Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Alexa85


Alexa85
csendes tag

Sziasztok!

Kb 3 hónapja van acer aspire 5520-as gépem, és nagyon szeretem, csak persze a vistaval van némi gondom...
Kérek benneteket ne nézzetek hülyének, de tudmátok abban segíteni, hogy miért lehet az hogy pl NBA 08, vagy Need For Sped - Carbon alatt van hogy kifagy, és leáll... ? Ez eléggé bosszantó azért. A másik, hogy hol tudom megnézni hogy mennyire melegedett fel a procim?
Valamint még annyi, hogy olvastam a fórumon, h uj BIOS-t lehet tenni a gépekre? Erről írnátok picit bővebben? Miért jó az? És mennyire nehéz megoldani?

Tényleg bocs a hülye kérdésekért, de nem vagyok egy nagy számítógép szakértő.

(#8002) zso79 válasza Alexa85 (#8001) üzenetére


zso79
őstag

Ez gyanúsan melegedési problémára utal. A hőmérsékleteket legegyszerűbben everest-tel tudod megnézni, írja a 2 magét, a die-t, a gpu-t és a hdd-t. Új bios-t nem ördöngősség felrakni, letöltöd acer honlapról és végigcsinálod ami a readme-ben van. Viszont az új bios nem feltétlenül jobb, nem kell mindenáron ragaszkodni hozzá, ha a régivel is jól működik. Ha neked folyamatosan fennáll a problémád egy próbát megér.

(#8003) csibuci


csibuci
csendes tag

Az 5720G Biosa tényleg nem írja ki hogy hány fokos a proci, vagy csak én nem talátam meg? Asztalihoz vagyok szokva, ott meg ki szokta írni a bios. Milyen programmal nézitek a hőmérsékletet? Én felraktam az everestet, de csak a vinyó hőmérsékletét írja ki...

(#8004) P34k


P34k
tag

Srácok, akinek melegedés, energia-menedzsment gondja van az AS5310/AS5720 notebookokkal XP OS alatt,
az próbálkozzon meg feltelepíteni az ePower Management szoftvert, mint Acer által készített energiagazdálkodást kezelő programot.

Elviekben általánosan használható verzió erről a linkről tölthető le.

http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_6292.html

Közvetlen link:

ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/travelmate_6292/utilities/AcerEPM_Acer%20ePowerManagement_%20v2.0.4002_XP.zip

Visszajelzéseket itt várom tőletek.

[ Szerkesztve ]

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#8005) zso79 válasza P34k (#8004) üzenetére


zso79
őstag

Csak megerősíteném, hogy XP alatt KELL az epower management, hogy rendesen menjen a venti!

(#8006) zso79 válasza csibuci (#8003) üzenetére


zso79
őstag

A bios-ban tényleg nem látszik, Acer notinál még nem láttam hogy írta volna. Nálam 4.20-as everest ultimate szépen írja az összes hőmérsékletet.

(#8007) kybic válasza Sancibácsi (#7999) üzenetére


kybic
tag

Üdv. :)
- itt... ( ezek az XP-s driverek )

ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/travelmate_5520/driver/

csak egy könyvtárszinttel feljebb és a BIOS mappában.

[ Szerkesztve ]

Lenovo... a "vas"

(#8008) Shomci


Shomci
tag

sziasztok!

kivancsi vagyok szerintetek mennyit erhet most:

Acer Aspire 5601 AWLMi notebook

intel c2d 1,66ghz
2 giga ram (1gb 667, 1gb 533 mhz)
wifi
4 oras akku
magyar bill
szep allapot
100gb-s ide hitachi winyo
DL dvd iro
3 usb port

mit hagytam ki?

szoval arra lennek kivancsi.

koszi,
Soma

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#8009) spyduck válasza Shomci (#8008) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Notik árát a VGA befolyásolja, pont azt hagytad ki:)

(#8010) Shomci válasza spyduck (#8009) üzenetére


Shomci
tag

a proci T2050 es

a vga pedig:

mobile intel 945GM express chipset family 224 MB

(a crysis sajna nem fut rajta:D:D )

[ Szerkesztve ]

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#8011) Sancibácsi válasza kybic (#8007) üzenetére


Sancibácsi
tag

Azt hittem az 1.16-os bios-nál van újabb :) mert itt nézelődtem én is, de az már elég régen ott van. Illetve a notin is az 1.16-os bios volt alapból.

[ Szerkesztve ]

(#8012) sempimq


sempimq
csendes tag

Sziasztok!

Egy rövid szakértést kérnék tőletek, az alábbi ügyben:
Két gép közül kellene választani, az egyik Acerben AMD Turion 64X2 TL58 1900mhz-es proci van és Geforce Go 8600M Gt 256Mb-os videókártya van és 17.0"-s (Acer Aspire 7520G), a másik gépben Intel Core2 Duo T5450, 1660Mhz és Mobility Radeon X2400Xt 256Mb, 15.0"-s.(Acer Extensa 5620G).

