Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) lujoman válasza BAM007 (#8599) üzenetére


lujoman
csendes tag

Bírom, amikor egy vacak gombot nem tud valaki szóra bírni, mindjárt a drájvereket okolja, meg hogy XP, meg Vista és húú de felháborító, rakjuk újra nyakra főre a rendszert ész nélkül...

Lassíts kicsit, vegyél vissza és próbáld meg a "Launch Managert"-t állítgatni. Honnan tudja szegény géped, hogy mit csináljanak azok a funkciógombok, ha nem mondod meg neki?...

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#8602) BAM007 válasza lujoman (#8601) üzenetére


BAM007
tag

Elnézésed kérem, talán télleg nagyon gyorsan meg akartam csinállni. Azt hittem ehhez is valami külön progit kell felrakni, mint anno a Vistánál, hogy működjön a gomb (e gombra gondolok). A web és az e-mail gombokban igazad volt, csak beállítás kérdése volt. Köszi a segítséget!

üdv, BAM

(#8603) --ka válasza BAM007 (#8599) üzenetére


--ka
senior tag

... a gombokhoz.
Keress rá a Launch Manager programra az Acernél. A Vistához adott verziója (2.0.05) kifogástalanul megy XP alatt is.
Az "e betűs gomb" -hoz pedig az empowering keretrendszert kell feltenni először. Ebből többféle van az OS és a gombok kiosztásától függően, kicsit keresgélni kell az Acer letöltő oldalán. Utána kell felrakni azokat a gadgeteket, amiket használni akarsz még.
Elvben minden gomb működésre bírható XP alatt is.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#8604) BAM007 válasza --ka (#8603) üzenetére


BAM007
tag

Köszönöm a válaszod! Működik.
Már csak a BT-t kell beállítanom! ;)

(#8605) zso79 válasza bela5 (#8598) üzenetére


zso79
őstag

Ha nem változtatott az Acer az OEM szerződésén, akkor nem lesz semmilyen csomagolt Vista, semmilyen lemez, a kulcs a matricán lesz az alján. Ugyan én nem próbáltam, de sztem 64bit-eshez nem lesz jó.

(#8606) zso79 válasza --ka (#8603) üzenetére


zso79
őstag

Csak kiegészítésként: az "e" gomb beállítása is a Launch Manageren múlik (igaz, h alapból az empowering van hozzárendelve)

Erről is volt már szó régebben, kicsit vissza kellene olvasni a T. Kollégáknak és akkor nem kell mindent 10x leírni... :DD

(#8607) lujoman válasza BAM007 (#8602) üzenetére


lujoman
csendes tag

Szívesen! Ha gyorsan akartad megcsinálni, akkor viszont az oprendszer újratelepítést nagyon gyorsan űzöd :)

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#8608) shagy


shagy
tag

sziasztok
Győzzetek meg, hogy miért veygyek acer TrevelMate-t FuSi esprimo helyett? ott ugye ottvan a 3 év, csak h az acer olcsóbb. FuSiban nem bízom az amilok óta... szóval? :B

- shagy

(#8609) twollah válasza shagy (#8608) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha nem bizol bennuk akkor miert kerdezed?
Itt ugy is mindenki azt fogja mondani, hogy Acert vegyel.

(#8610) bela5


bela5
aktív tag

Hello!

Pár golndolat az acer mellett,és az esprimo ellen:
(Ha pár golndolat nem jó akkor javítsatok ki)

-Az Acer travelmatekben általában jóminőségi(a többi laptophoz képest)vidikari van-míg az esrimok általában irodai meókra vannak kifejleszteve irodai vidi karikkal.

-Az Acer jó minőségű anyagokat használ-míg a fusi nem ad annyira az anyagokra(ebben sokan megakarnak cáfolni,de ezt tapasztalatból mondom.)Mikoris a főnököm vett egy fusit én egy acert ,egy időben.Az övé már vagy yegy fél évv használat után lekopott rajta a festék,és eltörött)

-Az acer kifejlesztett egy olyan programot ami kíméli az akkut- mí g tudomásom szeint a fusinál nincs ilyen.

Az acer kifejlesztette a tükröződés nélkülikijelzőt,-míg a fusi nem fejlesztett ki ilyet.

