Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Skate

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-27 08:17:40

LOGOUT.hu

Végigmegyünk azokon a fontos információkon és kérdéseken amelyek a legtöbbeteket érdekelhet, valamint a készülékről szóló általános információkat vesszük sorra.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) bagyusz


bagyusz
őstag

Hol lehet beállítani IA II alatt a hívás gombot, mármint a headseten?

(#9402) apeelme válasza adamcsik (#9398) üzenetére


apeelme
addikt

a garancia ugrik, és NAGYON nem kezdő szint a TPT művelet, gyorsan tégla lesz belőle ha nem sikerül...csak a saját magad érdekében, döntsd el hogy akarod-e vagy nem...

olvasd el a leírást és ha nem tiszta akkor neki se állj...

(#9401) bagyusz: sosem lehetett... :N

[ Szerkesztve ]

(#9403) Joshi válasza apeelme (#9402) üzenetére


Joshi
titán

Kezdő vagy nem kezdő egyszer neki kell futni. :D Ami viszont fucsa hogy a TPT-nél mindig ezt mondjátok holott a hivatalos honlapon lévő frissítés is ezt csinálja. Ha annyira veszélyes lenne akkor nem raknák ki. :U

(#9404) Jano_023 válasza adamcsik (#9400) üzenetére


Jano_023
őstag

Én személy szerint nem ajánlom a TPT-t mert tönkremehet a telefonod tőle. Amit tudsz csinálni gyári ROM alatt hogy felteszed a link2SD programot és átteszel pár programot az SD kártyára pl: nagyobb játékokat.
A másik megoldás a már általam említett új ROM feltétele és az EXT partíció használata.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#9405) adamcsik válasza Jano_023 (#9404) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Akkor én inkább maradnék a biztosabb megoldásnál. Az említett programot honnan lehet letölteni, és hogyan működik?

(#9406) bagyusz válasza apeelme (#9402) üzenetére


bagyusz
őstag

Pedig reménykedtem benne. :) Mikor hívnak nem tudom a gomb megnyomásával felvenni valamit lehet csinálni ez ellen?

(#9407) apeelme válasza Joshi (#9403) üzenetére


apeelme
addikt

"álmodj királylány..." :DDD az EXE is kint van, az még rosszabb...olyan naív néhány ember...a kollégának azért hangsúlyoztam ki hogy különösen figyeljen oda mert egy lehetősége van...elég ha sz@rul tölti le, és azt akarja feltuszkolni a telóra, a TPT nem kérdez, feltolja amit kap...a kollégának viszont jóelőbb még widget kirakási problémái voltak home-ra, és ezzel nem bántani akarom félreértés ne essék! :R
csak túl könnyelműen ajánlgat itt mindenki mindenféle műveletet, a veszélyekről meg senki nem szól, lehet már nem emlékeztek az TPT-s atomic-ra? volt ám keverc ott is... ;)

(#9408) Norbeee01 válasza apeelme (#9407) üzenetére


Norbeee01
tag

Jah mindenki rohamosan TPT-zte a telefonját aztán zsinórba kérdezgették hogy mégis hogyan fordítható vissza,mert beparáztak a veszélyessége miatt(bár ha már tpt-ztek totál mindegy,mert ha sikerült akkor valamilyen szinten már elmúlt a veszély,de ez is a hozzá nem értés egyik jele). :C

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#9409) Joshi válasza apeelme (#9407) üzenetére


Joshi
titán

A kollégának segítettem volna priviben sőt, már írtam is neki hogy ha átgondolta a dolgokat akkor neki eshetünk. Eszembe se jutott volna úgy ajánlani hogy ő egyedül csinálja. Na mind1 ahogy látom már letett róla. :D

(#9410) Danex


Danex
addikt

Hohó! Először inkább ext patricióval kezdjétek... ne próbáljatok téglát gyártani! :N

(#9411) apeelme válasza Joshi (#9409) üzenetére


apeelme
addikt

akkor ezt így látatlanban köszönjük, sajnos ez nem látszott itt a közösben... :R

(#9412) Joshi válasza Danex (#9410) üzenetére


Joshi
titán

Nálam az Ext nem igazán vált be, néha gondolt egyet a teló és nem látta aztán újraindult.

