Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) zso79 válasza Skynet258 (#8500) üzenetére


zso79
őstag

Jó hozzáállás :DD

(#8502) Kooka


Kooka
csendes tag

skacok ki tud segíteni abban hogyan kell kicserélni egy dvdírót?

acer aspire 3692NWLMi

(#8503) bela5 válasza Kooka (#8502) üzenetére


bela5
aktív tag

Szia!

Találtam egy pár videót....
[link]
[link]
[link]

(#8504) bela5 válasza Kooka (#8502) üzenetére


bela5
aktív tag

Nem tudom,hogy mennyire tudtam segíteni,de ha felmész a www.youtube.com -ra akkor ott egy csomó videót fogsz találni....

Nem tudom mennyire hasznosak neked ezek a videók,mert nekem még nincs laptop-om.

(#8505) tangabuvar55


tangabuvar55
csendes tag

Helló srácok! Egy AS5315-101G08Mi CM540SR (1.86GHz), 15.4”WXGA CB, Mobile Intel® Graphics Media Accelerator X3100 128MB shared, 1024 (1x1024MB), 80GB S-ATA, DVD-SuperMulti, 802.11bg, 6 cell battery, S-video tervezek venni pár héten belül, vagy valami hasonló konfigot. Mindössze játékra kéne, hogy heti 3 alkalommal ne unjam magam az éjszakai portás állásomban..
Ha nem is pont ez, de mit tud egy hasonló vas? Ilyen Rome Total War, Lineage 2, WoW és hasonló nem csúcsmodern játékokkal megbírkózik?

(#8506) kontroller


kontroller
csendes tag

hali,

nekem egy acer tm 243lc van még régről és jelenleg az az óriási problémám van hogy nincs meg hozzá a system cd-m :W , így nem tudom recoveryzni.
szóval ha valaki valamilyen módon rendelkezésemre tudna bocsátani egy acer tm 240/250 System cd-t az kérem jelentkezzen itt vagy privát üzenetben

előre is köszi

(#8507) twollah válasza tangabuvar55 (#8505) üzenetére


twollah
nagyúr

Nagy valoszinuseggel menni fognak ezek a jatekok.
Alacsony reszletesseggel szinte 100%.

(#8508) twollah


twollah
nagyúr

(#8509) spyduck válasza kontroller (#8506) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mennyit szánsz gépvásárlásra?

(#8510) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ha esetleg érdekel valakit, akkor egy bivaly erős Acer Aspire 5920 eladó jutányos áron:R

(#8511) tangabuvar55 válasza tangabuvar55 (#8505) üzenetére


tangabuvar55
csendes tag

S cerka proci húzza vissza nagyon a teljesítményt? Szerintem 1gb ram nekem bőven elég..viszont a vgaról nem tudok semmit, az egy PCs vga esetében mivel egyenlő?

(#8512) twollah válasza Alvin_ti4200 (#8510) üzenetére


twollah
nagyúr

Csak az a franya integralt VGA ne lenne benne.

(#8513) Alvin_ti4200 válasza twollah (#8512) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ettől bírja sokáig szuflával:) Tapasztalatom szerint sajnos a 8400M G/GS-es notik semmire nem jók, mert alig gyorsabbak az X3100-nál, viszont valami miatt (legalábbis Vista alatt) nem veszik vissza az órajelüket 2D-ben, így zabálnak és fűtenek, mint az állat.:(

(#8514) twollah válasza tangabuvar55 (#8511) üzenetére


twollah
nagyúr

Az integralt VGAhoz a Celeron boven eleg.
Hiaba van benne egy bivaly CPUd, ha az integralt VGAval film nezesen es regi jatekok jatszasan kivul mast nem tudsz csinalni.

Ezt a topicot erdemes atnyalazonod.
Itt meg egy teszt van az X3100rol.
Ezek utan mar talan be tudod loni, hogy megkozelitoleg mit tud az az integralt VGA amit kineztel magadnak.

(#8515) twollah válasza Alvin_ti4200 (#8513) üzenetére


twollah
nagyúr

Vegul is aki jatszani akar az vegyen, tartson asztali gepet is.

