Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) twollah válasza mrlan (#8947) üzenetére


twollah
nagyúr

Innen leszeded a gepkonyvet es RTFM.
Minden szepen erthetoen MAGYARUL le van irva benne.

(#8952) mrlan


mrlan
tag

tudom hogy nem olyan bonyolult csak ezekröl tökre fogalmam se volt :U
sokat segítettetek :R

Mr. LAN

(#8953) mrlan


mrlan
tag

megtaláltam :DDD
Acer eRecovery Management
Az Acer eRecovery Management egy sokoldalú biztonsági mentési segédprogram.
Segítségével teljes és növekményes mentések készíthetők, optikai lemezre írható a
gyári rendszerkép, helyreállítható a rendszer korábbi állapota, valamint
újratelepíthetők az alkalmazások és az illesztőprogramok. Alapesetben a
felhasználó által készített biztonsági mentések a D:\ meghajtón találhatók.
Az Acer eRecovery Management a következő lehetőségeket biztosítja:
• Jelszavas védelem (az Empowering Technology jelszavával)
• Teljes és növekményes biztonsági mentések készítése merevlemezre vagy
optikai lemezre
• Biztonsági mentések készítése:
• Gyári, alapértelmezett rendszerkép
• Felhasználói mentési kép
• Aktuális rendszerkonfiguráció
• Alkalmazásmentés
• Visszaállítás és helyreállítás:
• Gyári, alapértelmezett rendszerkép
• Felhasználói mentési kép
• Korábban készített CD/DVD-lemez alapján
• Alkalmazások/illesztőprogramok újratelepítése

Mr. LAN

(#8954) Thusor


Thusor
őstag

Acer TravelMate 5520g készülékről mik a tapasztalataitok? Mennyire jó és megbízható a készülék?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8955) twollah válasza mrlan (#8953) üzenetére


twollah
nagyúr

Ugyes vagy, de szerintem ezt mar masok regen elolvastak, levontak belole a megfelelo konzekvenciakat es ellentetben veled nem hasznaltak a Ctrl+C Ctrl+V billentyuzetkombinaciot, hogy ezt a felfedezest masokkal is megosszak.

Barmilyen hihetetlen, de minden notebookhoz jar gepkonyv amiben ezek a informaciok megvannak.
Igaz vannak lusta emberek akik olyan kerdesek miatt szemetelik tele a topikot amikre sokkal, de sokkal hamarabb megtalalnak a valaszt a gepkonyvben.
Es vannak a kevesbe lusta emberek akik veszik a faradtsagot es elolvassak a gepkonyvet, majd a lusta emberek altal feltett kerdesekre n+egyszer is valaszolnak es ezzel szinten feleslegesen novelik a topik meretet.

(#8956) hiroki válasza Thusor (#8954) üzenetére


hiroki
tag

Hali!
Nekem már 4 hónapja van ez a tipus és nem bántam meg,hogy megvettem.Éjjel-nappal megy,jól bírja a gyűrődést.Szerintem abszolúte megbízható!

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#8957) Tomocop válasza kybic (#8923) üzenetére


Tomocop
csendes tag

Köszi, de már százszor átböngésztem, de miután nem tudom pontosan melyik másik acer van ilyennel (és ez is milyen?) szerelve ez így eléggé macerás.

a

(#8958) Tomocop válasza mrlan (#8924) üzenetére


Tomocop
csendes tag

Köszi, ez segített.
Meg vagyok elégedve a géppel, nekem tökéletesen megfelel.
Általában filmnézésre használom, természetesen munka mellet. Gond nélkül viszi a 720 és a 1080-as filmeket is.
Néha még egy-két játék is felugrik, de azok, csak a leggyengébb grafikával hajlandóak menni.
A Hellgate London, és a Withcer volt amit toltam rajta. Egész normálisan ment.
Persze a vista egy rakás szemét. Futtattam rajta egy 3D Markot vistával 580-as értéket produkált, míg az XP 1180-at hozott.
Szerintem ár/érték arányban megfelelőt vettem.

a

(#8959) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok!
Miért van az, hogy újabban zenehallgatás közben recseg-ropog időnként? Percenként 15-20-szor csinálja...
Elég gáz és nem értem miért.
Winampot használok és eddig ilyet nem is tapasztaltam.
Segítsetek ha tudtok, mert zene nélkül elég rossz lenne dolgozni!
Köszönöm!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8960) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Elfelejtettem, hogy a proci pedig egyfolytában teker, mint az állat!
Pedig semmi nem megy!
Nem értem...
Valami nem kóser!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8961) kybic válasza Tomocop (#8957) üzenetére


kybic
tag

- ezt akár egy Everesttel is megállapíthatod, de látatlanban merem állítani, hogy neked is Gigabit ethernettel van szerelve és szinte 90% hogy ez a driver neked is jó:

Lan Marvell v.10.12.8.3.

