Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Meekrob válasza twollah (#7500) üzenetére


Meekrob
tag

Az enyém 1.15-ös (everest és saját emlékezetem szerint is) ftp-n nov, 30.-ai a dátuma, a mostani meg mint mondtam pénteki feb. 1., 1.16-os.

(#7502) zenész88


zenész88
tag

HAli! Újra telepitettem az Xp-t a gépre és most nem müködiknek a gyors gombok az empoworig, medai plyaer stb. hogy tudom aktiválni?

(#7503) zenész88


zenész88
tag

és ha bekapcsolom a wifit nem irja ki zöldel a hogy bekapcsolva! Meg semmit!
felraktam a launch managert is meg a empoweringet is!
Acer aspire 3690 ről van szó.

(#7504) frames válasza zenész88 (#7502) üzenetére


frames
tag

Launch manager, sinaptics pointing device? fenn van?

(#7505) zenész88 válasza frames (#7504) üzenetére


zenész88
tag

Launch manager, ez fent van
sinaptics pointing device ez nincs! ezt hol találom?

(#7506) zenész88


zenész88
tag

ha megnyitom a launch managert akkor ez jön be! [link]

eddig ott volt az a (P) betűs az email meg a net.
de most csak egy van ott!

(#7507) zenész88


zenész88
tag

azt hogy kell beállitani hogy kiirja zöldel ha pl bekapcsolom a wifit, hangerőt adok a billentyün stb. a kijelzőn lent kőzépen kiirta eddig!

Már kint van az launch manager-ben minden viszont nem mükődenek a gombok igy se!

(#7508) Jávi válasza zenész88 (#7507) üzenetére


Jávi
tag

ha a pointing cucc és a launch manager fent van akkor kéne neki menni

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7509) zenész88 válasza Jávi (#7508) üzenetére


zenész88
tag

csak a launch van fent! a poiting-ot hol találom?

(#7510) frames válasza zenész88 (#7507) üzenetére


frames
tag

Naszóval. Kiiktattam a folyamatok közül a launch managert és azóta nekem sem írja ki zölddel a cuccokat, úgyhogy az lesz a bűnös.

(#7511) frames válasza zenész88 (#7509) üzenetére


frames
tag

http://support.acer-euro.com/drivers/ftp/ftp.html
Neked így van: touchpad driver sinoptics

(#7512) zenész88 válasza frames (#7511) üzenetére


zenész88
tag

köszi szépen! MÁR JÓ! :R

(#7513) frames válasza zenész88 (#7512) üzenetére


frames
tag

nincsmit

(#7514) balika000


balika000
csendes tag

Szasztok! A héten veszem meg a notimat (AS5920-602G25N) és az acer oldalán nem találok csak Vista drivert amit én alapból mellőzni szeretnék.. Szóval pls ha valaki tud egy oylan aldalt ahol ehez a lapihoz lehet XP driverket leszedni pls pls írja le vagy ide vagy privibe! Előre is köszike!

(#7515) balika000


balika000
csendes tag

A másik: Ki kell sütni az aksit vagy nem!?

(#7516) frames válasza balika000 (#7514) üzenetére


frames
tag

Drivereket, a hardverek gyártóinak oldalain találsz XP alá (pl: VGA, hangkártya), de néhány visztás driver, (pl: Sinaptics media touch, Ethernet, bluetoot, wireless, infra és a kamera) ezeket fel lehet tenni XP alá is, úgy hogy az eszközkezelőből a hardver tulajdonságai menüpontnál, azon belül az illesztőprogram fülnél a frissítésre kattintva kitallózod a driver telepítő mappáját, és az XP felismeri a drivert. ELVILEG így működnie kell, én is most olvastam.
Egyébként nemtudom, hogy miért nem szereti senkisem a visztát, azért egy esélyt adhatnál neki. Nemsokára ittvan az SP1.
Juteszembe, ha egy kicsit visszaolvasol, akkor az XP-s driverekkel kapcsolatban hasznos információkat fogsz találni!!!

