Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) danih válasza Mcomp (#8150) üzenetére


danih
addikt

Nem GPU-ra gondolsz, vagyis vidkari?

(#8152) DarkGubi válasza Mcomp (#8150) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

A T8xxx az új penryn magra épűlő 45nm-es Core2Duo.
Egyszóval, jobb, gyorsabb, hűvösebb, drágább, korszerűbb, energia takarékosabb, és egyébb :DDD .

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#8153) Mcomp


Mcomp
tag

Még egy kérdés eredetileg ezt néztem ki Acer Travelmate 6592G-602g25N (LX.TNE0Z.097)
Ennél a tipunál irnak valami Intel® Active Management Technology (AMT) 2.5 támogatásról
viszont a TM7720G-nél ezt hiányoltam valaki el tudná mondani a lényegét.

(#8154) zso79


zso79
őstag

Ha valaki esetleg úgy járna mint én, hogy OEM Vista-val vásárolja a gépet és nem kap hozzá lemezeket... Na az ne is reménykedjen, hogy valahogy be lehet szerezni egy tiszta install csomagot!!! :W Az Acer szerint ugyanis erre nem vagyok jogosult, csak arra, hogy kiírjam a rejtett partícióról 2 dvd-re az általuk kreált, mindeféle szarral (Office, Norton, stb) teletömött preinstalled cuccot és arról bármikor újrahúzzam. Feltéve, hogy a rejtett partíció még létezik és nem sérült. Ők csak azt garantálják, hogy úgy működik. Kapasból 10G minusz... :W Lehet hogy nektek ez tiszta volt eddig is, hogy tul.képpen úgy vásároltam OS-t a géphez, hogy nem vásároltam, de én eddig nem ezt tudtam az OEM-ről. Akinek nem fontos , attól bocs... :O

Próbált már normál, más forrásból származó OS-t felrakni a matricán szereplő kulccsal? Az működhet?

(#8155) twollah válasza zso79 (#8154) üzenetére


twollah
nagyúr

Elmeletileg mukodnie kell a dolognak, ezt az M$ Magyarorszag is megerositette nekem.

(#8156) frames válasza zso79 (#8154) üzenetére


frames
tag

Elméletben működhet, de online nem lehet akkor aktiválni a vistát csak telefonon, mert netes aktiválásnál azt írja ki, hogy a kulcs már használatban van... Tehát szerzel egy vista DVD-t telepítésnél megadod az OEM kulcsodat és a telepítés után telefonon aktiválsz... De hangsúlyozom, hogy elméletben, mert még nem csináltam. de több helyről hallottam, hogy így lehet.

Bocs nem figyeltem twollah hsz.-át :W

[ Szerkesztve ]

(#8157) SLYM


SLYM
veterán

valaki tudna segíteni?

ez az X3100-as vidkari ez ha összehasonlítanád egy asztali gép vidkarijával, akkor melyikkel lenne egy szinten?

[ Szerkesztve ]

(#8158) DarkGubi válasza SLYM (#8157) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Saját tapasztalatom szerint egy integrált GeForce 6100 alatt (de csak Vistán, xp alatt egy szinten a vele). ---> A x3100 a DX10-et is támogatná, de az intel nem ad ki (még) olyan drivert ÉS Vistán a Hardware Transform & Lighting is ki van kapcsolva :(( :( .
3D-ben ezért ramaty, de a videólejátszás terén ez a jobb.
WinXP-n nincs tapasztalatom, de ott a HT&L be van kapcsolva és Pl.: a Battlefield 2 is játszhatóan fut (legalábbis az Intel ezt mondja...).

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#8159) soulcube


soulcube
aktív tag

Sziasztok! Mivel láttam, hogy ez a nagy Acer topik ezért úgy gondoltam ide fordulok a problémámmal. Van egy 3103 NWLM nevű notim. Nem egy mai gyerek már, de eddig nagyon jól működött. Az lenne a gond, hogy Ati Catalyst-ot használok, abban viszont a color menüpontnál "véletlenül" elállítódtak a gamma, a contrast és a brightness beállítások.
Azóta a képernyő színe fakó és sehogy sem találom a régi beállításokat.

Leírná valaki nekem ezeket az értékeket vagy bármilyen más megoldás is érdekel.
Előre is köszi minden segítő hsz-ért. :R

(#8160) twollah válasza SLYM (#8157) üzenetére


twollah
nagyúr

Itt nezelodj sebesseg ugyben.

