Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) frames válasza Sancibácsi (#8050) üzenetére


frames
tag

Tudom, hogy ki tudom írni, én elővigyázatos voltam :D , csak kedves ismerősöm nem nagyon (egyáltalán nem) ért hozzá és attól félek, hogy elszórakozott a partícionáló progival, amit nála hagytam, ma reggel hívott hogy nem indul a d2d, pedig mindent beállított, ami az UG-ben volt...
Majd ha elállt az eső, elmegyek hozzá és megnézem mi a helyzet, és leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek segít majd a jövőben:D

(#8052) vbbb válasza balika000 (#8045) üzenetére


vbbb
őstag

Megnézem akkor a 5315ös driverre mit lép! :K thx
Amúgy ugyan innen az 5310-ét szedtem le... :P

[ Szerkesztve ]

(#8053) Nunder válasza zso79 (#8017) üzenetére


Nunder
őstag

U're right! Kicsikét félreolvastam a hsz-t! Én leragadtam ott hogy megfagynaka játékok és mivel nálam is ez volt gondoltam egy próbát megér. Utána már nem is foglalkoztam vele! Bocsesz

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#8054) Sancibácsi válasza frames (#8051) üzenetére


Sancibácsi
tag

Várom a beszámolód. :)

(#8055) vbbb válasza vbbb (#8052) üzenetére


vbbb
őstag

A gép az IP-t már jól írja ki, pingelni is tudom a másik gépemet meg a routert (csomagvesztésekkel) de a netre nem akar felmászni...arghhhh.... :((

(#8056) vbbb válasza vbbb (#8055) üzenetére


vbbb
őstag

Ha újraindítom a kábelmodemet meg a notebookot és nincs köztük router akkor jó...broadcom-ot mindenkinek...shit!

(#8057) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!
Nekem egy acer aspire 5710Z típusú laptopom van és azt szeretném megkérdezni, hogy nem tudjátok-e véletlenül hány gigáig bővíthető a memória mert nem találok róla adatot sehol :)
A másik dolog az lenne, hogy milyenfajta memóriákat szeret? Ha jól tudom ebbe 533Mhz-s kell... A márka? Mondjuk kingstonnal nincs baja? Vagy kingmaxxal?

Battletag: Myth#1775

(#8058) frames


frames
tag

Nah a d2d probléma megoldódott olyan szinten, hogy szerencsére nem volt letörölve a recovery partíció, így ki tudtam írni a recovery discekeket, és fel is telpítettem neki rögtön a vistát, a lelkére kötöttem, hogy ezt a 2 DVD-t jól rakja el:D Egyébként még mindíg nem tud bebootolni a d2d partícióról, egy BIOS frissítés talán majd megoldja ezt a problémáját is...

(#8059) Nunder válasza Myth (#8057) üzenetére


Nunder
őstag

Ha minden igaz akkor 4GB RAM-ot lehet belenyomorgatni a kicsikébe (2 x 2GB) mert két hely van a deszkán! A 4GB RAM-hoz azonban 64bites Vista kell mert a sima 32bites csak 3.1GB-ot lát a 4-ből! Mindkét gyártó modulja alkalmas bele de sztem nincs megkötve hogy csak 533-as megy bele lényeg az hogy órajelben passzoljanak!

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#8060) Myth válasza Nunder (#8059) üzenetére


Myth
aktív tag

Aham. Köszi szépen!
Szóval akkor azt mondod, hogy 667-es memókat is beveszi? Vagy a még nagyobb órajeleseket is?

Battletag: Myth#1775

(#8061) mezis válasza vbbb (#8056) üzenetére


mezis
nagyúr

Átjáró, DNS jól van beállítva (már amikor a routerre csatlakozol) ?

Ha újraindítom a kábelmodemet meg a notebookot és nincs köztük router akkor jó...broadcom-ot mindenkinek...shit!

mezis

(#8062) zso79


zso79
őstag

Még mindig keresem az eredeti Vistás háttérképeket, amik a Travelmate-ekhez voltak. Senkinek nincs fent az a Vista amit adtak hozzá? Valaki?

