Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Viszlát válasza -=Vacsek=- (#200) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia, hát ha ez valós hirdetés, akkor nem sokat. :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#202) -=Vacsek=- válasza Viszlát (#201) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Lejjebb van megjegyzés. Ezt a hirdetést én is megtaláltam.

Jelenleg nem működik!
Javításra szorul.

(#203) unravel


unravel
őstag

Heló!

Szerintetek ő tényleg ennyire gyors vagy felgyorsította a videót?
Szerintetek természetes a mozgása? :F
[Youtube]

¯\_(ツ)_/¯

(#204) Viszlát válasza unravel (#203) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem nem különösebben gyors, értsd ezt úgy, hogy a feljátszott loop-ok egyike sem egy technikai bravúr, ezzel nem kisebbíteni akarom az érdemeit, mert azért ezt fejben össze kellett rakni. De az egyes trillák és futamok sebessége nem kiugró, klasszikus zenében ennél sokkal durvább dolgokat is meg kell tudni oldani bizonyos daraboknál.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#205) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

keystation 49e van. a pitch bend elmászik rajta azokon a programokon ami azt támogatja és megbízhatatlan, össze vissza váltja a hangszineket.
Ahol azt kikapcsoltam pl fl studioban, ott nem zavar, mert konstans hangja van.
Van erre megoldás? Létezik hogy a por beleszállt valahol és meghülyítette?

(#206) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

windows sounds
[link]

(#207) Viszlát válasza bobalazs (#205) üzenetére


Viszlát
addikt

Simán lehet mechanikus probléma, megér egy tisztítást mindenképpen.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#208) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

2 hete vettem egy Casio-S100-ast, hogy elkezdjek tanulgatni (tanár nélkül).
Lenne egy kérdésem.
Bal kézzel a G B D-ről hogy lehet normálisan átfogni B D F#-ra?
Nagyon furcsának tűnik, egyáltalán nem esik kézre.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#209) Viszlát válasza Lokids (#208) üzenetére


Viszlát
addikt

Biztos hogy F# az és nem F? Egyébként nekem ilyen ujjrenddel esik kézre: G->5 - B->4 D->2 és erről a B és a D marad és az F->1.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#210) Lokids válasza Viszlát (#209) üzenetére


Lokids
addikt

Ebben a 3 - > 4. akkord.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#211) Viszlát válasza Lokids (#210) üzenetére


Viszlát
addikt

Így már érthető, a harmadik hármashangzatod nem GBD hanem GHD és akkor úgy frankó az utána következő h moll (HDF#). Ilyen lassú váltásnál simán van időd fogást váltani (csak gyakorolni kell a mozdulatot, hogy a hangok pozíciója rögzüljön).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#212) Lokids válasza Viszlát (#211) üzenetére


Lokids
addikt

GHD? A közép C előtti hang nem a B? o.O

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#213) Viszlát válasza Lokids (#212) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem az kavar meg, hogy amit magyarul H-nak hívunk azt az angoloknál B-nek, a magyar B pedig náluk B♭ avagy B-flat. Erre érdemes odafigyelni ha angol (oktató)videókat nézel. A linkelt darab hangneme ugye G dúr, tehát a hangskálája így néz ki magyarul: G A H C D E F# G, angolul pedig G A B C D E F# G.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#214) Lokids válasza Viszlát (#213) üzenetére


Lokids
addikt

Na ezt nem tudtam. Bár az angol logikusabbnak tűnik, de gondolom van oka, hogy H lett a neve B helyett.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#215) Lavar


Lavar
aktív tag

Sziasztok,
van valakinek itt Akai MPK Mini Mk3 vagy Novation Launchkey Mini Mk3?
Nagyjából egy árban vannak, kettő között gondolkodom.
[link] Ez alapján a novation felé mennék inkább.

Megfelelőbb topicot nem találtam.