(#8161) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Az lenne a kérdésem, hogy Acer travelmate 2312-höz hol találhatok drivereket?
Acer honalpon csak (háromjegyű) pl. 230 szériát láttam, abba tartozna? :F

- http://pazsitz.hu -

(#8162) SLYM válasza DarkGubi (#8158) üzenetére


SLYM
veterán

hát nem egy nagy eresztés ezek szerint. de majd iderül.

Twollah kösz, ez nagyon jó kis oldal

(#8163) Chili7 válasza PazsitZ (#8161) üzenetére


Chili7
őstag

Szerintem a 2310 a Te szériád. Gondolom ebbe tartozik a 2312.

(#8164) Chili7 válasza soulcube (#8159) üzenetére


Chili7
őstag

Alapértelmezések opció nem megy?
Amúgy:
Gamma: 1,0
Fényerő: 0
Kontraszt: 100

(#8165) SLYM


SLYM
veterán

melyik a legújabb driver Intel Graphics Media Accelerator X3100 alá? (XP Profos kéne). a gond az az eredeti driverrel, hogy a max felbontás amit be tudok vele állítani az 1024x768, pedig elvileg menne az 1280x1024 is. találtam az intel oldalán drivert, csak nem tudom nekem melyik chipkészlethez valót kéne letöltenem. ezek közül lehet választani: [link]

a gépem acer aspire 5715z

[ Szerkesztve ]

(#8166) Blue@X


Blue@X
senior tag

Hy,
Mitől lehet az hogy felraktam az Atheros wifi-hez a driver-t és azt írja hogy az eszköz telepítése során probléma merült fel, és gondok lehetnek vele.
Azóta csak a sávszélem felével tölt le.
Már többször telepítettem fel, de mindig jó volt(XP-re).
Acer Aspire 5315 noti. Atheros 5007EG
Tud valaki a 2007 08. 08-as drivernél ujabbat hozzá?
Esetleg egy link ahonnan drivert lehet hozzá leszedni XP-hez.

(#8167) DarkGubi válasza SLYM (#8165) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Neked Mobile Intel 965 express chipseted van.
DRIVER: LINK
A driver meglehetősen friss.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#8168) bonat


bonat
senior tag

Kérdés:
-az ujabb Travelmate modellekbe (5520G) rakott kártyaolvasó tud olvasni SDHC kártyákat???
(sztem tud csak lassabban) :F

szerintetek??
tapasztalat?? :))

(#8169) soulcube válasza Chili7 (#8164) üzenetére


soulcube
aktív tag

Sajnos úgy még rosszabb a helyzet. Na mind1 próbálkozok még...

(#8170) zso79


zso79
őstag

Kipróbáltam, hogy egy Campus-os Vista Business Editiont a géphez adott kulccsal telepítettem és Home Premium lett belőle, tehát bármilyen lemezről felmegy. Az aktiválást még nem próbáltam, ha valakinek van tapasztalata a telefonos módszerrel megoszthatná velem. Az Acer support meg simán lepattintott, mikor azt kérdeztem mi van akkor, ha garanciaidőn túl meghal a vinyó, hogy rakok fel Vistat, mert a recovery lemezekről nem fog menni. Kb. azt mondták, így jártam...

(#8171) Mcomp válasza DarkGubi (#8152) üzenetére


Mcomp
tag

Kösszi a válasz ezekszerint a TM7720 amiben egy T8300 cpu ketyeg 285.000 Ft-ér nem is bizonyul olyan rosz vételnek,kicsit a vga agaszt job szeretem volna egy ati HD2400-ast de a többi paraméterek alapján esett erre a választás.

(#8172) PazsitZ válasza Chili7 (#8163) üzenetére


PazsitZ
addikt

Köszi szépen, szerintem is ez lesz az.

- http://pazsitz.hu -

(#8173) DarkGubi válasza Mcomp (#8171) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Az biztos! Szerintem ez egy nagyszerű választás. Hidd el a GeForce 8400 ugyanazon a szinten van a HD2400XT-vel.
Idővel az én gépembe is veszek egy T8300 C2D procit.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#8174) zso79 válasza DarkGubi (#8173) üzenetére


zso79
őstag

Mi pénzbe fáj úgy nagyságrendileg egy ilyen CPU upgrade?

