Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) zso79 válasza LaMotta (#8696) üzenetére


zso79
őstag

Én a nem-re szavazok... De mi lenne ha az Acer-nél érdeklődnél?

(#8702) spyduck válasza Kroni1 (#8688) üzenetére


spyduck
nagyúr

Toshiba A200-1s9 ami ennyi pénzért most a legjobb VGA-t kinálja, de nem hinném, h egy jó minőség bár a gazdája nagyon dícséri, mondjuk a te általad választott Acer sem egy nagy minőség!

(#8703) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ATI/AMD-től mikor várható hivatalos driver a hd2400 xt mobilityhez???

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8704) Kroni1 válasza mrlan (#8691) üzenetére


Kroni1
veterán

mármint mit mutassak 2GB notiramot? az van pl. itt: [link]

(#8705) Kroni1 válasza spyduck (#8702) üzenetére


Kroni1
veterán

nálam már volt ilyen toshiba, és csak jót tudok róla mondani. engem meggyőzőtt, sokkal jobb sztem mint az észer.. azt nem tudtam h ilyen olcsó már, kösz a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

(#8706) Kroni1 válasza sanyi150 (#8689) üzenetére


Kroni1
veterán

Jujde jóóó! Nem is gondoltam, h van ilyen topic. Nagyon köszi a linket! :R :R :R

(#8707) LaMotta válasza zso79 (#8701) üzenetére


LaMotta
aktív tag

Hát ezek után ezt kell tennem...
Irány az Acer Magyarország! :DDD

(#8708) zso79 válasza FireKeeper (#8703) üzenetére


zso79
őstag

Ez pont egy olyan kérdés, amiről tutira naprakész információja lehet bármelyik fórumozónak... :F Az összes újabb Catalyst támogatja, de moddolás nélkül semelyik sem megy fel a vasra, csak az Acer által kiadottak, tehát hiába vársz olyan drivert, amit csak letöltesz az Ati honlapról és felmegy...

[ Szerkesztve ]

(#8709) Skynet258 válasza zso79 (#8695) üzenetére


Skynet258
veterán

Mivel egy hetes a noti, és így nem mostantól ketyegne a dolog. Bár most belegondolva... nem is mostantól kéne ketyegnie, hanem ha lejár a "rendes" garancia. Vagy hogy is van ez? :F

https://geekpulse.hu

(#8710) zso79 válasza Skynet258 (#8709) üzenetére


zso79
őstag

Szerintem elég egyértelmű az a "kiterjesztés" vagy "+2 év". Az alap garancia lejárta utánra vonatkozik...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8711) Skynet258 válasza zso79 (#8710) üzenetére


Skynet258
veterán

Jaja közbe rájöttem ;)

https://geekpulse.hu

(#8712) csaszi89


csaszi89
csendes tag

üdv mindenki
én ezt a notit gondoltam megvételezni: http://depo.hu/acer/travelmate_5720g-302g16_lxtn50x054_
vélemények? játékra milyen lenne?

A Cartoon Network lakoja vagyok, Albert Hoffman a szomszedom. Veszely eseten pingvinnek alcazom magam es igy vegyulok el a tomegben.

(#8713) Kroni1 válasza csaszi89 (#8712) üzenetére


Kroni1
veterán

nezd meg ezt joval olcsobb és csak a procija gyengébb, amit nem sok pénzért itt a ph-n is kapsz bele nagyobbat. Minőségre jobb is sztem mint az acerek.

(#8714) zso79 válasza csaszi89 (#8712) üzenetére


zso79
őstag

Szerintem jó választás, nekem az egyel nagyobb van és minden pöpec:D A linken nem jó a fénykép, mert az egy Aspire képe.

Erre meg:
Kroni1
nezd meg ezt joval olcsobb és csak a procija gyengébb, amit nem sok pénzért itt a ph-n is kapsz bele nagyobbat. Minőségre jobb is sztem mint az acerek.

Szerintem miért NE! :
1, Nem írnak túl jókat az A200-as Toshikról
2, A T7300 már Santa Rosa platform, szinte biztos hogy nem menne bele...
3, Nem sokkal olcsóbb egy ilyen használt proci és ha cseréled ugrik a gari
4, A TM magnézium vázas, a Toshi műanyag

... és még sorolhatnám, de felesleges, ez egy Acer fórum :D

[ Szerkesztve ]

(#8715) bela5 válasza zso79 (#8714) üzenetére


bela5
aktív tag

Szia!

