Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) housematic válasza Mirones (#7144) üzenetére


housematic
csendes tag

köszi a segitséget akkor átböngészem!! de ha esetlegessen valakit érdekel egy aspire 9920, az irjon bátran.

(#7152) rumos14


rumos14
nagyúr

sziasztok,
ezt a TravelMate 5720-ast néztem ki 260k magasságában: [link]
elmentem boltba megnézni, teljesen rendben van, csa 2 kérdésem lenne:
1. a vista. próbálom magam meggyőzni, hogy jó lesz nekem :) , de azért anak nem örülnék, ha pl. játékok alatt lassabb lenne mint az xp.
2. a graf.kártya. ati hd2600, utánanéztem, tud amit tud, elég jó. csak azon gondolkodom el, hogy driverek mennyire frissülnek ehhez, ilyen szempontból nem jobb-e az nvidia. ha jól láttam, teljesítményben a hd2600 a 8600GS és GT között van, lejjebb menni nem szeretnék a GS felé, a GT viszont TravelMate-ben nincs hasonló áron.

(#7153) ambrek válasza kybic (#7145) üzenetére


ambrek
csendes tag

Köazönöm a választ, én is így gondoltam, hogy nem szabad probléma legyen ezzel ma már más ramok belepakolásánál. És igen ddr1es rendszerembe nem ment zökkenőmentesen a rambővítés nekem sem.
64bites Pistát használom, (xp-nél nekem is fullosan elég volt az 1giga) és nagyon sokat tölt a hdd, akkor maradjak az 1plus1 giga ramnál!? ? :)) Gondolom én is, csak jobb az ha mindkét channel ugyanakkora. :K

(#7154) petyasd


petyasd
csendes tag

Sziasztok

Egy acer 5310-em van és az istennek sem tudom rákötni a tv-re. Bedugom a tv-be és a notiba a kábelt, utána inditom a notit és nem látja a tv-t. Mi lehet a baj?

S-video rca átalakítóm van

Előre is köszi!

Xp van fent

[ Szerkesztve ]

Acer aspire 5310 400508mi

(#7155) Menyus42


Menyus42
csendes tag

Sziasztok !
Valaki segítsen ACER 5315 -höz USB Drivert XP-hez, mert se kép se hang a notebook-on !
Előre is Köszi !

(#7156) breal11 válasza rumos14 (#7152) üzenetére


breal11
tag

Rumos!
Vista alatt sajnos bizonyítottan gyengébben muzsikálnak a játékok. Drivertámogatásban pedig egyértelműen az nvidia a jobb, viszont a hd2600ot csak az nvidia 8600gt veri le... állítólag a hd2600 jobb mint a 8600GS. Egyébként én is pontosan ugyan azt a laptopot néztem ki amit Te is, szóval ha megvan írhatnál hogy mennyire vagy elégedett vele :D és amúgy most találtam egy hasonlóan jó ár érték arányú travelmatet ami szintén hd2600-as ->

http://www.usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=7014

Sok sikert!

(#7157) RI/OS válasza rumos14 (#7152) üzenetére


RI/OS
őstag

jó választás a hd2600, lehet rajta játszogatni viszont dx10 az kinyírja.De az egyik legjobb noti vga perpill.
Nekem 8600gsem van, witchereztem rajta 1280x800 medium,pro street full,universe at war full, a hd2600 pedig erősebb, szóval megbírkozik komolyabb gémekkel is..