(#8175) Mcomp válasza DarkGubi (#8173) üzenetére


Mcomp
tag

Köszönöm még egyszer mostmár tuti hogy megveszem ráadosul most még joval olcsobban is sikerül hozzájutnom majd irok a tapasztalatokról.

[ Szerkesztve ]

(#8176) Elite Master


Elite Master
tag

Hi!!!! Acer Aspire 5720Z-1A1G16Mi milyen bios van ??? (ami, award, stb)
Nagyon fontos lenne !!! KÖSSZ

(#8177) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Acer 5310-hez hol tudok letölteni legújjabb xp-s bios-t és hang drivert xp-hez? egyszerűen nem találom :W

(#8178) DarkGubi válasza spyduck (#8177) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Itt a Bios: LINK
Itt a hang: LINK (Vista és XP driver is itt van és ráadásul MA JÖTT ÚJ!)
Feltéve, hogy aspire 5310-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#8179) spyduck válasza DarkGubi (#8178) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szálem alákjum testvérem :R

(#8180) Elite Master


Elite Master
tag

Hi!!!! Acer Aspire 5720Z-1A1G16Mi milyen bios van ??? (ami, award, stb)
Nagyon fontos lenne !!! KÖSSZ (nincsen ilyen laptopom azért érdekelne )

(#8181) DarkGubi válasza Elite Master (#8180) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Igaz, nekem aspire 5315-öm van, de eddig úgy láttam a bios megegyezik a 5720-szal is, azaz Insyde Technology, Inc féle bios van benne (Everest adat).

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#8182) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy acer aspire 5710Z-m Vistával... Aztán most felraktam rá az XP-t de úgy döntöttem hogy mégis jó a vista és vissza szeretném tenni... Van ez a D2D recovery amit ugye be kell állítani a bios-ba és alt+f10-el működne... És hiába nyomkodom nem indítja el a telepítőt és nem tudom újratelepíteni a Vistát... :S
Először két partíció volt C és D... A c-n volt a Vista és D-re raktam fel az xp... Miután letöröltem az Xp-t nem akarta már elindítani a Vistát sem... Aztán nem működött ez az alt+f10es dolog sem. Aztán letöröltem a C-t is de így se megy... Nem indul el a telepítő. Az xp telepítője viszont látja azt a 10 gigás rejtett meghajtót amin van a Vista szóval ahhoz nem nyúltam meg azt nem töröltem le...

PLS HELP!!!!

Battletag: Myth#1775

(#8183) Rolly válasza Myth (#8182) üzenetére


Rolly
veterán

megvan a Acer Travelmate 5720-asom :), majd írok róla cikket a logoutra :)

(#8184) SLYM válasza DarkGubi (#8167) üzenetére


SLYM
veterán

tegnap én is megtaláltam ezt. de akkor se és ma se sikerül innen leszednem a drivert. miért nem tudom letölteni innen? :F

(#8185) DarkGubi válasza SLYM (#8184) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Én nem találtam semmi gondot a letöltéssel. Használj letöltés vezérlőt!

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#8186) mezis válasza vbbb (#8073) üzenetére


mezis
nagyúr

Néha segít, ha a sebességet nem bízod kettőjük "megértésére", hanem az egyiken (többnyire a PC-ben lévőn) Te választod meg a sebességet, üzemmódot.

csak van amelyik hálókártyákat nem szereti a routerem...egyszer egy régebbi HP-vel is ugyan ezt játszotta el vagyis annyi különbséggel, h. a feltöltés nem ment 1-3kb/s fölé a letöltés meg jó volt. Nem lehetett netezni vele.

mezis

(#8187) spyduck válasza Rolly (#8183) üzenetére


spyduck
nagyúr

(#8188) vigh gabor


vigh gabor
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő, CPU órajellel kapcsolatban ezt mutatja az EVEREST: CPU órajel 27204.1 MHz (eredeti: 2000 MHz, overclock: 1260%). És persze mindíg változik mint ahogy az normálisan is van. 2000.0 MHz (eredeti: 2000 MHz), tehát ez az eredeti. De hová megy ennyire fel CPU órajel 27204.1 MHz (eredeti: 2000 MHz, overclock: 1260%)? Ez NORMÁLIS? Ettől fentebb nem igazán megy, csak ingadozik a magas érték és 2000.0 MHz alatt. Előtte soha nem láttam ezt az EVERESTen. Azelőtt a maximum 2000.2 MHz volt. Nincs túlmelegedés sem kb. 45-55 Celsius között van a CPU. Nem csináltam vele semmit sem, csak fogja magát és felmegy eddig. Valami tipp?