Én csak egyeteérteni tudok Zso 79-cel mert sok ismerősömnek van acer travelmate lapija(új travelmatees széria) És ők is csak jót tudnak mondani róla...

Én most készülök venni egy ilyet: katt ide és mondj róla véleményt,nekem csak dokumentumnézegetésre,msn-re,és gta vice city-re kell,de olcsóbbat nem akarok.Ez pont megfelel...

(#8716) zso79 válasza bela5 (#8715) üzenetére


zso79
őstag

Szerintem teljesen jó, bár a 6 cellás akksit kicsit keveslem...

(#8717) Kroni1 válasza zso79 (#8714) üzenetére


Kroni1
veterán

Na lehet h off ezen topicban egy toshibát ajánlani, de én nekem volt a kezemben, ismerősöm nyúzza egy ideje és nagyon tetszik nekem is és neki is.. Ja és ugyan műanyag, de jo minőségű a műanyag.. Az a chipsettől függ, h belemegy-e nagyobb proci és belemegy. ilyen chipsetes Dell notikban is T2300asokat cseréltem T7200-ra. Az meg hülyeség h ugrik a gari.. mindenki eldönti h megér-e neki +70ezer forintot a magnesium, és az erősebb proci. Akik 200-250k notira költenek mondjuk nagyrészüknek ugyis mindegy az ár...

(#8718) brumi1024 válasza canniball (#8698) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor sem(ugye az fn+f7-tel való letiltásra gondolsz?)..

(#8719) Jávi válasza brumi1024 (#8718) üzenetére


Jávi
tag

van tiltás az xpben is meg ha fent van touchpad driver akkor iconra kétszer katt azt kijön egy ablak ahol biztos vagyok hogy megtalálod hol tudod kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#8720) csaszi89 válasza zso79 (#8714) üzenetére


csaszi89
csendes tag

tudnál dobni egy fotót a tiedről, igazából már kezdett megtetszeni ez a fehér szín :))
amugy ha megnéztétk 220ért lehet kapni szal 40k különbség és én asszem acert fogok választani, jókat hallok róla és ránézésre is jónak tűnik, majd kiderül élőben

[ Szerkesztve ]

A Cartoon Network lakoja vagyok, Albert Hoffman a szomszedom. Veszely eseten pingvinnek alcazom magam es igy vegyulok el a tomegben.

(#8721) zso79 válasza Kroni1 (#8717) üzenetére


zso79
őstag

Nekem is volt a kezemben (A200-1iW), használtam is, ezért döntöttem a TM mellett. A garancia meg ugrik, ha nem hivatalos szakszervízben végzik a bővítést, ezen kár is vitatkozni! Kíváncsi vagyok hogy cseréltél procit, mert a T2300 i945, a T7300 meg i965 chipsetet követel... Az ár meg igenis számít! Főleg ilyen összegnél, ezért gondolom, hogy nem éri meg berhelni kell a vasat, mert ha valami balul sül el csak levélnehezéknel lesz jó. Ja és a 70e különbségről meg annyit, hogy mire kicseréled a ramokat (10e), meg a procit (40e) már csak -20-ról beszélünk. De végülis ezt mindenki döntse el maga... :D

(#8722) zso79 válasza csaszi89 (#8720) üzenetére


zso79
őstag

A FP scannert leszámítva ilyen:

[link]

(#8723) bela5 válasza Skynet258 (#8709) üzenetére


bela5
aktív tag

Itt a válasz annak akit érdekel ez a gari kiterjesztős dolog!!!!

Itt

(#8724) hitoshi válasza bela5 (#8723) üzenetére


hitoshi
csendes tag

De itt sincs regisztrációs lehetőség, az Acer Advantage oldalon csak kód és jelszó mező van - akkor meg hol és hogyan lehet megvásárolni a kiterjesztett garanciát?