(#216) Honkydoo válasza Lavar (#215) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

Ugyan nincs meg nekem egyik termék sem, javaslom nézegesd meg őket élőben is! Ha olyan boltba mész lehet azt is megengedik, hogy rádugd a laptopodra. (ha van) Így talán könnyebb lesz a döntés! :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#217) Lavar válasza Honkydoo (#216) üzenetére


Lavar
aktív tag

Jó ötlet, köszi a tippet! :R

(#218) kemotox válasza Lavar (#215) üzenetére


kemotox
addikt

Szia!
Pontosan ezért jöttem ide én is :D Pont ez a videó miatt szűrtem ki én is az AKAI-t. A joystick eleve nem volt szimpi. A novationnak a dupla pad-je nagyon fasza, meg jár hozzá egy 80 eurós Ableton Live Lite progi. Ja és van MIDI kimenete, ami a későbbiekben jól jöhet. Mindenképp a Novation nyer.
Viszont van még egy harmadik jelölt is ebben az árban, kategóriában. Az Arturia Minilab MK2. Egy hónapja kapott FW frissítést amiben javítottak pár dolgon. Habár ennek "csak" 8 pad-je van (amit persze leht shiftelni, csak akkor is faszább, ha egyszerre áll rendelkezésre a 16), de két dologban veri a Novationt: jobbak a billentyűi, aszongyák ezek közül a mini keyboardok közül ez áll a legközelebb egy igazi zongorához; illetve ehhez is jár Ableton, plusz az Arturia saját libraryje ami tele van nagyon jó hangokkal. Az, hogy nem sima potijai vannak hanem végtelenségig tekerhető encoderei, az is egy nagy előny. (ezzel volt probléma régen, gagyi felbontású volt és "lassan" tekerte a cuccokat, de az új FW-ben javították. BTW erről az updateről ugyanez a csávó csinált videót, lesd meg)
Én most már úgy vagyok, hogy a Novation egyedül a dupla pad miatt jobb. Konkrétan el kell dönteni, hogy pad-ek, vagy a billentyűk a fontosabbak :D

Na szóval sokat nem tudok segíteni, esetleg annyit, hogy ketten tudunk tovább agyalni, hisz full egy cipőben evezünk. Én kezdek jobban az Arturia felé hajlani, de ki tudja mit hoz a holnap. Reggel már majdnem megrendeltem az AKAI-t, délutánra már kitöröltem a könyvjelzők közül, és biztos voltam a Novationba, most meg... :D


[ Szerkesztve ]

(#219) Lavar válasza kemotox (#218) üzenetére


Lavar
aktív tag

Köszi a tippet erről az Arturia-ról, ez elkerülte a figyelmem. :)
Tetszik, hogy masszív darab és nálam a hordozhatóság nem olyan fontos szempont.
Az Akai-t már én is elvetettem, viszont most ezzel így ugyanott vagyok. :D
Nem vagyok nagyon otthon a témában egyébként, csak itthoni, hobbi szintű zenélésre gondoltam beszerezni egyet (helyhiány miatt nézem ezeket a miniket), eddig csak gitároztam és vettem egy Zoom g1on-t nemrég, aminek a looper funkciójával elhülyültem és megtetszett, gondoltam akkor elkezdek magamnak itthon valami zenét kreálni. :D Úgyhogy a szoftverekbe is bele kell tanulnom majd.

Nagyon egyikkel sem lövünk mellé az biztos, persze ha vesz valamit az ember, akkor már úgy veszi, hogy ne sóvárogjon a másik termék után. Kell keresni egy boltot, ahol meg lehet nézni mindkettőt, úgy már biztos egyszerűbb lesz.
Viszont sajnos most úgy alakult, hogy parkolópályára kell tennem a beszerzést, de ha aktuális lesz újra, majd beírok. Ha addig sikerült eldöntened és megvetted, érdekelne a véleményed. :K

(#220) kemotox válasza Lavar (#219) üzenetére


kemotox
addikt

Szia! Pont így vagyok én is, gitár és basszusgitár mellé kéne kíséretekhez, dobhoz, zeneíráshoz, ötleteléshez. Én a héten beszerzem, már nagyon rá vagyok állva :D Arturia felé hajlok, de ma eldöntöm szerintem. Majd írok, hogy milyen ha meg van.

