Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) hcbr


hcbr
csendes tag

helo
acer aspire 5315 laptopomra szretnék én is xp-t rakni..de nem nagyon megy..ha valaki segitene azt megköszönném.

(#7702) dekoninck válasza pepe1970 (#7698) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Jut eszembe, a touchpad driverében be lehet állítani, hogy kevésbé legyen érzékeny a tenyérnyomásra (palm check). Vezérlőpult - Egér - (Synaptics) Device Settings - Setting - Sensitivity - Palm check

(#7703) zenész88


zenész88
tag

hello! Az miért van hogy szaggatnak a gépen a játékok? pedig nem is a legjobb grafikája van! Van ami szépen megy de van ami nagyon szaggat!
Acer Aspore 3690-es(3692-100) gép

Intel GMA950, 256 mb -os video kátya,
1,49 Gb ram

mikell hogy jó legyen?

(#7704) pepe1970


pepe1970
tag

s

(#7705) Jávi válasza zenész88 (#7703) üzenetére


Jávi
tag

egy zúzós vga :DDD

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7706) Jávi válasza zenész88 (#7703) üzenetére


Jávi
tag

amúgy zenész azt hogy oldottad meg hogy menjen pár játék ami dx-et igényel? bátyámé azt írja hogy nincs megfelelő dx fent pedig fent van és ezért nem tud játszani semmivel se...

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7707) Sefter


Sefter
veterán

Acer notebook-nál, ha preinstalállva volt a vista,de újra kéne telepíteni, hogy lehet megoldani?

Psn ID: sefter_hun

(#7708) kybic válasza hcbr (#7701) üzenetére


kybic
tag

Üdv. :)
- már többször leírtuk, de it a válasz megint:
itt találod a drivereket XP alá:
http://www.lhp.hu/letoltes_driver_reszletes.php?k=12&g=6&a=524

de még mielőtt nekilátnál a telepítésnek, ezt feltétlenűl olvasd el, mert az XP-d nem feltétlenűl fog felugrani a HDD-re.
http://www.acer-xp.fw.hu/

- hajrá... nem kell megijedni tőle :K

[ Szerkesztve ]

Lenovo... a "vas"

(#7709) kybic válasza zenész88 (#7703) üzenetére


kybic
tag

- sajnos a GMA950 nem éppen game-re van kihegyezve, ezért szaggat..... :)

Lenovo... a "vas"

(#7710) kybic válasza pepe1970 (#7690) üzenetére


kybic
tag

- próbáld a firefoxot teljesen leírtani, és újra felrakni, majd az "usite.hu" -n megtalálod a flashplayert firefoxhoz és mennie kell. :)

Lenovo... a "vas"

(#7711) zenész88 válasza Jávi (#7706) üzenetére


zenész88
tag

Én felraktam minden drive-ot amit adtak! Viszont a Vistán nekem nem mentek a játékok , most Xp van és ezen elfutnak! kivétel pár darab akadozik!

Neked Vista van rajt? próbéld meg Xp-vel!

(#7712) kogyuri


kogyuri
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem ...
Kezdő vagyok & lehet, hogy nem a legjobb topicba írok (várom a javaslatokat,
hol tegyem még fel a kérdést).

Vettem egy Acer TRAVELMATE 5720-as notit,
mivel erre még gond nélkül felmegy az XP (legalábbis azt hittem). :(

Mindennel meglennék, de 1 dolog az istenért nem akar sikerülni:
az Everest szerint ez a PCI cucc nem működik megfelelően:
PCI eszköz Intel 82801HBM ICH8M - SMBus Controller.

1. Leszedtem az Intel honlapjáról a legfrissebb chipset-illesztő utility-t innen:
[link],
2. install, majd
3. MEGHAL AZ ÖSSZES USB & a WEBCAM is
(minthogy ezt is USB videoeszközként kezeli). :O :O :O

Van valami tippje valakinek? Ma már 4-szer teszem újra az XP-t és
kezd kicsit elegem lenni a dologból ... :Y

Előre is kösz, remélem vannak itt nálam okosabb felhasználók is ...