Az érdekes csak az egyébként, hogy az Aspire ilyen videókarival van, mert a pontos típusra rákeresve, az összesnél 8400Gs-t találtam, szal valszeg a nootebook.hu-n szerepel szarul a konfiguráció...

A válaszokat előre is köszönöm!!!

(#8013) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Néhány háttérkép, hátha tetszik valakinek itt a fórumon!
Blue_1
Blue_2
Acer
Pohár
Nekem az utolsó a kedvencem! (kép)
:)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8014) balika000 válasza zso79 (#8005) üzenetére


balika000
csendes tag

És 5920-ashoz tudsz valami drivert XP-alá (epowereset) :)) :)) :)) Előre is köcike hogyha tudsz mondani... VAgy esetleg más notiké kompatibilis ezzel!!?

(#8015) rumos14 válasza sempimq (#8012) üzenetére


rumos14
nagyúr

nézd meg az acer.hu-n a konkrét típuskód alapján a speckóit mert én is találkoztam elírásokkal itt-ott.
az hogy kell-e neked 17-es noti, csak te tudod, meg azt is, hogym elyik a szebb, sztem az extensa. :)

(#8016) Nunder válasza Alexa85 (#8001) üzenetére


Nunder
őstag

Szerintem nem kell mindjárt a "melegedésre" gyanakodni. Egyszerűen az lehet a gond hogy nem rendszergazdai jogosultsággal futtatod az adott játékot! Nekem is előfordult amíg rá nem jöttem mi a szitu. Nincs más dolgod mint a játék parancsikonjára jobb klikk és ott a Futtatás rendszergazdaként és akkor elvileg nem fog se kifagyni se leállni! Ha továbbra is fennáll a probléma akkor érdemes a nagyobb léptékű frissítésbe belemenni.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#8017) zso79 válasza Nunder (#8016) üzenetére


zso79
őstag

Kérek benneteket ne nézzetek hülyének, de tudmátok abban segíteni, hogy miért lehet az hogy pl NBA 08, vagy Need For Sped - Carbon alatt van hogy kifagy, és leáll... ?

Egyszerűen az lehet a gond hogy nem rendszergazdai jogosultsággal futtatod az adott játékot!

Semmi köze nincs a jogosultságokhoz!!! Ha nem vagy jogosult progromot futtatni (saját policy, ad-ból lehúzott policy, stb. miatt), akkor egyszerűen el sem tudod indítani. Jogosultsági probléma nem okoz fagyást és leállást. Pláne nem úgy, hogy csak néha történik. Már megbocsáss, de ez h..lyeség.

(#8018) zso79 válasza balika000 (#8014) üzenetére


zso79
őstag

És 5920-ashoz tudsz valami drivert XP-alá (epowereset)

Nem driverről van szó, az empowering management egy alkalmazás.

link

(#8019) zso79


zso79
őstag

Valaki meg tudná mondani, hol lehetne megtalálni a preinstalled vista acer-es háttérképeit? Köszi!

(#8020) sempimq válasza sempimq (#8012) üzenetére


sempimq
csendes tag

Jól éreztem, hogy valami nem stimmel azzal az Aspire-rel, szóval felhívtam a notebook-osokat és kiderült, hogy természetesen nem GeForce Go 8600M Gt, van a laptopban, hanem egy 8400-as - ami azért nem mindegy. Nem feltétlenül korrekt a részükről, hogy nem javították át a specifikációt a honlapon, holott rögtön tudta a faszi, hogy mit fogok kérdezni...

De legalább a válaszást egyértelművé tette.

(#8021) Lolek válasza zso79 (#8019) üzenetére


Lolek
aktív tag

Bár Én linuxal kaptam de a driver cd-n van pár acer-es háttérkép...
(5520G)

(#8022) Shomci


Shomci
tag

sziasztok!

kivancsi vagyok szerintetek mennyit erhet most:

Acer Aspire 5601 AWLMi notebook

intel c2d 1,66ghz (T2050)
2 giga ram (1gb 667, 1gb 533 mhz)
wifi a/b/g
4 oras akku (4800mah)
magyar bill
100gb-s ide hitachi winyo
DL dvd iro
3 usb port
15,4" kijelzo 1280*800 felbontassal
a vga pedig:

mobile intel 945GM express chipset family 224 MB

aki tud, segitsen legyen szives!

koszi,
Soma

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#8023) zso79 válasza Lolek (#8021) üzenetére


zso79
őstag

Egy olyan képet keresek, amin több sötét tónusú, nyitott gép van és egy Acer felirat. Elég sötét az egész kép. Valaki másnak esetleg, aki a hozzá adott Vista-t használja?

