Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Lejszi válasza Mephistoone (#8379) üzenetére


Lejszi
senior tag

A lényeg hogy ne tartalmazzon olyat ami kikezdheti a képernyődet. (pl alkohol)
Lehet venni spoec törlőkendöket amik már be vannak áztatva vmi folyadékba és enyhén nedvesek. Nem drága, ajánlom azt. Nem minden nap használja ugy sem az ember ezeket.

(#8402) breal11


breal11
tag

Sziasztok!
Ebben hónapban készülök Notebookot venni, és mindenképpen Acert szeretnék, mert sztem ár/érték kategóriában a legjobb. A laptop felváltaná az asztali gépem, azonban mivel nem vagyok egy hardcore player max 1-2 game (starcraft 2, gears of war) amivel játszanék, és mindezt ezt egy külső tft-n vinném véghez, tehát fontos tényező a GPU, csak azt nemtudom, hogy mennyire, mivel most a HD2400XT és HD2600 közt vacilálok, pontosabban két gép közt. Szerintetek, melyik éri meg jobba? ->

Drágább, picit rosszabb proci, de 8 cella és hd2660
http://www.usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=7352

Olcsóbb, jobb proci, 6 cella és hd2400xt
http://www.usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=7418

Előre is kösz a kiértékelést.

[ Szerkesztve ]

(#8403) breal11 válasza breal11 (#8402) üzenetére


breal11
tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy esetleg megérné-e megvárni az új hd3xxx sorozatot? Ha igen, akkor mikorra várható a megjelenésük? Illetve ezen laptopok hangkártyája tudja esetleg a 7.1-et, vagy "csak" 5.1? kösz.

(#8404) spyduck válasza breal11 (#8402) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egyértelmű, h a HD2600-al notit vedd meg! HD2400xt teljesíményének 2x vagy lehet 3x-a!
A többi meg szinte egy teljesítmény (proci, ram stb...)!

(#8405) zuzu2791


zuzu2791
csendes tag

Sziasztok!

Minap hozzájutottam egy Acer AS9920G-602G256N notebookhoz. Tuti a masina, de van 1 kis gondom. Az energiagazdálkodásnál beállítom a kijelző fényerejét 1 profilban, miszerint ha aksi akkor 60%, hálozatnál 80%. Egy idő múlva autómatikusan visszaáll a hálozatnál max-ra, és határozatlan időközönként átvált a két üzemmód között, néha csak villan. Mindeközben a hálózati táp be van dugva. Ha valakinek van ötlete vagy ismerős a szitu, please help! Nemtom visszavigyem-e vagy ne.

Még 1 kérdés: Van benne TV-tuner, de csak BP-n a digitális adást veszi. Nem is tudja az analógot vagy én vagyok a kutyaütő?

Mindenkinek köszi!

(#8406) zso79 válasza breal11 (#8403) üzenetére


zso79
őstag

Én is a 2600HD-re szavazok, nekem is az van 7500-ös procival. Azt mondtad nem vagy hardcore gamer, de az általad említett játékoknak kevés ez vas... szerintem

HD2400xt teljesíményének 2x vagy lehet 3x-a!
Én inkább kb. 1,5x-t mondanék (tapasztalat), de ez is elég szignifikáns különbség.

Illetve ezen laptopok hangkártyája tudja esetleg a 7.1-et, vagy "csak" 5.1? kösz.
Ezt hol olvastad? Ezek mindegyike csak sima sztereo, nem 5.1!

És egyértelműen 8 cellás akksi!!!

[ Szerkesztve ]

(#8407) breal11


breal11
tag

Először is, köszi a válaszokat!
Én úgy tudom 5.1et tudják úgy hogy mind a 3 hangkártya kimenetet használva 2 front, 2 rear és 1 sub kimenetként lehet használni. :U :U Vagy ez nagy hülyeség? Illetve hogy optikai kábellel lehet összekötni az 5.1 rendszerrel. :U

[ Szerkesztve ]

(#8408) zso79 válasza breal11 (#8407) üzenetére


zso79
őstag

Én nem hallottam/olvastam erről és nem is próbáltam, úgyhogy valaki aki biztosan tudja erősítse meg vagy cáfolja plz! Minden esetre a Realtek féle vezérlőben nem találtam erre vonatkozólag semmit, ami persze nem jelenti, hogy nem lehetséges :)

Annyi azonban bizonyos, h 10k körüli összegér van külső 7.1-es usb-s cumó, amin van optika is, ha minden áron szükség van rá.

