Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Kon


Kon
csendes tag

Köszi a válaszokat de az Aspire 5520g re is jók a travelmate es driverek?

Jha és az aceres klinket nemtölti be a böngészőm máshogy nemtok felmenni az ftpjükre?

[ Szerkesztve ]

Egytök, kéttök, háromtök, négytök, öttök... nem tökölök öntök!

(#8802) zso79 válasza Kon (#8801) üzenetére


zso79
őstag

De igen, bármilyen ftp klienssel. Van amelyik TM driver jó Aspire-re is.

(#8803) Kon


Kon
csendes tag

Még egy ostoba kérdés. ftpnél kell acc és passwor? mert flashfxpvel és totalcommanderrel se megy fel ( Bocsi de átlag felhasználó vagyok) :B :F

Egytök, kéttök, háromtök, négytök, öttök... nem tökölök öntök!

(#8804) zso79 válasza Kon (#8803) üzenetére


zso79
őstag

Igen kell, anonim.

(#8805) Kon válasza zso79 (#8804) üzenetére


Kon
csendes tag

mármint acc: anonymous? mert haigen akkor még mindig nem akar felmenni :F :W

Egytök, kéttök, háromtök, négytök, öttök... nem tökölök öntök!

(#8806) DarkGubi válasza Kon (#8805) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Használd a webböngésződet!

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#8807) zso79 válasza Kon (#8805) üzenetére


zso79
őstag

Password meg email cím...

(#8808) adult_l


adult_l
csendes tag

Sziasztok!
Acer notiról hogyan lehet letakarítani a Linuxot
Valaki adjon már egy részletes leírást.

Acer EX5620G-5A2G25Mi

(#8809) adult_l


adult_l
csendes tag

Ja és valami leírást erről a notiról:
ACER TM5520G-6A1G08

[ Szerkesztve ]

Acer EX5620G-5A2G25Mi

(#8810) BAM007


BAM007
tag

Kérdésem a következő lenne:
Van most ugye a laptopomban egy T2330 Dual-Core processzor.
Kérdésem az lenne, hogy bele lehet tenni egy IC2D procit (T7700)?
Vagy felejtsem el a dolgot?

üdv, BAM

(#8811) twollah válasza adult_l (#8808) üzenetére


twollah
nagyúr

Pl.: a Hiren's Boot CDvel le birod irtani rola normalisan a bootszektorban ulo Linuxos loadert.
Utanna format es mehet fel valamelyik Windows.

(#8812) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok.

Van egy problémás Acer Aspire 5720Z laptopom (pontosabban anyuéké). Nem újkeletű a probléma (3 -4 honapos talán), de mivel ugy éreztem magam is meg tudom oldani, nem kértem segítséget. Majd mikor rájöttem hogy meghaladja tudásomat, ismerősökhöz, szakemberkékhez fordultam, de ők se tudtak segíteni...úgyhogy ide fordulok, itt biztos lesz vki aki talán kapásból tudni fogja a megoldást.

Tehát a probléma: Megvásárlása után 2-3 nappal érdekes tüneteket kezdett mutatni magán az acer. Minden video/audio lejátszás akad, recseg. Pontosabban: elindul a kiválasztott média, fut egy pár mp-ig aztán lelassul, elkezd recsegni, szinte megis áll, majd újra tökéletes. Ezek a lassulások sűrűbben-ritkábban, de mindig jelen vannak. Először gondoltam vmi gond lehet a vista-val, vmit rosszul tettem fel. Reinstall vista, a probléma fennáll. 2 honapig nem voltam otthon...nem nyultam hozzá. Majd tettem rá XP-t hátha csak a vista-val rakoncátlankodik. Sajnos nem. Apu ismereső tett rá kodeck pack-ot (hogy minek nem tudom), nem hiszem h ez lenne a gond, hiszem VLC vel is szaggat, + Youtube egyéb flash videók akadnak.

Most ott tartok hogy van egy gyárilag Vista-s gép, XP vel feltöltve, K-lite kodeck pack-kal, miegymással...Nagyon szép csak ne keljen rajta videot nézni-...

Ha bárkinek bármi ötlete javaslata van a problémával kapcsolatban, amint tud írjon.

Előre is köszönöm.

# ANTAL Tuning #

(#8813) adult_l válasza twollah (#8811) üzenetére


adult_l
csendes tag

Miután ez a cd be bootolt mit kell választanom vagy mit kell elindítanom?