- és erről az oldalról töltsd le, majd telepítsd:

ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/travelmate_5520/driver/

Üdv.

Lenovo... a "vas"

(#8962) Jávi válasza Thusor (#8954) üzenetére


Jávi
tag

én is napi 6-10órát zúzom és nagyon bejön. nekem 5-6hónapja van és nagyon szeretem.

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#8963) mrlan válasza twollah (#8955) üzenetére


mrlan
tag

Elnézést uram!
Mondjuk ez már tényleg sok, bocsánat :U
:R

Mr. LAN

(#8964) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

A kislányomnak vettem egy Aspire 5720ZG notit és lenne egy kérdésem.
A noti itthon van mindig a kislányom szobájába, nincs cipelve, folyamatosan hálozaton van, a kérdés a következő.

Az akkumulátort ilyenkor kivegyem belőle (persze feltöltve) vagy maradjon a gépben?

Előre is köszi.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#8965) mrlan


mrlan
tag

Szerintem ne vedd ki mert addig is szinten tartja a gép benne a töltést :U (csepptöltésen van ilyenkor)
Mondjuk van egy barátom aki meg mindig kiveszi :F de szerintem hagyd benne :R

Mr. LAN

(#8966) twollah válasza Tigi (#8964) üzenetére


twollah
nagyúr

Ujra olyan tema lett feldobva ami ismetelten nagy veszekedest fog generalni a topikban.

Mi lenne ha hasznalnad a keresot a balfelso sarokban "akku" vagy "akkuml" szora?
Hirtelen 18 talalatot dobott ki a kereso ebben a temaban.

De csak a te kedvedert ujra leirom a velemenyem a temaban!

Az akkumlatorral kapcsolatban megoszlanak a velemenyek.
Valaki azt vallja, hogyha sokat hasznalod halozatrol a gepet akkor erdemes kivenni, mert a csepptoltes karositja az akkumlatort.
Mas azt vallja, hogy nem kell kiszedni, szinte imadja az akkumlator a csepptoltest.

Az utobbi verzional az a pozitivum, hogy egy esetleges aramszunet eseten nem eri meglepetes a (f)elhasznalot.

Mas.
Miutan a csepptoltes kozben is valamennyire melegszik az akkumlator ami kozvetve a gepet is (feleslegesen) melegiti, amit az alkatreszek kifejezetten imadnak sot annyira imadnak, hogy akar az elettartamuk is csokkenhet.

Ujra mas.
Gondolom hallottal mar a zarlatos felrobbano akkumlatorokrol.
Benne hagyod, a gep allandoan csepptolt, az akkumlator zarlatos lesz (elofordulhat, az ordog nem alszik (ezert veres a szeme)), felrobban, leeg az egesz szoba, rosszabb esetben az egesz haz.

Ez persze a legrosszabb forgatokonyv ami letezhet, de ez is benne van az allandoan a halozaton logo akkumlatorban.

En minden esetre kiveszem a gepbol es csak akkor rakom ra ha tudom, hogy valamikor hasznalnom kell utkozben.

A vegre pedig par hivatkozas a nem pont eppen uzembiztos akkumlatorokrol.
[link]
[link]
[link]

Tovabbi nyugodt alvas kivanok mindenkinek a halozaton felejtett es felugyelett nelkul hagyott akkumlatorok mellett.

[ Szerkesztve ]

(#8967) Tigi válasza twollah (#8966) üzenetére


Tigi
őstag

Köszönöm nektek a választ. :R

Általában használom a keresőt, most mégis elfelejtettem. :U
Köszi twollah, hogy a kedvemért leírtad ezeket a dolgokat.
Nekem is szimpibb a kivett akksi ezért így fog menni a gép.

Köszi még1x. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#8968) andris21


andris21
tag

sziasztok,

találtam itthon egy S-video kábelt, és gondoltam kipróbálom, hogy rákötöm a notebookot a TVre. a bibi csak az, hogy a kép fekete fehér! :S mi lehet a baj? lehet hogy szerviz lesz a vége? nálatok müködik az S kimenet?

5310 + xp sp2-ről van szó!