(#221) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok. Teljesen kezdőként, autodidakta módon valo tanuláshoz szeretnék digitális zongorát venni. Mit ajánlatok? Igazából semmi igenyem nincsen egyelőre. Nézegettem őket neten, de csak annyit tudtam eldönteni, hogy lábakkal, pedállal rendelkező típusnak jobban tetszenek. Köszönöm előre is:R

(#222) Viszlát válasza Jumbozorz (#221) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia, kezdőként is fontos a jó minőség, mi a keret? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#223) Jumbozorz válasza Viszlát (#222) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Szia. 150 körül gondoltam.

(#224) Viszlát válasza Jumbozorz (#223) üzenetére


Viszlát
addikt

Megnézegettem az alsó szegmenst, de annyiért nem találtam olyat amit nyugodt szívvel tudnék ajánlani. 180 körül kapható a Korg B2SP-BK, igaz ez is csak súlyozott billentyűzetes, de kalapácsmechanikásból bőven 200 fölé kellene menni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#225) Espla válasza Viszlát (#224) üzenetére


Espla
aktív tag

pl. Roland FP-10 nem kalapácsmechanikás? és 150 körül van

(#226) Viszlát válasza Espla (#225) üzenetére


Viszlát
addikt

De igen, olyasmi, viszont a kompakt kialakítás miatt (mivel elsősorban színpadi zongorának szánták), számomra gyengébb élményt nyújtott mint néhány súlyozott billentyűs hangszer. Illetve a kolléga fixlábas/pedálos hangszert szeretne, azokkal együtt ez is közel 200e forint.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#227) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Köszönöm az utanajárást mindenkinek. Akkor még elgondolkozok a ráfordított összegen

(#228) Viszlát válasza Jumbozorz (#227) üzenetére


Viszlát
addikt

Esetleg ha nem ragaszkodsz az új hangszerhez, akkor beleférhetsz a keretedbe. Pl itt van ez, kezdő hangszernek tökéletes: Roland EP 7 II.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#229) Jumbozorz válasza Viszlát (#228) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Koszi szépen!

(#230) Reflax


Reflax
tag

Üdv! Régen zongoráztam, mindig is visszaakartam térni hozzá.
Úgy döntötem a közeljövőben szeretnék egyet. Egy rendes zongorát majd jó pár év múlva a házamba.
De addig is egy praktikus, könnyen hordozható zongorát keresnék.
Lehet összehajtható, úszógumi szerű, vagy miniatúr zongora, csak lehessen cipelni kézben, vagy társkában és ne legyen 10-20 kg.
Szóval a cél a hordozhatóság, a kényelem.
Tudnátok ajánlani megfelelő minőségű terméket amin újra átélhetem a zongorázás örömét?
Rivers Flows in You és egyéb hasonló gyöynörűségeket szeretnék magamnak eljátszani.
Az árral nem vagyok tisztában, de egyelőre a 30-50 ezer ami soknak számít nálam.
Köszönöm! :R :R

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#231) Espla válasza Reflax (#230) üzenetére


Espla
aktív tag

talán egy Yamaha Piaggero NP-12 használtan

(#232) Reflax válasza Espla (#231) üzenetére


Reflax
tag

Ez méretre mekkora lehet cm-ben?
ui. videót néztem róla, azt viszont nem tudom mekkora a súlya.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#233) Espla


