Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) rumos14 válasza motorenduro (#7548) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem itt leginkább arról van szó hogy a vista nem komál bizonyos cdíró szoftvereket. próbálkozni kell mással, újabbal.

(#7552) dekoninck válasza rumos14 (#7551) üzenetére


dekoninck
aktív tag

A Nero 8 biztos működik Vistával, a 7-ből a 7.5.7.0-től felfelé. Az Alcoholt nem ismerem sajnos.
Jut eszembe, első helyen akartam is kérdezni, hogy a Vista natív CD-írása működik? Tehát ha csak ráhúzol egy fájlt a meghajtó ikonjára, majd megpróbálod kiírni? Nem muszáj külön szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#7553) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Megnéztem, az Alcohol újabb verziói is - 2006-ban még voltak problémák, de az már rég volt, akkor még Vista sem volt.

(#7554) rumos14 válasza dekoninck (#7553) üzenetére


rumos14
nagyúr

megnyugtattál, a vista topikban sokan panaszkodtak hogy a cd emuláló szoftvereket nem szereti a vista (talán direkt?) daemon tools-t nem próbáltál?

(#7555) Kelvin válasza twollah (#7533) üzenetére


Kelvin
őstag

Köszi a válaszokat én is sejtettem.....

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#7556) dekoninck válasza rumos14 (#7554) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Én a MagicDisc nevű freewaret használom (néhanapján), és eddig még nem volt bajom vele.

[ Szerkesztve ]

(#7557) twollah válasza rumos14 (#7554) üzenetére


twollah
nagyúr

A Daemon Tools nem akad össze a Vistával.

(#7558) blackmacs válasza DarkGubi (#7546) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Na tegnap este még rászántam magam a bios frissítésre.Valamivel jobb lett és most már alvásból visszatérve is megy a venti.De a legjobban annak örülök hogy majd fogadja a Penryneket :DD

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7559) DarkGubi válasza blackmacs (#7558) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Na ugye, nem is fájt annyira. :))
Majd én is kipróbálom az alvásos dolgot.
Amúgy nekem volt egy trükköm, hogy alvásból való visszatérés után felpörögjön a venti:
Elindítottam az Everestet és utána a laptop is ráeszmélt, hogy melegszik a proci.
Igaz, hogy ennek mellékhatása is volt, ugyanis nem állt le a venti még akkor sem, mikor a cpu már 40 fok alatt volt, de ezt nem bántam.

Apropó, ma délben elindult a laptopom a szervízbe. Laptoptalan vagyok :( .
Kénytelen leszek babrálni a PDA-m. ;]

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7560) blackmacs válasza DarkGubi (#7559) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Egy kis PDA tuning? :D
Annak viszont örülnék ha a későbbi biosokban megoldanák a DDR2 800 támogatást.Nem lenne hülyeség főleg ha hozzájutunk majd a penrynekhez ;)

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7561) blackmacs válasza DarkGubi (#7559) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Azért kicsit bekuláztatott a biosfrissítés :W Mikor újraindúlt nem akart bebootolni választhattam normál vagy csökkentett mód de nem nyert egyik sem. :( Aztán benéztem a biosba és látom hogy a új bios alaphelyzetbe AHCI módba rakta a SATA módot :W átraktam IDE-re és már ment is :C

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7562) blackmacs válasza DarkGubi (#7559) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Beszart a netem :F

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7563) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ma megejtettem egy Re-Installt. Az ok a következő. Telepítettem egy HP LaserJet M1005 MFP multifunkciós nyomtatóhoz való drivert és attól kezdve meghalt a netem. Állandóan blokkolta a WiFi-t, ki-be jelentkeztetett és ugyanez volt a helyzet ha LAN kábelen keresztül próbálkoztam. Nem értem miért lehetett, de azonnal elkezdte, amint feltettem. Ráadásul a driver telepítésekor nem találta meg a hálózati nyomtatót.
Most nem tettem fel és tökéletes!
A gyártóknak is vannak még javítani valói driver terén...
:K