[ Szerkesztve ]

(#7158) rumos14 válasza breal11 (#7156) üzenetére


rumos14
nagyúr

bakker ez a vista... dehát úgylátszik nincs más választás... xp-vel nem adja az acer a notikat (más se nagyon), és ahogy utánaolvastam, xp-t felerőltetni nem egy leányálom, én pedig nem akarok szívózni, hogy megveszem a notit és napokig nem tudom használni az xp driver hiányában vagy akármi.

amúgy nem akarok én havonta új driver-eket felrakni, de arról van vmi tapasztalat, hogy a játékoknál van-e gond az ati kártyákkal? néztem az ati.com-ot (ami ugye már az amd oldalra visz), a hd2600 nem is a mobilitiy radeon címszó alatt van, hanem simán radeon... na mindegy. x2500-ról (ilyen kártyájú notit is néztem) pedig szó sincs sehol.

látom a hd2600-ban ddr2 (és nem ddr3) memória van, ez gáz?

néztem azt az egyel olcsóbb TM-et amit belinkeltél, egyrészt ez még pár napja 250k volt (sz'al most már olcsóbb :K ), de ez ugye "csak" 160GB és 6cellás akksi, a -200mhz nem a világ vége.

ja és a régi (2+ éves játékoknál) mi a helyzet, hogy mennek 1280*800-ban, van egyáltalán ilyen választható felbontás?

amúgy nálam 2 hónap múlva esedékes csak a vásárlás, szóval inkább én várom a te tapasztalataidat :) bár sztem másnak van már itt ilyesmi gépe.

és csak hogy még írjak vmit, edig csak 3dmark teszteredményeket láttam, tudtok olyan oldalt, tesztet, ahol vmilyen játék alatt is összehasonlítják a hd2600-at egy 8600-zal?

(#7159) rumos14 válasza RI/OS (#7157) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, erre gondoltam, hogy ok, támogat dx10-et, de a dx10-es grafika úgyis kifekteti. de azért dx9 minőségben lég pöpec, nemde? max. lejjebb veszek néhány effektet.

(#7160) breal11 válasza rumos14 (#7158) üzenetére


breal11
tag

Én is várok még a vétellel, mert nekem most ráér, és inkább február végén vennék notit, mert most més eléggé fent van az áru, és már be vannak jelentve az új procik meg vidikarik is, szóval kb február végén kezdenek el szerintem lejebb menni ezek a notebookok. Legalábbis ez az én taktikám ;) 3dmarkhoz meg tudom ajánlani ezt az oldalt:

http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-2600.3771.0.html

(#7161) bonat válasza ambrek (#7153) üzenetére


bonat
senior tag

maradhatsz 1+1Gb-nál...nem érdemes többet belerakni...
Nekem is 1Gb Samsung volt benne 667....és vettem bele 1Gb Kingmax-ot 667-est...és Duálba mennek :C

(#7162) rene85


rene85
aktív tag

Halihó!
szerintetek ez a 2,6 órás akkus üzemidő mennyire valós?
http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=7013

Mert itt régebbi procival, és nem integrált vidkarival ugyanennyit ír. Az inteles "vidkártyával" pedig sokkal jobb kéne hogy legyen az akkus üzemidő, nem? hol találhatok erről megbízható adatot? mindenhol csak az erősebb 4920g-s notikról láttam tesztet, ahol a dedikált kártya miatt szidták az üzemidőt. Sima intelesről nem találtam semmit.

Köff.

(#7163) petyasd


petyasd
csendes tag

Sziasztok

Egy acer 5310-em van és az istennek sem tudom rákötni a tv-re. Bedugom a tv-be és a notiba a kábelt, utána inditom a notit és nem látja a tv-t. Mi lehet a baj?

S-video rca átalakítóm van

Előre is köszi!

Xp van fent

Acer aspire 5310 400508mi

(#7164) twollah válasza rene85 (#7162) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem vetted eszre a szovegben azt a szocskat, hogy "akár".
Ami magyarul annyit jelent, hogy talan, de megsem, de ha nem akkor szoltunk elore.
Azt az uzemidot ugy lehet kipasszirozni a notebookbol, hogy leveszed a kijelzo fenyerejet teljesen, lehuzod a CPU orajelet a minimalisra es szinte semmit sem csinalsz a geppel.
Akkor akár ossze is johet az a 2,6 oranyi uzemido.