(#7517) Jávi válasza balika000 (#7515) üzenetére


Jávi
tag

mostmár nekem is vannak azzal kapcs. kétségeim hogy mit kell vele:S a múltkor csumáig lenyomtam 3%nál kilőtte azt visszakapcsoltam... 2% maradt mikor maxra felnyomtam kikapcsolt állapotban kiírta hogy wear level 4% előtte 3 volt és eddig meg mindig inkább visszament amikor leettem az akksit... volt hogy 2%ra visszament a wear. ha valakinek van valami jó ötlete az ossza meg légyszi velem is

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7518) balika000 válasza frames (#7516) üzenetére


balika000
csendes tag

Köszi szépen... Olvasgattam de nem találtam, de akkor figyelmetlen voltam! De közben megtaláltam az acer oldalán az xp drivereket.. Már csak ki kell várnam hogy megérkezzen a lapi :C :C :C :C :C

(#7519) frames válasza balika000 (#7518) üzenetére


frames
tag

hol találtál az acer oldalán 5920-hoz XP-s drivereket? Tudnál egy linket dobni, mert tényleg érdekel:D

(#7520) Mirones


Mirones
tag

Találtam megoldást a bluetooth problémára! Persze nem az igazi, de hátha valakinek tetszik (nekem nagyon)
A photohall újságjában van 4k-ért egy mini kékfog ami mindössze 5mm-t áll ki az usb ajzatból.
Ez a megoldás szerintem alkalmazható 3-nál több usb-vel rendelkező gépeknél.

Énis vennék, de ameddig van adatkábelem és nagy bluetooth adapterem nincs szukség rá.

(#7521) balika000 válasza frames (#7519) üzenetére


balika000
csendes tag

http://www.acer.com.my/service/drivers/download_result.aspx?c2=service_left&categ
ory=Mobile%20PCs&series=Aspire%205920G%20Series&type=Windows+XP

tessék ez lenne az... hiddel nem is tom megmondani mennyi időbe telt mire megtaláltam :)) :)) :)) :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#7522) rumos14


rumos14
nagyúr

akinek Vista-s gépe van, a Norton Antivirust meg a 60 napos Officet ugye gond nélkül el lehet távolítani? ez az empowering izé mennyire lassítja a rendszert?
és olvastam hogy a Vista nemigen szereti a Daemon Toolst meg az Alcoholt, de ugye azért működnek ezek?
ja és ha van itt esetleg TravelMate 5720 tulaj, a kijelzővel meg van elégedve ipon.hu tesztben nem kifejezetten dicsérték. persze attól még vszleg ilyet fogok venni.

(#7523) TigerCat válasza balika000 (#7514) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Helló,
Azé' én megpróbálnám a helyedben Vistával. Nekem bejött, bár nem vagyok nagy játékguru. Amit használok és fontos az az Office és a Corel X3, utóbbi pedig jobban megy itt mint XP-n.
Ja, még nem volt egyetlen kékhalálom sem!!!
:)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7524) Jávi válasza rumos14 (#7522) üzenetére


Jávi
tag

az is crystal brightos nem? én személy szerint meg vagyok elégedve a tm 5520am kijelzőjével. szerintem szépek a színek meg úgy ahogy van bejön. régebben asztalihoz is acer kijelzőt használtam és annak is szép képe és kontrasztja volt.

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7525) Jávi válasza balika000 (#7521) üzenetére


Jávi
tag

az a poén hogy nekem ezen a linken a notimhoz ugyanaz az 5driver van fent mint a support-acer oldalon. mármint xphez való :O

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7526) Jávi


Jávi
tag

de sebaj eddig is megvoltam empowering tech nélkül most is megleszek!

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7527) balika000


balika000
csendes tag

Nem tudom.. nekem még nem kell vista... majd ha egszer kiforrna.. de azt sem érjük meg hisz majd jön az új oprendszer... szóval én maradok a jó öreg xp-nél.. meg jópofaságból felqrok rá egy kis osxet :DD :DD

(#7528) Kelvin


Kelvin
őstag

Kedves acer aspire 5720z tulajok.Érdeklődnék,h a notiba van e bluetooth?mert elvileg bekapcs gombja van meg azt is írják.De nekem nem ismeri fel semmi.:(