(#8516) Alvin_ti4200 válasza twollah (#8515) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

hát igen (és/vagy konzolt), valahogy úgy.:)

(#8517) tangabuvar55 válasza twollah (#8514) üzenetére


tangabuvar55
csendes tag

Köszi az értékes linkeket, természetesen nekem is van egy izmos asztalim, mint mondtam a notebook csak mukahelyi unaloműzésre kéne.
Mindenesetre sikerült arra jutnom, hogy nincs nagy különbség egy 100 ezres és egy 120 ezres noti között, többet pedig nem akarok rááldozni :) Köszi még egyszer!

(#8518) Skynet258 válasza tangabuvar55 (#8517) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem is pont e célból kell a gép, párom ebben a percben veszi meg :C (Én persze szokás szerint melózom :((( ). Én a 110 ezrest akartam megvenni, mert oda volt írva, hogy Vista Home Basic-el adják. Tegnap még. Mára ugyanis kiderült, hogy ez is Linuxos, mindössze annyi a különbség a két gép között (100ezres kontra 110 ezres), hogy az egyikben 512 memória van, a másikban 1giga. De mint tudjuk, 512 memória nem kerül egy 10-esbe (messze nem), így inkább az 512-esre voksoltam. Kedden pedig repül bele a másik memó :D

https://geekpulse.hu

(#8519) daiml3r válasza Skynet258 (#8518) üzenetére


daiml3r
csendes tag

Kotta ugyanígy cselekedtem már, mint az előttem szóló tervezi :)

Kérdésem lenne annyi, hogy ezen a gépen hogy konfigurálható be sikeresen az E nevű gomb, ami oly sok minden acer-es jót tenne a felhasználóval?!

Csak egy acer cd van a géphez.. azon lehet a megoldás? mert jelenleg már rajta van a vista de az E gomb nem működik :(

várom a segítők válaszát!
THX

''...azért van a fórum h a tapasztalatainkat megosszuk és nem azért, hogy egymást fikázzuk... :)''

(#8520) Skynet258 válasza daiml3r (#8519) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha jól vettem ki az eddigi hozzászólások átnyálazásából, akkor empowering nevű programcsomag lesz a te spanod, azt felhajítod (már ami kell neked) és elvileg menni a fog a történet. Élesbe meg majd kipróbálom és is holnap ;)

https://geekpulse.hu

(#8521) daiml3r válasza Skynet258 (#8520) üzenetére


daiml3r
csendes tag

Remélem jó is valamire nem csak ramot zabál majd :P
Felteszem... csak még ki kell találnom melyik szolgáltatás kell nekem :U

THX ! ja .. és boldog Nyúlünnepet mindenkinek! :C

''...azért van a fórum h a tapasztalatainkat megosszuk és nem azért, hogy egymást fikázzuk... :)''

(#8522) kybic


kybic
tag

Kellemes Húsvétot mindenkinek! :)

Lenovo... a "vas"

(#8523) bela5


bela5
aktív tag

Szasztok!

Itt fennt mindennek a leírása ami a cd-n szerepel....
[link]

(#8524) djcapaporc


djcapaporc
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek: Most vettem egy 5720-ast és az a gondom vele, hogy ha telepítek vagy töltök akkor akad a hang vagy beleszaggat. Miért van ez? Vista Ultimate van fent és a realtek drivert is föltettem.

Előre is Köszönöm!

Üdv Cápaporc

(#8525) Skynet258 válasza daiml3r (#8521) üzenetére


Skynet258
veterán

Itt van mellettem már a kicsike, repül is fel a Vista... :D

https://geekpulse.hu

(#8526) kybic válasza djcapaporc (#8524) üzenetére


kybic
tag

1. - telepítéskor ajánlott minden futó programból kilépni
2. - ha töltés közben is szaggat, akkor egy kis RAM bővítés segíthet a problémán, mert a hálókártyák között is előfordul, hogy ahány típus, annyi féle erőforrásigényük van és a winyó is egyszerre több feladat megoldásán dolgozik. A VISTA is most még abban a stádiumban van mint amikor az XP-vel küszködtünk hajdanán. / driver.... driver... driver.../ Üdv. :)

Lenovo... a "vas"

(#8527) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Üdv!
a notim (5520G) VGA-ja ugye a mobility hd2400xt amihez az amd oldalán nem találtam hivatalos drivert. Omegát nem akartam kipróbálni, az érdekelne, hogy az acer oldaláról letöltött driverrel mennyire tudnék esetleg játszani???