Más.
Mitől lehet, hogy a gépem nem látja a többi gépet a hálózatban? Az XP-s gépekkel semmi gond, a munkatársam Vista-s gépe szintén lát mindent, csak én nem. Nálam Norton Internet Security dolgozik, amit előtelepítve kaptam, nála az ESET Smart Security. Lehet, hogy beállítás? De sajna nem értek hozzá.
Ha valakinek volt hasonló gondja és sikerült megoldania, azt megkérném szépen, hogy segítsen nekem is!
Előre is köszi!
:R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7564) Jávi válasza TigerCat (#7563) üzenetére


Jávi
tag

nekem xps hálón volt hogy csak az egyik gép látta a másikat:S de ezt mi okosan úgy oldottuk meg hogy rákerestem a gép nevére és akkor megtalálta,bemásztam a mappák közé és beraktam a filet:D amúgy szerintem xp és vista között annyi hogy xp nem lát vistat de a vista lát téged mert az újabb:D de ez csak egy tipp. nemtom másnak látja e xps gép a vistat de szerintem nem is fogja:)

[ Szerkesztve ]

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7565) Jávi válasza TigerCat (#7563) üzenetére


Jávi
tag

anno nálunk xp látta a milleniumot de fordítva nem:) ezért nyomom itt az okosságaimat:D

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7566) Fapuma1977


Fapuma1977
csendes tag

Sziasztok!A lapim(aminek tipusa alul olvasható) szeretném összehozni a házimozi rendszeremmel.Tudtok segíteni ebben?Mivel,milyen kábellel célszerű ezt megtenni?Sajna az lcd tv-men egy db HDMI csatlakozó van.(Mert eddig HDMI-HDMI kábellel volt kikötve az lcd-re,beszarás 102cm-en jáccani,netezni,stb)Tehát most a házimozit kötöttem össze HDMI kábellel ezáltal most nem tudom a lapit átvinni.Vagyis akkor most külön kell a képet és a hangot átvinnem?A képet DVI kábellel,a hangot meg RCA-val a házimoziba?
Még egy kérdés.Meik szinű dugaljat kell kikötni a házimozira?Hogy magamnak is érthető legyek.A noti elején van az 3 különböző szinü dugalj.Nade meiket köthetem ki?.Egyántalán az a kék szinű dugalj mire szolgál?Mert ugye a rózsaszinű a miki,a fekete meg a fejhallgató.De mi a kék?Lehet azt kell kikötni a házimozira?
Előre is köszönöm segítségetek.

Acer Aspire 5920G-602G25N - Intel Centrino Core 2 Duo T7500 2.2 GHz, 15.4" WXGA CB, NVidia GeForce 8600M GT 512 MB, 1GB TurboMemory (Robson), 4096MB (2*2048) DDR2, 250GB SATA, Vista Home Premium

(#7567) Jávi válasza Fapuma1977 (#7566) üzenetére


Jávi
tag

csáó!
az rca szín szerint megy van a piros, fehér, sárga van ahol fekete... mindig azt dugd a másik felére amiből kijön:D ha a notiból hozol egy ágat a video részlegből azt a tv video-injébe kéne... a 3jackra ami a noti elején van annyit hogy a kék a line in azzal hifit stb hangot tudsz bevinni egyes hangkariknál áttod állítani akármire, rózsa a mic, zöld a hang ki. a jacket rca jack átalakítóval áttod vinni oszt annyi:D 2felé bontja bal és jobb oldal értelem szerűen azokat is oda kell a tvbe dugni ahol R és L betűk vannak. remélem érthetően írtam... ha nem akkor bocsi:D

[ Szerkesztve ]

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7568) Jávi


Jávi
tag


vagy ilyen is van:

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7569) Jávi


Jávi
tag

remélem segít a kép

[ Szerkesztve ]

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7570) adam-20


adam-20
csendes tag

Kb 3 hónapja vettem egy acer tm 5520g tipusu notebookot egyik nap nem kapcsolt be elküldtem a szervizbe elég gyorsak voltak alaplap csere volt ma néztem a notebookot mert ma hozták és azt veszem észre hogy nem müködik az 1 3 q t u p ö j gombok a kártyaolvasoból meg hiányzik a müanyag lap meg a boritás is lötyög nincs meghuzva a csavar rendesen a szerviz lehet gyors de elég szar munkát végeznek megjön és küldhetem vissza elég vicces jaés a garancia kiskönyvbe semmit se irtak