[ Szerkesztve ]

(#8063) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok!

Ezeket az Acereket néztem ki, mi a véleményetek róluk? Melyiket vennétek?

[link] Amd
[link] Core2

Az utóbbi wxga, ha használnék rajzprogramot meg cadet, akkor ezzel jobban járnék?
A +1 vagy 2 év garit mindenhol meg lehet venni? És rögtön meg kell , vagy meg tudom venni később is? Illetve, nem lehet megvenni ezeket op rendszer nélkül, nekem van saját, nem is akarok áttérni vistára :O .

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8064) balika000 válasza funkygee (#8063) üzenetére


balika000
csendes tag

Én okvetlenül Intelt vennék... igaz drágább de az a 10e ide vagy oda... A garit meg ráérsz megvenni egy éven belül és akkor már a 2 éveset hisz az is csak pár 1000el drágább... de ez az én véleményem! Jah és garanciát bárhol vehetsz hisz úgyis majd az Acer központnál kell beregelni asszem... de nem tuti (én így tudom)

OS nélkül nem nagyon fogsz tudni venni.. sajnos ezekhez a gépekhez már nem Linuxot hanem drága jogtiszta dolgokat adnak.. én sem értem miért dehát ez van :(

(#8065) balika000 válasza mezis (#8061) üzenetére


balika000
csendes tag

Sztem is router beállítási baj lesz a probléma... nézd meg hogy jól adtad e meg az adatokat

(#8066) Nunder válasza zso79 (#8062) üzenetére


Nunder
őstag

Nekem megvannak! Ha gondolod feltolom őket és belinkelem ha még érdekel!

mod: ugye azokra gondolsz amik a TravelMate szériát ábrázolják?

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#8067) Nunder válasza Myth (#8060) üzenetére


Nunder
őstag

Érdemes volna keresést indítani ebben a fórumban mintha már lett volna erről szó egy-kétszer! De úgy emlékszem mehet bele a nagyobb is de javítsatok ki ha tévednék!

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#8068) zso79 válasza Nunder (#8066) üzenetére


zso79
őstag

Igen, egy sötét képet keresek, rajta több travelmate noti van.

(#8069) twollah válasza Myth (#8057) üzenetére


twollah
nagyúr

A maximum 2Gbyte es nyugodtan belerakhatod a 667Mhez ramot (mast ugy sem kapsz).

(#8070) zso79 válasza funkygee (#8063) üzenetére


zso79
őstag

Jól mondják a kollégák, a garit ráérsz egy éven belül megvenni, viszont most akcióba kapsz mellé egy acer egeret és táskát. (Gold)

(#8071) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Van egy Acer TM4230 notim, 512 MB 533-as DDR2 rammal, egy Core2 Duo T5500-as 667-es FSB-vel.
Szeretném bővíteni a memóriát 2 GB-al, a kérdésem az, hogy hol tudom ezt belerakatni? Mivel még van a notira 2 év gari és még soha nem szedtem szét notit, ezért egyedül nem is próbálkoznék meg vele. Tudtok esetleg ajánlani egy céget Pesten ahol belerakják? A garit sem akarom ezzel elveszteni, nem lehet garivesztés nélkül valahogy megoldani? Van valami matrica amit fel kell tépni szétszedéshez? (az eredeti 512-es bennemarad, tehát ha gariztatni kellene akkor gondolom meg lehetne oldani, hogy ne vegyék észre, hogy volt benne még más ram) (már volt 1x a noti szervízben)

Köszi!

PH! addikt since 2004

(#8072) adamAT


adamAT
csendes tag

Miért jobb az Intel mint az AMD?