[ Szerkesztve ]

(#7713) kogyuri


kogyuri
csendes tag

Elnézést, innen szedtem le az "Intel® Chipset Software Installation Utility"-t
[link]

Nem mintha változtatna valamit a helyzet súlyán, csak elírtam az imént ... :W
Szóval várom a népi bölcsességeket ... ;)

(#7714) kybic válasza kogyuri (#7713) üzenetére


kybic
tag

Üdv.
- javasolnám a gépednek megfelelő drivereket kiválogatni erről az oldalról, és megszűnik a problémád:

ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/travelmate_5720/driver/ :)

( ezek jók az XP -hez )

( - mindegyik gépre felmegy az XP - )

[ Szerkesztve ]

Lenovo... a "vas"

(#7715) kogyuri


kogyuri
csendes tag

Köszi a gyors választ. :R
Első helyen én is az Acer szerverekkel próbálkoztam
PANAM-on & EURO-n egyaránt és minden működik is egy kivétellel:
az a "fránya" chipset-illesztő ... :(

Mihelyt felteszem az alkalmazást, minden USB-s eszköz megszűnik létezni ...
:O

TM5720G-702G25N

[ Szerkesztve ]

(#7716) kybic válasza kogyuri (#7715) üzenetére


kybic
tag

- a sorrendet XP telepítés után szoktad figyelni?
- próbáltad elsőnek telepíteni a chipset drivert, majd a hang, VGA, LAN, stb...

Lenovo... a "vas"

(#7717) kogyuri


kogyuri
csendes tag

Igen, sajnos már 3 különböző sorrendet próbáltam:
1. chipset, hang, VGA ...
2. chipset, VGA, hang, modem ...
3. ... végül XP frissítések után chipset

Tanácstalan vagyok ... :(

(#7718) kogyuri


kogyuri
csendes tag

Kybic!

Megoldottam !!!! :))
Mindazonáltal köszi a segítséget & bajtársi magatartást. :C :R

AZOK KEDVÉÉRT AKIK HASONLÓ PROBLÉMÁBA BOTLANAK ...
Tűnetek: Centrino Duo processzor + XP vagy Windows Server 2003 +
Intel chipset illesztő -> chipszet-driver kinyírja
(nemhogy hatékonyabbá tenné ;] ) az USB hubokat ...

Hála angol tudásomnak kinyomoztam, hogy "timing conflict" van az XP/Windows Server 2003 és az Intel Chipset Driver telepítője között (amúgy tökéletes volt a legújabb verzió, ami az Intel oldalán elérhető & frissebb is pár évvel az Acer által mellékeltnél :DD ).

A Microsoft kiadott erre egy HOTFIX-et (KB921411), bár inkább azt javasolják, várd meg a következő SP-et, amiben már javítva lesz ez a probléma. :K

Nos azoknak, akik nem akarnak nyárig várni ;)
http://thehotfixshare.net/board/index.php?showtopic=5490
[link]

1. Felrakod a Hotfixet
2. Installálod a Chipset-drivert (Intel Chipset Device Software Installer)
3. Örülsz

A problémáról bővebben itt olvashattok (angolul):
[link]

ACER TM5720G-702G25N

[ Szerkesztve ]

(#7719) Jávi válasza zenész88 (#7711) üzenetére


Jávi
tag

xp volt alapból rajta és hallottam hogy vki még codozott is gma 950en ezért állunk értetlenül hogy miért nem komálja:(:(:(

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#7720) pepe1970 válasza kybic (#7710) üzenetére


pepe1970
tag

Már leszedtem a firefoxot, és felraktam az új 3 bétát, de semmi változás."A Firefox nem tudja telepíteni az elemet, mivel az elem által megadott "install-pc4..rdf" formátuma helytelen vagy nem létezik. Értesítse a szerzőt a problémáról." Ezt az üzit kapom. Még soha nem volt ezzel gondom, egyszerűűen nem értem.

(#7721) pepe1970


pepe1970
tag

Na megoldódott. Letöltöttem máshonnan, nem az adobe oldaláról, és az felment. Lehet hogy az adobe oldalán valamiért hibásan van fent több napja már? És nem veszik észre?

(#7722) balika000 válasza pepe1970 (#7721) üzenetére


balika000
csendes tag

Ezt nem hinném.... Bár az ördög nem alszik :) :)

(#7723) balika000 válasza ludus (#200) üzenetére


balika000
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#7724) balika000


balika000
csendes tag

hülye ez a gép.... nem is ide akartam erre itt szarakszik :S

(#7725) Vinsanity


Vinsanity
csendes tag

Üdv!