(#8611) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Tiszteletem az uraknak!!!
Egy 5710Z laptopot használok, XP-vel, a vincsi IDE módban van. Lassan újra kellene raknom az oprendszert, sikerült szereznem Acer SATA drivert, amit beintegráltam a telepítőbe. Az lenne a kérdésem, hogyha én átkapcsolom a vincsit AHCI módra, a C-t nyilvánvalóan le kell formáznom, hogy használni tudjam, viszont az érdekelne, mi a helyzet a másik partícióval, amin nagyon sok értékes adatom van? Erről a módváltás miatt szintén elveszítek mindent(újra kell ezt is formázni, hogy használni tudjam) :F ?
Köszi a válaszokat!

BÚÉK!

(#8612) twollah válasza Ukraan (#8611) üzenetére


twollah
nagyúr

Az AHCI, IDE mod ha jol tudom csak az operacios rendszerre vonatkozik, a particiora nem.

(#8613) BAM007 válasza twollah (#8612) üzenetére


BAM007
tag

Érdekes dologgal lepett meg most a laptopom mikor bekapcsoltam. A bekapcsolásnál az Acer logonál időzött jó 10 percet. Utánna bootolt be. Se F2-re, se F12-re nem reagállt semmit. Ctrl+Alt+Del-re sem. Miután bekapcsoltam, újraindítottam, és simán bebootolt. Ez miért lehet? Bios frissítést nem csináltam, a gyári Bios van rajta!

(#8614) bela5


bela5
aktív tag

Ő is megálhat egy 10percre elgondolkozni az élet nagy dolgain,mint mindnyájunk.Nah de a lényeg,hogy a helyedben körülnéznék egy vírusírtóval vagy egy lemeztöredezettséget ,vagy egy xp újrahúzás.
Nekem is volt már ilyen bajom pc-vel,én a leírtakat csináltam.

De én csak a második próbálkozásra csináltam végig a fentieket.

(#8615) twollah válasza bela5 (#8614) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem fekete magia van a dologban.

(#8616) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Hali

Valaki tudn abba segíteni hogy az Acer Aspire 5720-ban levő intel graphics x3100 fogja nekem támogatni az Open GL 2.0-át vagy felejtsem el?
Ha valaki tud valami okos kis progit megköszönném.

(#8617) kybic válasza kicsigeri (#8616) üzenetére


kybic
tag

- Everest?

Lenovo... a "vas"

(#8618) kicsigeri válasza kybic (#8617) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Nem értem a kérdésed?
Ezek szerint támogatja?
Akkor CAD-ben miért nem látom a 3D-s képet?

(#8619) kybic válasza kicsigeri (#8618) üzenetére


kybic
tag

Üdv. :)
Úgy értettem, ha feltelepíted az Everestet akkor az kiírja neked, hogy mit támogat a vezérlőd. Nekem nem ilyen a notim.

Lenovo... a "vas"

(#8620) kicsigeri válasza kybic (#8619) üzenetére


kicsigeri
senior tag

igen addig eljutottam.

meglesem

[ Szerkesztve ]

(#8621) Skynet258 válasza kicsigeri (#8620) üzenetére


Skynet258
veterán

Ezeket támogatja:

Transform and Lighting Hardware Support, 32 Bit Floating Point Precision, 16xAF, Occlusion Query, Hardware Clipping, DX10, DirectX9, OpenGl 2.0, Hardware MPEG2 und WMV9 acceleration, 300 MHz RAMDAC, 2 25-112 MHz LVDS Transmitter, 2 DVO Encoder, TV Encoder

Tehát a rövid válasz: igen, tudja. Még a Dx10-et is tudja (bár csak architekturálisan, hisz a drivere még nem), bár utóbbinak nem látom sok értelmét. De el lehet mondani, hogy tudja ;)

https://geekpulse.hu

(#8622) SolymossyBal


SolymossyBal
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a kis T60asomat, mert szükségessé vált egy nagyobb kijelző, nagyobb felbontással (Mostani 14", 1024x768) és egy használható videóvezérlővel (Mostani GMA).

Mit tudtok ajánlani kb 250ig? Core2Duo fontos lenne, ellenben a vinyó mérete nem nagyon. ProE és végeselemes pogramok a "célterület".

Köszi!

(#8623) zso79 válasza bela5 (#8614) üzenetére


zso79
őstag

Ha az Acer logonál megáll, akkor (elvileg) még nem jutott el a bootrekord beolvasásig, vagyis nem nyúlt a hdd-hez, tehát nem érsz semmit a defraggal vagy vírusírtással. Érdemes lenne megnézni bios-ban a boot szekvenciát, hátha van egy lan, usb vagy cd boot előre beiktatva, amit esetleg figyelmen kívül hagyhattál és bent maradt egy ilyen média. Ha ezek egyike sem áll fenn és a probléma továbbra is tapasztalható, akkor esetleges hdd hibád lehet és azért "pihizik" a vas, mert újra és újra próbálja olvasni a vinyót.