(#8969) Bomc válasza andris21 (#8968) üzenetére


Bomc
aktív tag

nekem se ment tv-n az 5710-em sajnos

(#8970) w-steve


w-steve
csendes tag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Adott egy Aspire 5720Z amire Xp-t telepítettem, azonban néha kifagy. Visszaolvasva a kommenteket a webkamera a probléma, de az itt adott tanácsok (csak az Xp saját driver-ét használjuk) sem oldja meg a problémát, csak ha letiltom az eszközkezelőben!
Ha valakinek van ötlete, jó tanácsa szívesen fogadom!

ui: Esetleg a kamera hibás, vagy a megszakítás kérelemnél lehet ütközés? Bár azt írja, hogy minden rendben van az adott eszközzel.

Pitti

(#8971) spyduck válasza w-steve (#8970) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én először megpróbálnék egy friss bios-t rárakni, ha nem jó akkor újra rakni az xp-t!

(#8972) Thusor


Thusor
őstag

Szerintetek az Acer Aspire 5720zg Intel pentium dual-core T2310 1,46GHz procival, 2 GB rammal és Nvidia Geforce Go 8400m gs 256 mb-os videokártyával, mennyire lehet HD videókat, és kisebb rendszerigényű játékokat (pl.: Sims2, SWAT4, Witcher) játszani?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8973) ToMMy01


ToMMy01
csendes tag

Helló. Az alábbi Acer Aspire 5520G-502G25Mi laptopról tudna valaki valamilyen infót szolgáltatni akinek ilyen van? Főleg a 3d-s teljesitményére lennék kiváncsi. Előre is kössz!

(#8974) dci106


dci106
csendes tag

Hali!

Acer TravelMate 5320 gépet rádugom töltőre, s elkezd hangosan zúgni a töltő. Ez másnál is így működik, vagy hívjam a szervízt??? :F

(#8975) twollah válasza dci106 (#8974) üzenetére


twollah
nagyúr

Ahogy olvasgattam a topikot masok is panaszkodtak a bugasra, sipolasra, cicergesre.

[ Szerkesztve ]

(#8976) ludus válasza twollah (#8975) üzenetére


ludus
aktív tag

Jaja sajnos nekem is sípol, sokszor nagyon idegesítő tud lenni... De nem tudom mit csináljak mert hogy most ez miatt ne legyen napokig (hetekig) gépem azt nem engedhetem meg magamnak...
Esetleg nem tud valaki valami megoldást hogy itt Mo.-on cseréljék? Gondoltam viszem a töltőm aztán adnak egy másikat...
Vagy ne álmodozzak?

(#8977) mrlan válasza dci106 (#8974) üzenetére


mrlan
tag

nekem a régi nokia töltőm nyöszörög(mert elvileg megszakításokkal tölti az aksit és hallod hogy mikor tölz mikor nem) de persze ez nem normális :F

Mr. LAN

(#8978) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok!
Érdekes dologra lettem figyelmes.
Amikor a gépem a hálókártyán keresztül drótos internetre van kötve, egyfolytában tekeri a processzort, átlagosan 30-40% között. Ha megnézem hogy mi az, akkor NT Kernel & System. Ilyenkor recseg a zenelejátszás is.
Ha a netet WIFI-n keresztül érem el, akkor ez a probléma nem jelentkezik.
Mi lehet a hiba? Talán hardver? Hálóhártya? Vagy az operációs rendszerem vacakol?
Ha volt hasonló tapasztalata valakinek, kérem segítsen!
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8979) csabors válasza ludus (#8976) üzenetére


csabors
tag

Nekem is sípol, de csak amikor tölt... :(

Nikon

(#8980) twollah válasza TigerCat (#8978) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem hardware, hanem software hiba ami a Windows Vistaban van, erre egy javitast kell letolteni az update helyrol.
En meg nem talalkoztam a hibaval (gondolom azert nem, mert frissen tartom a Vistam), de letezo problema.

(#8981) dci106


dci106
csendes tag

Köszi a sipolással kapcsolatos észrevételeket.
De miért kell ennek így lennie??? :W

(#8982) DarkGubi válasza andris21 (#8968) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Én is TV-re szoktam kötni a notit és nekem színes, mert:
A videókártya driverben át kell állítani a tv szabványt NTSC-ről PAL-I -re, akkor megoldódik a gond.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#8983) Louies


Louies
tag

Help!
Lenne egy olyan gondom,h adott egy Acer 292 Notebook. Bekapcsolás után mindig a bejelentkező Acer feliratú képernyő után újra indul. sem az F2 és F12re nem lép be a biosba. És újra indul újra-újra. Xp lemezt tettem be az elkezdte be bootolni,elindult szépen de kb 3perc után újra indul és kezdi elörül a hülyeséget.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#8984) ludus válasza csabors (#8979) üzenetére


ludus
aktív tag

Igen akkor sípol amikor terhelést kap (tölt)... Csak hát ez igen idegesítő tud lenni és egyáltalán nem normális :((

(#8985) csabors válasza ludus (#8984) üzenetére


csabors
tag

Szia!
"Fővárosi" vagy?

