Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Melorin válasza zsiga68 (#7750) üzenetére


Melorin
addikt

Azon volt.

Közben meglett a megoldás, a Moode már nem működik valami biztonsági okok miatt egyből, kiírva kártyára.

A helyes telepítés a következő:
- Kell a Raspberry Pi Imager nevű program.
- Itt ki kell keresni OS-nek a Moode Playert, kiválasztani Storage-nek az SD kártyát

- a fogaskerékre rákattintva pedig Enable SSH és kötelező!! megadni az SSH-hoz szükséges felhasználónevet / jelszót

- A Write-ra kattintva kiírja a kártyára a Moode-ot és tökéletesen működik innentől fogva a Moode!!
:DD :DD :DD

(#7752) exciplite


exciplite
csendes tag

Sziasztok!
E fórumot olvasgatva csináltam első RPI streamer-emet. Innen jött az ötlet és építettem egy Ian Canada cuccokból egy szépséget, amit csak lépegetőnek nevezek.

TMP lieáris táp -> IAN CANADA UCPI -> RPI3 -> IAN CANADA SHIELDPI PRO -> IAN CANADA MONITORPI -> IAN CANADA TRANSPORTPI DIGI az órák ACCUSILICON-ra lettek cserélve, ez kicsit növelte a térleképzést, a digipi-vel szállított órák se rosszak.
Volumio-t futtatok és koax-val csatlakozik a dac-hoz.
Differencia egy lineár tápos rpi4 usb kapcsolattal és e között: nagyobb a térleképzés, nagyobb dinamika és nem utolsó sorban jobban is néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#7753) lapalapa válasza exciplite (#7752) üzenetére


lapalapa
senior tag

A dacos topikban megjelent írásod után megnézegettem a Ian Canada cuccokat.
Elég durva, mennyi lehetőség van. Hogyan lehet összeszedni az infót, hogy mit mivel érdemes összedugni, mert mindenre van 2-3 megoldásuk, ahogy nézem.
Allo-s cuccokkal már szemezek egy ideje, ott egyszerűbb a mit mivel kérdés.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#7754) Mathiask válasza lapalapa (#7753) üzenetére


Mathiask
senior tag

Én is elvesztem annak idején az ian canada kínálatában(vettem inkább allo-t) és azóta kb duplájára nőtt a komponensek száma. Kíváncsi lennék egy fullos megépítésre azért, de ötletem se lenne mely komponenseket tartalmazná.

(#7755) exciplite válasza lapalapa (#7753) üzenetére


exciplite
csendes tag

Ha letöltöd valamelyik kártya adatlapját, akkor abban a pdf-ben lesznek példa szettek pl egy dac vagy fifo kártyáét célszerű leszedni. Minden szinte plug and play módon működik, minden szuperül dokumentált. A fejlesztő (Ian) a levelekre is válaszol, én is kérdeztem tőle, nem volt lekezelő, készségesen segített. Gabster youtube csatornája is foglalkozik ezekkel a kártyákkal, elég részletesen beszámol a tapasztalatairól. Ian új órái is megérnek egy misét. Ha igaz amit a mérések állítanak és amit Gabster is tapasztalt, akkor egy nagyon jó vétel. Nekem nincs olyan láncom ami indokolttá tenné sajnos vagy szerencsére (480EUR a két óra...).
Nemzetközi fórumon azt nyilatkozták többen is, hogy az allo digi signature-nél jobb a trasportpi digi (ha jól emlékszem az audiophonics-on is a review-k között is van egy ilyen állítás, és ez a belépő kategória a streamer kártyáknál), de ezt se megerősíteni se megcáfolni nem tudom, mert Allo digi sig-em nem lett, mert nem lehet kapni. Én csak rpi4 usb kimenetéhez tudom hasonlítani, ami szerintem nem is rossz, MBA-t veri elég rendesen, meg a mobilt is az én láncomban, lehet másnál más tapasztalás/eredmény lenne.

(#7756) lapalapa válasza exciplite (#7755) üzenetére


lapalapa
senior tag

Köszi!
Igen, ha elkezd az ember számolgatni, akkor elég sok EUR-t bele lehet tolni..

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#7757) Patice válasza exciplite (#7752) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor a következő lépés, hogy kipróbálsz más rendszereket is Volumio helyett. :))
Amúgy grat. hozzá! Szimpatikus lánc!

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7758) SunMount3r válasza Patice (#7757) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl.?