Más téma:
Az acer kifejlesztette a tükröződés nélkülikijelzőt,-míg a fusi nem fejlesztett ki ilyet.

Kíváncsi lennék hogy ki osztja ezt a véleményt egy CrystalBrite tft mellett :D

(#8624) zso79 válasza SolymossyBal (#8622) üzenetére


zso79
őstag

T60 alatt ThinkPad-et értesz? Nem teljesen egy kategória akár az egész Acer arzenállal :D

Ha igen: 250-ig sajna nem várhatsz el a korábbihoz hasonló minőséget... De még magasabb árkategóriában sem. Ennek ellenére éljen az Acer és én ezt ajánlanám:

[link]

tényleg csak picivel több, mint 250

(#8625) zso79 válasza Ukraan (#8611) üzenetére


zso79
őstag

twollah-nak teljes mértékben igaza van:

Az AHCI, IDE mod ha jol tudom csak az operacios rendszerre vonatkozik, a particiora nem.

Ha már feljött az OS látni fogja az összes partíciót. Viszont megkérdezném: miért gondolkozol az AHCI beállításon? Van esetleg valami olyan plusz, amiről nem tudunk? Megosztod velünk?

(#8626) SolymossyBal válasza zso79 (#8624) üzenetére


SolymossyBal
tag

Köszi a gyors reagálást! :)

A minőséget ugyan bánom, de sajna egyelőre nem tudom megengedni magamnak, hogy legyen egy jó minőségű gépem, ami adott esetben a munkám rovására jó minőségű. :)

Úgy érzem számomra igenis fontos lenne egy nagyobb kijelző a megfelelő 3d-s támogatással és nagyobb ram-mal...

(#8627) kicsigeri válasza Skynet258 (#8621) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Akkor jól átbasztak. (ACER magyrország)
Azt mondták hogy erre a gépre feltelepítem a programot és müködni fog.
Hát nem.
Jah és amikor mondtam nekik azt mondták hogy hát ez van megvetted, és már használtad nem tudjuk kicserélni, persze 1 hetet használtam, Roh@djanak el ott ahol vannak. 200 e kib@sztam az ablakon.
Remélem valaki egyszer jól megszivatja őket.

(#8628) Skynet258 válasza kicsigeri (#8627) üzenetére


Skynet258
veterán

Most nem értelek, az volt a gondod, hogy tudja-e az Open GL 2.0-át. Erre írtam, hogy specifikáció szerint tudja, most meg azt mondod, hogy akkor átbasztak. Vagy most én vagyok a hülye akkó? :F :D

https://geekpulse.hu

(#8629) kicsigeri válasza Skynet258 (#8628) üzenetére


kicsigeri
senior tag

igen átbasztak, mert én nem 2 év múlva szeretném használni a gépemet tervezésre, hanem most. És azt írtad hogy nincsen hozzá mág driver.

(#8630) Skynet258 válasza kicsigeri (#8629) üzenetére


Skynet258
veterán

És neked a tervezéshez Dx 10 kell? :F Ember, értsd már meg amit írok, azt mondtam, hogy a Dx10 fícsör nincs driver szinten egyelőre, de driver persze hogy van... Szerinted mi akkor nem is használjuk a gépünket? :W

https://geekpulse.hu

(#8631) kicsigeri válasza Skynet258 (#8630) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Megértettem nekem nem a DX10 kell hanem az open GL
És minden faszán megy Cad-be mindaddig amíg nem szeretnék megnyitni 1 3d-s ablakot, ott vége mindenek, kiírja hogy nem támogatott, és vége nem csinálja meg.

És ahol vettem a gépet úgy adták el hogy menni fog rajta, és nem megy a grafikus szoftver, 3D része.
ez a fő problémám.

és én ezért érzem átb@szva magam.
tudták mire veszem a gépet, és hiába reklamálok hogy csináljanak valamit semmit nem tesznek.