(#9413) callvote válasza Joshi (#9409) üzenetére


callvote
senior tag

Az írásából következtetve neki már a garancia elvesztése is probléma...
így viszont teljesen mindegy melyik verzióval tegyen fel bármit is.
Ha garit akar,gyári rom marad :)
Hozzátéve amit apeelme is említett,már a widget kijelzőre kitétele is gond volt...
Nem azt mondom hogy ne cseréljen romot,de előtte olvassa el mit hogyan kell és esetleg a romok alatti kommenteket,sokszor az is segíthet,mert le van írva szájbarágósan is más felhasználók által :)

(#9405) adamcsik
"Akkor én inkább maradnék a biztosabb megoldásnál. Az említett programot honnan lehet letölteni, és hogyan működik?"

Itt [link] elkezded a topikokat,kommenteket olvasgatni és minden könnyebben fog menni :)

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#9414) Norbeee01 válasza Joshi (#9412) üzenetére


Norbeee01
tag

Szerintem ez memóriakártyafüggő dolog lehet,mindenesetre ilyennel még nem találkoztam...Én a MoDaCo-s Ice Armor I-et használom,Link2SD alkalmazással rengeteg program van már fent a telómon és még mindíg van vagy 100mb-om szabadon.Egy kérdés: Ha Titanium Backupolok és utána Wipe-olok...Akkor a titanium backup hogyhogy fentmarad a telefonomon(ha egyáltalán fent marad)??És az hogy nem felejti el a dolgokat??Ez nekem nagyon magas...Vagy memóriakártyára ment mindent??ext partíciót is??

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#9415) callvote válasza Jano_023 (#9404) üzenetére


callvote
senior tag

a link2sd-nek sem sok értelme van ha nincs root joga...a játékok többsége ugyis az sd-re települ magátol szvsz:)

Redmi :)

(#9416) Joshi válasza callvote (#9413) üzenetére


Joshi
titán

Már ne is haragudj de mitől ugrana a garancia egy TPT vagy romcserét követően ha az sikeres lesz? Megmondom, semmitől. :D Ha hazavágja a telót akkor úgy is mind1, legyen az tpt vagy rom esetleg recovery? Nyilván a tpt hordozza magában a legnagyobb rizikót de hát férfiak vagyunk nem? :))

[ Szerkesztve ]

(#9417) callvote válasza Joshi (#9416) üzenetére


callvote
senior tag

hogy mitöl ugrik a garancia????
hát csak attól hogy nem a gyári romod van..szerinted minek van mindenhez mindig visszaállítás ha garanciálisan vissza akarod vinni az üzletbe???

nem idetartozó csak egy kérdés:
észrevettétek hogyha töltőn van a telefon és nem fogadott hívás van,nem villog a vissza led?
SkaTe V2 alatt villogott :)

#9417) callvote: az a gyári rom, a másik meg CM vonal...használj azt ha azt akarod hogy villogjon...ez ilyen egyszerű...és nem, nem fog villogni CM alatt.

Én elvagyok nélküle is csak "érdekesség" képpen említettem meg,ha esetleg visszaváltok V2-re az nem ezért lesz,hanem pl mert alig hallom a másik felet hívás közben :D

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#9418) apeelme válasza Joshi (#9416) üzenetére


apeelme
addikt

mitől ugrana a garancia egy TPT vagy romcserét követően ha az sikeres lesz? - ezt rosszul tudod...

(#9417) callvote: az a gyári rom, a másik meg CM vonal...használj azt ha azt akarod hogy villogjon...ez ilyen egyszerű...és nem, nem fog villogni CM alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9419) kelzsoca válasza Joshi (#9416) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha hazavágja a telót akkor úgy is mind1

Annyira azért nem mind1, hiszen a garanciáztatás során 1 pillanat alatt áthúzzák a garanciapapírt, ha a készülékből idegen firmware-t tudnak kiolvasni a szervizben :)
...............
A TPT-ről pedig annyit, hogy az első Skate-em éppen egy gyári, módosítatlan firmware felrakása során ment tönkre, tehát tégla lett belőle.