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#7529) adame


adame
csendes tag

Sziasztok. Van egy kis problémám az Acer Aspire 5315-ös laptomommal.
Valaki az Empowering Technology-t el tudná küldeni az alábbi E-mail címemre adame@eunet.yu vagy acart@neobee.net . Azért mert nem működik az e gombom és a telepítő cd-m hibás és XP-t használok. Kérlek küldjátek el. Előre is köszi. :) :))

(#7530) balika000 válasza Kelvin (#7528) üzenetére


balika000
csendes tag

Pontosan milyen notid van?! 5720z-n kívül amit tudok :D

(#7531) dekoninck válasza adame (#7529) üzenetére


dekoninck
aktív tag

(#7532) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Valaki le tudná nekem írni röviden a szervízbe küldés menetét?
Én ott tartok, hogy beszéltem a szervízközponttal és azt mondták, hogy csomagoljak, majd nyomtassak, majd ragasszak és hívjam fel a futárszolgálatot, hogy egyeztessek.
Valakinek van még tapasztalata? Mennyi idő kb. míg megcsinálják?

Leírom a hiba okát is:
A vinyó haldoklik. S.m.a.r.t. olvasási hibák, és nem induló (és fagyó) Windows lemezolvasási és írási hiba miatt. A gép nincs 2 hónapos!!! :( :O

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7533) twollah válasza Kelvin (#7528) üzenetére


twollah
nagyúr

Ne is keresd!
Abban alapból nincs Bluetooth.

(#7534) twollah válasza DarkGubi (#7532) üzenetére


twollah
nagyúr

Hamar elpatkolt az a HDD.
Mit csináltál vele?
Már az okulás véget.

(#7535) DarkGubi válasza twollah (#7534) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Hiszed vagy sem, használtam. Semmi extra. Ez hibás volt. Minél többet használtam, annál rosszabb állapotba került. Pedig még éjszakai letöltéssel sem nyúztam, játékoknál is szinte csak Starcraft és OpenQuake ment. Főleg netezésre, tanulásra, zene hallgatásra, videózásra használom a gépet. Ezt nem bírta a HDD. Megadta magát. :(

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7536) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Hali!AS5315 höz valaki szedett már le új biost?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7537) DarkGubi válasza blackmacs (#7536) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

ÉN! Túl sok változást nem vettem észre. A frissítésben főleg a penryn proci optimizáció volt.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7538) twollah válasza DarkGubi (#7535) üzenetére


twollah
nagyúr

Az akkulátort kivetted amikor a hálózatról használtad?
Feleslegesen nem lógott a gépben?

(#7539) DarkGubi válasza twollah (#7538) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Nem vettem ki egyszer sem. Baj? (Az én kutatásaim szerint nem.)

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7540) blackmacs válasza DarkGubi (#7537) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Mivel nyomulsz xp vagy vista?Nekem xp alá kellene.Szedtem le egy v.1.25 biost csak nem tudom hogy xp-hez jó e :U

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7541) DarkGubi válasza blackmacs (#7540) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Az operációs rendszernek (XP vagy Vista) semmi köze a BIOShoz (mármint a frissítésnek).
Én azt mondom frissítsd, de azért várd meg míg mégvalaki nyugtázza.
Amúgy Vista, de XP-n is frissítettem. Próbáld meg. Legfeljebb a frissítő program nem engedi, mert XP van fent.
Hajrá :)) :DD

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7542) blackmacs válasza DarkGubi (#7541) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Még végül is ráér.Tökéletesen megy T5450-el majd talán akkor lesz esedékees ha tudok majd szerezni 45nm-s Penrynt :D.Addig nem akarom babrálni.Azt hittem xp alá nem is fognak biost frissíteni a vista miatt.Én is használnék vistát csak nincs 30k arra óccsón kéne szerezni azt meg nem tudok.kaller meg nem kell :(