(#7571) attila.86 válasza Fapuma1977 (#7566) üzenetére


attila.86
tag

Milyen házimozi cuccod van?
Külön van az erősítő és DVD-játékos vagy egyben?
Ha külön lenne az erősítő és még HDMI-s is, akkor sokkal komolyabb dolgot tudsz villantani a laptoppal, mint egy ilyen egybe-cuccal. Külön cuccra mehet rá a HDMI, mivel az erősítő egyben forrásválasztó, több HDMI bemenet és egy kimenet van rajta. Ha okos a laptop, akkor ezzel meg is van a digitális kép és sokcsatornás hang is.
Ha egybecucc, akkor S-video a tv-be és az előbb említett Jack-RCA kábel a szerkezetbe.
De ez csak sztereó hang, és minden analóg. Nem nyerő...

(#7572) Fapuma1977


Fapuma1977
csendes tag

Egybe cucccom van:Köszönöm mindenkinek a választ.

Acer Aspire 5920G-602G25N - Intel Centrino Core 2 Duo T7500 2.2 GHz, 15.4" WXGA CB, NVidia GeForce 8600M GT 512 MB, 1GB TurboMemory (Robson), 4096MB (2*2048) DDR2, 250GB SATA, Vista Home Premium

(#7573) xedos válasza Fapuma1977 (#7566) üzenetére


xedos
addikt

Emberek! Lassan minden notin van spdif kimenet...
A hangkártya driverénél be kell állítani, hogy melyik csatira küldje a digitális jelet, majd egy 3.5mm-es jack-el el kell vinni az erősítő coax bemenetére (az meg rca)
ilyenkor az erősítő dekódolja az AC3-at DTS-t!

(#7574) attila.86 válasza xedos (#7573) üzenetére


attila.86
tag

Ez így igaz.
De ha egybe van a játékos és erősítő, nincs rajta digitális bejárat.
Csoda, hogy kijárat van rajta HDMI formájában...

MOD

Általánosságban nincs. :U

[ Szerkesztve ]

(#7575) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Egy furcsaságot fedeztem fel a minap. Aspire 3692 laptopom van. Matrica és windows szerint is 60gb-s os seagate hdd van benne, Everest pedig Ezt hozza: Merevlemez tipusa: "Seagate Momentus 5400.2 120GB 6812 " Ezt meg akkor mire fel ? :Y

(#7576) ludus válasza Bull Boss (#7575) üzenetére


ludus
aktív tag

örülj neki :)

(#7577) Bull Boss válasza ludus (#7576) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Akkor örülnék ha most valaki azt irná, hogy valamilyen egyszerű trükkel 120assá lehetne varázsolni :DD

(#7578) ludus válasza Bull Boss (#7577) üzenetére


ludus
aktív tag

ja azt hittem hogy tényleg 120-as van benne csak a matricán van 60-as :B

(#7579) TeeJay válasza Bull Boss (#7575) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem is volt ilyen az Aspire 3103NWLMi-vel
papíron 80gigás vinyónak kellett volna lenni benne de amit én vettem abban 120-as Hitachi volt
szerintem mikor melyik cégtől marad rajtuk notivinyó azt teszik bele
pl unokatesóm 3105NWLMi notijában meg 80gigás WD van :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7580) TeeJay válasza DarkGubi (#7532) üzenetére