Acer EX5620G-5A2G25Mi

(#8814) BAM007 válasza L4D1K (#8812) üzenetére


BAM007
tag

Ugyan ez a probléma jelentkezik nálam is! Szintén 5720z-vel. Csak XP-n csinálja, elötte a gyári Vistával gond nélkül ment. Feltettem az új Realtek HD Audio drivert és azzal most kevesebbszer csinálja. Viszont ha zenét pl. külső USB-s HDD-ről hallgatok, akkor jelentkezik a probléma, ha beépített HDD-ről akkor meg egyátalán nem. Továbbá az érdekesség az, hogy film nézéskor semmi probléma, csak a zenehallgatáskor! YouTub-nál is szokott jelentkezni néha a jelenség... Érdekes...eddig azt hittem egyedi probléma... :(((

(#8815) twollah válasza adult_l (#8813) üzenetére


twollah
nagyúr

Valamelyik particionalo programot amivel le birod turni normalisan a Linux particiokat.
De ez mar egy masik topic temaja.

(#8816) bonat válasza adult_l (#8808) üzenetére


bonat
senior tag

basszus...józan ésszel....... :W :DDD
XP-CD-be...bootróla...azt lemezkezelésénél DEL a Linux Partíció....... :)
azt új partíció és már van egy friss üres egész meghajtód.... :K

ha följebb olvasnál tudnád.... :B :o

:)) :))

(#8817) twollah válasza bonat (#8816) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem olyan egyszeru az, mint gondolnad.
Az XP mellol alig tudtam leturni a Grubot + az UHU Linuxot.

(#8818) bonat válasza twollah (#8817) üzenetére


bonat
senior tag

nekem simán lement....és még pár notiról is...amit láttam
Nekem is ilyen típus van...ezért írtam biztosra... :))

(#8819) L4D1K válasza BAM007 (#8814) üzenetére


L4D1K
őstag

Akkor nem egyedi probléma :(((

Remélem tud vki segítséget nyújtani mert nincs kedvem Prágába visszaküldeni.

# ANTAL Tuning #

(#8820) Jávi válasza bonat (#8818) üzenetére


Jávi
tag

nekem is simán xp cd-be és integettem is a linuxnak... de twollahnak igaza van ha 2oprendszered van azé kicsit más a felállás :( ...aki már mondjuk telepített xp mellé win98-t vagy milleniumot vagy 2000et (amíg nem volt kint a service pack 1 xphez) mert nem tudott normálisan gta3mazni annak már van elég tapasztalat hogy ezt is megoldja:D:D :D :))

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#8821) pppb válasza L4D1K (#8812) üzenetére


pppb
csendes tag

Szia!

Nekem amikor a biosokat tesztelgettem az 1.32-s nél volt ugyan ez a probléma, ha akkuról ment. Mikor a proci szorzója leugrott a videó beszaggatott. Az 1.31-el nem jelentkezett az akadozás. A récsegés pedig nekem is néha 1x, 2x hallatszik.... Arra gondolok, hogy a "videokártya" amikor a ramban matat, azt okozhatja a reccsenéseket.

Üdv!

U.i.: Az én 5720Z-men Xp van, úgyhogy a Vistás dolgokkal nincs tapasztalatom.

(#8822) mcsabee


mcsabee
senior tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem. Van a kezem alatt egy Acer 5315-ös noti, és tele kéne pakolni driverekkel. Ofc XP SP 2 menne rá, csak van egy óriáááási gondom, mégpedig az, hogy a világba sincsenek xp-s driverek hozzá, nagy kutatómunka után (:-D) sikerült megtalálni az acer support oldalát ([link]) és ott néztem nagyot, 1 db xp-s driver sem volt itt ^^. Nos ha esetleg valakinek van ilyen notija, vagy csak tudja, hogy honnan tudnám lekapni hozzá a szükséges drivereket, az igen csak sokat segítene :-).

Btw a CD-n lévő driverek is mind Vistához valók, és nyílván egyik sem ment rá a gépre...

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#8823) ronson válasza mcsabee (#8822) üzenetére


ronson
őstag

Bal sarokaban a kereső. :W

(#8824) mcsabee válasza ronson (#8823) üzenetére


mcsabee
senior tag

Nem akarok ironizálni, de te egy igazi zseni vagy!!! Magamtól nem jöttem volna rá, hogy van kereső is, most meghajolok a nagyságod előtt! Segítséget kértem nem kioktatást, ha nem tudsz akkor nem segítesz, ennyi. Majd ha olyat írok, hogy "légyszives mondjátok meg hol a kereső", akkor örömmel fogom fogadni a válaszod, addig viszont semmiképp.