(#8073) vbbb válasza mezis (#8061) üzenetére


vbbb
őstag

Igen jól van beállítva minden, csak van amelyik hálókártyákat nem szereti a routerem...egyszer egy régebbi HP-vel is ugyan ezt játszotta el vagyis annyi különbséggel, h. a feltöltés nem ment 1-3kb/s fölé a letöltés meg jó volt. Nem lehetett netezni vele.
Abban 3-com márkájú kártya volt. Az érdekes az, h. amikor meg PCMCIA 3-com kártyát raktam bele akkor azzal meg nem volt gondja...furi.

(#8074) balika000 válasza vbbb (#8073) üzenetére


balika000
csendes tag

Milyen routered van?!

(#8075) Rolly


Rolly
veterán

Acer TravelMate 5720G-602G25 (LX.TN50X.135 )

ezt néztem ki. A kérdésem az lenne, hogy mennyire melegszik, mert jelenleg egy msi notim van, s az elég forrófejű.

(#8076) DarkGubi válasza Tomics (#8071) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

A garancia RAM és HDD cserénél nem veszik el! Megkérdeztem a szervíz központtól. Cserélheted magad is.
Belerakni (valószínűleg) a noti alját leszeded, és ott kell lennie a bővítőhelynek.
Nem nehéz a ram csere, menni fog.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#8077) balika000 válasza Rolly (#8075) üzenetére


balika000
csendes tag

Ha rendesen be van lőve akkor no problem :)

(#8078) Nunder válasza zso79 (#8068) üzenetére


Nunder
őstag

Remélem megfelel az elvárásoknak :)

Acer TM5520

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#8079) Tomics válasza DarkGubi (#8076) üzenetére


Tomics
addikt

:R

PH! addikt since 2004

(#8080) Nunder


Nunder
őstag

Kérdés: a noti hűtését milyen progival lehet a legjobban kontrollálni?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#8081) Rolly válasza balika000 (#8077) üzenetére


Rolly
veterán

ezt kicsit jobban kifejteéd :)

(#8082) balika000 válasza Rolly (#8081) üzenetére


balika000
csendes tag

Hát ha rendesen felvan telepítve rá minden.. gondolok itt az epowring cuccokra akkor maximális tökéletesre belehet állítani a teljesítmányt meg minden apróbb ki részletet

(#8083) balika000


balika000
csendes tag

Bár.. Nekem 5920asom van és mikor fullon tolom a gémet akkor sajnos akarva akaratlanul is egy idő után felmelekszik mivel max teljesítményen van a vga és ez nem egy asztali pc, hogy legyen full venti...

(#8084) zso79 válasza balika000 (#8083) üzenetére


zso79
őstag

Most nézem, COD4 multiban néha felmegy 80 fokra is a proci...

(#8085) Rolly válasza balika000 (#8082) üzenetére


Rolly
veterán

programozó vagyok, s nagy ritkán előfordulhat olyan eset, hogy kell egy kicsit erősebb vga, ezért gondolkodok azon, hogy ezt a modelt kéne venni, de gondolkodok azon, hogy lehet elégvolna az inteles cucc is, bár a különbség a két modell között 20.000-30.000. Hát erre asszem alszom még egyet-kettőt...

(#8086) Rolly válasza zso79 (#8084) üzenetére


Rolly
veterán

terhelés alatt mennyit bír a géped, illetve fány fokos, s hogy mennek rajta a gamek? :$...

(#8087) balika000 válasza zso79 (#8084) üzenetére


balika000
csendes tag

Nekem is felmegy néha 90fok főlé is.... de ha már több órája játszok.. a gears of war-al tolam legutóbb fullgrafon és akkor is 90 fölé ment ....

(#8088) balika000 válasza Rolly (#8085) üzenetére


balika000
csendes tag

Én is annak tanulók...:) Melyik két gép között is gondolkodsz?!