Aspire 5920G

A válaszokat előre is köszi!

(#8189) spyduck válasza vigh gabor (#8188) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ilyenekkel ne is foglalkozz, nekem legutóbb az alkohol az írta ki, h 7300Mhz-es a procim!
Sztem régi everested van, töltsd le az újjat: [link]

(#8190) Myth válasza Myth (#8182) üzenetére


Myth
aktív tag

PLS HELPPPP!!! :W :W :(

Battletag: Myth#1775

(#8191) Mephistoone


Mephistoone
senior tag

szia olvass vissza. ezzel eléggé sok gondja volt, van mindenkinek, kellett volna valami 2 dvd mentést csinálni vista alatt a rejtett particiódról.
sajna többet nem tudok nem oprendszerrel vettem a gépem. :-)

(#8192) adamAT válasza Mephistoone (#8191) üzenetére


adamAT
csendes tag

tehát ha vki kiírja azt a két telepítőt, akkor elvileg van egy jogtiszta vistája?

(#8193) zso79 válasza adamAT (#8192) üzenetére


zso79
őstag

tehát ha vki kiírja azt a két telepítőt, akkor elvileg van egy jogtiszta vistája?

Ha valaki kiírja azt a 2 dvd-t, akkor van egy olyan recovery készlete, amivel újra fel tudja rakni az előre telepített Vista-t, feltéve, hogy megvan a rejtett partíció. Ugyan úgy belerakja a sok szemetet (Office próba, Norton Internet Sec, stb). Ha nincs meg a partíció mehetnek a lemezek a kukába... Az Acer szerint nem vagyunk jogosultak egy normál, tiszta telepítőkészlethez. :W Érdekes módon a HP-nél nem így értelmezik az OEM fogalmát. Persze attól még a vas jó :)

(#8194) Rolly válasza zso79 (#8193) üzenetére


Rolly
veterán

én mikor felpakolta a vistát, kigyomláltam belőle mindent ami nem volt szimpatikus :), de annyiból jó, hogy pl a driverekkel nem kell szarakodni. Sajnos a 60 meg 90 napos probaverziókkal kiírtásával igen :(

(#8195) zso79 válasza Rolly (#8194) üzenetére


zso79
őstag

Én is kiirtottam belőle minden sz@rt, de valamiért úgy is hatalmas maradt. Ezzel szemben amit tisztán telepítek paging- és hiberfájlal együtt csak kb. 6 giga. :Y

(#8196) brumi1024


brumi1024
veterán

Hali!most vettem egy acer aspire 5715Z-t.Xp raktam rá és az a problémám hogy kikapcsolásnál eljut odáig h a windows leáll... és nem kapcsol ki hanem így marad addig amíg hosszan meg nem nyomom a kikapcsolás gombot.Erre vmi megoldás?És a másik kérdésem h hol találok ehhez xp-s drivereket?
előre is köszönöm!üdv.

(#8197) zso79 válasza brumi1024 (#8196) üzenetére


zso79
őstag

Egész véletlenül nem raktad fel a crystal eye drivert? (Nem tudom van-e egyáltalán benne...)

(#8198) Yulo


Yulo
csendes tag

Sziasztok! tapasztalatokat tudtok mondani a Acer Aspire 5315-051G08Mi-ről? 110.000 Ft-ért érdemes megvenni linux-al?

(#8199) lujoman válasza brumi1024 (#8196) üzenetére


lujoman
csendes tag

Nekem is volt már ilyen, ekkor több, mint vszínű, hogy valami szolgáltatás nem akar csak úgy simán leállni. A hálózat tud ilyet okozni, ezért próbáld ki, hogy mi történik akkor, ha mielőtt kikapcsolod a gépet, a wifit kikapcsolod a gombjával. Nálam ez segít.

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#8200) Myth válasza zso79 (#8193) üzenetére


Myth
aktív tag

Szóval mostmár nem tudok mit csinálni csak azt hogy keresek egy olyan embert akinek ki van írva ez a két dvd és akkor tudom csak újra feltenni?

A rejtett partíció megvan ahhoz nem nyúltam....

Battletag: Myth#1775

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.