(#7165) rene85 válasza twollah (#7164) üzenetére


rene85
aktív tag

Ez eddig is tiszta volt, nem is ez volt a kérdés.
Az tök világos hogy az intelesnek nem kellene annyit fogyasztania mint egy radeon 2400-nak. én erre voltam kíváncsi hogy hol találhatok rá valós "akár" adatot, mert ez a ctrl-c ctrl-v esete, hogy mindkét gépnél ugyanannyi az üzemidő, miközben tuti100 hogy ugyanaz az akksi van bennük.

(#7166) twollah válasza rene85 (#7165) üzenetére


twollah
nagyúr

Ott a telefonszam es felhivod oket.
Olyan egyszeru nem?

(#7167) petyasd


petyasd
csendes tag

Valaki segitsen már nekem is!

Olyan rendik lennétek.

Acer aspire 5310 400508mi

(#7168) twollah válasza petyasd (#7167) üzenetére


twollah
nagyúr

A turelem megoldast terem.
A megjelenites reszt nezted mar?

(#7169) petyasd


petyasd
csendes tag

már néztem de ott is csak egy megjelenitőtt lát. szerintem valami driver gond van de nem tudom honnan lehetne leszedni valami olyan drivert amivel menne.

Acer aspire 5310 400508mi

(#7170) twollah válasza petyasd (#7169) üzenetére


twollah
nagyúr

Intel oldalan probaltad mar?

(#7171) dekoninck válasza petyasd (#7169) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de átkapcsoltad az Fn+F5-tel a külső kijelzőre?

(#7172) petyasd


petyasd
csendes tag

Az intel oldalán már nézelődtem, de nem nagyon tudtam eligazodni rajta. Az fn+f5 fogalmam sincs hogy mi.

Acer aspire 5310 400508mi

(#7173) twollah válasza petyasd (#7172) üzenetére


twollah
nagyúr

Az FN+F5 a kulso kepernyore kuldi a gep jelet.

Milyen geped van?
Acer de micsoda?
A drivert meg innen probald meg leszedni.

A kezikonyvet mar atolvastad vagy csak nekiugrottal a gepnek, mint tot a keresztanyjanak?

(#7174) fzita válasza Mirones (#7115) üzenetére


fzita
csendes tag

köszi. Néztem már a honlapon, hogy xp-hez is van driver.
Hát igen, nem egy utolsó szempont, hogy az acer olcsó.
Még azért gondolkodok az xp-n. Persze, jobb lenne, ha menne a kártyaolvasó, de a vista nagyon tetszik. :)

(#7175) petyasd


petyasd
csendes tag

aspire 5310-em van intel graphics media accelerator 950-el. A kézikönyv az asztal tulajdonságainál irja, hogy terjesszem ki az asztalt a 2-es monitorra is, de nem tudom mivel nem lát 2-es monitort.

Intel® Graphics Media Accelerator Driver for Windows* XP (exe)
Szerinted ez jó lenne nekem?

[ Szerkesztve ]

Acer aspire 5310 400508mi

(#7176) Mirones válasza fzita (#7174) üzenetére


Mirones
tag

Szerintem ha vársz még lessz driver a kártyaolvasóhoz!.
Próbáltad már többféle kártyával?
Nekem a PDA kártyáját nem hajlandó olvasni, de fényképezőkét igen...

(#7177) twollah válasza petyasd (#7175) üzenetére


twollah
nagyúr

Az lesz a jo driver.

(#7178) petyasd


petyasd
csendes tag

Az a driver ami a linken volt az nem jó hozzá de nekem van egy driverem az jó hozzá és nem az amelyik fent van csak nem merem feltenni nehogy a monitoron se legyen kép a végén.

Mit csináljak?

az csak 8xx- hez jó, az enyém pedig 950-es

[ Szerkesztve ]

Acer aspire 5310 400508mi

(#7179) petyasd


petyasd
csendes tag

mindenki meghalt?