[ Szerkesztve ]

(#8632) Skynet258 válasza kicsigeri (#8631) üzenetére


Skynet258
veterán

Na most figyelj, konkrétan mire van szükséged? Kérdezted az Open GL 2.0-át, hogy neked az kell. Nos, azt tudja. Ha valóban arra van szükséged, és mégsem meg, akkor user error-ral állunk szemben, nem pedig a noti/eladók hibája. Ha más utasításra van szükséged, akkor az konkrétan mi? Felmerült ugye az OpenGl, és a Dx10. Előbbi megyen az Intel X3100-as sorozatán, utóbbi pedig menni fog (bár kétlem, hogy utóbbira lenne szükséged :U ).
Milyen drivert toltál fel? Gondolom a legfrissebbet, ugye? Más 3D alkalmazás megy rendesen?

https://geekpulse.hu

(#8633) Napster


Napster
tag

Hello!

egy Aspire 5920 asom van (c2d1.8 8600MGS 2gb RAM ...) jelenled vista van rajta... a gyári oldalrol leszedett driverekkel 3d mark 03 7-8000 pont ! :O annó a 6600GT -m többet hozott ... persze a játékok is elég siralmasan futnak,persze sokat nem is várok de picit azért többet !

Az Nvidia oldalárol leszedett vga drivert pl ne mis engedi feltenni csak az acer oldalán találhatót ! :(

valami megoldás ? vagy ez ennyire Xar ?

Eseleg XP ? de nincsenek driverek :S PLZ VKi HELP ! KÖSZI !

...N@PsTeR***

(#8634) BAM007 válasza zso79 (#8623) üzenetére


BAM007
tag

A problkéma valóban az volt, hogy a DVD meghajtó volt beállítva első eszköznek amiről bootoljon a gép. Egyébként nem bántam meg, hogy Acer-re cseréltem a Packard Bell laptopomat. Volt a boltban ebben az árban még egy FuSi is, de Acerről csak jót hallottam. Egyébként egy off kérdés:

Ez a fehér bill. és a körülötte lévő szintén fehét burkolat kinél mennyire koszolódik?

BAM

(#8635) kicsigeri válasza Skynet258 (#8632) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Ez van rajta
és az a bajommielött ezt felraktam, semmi 3d-t nem volt hajlandó csinálni.
most hogy felraktam ma, így megcsinálja a 3d-t de nem látok benne semmit.
Renderelni tudok, de hogy mit azt csak akkor látom ha lerenderelte, de úgy nem jó, mert nekem az nagyon sok időveszteség.
A program leírása alapján open gl kell neki, és abbol is elég az 1.0
de ha za megvan akkor mi a baj?
3D- s alakalmazás alatt mire gondolsz futtasak le 1 3D marktot?

(#8636) BAM007 válasza Napster (#8633) üzenetére


BAM007
tag

Vannak driverek! Itt megtalálod őket. Szeritem egy laptopba épített VGA-tól ne várj annyit, mint amit asztali gépbe raksz bele!

[ Szerkesztve ]

(#8637) csaszi89


csaszi89
csendes tag

Sziasztok!
Hamarosan szereték egy notit venni, nagyjából tudom is hogy milyen konfigot és az hiszem acerre esett a választásom. Valaki tudna esetleg valami boltot, ahol jó áron szerezhető be egy ilyen noti? Előre is köszi. ui: valaki írja le nekem fonetikusan ezt a márkanevet, mivel eddig ahány embertől hallottam annyiféleképpen ejtették ki. :))
THX üDV

A Cartoon Network lakoja vagyok, Albert Hoffman a szomszedom. Veszely eseten pingvinnek alcazom magam es igy vegyulok el a tomegben.

(#8638) Tomics


Tomics
addikt

[link]
erre valakinek ötlete?

PH! addikt since 2004

(#8639) Tomics


Tomics
addikt

Más:
Anno Saturnból lett véve a gép, ahol nem adtak hozzá se XP-t (pedig rá volt telepítve, noti alján ott a matrica), se Aceres driver CD-t vagy hasonlót. Csak Nortont, ami semmire se jó. Már késő reklamálni, nem is ez a célom. Amikor újraraktuk 1x akkor az acer honlapjáról egyesével kellett letöltögetni a drivereket, ami nem túl jó móka volt, sőt, a bluetooth része még a mai napig sem jó, nem ismerte fel sehogy..
Szóval a memória bővítés után Vistát akarunk a gépre rakni, ehhez kellenének a driverek, de én csak CD-t találtam, amit lehet rendelni (acer 4230 vista driver and recovery cd).
Aki esetleg tud olyan oldalt, ahol egyben le lehetne tölteni, azt megköszönném, esetleg akinek ilyen notija van és megosztaná a CDjét valahogy, az maga lenne a csoda :)

PH! addikt since 2004

(#8640) spyduck válasza Tomics (#8638) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ment a válasz a másik topikban!