Espla
aktív tag

(#234) Reflax válasza Espla (#233) üzenetére


Reflax
tag

Az nagyon könnyű :O D ejó már :R

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#235) Meggyi007


Meggyi007
újonc

Sziasztok!
Csatlakoznék nemrég előttem szóló Jumbozorz-hoz és szintén tanácsot szeretnék kérni!
Teljesen kezdőként, autodidakta módon való tanuláshoz szeretnék digitális zongorát venni. Keret max. 300k.
Yamaha és Casio márkák közül szeretnék választani.
Lehetőleg az újabb technológia lenne a favorit. Táblagép kapcsolódás szoftver miatt, esetleg Bluetooth-os kapcsolat, hangfal- és fejhallgató kimenet...
Amikkel "szemeztem":
PRIVIA Casio PX-870
PRIVIA Casio PX-S3000
P-series Yamaha P-121
P-series Yamaha P-125
ARIUS Yamaha YDP-103
ARIUS Yamaha YDP-144
ARIUS Yamaha YDP-S34
Magyar nyelvű videót ebben a témában nem nagyon találtam...
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#236) Project: A


Project: A
tag

Sziasztok!

Szeretnék páromnak egy digitális zongorát vásárolni.
Fontos lenne, hogy a zongora kompatibilis legyen android vagy ipad alkalmazásokkal (főképpen android), amelyek segítenének elsajátítani a szükséges tudást a zongorázáshoz.
Esetleg bevált alkalmazásokat tudtok ajánlani? (nyilván google a barátom, aki már adott pár tippet)

Amit néztem az a Roland FP-10 és a Yamaha P-45 típusok.
Ti melyiket ajánlanátok a kettő közül illetve a piacon lévő hasonló árkategóriájú digitális zongorák közül és miért?

Előre is köszönöm.

(#237) Honkydoo válasza Project: A (#236) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

Nem vagyok nagy szakértő a témában, de ha olyan digitális zongorát veszel, amin van MIDI kimenet és az iPad-hoz pedig veszel egy midi konvertert, amin van MIDI bemenet, már meg is vagy.
Azt kell megtudni, hogy ezek az alkalmazások támogatják e a MIDI bemenetet.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#238) Project: A válasza Honkydoo (#237) üzenetére


Project: A
tag

Nem igazán boldogulok a választással..
Sajnos úgy, hogy semennyire nem értek hozzá nagyon nehéz.
Esetleg valakinek konkrét javaslat 150 ezer környékén?

(#239) Zooley79


Zooley79
csendes tag

Sziasztok!
Digitális zongorát szeretnék vásárolni hosszú távra. Kisfiam (11 éves) most kezdte a zongorázást a zeneiskolában. Kottaolvasás megy, mert már 5 éve gitározik.
A hangminőség fontos, illetve hogy minél jobban szimulálja az eredeti akusztikus zongorák billentyűjét, hangját.
Az alábbiak közül melyik típust ajánlanátok, magyarázattal alátámasztva.

Casio PX 870
Roland RP 102

Köszi!

(#240) Viszlát válasza Meggyi007 (#235) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia! Elnézést, hogy csak most, talán még időben érkezik a válaszom. :)

A BT kapcsolatot én nem erőltetném, nem alkalmas a technológia szvsz erre a célra, még ha esetleg minimálisan kényelmesebb is lehet mint az USB kapcsolat. De mivel ma már könnyedén csatlakoztatható bármilyen USB to Host (más néven USB B, ami a nyomtatókon is van) aljzattal rendelkező digitális zongora bármilyen eszközhöz (tablet, telefon, számítógép), felesleges kompromisszumnak tűnik a Bluetooth.

A listádból a P-125 és a YDP-103 biztosan megfelel a követelményeidnek, Casio-t nem igazán merem ajánlani, számomra mindig is egy kicsit gagyi hatásúak voltak és borzasztó a billentésük, de mivel a rossz tapasztalatok miatt kerülöm is őket, túlságosan átfogó képem sosem alakult ki a kínálatukról.

Neked is azt tudom javasolni, hogy válassz ki 3-4-et amelyik árban és funkciókban a legszimpatikusabb és menj el őket kipróbálni, hogy neked melyik fekszik a legjobban. Ha az alapvető igényeket teljesíti (USB, hangfal és fejhallgató, stb), akkor a többi az már szubjektív megítélésen múlik többnyire. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#241) Viszlát válasza Project: A (#236) üzenetére


Viszlát
addikt

Neked is azt tudom mondani, hogy bármelyik zongora megfelel ennek ha van rajta USB to Host csatlakozó. Sajnos alkalmazást nem tudok javasolni.