Kedden immáron én is beléptem az acer notebook tulajdonosok széles körébe :D
ACER TM5520G-402G16
Pár dolog felvetődött bennem az eltelt 3 nap alapján,ezekre szeretnék választ kérni,előre is bocsi,hogy nem olvastam el mind a 7k+ hozzászólást,bár nézegettem párat

1.észrevételem: felraktam a pro streetet csak,hogy megnézzem megy e normálisan. Hát ha úgy vesszük 30 fpst produkált natív felbontásban..elmegy.aztán megpróbáltam másnap reggel töltő nélkül: 7fps. Ennyit számít,hogy töltőn van a játékoknál ?
2.észrevétel: ma itthagytam a gépet mikor elmentem kajálni,lecsuktam a tetejét,és mikor visszajöttem és kinyitottam,fekete kép fogadott,nem jött vissza a windows,csak a ki-be kapcsolás segített..ez mitől lehetett ?
3.észrevétel:néha töltésnél,vagy ha terhelve van a proci,az egér mozgatás közben 1 kicsit megakad.ez normális ?
4.észrevétel:DVD írás.tegnap megírtam 2 dvd-t elvileg 8xosan.első 13 második 16 perc alatt lett kész.ez normális vagy valami szar ? azt a progit használtam ami volt a gépen...

nagyon fontolgatom,hogy xp-t teszek fel a Vista helyett,bár nem nagyon akarom szétbarmolni 3 nap után a gépet...

(#7726) [HUN]Zolee válasza Vinsanity (#7725) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

az első pontra tudok válaszolni.

Igen ennyit számít ha nincs töltőn a vga elég alacsony tartományba dolgozik ilyenkor, meg gondolom a cpu-t se engedi max-ra járatni. De ezek átállíthatók vezérlőpultból.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#7727) Dj_Lacza


Dj_Lacza
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy problémám a TravelMate 5520G típusú notimmal. Néha előfordul hogy a semmiből kék háttér előugrik egy olyan szöveggel hogy a fizikai memória megtelt, az ati programillesztő végtelen állapotba került, valami ilyesmi. Találkozott már valaki ilyennel? Amúgy újraindítás után tovább működik normálisan minden. Elküldjem szervízbe, vagy ne? Vagy mi lehet a gond? XP van telepítve. Másik kérdésem hogy rendeltem egy TravelMate 4720-ast, és hogy mik a vélemények arról a gépről? Mennyire jó az a magnézium-ötvözet borítás?

(#7728) twollah válasza Vinsanity (#7725) üzenetére


twollah
nagyúr

1.: ne is csodalkozz, ha akkumlatorrol uzemelteted lerantja a fenebe az orajeleket.
2.: nezd meg a Vista energiagazdalkodasi beallitasait, hogy mit kene, hogy csinaljon a gep a fedel lehajtasa eseten. Masik megoldas a Vista frissitese + akar a BIOS frissitese is.
3.:erdekes jelenseg, de elofordulhat.
4.: az altalad emlitett problema mindenkinel elojon. A DVD iro olyan amilyen orulj neki, hogy nem RW lemezt irtal, mert azzal meg tovabb szorakozik. Nem egy sebesseg bajnok, ez van ezt kell szeretni.

(#7729) Vinsanity válasza twollah (#7728) üzenetére


Vinsanity
csendes tag

köszi a válaszokat !
azért az elég gáz,hogy elkezdek uninstallálni egy játékot,és mikor nekikezd 1 pillanatra egér+zene is beakad..na ilyen xpvel nem fordult elő

(#7730) 04ahgy válasza frames (#7667) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem is lenne egy hasonló gondom...

Ott van ugye a HDD elején az a kicsiny 2,3GB-os, FAT partíció. Rejtett. eRecovery-vel lehet csinálni: bootolható image-et, és csak add-on CD-t (gondolom illesztőprogik, egyebek). Namármost, a bootolható CD nekem, ha kiírom, az istennek sem akar _rendesen_ bootolni.
Elindul róla a gép, de egy fekete háttéren, bal felső sarokban villogó fehér kurzoron kívül más nem fogad... :(
Más gépen is ugyanez. Szeretném én azt a partíciót pedig eltüntetni onnan.