(#9420) Norbeee01

Nem használok backup alkalmazásokat, én a tiszta telepítés híve vagyok, viszont egy wipe után, ha nem rendszerre van telepítve a TB, annak le kellene mennie, a többi utólag telepített alkalmazással.

[ Szerkesztve ]

(#9420) Norbeee01 válasza kelzsoca (#9419) üzenetére


Norbeee01
tag

Kelzsoca: A Titaniumos hsz-emre válaszolnál kérlek?

(#9418) apeelme : Szerintem Joshi pont arra gondolt hogy ha sikeres volt akkor teljesen mindegy,mert vissza is állítható a készülék gariztatáshoz...Arra utalt hogy a TPT és romcsere nem feltétlenül jelenti azt hogy elvesztetted a garidat,mert teljes mértékben visszaállítható ha sikeresen lefutott(ezt pedig ugyebár pont neked nemkell elmagyaráznom :DD ),de Callvote úgy állította be mintha ez minden esetben garivesztéssel járna....

[ Szerkesztve ]

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#9421) Joshi válasza callvote (#9417) üzenetére


Joshi
titán

Hát ember pont ez a lényeg hogy van visszaállítási lehetőség. Szerinted én pénteken a SkaTe v2-vel gariztattam a telót? Hát persze hogy nem. :B

(#9419) kelzsoca: na várjunk csak, ha én nekiállok egy tpt vagy romcserének és kinyírom akkor nem fogom visszavinni az üzletbe hogy rossz a készülék. Ha pedig olyan szinten tönkremegy a teló hogy már semmit nem lehet vele csinálni akkor meg a szervíz se tud vele mit kezdeni. Legalább is én így gondolom.

(#9422) Jano_023: akkor még mindig marad a mikró. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9422) Jano_023 válasza Joshi (#9416) üzenetére


Jano_023
őstag

Azt hiszem Zsoca írta még valamikor. Az egy dolog hogy TPT-vel hazavágod a telót, a baj az hogy azt nem lehet visszafordítani, sőt a nagyobbik baj az hogy a szervizesek megtudják nézni mi történt pontosan és hopp már ugrott is a csere gari.

Ha egy új ROM-ot és recovery-t tesz fel és azt rontja el, akkor az visszafordítható. Mostanában volt itt ilyen aki leformázta a recvery-t is véletlenül.
Ajánlom olvasd el az 1.hszt-t és ha valami kérdésed van utána is akkor tedd fel nyugodtan.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#9423) callvote válasza Joshi (#9421) üzenetére


callvote
senior tag

"Már ne is haragudj de mitől ugrana a garancia egy TPT vagy romcserét követően ha az sikeres lesz? Megmondom, semmitől. "

"Hát ember pont ez a lényeg hogy van visszaállítási lehetőség. "

Kicsit a 2 üti egymást....
minek állítottad vissza gyárira a rendszered gariztatásnál,ha véleményed szerint amugysem ugrott a gari? :D

A lényeg,teljesen mindegy hogy adamcsik milyen módosítást csinál,gari ugrik :)

(#9420) Norbeee01

Nem ugy állítottam be hanem bármilyen modosítás(ha nem állítod vissza) már az garivesztéssel jár...maga a modosítás..én így értettem.
Ezt is csak azért írtam mert ugye adamcsik "fél" a garivesztéstől,márpedig ha módosít,és nem állít vissza vagy nem tud,akkor bizony nincs gari :)

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#9424) kelzsoca válasza callvote (#9423) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az egész fejtegetésnek nagyon egyszerűen véget lehet vetni=>minden módosítás a rootolástól felfelé garanciavesztést okoz. :)

Az, hogy akár mindent vissza lehet állítani, csak egy dolog, de adott esetben, ameddig nem gyári teljesen a készülék, nincs garancia rajta.