(#8725) Kroni1 válasza zso79 (#8721) üzenetére


Kroni1
veterán

Igazad van, csak a képen amit linkelt a srác az acerről nem tm ház volt hanem a fehér szar műanyag, ami szarabb mint a toshiba féle, utána láttam csak hogy ez a noti elvileg a többi 5720-al ellentétben mg házas.. Ha 220k az acer az már reálisabb különbség.

Amúgy lehet h elméletben nem, de gyakorlatban a T7200 tökéletesen működik a 945ben, hidd el! Ha gariztatni kell a notit akkor meg vissza kell csak rakni egy ugyanolyan procit ami benne volt, és kész.. Az 1x1GB ram mellé meg nem 10, hanem 4k-ért rakhatsz mégegyet, itt a forumon meg 20-23k a T7200 (bár nem lett tőle számottevően gyorsabb a dell inspironom 7900GS-el egy játékban sem, úgyh ha másra nem kell a számítási telj. nem is biztos h én lecseerélném..)

(#8726) Lezhawer


Lezhawer
csendes tag

Hali

Arra nem tudtok magyarázatot adni hogy miért van az hogy használat közbe a laptopon hűtőventije egy pillantra felpörög maxra aztán meg visszaáll alaphelyzetbe bizonyos időközönként? Amugy egy TM5520G-ről van szó Xp-vel...esetleg valami drivert rosszul tettem fel?

Köszi

(#8727) spyduck válasza Lezhawer (#8726) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez tök normális!
Amikor felmelegszik bekapcsol, amikor lehül kikapcsol!

(#8728) Thusor


Thusor
őstag

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy az Acer TravelMate 5520G-402G16 tipusú notebookban 5.1-es hangkártya van-e? Illetve az is érdekelne, hogy a TravelMate vagy az Aspire típust érdemes megvenni?

Segítségeteket előre is köszönöm.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8729) Zsolo007


Zsolo007
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami boltot ahol tudnék venni akkumulátort TM4222-be?

Az eredeti teljesen meghalt... :(

Köszi.

(#8730) spyduck válasza Thusor (#8728) üzenetére


spyduck
nagyúr

Travelmate sokkal jobb!

(#8731) Zsolo007 válasza Thusor (#8728) üzenetére


Zsolo007
tag

5.1, vagy 7.1 van mindben már (integráltak), de sokra nem mész vele, mivel nincs hozzá kivezetés...

(#8732) spyduck válasza Zsolo007 (#8731) üzenetére


spyduck
nagyúr

ha van rajta hdmi kimenet elvileg tudja!

(#8733) Thusor válasza Zsolo007 (#8731) üzenetére


Thusor
őstag

Acer Aspire típusoknál sincs 5.1-es kimenet? Akkor hogyan lehet egy 5.1-es hanfalrendszert hozzákötni ezekhez a laptopokhoz?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8734) spyduck válasza Thusor (#8733) üzenetére


spyduck
nagyúr

HDMI-n keresztül!

(#8735) Zsolo007 válasza spyduck (#8734) üzenetére


Zsolo007
tag

Igen...bár nemtudom mennyire elterjedt. Én speciel úgy oldottam meg, hogy vettem egy pcmcia-os hangkártyát...

(#8736) Thusor válasza spyduck (#8734) üzenetére


Thusor
őstag

Jó persze, na de ha nekem csak olyan hangfalrendszerem van amihez csak 6 csatornás közvetlen bemenet van, ahhoz hogyan kötöm rá a gépet?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8737) Thusor válasza Zsolo007 (#8735) üzenetére


Thusor
őstag

Ez a megoldás se rossz, de az új acer laptopok többségében már csak expresszcard foglalat van.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8738) Vinsanity


Vinsanity
csendes tag

#8687 légyszi valaki...

(#8739) bela5


bela5
aktív tag

Sziasztok!

A gari kiterjesztésről itt:

1.Megveszed a kiterjesztési kódot meg a számot például itt:Itt

2.Elolvasod ezt:[link]

3Regisztrálod itt:[link]
Ne ennek a példájánból csináld én sem tudom tuti biztosra!

Akkumulátort itt lehet venni!: [link]

És pcmcia és expressz card csak a trevelmtae-ben található..Az aspire-ben csak expressz card van beépítve....