Adtak a gépemhez még egy spéci cuccost is! BluetoothPhone. PC-Card foglalatban tölt, gyakorlatilag egy wireless kézibeszélő. Ez az alkatrész nekem rossz. Nem tölt, csak melegszik. Gondolom zárlatos az akkuja. Csak akkor akarják legarizni, hogy ha az egész gépet visszaküldöm Brnoba! Ekkor az adataimmal mi lesz? Mert ugye ott van a kitétel, hogy felelősséget nem vállalnak. De a gép hibátlan, csak az a kis bigyula a rossz. Mit tehetnék?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7731) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

2 nappal ezelőtt visszakaptam a gépem a szervízből (HDD olvasási gondok miatt volt ott).
Engem a szervizesek hülyének néztek :W :W :W :
A szervízközpont azt javasolta, vegyem ki a +1GB ramot, hogy ne legyen gubanc a garancia körül. Eddig ok, elküldtem.
Mikor visszakaptam, kiderült, hogy az égvilágon semmit sem csináltak vele.
A jelentés szerint ők nem találtak semmi hibát, ami a vinyó haldoklására mutatna.
Azt írták, a Vista business-nek 1GB ram a javasolt, vegyek bele, és akkor nem lesz lassú.
ÉN azóta 3x tapasztaltam a vinyó miatti fagyást 24 óra alatt.
Most akkor mit tegyek??? Van egy haldokló HDD, én nem cserélik garanciában. :O
És én még jókat akartam írni a szervízről. :(

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#7732) balika000 válasza DarkGubi (#7731) üzenetére


balika000
csendes tag

Én csak azt tudom javasolni hogy ismét vedd fel velük a kapcsolatot főleg hogyha tényleg úgy érzed hogy valami nem jó.. És ha megint nem csinálnának vele semmit én megemlíteném nekik hogy mehetek a fogyasztóvédelemhez is.... ( ezt csak én csinálná... hisz ilyenkor mindenki egyől olyan kedves és segítőkész lesz)

(#7733) dekoninck válasza Vinsanity (#7725) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Hun[Zolee], twollah, a Vista (de a Google is) a barátod!

Nem biztos, hogy lerántódik az órajel aksi üzemmódban, mert minden Energiaellátási módhoz beállítható a max CPU-teljesítmény!

Konkrétabban Vinsanity első kérdésére a válasz: ha Tálcán ott van az aksi ikonja, csak annyi a dolgod, hogy ha játszani akarsz akkumulátoros üzemmódban, a töltőikonra kattintva a Teljesítménycentrikus opciót választod ki.

Azért csekkold le, hogy valóban engedi-e az energiazabálást: Tálca aksi ikonon bal klikk > További energiagazdálkodási beállítások > Teljesítménycentrikus opció > Séma beállításainak módosítása > Speciális energiaellátási beállítások módosítása > Processzor energiagazdálkodása > Nézd meg, hogy a "Maximális processzorteljesítmény" hány %-on áll mindkét energiaellátási módban (elvileg 100%).

Ha nem lenne ott az aksi ikon, tedd oda: Tálcán jobb klikk > Tualjdonságok > Értesítési terület > Pipa az "Energiaellátás" mellé.

[ Szerkesztve ]

(#7734) Vinsanity válasza dekoninck (#7733) üzenetére


Vinsanity
csendes tag

okés továbbiakban figyelek erre is
most kiegyensúlyozottan van,töltővel együtt,de töltő nélkül is azon volt,szóval számít a töltő. lehet ha akksival töltő nélkül teljesítménycent.-ra teszem akkor ugyanolyan jó lesz mint töltővel kiegy.-on.

Vistát egyelőre még fennhagyom egy darabig.
szerintetek jó ötlet egy külső usbs tokba berakni egy 250es ide hdd-t és küldső tárolónak használni?

(#7735) 04ahgy válasza Vinsanity (#7734) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó ám! Nekem is így van, és az egyik legjobb barátomnak is! Neki 160-as PATA, nekem 250-es SATA, és semmi gond nincs velük. Az én Acerem 20-25MB/s sebességgel tud rajta I/O műveleteket végezni. i945GM a chipset.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7736) dekoninck válasza Vinsanity (#7734) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Szerintem még nem érted: akármelyik áramellátáshoz akármilyenre testreszabott profilt rendelhetsz! Ha nem lett volna világos, pl. a min-max processzorteljesítményt te is állíthatod a korábban elmondott módon, a spec. energiagazdálkodási beállításoknál! Tehát akár az "energiatakarékos" "akkus" üzemmód is lehet olyan, hogy max képernyő fényerő, 100% CPU teljesítmény...

(#7737) Nunder válasza Vinsanity (#7734) üzenetére


Nunder
őstag

Már megelőztek! Megint nem figyelek...

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#7738) Vinsanity válasza dekoninck (#7736) üzenetére


Vinsanity
csendes tag

jaja nézegetem a dolgokat,egész jó

viszont most az van,hogy : "csatlakoztatva,nem töltődik"
97%os
ez ugye nem baj ?