(#9425) Norbeee01 válasza apeelme (#9418) üzenetére


Norbeee01
tag

Egyébként meg a garivesztésre külön figyelmeztettetek minket a hungariandroid oldalon :R ,meg minden egyéb helyen is ottvan...Aki ezek után is beleugrik az tudatában van annak hogy ha ettől elromlik a készüléke akkor azt már ne vigye vissza gariztatni,mert kiröhögik...

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#9426) Joshi válasza callvote (#9423) üzenetére


Joshi
titán

"A lényeg,teljesen mindegy hogy adamcsik milyen módosítást csinál,gari ugrik :)"
De hát én pont most gariztattam és nem ugrott. attól hogy csereberélem a romokat meg tpt-zek attól még miért ugrana a gari? Csak akkor ugrik ha elb.szok valamit vagy olyan szinten tönkremegy a teló hogy már nem tudom visszarakni a gyári állapotot.

(#9427) callvote válasza kelzsoca (#9424) üzenetére


callvote
senior tag

Én is ezt mondom :D

Az egyik ismerősöm is módosította a blade-jét...
1 idő után behalt valami,és nem tudta visszaállítani,távolról ugye helyette nem tudtam megcsinálni.
Szenvedett a visszaállítással,nem jött össze,aztán a t mobile mondta neki:
"Nagyon szívesen megcsináljuk,44000ft lesz" :D
Pár hónapos blade volt,elvben garis,és mégse :)

Redmi :)

(#9428) Joshi válasza callvote (#9427) üzenetére


Joshi
titán

Én most is azt mondom hogy alapvetően nem jár garancia vesztéssel a rom csere. Nyilván a hiba mindig benne van a pakliban, de ha ebből indulnánk ki akkor inkább ne vegyünk semmit az úgy se romolhat el. Na ez már off. :U

(#9429) L4ller


L4ller
tag

Sziasztok!

Én már annyit de annyit olvastam itt erről a tpt-zésről, hogy most már nagyon érdekel, hogy mit is takar ez valójában.

Tehát, durván leegyszerűsítve: a TPT az a folyamat, amikor másik firmware-t teszünk a készülékre???

Valaki homályosítson fel, legyetek szívesek!

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#9430) apeelme válasza Joshi (#9428) üzenetére


apeelme
addikt

tényleg hagyjuk abba mert ameddig nem gyári teljesen a készülék, nincs garancia rajta! és kész!

(#9429) L4ller: parancsolj! itt minden le van írva! [link]

[ Szerkesztve ]

(#9431) kelzsoca válasza Joshi (#9428) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én most is azt mondom hogy alapvetően nem jár garancia vesztéssel a rom csere.

Már egy root is garanciavesztést okoz ;)

(#9432) Joshi válasza kelzsoca (#9431) üzenetére


Joshi
titán

Akkor itt fogalom zavarba vagyunk mert nem tudom hogy a fenébe garanciáztattam le a Skate telefonomat most pénteken. :F

(#9433) adamcsik: szerintem itt az okoz és az okozhat között nem teszünk különbséget, vagyis nem én hanem a többiek. :D

[ Szerkesztve ]

(#9433) adamcsik válasza apeelme (#9430) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Bocs, nem gondoltam hogy ilyen vihart kavarok. Maradok a biztosabb Link2SD programnál.
Köszi, sziasztok!

(#9434) Norbeee01 válasza adamcsik (#9433) üzenetére


Norbeee01
tag

Ahhoz root jog kell ami szintén "garanciavesztéssel" jár :DDD

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#9435) kelzsoca válasza Joshi (#9432) üzenetére


kelzsoca
félisten

Pedig egyszerű a képlet, ha akár csak a gyári romot rootolod, már nincs is garanciád, tehát a készülék addig nem garanciális, ameddig nincs teljesen gyári állapotban.