És a helyetekben én nem vennék sem hdmi kimenetes,vagy bllueray lejátszót laptopot sem mmert mind a kettőt most fejlesztik tovább..

(#8740) depmod


depmod
senior tag

Sziasztok!

Ma akartam írni duplarétegű verbatim dvd-t, de 95%-nál kiakadt az író, és elrontotta valami errorra hivatkozva. Előtte már megírtam 1-et, az jó lett.
Olvastam, hogy másnál is előjött ez a 95%-os hiba.
A laptopom 5520g, az író optiarc ad-7560a.

Valami ötlet??
Mások találkoztak ezzel a jelenséggel?

A gép amúgy nagyon jó, csak ez a gond kicsit idegesít, mert nem örülnék, ha minden 2. vagy 3. dvd-t sikerülne megírnom rendesen.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#8741) bela5 válasza depmod (#8740) üzenetére


bela5
aktív tag

Szia!
Talán az lehet a problma,hogy nem zárod le,vagy az,hogy túlírja....Vagy,hogy rossz író progival csinálod...

De legjobb ha szervíz mondja meg neked

(#8742) brumi1024


brumi1024
veterán

miért van külön synaptic és külön alps touchpad driver?mi a különbség köztük?

(#8743) hitoshi válasza bela5 (#8739) üzenetére


hitoshi
csendes tag

Köszi, elkezdek rá félretenni! :)

(#8744) depmod válasza bela5 (#8741) üzenetére


depmod
senior tag

Lezárná, de el sem ér addig. 95%-nál leáll errorral. Nem hiszem, cdburnerxp-vel szerintem mennie kéne. Olvastam, másnál is ez a probléma, a vége előtt lerobban az írás.
Nem az írószoftverrel van a gond, mert más már szinte mindent kipróbált, és nálam is megírt egy sima dvd-t.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#8745) Lezhawer válasza spyduck (#8727) üzenetére


Lezhawer
csendes tag

Jó azt értem persze hogy így müködik :)

Nekem az a gondom hogy csak egy pillanatra pörög fel aztán meg meg is áll szinte ... meg amikor felpörög akkor szinte max-ra és elég hangos...szal lehet hogy én képzelem el hülyén, de nekem az lenne a logikus ha elkezd melegedni akkor picit elkezd hűteni...de nem ugy hogy 5percenként felpörög max fordulatra hűt egy picit és leáll...

szal ha érthető mit akarok akkor lehet-e ezt orvosolni vagy szokjak hozzá hogy így müködik?

(#8746) Sisley


Sisley
csendes tag

Sziasztok!
Aki tud kérem segítsen!
az Acer laptopomon elnyomtam valamit az empowering technology programban,azóta nem műküdik az egér le-fel gomba,nem jelenik meg a kijelzőn a felirat ha hangosabbra/halkabbra veszem...nem tudom miért!
Mindenkinek előre is köszi!
justcavalli@ciromail.hu

(#8747) mezis válasza depmod (#8740) üzenetére


mezis
nagyúr

Az én 5710-esem az egyrétegű DVD-t is csak felibe/harmadába írja meg. Nincs hibaüzenetet, de a visszaolvasás a DVD utolsó harmadában sikertelen. Ejtettem a problémát (egy garanciális út oda/vissza - nem biztos, hogy nyernék valamit is), CD-t jól ír, képeimhez az elég, DVD-t meg tudok írni asztalin.

Ma akartam írni duplarétegű verbatim dvd-t, de 95%-nál kiakadt az író, és elrontotta valami errorra hivatkozva. Előtte már megírtam 1-et, az jó lett.
Olvastam, hogy másnál is előjött ez a 95%-os hiba.
A laptopom 5520g, az író optiarc ad-7560a.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#8748) Thusor válasza mezis (#8747) üzenetére


Thusor
őstag

Szerintem a problémátokat egy fw frissítés gyógyíthatná....

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8749) Thusor


Thusor
őstag

Lenne még egy olyan jellegű kérdésem is, hogy az Acer aspire 5720zg laptop s/pdif kimenete digitális koaxiális vagy optikai kábellel használható?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8750) twollah válasza Lezhawer (#8745) üzenetére


twollah
nagyúr

Jobb ha hozzaszoksz, igy mukodik a hutese a gepnek.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.