(#8409) frames válasza breal11 (#8403) üzenetére


frames
tag

Tudnak 7.1-et, spdif kimeneten keresztül, ha van házimozi erősítőd. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8410) zso79 válasza frames (#8409) üzenetére


zso79
őstag

Már megbocsáss, de azt honnan veszed, hogy van rajta spdif ? Mert nincs! :D

[ Szerkesztve ]

(#8411) brumi1024


brumi1024
veterán

vki kérte az xp-s empowering technology-t.itt van:[link]

Ez működik az én 5715z-men is.

(#8412) breal11 válasza zso79 (#8410) üzenetére


breal11
tag

Zso79: Te egyébként kaptál a notebookhoz xp-s driverekt?

(#8413) frames válasza zso79 (#8410) üzenetére


frames
tag

Jah, egy kicsit benéztem a dolgot! Akkor tényleg nem tudja. Bocs :W

(#8414) frames válasza zuzu2791 (#8405) üzenetére


frames
tag

A TV tuner csak a digitális adást veszi sajnos... De a távirányítója egész jó :D

(#8415) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Sziasztok!

Van egy Acer Aspire 5315 -s noti, amire felerőszakoltam az xp-t.
Nagyjából minden müködik is, de a dvd nézés alatt nincs kép csak hang.
Se power dvd-vel, se wmp-el. Kodek a K-Lite 3.70.
Mi lehet a gond? Avi megy rendesen.
Előre is köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#8416) Marsy51 válasza breal11 (#8412) üzenetére


Marsy51
aktív tag

Szia!
Én Linpus Linuxal vettem, ami nem működött, mivel nem volt root jelszó hozzá.
XP-t tettem fel, a mellékelt CD rajta voltak az XP-s driverek. Aspire 5715Z.

Marsy51 ("The truth is out there") osCommerce - Magyarország http://www.oscommerce-extra.hu

(#8417) breal11 válasza frames (#8413) üzenetére


breal11
tag

Találtam egy leírást az Acer Audio részlegéhez:
1 fejhallgató-/hangszóró-/vonalkimenet-csatlakozó (S/PDIF támogatása)
1 mikrofoncsatlakozó
1 vonalbemenet-csatlakozó

Remélem ez most megint megkavarja az álló vizet ;)

(#8418) adamAT


adamAT
csendes tag

hello!
megjött az acer laptopom, de van egy kis gondom. először, amikor elvileg felment a vista, akkor kiírt vmit, hoyg nem sikerült valamit megcsinálnia, aztán lenyomtam ezt az acer recoveryt, azóta meg bekapcsol, ott meg a kis windows csík, és utána elsötétül minden... van vkinek tippje, hogy mit csináljak? :F nagyon be vagyok pánikolva:S
előre is köszi!

(#8419) breal11 válasza breal11 (#8417) üzenetére


breal11
tag

Igaz, Aspire-nél találtam kiírva... :U :((

(#8420) adamAT válasza adamAT (#8418) üzenetére


adamAT
csendes tag

azt írja ki, hogy a windows nem tudott konfigurálni egy vagy több rendszerösszetevőt, indítsam újra a gépet és kezdjem újból a telepítést. de hogy kezdjem újból a telepítést? :F :F

(#8421) spyduck


spyduck
nagyúr

Hogy kaptad hozzá a windows-t? Ha mervlemezen akkor indításnál meg kel nyomni vmelyik bill.t pl.: F11 és elölről kezdi a telepítést, ha cd-n van a windows akkor meg berakod formáz és telepít (de nem is muszáj formázni)!

(#8422) adamAT válasza spyduck (#8421) üzenetére


adamAT
csendes tag

a winchesteren van a vista. most megint formázódik, de legközelebb megpróbálom azt... és mikor kell amúgy megnyomni? amikor az a fehér acer-es képernyő bejön?

(#8423) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Egy gyors kérdés a Winamppal kapcsolatban:

Lehetséges a Winampot megjeleníteni a tálcán, úgy mint a Windows Media Playert?
Klassz lenne onnan vezérelni...