(#7759) exciplite válasza Patice (#7757) üzenetére


exciplite
csendes tag

Köszi! Gondolkodtam én is, hogy ki kéne próbálni mást, de a távzene integráció miatt (Tidal és Qobuz) szerintem marad így, inkább sok zenehallgatás mint rendszerek próbálgatása.
Na jó... ha tudsz netán olyan rendszert ajánlani, ami tud PEQ-et és van távzene integrációja akkor azt nagyon szívesen fogadom. :R

(#7760) Patice válasza SunMount3r (#7758) üzenetére


Patice
Topikgazda

MoodeAudio
RuneAudio
RoPieee
ArchPhile
DietPi és MPD-t rárakod
PiCorePlayer
HiFiBerryOS

És még ide vehetnénk a VoyageMPD-t, de annak már nem elérhető a honlapja.

Tessék. Lehet játszani. ;)

Szerk:

Roon-ba integrálva vannak ezek a Streaming szolgáltatások. Akkor csak egy Roon server gép kell + előfizu, és akkor végpontnak mehet a málnára a RoPieee

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7761) SunMount3r válasza Patice (#7760) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tudom, hogy sokak szerint a Roon a legjobb, de most inkább az ingyenes lehetőségekről kérdeztem... És tudtommal ebből a kategóriából még mindig a Volumio-nak van legnagyobb tábora és támogatottsása... Szemeztem már a pl. a Moode-lal, de abban nem tudom, hogyan lehetne olyan dolgokat megoldani, mint az USB-s távvezérlő támogatás... Szóval kezdhetné előröl az egészet, már ha meglehetne egyáltalán csinálni...

(Amúgy neked a Volumio-val mi bajod van, hogy mást ajánlasz helyette?)

(#7762) dugesz77 válasza Patice (#7760) üzenetére


dugesz77
őstag

rAudio még simán idefér a listára, régóta próbálgatom a rendszereket eddig ez vált be nálam a legjobban (Pi4+ Topping E30)

[ Szerkesztve ]

(#7763) Patice válasza SunMount3r (#7761) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ahányszor próbáltam, mindig fagyott, instabil és lassú volt a webes felülete.
Meg a hangja sem győzött meg.

Amióta Roon-t használok nincs kedvem már kísérletezni.
Meg fejlesztik és támogatott.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7764) Panthera


Panthera
őstag

Infó Daphile-t használoknak...

Már egy ideje jelzett a webes felületen az alsó sávban hogy frissítés érhető el a Material skinhez. Soha semmilyen eszközön nem szoktam túl hamar frissíteni, ha nincs gond vele. Most megint lett egy újabb érv emelett. Úgy agyonvágta a felületet hogy először újratelepítésnek néztem elébe. A default link (és skin) először egyáltalán nem volt elérhető (azt hittem nem fut a rendszer), később hibásan jelent meg. Aztán valahogy sikerült tiltani és eltávolítanom a Materialt. Szóval csak óvatosan vele.

(#7765) Ear001 válasza exciplite (#7759) üzenetére


Ear001
addikt

Qobuzt hogy sikerült feltenni? Mármint előfizetni rá.

[ Szerkesztve ]

(#7766) exciplite válasza Ear001 (#7765) üzenetére


exciplite
csendes tag

VPN kapcsolattal megcsináltam a regisztrációt, és UK bankkártya kellett, a revolutot nem fogadta el sajnos.
Nem tudom, hogy a minőséget itt taglaltátok e korábban, nekem a tapasztalat: 16bit 44.1khz történő összehasonlításnál a qobuz nyert a tidal-val szemben (az én láncomon, máshol más lehet az eredmény). De kicsit kissebb a katalógus, pár dologba belefutottam ami nincs, de nem vészes, a kereső az talán egál, integrációja volumio-ba szörnyű, a desktop app az jó.
A rangsor nálam távzenében a következő lett:
1. Qobuz
2.Tidal
3. Apple Music
4. Spotify - Youtube

(#7767) Ear001 válasza exciplite (#7766) üzenetére


Ear001
addikt

Nálam sokkal nyert a Qobuz, csak bankkártyát még nem találtam hozzá :(

(#7768) exciplite válasza Ear001 (#7767) üzenetére


exciplite
csendes tag

A Monzo bankot próbáld meg, az egy online UK bank.

[ Szerkesztve ]

(#7769) contaxg válasza SunMount3r (#7761) üzenetére


contaxg
veterán

A Roon hangja szerintem nem a legjobb, de ez valószínűleg rendszer függő is.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#7770) Ear001 válasza contaxg (#7769) üzenetére


Ear001
addikt

A Roon alap megszólalása szerintem nem rossz, de elég tág határok között lehet belenyúlni, attól függően, milyen hálózat kerül kiépítésre körülötte

(#7771) SunMount3r válasza Ear001 (#7770) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor hangzásban szerinted mi lenne az über OS RPi-ra?

(#7772) Ear001 válasza SunMount3r (#7771) üzenetére


Ear001
addikt

Nem tudom. Én az RPi- be nem nagyon ástam be magam, hamar összefutottam azzal a streamerrel, ami nekem kézreáll, és minden addig és azóta próbált Pi-nél jobban szól nálam.