Vasárnap délután egy forumnak pörögni kellene

Acer aspire 5310 400508mi

(#7180) dekoninck válasza petyasd (#7172) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Nemtom hogy mi van a drivereddel, de szerintem meg kell nyomni az Fn (bal alsó sarok) majd vele együtt az F5 gombokat, ami átkapcsolja a külső monitorra, egyébre a jelet. Legalábbis legtöbbször F5, amin van egy olyan ikon, hogy egy üres négyzet | tele négyzet. :) Szerintem - ha nincs Grid Vista vagy hasonló segédprogram a gépen - ezt is meg kell nyomni, hogy megjelenjen a kép a tévén.
Vasárnap délután az ember kertészkedik, kutyát sétáltat meg ilyesmiket csinál :)

[ Szerkesztve ]

(#7181) twollah válasza dekoninck (#7180) üzenetére


twollah
nagyúr

Vagy az ebed faradalmait piheni ki.

(#7182) dekoninck válasza twollah (#7181) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Igen, erről nem is szólva, csak itt nálam már éjfél van, és nem tudtam beleélni magam egy jó kis tőtöttkáposztás ebédbe :(

(#7183) petyasd válasza dekoninck (#7180) üzenetére


petyasd
csendes tag

megnyomtam a gombot is meg drivert is cseréltem, de semmi nem történik.
Pedig az F5 olyan mint ahogy leírtad

Acer aspire 5310 400508mi

(#7184) dekoninck válasza petyasd (#7183) üzenetére


dekoninck
aktív tag

A TV bemenete mással működik? :)

(#7185) petyasd válasza dekoninck (#7184) üzenetére


petyasd
csendes tag

Az asztali dvd lejátszó simán megy vele

Acer aspire 5310 400508mi

(#7186) Mcomp


Mcomp
tag

Sziasztok én a következöt néztem ki magamnak ACER TravelMate 6592G-302G16N LX.TNE06.025 csak erröl a sorozatrol nincs sok tapasztalat ha valakinak van ilyen ossza meg a véleményét,elöre is köce.

(#7187) Pöttömpankóc


Pöttömpankóc
csendes tag

[Adj fel egy apróhirdetést, légy szíves. Szakmai témában ilyennek nincs helye. - peterkeT]

[ Módosította: parandroid ]

(#7188) ambrek válasza rene85 (#7165) üzenetére


ambrek
csendes tag

A hd2400xt sem eszik sokat, sztem nyugalmi állapotba kb ugyanannyi az üzemidő, mint integráltaknál.

(#7189) zenész88


zenész88
tag

HAli! Az internetnek van köze a Vistához?

Mert van amikor elmegy és nem tudok csatakozni!

Illetve játékoknál villog a kép!

(#7190) petyasd válasza zenész88 (#7189) üzenetére


petyasd
csendes tag

Szerintem a netnek nincs köze a rendszerhez. Ha már egyszer csatlakoztál akkor nem a gépbe van a hiba.

Ezt már másnál is olvastam, hogy vista alatt villog a kép.

Acer aspire 5310 400508mi

(#7191) Zsé-


Zsé-
csendes tag

Sziasztok!
Gép vásárlás előtt állok, és a véleményeteket szeretném kérni az alábbi masináról:

ACER AS5715Z-1A1G12M 15, 4"

Processzor: Intel Core Duo T2310 1.46 GHz (1 MB Cache, 533 MHz)
Chipkészlet: Mobile Intel 945GM Express Chipset
Memória: 1024 MB DDR II 533MHz (1 x 1024)
Merevlemez: 120 GB HDD 5400rpm SATA
Optikai meghajtó: DVD+- RW Double Layer SuperMulti
Kijelző: 15.4´´ WXGA TFT 16:9 (1280 x 800) Shine
Grafikus vezérlő: Intel X3100 integrated (max 128 MB shared memory)
Audió: Intel High Definition audio 24 bit
Modem: 56K modem V.92
Webkamera:Acer Crystal eye
LAN: 10/100/1000 Mb/s Gigabit LAN
WLAN: WLAN 802.11 b/g (54 Mb/s)
Interfészek:
USB: USB 2.0 (4)
PC kártyafoglalat: Express Card
Akkumulátor: 6 cells (Lithium-ion)

Valakinek esetleg van vmi tapasztalata vele kapcsolatban?!
Segítségeteket előre is köszi!