TeeJay
félisten

én ma fogom a futárral küldeni a notit mert nekem meg a kijelző villog meg elmegy ha bizonyos szögben van kihajtva (valszeg a zsanér szar pedig még 3hónapos csak a noti)
nekünk azt mondták szervízszámon hogy 10nap körül meglesz

futár meg ingyen viszi ingyen hozza szóval nem vészes annyira
csak a ragasztgatás meg az időpontkérés macerás no de sebaj majd ma kiderül nekem is mert most fogok először garis javításra küldeni Acer notit :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7581) DarkGubi válasza TeeJay (#7580) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Nekem meg ma 11:30-kor jött az SMS, hogy megérkezett Brnoba és javításra vár.
Remélem az enyémmel hamar végeznek, végülis csak egy HDD csere lenne.
A szállítgatásos dolog tényleg nem vészes, csak legyek otthon amikor megérkezik. :)
Versenyezzünk kiét csinálják meg hamarabb! :DD
Brnoba való megérkezés és a javítás befejezése (azaz én úgy tudom azt is megüzenik, hogy mikor indul útra a noti hazafelé) közti időtartam számít. :DD

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7582) motorenduro válasza dekoninck (#7550) üzenetére


motorenduro
csendes tag

nos köszönöm a választ...egyébként igen úgy ahogy írtad image recorderként ismeri fel ahogy mutattad....
viszont:
1. nem természetvédelmi területen motorozom... attól h valaki endurozik nem muszáj szét****** a környezetet, lehet olyan helyen és olyan módon motorozni, hogy azzal nem ártok senkinek-semminek. lehet többet kirándulok és több virág van kinnt a saját kertemben a ház mögött ahhoz h kimenjek és szétbarmoljam azt ami nem az enyém...élvezni lehet azt anélkül is jaaah és mellesleg van kijelölt terep illetve pálya :DD
2. nem lehet mindenki profi, a helyesírás mellékes szerintem, amikor én egy kérdéssel fordultam hozzátok mivel egy egy forum, erre kiszívod a véremet teszem hozzá oktalanul....met azthiszem semmi rosszat nem tettem csupán egy kérdést tettem fel és már jön is a kérdés h crack es vista meg hogy természetvédelmi területen motorozás és egyebek...remélem neked is lesz majd hasonló tapasztalatod....bár elég rossz érzés

annak nagyon szépen köszönöm aki segíteni próbált.... :B

(#7583) kiki1977


kiki1977
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem a m.markba egy aspire 5315-os notebookot, és sajnos nem tudom telepíteni wi-fit. Légyszi, aki tud segítsen. Nem fogadja el a vistás drivereket!!!

Köszi előre is
xxxx
Kiki1977

(#7584) kiki1977


kiki1977
csendes tag

megtaláltam az eredeti lemezt amit adtak vele azon van rajta :C :C :W

(#7585) kiki1977


kiki1977
csendes tag

:W :W :W :W

(#7586) kiki1977


kiki1977
csendes tag

megy mint álat végre letudom tölteni a rebekát :C :C :C :C

(#7587) balika000


balika000
csendes tag

Sziasztok!

Szitu: Megjött végre a lapim Acer 5920G-602G25MN.. nah már most, vista le XP-fel és nagyjából minden megvan, fetn az összes cucc de az USB egyik percben még működött máasikban nem :S Valakinek valami ötlet?! Esetleg találkozott már valaki ilyen dologgal?! A másik: Most az aksit hagyjam tölteni vagy dolgozhatok rajta tovább csak közben töltsem?!

Válaszokat előre is köszi!

(#7588) Jávi válasza balika000 (#7587) üzenetére


Jávi
tag

szerintem dolgozhatsz! ezek már litiumos akksik!

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7589) frames válasza balika000 (#7587) üzenetére


frames
tag

Nem lehet, hogy véletlenül letiltottad az USB-ket az eszközkezelőknél. Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de ha még nemi indítottad újra, akkor tedd meg, hátha rendbe hozza.

(#7590) balika000 válasza frames (#7589) üzenetére


balika000
csendes tag

Már újra indítottam nem is egyszer... de megnézem hátha csak most töltőn van és vacillálok hogy mi legyen... dolgozzak tovább avgy kivárjam a 16 órámat.. Igen tudom ezek már lítiumosoak.. tehát bármikor tölthetők... csak midnenki mond mindent... :D

(#7591) lujoman


lujoman
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam nemrég, hogy BIOS frissítéssel később újabb prockó tehető a gépbe. Szerintetek mennyi rá az esély, hogy a 3055-ösömbe a jelenlegi Sempron helyett később valami kétmagosat tegyek? Ugyanaz a socket, vagy ne is álmodjak róla?