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8528) zso79 válasza kybic (#8526) üzenetére


zso79
őstag

A leggyengébb 5720-ban is min. 1 giga ram van alapból, nehogy már az kevés legyen. Nekem wmware-ben futtatva a Vistat, 1g rammal sem akad...

(#8529) daiml3r


daiml3r
csendes tag

Kedves kolégák!

Akárhogyan is keresem az ACER EMPOWERING util letöltését a neten nem találm és a zsiruj acer laptopomon nem működik az E gomb és már megőrülök! :O

Nem találom sehol a neten:(

Valaki egy linket adjon már nekem könyörgöm mert már xanaxon élek:D

u.i.: a notihoz adott cd-n nincs rajta:(

''...azért van a fórum h a tapasztalatainkat megosszuk és nem azért, hogy egymást fikázzuk... :)''

(#8530) twollah válasza daiml3r (#8529) üzenetére


twollah
nagyúr

Esetleg itt?

[ Szerkesztve ]

(#8531) twollah válasza djcapaporc (#8524) üzenetére


twollah
nagyúr

Nezd meg, hogy mennyire van lehuzva a CPU orajele.
Bar ez szerintem nem okozhat problemat, mert nekem 700Mhzen is akadas mentesen ment a lejatszas.

(#8532) kybic válasza zso79 (#8528) üzenetére


kybic
tag

- a problémára próbáltam választ adni, nem pedig a te "hibátlan" gépedre.
Úgy látom te jobban meg tudnád válaszolni kérdést mivel azonos tipusú a géped az övével, hát rajta, remélem én is csak okosabb leszek tőle. Üdv. :)

Lenovo... a "vas"

(#8533) kybic válasza FireKeeper (#8527) üzenetére


kybic
tag

- Üdv. :)
kettő ilyen van a környezetemben, az egyiknél előfordult a gyári driverrel dll. probléma kb.: 3 alkalommal fél év alatt, de minden futot rajta szépen. Omega driverre cseréltem és azóta az a gép is hibátlanul műkszik "játékok" alatt is, és megszünt a dll probléma is.
(azért " " jelben a játékok, mert elsődlegesen nem arra vannak használva)

[ Szerkesztve ]

Lenovo... a "vas"

(#8534) daiml3r válasza twollah (#8530) üzenetére


daiml3r
csendes tag

Köszönöm KOlléga! Már szedem is.. remélem jó lesz! ;) JóÉjt!

''...azért van a fórum h a tapasztalatainkat megosszuk és nem azért, hogy egymást fikázzuk... :)''

(#8535) djcapaporc


djcapaporc
csendes tag

Hello!

Mégegy. Az normális ha egy magas frekvenciát ad ki a noti? Az a hűtőé?

Kösze

(#8536) Bow1


Bow1
csendes tag

Sziasztok:)

Lenne egy kérdésem:) Szerintetek miért akadozik a notimon a hang? pl. ha winampba mp3 at hallgatok egyszerűen elkezd akadozni majd helyreál, megy egy 30 másodpercig majd megint elkezd akadozni és evvel már megörjít:) Szerintetek hol keressem a hibát? Jah és media playerbe is akadozik:S Várom a válaszokat! További szép napot!

(#8537) kybic válasza Bow1 (#8536) üzenetére


kybic
tag

#5686
#5753 :)

Lenovo... a "vas"

(#8538) kybic válasza djcapaporc (#8524) üzenetére


kybic
tag

- neked is #5753 :)

Lenovo... a "vas"

(#8539) FireKeeper válasza kybic (#8533) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szóval végülis megéri feltenni az omegát? utólag könnyen letakarítható, ha esetleg lesz hivatalos cata??