(#7739) Nunder válasza Vinsanity (#7738) üzenetére


Nunder
őstag

Nem baj! Csak akkor tölti fel 100% ra az aksit hogyha a csatlakoztatás előtt egy ideig a telepről ment! Nekem pl. mindig 96%-ig tölti fel ha nem használom aksiról de mihelyt egy kicsit kínozod a telepről felrántja maxra! Szal ne aggódj a 97% miatt az totál normális.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#7740) Norbay


Norbay
csendes tag

Üdvözletem!

Nekem lenne néhány problémám egy Aspire 5920G-s notebookkal.

Február 6-án vettem, semmi bajom nem is volt vele (csak hang nem volt, míg újra nem telepítettem a drivert) még el nem kezdtem vele játszani. Először "csak" befagyott a játék, majd pár másodperc után (volt az 10-15 is) egy fekete képernyő után folytatódott a játék. Kilépés után a Vista karattyolt, hogy a videókártya blablabla, ezért grugrugru, és hajajaj. Vagyis valami újraindult és már jó volt (ezt mondta nem én találtam ki ;) ). Erre telepítettem egy foltozást, és utána ugyan még eljátszotta ezt (csak nem üzengetett nekem), de lehet rájött, hogy nem kedvelem ezért, és már nem csinálja.

Na és itt jön a lényeg (aki még nem menekült el az remélem segít is :DD ):

ma játszottam körülbelül egy órácskát. Egyszercsak bevillan egy fehér képernyő, majd teljesen leegyszerűsödik a grafika... teljesen egyszínű minden, leginkább fekete, szürke, barna. Már kerestem a színpalettát, hogy hátha egy feladvány, de nem. ESC, majd talán megjavult, ahogy előcsaltam a CTRL+ALT+DEL kombinációt. Mondom hátha Vista szeretget megint engem, tovább is játszottam. KB 10-15 perc múlva szó nélkül kikapcsolt a gép. Pakk... meg sem kérdezett... úgy is mennem kellett. A bal felső része eléggé meleg volt. Lehet túlmelegedett.

Mi lehet a probléma (azon túl, hogy túlmelegedett) és hogyan orvosolható (azon túl, hogy költözzem az Északi-sarkra)?

Ez egy T7700 (2,4 GHz), 8600 M GT 512, biztos a többit tudjátok...

Mi lehet a megoldás? Mert sok helyen olvasom, hogy "haj, de jó, eccerre két játék is ment nekem rajta, fullos beállításon...."

Nekem még a Bioshock is egy vékony csíkban megy (vertikális csík). De legalább látom, hogy hány óra van. :)) De elég szaggatósnak tűnik. Mert nem is egyértelműen szaggat, inkább sejtelmesen.

Ja a hibát produkáló játék, amelyről a történet szól a Half-Life 2 Episode 2 (STEAM-es) volt, de szerintem bármely játék így viselkedne.

A segítségeket előlre is nagyon szépen köszönöm!!! Elnézést az elhúzott történetért... :R

(#7741) frames válasza Norbay (#7740) üzenetére


frames
tag

Azon túl, hogy túlmelegedik, lehet hogy túlmelegedik, de én a helyedben először egy driverfrissítéssel próbálkoznék, hátha: [Laptopvideo2go]
Asztán az is lehet, hogy a vista megunta, hogy állandóan szidod ;) , és megadta magát: reinstall, de mindenek előtt tedd fel az NHC (Notebook hardvare control)-t, vagy az Everestet, és mérd meg a processzor, és a GPU hőmérsékletét, játék közben, ha nem megy a kritikus érték fölé, akko ugyebár nem túlmelegedés, hanem valami más :((

[ Szerkesztve ]

(#7742) Vinsanity


Vinsanity
csendes tag

Valaki segítsen mert megőrülök !!!
hagytam a gépet,hogy lemerüljön...visszakapcsoltam tölteni
és most nem működik a scrollozás,görgetés !!!
se az egérrel,se a touchpaddal...leszedtem a logitech szoftvert is,de úgy se megy :(
ja és msn főablakban,és winamp hangerőszabályzásnál megy.... :O
help needed

[ Szerkesztve ]

(#7743) Norbay válasza frames (#7741) üzenetére


Norbay
csendes tag

Köszi a segítséget.