Sajnos az oldalsó gombokat nem tudom idomítani a Winamphoz!

Ezekre gondoltam!

Van ötlete valakinek?

Köszi!
:R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8424) adamAT válasza spyduck (#8421) üzenetére


adamAT
csendes tag

próbálgattam ezt agombnyomogatást, denem történik semmi... bejön a hibaüzenet, hogy csináljam előről:( ami meg ugye nem megy... kiefjtenédbővebben, lécci, hogy hogyan kell csinálni? kösz!

(#8425) kilix


kilix
csendes tag

Sziasztok!
Most szeretnék laptopot vásárolni, ki is néztem 1et Acer Aspire 5920G-602G16N (LX.AN40X.144) A problémám az lenne hogy az acer honlapján nem láttam win xphez drivereket, ami számomra nagy probléma mert vannak olyan szoftvereim amik csak xp alatt futnak, szóval mindenképpen xpt szeretnék rá pakolni. A kérdésem az lenne hogy tud e valaki erre vmi megoldást vagy pedig így jártam?

Köszi
kilix

kilix

(#8426) zso79 válasza breal11 (#8412) üzenetére


zso79
őstag

Zso79: Te egyébként kaptál a notebookhoz xp-s driverekt?

Nem, semmilyen lemezt nem kaptam hozzá.

(#8427) zso79 válasza kilix (#8425) üzenetére


zso79
őstag

Megy rajta az XP. Ha visszaolvasol pár hozzászólást rengeted infó van ezzel kapcsolatban...

(#8428) kilix


kilix
csendes tag

igen olvastam őket, csak nem tudom hogy mennyire legyek bátor erre alapozva megvenni a laptopot. Szóval azt mondjátok hogy minden frankó xp alatt is, nincs vele gond?

kilix

(#8429) ityam válasza adamAT (#8340) üzenetére


ityam
senior tag

nah bammeg: [link]

es igazad lesz. a legalapabb modell 300 rugotol lesz nalunk kaphato. ennyit a 900 dollaros induloarrol :(

(#8430) zso79 válasza ityam (#8429) üzenetére


zso79
őstag

Jól lehúzták őket a cikkben...

(#8431) ityam válasza zso79 (#8430) üzenetére


ityam
senior tag

nekem attol meg teccik. jo lenne. de 300kt nem fogok ra kiadni. 200Kt igen. mondjuk nekem a jo videokartya miatt jon be nagyon. kivancsi vagyok hogy most azert 300K mert nem a legalapabb modell az amit mi legalapabb modellkent rendeltunk(marmint magyar importorok) vagy csak egy hatalmas lehuzas az importorok reszrerol ez.
jo lenne tudni melyik nagykerek fogjak ezt arulni, megkerdeznem hogy ez tenyleg a legalapabb modell e es hogy mennyi lesz tenyleg az annyi.

(#8432) adamAT válasza ityam (#8429) üzenetére


adamAT
csendes tag

én mondtam:) én is szívesen vettem volna Fender American Jazz Bass-t amerikai áron, mert az "csak" 1085$ volt, itt meg 280 a legolcsóbb:S

mellesleg az előző problémámra: szerintetek az jó, ha van egy vista business telepítőDVD-m, és azt rakom fel?

(#8433) adamAT válasza adamAT (#8432) üzenetére


adamAT
csendes tag

na, sikerült felrakni a másik vistát, ami így átalakult home premiummá, de az a kérdésem, hogy hogy tudom így telepíteni az aceres izéket? meg van egy olyan érzésem, hoyg a driverek sem települtek fel:S

[ Szerkesztve ]

(#8434) zso79 válasza adamAT (#8433) üzenetére


zso79
őstag

Jól gondolod, a driverekről is neked kell gondoskodni. Letöltesz mindent az Acer honlapról és felrakod...

(#8435) zso79 válasza ityam (#8431) üzenetére


zso79
őstag

Nekem is tetszik, de csak a design. Szerintem lesz egy nagy durranás játszani rajta, akármilyen vga-t raknak bele, mert natívban tuti kevéslesz neki, más felbontásban meg maszatos. Egy notebooknál fontos szempont az üzemidő is, amit nem véletlenül nem említettek. CHS-ben tuti lesz

(#8436) adamAT válasza zso79 (#8434) üzenetére


adamAT
csendes tag

de az acer empowering managementet is?