Thx!

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#7592) balika000


balika000
csendes tag

Nah újj szitu.... mostmár szte jó midnen még a wifit is belőttem ... de egyszerűen nem akar kikapcsolni a lpia
"A windows leáll..." és semmi más... csak ezt írja és nem kapcsol ki?! Ez mitől lehet?! valaki?! :( :( :( :(

(#7593) attila.86 válasza balika000 (#7592) üzenetére


attila.86
tag

Ajhhh

Vettél egy fél erőművet, és a vistával spórolsz? :(((
Én nem erőltetném az XP-t, nagyon eljárt már felette az idő... :U

(#7594) balika000 válasza attila.86 (#7593) üzenetére


balika000
csendes tag

Nem tudom nekem nem jött be.....

(#7595) bonat válasza balika000 (#7594) üzenetére


bonat
senior tag

ja...az érthető hogy nem jött be neked...
csak az Acer 80%-ban Vistára csinál már drivereket....

Mondjuk ez attól is függ h milyen XP-t raktatok fel.......(milyen új driverekkel van telepakolva)
pl én egy privát készítésűt..amibe WMP11...IE7...WPA2...is bele van integrálva..

és nekem semmi gond :C

[ Szerkesztve ]

(#7596) zoleehgt


zoleehgt
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete vettem egy Acer aspire 5520G 402G25 MI notit (AMD Turion 64 X2, 2GB Ram, GeForce 8400M 128MB, DVI out) teljesen jól műxik egy kivétellel: hogyha divx, xvidet, vagy hasonlót nézek rajta (divx 6.8.0 codec van fenn, semmi egyéb) néha beakadozik, de nem is kicsit! Akár DVI-on, akár a saját kijelzőjén nézem. Nagyon zavaró! Nemrég a minialkalmazásokban elindított teljesítménykijelzőn sikerült "elkapnom" egy ilyen akadozós pillanatban és láttam, hogy a proci foglaltsága lefekszik 100%-ra, amikor nem akad, akkor 20-35% között ingázik. Hogy fut-e más progi? Utorrent fut (persze biztos még egy sor másik, de én nemindítottam el mást), persze próbáltam megállítani, de a hiba ugyanaz. Esetleg van-e valami ötlete valakinek, minden segítséget megköszönnék. Ja az oprendszer Vista Home Preminum.

Üdv, Zoli

(#7597) balika000 válasza bonat (#7595) üzenetére


balika000
csendes tag

Hát én egy winter editiont tettem fel... nekem az van az asztali pcmen is szóval bejött! CSak az zawar hogy ezt a szép kis E gombot nem tudom hasznlni mivel erre csak vista driverek vannak :(

És akkor újra megkérdezném hogymitől lehet az hogy nem akar kikapcsolni a noti.... egyszerűen nem... kijelentkezik de nemkapcsolja ki magát "A windows leáll..." ennyi és setovább

(#7598) balika000 válasza zoleehgt (#7596) üzenetére


balika000
csendes tag

Hát nem tudo.. nekem ezért sem jött be a vista mert sok felesleges alkalmazást elindít a háttérben amire sztem nincs szükség.. Múltkor töltöttem 600megás vistát ami elméletileg teljesen csupasz és nagyon jó.. mondjuk én nem próbáltam még..
Nem tudom próbálj meg új codec-et vagypedig futtatás->msconfig->automatikus indítás és megnézni hogy milyen nem kívánatos dolgok indulnak el.... amúgy passz :)

(#7599) mob_zzz válasza balika000 (#7597) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Te egy előtelepített legális Vistát cseréltél le egy illegál XP-re? (ráadásul pont Acer notebookon?)
Ez ugye nem általános...?

(#7600) balika000 válasza mob_zzz (#7599) üzenetére


balika000
csendes tag

pontosan :) ez a tényállás.. sajnálom nekem a vista nem jött be, ha azt akarok felteszek egyet! Én sem szóllak meg hogy vistát használsz.... Sajnálom ez van! :U :U

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.