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7543) DarkGubi válasza blackmacs (#7542) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Most hányas BIOS van fent? Ugyanis NEM CSAK penryn cpu-ról szól a biosfrisítés, hanem, nos, sok mindent. Részletes leírást találsz a letöltött zipben CL50_rel.txt fájlban.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7544) blackmacs válasza DarkGubi (#7543) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Most 1.19-s.Nézegettem de nem sok mindent derítettem ki.Te mit tapasztaltál frissítés után?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7545) motorenduro


motorenduro
csendes tag

Sziasztok. nem vagyok egy gépzseni de vettem egy lap top ot és meggyűlt vele alaposan a gondom, egy acer aspire 5710 z ről lenne szó, akire még a vista-t is nehézségek árán sikerült feltelepíteni fél évvel ez előtt... és egy komoly problémám lenne -
nos: a leírás szerint egy dvd íróval val ellátva a kicsike , hát én próbáltam alcohollal, nero 7es szériával, sőt még a 8.0 val is próbáltam de csak image recorder ként ismerte fel sajnos, rászántam magam vettem egy külső dvd írót hátha azzal va ma baja de nála is csak egy image recorder felismerésig jutot a nero pedíg eredeti program van hozzá,

tehát a probléma megoldására szeretnék választ h mit kell átállítani a vista ban h végre tudjak egy nyomorult dvd-t vagy akár cd-t írni és h felismerje a külső dvd írót-t is felismerje...mert azt írja ki h windows al van valami
segytsetek fontos lenne!!!!

(#7546) DarkGubi válasza blackmacs (#7544) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

A hirtelen és véletlenszerű kikapcsolás megszűnt a 1.21-es frissítés után. EZ volt a legnagyobb előrelépés.
Az 1.22-esben (ami az 1.25-össel jött) pedig a celeron530 procival való egyik problémát oldották meg (ami nálam nem jelentkezett egyszer sem).
Az alvás utáni túlmelegedést nem sikerült megvizsgálnom 2 okból:
1. Kikapcsoltam az alvás funkciót még régen.
2. Holnap indul szervízbe a noti.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7547) blackmacs válasza DarkGubi (#7546) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Alvás utáni ébredésnél nekem sem megy a venti ezért nem is altatom a gépet.Lehet valamikor megpróbálom a frissitést.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7548) motorenduro


motorenduro
csendes tag

Sziasztok. nem vagyok egy gépzseni de vettem egy lap top ot és meggyűlt vele alaposan a gondom, egy acer aspire 5710 z ről lenne szó, akire még a vista-t is nehézségek árán sikerült feltelepíteni fél évvel ez előtt... és egy komoly problémám lenne -

nos: a leírás szerint egy dvd íróval val ellátva a kicsike , hát én próbáltam alcohollal, nero 7es szériával, sőt még a 8.0 val is próbáltam de csak image recorder ként ismerte fel sajnos, rászántam magam vettem egy külső dvd írót hátha azzal va ma baja de nála is csak egy image recorder felismerésig jutot a nero pedíg eredeti program van hozzá,
tehát a probléma megoldására szeretnék választ h mit kell átállítani a vista ban h végre tudjak egy nyomorult dvd-t vagy akár cd-t írni és h felismerje a külső dvd írót-t is felismerje...mert azt írja ki h windows al van valami
segytsetek fontos lenne!!!!

(#7549) Mirones válasza Kelvin (#7528) üzenetére


Mirones
tag

Garantáltan nincs! Sajna.....

(#7550) dekoninck válasza motorenduro (#7548) üzenetére


dekoninck
aktív tag

- A leírás szerint nyilván DVD-íróval van ellátva a kicsike, mert ma már nincs is más, de ott a logo meghajtón?
- DVD-t olvasni tud a belső meghajtó?
- Mit ír a Vezérlőpult > Rendszer > Eszközkezelőben az íróról? Ott látszik egyáltalán?
- A DVD-írót nem ismerheti fel Image Recorderként, mert az tök más dolog. Úgy érted, hogy írás előtt az írók listájában az Image Recorder mellett (alatt) nem jelenik meg fizikai DVD-író? Valahogy így:

- Mit ír ki a "valami" h a windows al ;] van valami? Szó szerint szeretném tudni :)
- Az már gyanús, hogy a külsővel sem tud írni... a Vista, khm, legális, vagy valami ultrabarkácsolt crack?
- Miért csak fél évvel később jut eszedbe a dolog? Garancia van rá? Talán egyszerűbb lenne visszavinni a vásárlás helyére és megnézetni.

0. Bocs, ha az alapkérdéseim alapján úgy tűnik, hogy hülyének nézlek, de...
1. Ha természetvédelmi területen motorozol, akkor vedd úgy, hogy nem akarok segíteni.
2. lap top ot :O

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.