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8540) djcapaporc válasza kybic (#8538) üzenetére


djcapaporc
csendes tag

Köszönöm Szépen!!! :DD

Most már csak ez a magasfrekvenciás hang idegesít... :W

Hilfe!!

Üdv

(#8541) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Tiszteletem az uraknak!!!
Egy 5710Z laptopot használok, XP-vel, a vincsi IDE módban van. Lassan újra kellene raknom az oprendszert, sikerült szereznem Acer SATA drivert, amit beintegráltam a telepítőbe. Az lenne a kérdésem, hogyha én átkapcsolom a vincsit AHCI módra, a C-t nyilvánvalóan le kell formáznom, hogy használni tudjam, viszont az érdekelne, mi a helyzet a másik partícióval, amin nagyon sok értékes adatom van? Erről a módváltás miatt szintén elveszítek mindent :F ?

BÚÉK!

(#8542) Vinsanity


Vinsanity
csendes tag

Üdv az egybesülteknek !

Az a kérdésem lenne,hogy 5520G-m van,elől ugye van 3 kivezetés zöld-rózsa-kék. Na szóval szeretném használni a kéket úgy mintha 4 hangszóró lenne,cmss módban.
lehetséges ez ? mármint hogy szóljon abból is hang.
előre is köszi

Kellemes Húsvéti Ünnepeket !

(#8543) kybic válasza FireKeeper (#8539) üzenetére


kybic
tag

- az OMEGA a CATA.-ból van írva, csak sok feleseges dolgot kiszednek belőle ami nem az XP-hez való mivel az Omega csak XP-re íródik. Méretre is sokkal kisebb mint a CATA. Finomítva van a driver is meg a beállítások is sokrétűbbek. Eddig csak jót tudok mondani róla. Én ezt használom: ( ki van emelve benne a mobility Radeon HD 24xx is.)
http://www.hoc.hu/index.php?p=news&cid=1&y=15307 :)

[ Szerkesztve ]

Lenovo... a "vas"

(#8544) kybic válasza djcapaporc (#8540) üzenetére


kybic
tag

- nem olyan régen itt valaki írt magas frekvenciás hangról és ha jól emlékszem azt írták, hogy a tápból jön a hang. Sajnos valószínűleg meg kell vele barátkoznod.... :)

Lenovo... a "vas"

(#8545) kybic válasza Vinsanity (#8542) üzenetére


kybic
tag

- tudomásom szerint a kék a vonal bemenet, tehát nem kimenet. (ha nem hiányos a tudásom) Egyébként ha a zöldre rádugsz egy pld.: 2.1-es hangrendszert, (pld. Logitech X-230) az is HIFI-ket megszégyenítően tud szólni. 5.1-hez külön kártyát használnék Üdv. :)

Lenovo... a "vas"

(#8546) kybic válasza FireKeeper (#8539) üzenetére


kybic
tag

- még annyi, hogy az OMEGA is totálisan letakarítható, ha esetleg nem felelne meg. :)

Lenovo... a "vas"

(#8547) Bow1


Bow1
csendes tag

Szóval akkor a hang problémával kapcsolatban nincs javaslatotok? :S

(#8548) kybic válasza Bow1 (#8547) üzenetére


kybic
tag

- de igen.. válaszoltam neked.

Lenovo... a "vas"

(#8549) zso79 válasza kybic (#8532) üzenetére


zso79
őstag

Egyáltalán nem arról van szó, hogy "hibátlan" gépem van, csak nem kell annyira leszólni a Vistát... Amúgy nem tudom milyen gépe van a kollégának, mert Aspire-ből és TM-ből is van vagy 6 féle 5720.

Viszont hasonló történhet, ha levesszük a power managementben a teljesítményt, úgyhogy én arra nézelődnék.

(#8550) zso79 válasza kybic (#8546) üzenetére


zso79
őstag

Tudsz arról valamit, hogy még most is lenne némi teljesítménykülönbség a sima Catalyst és az Omega driverek között az Omega javára? Régebben (1-2 éve) volt ilyen azt tudom, de már rég nem követem.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.