A Roon-t viszont alaposan körbejártam onnan, hogy egy régi MacMinin futott a core meg a lejatszó rész, addig, hogy egy passzív hazas dobozban fut egy Intel Nuc-on a Core, és válogatott Lan kábelek meg optikailag összekötött switch-ek végén van a streamer. Közben azt tapasztaltam, hogy a Roon ugyan úgy "hangolható" mint minden más hifi eszköz. Ezért mertem ezt a kiegészítést hozzá tenni contaxG megjegyzéséhez.

(#7773) ugyes válasza SunMount3r (#7761) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nézd meg a Plexamp-ot (ahogy korábban is írtam neked).
Most már nem kell hozzá Plex Pass (csak a funkciók egy része igényli azt). Itt leírás, hogy miként lehet feltenni Rpi-re.
Ha jól emlékszem van (volt) Plex szervered, ami még kell ehhez.

(#7774) contaxg válasza Ear001 (#7772) üzenetére


contaxg
veterán

Nyitott vagyok bármire. Szívesen kipróbálom azokat a beállításokat amitől jobb lesz a hangminőség. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#7775) Patice


Patice
Topikgazda

Megjelent a Raspberry Pi 5

Kíváncsi leszek milyen hamar lesz belőle zenelejátszó. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7776) SunMount3r válasza Patice (#7775) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha a hűtése ugyan úgy gond lesz, mint 4-esnek és ezt sem lehet majd kapni emberi áron, akkor nem sok jövőt jósolok neki. (Amúgy a 4-eshez képest elég hamar megjött, lehet ennek is van valami oka...)

(#7777) Patice válasza SunMount3r (#7776) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kapásból lehet hozzá venni gyári hűtőbordát mini ventivel.
A hivatalos ház is tartalmaz aktív hűtést hozzá.
4GB-os 40$, 8GB-os 80$ :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7778) Polllen válasza Patice (#7777) üzenetére


Polllen
nagyúr

Már a boardon van pin a hűtő ventinek.
(nálam amúgy inkább nas helyére kerülhet, mint endpointnak.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7779) SunMount3r válasza Patice (#7777) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Áh, látom, de ezekre ráférnek a Pi DAC HAT-ek?

4GB-os 40$, 8GB-os 80$-> Még most, aztán láttad, hogy mi lett a Pi 4-el is... Amúgy jó vicc, hogy 4GB plusz RAM-ért kétszeres árat kérnek...

[ Szerkesztve ]

(#7780) s4tch válasza Patice (#7777) üzenetére


s4tch
veterán

Apró korrekció: 60 dollár az alap kivitel.

(#7781) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

(#7782) Melorin


Melorin
addikt

Elég szomorú az az irány amig az elmúlt időben követ az ipar: minden egyre melegebb, egyre többet fogyaszt. A Pi3 elketyegett egy alap telefontöltőről, a Pi4 már 3 amperes táppal ment, ennek meg 5A kell ha jól látom.
Nagyon nem tetszik amit látok :(

(#7783) exciplite válasza Melorin (#7782) üzenetére


exciplite
csendes tag

A Pi4 periféria nélkül, mondjuk csak zenestreamer-nek használva 2,5W-3W körül fogyaszt, boot során kb 4,5W, a Pi3 meg kb 0,3W-al kevesebbet eszik emlékeim szerint.

(#7784) s4tch válasza Melorin (#7782) üzenetére


s4tch
veterán

Néztem délelőtt erről egy youtube videót. Azonos számítási teljesítményhez a Pi5 állítólag kevesebbet vesz fel, mint a Pi4, viszont képes éhesebb perifériákat is kiszolgálni. Utóbbihoz kellhet a nagyobb power delivery kompatibilis táp. Ha továbbra is streamerként használnánk, akkor jó eséllyel valamivel kevesebbet fogyasztana a Pi5, mint a Pi4. Ha jól értelmezem az infókat, akkor a 25W-os táp akkor kell csak, ha energiaigényes perifériákat aggatsz rá.

(#7785) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Végül is jó kis streamer lehetne belőle, még a gyári hűtéssel is, legfeljebb elengedjük a DAC HAT témát, USB-s DAC fronton úgyis több a választék, meg azt hiszem csak a Pi3-nál volt "nem ajánlott" az USB-s DAC-ok használata valamiért. De mire erre kiforrják magukat a lejátszó OS-ek (pl. a Volumio) az sem holnapután lesz...

(#7786) exciplite válasza SunMount3r (#7785) üzenetére


exciplite
csendes tag

Pi3-nál még a közös usb+lan vezérlő volt a probléma forrása, a 4-esben már külön van, ezért lett jó usb dac kiszolgálásra.