Btw, továbbra is kajtatok drivereket, hogyha lenne esetleg olyan ember itt, aki segíteni is tud, és hajlandóság is van benne, azt köszönném szépen :-).

Stay a while and listen...

(#8825) atos30 válasza mcsabee (#8824) üzenetére


atos30
aktív tag

Kezd itt:[link]

Ezután asszem a Realtek-nél a high definition audio

[ Szerkesztve ]

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#8826) ronson válasza mcsabee (#8824) üzenetére


ronson
őstag

Voltam olyan hülye használtam a keresőt.

[link] :C

Nekem ezekkel minden tökéletes, csak egy enpoweringet szereztem még be hozzá.

bocs :R , de nem értem az embereket én vasárnap tolta fel az xp-t minden tökéltes, ja és a webcamhoz is töltöttem gyári drivert, ami érdekes másnál nem müxik nálam igen, persze azért mert hülye vagyok :C

persze minden hardver elemhez találsz a gyártó oldalán frisseb drivert, de én csak a VGA töltöttem le a frisset.

[ Szerkesztve ]

(#8827) mcsabee válasza ronson (#8826) üzenetére


mcsabee
senior tag

Aham, köszönöm szépen, ezek szerint elkerülte valami a figyelmem :-/. Akkor én is szedek a videókarihoz friss drivert, mégegyszer köszi!

Stay a while and listen...

(#8828) L4D1K válasza pppb (#8821) üzenetére


L4D1K
őstag

Szia!

Itt szinte mindíg tápról megy, beállítottam a fogyasztásban, hogy minden állandóan mennyen, ne állítsa készenlétbe a vinyót, stb...A videokártya sztem kizárható, ha azzal lenne nagyobb gond, akkor más típusú notebookokban is jelentkezne, nem csak ebben a szériában..

Még mikor Vista volt fenn, irtak páran hogy bekapcsolás után hagyjak neki 1-2 óra "gondolkodási időt", mire mindent betölt/megtölt az OS. Hagytam neki 12-t is, de ezek szerint a rossz munkához is idő kell...

Az az igazság, hogy már rég vissza kellett volna küldenem szervízbe, és nem kínlódni vele. De mindíg jött egy új ötlet, és hát próba-cseresznye.

Az acer ügyfélszolgálat viszont brutál: "Állítsa vissza a merevlemezt PIO üzzemmódról" :))

# ANTAL Tuning #

(#8829) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok!
Nem pont ide tartozik, de van egy Acer aspire 5672WLMI-m Core dou 1,66Ghz×2
Ati X1600-os Videókarival. És van a hátulján egy nyílás ami le van ragasztva ahol a venti van[[link] amin a képen is látható az nekem belülről valami vastagabb fóliával vasalva. Kérdésem az lenne,h le szedhetem e a fóliát egyébként nagyon melegszik 90°C ra is el szokott menni everest szerint a videókarit meg nem méri... szval. Azért szeretném leszedni! De lehet h direkt van oda téve a keringés miatt mert ott fut a kari hűtése előtte??? Aki tudja Írjon Köszi!
itt lenne belülről és bal FENT ről jön gondolom a levegő itt a link [link] ennyi

jambi

(#8830) Lackó86


Lackó86
tag

[link]

[link]

ez bal fennt ahol mennek keresztül a levegő??? várom mindenki válaszát! köszi

jambi

(#8831) twollah válasza Lackó86 (#8829) üzenetére


twollah
nagyúr

Az a folia szerintem valami porszuro lehet.

(#8832) pBaloo


pBaloo
csendes tag

Hello Mindenkinek. Tegnap vettem egy 3 hónapos Travelmate 5520-t, és nem találom sehol az empowering_technology szoftwereket. Valaki segítsen honnan tudom megszerezni őket! Köszi..

Acer Travelmate 5520

(#8833) Dudikoff87


Dudikoff87
csendes tag

Hello mindenkinek!
Nemrég vásároltam egy Acer Aspire 5720ZG notebook-ot, ami úgy néz ki, hogy csak vistaval tud működni.
Sikerült feltelepítenem az új Sata driveros XP SP2-őt, de sajnos sehol sem találok megfelelő driverokat (nvidia GF 8400M GS és Realtech HD audio kellene csak).
Nézegettem az előző hozzászólásokat, de nem tudok az ftp szerverekről letölteni...

A javaslatokat előre is köszönöm.

(#8834) zso79 válasza Dudikoff87 (#8833) üzenetére


zso79
őstag

Nvidai és Realtek oldalon találsz...