(#8437) ityam válasza zso79 (#8435) üzenetére


ityam
senior tag

1366x768ban nem biztos hogy keves neki a 9500gs. marmint ha lehet hinni a notebookcheckes 3dmark pontszam. aszerint 8600gtnel gyorsabb. es azzal mar akar olyan felbontasban el lehet jaccogatni. persze nem crysist very highon de a legtobb jatekhoz eleg lehet. 1920x1080ban mar biztos hogy keveske lenne.ezert is nem kell nekem a nagy felbontasu kijelzo.olcsobb is es attol meg eleg jo kepe van szeritnem annak is 16 colon.

(#8438) frames válasza breal11 (#8419) üzenetére


frames
tag

A Gemstone modellekben van SPDIF kimenet, a régebbiekben nem tudom... De a realtek vagy más hangkártya feltelepített programja megmondja az audiochip adatait, és az alapján a gyártó oldalán meg lehet nézni a részleteket :)

(#8439) frames válasza TigerCat (#8423) üzenetére


frames
tag

A Winamp 5-nél a beállítások között a global hotkeys-nél van két jelölőnégyzet, katt rá mindegyikre, és okézd le :D Akkor működni fog, nálam legalábbis működnek...

(#8440) zso79 válasza ityam (#8437) üzenetére


zso79
őstag

Nincs konkrét tapasztalatom, nem is lehúzásnak szántam, csak vélemény volt:) Ha esetleg valakinek szerencséje lesz hozzá azért kiváncsi vagyok a tényleges eredményre.

(#8441) zso79 válasza adamAT (#8436) üzenetére


zso79
őstag

Igen, az empoweringet is.

(#8442) zso79 válasza frames (#8438) üzenetére


zso79
őstag

Ez igaz, de TM-et nézett magának a kolléga :)

(#8443) adamAT válasza zso79 (#8441) üzenetére


adamAT
csendes tag

köszi!

még annyi, hoyg nem tudjátok, hogy milyen partícionáló program működik vista alatt?

(#8444) zso79 válasza adamAT (#8443) üzenetére


zso79
őstag

Ha jól tudom az Acronis Disk Directornak van Vistas valtozata, de nem biztos...

(#8445) breal11 válasza zso79 (#8442) üzenetére


breal11
tag

Tisztelt ...!

A TravelMate üzleti felhasználású notebook család, mig az Aspire egyéni szórakoztató elektronikai irányzatú.

Ebből adódóan a TMen nincs támogatva az SPDIF kimenet.

Tisztelettel,
Pikószky András

(#8446) zso79 válasza breal11 (#8445) üzenetére


zso79
őstag

Nekem nem kell bizonyíték, ez a második TM-em. Ezért is írtam az usb-s megoldást. De azért kösz az infót :))

Amúgy csak ajánlani tudom a TM-et, nagy fejlődés ez a magnézium váz, egyáltalán nem csavarodik a ház.

[ Szerkesztve ]

(#8447) breal11 válasza zso79 (#8446) üzenetére


breal11
tag

Csak azért írtam, hogy ez alátámaszt Téged. Amúgy aspiret nem fogok venni, nekem személy szerint nem tetszik a műanyag ház és sztem 1-2 év után tuti beszürkül a belső :O :((

(#8448) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

#8415-re nem tud senki egy kis segítséget?
Köszi!

(#8449) ityam válasza Forrest Gump (#8448) üzenetére


ityam
senior tag

ha elsodleges kepernyon nezed a filmet akkor nincs otletem. ha masodlagoson akkor csereld fel. esetleg probald a funkciogombal a folso billentyuket. ott van kepernyovalto gomb altalaban hatha azt megnyomod akkor jo lesz.

(#8450) depmod


depmod
senior tag

Hello Mindenki!

Ma vettem egy acer 5520g-t, frankón feltettem az összes drivert, de az empowering-es cuccokat nem találtam :F

Honnan tudnám letölteni?
Privátban is várom a válaszokat :DD

..., akkor a nyuszi b***hatja!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.