Nikon

(#8986) csabors


csabors
tag

Sziasztok!
Ha visszaállítom a gyári beállításokat, a particiókat is visszaméretezi gyárira? XP miatt konfortosítottam a particiók méretét, és a D:\ meghajtóra felmásoltam a kacatjaimat,nem szeretném "elveszejteni" őket!

Csak kiváncsiságból, nem tudtok olyan programot ami "belát" a szervíz partícióba?

Üdv:

Nikon

(#8987) csabors válasza twollah (#8920) üzenetére


csabors
tag

Szia!
Bios frissítés tényleg nem oldotta meg... Maradt olyan amilyen. 58 celsiusnál kapcsol. Átlag 54-56 celsiuson üzemel netezés, szövegszerkesztés alatt.Normális ez?

Üdv:

Nikon

(#8988) graczerz


graczerz
csendes tag

Hello mindenki,
az lenne a kérdésem hogy ugyebár a gyári rejtett partición van a vista, és ha ujra szeretném rakni hogy tudom megcsinálni hogy arról boot oljon be?
Várom válaszotok!

yxcyc

(#8989) ludus válasza csabors (#8985) üzenetére


ludus
aktív tag

Igen, "Fővárosi" vagyok
A visszaállítás nem méretezi át a partíciókat...

[ Szerkesztve ]

(#8990) csabors válasza ludus (#8989) üzenetére


csabors
tag

Vidd el ide [link]
Kicserélik, ha jogos a probléma. Majd én is viszem, de az nem most lesz... Egyenlőre megpróbálok vele együtt élni.

Nikon

(#8991) csabors válasza graczerz (#8988) üzenetére


csabors
tag

Gépkönyv... Van magyarul is....

Üdv:

Nikon

(#8992) graczerz


graczerz
csendes tag

sajna nekem nincs magyar gépkönyv

yxcyc

(#8993) graczerz


graczerz
csendes tag

sztem kb 1 2 mondat lenne leirni szal ha tudod légyszíves hogy csináljam? ird le!
köszi

yxcyc

(#8994) csabors válasza graczerz (#8993) üzenetére


csabors
tag

töltsd le ineen [link]
vagy mond meg a tipust, és belinkelem, Csomó érdekes dolgot tudsz meg a gépedről ha elolvasod. Nem véletlenül adják hozzá...!

Üdv

[ Szerkesztve ]

Nikon

(#8995) graczerz válasza csabors (#8994) üzenetére


graczerz
csendes tag

hát qrva segítőkész vagy, bunko geci

yxcyc

(#8996) graczerz válasza graczerz (#8995) üzenetére


graczerz
csendes tag

ja bocs, azt hittem csak itt flegmáskodsz, köszi szépen

yxcyc

(#8997) graczerz


graczerz
csendes tag

nah ha jó helyen néztem akkor mindent az acer erecovery managment ben lehet?
lementeni a rejtett particiót, újratelepíteni..... hm?

yxcyc

(#8998) mrlan válasza graczerz (#8997) üzenetére


mrlan
tag

pontosan ott lehet :K
És óvatosan a szavakkal :(((
a sok jó ember csak segítő szándékkal beszél! :C

[ Szerkesztve ]

Mr. LAN

(#8999) TigerCat válasza twollah (#8980) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Helló!
Köszi az infót!
Minden update lejött eddig ami volt automatikusan.
Mit kellene letöltenem? Konkrétabban...
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9000) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Szevasztok!

Szeretnék BIOS-t frissíteni egy TravelMate 5320-as notin, de fogalmam sincs, h hol/hogy lehet.. :F
Aztán a másik meg az, h igazából Win-t szeretnék telepíteni, de egyszerűen nem ismeri fel a telepítő a HDD-t. Már volt hasonló problémám régebben, akkor egy másik noti BIOS-ában az AHCI-t kellett kikapcsolni aztán ment is minden a rendjen, de ennek a BIOS-ában nem találtam ilyet ezért gondoltam egy frissebb BIOS segíthet. :F
Akármilyen jó tanácsot/ötletet szívesen fogadok!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.