(#8641) zso79 válasza Tomics (#8639) üzenetére


zso79
őstag

Hiába is reklamáltál volna, nem jár hozzá lemez. Driverek letölthetők az Acer oldaról, ott tényleg mindnek meg kell lennie. Biztos hogy van benne BT? :D (Már csak azért kérdem, mert ebből is van olyan verzió amelyikben nincs.) Ha igen, bios-ban nincs letiltva? Mert ha az OS nem ismeri fel az eszközt bármilyen driverrel próbálkozhatsz, nem fog menni...

[ Szerkesztve ]

(#8642) AMD Power


AMD Power
titán

Az Acer is belépett az olcsó noteszek gyártói közé

Ezek már mindent kitalálnak.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8643) Lennon1012


Lennon1012
csendes tag

Hello. Nekem egy Aspire 1692esem van. A kérdésem az lenne, hogy hogy tudnám rákötni a tv-re? Van rajt s-video kimenet rá is kötöttem a tv-re, de nem csinál semmit ha aktiválom, x700as video van benne. Az asztali gép simán ráment a tv-re. Ez miért nem? Valakinek valami ötlet???

(#8644) Napster válasza BAM007 (#8636) üzenetére


Napster
tag

De itt is csak VISTA -s driverek vannak .. :( És am is a rendes Nvidia driver mértnem települ fel rá ?

...N@PsTeR***

(#8645) Skynet258 válasza kicsigeri (#8635) üzenetére


Skynet258
veterán

Összesen ennyit tettél rá? Mert akkor nem csodálom, ha szerencsétlen nem csinál semmit grafikailag... Ezt tedd fel neki, és szerintem jobb lesz. Bár, hogy egy Intel X3100-as integrált csodával mennyire lehet renderelni, azt nem tudom :(
A 3D igen, lehet Mark, vagy valami játék. De mostmár azt írtad, hogy javul a dolog, csak nem látod a renderelést realtime (jól értem?).

https://geekpulse.hu

(#8646) sanyi150


sanyi150
tag

Sziasztok!

TravelMate 5520G 6A1G08 vásárlásán goldolkodom. Az Acer honlapján olvasom, hogy csak 802.11 "b" és "g" WLAN támogatása van , "a" nincs. A Wikipediaban utánaolvastam és azt írják hogy..

802.11 "b"/"g" 2.4 Ghz-en működik a
802.11 "a" pedig 5 GHz-en.

[link]

A 802.11 "a" és "g" sávszélessége ugyanaz (54 Mbit/s), az "a" előnye többek között, hogy ritkábban akad össze mikrohullámú és bluetooth eszközökkel (a kevésbé elterjedt 5 Ghz működési frekvencia miatt)

Kérdéseim:

Otthoni használatban próbálta már valaki a WiFit?
Összeakadt valamivel (telefon, mikrosütő)?
Érdemes inkább 802.11 "a" támogatásű laptopot keresni?

[ Szerkesztve ]

(#8647) kybic válasza sanyi150 (#8646) üzenetére


kybic
tag

Üdv. :)
- ahhoz, hogy ezt az "a" szabványút használhasd, kell egy olyan adó is ami ezt támogatja...

[ Szerkesztve ]

Lenovo... a "vas"

(#8648) kybic válasza sanyi150 (#8646) üzenetére


kybic
tag

- én még nem tapasztaltam semmilyen összeakadást eddig.
A környékünkön igen elterjedt a WIFI, több különálló nagy hálózat is van és még nem volt velük ilyen un. összeakadási gond.

Lenovo... a "vas"

(#8649) twollah válasza sanyi150 (#8646) üzenetére


twollah
nagyúr

Nyugodtan megveheted, nem fog osszeakadni semmivel.
Ha a 802.11 b, g osszeakadna mindennel akkor nem terjedt volna el.

(#8650) kicsigeri válasza Skynet258 (#8645) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Igen javult valamit, meglesem azt amit küldtél.
Nem a renderelést azt látom, csak magát azt nem látom hogy mit szeretnék renderelni.
Tehát a 3D-s képet nem látom, renderelni viszont tudok.
Számomra érthetetlen. És felfoghatatlan.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.