(#7192) lacimaci válasza Zsé- (#7191) üzenetére


lacimaci
tag

130000-ig megéri, ha drágább, van jobb ajánlat is.

(#7193) bonat válasza Zsé- (#7191) üzenetére


bonat
senior tag

attól függ h mire lesz.... :F :R

(#7194) Zsé-


Zsé-
csendes tag

Word, Excel, film nézés, kisseb játékok...
134.000 pénz körül lenne, ahol kinéztem...
Ez úgy megteccet, és szimpatikus, de nincs nagy tapasztalat ilyen téren, ezért gondoltam, hogy előtte inkább felmérem a terepet, megkérdezek másokat...

(#7195) zenész88 válasza petyasd (#7190) üzenetére


zenész88
tag

köszi az infót! Akkor Xp-vel jobban járok? pedig tetszik ez a vista!
Amúgy csak az autós játékok nál villog , kivéve a nsf most wanted!
de gta, race drive.nel csinálja!

(#7196) Juhiii


Juhiii
csendes tag

Először is köszönöm az eddigi segítségeteket is!

Megvan az új notim. (ACER Aspire 5315-051G12Mi LX.ALE0C.007)
A Windows XP-t felraktam, kicsit megszenvedtem, de eddig minden OK!

A következő drivereket tettem fel:
- 1. Realtek HD Audio Driver - WDM_R185
- 2. Intel Chipset Driver - v8.3.1.1009
- 3. Intel Graphics Driver - win2k_xp14323
- 4. Atheros WiFi Driver - v5.3.0.45
- 5. Broadcom Ethernet Driver - v10.62.0.0
- 6. Acer Empowering Framework - v2.03.2015
- 7. Acer ePower Management - v2.00.2017

Egy problémám van még, az eszközkezelőben, az egyéb eszközöknél van egy kérdőjeles eszköz, Modem on High Definitions Audio Bus néven és driver hiányt jelez.
Milyen drivert tegyek még fel?
Esetleg a videokamera mikrofon részéhez tartozik? (azt még nem próbáltam)

Valamelyik Acer Empowering programot fel kell-e rakni?
(ha nem feltétlen muszáj, akkor nem tenném fel csak ami feltétlenül szükséges)

Egy másik általános fórum kérdés.
Hogyan tudom a beállításaimat a fórumon módosítani, hogy a hozzászólásaim alatt megjelenjen a számítógép konfig-om is?

[ Szerkesztve ]

(#7197) Lejszi válasza Zsé- (#7191) üzenetére


Lejszi
senior tag

Nem rossz csak cseréljuk ki a ramokat benne 2*1GB 667Mhz-esekre. :K

Kijelző: 15.4´´ WXGA TFT 16:9 (1280 x 800) Shine --> cool a kijelzo, nekem is ilyenem van csak 14"-esbe. Tudom ajanlani.

(#7198) Alex91 válasza Juhiii (#7196) üzenetére


Alex91
félisten

Telefon modem drivere hianyzik...

(Valahol talaltam a neten ra egy jo driver gyujtemenyt...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7199) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Hali!Visszább olvastam AS5315 nél egy problémáról.Nekem is ha lehajtom a fedelet lemegy standby-ba és ha visszatér belőle nem megy a venti pedig fent van az Empowering :K
A proci felment majdnem 70 fokig aztán újraindítottam mivel nem ment a ventije mikor újraindult már ment.Az igaz hogy Bios frissítés megoldaná a problémát?Valakinek sikerült már egyáltalán van újabb Bios?Ha valakinek van tapasztalata legyen szíves írja le :R

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7200) Juhiii válasza Alex91 (#7198) üzenetére


Juhiii
csendes tag

Köszi a választ!
Ha valóban az, akkor nem baj, úgysem kívánok telefonon netezni.
Ki lehet kapcsolni, hogy ne visítson minden újraindításnál, hogy új hardvert talált és sz illesztőprogram keresése varázsló indul?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.