[ Szerkesztve ]

(#8024) Matt23


Matt23
tag

Sziasztok,

a segítségetekre lenne szükségem. 2 hónapja vettem egy aspire 5315 notit. Az utóbbi időben minden nap kikapcsol bármi előzetes jel nélkül. A melegedésre ügyelni szoktam, de sokszer asztalon is kikapcsol. Általában nincsen különösebben leterhelve, de még akkor is ki tud kapcsolni amikor magára hagyom. Ami furcsa az egészben, hogy sokszor csak az segít ha kihúzom a tápnak a dugóját, mert amikor kikapcsol akkor kialszik mindkét led ugy hogy közben be van dugva a táp.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a baja?

(#8025) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok, új laptop vásárlását tervezem, s az Acer garanciális dolgai miatt lett szimpatikus. Volt egy pár pozitív vélemény az acer garral kapcsolatban ...

a kinézett tipus a Acer TravelMate 5720G-302G16, igazából nekem jobb lenne inteles vga, mert az is elég volna, csak hát azokon, ha jól tudom nincs csak vga kimenet, s nekem nem ártana a dvi-is vga kimenet is. (tényleg a dualhead azaz két kimenetes vga mit takar? hogy összesen 3 kimenetet tud kezelni (ez azért szimpi lenne :D) bár gondolom ilyen esetben lekapcsolja a laptop kijelzőjét ...

kérdés az AMD chipset milyen? Mennyire melegszik, mennyire megbízható ... driver ellátottság hasonlók ...

Az Acer Travelmate gépek anyaghasználatban milyenek? Jelenleg egy MSI M673-asom van, ami azért bár jó kis gép, de nem napi 8 órás munkára terveztek ...

A Travelmate kijelzője matt vagy fényes? (gondolom fényes :()

(#8026) balika000 válasza zso79 (#8018) üzenetére


balika000
csendes tag

Én ezzel tisztában vagyok... de mivel xp-t használok ezért fel sem tudom telepíteni azalá :) Szóval megvagyok lőve etéren.... :)

(#8027) Rolly válasza Rolly (#8025) üzenetére


Rolly
veterán

még annyi felmerült bennem, hogy mi a különbség a 5720 és az 5720G között???

(#8028) kybic válasza Rolly (#8027) üzenetére


kybic
tag

Üdv. :)
Talán itt a kérdésedre a válasz:
http://www.acer.hu/public/page4.do?link=oln56.redirect&dau22.oid=24526&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=10&CountryISOCtxParam=HU&LanguageISOCtxParam=hu&ctx3=-1&ctx4=Magyarorsz%C3%A1g&crc=3010677153

Lenovo... a "vas"

(#8029) zso79 válasza balika000 (#8026) üzenetére


zso79
őstag

Bocsi, fel sem tűnt, hogy csak Vista-s van fent, mert az 5720-nál is hasonló az oldal és ott van xp-s. Egy próbát sztem megérne az is, hogy azt rakod fel.

(#8030) P34k válasza Matt23 (#8024) üzenetére


P34k
tag

kérlek olvass vissza ebben a topicban a lap tetején 8004. hozzászólás.

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#8031) zso79 válasza Rolly (#8027) üzenetére


zso79
őstag

még annyi felmerült bennem, hogy mi a különbség a 5720 és az 5720G között???

A G-sekben van dedikált vga. Több helyen Gamer-nek nevezik....

Ja és a kijelző fényes (CrystaBrite)

[ Szerkesztve ]

(#8032) kybic válasza zso79 (#8031) üzenetére


kybic
tag

:) #8028 :K

Lenovo... a "vas"

(#8033) zso79 válasza kybic (#8032) üzenetére


zso79
őstag

Óriási! Firefox alatt csak a link 1/3-a látszik. Viszont itt szó sincs a 'G'amerről... :))

(#8034) Dymeix válasza balika000 (#8026) üzenetére


Dymeix
csendes tag

Ha Xp alá kell, akkor ezt tudom ajánlani : http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=102912
Én is ezt használom (Acer TM 5520G-402G), és az eNet Management meg eRecovery - ez utóbbi a feltehetőleg nem létező recovery partíció hiányában - nem megy fel, de a többi műkszik.

(#8035) balika000 válasza zso79 (#8029) üzenetére


balika000
csendes tag

okksa igaz én nztem de nem láttam de akkor újra meglesem.... Hátha :D

(#8036) balika000 válasza zso79 (#8029) üzenetére


balika000
csendes tag

Hát feltettem... és nem bíztam benne de teljesen felismerte az 5920-asomat szóval pöpec :)

(#8037) Rolly válasza zso79 (#8031) üzenetére


Rolly
veterán

nekem elég lenne a sima inteles videókari, de nem raknak rá dvi kimenetet :(. a G-s széria tud 3 monitort kezelni vagy sem (gondolom ez utúbbi).

más kérdés:
- teljesítményben mi a különbség az ati és az intel chipset között

lécci páran írjátok le a véleményeteket a fentebb említett travelmate 5720-as tipussal kapcsolatban.