(#8089) Rolly válasza balika000 (#8088) üzenetére


Rolly
veterán

TM5720G-602G25 - LX.TN50X.135 ez 245.000 körül is lehet kapni de átlag 260 körül van
TM5720-301G16 - LX.TK20Z.086 ez meg asszem 215.000 körül is lehet kapni, de átlag 220.000 körül van

(#8090) balika000 válasza Rolly (#8089) üzenetére


balika000
csendes tag

Ez már csak tőled függ hogy melyiket veszed meg... Én úgy voltam vele egy hónapja hogy ha már veszek normális legyen és ne kelljen fél év múlva megint vennem (egy Aspire 5920G-602G25N tulaja vagyok)
Szóval sztem ebben senki nem tud segíteni (én így látom)..

(#8091) Rolly válasza balika000 (#8090) üzenetére


Rolly
veterán

évente kb 2-4 alkalommal használnám ki a videókarit...., viszont akkor jó lenne ...

(#8092) funkygee válasza funkygee (#8063) üzenetére


funkygee
aktív tag

Alapvetően böngészésre használnám, sok böngészőablakkal, meg excell, mathcad-es számításokra, autocadre,illetve filmnézés( esetleg HD?) . Szerintetek órajelben milyen proci kéne nekem, illetve cache-ben mennyi? Mi különbséget találnék pl a T2xxx és T7xxx es szériák között?
A másik kérdés, hogy hang szempontjából melyik széria a jobb, mert láttam ,hogy valamelyikeknek van digitális spdif kimenete, ami jó lenne nekem azért. Illetve, mire elég nekem egy 2400xt radeon 256 megával, illetve egy x3100-as intel 128-megával?
Köszi szépen.

(#8093) vbbb válasza balika000 (#8074) üzenetére


vbbb
őstag

smc 7004VBR eu :)
Amíg nem kezdtem el hazahurcibálni a melót különböző gépek formájában jó volt, de most már kevés szegényke. Még firmware frissítést se csináltak hozzá! Lehet le is cserélem hamarosan egy Asus WL-500g Premium 54Mbps WLAN routerre!

(#8094) zso79 válasza Rolly (#8086) üzenetére


zso79
őstag

terhelés alatt mennyit bír a géped...

Nem tudom mit értesz ez alatt... Eddig pár másodpercre felment 80 körülire, de ez volt a max. COD2-t, COD4-et játszom, natív felbontásban, probléma nélkül.

(#8095) zso79 válasza funkygee (#8092) üzenetére


zso79
őstag

Azt írod Autocad-re is kell... Akkor ne is gondolkozz wxga-ban és legalabb 17"-es legyen. Már csak emiatt és Mathcad miatt legyen sok cache, órajellel meg úgy spekulálj, hogy a ramok úgy sem olyan gyorsak mint amennyit tudna a busz, mindig csak max. 667-est raknak bele, hiába tud 800-at. Aspire nekem nem jön be designra és semmiképp nem akartam világosat, de ez egyéni vélemény... Hangra meg kb. 7 rugóér kapsz usb-s hangkártyát 5.1-el és spdif vagy optikai kimenettel. Én valószínű a héten próbálok egy ilyet.

(#8096) balika000 válasza vbbb (#8093) üzenetére


balika000
csendes tag

Nekem ilyen van Asus WL-500GC Premium 54Mbps WLAN szóval uccu neki csak ajánlani tudom nagyon baba... de nem hiába... asus :D

(#8097) vbbb válasza balika000 (#8096) üzenetére


vbbb
őstag

Az lesz!:)

(#8098) Rolly válasza vbbb (#8097) üzenetére


Rolly
veterán

ha esetleg kisebb funkcionalitás is elég akkor egy linksys WRT54 is jó lehet ...

(#8099) Rolly válasza zso79 (#8094) üzenetére


Rolly
veterán

kicsit rosszul fogalmaztam. a lényeg, hogy mennyire melegszik a gép ...?

(#8100) zso79 válasza Rolly (#8099) üzenetére


zso79
őstag

már írtam, akár 80 fokra is felmegy a proci, a gépet meg nem hőmérőzöm :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.