Ebben az ársávban a két említett zongoránál jobbat nem nagyon fogsz találni, én a Rolandot venném billentés és hangzás miatt is.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#242) Viszlát válasza Zooley79 (#239) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia, jelentős különbség nem nagyon van közöttük, bár papíron a Casio jobbnak tűnik, de ezt igazán élőben lehet eldönteni, főleg a hangzás és billentés tekintetében.

Személy szerint én mindig a klasszikus zongora kalapácsmechanikájának érzését kerestem a digitálisakban is, ebben a Roland nagyon jó, illetve hangzás tekintetében is ők állnak számomra legközelebb a hagyományoshoz. De ahogy az előtted kérdezőknek is írtam, mindenképpen ki kell próbálni vásárlás előtt őket.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#243) Project: A válasza Viszlát (#241) üzenetére


Project: A
tag

Ezeknél a zongoráknál a pedálok elhanyagolhatóak?
Mikor van szerepük a pedáloknak?
Egy tartós digitális zongorát szeretnék a feleségemnek.., tehát akár feljebb is mennék mint 150 ezer csak legyen jó... magyar tesztek, vélemények nem igazán vannak... árukeresőn mindent dicsérnek és a legnagyobb probléma hogy porosodik a billentyű....

(#244) Zooley79 válasza Viszlát (#242) üzenetére


Zooley79
csendes tag

Köszönöm!
Még esetleg a Roland RP 102 és a Yamaha YDP 144 közül melyik lehetne a jobb?

(#245) Viszlát válasza Project: A (#243) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezeknél a zongoráknál a pedálok elhanyagolhatóak?

Nem, a sustain avagy zengető pedál az minimum kell. A másik két pedálnak is van szerepe (tompító/eltoló, prolongációs), de tény, hogy leginkább klasszikus zenében használják.

Egy tartós digitális zongorát szeretnék a feleségemnek...

Ezek a hangszerek évtizedekig kiszolgálják az embert ha vigyáznak rá és megfelelő helyen üzemel (leginkább a dohos, folyamatosan nagyon párás helyeket nem szereti az elektronika, érdemes letakarni a porosodás miatt ha nincs lecsukható teteje, stb.).

Ezen felül konkrétabb javaslatot akkor tudnék adni, ha írnál arról, hogy mire használná a feleséged a hangszert? Hobbi, tanulás, klasszikus tréning, digitális zenealkotás, stb?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#246) Viszlát válasza Zooley79 (#244) üzenetére


Viszlát
addikt

Én a Rolandot választanám a zongorahangja miatt, de ahogy írtam, van akinek meg pont a Yamaha kicsit magasabb, élesebb zongorahangja jön be jobban. Mindenképpen hallgassátok meg vásárlás előtt! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#247) Project: A válasza Viszlát (#245) üzenetére


Project: A
tag

Szeretne megtanulni zongorázni, gyakorlatilag a nulláról indulna.
Régebben játszott nagy ritkán szintetizátoron és motivációban sem szenved hiányt. 🙂

(#248) Zooley79 válasza Viszlát (#246) üzenetére


Zooley79
csendes tag

Még egy utolsó kérdés.
Roland RP 102 vagy Kawai KDP 110?
Hangzás és mechanika a lényeg.

(#249) Viszlát válasza Project: A (#247) üzenetére


Viszlát
addikt

Upsz, nem vettem észre, hogy válaszoltál, elnézést. :)

Szóval tömören a lényeg, az FP-10 bőven megfelel, sőt. Sokáig ki fogja szolgálni őt. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#250) Viszlát válasza Zooley79 (#248) üzenetére


Viszlát
addikt

A kettő közül mindenképpen a Rolandot választanám.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.