Üdv Roland

(#8038) haralambusz


haralambusz
tag

Sziasztok!

Acer Aspire 5920G-ben KB mennyiér cserélnének nekem dvd-olvasót valami blu-ray íróra?

(#8039) Matt23 válasza P34k (#8030) üzenetére


Matt23
tag

Köszi a választ, de kimaradt a hozzászólásból, hogy vistát használok és az összes empoweringes cucc megy.

(#8040) kybic válasza zso79 (#8033) üzenetére


kybic
tag

Üdv. :)
- akkor lehet hogy a te böngésződnek valami "óriási" baja van.
Nálam IE-n és Operán is teljesen jó, és szerintem választ kapott a kérdésére a link alapján.
( de remélem nincs harag... )

Lenovo... a "vas"

(#8041) zso79 válasza kybic (#8040) üzenetére


zso79
őstag

Céges gép, minden auditálva, jóhogy baja van:D Miért lenne harag?

(#8042) kybic válasza zso79 (#8041) üzenetére


kybic
tag

ok. :)

Lenovo... a "vas"

(#8043) vbbb


vbbb
őstag

Hi!

Havernak feltelepítettem egy Aspire 5310 notebookot xp-vel, minden drivert sikerült gond nélkül felpakolnom...azaz csak a gigabit lannal szopok. 2 drivert kipróbáltam, mind a kettőt elfogadta. A gond az, h. nem tudok felmenni a netre és nem tudom pingelni se a másik gépemet se a routert. Próbáltam már router nélkül is de semmi. Ráadásul van amikor idióta IP-t állít be magának más tartományba, van amikor újraindítás után jó IP-t kap viszont akkor se működik. Találkozott valaki ilyesmivel? T-online kábelnetem van Dinamikus IP-vel...kezdem unni...:)

(#8044) balika000 válasza haralambusz (#8038) üzenetére


balika000
csendes tag

Szerintem csak HDDVD-re cserélnék ha cserélik is valamire... legalábbis én csak ezzel láttam eddig 5920-ast...

(#8045) balika000 válasza vbbb (#8043) üzenetére


balika000
csendes tag

Próbáld leszedni az ebben a packban lévő LANt http://www.lhp.hu/letoltes_driver_reszletes.php?k=12&g=6&a=524 hátha... :) :)

[ Szerkesztve ]

(#8046) haralambusz válasza balika000 (#8044) üzenetére


haralambusz
tag

Már lehet kapni Blu-Ray Drive-al is, csak nemtom hogy a Blu-Ray Drive az ír is vagy csak olvas?

(#8047) frames


frames
tag

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy nem akar elindulni a d2d recovery? Be van kapcsolva a biosban, de nem indul el egyik ismerősömnél, ami még nem is lenne baj, de nem írta ki a rejtett partíció tartalmát, szóval sehogy sem tudja visszaállítani a rendszert. Én viszont nem fogom odaadni neki az aktivált vistámat... A másik kérdés, az hogy ha egy vista DVD-ről felteszem neki az OEM kóddal az op.rendszert, akkor lehet-e online regisztrálni, vagy telefonon kell?

(#8048) Sancibácsi válasza frames (#8047) üzenetére


Sancibácsi
tag

Nálam sem ment valamiért a d2d. Fogalmam sincs, hogy miért, mert nem nyúltam hozzá. Aztán feltettem egy xp-t és a telepítésnél azt vettem észre, hogy a partíciók betűjele össze-vissza van kavarva. :( Egyébként szerintem akkor is lehet regisztrálni online úgyanúgy, ha nem az eredetileg feltelepített vista van a gépen.

(#8049) frames válasza Sancibácsi (#8048) üzenetére


frames
tag

Ok kössz, akkor majd valamikor megcsinálom neki. Mondjuk sokaktól hallottam, hogy online regisztrációnál előretelepített rendszernél azt írja ki a vista, hogy nem lehet online regisztrálni, mert nem jó a kód vagy valami, azért kell telefonon aktiválni.
Jah még valami: Te ki tudtad írni a recovery partíció tartalmát, akkor is, mikor nem indult el a d2d, vagy nem próbáltad?

(#8050) Sancibácsi válasza frames (#8049) üzenetére


Sancibácsi
tag

Lehet, hogy igazad van, mert nekem is rinyált a kód miatt időnként, de az már az utólag feltelepített sallangmentes Vistánál volt.

Ha feltelepíted az eRecovery progit, akkor kitudod írni a rejtett partíciót 2dvd-re.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.