
őstag

A D2D-t a BIOS-ban lehet bekapcsolni és akkor elméletileg a dvd nélkül is fel tudod húzni az OS-t a rejtette partícióról. Ha az Aceres verziót rakod fel azt nem kell aktiválnod.

(#8495) Skynet258 válasza zso79 (#8494) üzenetére


Skynet258
veterán

Tökéletes, köszönöm ( akkor gondolom direct to disc akar lenni)! :R A topikban olvasható Vista alatti kikapcsolgatásra rájöttetek már, hogy mitől van, és meg lehet-e szüntetni az említett programok feltelepítésével (eframework és társai)?

https://geekpulse.hu

(#8496) adamAT válasza Skynet258 (#8495) üzenetére


adamAT
csendes tag

már megint gondom van... asszem, a laptop (TM5520g) nem ismeri fel a crossover kábelt. milyen driver kell hozzá? mert felraktam egyet (asszem az a neve, hogy LAN Marvell), de a másik gép azt írja ki, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva... meg olyan, mintha a vista csak vezeték nélküli hálózatokkal akarna foglalkozni... lécci segítsetek, fontos lenne! köszi.

most nézem: véletlenül kattintottam a válasz gombra, nem Skynet258-nak szól...

[ Szerkesztve ]

(#8497) zso79 válasza Skynet258 (#8495) üzenetére


zso79
őstag

Melegedésből adódó kikapcsolásokat egyértelműen orvosolhat egy BIOS frissítés és/vagy empowering alkalmazások használata.

(#8498) Skynet258 válasza zso79 (#8497) üzenetére


Skynet258
veterán

Akkor nincs mitől félnem, mindent tudok, köszönöm! Vasárnap esedékes lesz a vásárlás :DD

https://geekpulse.hu

(#8499) zso79 válasza Skynet258 (#8498) üzenetére


zso79
őstag

A válaszomban az "orvosolHAT" egyértelműen feltételes mód volt, tehát valakinek bejön, valakinek nem... :)

(#8500) Skynet258 válasza zso79 (#8499) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha nem jön be, akkor szétverem valamelyik szabadon választott eladó fején a cuccost, nem probléma :DDD

https://geekpulse.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.