(#8835) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Sziasztok! Tudna valaki segiteni? :((

Acer TravelMate 4502Lmi Notebook

Behalt az eredeti vinyója és vettem bele egyet!

Recovery cd be, xp fel -> system not found gondolom nincs recovery a merevlemezen.. ok

Xp-cd be " sima " ugymond: Ilesztő..betöltése és utána egy szép fekete képernyő villog _ -al!

Help: Nlite nevű progival integráljam az alaplapjának a driverét az xp cd-be fájl betöltéskor... nah de hol is az igazi alaplapi driver? + megvan, acer -> intel.zip de felrakom kiirom az xp-t és dll nem tudja betölteni " kék képernyő " alul fájlok betöltése... megáll sajna.

Valakinek valamilyen ötlete? köszönöm

(#8836) tresh


tresh
addikt

Hellosztok :)
Egy Acer notira pontosan AS5920G-602G25N -re szeretnék beruházni.
Kérdésem csak annyi lenne h mia véleményetek erről a notiról?
mennyire megbizható,minőségileg milyen a szerkezet:)én eddig csak jókat olvastam róla kivéve azt h elég hangos a hűtése de ez nem lényeg nekem:)válaszotokat előre is köszönöm.

üdv Tresh

(#8837) spyduck válasza tresh (#8836) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szerintem ez az egyik legjobb ACER ebben az árkategóriában!

(#8838) bonat válasza pBaloo (#8832) üzenetére


bonat
senior tag

nem nagyon fogsz találni.....
nekem is csak 20x-ra sikerült találni egy jót...

(#8839) bonat


bonat
senior tag

hát nekem még mindíg gondom van az ATI driverekkel!
már 4hónapja..lassan
Acer Tm5520G-6A1G08
ATI 2400XT

1. ha azt rakom fel amit ad az Acer hozzá....akkor vannak néha "ati2dvag"kékhalálok
és jól működik a z XP Hibernálás funkciója

2. ha Omega drivert rakok fel...akkor nincs kékhalál, de a Hibernálásból nemtud visszajönni a gép

Tud valaki megoldást??
Nemhinném h csak nálam van , volt már ilyen... :F

[ Szerkesztve ]

(#8840) T-unit válasza tresh (#8836) üzenetére


T-unit
őstag

Attól függ mennyiért,mert kisker áron jobb választás a 702G25N, itt meg a tesztje.

üdv.

(#8841) Lackó86 válasza twollah (#8831) üzenetére


Lackó86
tag

Helló!
Porszűrő nme lehet mert nincsennek rajta lyukak. .:)

jambi

(#8842) twollah válasza Lackó86 (#8841) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor passzolok.

(#8843) dzsozefo válasza dzsozefo (#8835) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

ötlet?

(#8844) spyduck válasza dzsozefo (#8835) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez hardveres probléma valószínűleg! Vagy rosszul lett bekötve, vagy nincs a biosban beállítva, vagy rossz a winyó!

[ Szerkesztve ]

(#8845) dzsozefo válasza spyduck (#8844) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

Hardveres? Nah... visszarakom az eredeti merevlemezt és megáll az xp betöltő csiknál... néha pedig túl lép és beindul a windows néha néha 1x... bekötés? milyen fajta bekötés? biosba se sok lehetőség van :S? rossz nem lehet...

(#8846) spyduck válasza dzsozefo (#8845) üzenetére


spyduck
nagyúr

visszarakom az eredeti merevlemezt és megáll az xp betöltő csiknál...
Ugyan ezt csinálta az én régi winyóm amikor rossz volt (szerelők szerint szektorhibás volt!)

(#8847) dzsozefo válasza spyduck (#8846) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

aham... stim!

Vettem egy újat.. az meg telepités recovery után system not found.. :S :DDD :DD :))

(#8848) spyduck válasza dzsozefo (#8847) üzenetére


spyduck
nagyúr

Milyen oprendszer volt rajta?
Véletlenül nem Vista és előtte kipróbáltad az XP-t majd aztán mégis a Vistát szeretted volna és ekkor nem jött be a Vista recovery?

(#8849) bonat válasza dzsozefo (#8847) üzenetére


bonat
senior tag

:DDD :DDD

(#8850) dzsozefo válasza spyduck (#8848) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

Tehát Acer 4502lmi

Behalt a gyári sealget vinyó... Xp gyárilag!
Vettem egy új vinyót.. recovery és system not foundot ir ki.. :(

Haver azt mondta alaplapi drivert integráljam az xp cdbe " sima xp cd " tehát nem recovery! Mert a sima xp nem lép a merevlemezkezelőre...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.