Az, hogy van lehetőség a visszaállításra, nem zárja ki azt a tényt, hogy bármilyen root vagy ez feletti módosítás után már nem garanciális a készülék (még ha ez ideglenesen is van így, akkor sem)

ui: az egész addig nem érdekes nyilván, ameddig hibátlanul működik a készülék, a helyzet inkább akkor érdekes, ha valami oknál fogva meghibásodik a készülék, és nincs lehetőség a gyári állapot visszahozására otthoni körülmények között, de a szervizben még látható nyoma van a módosításnak/módosításoknak. (ez főleg firmware csere)

[ Szerkesztve ]

(#9436) Jano_023 válasza adamcsik (#9433) üzenetére


Jano_023
őstag

Bocsi, igen az én hibám rosszul mondtam neked. Ahhoz a progihoz root jog kell. Az úgy nem fog menni.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#9437) Joshi válasza kelzsoca (#9435) üzenetére


Joshi
titán

De ez fordítva is igaz. ;)

Mondom én hogy elbeszélünk egymás mellett. :K

[ Szerkesztve ]

(#9438) L4ller válasza apeelme (#9430) üzenetére


L4ller
tag

Köszönöm, hasznos volt a link, így már világosabb a kép. :R

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#9439) Sanyi544


Sanyi544
csendes tag

Helló! Sziasztok! Megjelent a T-nél a SKATE ROM frissítése. Azt irják, hogy mindenféleképpen csináljunk frissítés előtt egy Backupot. Mivel a legérdemesebb azt csinálni? Milyen progit javasoltok? Vagy Recovery-ből csináljak egyet? De akkor nem kell az előző ROM-ot is Backupolni vele ugye? Vagy igen? Vagy csináljak egy ilyet is meg egy olyat is? Ja és ha Rootolt volt ujra rootolni kell a telót a ROM frissítés után?

[ Szerkesztve ]

(#9440) Fooler89


Fooler89
őstag

IA 2-ben hogy lehet megváltoztatni a lehúzott status bárnál a dátumnak a kijelzését? [link]

(#9441) callvote válasza Sanyi544 (#9439) üzenetére


callvote
senior tag

Mikor vetted a skatet? csak mert ha nem rég,akkor felesleges a frissítés,mert nem frissítesz vele semmit.
A beállításokban a készülékadatoknál megnézed az alapsáv verziót,ha az P743B01 akkor ugyanaz van a telefonodon mint amit a t-mobile kiadott.tehát nem kell frissítened.

Ha meg nem gyári a romod és megcsinálod a frissítést akkor ujra gyári lesz DE ahhoz is a gyári recovery kell hogy legyen FTM..ellenkező esetben neki se állj,nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#9443) Sanyi544 válasza callvote (#9441) üzenetére


Sanyi544
csendes tag

Igen az a verziószám, tehát akkor nem kell frissítenem? Köszi!
Bocsi nem is az hanem a most megjelent P743V1. Az más mint az előző. nem?

[ Szerkesztve ]

(#9444) kelzsoca válasza Sanyi544 (#9439) üzenetére


kelzsoca
félisten

Inkább hagyd ki, mert működésképtelenné is teheted a készüléked.

(#9445) Sanyi544


Sanyi544
csendes tag

Értem. Köszi mindenkinek.

(#9446) callvote válasza Sanyi544 (#9443) üzenetére


callvote
senior tag

GB_THU_P743V1.0.0B01 ez a t-mobilos frissítés rendes "neve"

Ebből a sorbol a P743 és a B01 látszik a telefonodon,ez ugyanaz :)

Redmi :)

(#9447) Sanyi544 válasza callvote (#9446) üzenetére


Sanyi544
csendes tag

Valóban ugyanaz

(#9448) skidrowkill válasza kelzsoca (#9444) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

Bocs ha még nem aktuális és hülye kérdés de...
A MIUI forrás hogy áll?
Lehet már Romot készíteni belőle?

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#9449) apeelme válasza skidrowkill (#9448) üzenetére


apeelme
addikt

A MIUI forrás hogy áll? - sehogy...
Lehet már Romot készíteni belőle? - nem, de már kitárgyaltuk hogy Skate-re NEM lesz MIUI ha van forrás ha nincs!

(#9450) callvote: ezt most miért? mi értelme?

[ Szerkesztve ]

(#9450) callvote válasza skidrowkill (#9448) üzenetére


callvote
senior tag

MIUI ROM Now Open Source (now can be compiled for zte skate)
[link]

Redmi :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Skate
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.