(#7787) SunMount3r válasza exciplite (#7786) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, de én még valami másról is hallottam. Pl. ha nem használjuk rajta a LAN-t, akkor is azt írták rá, hogy nem a legjobb USB-s DAC-okhoz... Valami technikai dolog, ahogy az USB portok meg vannak oldva rajta, de már nem emlékszem konkrétan micsoda. De az is lehet, hogy nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#7788) s4tch


s4tch
veterán

https://github.com/GioF71/tidal-connect

Moode 8.3.6 alatt is megy a tidal connect.

(#7789) Patice válasza s4tch (#7788) üzenetére


Patice
Topikgazda

Király! Köszi az infót!
Nem kell offba raknod…

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7790) Melorin


Melorin
addikt

Van itt olyan, aki már próbálta a Raspberry-t GPIO kábellel összekötni valami DAC vagy egyéb HAT-tal? Gondolom nem tesz túl jót a jelnek a hosszú kábelezés, eleve úgy vannak ezek a kártyák tervezve, hogy rövid pineken közlekedik a jel. Nekem 20cm-t kellene bírnia, vajon azzal hogy viselkedik egy RPi4 + FIFOPi Q7 kombó?

(#7791) Patice válasza Melorin (#7790) üzenetére


Patice
Topikgazda

Abba belegondolva, hogy I2S-t is visznek HDMI kábelen métereken...
Szerintem a 20 centi egyáltalán nem sok. Viszont érdemes figyelni a zavarvédelemre.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7792) wassermann válasza Melorin (#7790) üzenetére


wassermann
addikt

20cm nem sok (csak akkor sok, ha pl. közvetlenül mellé teszel egy működő mobilt :) )

(#7793) Melorin


Melorin
addikt

Gőzerővel készül a DDC/Streamer/DAC készülékem:

Ezen van minden fontos feszültség az Ian Canada cuccoknak, a Rpi4-nek és a leendő DAC-nak is. Minden trafó leárnyékolva vasbúrával és távol mindentől. Egy raszteres vaslemezre van szerelve az egész feketére festve. Egy ugyanilyen lemez lesz ennek a tápnak a tetejére téve távtartóval, és azon a 2. szinten lesznek maguk a kártyák: Raspberry 4, ReceiverPi Pro II, FifoPi Q7, MonitorPi Pro, DDDAC

(#7794) Patice válasza Melorin (#7793) üzenetére


Patice
Topikgazda

Komoly. :C
Saját munka?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7795) Melorin válasza Patice (#7794) üzenetére


Melorin
addikt

Igen :) Látszik, 1-2 dolog girbe-görbe :DD Majd még igazítok 1-2 dolgon, csak előbb végre álljon össze minden teljesen.

(#7796) Patice válasza Melorin (#7795) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem a görbeséget figyeltem. :B
Csak érdekelt, hogy ki csinálta.
Bárcsak lenne ennyi időm erre a hobbyra. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7797) Ribi válasza Melorin (#7793) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csöves erősítőben sok volt a brumm és próbáltuk árnyékolni a trafót. Próbálkoztunk 5mm-es vaslemezzel is, de az sem ért sokat. Javított a dolgon, de nem oldott meg semmit. Végül külön dobozba költözött a trafó.

(#7798) Melorin válasza Ribi (#7797) üzenetére


Melorin
addikt

Az én végfokomban semmit nem tettem a trafókra (4 is van benne) mégsincs egy fikarcnyi brumm sem.
Itt is csak biztos ami biztos alapon tettem rájuk.
- A trafót úgy kértem a cégtől aki készítette, hogy alul legyen gerjesztve, szóval így még a mágneses tér is kisebb.
- Maguk az áramkörök egy szinttel feljebb lesznek 8cm-rel magasabban egy 2-3mm vastag vaslemezre szerelve ami szintén ad egyfajta árnyékolást, ráadásul átellenes oldalon vannak a trafók és a leendő áramkörök, kb 35cm távolságban egymástól.
Ennél többet nem gondolom, hogy hajlandó vagyok megtenni. Búgni biztos nem fog, ez tapasztalat. Lehet, hogy a csövek sokkal érzékenyebbek erre.
Ha meg külön dobozba építettem volna a tápegységet, ott a 2 doboz közötti vezeték hossza jelentené a problémát. Én a táp és a panel között 10-15cm-nél hosszabb kábelt nem használok soha.

(#7799) Ribi válasza Melorin (#7798) üzenetére


Ribi
nagyúr

Biztos, hogy érzékenyebb a csöves. Inkább csak azt próbálam jelezni, hogy sajna a búrák is csak kis mértékben tudnak árnyékolni. Jó ha van, de ha baj van az sajna segíteni nem fog. Távolság többet segített mint a vaslmez.

(#7800) exciplite válasza Melorin (#7793) üzenetére


exciplite
csendes tag

Kíváncsi vagyok a végeredményre, remélem születik majd egy jó kis beszámoló belőle. Addig is jó szerelést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.