Telepítettem az NHC-t és elkezdtem játszani. Kicsit aggresszívebben nyomtam, adtam neki, fizikáztam. Mármint a játékban. És láss csodát: NHC félbeszakított (nem volt eddig elég a vista :P ), hogy 90-95 °C-os a CPU (nem is a gpu). Na most akkor mi is van???

Azon az oldalon amit mondtál volt egy link: driverek ellenőrzése a gépen. Katt és a vidikari driverét jónak találta, de 22%-ot a driverek közül nem. Köztük az Intel sok cuccát. És a cpu is intel. Lehet ez baj? Csak fizetni kéne, hogy onnan letölthessem a dolgokat.

Summa-summarum???

[ Szerkesztve ]

(#7744) pepe1970


pepe1970
tag

No van gondom ezzel a laptoppal. Most azt csinálja, hogy időnként bontja a wireles kapcsolatot(internet disconnected) de azonnal 1-2 másodperc múlva újra kapcsolódik. Nem a router, mert egy másik HP laptop nem csinálja. Driver frissítve. Van hogy félóráig nem csinálja, van hogy 3 percenként. Ötlet? Aspire 5720, intel 3945 ABG wireles

(#7745) 04ahgy válasza Norbay (#7743) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az a 90-95°C az sok. Nem is kicsit! Szerviz kéne, hogy lássa, lehet, hogy csak a gyári pasztázás ilyen gyér. Épp ezért szoktam a zsír új lapokat is a chipsetborda alatt újrapasztázni. Persze notebooknál ez nem játszik.

A túlmelegedés továbbá semmiféle driver gondja nem lehet. A túlmelegedés egy fizikai tény, sajnos hűtési elégtelenségre utal. :(

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7746) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

sziasztok
azt néztem alienbe már iylen 270-80ezrekért adnak 2.2ghz es core 2duo-s laptopokatz 8600gt-s vidkarival....szokott ezekre vki panaszkodni?
ill miért fikázzák annyira sokan az acer laptopokat :F

(#7747) arky


arky
csendes tag

Sziaztok! Segítsetek! :) 1 hónapja van "Acer 5720-1A2G16MI" notim. Az a gondom, hogy addig pakolgattam az XP-ét meg a Vistát amíg egyszer csak meghalt a cucc, de olyan szinten hogy a gyári particióról sem akar elindulni. Alt+F10 re sem nagyon reagál. Az eRecoveryvel lehetett volna készíteni 2 backup DVD-ét, persze ezt a lépést kihagytam :(. Az lenne a kérésem, hogy ha valaki készítet ilyet, valamilyen módon meg kellene oldani, hogy kapjak belőle egy másolatot. Ha valaki tudna segíteni kérem jelezze! Bármilyen megoldás érdekel. email: "foldrajz@nyf.hu".

(#7748) Darth_Revan válasza arky (#7747) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem vágom teljesen ezeket, de tudtommal minden notebookhoz (már amihez adnak oprendszert) egyedi sorozatszámmal ellátott oprendszer jár, amit alapból beintegrálnak az oprendszerbe. (+ráírják a matricára amit a gép aljára ragasztanak) Tehát, ha valaki odaadja a backup dvd-jét, akkor az oprendszerének a sorozatszámát is adja (amit meg gondolom senki se akar)...de javítsatok ki, ha tévedek.
Szerintem hívd fel az Acer supportot és tőlük kérj backup lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#7749) Mirones válasza DarkGubi (#7731) üzenetére


Mirones
tag

Nekem régen amikor még 20k volt a 40GBos vinyó. Sikerült vennem egy rosszat (amúgy minden újonnan vett számtech cuccom rossz 80%-ban.....) én azt a vinyót addig hordtam vissza ameddig ki nem cserélték ez 4 alkalmat jelentett minden alkalommal 1,5 hónapig ráültek. Mire elértem, hogy újat kapjak a 120gb került 25k-be....
És az elveszett adatról ne is beszéljünk.
Amúgy egy WD digital caviar vinyó volt.

Egy notesz természetesen más én baromira utálnám, hogy folyton vissza kell küldözgetnem.

Más
hol tudom megnézni hdd sentinel-ben, hogy-hogy álla a vinyóm?
Milyen értékekre kell figyelni?

(#7750) balika000


balika000
csendes tag

Egy kérdés.... Szinte állandóan töltőn van a lapi, és az lenne a kérdésem hogy kivegyem e az akksit vagy nem kell ezzel foglakozni?!

Köce előre is

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.